Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2 3

#51 20-11-2016 o 00h10

Straż Obsydianu
TheNightFox
Artylerzysta Straży
TheNightFox
...

Od zawsze coś ciągnęło mnie do pisania. Jak miałam osiem lat, to napisałam jakiś tam bohomaz, który wydrukowała moja mama i leży, i kurzy się tam od kilku lat. W sumie nadal pragnę przetoczyć to, co siedzi mi w głowie na papier, a tak właściwiej to na ekran. Ostatnimi czasy mam w sumie nawet wiele konceptów, na różnej maści opowiadania, aczkolwiek przeraża mnie to, że coś nie pójdzie po mojej myśli, mój zasób słownictwa to niestety za mało, aby cokolwiek napisać. Od jakiegoś ponad roku czytam opowiadania na wattpadzie, od fanficów po horrory. Szczerze mówiąc, nie wiem jak te osoby, które potrafią napisać coś z sensem, i aby miało logiczną całość; nie pogubione wątki, a fabuła nie rozflaczyła się w trakcie trwania opowiadania i ściśle trzymała się tego, czego dotyczy, potrafiły zacząć pisać. To też dość odważne osoby, które potrafią publikować swoje rozdziały. Cieszy mnie to, że w młodym wieku, nastolatki próbują się rozwijać swoje umiejętności. Niestety zaczynają mnie boleć oczy, jak wpadnę na coś niewłaściwego. Ci, którzy przebywają, wiedzą, co mam na myśli mówiąc 'niewłaściwego'. Podsumowując – wiele niespełnionych pomysłów.

https://imgur.com/6jxJveG.png

#52 21-11-2016 o 08h30

Straż Cienia
Meitte
Straż na szkoleniu
Meitte
...

Super świetnie, wszystko co napisałam się usuneło ._.

No to jeszcze raz...

Od dziecka w sumie piszę opowiadania, ostatnio nawet znalazłam swoje stare opowiadanie w pamiętniku. Błędów co nie miara, o ogólnie to pożal się Boże, ale nie powiem w sumie kreatywna byłam.

jak ktoś chce poczytać zapraszam, reszte mogę przesłać na pwXD

Ale tak ogólnie mówiąc, to piszę już od kilku dobrych lat. Zaczeło się chyba od pierwszej gimnazjum, Czyli 4 lata temu. Pierwsza wataha, poznani ludzi no i tak wkroczyłam w ten świat. Teraz daje mi to takie wytchnienie, oderwanie się od rzeczywistości, jednak przerzuciłam się na ludzi. Gdyby nie to, że piszę z ludźmi, naprzemian, pewnie po kilku miesiącach zrezygnowałabym ze swojej fuchy. A tak stworzyłam własny blog, o darach anioła, a bardziej o wampirzej stronie tego świata hihi ciekawe czemu

Ostatnio zmieniony przez Meitte (21-11-2016 o 08h31)

W i n t e r     i s     c o m i n g
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMii7ukhgi2J50mzusIcH2Y0rDG0zG5HQ2wlM5ab9eowMhLz01https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTHUD1SCrkyMb283tWc6rQoW6x93KFz4cZXjdBHx52oAW97kvZ

#53 27-11-2016 o 16h58

Straż Cienia
Asiael
Rekrut
Asiael
...

Piszę coś bardzo dla mnie ważnego i poufnego. Czasem jakiś wiersz też się zdarzy.

https://s14.postimg.org/krqfxks8x/gwardia_cieniasow.gif

#54 04-02-2017 o 02h12

Straż Cienia
bookprisoner
Szeregowiec
bookprisoner
...

