Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2

#1 31-03-2017 o 14h41

Straż Lśniąca
Accro
Moderator
Accro
...

Drogie Strażniczki!
Przedstawiamy Wam nowy wątek, w którym będziecie mogły przedstawić swoje pomysły na nowe konkursy oraz podyskutować o nich! Jesteśmy pewne, że macie wiele ciekawych pomysłów, więc bardzo chętnie je poznamy i być może zrealizujemy! /static/img/forum/smilies/wink.png

Jednakże nim się wypowiecie, zapoznajcie się z kilkoma zasadami:
• nagrody nie podlegają dyskusji, więc NIE PROPONUJCIE ICH ZMIANY,
• autorzy postów nic nie wnoszących do dyskusji zostaną ukarani za spam (np. "mógłby być konkurs plastyczny", "chciałabym konkurs na jakieś opowiadanie"),
• pamiętajcie o tym by uzasadnić swoje zdanie,
• proponując pomysł na konkurs dobrze go opiszcie,
• starajcie się nie powielać propozycji poprzedników oraz konkursów już zrealizowanych.

DOTYCHCZASOWE KONKURSY
1. Konkurs - Zaprojektuj swojego... Chowańca!
2. Konkurs - Zima zaskoczyła Krainę Eel!
3. Konkurs - Walentynkowe spotkanie w naszym świecie!
4. Konkurs - Eldarya w naszym świecie!
5. Konkurs - Świąteczna kuchnia Eldaryi!

Zapraszamy do dyskusji!

https://orig07.deviantart.net/cb4e/f/2017/233/6/6/sygna_by_accrosolitaire-dbkszse.png

#2 31-03-2017 o 20h48

Straż Absyntu
Memorka
Żołnierz Straży
Memorka
...

Nic związanego ze zbliżającą się Wielkanocą tylko takie ogólne pomysły konkursowe:

Mój pomysł na KONKURS /static/img/forum/smilies/smile.png
Eldarya Soundtrack, Czyli zadanie polegałoby na przyporządkowaniu postaciom z Eldki music themów oraz/lub wybraniu jakichś utworków pasujących do już wypuszczonych odcinków /static/img/forum/smilies/big_smile.png
A żeby nie było za łatwo pod każdym utworem należałoby napisać króciutkie uzasadnienie jego wyboru, dlaczego ten utwór kojarzymy z daną postacią/sytuacją, lub podać jakoś scenkę (z odcinka lub kompletnie zmyśloną, ale pasującą do wybranego bohatera) obrazującą jak np.: Valk rąbie drwa o świcie... itd. itp. /static/img/forum/smilies/tongue.png

Pomysły innych na konkurs, które mi się podobają i gorącą popieram /static/img/forum/smilies/smile.png
@Tourvi pisała swojego czasu o przystosowanym do Eldki konkursie fotograficznym:
"(...) konkurs fotograficzny byłby możliwy, jeżeli temat byłby bardziej ogólny. Np: "Magia Waszymi oczami" - pamiętajcie, że zdjęcia mogą być interpretowane na wiele sposobów, dla jednego może być to tęcza, dla drugiego dwoje ludzi przytulających się na ulicy itd. Wystarczy tylko się zastanowić."

Moje uzasadnienie
Tego typu konkursy pozwoliły na wykazanie się kreatywnością i dały szansę również tym którzy pozbawieni są talentów plastycznych czy literackich /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Memorka (31-03-2017 o 21h03)

https://media.giphy.com/media/uWWIoo9Vc3Q3hyPjKv/giphy.gif

#3 01-04-2017 o 04h09

Straż Cienia
Wisaki
Akolita Sylfy
Wisaki
...

https://zapodaj.net/images/afd4428319b62.png

Ja mam całkiem sporo pomysłów:
●Narysuj chowańca jako istotę feary, z tego co zauważyłam jeszcze takiego konkursu tutaj nie było i każdy mógłby podzielić się swoją kreatywnością c:

Podoba mi się pomysł Memorki na Eldarya Soundtrack
Ja bym bardziej go urozmaiciła, np.
○strazniczka ma zrobić filmik max do 5 minut,
○W filmiku mają być min 4 osoby z eldaryii.

○Będzie to połączenie cracku z historyjkami.
○Każda postać będzie miała jakaś własną historię może być zmyślona i do niej ma być dobrana piosenka kojarząca się z daną postacią.

