Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 5 6 7

#151 02-06-2018 o 21h07

Straż Cienia
Maniac
Oficer Straży
Maniac
...
Wiadomości: 1 349


@Methrylis, trochę się zgadzam i trochę nie xD Ez na pewno musiał dużo czasu poświęcić na kształcenie się i wypracowanie sobie pozycji, jaką zajmuje.
Jednak... mam wrażenie, że czasami niektóre sytuacje wymykają się Lśniącej Straży spod kontroli i nie potrafią radzić sobie szybko i skutecznie w trudnych chwilach. Dla mnie to wygląda tak, jakby ktoś rzucił ich w głęboką wodę i powiedział: 'Teraz radźcie sobie sami'. Wydaje mi się, że gdyby mieli oni więcej teorii od kogoś starszego (czy też więcej praktyki), to by to wyglądało lepiej. A doświadczenie też nabywa się z wiekiem...
Swoją drogą, wiem, że nie najlepiej im wychodzi to rządzenie i popełniają błędy, ale w 19 odcinku strasznie mnie denerwowała 'niewdzięczność' mieszkańców co do ich starań i ten zachwyt nad Huang, która de facto nic tak wspaniałego im jeszcze nie ofiarowała. A może to tylko moja niechęć do 'idealnych' postaci...

Dlatego mam też dylemat nad tym wiekiem... Z jednej strony właśnie wyobrażenia dotyczące długowieczności elfów, to całe wykształcenie Eza i zdobywanie pozycji, a z drugiej dziecinne zachowanie, no i nieradzenie sobie w trudnych i zmiennych warunkach.
No i jestem ciekawa jak Chino wybrnie z tego problemu :')

Ostatnio zmieniony przez Maniac (02-06-2018 o 21h08)


http://i.imgur.com/zScgj6M.gif?1

Online

#152 02-06-2018 o 21h39

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Jak miło, że ktoś się tu odezwał: mnie blokował zakaz dodawania posta nad postem XDDD

Zacznę od tyłka strony, ale moim zdaniem też to było paskudne, kiedy tak wszyscy zachwalali Huang twierdząc, że gdyby chroniła ich sama Straż, już dawno wszyscy byliby martwi. Tak - to ta cholernie niewdzięczne.

Ale co do Ezarela, to faktycznie jego śmieszki heheszki są jakimś argumentem przeciwko 'wiekowości' elfa... ALE! Pamiętajcie, że PODOBNO to Valkyon wszczepił w niego ten humor. Wynikałoby z tego, że wcześniej był całkiem... well, normalny. Ale już był w straży, a więc posiadał duże umiejętności. I to na tyle duże, że został najpierw asystentem szefa, a potem samym szefem.

Choć z drugiej strony... szefowie straży są bardzo młodzi. Żaden z nich nie jest doświadczonym siwym starcem niczym Dumbledore czy Gandalf. Oczywiście takie są wymogi gry, ponieważ do kogoś trzeba zarywać, ale każdy z nich musi mieć naprawdę ogromne umiejętności, by tym władać. I nie wątpię, że Ezarel takie ma.

Poza tym, tak jak wspominałam: wiek to tylko liczba ;] Więc kto wie. Bo jednak to by było dziwne, gdyby stanowisko szefa objął jakiś dwudziestolatek, nie?

Offline

#153 03-06-2018 o 19h55

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355

Methrylis Jednak dziecko też może być bardzo inteligentne. Niejeden 12-latek przewyższa wiedzą rówieśników i dla mnie to nie było by dziwne.W końcu to gra fantasy i dałoby to widzowi coś innego. Zobaczyć Ezarela pod wodzą chłopca w wieku Chroma,haha co to by było /static/img/forum/smilies/big_smile.png.Przez to przypomniała mi się pewna Manhwa (koreańska manga),gdzie główny bohater w czasie dnia zmieniał się w dziecko i w takiej "formie"rządził ludźmi niżej od niego.W nocy zaś ponownie był dorosłym facetem.I dla mnie coś takiego było by interesujące.Zobaczyć szefów straży jako dzieci za dnia a w Nocy jako dorosłych.