http://oi63.tinypic.com/2qjirdj.jpg

Oj pisało się dużo opowiadań. Począwszy od onetowych historii do obecnego Wattpada. Pierwsze opowiadania opierały się na anime (Saske moim życiem c; ), ale pisałam też zwyczajne, ulokowane w naszych realiach powieści, które zwykle nie kończyłam, bo nie miałam na tyle samozaparcia (i mało lajkuf).
Kiedy Onet zmienił platformę i blogi zaczęły się buntować (ten moment, w którym narzucono blogom jeden, ohydny szablon), porzuciłam pisanie na dobre i nawet nie odważyłam się pisać do Worda.
I tak minęło około dwóch lat, aż pewnego razu postanowiłam założyć forum. Ów forum miało być miejscem do rozmów o wszystkim, jednak jakimś dziwnym trafem przerodziło się ono w miejsce, gdzie pisałam grupowe opowiadania z kuzynką. Takim oto sposobem zapisałyśmy praktycznie 300 stron w Wordzie, jak i nie więcej, a ja stworzyłam swoją najbardziej wybitną postać w całej mojej karierze pisania (oschły, drażliwy, nielubiący nikogo badboy btw). Ale i tutaj nie miałam samozaparcia (ale inne zaparcie miałam - kuzynka), więc porzuciłam pisanie na forum i właściwie wciąż sobie wisi na internecie i czeka na swój los.
Znów nastąpiła dłuższa przerwa od pisania, w której właściwie jedynie skrobałam oneshoty do Worda i nie planowałam niczego dłuższego.
Do czasu aż wpadłam na genialny pomysł, który przerodził się w opowiadanie, które teraz wisi sobie na Wattpadzie. Mianowicie o "Gwiazdach w oceanie". Pomysł na to opowiadanie zrodził się, gdy przeczytałam sobie jeden ze swoich starych oneshotów, a pewna blogerka ogłosiła wyzwanie, w którym należało napisać fragment opowiadania, zamieszczając w nim ideę "studiów". I tak oto poleciało.
Potem miałam mnóstwo innych pomysłów, które również zaczęłam umieszczać na Wattpadzie i w ten sposób mój warsztat pisarski się znacząco poprawił, a ja zyskałam wielką motywację i solidnego kopa w tyłek.
Polecam to uczucie. Naprawdę napędza do działania.

http://oi63.tinypic.com/2qjirdj.jpg

Ostatnio zmieniony przez bookprisoner (04-02-2017 o 02h13)

http://imageshack.com/a/img922/8840/JMjh3b.png

#55 12-12-2017 o 12h01

Straż Cienia
KimHaNa
Akolita Sargousetów
KimHaNa
...

Swoje opowiadania piszę na wattpadzie , kiedyś pisałam w zeszycie haha. Mam tam cztery opowiadania w tym trzy typu ff ,a jedno to pomysł oryginalny chociaż można je porównać trochę do "Dotyku Julii" jeśli ktoś czytał tą trylogię. Piszę głównie dla siebie , ale publikuje ,aby potem ich nie stracić i mieć do czego wrócić.
Moje ff, są dwa o kpopie , ale nie yaoi gdzie pełno można dostać na wattpadzie.Mam swoją bohaterkę i dany zespól ( w jednym EXO z naciskiem na Chanyeol'a i Kai'a , a drugie o BigBang z naciskiem na GD ).
A to trzecie jest z bohaterami książki "Szeptem" B.Fitzpatrick.

Ostatnio zmieniony przez KimHaNa (12-12-2017 o 12h03)

#56 25-12-2017 o 19h27

Straż Absyntu
Azalin
Akolita Sylfy
Azalin
...

Kiedyś pisałam więcej. Później miałam przerwę. Dość długą. Teraz próbuję rozkręcić się na nowo, choć studia skutecznie zmniejszają moją ilość wolnego czasu.

W zamierzchłych czasach, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o wattpadzie, a blogi były prowadzone w 90% na onecie, również ja posiadałam swój. A właściwie chyba ze trzy. Młoda byłam i głupia, a opowiadania dosyć naiwne, niezbyt przemyślane pod względem... Każdym właściwie. Osobiście cieszę się, że zostały zniszczone razem ze wszystkimi blogami onetowymi.

Później przyszła faza na PBFy. No i zaczęła się zabawa, pisałam na wielu. Głównie fantasy, choć zdarzały się i inne. Najmilej wspominam chyba Furore, choć tam również wybrałam sobie postać dość trudną do prowadzenia dla kilkunastoletniej dziewczynki. Zresztą, zawsze miałam tendencję do postaci z dużym bagażem doświadczeń, którego nijak nie była w stanie odwzorować ówcześnie kilkunastoletnia dziewczynka. Ostatnio miałam krótki powrót do PBFów, niestety całkiem fajnie zapowiadające się forum upadło wkrótce po zaakceptowaniu mojej karty postaci. No i znów nic.