○Np na podstawie jakieś bajki.
Bajka pt."Czerwony Kapturek"

Czerwonego kaptureka zagra np.Yhar  [najbardziej mi do niej pasuje]
Valkyon będzie babcią bo jest troskliwy dla Yhar,
Mamą Yhar Ewelin,
Wilkiem w przebraniu Nevra  (babciu czemu masz takie wielkie kły?
B. -A bym mogła wypić twoją krew wnusiu xd]
Łowca Leivtiana.
Coś w tym guście c:

Uzasadnienie:
Taki konkurs byłby dość ciekawy i fajnie by było oglądać dzieła innych strażniczek. Każda praca byłaby unikalna i ciekawa c:

Ostatnio zmieniony przez Wisaki (06-04-2017 o 16h52)

#4 01-04-2017 o 14h20

Straż Absyntu
boginka
Akolita Jednorożców
boginka
...

....mógłby być konkurs plastyczny!
Narysuj gijinkę chowańca! :D
Gijinka to taka personifikacja zwierza, dla przykładu kiedyś zrobiłam taką becolę

No sama przyjemność. Ja wiem że piszący byliby zawiedzeni, ale jury wręcz przeciwnie (̌ ̄▽̌ ̄ ) Jeśli chcemy postawić wyżej poprzeczkę, możemy dodać by z ludzką wersją na rysunku znalazła się też oryginalna(też narysowana! trzymana na rękach, siedząca na głowie, ciągnąca za ogon - no ileż możliwości!)

Za to na halloween, do którego jeszcze daleko, proponuję cosplay. Z zastrzeżeniem, żeby zgłoszenie było screenem profilu(w celu utrudnienia korzystania z cudzych cosplayi, edytowania grafiki  i cosplayowania na wersji innej niż nasza, bo jeszcze się ktoś machnie i użyje czegoś, czego u nas nie ma) wraz z pełną listą użytych itemów oraz grafiką postaci na której się wzorowało. Przebieranki są bardzo halloweenowe, cosplayerzy na pewno się ucieszą.

I najbardziej na czasie - wielkanocne polowanie na jajka! Czyli w skrócie ukrycie jajek* na forum wraz ze wskazówkami na ich znalezienie.
...tylko wymagałoby to specyficznej organizacji, żeby miało sens. Wstawienie od razu wszystkich jajek skończyłoby się bardzo szybko i byłoby tylko zabawą dla tych, którzy akurat byli online w tej chwili i mają znajomych z którymi mogą się podzielić szukaniem(tak, tak się robi), dlatego lepsze byłoby wstawianie jajka co jakiś czas, przydzielanie punktów za szybkość(pierwsza osoba ileś, kolejne coraz mniej, za pewnym progiem już tylko jeden) i nagrodzenie tych, którzy zbiorą najwięcej.
Dla zaostrzenia rywalizacji - pod koniec ukrycie pimpla o wyższej wartości punktowej :D
Tylko żeby nie psuć zabawy zgłaszanie musiałoby się odbywać niepublicznie i tu już się pojawia problem - czy się komuś będzie chciało pilnować kolejności i liczyć?
Nie wiem jak innym, mi takie forumowe "podchody" zawsze się podobały.
Dla ubarwienia konkurs można zacząć od krótkiego wstępu jak to Alajea miała zanieść gdzieś jajka, ale taka roztargniona pogubiła i teraz prosi Gardienne o pomoc w ich odnalezieniu. I tak zaczynają od odtworzenia trasy którą przeszła(i tu podpowiedzi idą). Na koniec pimpel chowający jajka xD

*jako jajka występować mogłyby jajka prosto z gry lub te jajka "pomalowane" na pisanki - wtedy dodatkowe punkty przyznawać można by było za zgadnięcie czyje to jajko.

A teraz powiem wam dlaczego soundtrack jest złym pomysłem. Wklejenie linku do muzyki nie wymaga praktycznie żadnego wkładu pracy, nawet z opisaniem dlaczego tak(jedno zmyślone zdanie, zacytowanie kawałka tekstu czy inne bo mi się tak klimatem kojarzy). I teraz sobie wyobraźcie ile wyszłoby z tego zgłoszeń! Naprawdę chcielibyście odsłuchiwać każdą piosenkę, myśleć czy użytkownik ma rację że to ma sens i jeszcze się zastanawiać, czy nie było już takiej? To nie obrazek gdzie wystarczy spojrzeć, to nie opko gdzie wstępną selekcję można zrobić po kilku zdaniach, każda piosenka to byłoby kilka minut D: Wariacja @Wisaki to przegięcie w drugą stronę, nie wiem czy w ogóle ktoś by się na to zgłosił, jakkolwiek fajne to się wydaje to kiedy napisać coś każdy potrafi, narysować choćby słabo umie wiele osób, tak edycja filmiku należy już do znacznie mniej powszechnych umiejętności.

