Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2

#26 03-11-2017 o 19h19

Straż Cienia
Istalri
Młody rekrut
Istalri
...

Cóż za cudowny wątek *-*
Kocham fantastyke, wiec taka klasyka jak dzieła Tolkiena musiały sie u mnie w końcu znaleźc, ale siegnełam po nie stosunkowo niedawno...

1. Pierwszy raz zetknełam sie z Władcą Pierścieni i to u mojego kolegi. Mieliśmy wtedy po ok.12 lat i u niego w pokoju leżały jakieś książki. Podeszłam i zapytałam czy mi je pożyczy (oj, książki to jakochałam od zawsze) ale on wyrwał mi Powrót Króla z reki i powiedział że w życiu bo za badzo je lubi...olałam sprawde :p
Nastepnie oczywiście Hobbit jako lektura. Niedługo po tym obejrzałam filmy i byłam oczarowana lecz sprawa ucichła. Niedawno stwierdziłam że musze przeczytac Tolkiena, bo tak jak wspominałam, to w sumie klasyka i moja miłośc do jego dzieł trwa nadal. Kocham elfy

2. Jakim człowiekiem trzeba byc aby stworzyc taki świat, wykreowac takie wątki, rasy, mitologie... to imponujące...

3. Na razie nie mam w sumie ulubionej postaci... czekam na okazje aby przeczytac Silmarillion czy Niedokończone Opowieści i wtedy zadecyduje... póki co <3 Legolas

#27 16-11-2017 o 10h57

Straż Cienia
Tourvi
Żołnierz Straży
Tourvi
...

Mae govannen!

Niedawno pojawiła się informacja o tym, że Amazon pełniący rolę producenta, przedsiębiorstwo Warner Bros., książkowy wydawca HarperCollins, wytwórnia New Line Cinema oraz fundacja Tolkien Estate połączyli siły, porozumiewając się w sprawie przyszłości marki Władca Pierścieni. Kolejny projekt w tym uniwersum będzie wysokobudżetowym serialem telewizyjnym!
Amazon już ogłosił, że serial został rozpisany na kilka sezonów a czas akcji będzie dotyczył wydarzeń przed fabułą "Władcy Pierścieni".

Jak myślicie, co to będzie za czas? Może chodzi o okres między Hobbitem a Władcą, a może będą to historie z Silmarillionu?
Amazon zapowiedział również spin-offy. Czy oznacza to, że będą pokazane wątki, które oryginalnie nie były w dziełach Tolkiena?

Co chciałybyście zobaczyć w takim serialu? /static/img/forum/smilies/smile.png
Ja osobiście chciałabym, żeby pokazali historię Saurona, zanim uległ złu Melkora oraz chciałabym "dowiedzieć się" czegoś więcej o przeszłości Aragorna.

Ostatnio zmieniony przez Tourvi (16-11-2017 o 10h58)

https://i.giphy.com/media/mhDwIpbsgGKk/giphy.webp

#28 21-11-2017 o 11h55

Straż Absyntu
Aredhela
Nowo przybyła
Aredhela
...

Coś mi się nie wydaje, żeby historia Saurona została ukazana w tym serialu, a zwłaszcza tak dawne czasy, jak era przed elfami, gdy Mairon był jeszcze dobry i uczył się u Aulëgo... To już bardziej Silmarillion niż LOTR.

Osobiście chciałabym zobaczyć w serialu jakieś historie o hobbitach, sielankę życia w Shire i przyziemne problemy niziołków ^^

Albo też Drugi Wiek i wykucie Pierścieni, ale w tym zakresie boję się, że serial nie sprosta moim wyobrażeniom po przeczytaniu Niedokończnych Opowieści i kilku wspaniałych fanfików o Annatarze i Celebrimborze.