Trzy lata temu zaczęłam grać w papierowe RPG. DnD, konkretniej. Powstało wówczas sporo postaci, w tym imienniczka mojej Strażniczki. Bardzo mocno się w nią wkręciłam, napisałam parę opowiadań z jej perspektywy, kilka krótkich sesji z postaciami innych graczy, obecnie jest to moja kochana córeczka i ulubienica wśród dziesiątek OC. I główna bohaterka niezwykle ambitnego projektu.

Otóż, inspirując się niektórymi wydarzeniami z naszej kampanii, postanowiłam napisać książkę. Napisać i wydać. Konkretniej, epic fantasy. Jestem w tej chwili na etapie tworzenia praw rządzących światem oraz systemu magicznego. Roboty z tym baaaardzo dużo, kiedy się chce, żeby wszystko działało i nie okazało się nagle, że jakieś prawa działania uniwersum wzajemnie się wykluczają. Spodziewam się, że samo zorganizowanie świata może zająć wybitnie dużo czasu. Zresztą, mój mistrz i mentor w dziedzinie fantastyki i światotworzenia, Brandon Sanderson, powiedział, iż jedno ze swoich najwybitniejszych dzieł - Drogę Królów - przygotowywał przez dziesięć lat. Swoją drogą, jeżeli ktoś jest zainteresowany i zna angielski, serdecznie polecam jego wykłady na temat tworzenia powieści fantasy i science fiction - można je znaleźć na youtube. Porusza kwestie między innymi właśnie kreacji świata, systemów magicznych, tworzenia realistycznych postaci i dialogów... Bardzo przyjemnie się go słucha, a można się sporo nauczyć.

A w chwilach odpoczynku od myślenia nad dużym projektem próbuję opisywać scenki mojej postaci i jej jedynego prawowitego WSa, czyli Ashkore'a. W głowie to zawsze wygląda fajnie, ale przelanie na papier jest dla mnie męką. Zawsze boję się, że nie uda mi się odwzorować czyjejś postaci wystarczająco dobrze, a nie chcę tego zepsuć. Ślęczę godzinami nad jednym zdaniem, po czym i tak nic z tego nie wychodzi.

A, a jeśli ktoś zna jakieś sposoby na pozbycie się nawyku wchodzenia zbyt głęboko w umysł bohatera podczas opisów i skupieniu się na konkretach, to bardzo by mi było miło, gdyby się podzielił. Mam z tym zawsze problem.

https://i.imgur.com/RHvuFq8.png

#57 25-12-2017 o 21h28

Straż Cienia
Methrylis
Przyjaciółka Jamona
Methrylis
...

http://i66.tinypic.com/inv4oj.jpg

O wow, nie wiedziałam nawet, że taki wątek istnieje /static/img/forum/smilies/big_smile.png Jest taki do ocen opowiadań grupowych, więc myślałam, że zwykłych opowiadań nikt tu nie tknął. No proszę! /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Tak czy siak kiedyś namiętnie czytałam opowiadania, zwłaszcza jak była faza na blogowanie. Sama pisałam jedno, bodajże w 2011 roku. Nadal jest w necie XD Było to FF i TH i, o zgrozo, cieszyło się nie najgorszą popularnością. Jakimś cudem udało mi się je skończyć, ale to było jedyne publikowane na blogu, które to osiągnęło. Ale przynajmniej od tamtej pory zaczęłam pisać.

Na wattpadzie próbowałam publikować, ale to nie dla mnie. Trzeba poświęcić mnóstwo czasu na reklamę, a i tak są tam w większości straszne szmiry i trudno trafić na coś naprawdę dobrego.

Obecnie czytam baaardzo mało opowiadań, głównie te, które są publikowane tutaj w dziale FF. Sama też piszę FF o Eldaryi i również jest publikowane tutaj - link jest nawet w sygnaturce c:

I jak macie coś ciekawego do poczytania/chcecie się czymś pochwalić, to możecie mi na PW napisać, bo chętnie poczytam ^^

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (25-12-2017 o 21h28)

#58 27-12-2017 o 01h25

Straż Cienia
Lumisade
Akolita Jednorożców
Lumisade
...

Właściwie odkąd pamiętam coś piszę. Jak nie umiałam pisać to zmuszałam tatę do zapisywania moich pomysłów. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Najlepiej pamiętam chyba ilustrowaną historię o dziewczynie-króliku.