Prosze o wybaczenie za ścianę tekstu (๑>ω<๑)

Ostatnio zmieniony przez boginka (01-04-2017 o 14h49)

#5 01-04-2017 o 19h54

Straż Cienia
Wisaki
Akolita Sylfy
Wisaki
...

□Co myślicie o cosplayu chowańców w prawdziwym życiu?  ;)
Nie wiem, czy to jest zgodne z regulaminem.
Tylko taki pomysł podałam.

□Można by było też wymyślić piosenkę o Eldaryii i ją zaśpiewać C:

□Mam też taki pomysł, skoro @boginia mówi, że z tymi filmikami to nie wypał to można by było zrobić komiks na temat gry :)

Ostatnio zmieniony przez Wisaki (06-04-2017 o 16h52)

#6 01-04-2017 o 22h36

Straż Cienia
Tourvi
Żołnierz Straży
Tourvi
...

To ja też dorzucę swoje trzy grosze i zaproponuję baaaaardzo oryginalny pomysł na konkurs [sarkastyczne prychnięcie insert here]:
Wielkanocne ozdoby związane ze światem Eldaryi (jakże to brzmi sarmacko gdy czyta się tak, jak pisze!).

Przykładowo: malujemy jajka z podobizną naszego ulubieńca ALBO szyjemy filcowe maskotki naszych chowańców i ozdabiamy nimi palmę na Niedzielę Palmową (kurczaki, chciałabym zobaczyć minę mojego proboszcza! Wyobrażacie sobie palmę z Ciralakiem albo Cheadem???) lub inny bardziej lub mniej oryginalny czy zwariowany pomysł na Wielkanocną ozdobę lub gadżet o eldaryowym zabarwieniu. Wszystko oczywiście z dobrym smakiem i w duchu Wielkanocnej tradycji nie obrażając niczyich uczuć (a więc palma z Ciralakiem odpada...).

W każdym razie, pomysł odmienny od konkursów na rysunek, które na razie dominują.
Wiele z Was pewnie spotkało się już z takimi konkursami na innych forach. Przynajmniej wiadomo, że się sprawdzają /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Tourvi (01-04-2017 o 22h37)

#7 02-04-2017 o 07h56

Straż Cienia
Wisaki
Akolita Sylfy
Wisaki
...

Dzisiaj gdy wstałam przyszedł mi do głowy pomysł, a tuż taki można by było ulepić z gliny, modeliny, plasteliny...
Jakaś postać z eldaryii,najłatwiej będzie ulepić chowańca, a na upartego można chibi postacie z Eldaryii. Najbardziej typu wielkanocnym bedzie ulepienie Yhar czy pimpiela c: A i Merrego C:

Ostatnio zmieniony przez Wisaki (06-04-2017 o 16h53)

#8 03-04-2017 o 10h29

Straż Cienia
Marite
Młody rekrut
Marite
...

Może konkurs na hymn swojej straży? Fajnie by było, jakby trzeba było ułożyć słowa pod jakąś piosenkę, do której dawałoby się link, żeby dało się śpiewać, ale to może być trudniejsze, więc niekoniecznie. Pewnie warto byłoby wprowadzić jakiś zakres znaków, ale to już pozostawiam innym, bo sama niezbyt się znam.
Pozdrawiam /static/img/forum/smilies/smile.png

#9 06-04-2017 o 15h06

Straż Absyntu
Pokooo
Młody rekrut
Pokooo
...

Można by zrobić konkurs wielkanocny lub wiosenny np ubranie swojej postaci w kolorach zieleni czy w stylu wielkanocnym

#10 07-04-2017 o 10h19

Straż Absyntu
Starkiller
Akolita Jednorożców
Starkiller
...

Tak sobie pomyślałam, że ciekawym tematem byłoby umiejscowienie postaci z Eldaryi w innym wyimaginowanym świecie (np. w Hogwarcie, w Obozie Herosów itp.) i stworzenie historyjki, którą by tam przeżyli. Widziałabym to w formie komiksu.