Ostatnio zmieniony przez KimHaNa (03-06-2018 o 19h56)

Offline

#154 04-06-2018 o 20h50

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

@KimHaNa nie no, jasne że dziecko też może być inteligentne /static/img/forum/smilies/big_smile.png I zgodzę się, że to mogłaby być ciekawa wizja /static/img/forum/smilies/big_smile.png Kiedyś trzeba będzie ją obgadać ;]

Tymczasem mamy poniedziałek i kolejne...
https://images81.fotosik.pl/1082/bffd3ec17d5216demed.png
Czy Ezarel umie przegrywać?
Jak znosi porażki i czy potrafi przyznać się do błędu?Nietrudno zauważyć, że Ezarel ma dość wybuchowy charakter. Co więcej, sprawia wrażenie perfekcjonalisty i może trochę pracoholika, wobec tego łatwo wywnioskować, że nie akceptuje porażek. Ale co się stanie, jak jakiś eliksir mu nie wyjdzie? Jak nie będzie mógł zrozumieć jakiejś inskrypcji, jak popełni jakiś duży błąd, by po czasie się zorientować, że nie miał racji? ;>


+ EDIT: mam dla was kilka artów /static/img/forum/smilies/big_smile.pngza graficzkę przepięknie dziękuję @Aku <3

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (04-06-2018 o 23h28)

Offline

#155 05-06-2018 o 19h52

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355

Hmm zapewne ciężko mu przegrać,ale raczej robi to z dumą i nie daje po sobie poznać,że go to wkurza.Pewnie gdzieś w ukryciu karci się za to,że coś mu nie wyszło.


I Methrylis dobrze,że poruszyłaś motyw eliksirów.Ez dobry alchemik do tego i wykształcony pod tym kątem.Uważam,że nazbyt wierzy w swoją inteligencję i za bardzo pokłada wszystko na wiedzę książkową.Sami dobrze wiemy,że nie zawsze wychodzi idealnie nawet jeśli robiliśmy krok po kroku jak w podręczniku. Ezarelowi brakuje takiego nie książkowego myślenia xD.

Ostatnio zmieniony przez KimHaNa (05-06-2018 o 19h53)

Offline

#156 06-06-2018 o 20h19

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png@KimHaNa wiesz, w sumie opisałaś elfa w sposób, na który bym nie wpadła /static/img/forum/smilies/big_smile.png Mam tu na myśli to, że przegrywa z dumą, a w duchu karci się za to, że poległ. Wychodziłoby z tego, że on niemal POTRAFI przegrywać, a to jest wręcz zaskakujące moim zdaniem /static/img/forum/smilies/big_smile.png Choć im bardziej nad tym myślę, tym bardziej mi się to zgadza - w końcu Ez to profesjonalista, więc nie może trzaskać fiolkami o podłogę po każdej porażce ;]

A pozostali jak sądzą?

Ezarel potrafi przegrywać? ;]


+ mam dla was dwa komiksy /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (13-06-2018 o 21h01)

Offline

#157 08-06-2018 o 21h29

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355Oj nie potrafi,widać to nawet w odcinku 19 jak Leif jest przy omdleniu naszej postaci.Od razu gdy ją zostawiają w pokoju rzuca tekst,że przy niej zostanie i tam widać jak Ezarel tego nie chce. Widzi w Leiftanie rywala i nie pozwoli sobie z nim przegrać. Chociaż wiem,że nie o takie przegrywanie raczej chodziło xD.

Offline

#158 09-06-2018 o 08h38

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Akurat relacja Eza i Leifa jest naprawdę zastanawiająca, bo oni obaj są o siebie mocno zazdrośni! Podobnie w 17 odcinku, kiedy panowie zapraszają Gardzie na randkę. Z tego co mi wiadomo, tylko w przypadku Eza była konfrontacja z Leifem. To samo właśnie przy omdleniu, kiedy obaj jednocześnie krzyknęli, że przy niej zostaną.

Czyli co, mamy kolejną cechę Eza? Wygląda bowiem na to, że to cholerny zazdrośnik /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Przypominacie sobie jeszcze jakieś sceny z zazdrosnym Ezem?
Bo to w sumie nadal kwestia jego głoszenia się [lub nie] z porażkami ;]

Offline

#159 09-06-2018 o 12h15

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355
Coś było,nie pamiętam dokładnie jaki to był odcinek, ale chyba chodziło o,któryś odcinek z grotą jak Ez pytał się nas, jak tam wyprawa .. z Kimś. Mnie się akurat pytał o Valkyona,czy mi się podobało itd xD.

Offline

#160 09-06-2018 o 19h47

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Faktycznie, było coś takiego. No właśnie, a co z zazdrością o pozostałą dwójkę? /static/img/forum/smilies/big_smile.png Bo ja coś z tego kojarzę, mnie chyba wtedy o Nevrę pytał, ale nie jestem pewna...

Offline

#161 10-06-2018 o 14h56

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355

Nigdy nie widziałam dużej zazdrości o pozostałych,głównie przewijał się tylko Leiftan ( nie ważne,że nigdy mnie do niego nie ciągnęło i odpychałam go jak mogłam )

Offline

#162 11-06-2018 o 19h24

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Jestem ciekawa, czy ta wzajemna niechęć Eza i Leifa ma jakieś podłoże, a jeśli tak [a wierzę, że tak!], to czy zostanie to wyjaśnione w grze.