A co do przeszłości Aragorna, Tourvi, to czy widziałaś Born of Hope? To bardziej o jego rodzicach niż o nim, ale i mały Aragorn się tam pojawia /static/img/forum/smilies/wink.png (Chociaż Tobie pewnie chodzi raczej o jego młodość w Rivendell i przygody w Gondorze i Rohanie?) W każdym razie film polecam, tylko trzeba pamiętać o tym, że to jednak fanowskie wykonanie i budżet praktycznie żaden, co odbija się na stronie technicznej.

Ostatnio zmieniony przez Aredhela (21-11-2017 o 11h55)

#29 17-04-2018 o 17h45

Straż Obsydianu
Almarien
Szeregowiec
Almarien
...

@ dziewczyny wyżej
plus, Frodo zdecydowanie nie byłby jedynym "Jezusem" książkowego świata (wystarczy spojrzeć na Aslana z Narnii).

A co do tematu... Witam wszystkich Tolkienowiczów!

1. Moja przygoda z Tolkienem zaczęła się dawno temu, w odległej krainie zwanej Podstawówką. Poznałam tam pewnego Hobbita, który uśmiechnął się do mnie z bibliotecznej półki, a którego przygody zupełnie mnie oczarowały. Nikt mi na szczęście nie wpychał go na siłę do gardła, bo jeszcze mogłabym go znielubić, a to by było straszne marnotrawstwo. Odkryłam go sama i sama dałam się wciągnąć, a potem już poleciało. Filmy, potem Trylogia, której pierwszą część czytałam pół roku, a dwie kolejne pochłonęłam w przeciągu dwóch tygodni.
Później na fali fascynacji dorwałam Silmarillion, który szybko awansował do rangi jednej z moich ulubionych książek, bo tak jak uwielbiam mitologie świata realnego, tak i tamte były absolutnie wyśmienite. Sama historia Silmarillów wygrywa moje serce.
Miałam też przyjemność zapoznać się z Niedokończonymi Opowieściami.

2. Twórczość Tolkiena uwielbiam za jej bogactwo, za feerię barw, w której mi się prezentuje, za sposób jej przedstawienia... ale też za ogrom pracy, jaką w to włożył. Sama próbuję wziąć się za podobnie ambitny projekt, za tworzenie świata, mitologii, historii i widzę, jak wiele czasu to pochłania, a jak mozolnie posuwa się do przodu i naprawdę doceniam to, co jemu udało się zrobić. Trzeba mieć łeb jak sklep.

3. Ulubiona postać. Hmm hmm... z książek bardziej znanych zdecydowanie Thranduil, Thorin, Gandalf, Galadriela i Elrond. Thorin i Thranduil, bo lubię dumne, ale uszkodzone postacie, zmagające się z przeszłością i pełne cierpienia. Galadriela i Elrond ze względu na ich wiedzę i mądrość, Elronda za pokorę, Galadrielę za pokorę wymieszaną z dumą. Za to, że jest jedyną, która pamięta światła Valinoru i, że nigdy się nie poddała, ani też nie oddała swojego pierścienia. Gandalfa za mądrość wieków i młodego, ognistego ducha. Za to, że wie tak wiele, tak wiele przeżył, ale nadal jest pełen nadziei. Za bycie tak ludzkim i jednocześnie kimś więcej niż zwykły człowiek.
I jeszcze Aragorn. W zasadzie za wszystko na raz ^^"

Z pozostałych dzieł - Feanor za dumę, Luthien, za przekraczanie granic. Z Valarów Orome i Yavanna - za miłość, jaką darzyli świat, który dano im pod opiekę, razem ze wszystkim, co w nim żyło.

Link do zewnętrznego obrazka https://i.imgur.com/xbjYgD3.gif Link do zewnętrznego obrazka
b u t i k    a l m a r i e n     //////     szukam kogoś kto mi ładnie narysuje za maanę

#30 12-06-2018 o 20h05

Straż Cienia
Malrin
Nowo przybyła
Malrin
...