Dlaczego uważam, że to ciekawy pomysł? Każda z użytkowniczek mogłaby połączyć Eldaryę i inny film/książkę/grę, którą lubi. Z pewnością nie można byłoby narzekać na co chwila powtarzające się pomysły i każdy mógłby pokazać swoje inne zainteresowanie.

Ale biorąc pod uwagę, że nie każdy ma talent plastyczny czy pomysł na historyjkę, dobrze by było, gdyby regulamin zezwalał także na 2-osobowe zespoły.

No to tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że doczekamy się takiego konkursu /static/img/forum/smilies/wink.png

Moje prace na Instagramie >dark.warrior.art<
https://i.pinimg.com/originals/d7/05/47/d70547eda831513e745b4afd02845ae0.gif

#11 07-04-2017 o 15h23

Straż Cienia
Maniac
Piechur Straży
Maniac
...

Na początku odniosę się do słów @Starkiller. Jak dla mnie to, że praca jest tylko jednoosobowa, a nie zespołowa jest jak najbardziej dobre. Wątpię, że zdoła się wymyślić taki konkurs, żeby odpowiadał każdemu, gdyż każdy jest inny i ma różne talenty. Poza tym, jak sprawdzić czy podział ról i kreatywności był jednakowy?

Tak poza tym to są kolejne już pomysły na konkursy:

1. Pisarski: ale tym razem miałoby to inną formę. Chodzi mi dokładnie o jakąś piosenkę, którą np. Gardzia mogłaby wymyślić sobie o jej życiu w krainie El, o jej mieszkańcach, obowiązkach nowych, tęsknocie za dawnym życiem, itp. lub też jakiś hymn o swojej straży ^.^

2. Coś w stylu KP w dziale z Opowiadaniami Grupowymi. Widać, że sporo osób chętnie tworzy te karty postaci, opisując wygląd, charakter, osobowość, tworzą też jakąś historię związaną z nimi. Temat mógłby być też powiązany z innym wątkiem na forum, czyli Wasza Gardienne.

3. Może nie tyle plastyczna, co techniczna forma. Jeszcze nie wiem jaki byłby temat, ale dozwolone byłoby wykorzystanie różnych materiałów: plasteliny, wstążek, liści, drewna, tkanin, bibuły... wszystkiego, co mogłoby komuś przyjść do głowy.
edit: hmm... może jakiś pomysł na nową postać z tego świata.

4. Kulinarny ^.^ Gardienne zaprasza kogoś na piknik i sama przygotowuje wszystkie przekąski. Myślę, że mogłoby być to ciekawe i dość łatwe do wykonania dla dużej liczby osób.

To by było na tyle z mojej strony /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Maniac (09-04-2017 o 12h29)

#12 17-04-2017 o 21h33

Straż Obsydianu
Artemida
Szeregowiec
Artemida
...

@Maniac, strasznie podobają mi się Twoje pomysły i stanowczo jestem na tak. Szczególnie ten dotyczący kp i kulinarności. Są oryginalne i niezwykle ciekawe. Ale najbardziej zauroczyła mnie sugestia o hymnie i zainspirowała do rozwinięcia tego ^^

Otóż do rzeczy: myślę, że całkiem fajnym konkursem byłby właśnie taki, którego zadaniem jest napisać hymn dla straży, w której się znajdujemy. Praca jest zespołowa - każda straż pracuje grupowo nad swoim hymnem, pisząc tekst, dodając podkład muzyczny i śpiewając, a osoby, które się udzielały i przyczyniły się do tworzenia zostaną nagrodzone. Oczywiście, jeśli ich hymn wygra. Po napisaniu tekstu i wybraniu odpowiedniego podkładu chętna osoba ze straży zaśpiewa i, o ile według strażniczek nie będzie fałszowała, wyśle całość do moderatorów.
Hymn straż by pisała na forum w odpowiednim wątku albo na grupie/konfie na facebooku tylko dla strażniczek należących do danej straży.
Problem pozostał z nagrodzeniem - bo jak określić, kto zasługuje na więcej, kto przykładał się do pracy a kto dodał tylko jedno słowo do hymnu? Czy nagroda ma być równa? No cóż, chyba równa, bo innej opcji nie widzę, aczkolwiek to uzgodnią już moderatorki.