No ale ok, kolejny tydzień, kolejne pytanie! Jak zwykle serdecznie zapraszam do dyskusji!

https://images81.fotosik.pl/1082/bffd3ec17d5216demed.png
Czego boi się Ezarel?

Nasz ulubiony elf na razie nie pokazał zbyt wielu słabości, ale przecież każdy miewa koszmary lub fobie. Co może być strachem Ezarela? Oczywiście poza tym, że ktoś mu zje ostatnią porcję miodu lub znajdzie skrytke na plaży ;]

Offline

#163 11-06-2018 o 22h56

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355

Ezarel chyba naprawdę boi się być sam,wiecie a co za tym idzie też bycie sam na sam że swoimi myślami i czynami.Inny jest przy Gard a inny przy członkach Straży

Ostatnio zmieniony przez KimHaNa (13-06-2018 o 22h24)

Offline

#164 12-06-2018 o 22h37

Straż Cienia
Daggic
Przyjaciółka chowańców
Daggic
...
Wiadomości: 3 152

Ciężko mi się nie zgodzić z KimHaNą. Szczerze mówiąc wbrew pozorom jeszcze niewiele wiemy o Ezarelu i do teraz nie odsłonił wszystkich swoich kart. Myślę, że Ezarel bardzo boi się stracić kontrolę nad wszystkim, jak już zauważyliśmy, w jednym odcinku wspominał, że właśnie takową lubi mieć /static/img/forum/smilies/big_smile.png Myślę, że faktycznie boi się, przed kimś otworzyć, bo właśnie boi się, że ta osoba zniknie z jego życia. Po co się do kogoś przywiązywać, skoro i tak sobie pójdzie?


"Haha. Wiedziałem, że nie potrafisz mnie ignorować!"
https://i.imgur.com/VFIwcRs.png

Offline

#165 13-06-2018 o 21h07

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

@KimHaNa taaaak, to prawda, że przy Gardzi jest zupełnie inny, zwłaszcza ostatnio. Jest świadom tego, co jej zrobił oraz tego, że coraz bardziej mu na niej zależy, dlatego się o nią troszczy, ponieważ zwyczajnie się boi, że właśnie teraz, gdy odważył się zaangażować, ona odejdzie.

@Daggic poruszyłaś bardzo ciekawą rzecz, mianowicie kwestię tracenia kontroli, bo Ez faktycznie wygląda na takiego, który NIENAWIDZI tracić panowania nad sytuacją. W końcu to szef straży, który w czasie pracy jest bardzo dokładny i skupiony. Sądząc nawet po jego relacji z Alajeą można stwierdzić, że nienawidzi niekompetencji, a wszystkie zlecone przez niego zadania muszą być wykonane perfekcyjnie. Zapewne nieźle się wkurza, gdy coś nie idzie po jego myśli, ale gdyby tak naprawdę wszystko nagle zaczęłoby się walić? I to nie na polu zawodowym, ale przede wszystkim prywatnym?

Wyobraźmy sobie tak brutalną sytuację, kiedy to Gardzia w czasie misji odbywanej z Ezem zostaje naprawdę bardzo ciężko ranna, i to poniekąd z winy Ezarela. Czy można bardziej stracić nad czymś kontrolę? Albo przyjmijmy wręcz, że to jego wina.

Rany. Przecież on by się kompletnie załamał. Ktoś, kto go "nie zna" zapewne by sobie pomyślał, że przecież to zakochany w sobie dupek. Ale jestem 100% pewna, że wyłaziłby ze skóry, żeby tylko jej pomóc, w pełni i jak najboleśniej zdając sobie sprawę, że to przez niego Gardza znalazła się w takim stanie.


Ostatnio zmieniony przez Methrylis (13-06-2018 o 22h14)

Offline

#166 14-06-2018 o 16h07

Straż Cienia
KimHaNa
Artylerzysta Straży
KimHaNa
...
Wiadomości: 4 355

Chciałabym to zobaczyć,Eza tak bardzo bojącego się o Gardzie.Bądź scenkę gdzie ona faktycznie by umarła( ale to gra to by pewnie Wyrocznia ją wskrzesiła czy coś).Czekam na coś takiego,dramat,pot i łzy xD

Offline

#167 16-06-2018 o 21h10

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Taaak, właśnie o tym mówię! Uwielbiam dramaty i byłabym zachwycona widząc Eza drżącego o życie Gardzi <3