Na laptopie mam w chwili obecnej
- ze cztery krótkie straszne historie,
- zaczęte opowiadanie o dziewczynce, do której ogrodu w środku zimy ktoś się wprowadza,
- inne opowiadanie o apokalipsie zombie, którego głównym bohaterem jest dosyć down-to-earth prawdopodobnie-lekarz, obecnie zwany Zachariasz, ale to się może zmienić,
- opowiadanie o dziewczynie, która znajduje w lesie dziwną książkę i stara się znaleźć bibliotekę, z której została ona przez kogoś wypożyczona,
- opowiadanie o grupce dzieci, które przypadkowo znalazły dom wiedźmy,
- serię krótkich opowiadań o Iwo Kakao, czyli chłopcu, który wraz ze swoimi przyjaciółmi, m.in. Florką, Kakiem, Ao i Kuną, łapie kolory.
Jest tam masa różnych wątków, tak naprawdę wszystko to przenośnia i sama w sumie już nie wiem, co tam się dokładnie dzieje.

Od dłuższego czasu chciałam napisać scenariusz do przedstawienia teatralnego.
Wczoraj wpadłam na taki pomysł: Detektyw/policjant prowadzi sprawę dotyczącą zaginięcia pewnego bezdomnego mężczyzny.
W sumie ta sprawa byłaby już zamknięta, ale to ten mężczyzna był głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia wielu dzieci w wiosce: nie wiadomo, czy uciekł, czy tak naprawdę za tymi porwaniami stał ktoś inny. Część mieszkańców twierdzi jedno, część drugie. Już wiem, jak się kończy i mam zarys m.in. postaci pewnej babci, teraz muszę tylko trochę pomyśleć i to zapisać /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Mam już też kilka piosenek do tego skomponowanych.
Mam nadzieję, że uda mi się to w najbliższym czasie skończyć i nie będę się bała znaleźć chętnych do zagrania (nasze jasełka np. wymyśliła dziewczyna z 3 klasy i to mnie zainspirowało).

Jeśli chodzi o moje dzielenie się twórczością, to tylko te straszne historie mam na wattpadzie, a o zombie apokalipsie jako draft, bo według mnie nie opłaca się tego nigdzie publikować /static/img/forum/smilies/tongue.png

P.S. Chętnie coś poczytam jeśli ktoś by uważał, że jego dzieło może mnie zainteresować /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Lumisade (27-12-2017 o 01h27)

https://78.media.tumblr.com/9512a1bb4fe0100dfc8a8d0eedd611f5/tumblr_ok2m1dqgHF1tf6696o1_500.gif

#59 03-03-2018 o 10h59

Straż Obsydianu
Plamciak
Rekrut
Plamciak
...

Uwielbiam pisać, głównie wiersze, ale opowiadania też dość często piszę. W pisaniu najbardziej lubię to, że gdyby wziąść pięć osób i kazać im opisywać to samo zdarzenie, to każdy napisze to inaczej, każdy widzi co innego. Najczęściej piszę w trzeciej osobie, nie przepadam za narracją pierwszoosobową. Piszę już od paru ładnych lat i mam nadzieję, że będę jak najdłużej.

http://funkyimg.com/i/2CW7k.png[IMG]

#60 13-03-2018 o 12h34

Straż Absyntu
Starkiller
Straż na szkoleniu
Starkiller
...

Jak byłam mała, to moim największym marzeniem było napisać i wydać własą książkę, wiec zawsze coś tam pisałam.

Chyba dwa czy trzy lata temu napisałam (i ukończyłam!) pierwszą powieść, chociaż była dość krótka. Był to fanfik Percy’ego Jacksona pt.: Córka Wojny. Dzisiaj uważam, że tekst jest trochę niespójny i momentami robi się naprawdę dziwnie, ale szkoda mi usunąć z Wattpada coś, co ma 13,5 tysięcy wyświetleń.

Obecnie pisze fanfik Star Wars: Moc Wyzwolona III oraz powieść z własnego uniwersum Wygnaniec, która nie jest jeszcze nigdzie publikowana. Głównie zajmuję się fantastyką (najbardziej lubię dark fantasy i mam nadzieję, że w takich klimatach jest moja praca). Chciałam napisać fanfik o Eldaryi, ale mam taki charakter, że nie lubię zmieniać kanonów, więc na razie pomysł jest w fazie roboczej.