Wpadłam jeszcze na drugi pomysł, taki sam, jednak zamiast hymnu pisalibyśmy opowiadanie grupowe. Oczywiście musi być związane z daną strażą.

Straż dresów vs straż cieniasów vs straż bimbrowników to chyba największa rywalizacja na eldce, a przy okazji integracja strażniczek z tej samej straży, więc dlaczego by nie można zrobić konkursu na tej zasadzie?

Póki co nie mam więcej pomysłów (ewentualnie jeszcze jakaś animacja dotycząca eldki, czemu nie?). Jeśli wpadnę jeszcze na coś to strzelę edita.

Ostatnio zmieniony przez Artemida (17-04-2017 o 21h34)

https://data.whicdn.com/images/71311533/original.gif

#13 21-04-2017 o 22h07

Straż Absyntu
JadeSilver
Szeregowiec
JadeSilver
...

Bardzo podobają mi się wszystkie pomysły.Sama też mam parę którymi chciałabym się podzielić :)
Otóż:
1. Mamy piękne karnację syren, można by było pokusić się o stworzenie własnego stroju, bądź wersji podwodnej Gardzi np. z ogonem i ozdobami typowymi dla rekina/ryby głębinowej/ośmiornicy czy innego podwodnego stworzenia. Ze względu na to że w eldaryi żyją fantastyczne stworzenia można wymyślić nowy gatunek podwodnego
2. Skoro jesteśmy już przy fantastycznych stworzeniach to ciekawym jak dla mnie pomysłem na konkurs byłoby stworzenie strojów inspirowanych chowańcami dla ich właścicieli :D Np. Valkyon w stroju inspirowanym wyglądem Floppy albo nasze Gardzie zainspirowane swoimi chowańcami.
3. Kolejny z moich pomysłów też dotyczy projektowania mianowicie widziałam kilka ciekawych wariacji na temat stroju dla strażników naszych straży, czemu by nie zrobić z tego konkursu?  Tylko np żeby jedna osoba zaprojektowała stroje dla wszystkich straży nie tylko swojej, włączając w to również lśniącą straż. Bardzo mnie to ciekawi jakie pomysły gracze mają w zanadrzu ;)
4. Ostatni z pomysłów dotyczy zbliżającej się tematyki czyli WAKACJI  Co byście powiedzieli na konkurs pt.: "Wakacyjna przygoda w Eldary" Konkurs w formie graficznej (komiks oceniany osobno, a pojedyncza ilustracja osobno) lub literackiej.Ciekawa część tego zadania to to, że miejscem akcji pracy musiała by być jedna z nam już znanych destynacji do których wysyłamy chowańce. ^-^
To chyba wszystko co na razie wpadło mi do głowy :3

https://image.ibb.co/chkc0S/Eldarya_quote.png

#14 23-04-2017 o 10h32

Straż Cienia
Heartless
Młody rekrut
Heartless
...

Widzę że jest tu wiele kreatywnych osób i jest dużo ciekawych pomysłów wiec ja zdradzę swój .
1) Otóż skoro już maj to może tak jakieś wakacyjne opowiadanie gdzie głównym celem było by opisanie tego jak spędza się tam wakacje , znalezienie jakiegoś tajemniczego miejsca i mega uroczego zwierzaka .
2)Stworzenie rysunku gdzie oczywiście znajdowałaby się główna bohaterka lub bohaterowie ale jako wersje zwierzęce akie jak chowańce.
3)Stworzenie chowańców wakacyjny- swoja propozycja jak ma wyglądać.
4)Konkurs kulinarny gdzie fajnie by było zrobić coś ciekawego tak jak na przykład babeczki z podobizną bohaterów .
5)Konkurs na ciekawą piosenkę . Fajnie by było stworzyć piosenkę o pobycie w Eldaryi albo tęsknocie do domu . Nie musi być sam teks można też dodać melodie np na konto na Youtube albo innym "portalu" gdzie można dodawać muzykę .
6) Skoro juz mowa o portalach to kolejny pomysł opiera się również na stworzeniu opowiadania gdzie w trakcie pewnej misji główna bohaterka wraz ze swoim towarzyszem trafia do "Świata Demonów" potem się okazuje ze oni chcą podbić eldarye bo ktoś tam coś
namiesza..
7)Zaprojektuj ciekawy krajobraz (może być z naszego świata , z anime lub mangi czy książki), który pokazałabyś strażnikowi mówiąc :My też mamy piękne widoki w naszym świecie ..
8) Jako ze ja jestem wielką fanką kwiatów i kocham róże to moja ostatnia na ten moment propozycja brzmi : Zaprojektuj Eldary`ańską róże którą wręcza się prze Eldary`ańczyków na wyjątkowe okazje .