1. Moje pierwsze spotkanie z Tolkienem było gdzieś na przełomie podstawówki/przedszkola. Pamiętam, że leciał wtedy film w telewizji, ostatnia część i no... byłam przerażona  /static/img/forum/smilies/big_smile.png Prawdziwa miłość zaczęła się od filmowego Hobbita, który u mnie w domu był sporym wydarzeniem i do dzisiaj, jak leci w telewizji to wszyscy oglądają. Potem to już poszło z górki i Śródziemie na dobre się u mnie zadomowiło.
2. Najbardziej to za te cudowne uniwersum, wielkie brawa należą się autorowi za wykreowanie takiego cuda. Uwielbiam ten świat, mitologię, historię i oczywiście języki. Nawet jak ci się wydaje, że wiesz już wszystko to chwilę później odkrywasz nową książkę/list/wywiad i od początku szukasz informacji i uzupełniasz wiedzę.
3. Pierwszą postacią, którą poznałam i pokochałam był Bilbo. To było przy oglądaniu filmowego Hobbita i szybko polubiłam całą resztę. Po przeczytaniu "Hobbita", "Władcy Pierścieni" i "Silmarillionu" (a to i tak zaledwie namiastka wszystkiego, co o Śródziemiu wyszło) plus tysiąca fanfików nie jestem wstanie podać nawet TOP 10. Chcę napisać jedno imię zaraz mi się przypomina pięć kolejnych.

Co do serialu, to staram się raz na jakiś czas spojrzeć na nowe wiadomości, ale co strona to inne dane. Jedyne, co można powiedzieć, że jest faktem to przeogromny budżet, który będzie liczony w miliardach (jeśli wszystko pójdzie po dobrej myśli to przebije "Grę o Tron", która aktualnie jest liderem). Wiadomo, że będzie to prequel, z początku myślano chyba, że wezmą "Silmarillion", teraz mowa jest raczej o wydarzeniach bliższych Wojnie o Pierścień. Na jednej ze stron wyczytałam, że pierwszy sezon ma być o losach młodego Aragorna, gdzie indziej mignęło mi się, że serial będzie pokrywał wydarzenia pominięte w ekranizacji trylogii.
Krążą też plotki o tym, że Peter Jackson ma być reżyserem i tu znowu: jedne portale mówią, że trwają jakieś rozmowy inne cytują wypowiedzi, które kompletnie wykluczają tę opcję.
Tu: http://www.nme.com/blogs/tv-blogs/lord-of-the-rings-tv-series-release-date-plot-cast-2170413 można powiedzieć, że wszystko jest w pigułce choć też tak do końca nie wiadomo na ile te informacje są prawdziwe, a na ile zgadywane i czy cytaty nie są randomowo przytaczane albo całkowicie wyjęte z kontekstu.
Zbyt dużych nadziei nie mam, będzie to jedna z tych produkcji, które będą chciały wskoczyć na miejsce Gry o Tron i albo skończy się to sukcesem albo fiaskiem. Po cichu liczę, jednak na ekranizację "Silmarillionu", choć to byłoby chyba najprostsze do zepsucia (powodzenia w przedstawieniu Wojny Gniewu /static/img/forum/smilies/wink.png)

#31 23-06-2018 o 18h15

Straż Cienia
Tourvi
Żołnierz Straży
Tourvi
...

Malrin napisał

Krążą też plotki o tym, że Peter Jackson ma być reżyserem i tu znowu: jedne portale mówią, że trwają jakieś rozmowy inne cytują wypowiedzi, które kompletnie wykluczają tę opcję.

Ja gdzieś oglądałam wywiad z Jacksonem gdzie wprost został zapytany, czy chciałby pracować dalej z dziełami Tolkiena.
Powiedział, że nie.
Ja osobiście myślę, że wszystko zależy od tego ile mu zaproponują /static/img/forum/smilies/wink.png.
Myślę, że te wszystkie plotki rzucane randomowo w internecie wychodzą od samych zainteresowanych szumem wokół produkcji a właściwy content zostanie ujawniony na krótko przed premierą.

https://i.giphy.com/media/mhDwIpbsgGKk/giphy.webp

Strony : 1 2