Poza tym piszę wiersze: po polsku i po angielsku oraz mam na koncie napisanie 3 scenariuszy na przedstawienia do szkoły.

Jakby ktoś chciał porozmawiać ze mną o moich albo o swoich pracach, to serdecznie zapraszam /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Jakby ktoś był zainteresowany moimi pracami to zapraszam na Wattpada

Moje prace na Instagramie >dark.warrior.art<
http://pa1.narvii.com/6515/f1aae4fd9f13e1b1c5d41397926ff688d7125ce7_hq.gif

#61 16-03-2018 o 15h47

Straż Obsydianu
isume
Rekrut
isume
...

Kiedyś dużo pisałam. Głównie były to fanfiki, ale też z czasem wzięłam się za poważniejsze rzeczy i próbowałam pisać coś z własnymi postaciami. Nie jestem pewna, czy to do końca dla mnie, ale ponoć ludziom kiedyś tam się to podobało. Ostatnio jakoś tak mnie coś zainspirowało i postanowiłam, że coś stworzę. Wzięłam się za pisanie opowiadania z Haikyuu i jeżeli chciałby ktoś je przeczytać to zapraszam, chętnie podzielę się linkiem na pw.

https://vignette.wikia.nocookie.net/ensemble-stars/images/7/78/Arashi_Narukami_Idol_Audition_Animation.gif/revision/latest?cb=20150322051156

#62 22-03-2018 o 15h00

Straż Absyntu
Miulka
Oficer Straży
Miulka
...

Kiedyś coś pisałam... kiedyś to nawet udostępniłam ale bardzo mało osób się tym interesowało. Usunęłam to raz dwa.

Historia była o dziewczynce która za każdym razem nie potrafi wydostać się ze swojego snu, jest takim jakby strażnikiem. Wraz z bratem. Ich życie jest cały czas zagrożone. Każdy poświęca się dla drugiego, gdy jedno z nich śpi to sny ożywają. W głowie śniącego dzieją się różne rzeczy, ale po za nim wszystko jest prawdziwe.
Ona nigdy nie pamiętała swoich snów.
Nie panuje nad tym.
On za to pamiętał, widział, czuł. Cierpiał.

/static/img/forum/smilies/hmm.png Kiedyś do tego wrócę... ale pewnie dla siebie.

''Kiedy patrzymy wstecz, mamy wrażenie, że nasze życie układa się w schemat; każde wydarzenie zaczyna się wydawać logiczne, jakby coś - albo Ktoś - z wyprzedzeniem rozplanowało wszystkie nasze kroki (i potknięcia) '' - Stephen Kinghttps://i.imgur.com/oHm6P3Q.jpg

#63 22-04-2018 o 10h50

Straż Obsydianu
CealenaShadow
Żołnierz Straży
CealenaShadow
...

No to znowu ja i przyszłam się pochwalić jakie zmiany u mnie zaszły od roku 2016 /static/img/forum/smilies/big_smile.png Otóż przestałam pisać tylko do szuflady i zaczęłam dzielić się swoimi opowiadaniami (powoli, ale jednak). Głównie sprawiły to dziewczyny z Eldary Wiki, które bardzo pomogły mi się przełamać. Aktualnie mam mało czasu, ale cały czas cos piszę i już za niedługo (tak do trzech dni), rozpoczynam publikację serie wampiro-łowcowampiro-romans. Tak więc mam nadzieje, że jakoś to wyjdzie i nie zniechęcę wszystkich pierwszą częścią, bo jak to zawsze bywa, trzeba przedstawić chociaż trochę świat, więc trochę mało tam akcji, ale myślę, że będzie dobrze /static/img/forum/smilies/big_smile.png

http://i65.tinypic.com/11t7gyc.png

http://funkyimg.com/i/2C7MJ.png

#64 14-08-2018 o 01h20

Straż Cienia
Hanadai
Szeregowiec
Hanadai
...

Piszę obecnie powieść psychologiczną o zaburzeniu osobowości typu borderline, samotności i wyobcowaniu z lesbijskim romansem i narkotykami w tle. Ponad 70 000 słów, więc póki co jest już niezłej wielkości książeczka.

http://s6.ifotos.pl/img/7ewAALcjp_qxanhww.jpg

Strony : 1 2 3