Link do zewnętrznego obrazka /static/img/forum/smilies/big_smile.png  /static/img/forum/smilies/lol.png  /static/img/forum/smilies/cool.png

Ostatnio zmieniony przez Heartless (24-04-2017 o 06h06)

#15 27-04-2017 o 07h29

Straż Cienia
xalinia
Akolita Jednorożców
xalinia
...

Moim pomysłem jest, żeby strażniczki wykonały nagranie/komiks, które opowiadałyby, co by się stało, gdyby chowańce z Eldki pojawiły się w naszym świecie (np:jak zareagowali na nie ludzie, gdyby ujawniły swoje moce, co by się mogło z nimi stać),  a prace umieszczać w odpowiedziach /static/img/forum/smilies/smile.png

Żelki wzywają...

http://i65.tinypic.com/2yw7iau.png

#16 07-05-2017 o 22h03

Straż Absyntu
Starkiller
Akolita Jednorożców
Starkiller
...

Przypomniałam sobie pewien konkurs plastyczny, który był kiedyś na SF i pomyślałam, że ciekawie byłoby zrobić coś podobnego na Eldaryi. Chodzi mi mianowicie na zaprojektowanie pokoju którejś z postaci.
Patrząc już tylko na Eldaryę, myślę, że tematem mógłby być pokój jednego z członków Straży. Nie przypominam sobie, abyśmy do tej pory widzieli którykolwiek pokój w czasie gry, więc puszczenie wodzów fantazji mogłoby zaskoczyć /static/img/forum/smilies/smile.png

Poza tym dobrym rozwiązaniem byłyby dwie kategorie, tak samo jak zrobiono na SF: dla tych, którzy mają jakiś talent plastyczny i dla tych, którzy mają dobry pomysł, ale niestety nie potrafią tego przelać na papier. W mojej opinii daje to równe szanse wszystkim uczestnikom /static/img/forum/smilies/smile.png

Mam nadzieję, że niedługo zostanie zorganizowany jakiś konkurs, bo naprawdę mi czegoś takiego brakuje /static/img/forum/smilies/hmm.png

Moje prace na Instagramie >dark.warrior.art<
https://i.pinimg.com/originals/d7/05/47/d70547eda831513e745b4afd02845ae0.gif

#17 10-05-2017 o 00h55

Straż Obsydianu
Deny
Pokonała Dahu
Deny
...

To może i ja zaproponuję coś od siebie ^^

Konkurs byłby z dziedziny tych plastycznych, a polegałby po prostu na zaprojektowaniu własnej straży.

Musiałby obejmować:
- Projekt loga/herbu/znaku straży
- Nazwę straży
- Niedługi opis czym straż się charakteryzuje i co należy do jej głównych zadań

https://zapodaj.net/images/401a8d3e378ae.png

https://zapodaj.net/images/84d2c489b65c3.pnghttps://zapodaj.net/images/27b977bf78fe8.png https://66.media.tumblr.com/75440dc255f0a2393eb130157c80ad16/tumblr_phdbnbbhux1uocsx1o1_540.gif https://zapodaj.net/images/d5ab6cc388cf5.png

https://66.media.tumblr.com/97b46c4862ea1d1c6850ac07254b361b/tumblr_owq03gRBxH1umjgk1o3_250.gif https://66.media.tumblr.com/68c9d779b42225419ba32c7f7eecd4dd/tumblr_p7bm7nNye41umjgk1o6_250.gif https://66.media.tumblr.com/aa9fd8c9827fa881c1817afccd27ac65/tumblr_pbsxgq9OKT1umjgk1o7_250.gif

https://zapodaj.net/images/e89e0dc49faed.pnghttps://zapodaj.net/images/7b2c102250eb9.png

https://78.media.tumblr.com/c121f7b50b41b70609b234fcbaecdf4e/tumblr_p816hqQiyl1rdlm3eo1_r2_250.gif

https://zap

#18 13-05-2017 o 16h30

Straż Absyntu
Pesymistka
Szeregowiec
Pesymistka
...