Jakieś pomysły, jak mogłaby wyglądać taka scenka? ;>

Offline

#168 Wczoraj o 22h47

Straż Cienia
Kinsley
Piechur Straży
Kinsley
...
Wiadomości: 2 108


Wizja @KimHaNa jest przekonująca, Ez na pewno pogrążyłby się w rozpaczy, być może byłby w stanie poświęcić swoje życie w zamian za jeszcze jeden oddech swojej ukochanej.
jak poetycko.
Podejrzewam, że twórcy przygotują nam nowe, wzbudzające skrajne emocje momenty, z którymi nasz ulubiony elf będzie musiał się zmagać. Raczej nie będziemy miały na co narzekać w przyszłości, jeśli mówimy o dramatach, bo jak powszechnie wiadomo, na krew, pot i łzy w fabule zawsze jest czas.

Ze względu na, to, że byłam nieobecna przez x czasu nie zdążyłam Ci pogratulować @Methciaku! Dobrze opiekujesz się fanklubem, oby tak dalej! ♡

Ostatnio zmieniony przez Kinsley (Wczoraj o 22h55)


k  e  e  p       m  e       w  h  e  r  e       t  h  e       l  i  g  h  t       i  s
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
https://i.imgur.com/YXnLzNX.jpg   https://i.imgur.com/1sxAyfj.jpg

Offline

#169 Wczoraj o 23h00

Straż Cienia
Methrylis
Obrońca Straży
Methrylis
...
Wiadomości: 13 224

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Wiecie, Ez to niby taki śmieszek, i to dość wredny, dlatego jego można albo kochać, albo nienawidzić. I ci, którzy za Ezarelem nie przepadają, zapewne nie wierzą w jego wrażliwość. Tymczasem dla mnie właśnie ta "poetyckość", o której wspomniała @Kinsley [którą serdecznie witamy ^^] jak najbardziej mi do niego pasuje! I jestem pewna, że on naprawdę bez wahania poświęciłby dla niej życie. Ach. <3

Wyobraźcie sobie scenę, w której Ez jednak nadal nie wyznaje Gardzi swoich uczuć i traktuje ją jak dawniej, czyli sarkastycznie i śmieszkowo, choć już niewątpliwie ją kocha. I niech podczas jakiejś misji dosięgnie ich jakieś niebezpieczeństwo. I niech ten wredny, rzekomo lodowaty w obyciu elf, który tak często powtarzał jej, że jest do niczego i że jest tylko głupim, bezwartościowym człowiekiem, rozpaczliwie rzuca się w jej stronę i zasłania swoim ciałem, tym samym ryzykując własne życie?!

Och, poryczałabym się przy czymś takim ;-;No ale ok. Mamy nowy tydzień, a tradycji nie można zaniedbywać.

https://images81.fotosik.pl/1082/bffd3ec17d5216demed.png
Jacy mogliby być rodzice Ezarela? Jak sobie ich wyobrażacie? I czy Ezarel mocno się od nich różni, o ile w ogóle się różni?


Wiemy, że to arystokraci, a Ezarel w pewnym momencie czuł się uciśniony, dlatego opuścił rodzinę. Teoretycznie więc wysuwa się wniosek, że jego rodzice mogliby być tacy... hm, dość sztywni, wierni ustalonym zasadom.
Ale tak by się mogło wydawać. Ja mam o nich swoje własne wyobrażenie, ale to się wiążę z całym dzieciństwem naszego ulubionego elfa.


A jak wy sobie ich wyobrażacie?


I dziękuję Kiniu ♥

Offline

#170 Wczoraj o 23h18

Straż Cienia
Kinsley
Piechur Straży
Kinsley
...
Wiadomości: 2 108


Hm, wyobrażam ich sobie jako osoby nieznoszące sprzeciwu, nieposłuszeństwa, kierujące się zasadami nadanymi przez dawno wymarłych już przodków. Istotny byłby także honor, tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie, czystość rasy, czyli raczej koncept dość stereotypowy, mało zmyślny niestety.
Nie wiem czemu, ale nie jestem w stanie o nim zapomnieć. Wydaje się, że on najlepiej pasuje do przedstawionej sytuacji, ale kto wie, może wyglądało to zupełnie inaczej? Może Ez pragnął po prostu wolności, swobody wyboru?

Ostatnio zmieniony przez Kinsley (Wczoraj o 23h20)


k  e  e  p       m  e       w  h  e  r  e       t  h  e       l  i  g  h  t       i  s
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
https://i.imgur.com/YXnLzNX.jpg   https://i.imgur.com/1sxAyfj.jpg

Offline

Strony : 1 ... 5 6 7