Mi się od początku marzył najbardziej oczywisty i oklepany konkurs z możliwych. A mianowicie zobrazowanie swojej wymarzonej ilustracji (cenzuralnej, nie 18+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Byłyby możliwe dwie kategorie, o ile nikt nie wpadłby na kolejne, czyli plastyczna i literacka. W literackiej byłby wymagany barwny opis sytuacji, w której dostałybyśmy ilu (oraz samej ilustracji), a w plastycznym, ilustracja oraz pisemne, krótkie wyjaśnienie kontekstu.

Oraz jak już było wspomniane, zamiana chowańca w postać i odwrotnie :3

Ostatnio zmieniony przez Pesymistka (13-05-2017 o 16h31)

sygnatura

#19 13-05-2017 o 19h05

Straż Absyntu
Rossa
Żołnierz Straży
Rossa
...

@Pesymistka
Niezły pomysł, ale obawiam się, że niektóre użytkowniczki mogłyby napisać lub narysować coś co nawiązywałoby do odcinków, które na polskiej wersji jeszcze się nie ukazały, a więc zorganizowanie takiego konkursu byłoby dość ryzykowne.

Mnie najbardziej podobałby się pomysł na zaprojektowanie własnej postaci w eldaryi, nie koniecznie Gardzi. Mógłby być dowolny gatunek, płeć, wygląd itp. opisać jego charakter i umiejętności.

Chciałabym by został także zorganizowany konkurs mieszany: plastyczny i literacki, miło by było gdyby wiersze także zostały uwzględnione. Na przykład by opisać dzień z wakacji w eldaryi. W końcu oni chyba także mają jakąś przerwę od obowiązków w te słoneczne dni, a jako, że wakacje nadchodzą już wielkimi krokami fajnie byłoby coś takiego za jakiś czas zostało zorganizowane. Można by narysować, jak taki dzień Gardzia spędziła z kolegami i koleżankami ze straży albo opisać taki dzień w opowiadaniu, a by napisać o tym wiersz raczej też nie problem dla kogoś kto potrafi. Mam wrażenie jakby wiersze były takie trochę pomijane, a to przecież taka piękna forma. To taki jeden pomysł.

Podobałoby mi się także, jakby powstał konkurs na wcielenie się w kogokolwiek ze straży, może być Miiko, może być Jamon, Leiftan lub Ykhar lub po prostu nasz ws i opisać lub narysować co by się stało, gdyby to któreś z nich trafiło do naszego świata. Biedna Gardzia musi się męczyć w obcym świecie i jako, że nic o nim nie wie, jest brana za idiotkę, a więc byłoby fajnie, gdyby została w pełni zrozumiana przez kogokolwiek ze straży. Niech też się trochę pomęczą i poznają zasady panujące w naszym świecie i poczują jak to jest całkowicie zmienić środowisko. Mnie osobiście taki konkurs bardzo by się podobał, fajnie byłoby opisać lub narysować co taki mieszkaniec eldaryi robił w naszym świecie, próbując znaleźć sposób na powrót do domu /static/img/forum/smilies/smile.png

Takie są moje propozycje ^^

http://i63.tinypic.com/f2rbd1.jpg

#20 01-06-2017 o 18h34

Straż Obsydianu
Mroczny_Cygan
Akolita Jednorożców
Mroczny_Cygan
...

Zabawa w bimbrownika- konkurs na wymyślenie najciekawszego eldayrskiego eliksiru

Konkurs polega na opisaniu nazwy, wyglądu (można też dołączyć rysunek), zapachu, działania, skutków ubocznych oraz opracowanie składników i sposób przygotowania wywaru. Napój ma być zrobiony z składników pochodzących ze świata Eldaryi. Czyli mogą być to rośliny, płyny i gazy, przynęty, jajka, chowańce, kamienie, narzędzia i ekwipunek znane nam z odcinków, butików, eventów lub poszukiwań.

Główną nagrodą będzie uścisk dłoni Ezarela

PILNE!!!

A teraz na poważnie

#21 13-09-2017 o 16h28

Straż Obsydianu
Pani
Akolita Jednorożców
Pani
...

Mi podoba się pomysł z hymnem straży. Tylko nie widzę sensu angażowania do tego tylu osób. To nie ma prawa się udać. Jednak każdy pojedynczo mógłby coś sklecić i po prostu wygrałby hymn najlepszy pod względem estetycznym i logicznym
Strasznie podoba mi się też pomysł na KP, można by popisać się znajomością BBCode i nie trzeba mieć żadnego talentu. ^^''
Dla mnie najlepszym wyjściem byłby konkurs na opowiadanie, ale taki pewnie już się nie powtórzy. xD

ALL REMAINING SYSTEMS WILL BOW TO THE FIRST ORDER!
https://66.media.tumblr.com/c293c158380fdad50159a11eff58f399/tumblr_pascy6nF4W1wlwkmmo5_400.gif https://66.media.tumblr.com/721c94f87811cddcc6440f89cc261237/tumblr_pascy6nF4W1wlwkmmo3_400.gif

#22 14-09-2017 o 18h41

Straż Absyntu
Mysterios
Piechur Straży
Mysterios
...

Ja bym zrobiła konkurs na zaprojektowanie kalendarza który na każdy miesiąc miałby inny obrazek związny z eldaryą. Oczywiście nie robiłoby się 12 prac, ponieważ było by to za dużo. Każdy wybrałby sobie jakiś miesiąc i dołączył pracę i napisałby, że zaprojektował kartkę z kalendarza na miesiąc np. lipiec  /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Mysterios (14-09-2017 o 18h41)

https://media.giphy.com/media/L6dNcpehv59Sw/giphy.gif

#23 19-09-2017 o 08h36

Straż Cienia
Tourvi
Żołnierz Straży
Tourvi
...

Podoba mi się pomysł napisania hymnu oraz zaprojektowania kalendarza. Sama mam dwie propozycje:

- wymyśl święto obchodzone w Eldarii - np. "Dzień chowańca" + krótki opis dotyczący jego historii, obchodzenia, tradycji, organizowanych zabaw itp.
- zaprojektuj profil facebookowy (lub instagramowy/tweeterowy/nasza klasa itp.) wybranej przez siebie postaci z Eldarii - forma dowolna, od klasycznej kartki i kredek/farbek po grafikę komputerową, czy nawet arkusz kalkulacyjny (;D). Oceniane byłyby przede wszystkim pomysły, treść i wykonanie (już widzę te profile Nevry z milionem wiadomości od fanek).

#24 19-09-2017 o 22h13

Straż Obsydianu
IdaMockingjay
Piechur Straży
IdaMockingjay
...

Z racji tego, że zbliża się Halloween to wpadłam na taki pomysł.
Zrobić konkurs na bohatera do Halloween'owego odcinka. Można by zrobić 2 formy. Rysunek i praca manualna. W sensie np. coś uszytego, zrobionego z kartonu itd.

Albo konkurs "Jak wyglądała by Eldarska dynia"  dziwny kształt, forma, kolor. Coś w stylu tych wodnych ogórków, które kupowałyśmy dla Eliota. Również praca może być w formie manualnej bądź rysunku.

To na takie pomysły wpadłam. Piszcie co sądzicie.

http://i68.tinypic.com/2cxxkjn.png

http://i64.tinypic.com/dr5gf6.jpg

http://i63.tinypic.com/2e2qbs1.jpg

http://i67.tinypic.com/2em36yw.jpg

http://i68.tinypic.com/2nita2g.gif

http://i63.tinypic.com/6tgvgn.jpg

http://i68.tinypic.com/kd8h9z.gifhttp://i64.tinypic.com/ztzq0n.gifhttp://i63.tinypic.com/2i6ezbd.gif

http://i68.tinypic.com/2cxxkjn.png
http://i68.tinypic.com/2nita2g.gif

#25 01-10-2017 o 21h21

Straż Cienia
Lexi
Pokonała Dahu
Lexi
...

Był konkurs z rysowaniem, z pisaniem. Nawet fotografia! Więc czego brakuje? Jako takiej praktyki.
Co mam na myśli?
Z racji tego, że Eldarya Polska obchodziła już rocznicę, to nagród za klasyfikację miesiąca nazbierało się już trzynaście!
A co gdyby wykonać w formie przestrzennej jedną z wybranych nagród? Tektura, farby, mech, kamienie! Wszystko byłoby dobre~

Nie zbyt wymyślny ten konkurs, ale cóż, coś jednak jest /static/img/forum/smilies/smile.png

https://i.imgur.com/KYqWjwa.gif

Strony : 1 2