Forum

Strony : 1 2 3 ... 5

#1 29-09-2016 o 20h27

Straż Cienia
heathens
Szeregowiec
heathens
...

http://orig01.deviantart.net/c409/f/2011/210/d/5/d53a1a330c4adbf8774c6ca7274b41c0-d422vte.gif

więc, więc, więc, grywa ktoś? (znaczy, zgaduje że 70% osób która tutaj jest "grywa" w wszelkie takie produkcje)
Sama nie grywam w zbyt wiele takich gier, a jedynym wyjątkiem jest chyba tylko Mystic Messenger, kiedyś doszłam do połowy Diabolik Lovers i w sumie, to tylko tyle.

w każdym razie, jak wygląda wasza postawa wobec takich gier? macie jakieś fajne produkcje do polecenia? /static/img/forum/smilies/lol.png

http://66.media.tumblr.com/b7a25820a82e812f1396587cf9c225c3/tumblr_oag8ebnqp51qi1wjmo3_500.gif

#2 29-09-2016 o 20h49

Straż Cienia
Animoska
Rekrut
Animoska
...

Gry Diabolik Lovers sa super. <3 Anime było beznadziejne, ale 7 gier jest naprawdę dobrych. Ogólnie nie grałam, ale czytałam wszystkie ścieżki gier w necie. Czekam na tłumaczenie po ang kolejnej gry, bo nie stać mnie na kupno gry po japońsku na ps vita. No cena gier DL, które chce to 200 zł. Podziękuję. xd
Gram tak to w Norn9 - ma to też anime, ale jest fajne tylko do 6 odcinka. Potem kupa i tyle. xd
No i gram w Mystic Messenger.
Chciałabym zagrać w Kamigami no Asobi, Wand of Fortune, Code Realize i Amnesia, ale nie mam czasu. Gram nie tylko w otome, ale też w inne gry anime, a dokładniej z serii Fate.
Jak nie mogę grać czytam route w necie i tak znam gry dzięki temu.
Uwielbiam gry otome i szkoda, że większość jest na ps vita i są tylko po japońsku.

Ostatnio zmieniony przez Animoska (12-11-2017 o 17h06)

#3 29-09-2016 o 21h43

Straż Absyntu
Yuka
Pokonała kurę
Yuka
...

A ja gram na facebooku w gry otome z serii: Shall we Date i one są naprawdę fajne! <3 Bardzo mi się podobają. Ogólnie lubię gry tego typu, gdy trzeba zdobyć wybranka swego serca. Chciałabym zagrać w Norn9, ale nie wiem, gdzie znajdę tą grę. Śledzę grę Diabolik lovers, której każda ze ścieżek jest tłumaczona na polski. Można ją znaleźć na youtube. Mam w domu również grę z serii: Hakuouki, którą sprowadzono dla mnie z Japonii, ale było warto <3! *^*

Ostatnio zmieniony przez Yuka (29-09-2016 o 21h45)

Zapraszam na mój kanał: KLIK!
http://funkyimg.com/i/2sJEY.png

#4 29-09-2016 o 22h01

Straż Cienia
Taneshja
Straż na szkoleniu
Taneshja
...

Grywam w dość wiele gier otome w szczególności na tablecie, gdyż po prostu za nie, nie trzeba płacić, a są naprawdę super. Ciekawa przygoda i ilustracje. Najbardziej lubię gry z cyklu; "Shall we Date...", podobnie jak koleżanka powyżej.
I powiedźcie mi, czy wy też tak myślicie, że kiedy widzicie grę otome po angielsku to szepczecie sobie pod nosem: "Nosz kurde, dlaczego chociaż jedna gra nie może być w języku polski. DLACZEGO?!".

#5 29-09-2016 o 23h20

Straż Cienia
Agami
Oficer Straży
Agami
...

Gram w różne podgatunki visualek. Otome też się zdarzyło. ;D

Na telefonie też pogrywam w Shell we Date. xD Darmowe, całkiem dobrze poprowadzone i z przejrzystym menu, nie przekombinowane. Chociaż obecnie to Mystic Messenger pochłonął moją duszę i gram bez pamięci. Brak snu, miliony budzików i te sprawy. Ci co grają, znają mój ból. xD Tak przy okazji, to kto jest waszym ulubieńcem?

A tak poza tym, to grałam kiedyś w taką jedną otome, ale nie mogę sobie nazwy przypomnieć. Klimaty fantasy, 3 męskie postacie i można się było poruszać po mapie. Byłam szpiegiem, przechwyconym przez władcę królestwa demonów/wampirów. Coś takiego. ;-; Och i w Dandeliona od Cheritz, ale nie przeszłam do tej pory. xD Obecnie mam na swoim koncie Steam Amnesia: Memories, którą zakupiłam na letnich wyprzedażach. Opłacało się - jest piękne intro, dub i w ogóle cuda niewidy. Rysunki należą do moich ulubionych, jeśli chodzi o styl. *^*  Jedna postać już została w pełni rozbrojona. ;3

@Animoska - Chętnie zagrałabym w Diabolic. Anime było straszne (Powstało kiedyś dobre anime na podstawie otome? Nie przypominam sobie), ale w drugiej serii jest postać, której podkłada głos Tatsuhisa Suzuki. Tak bardzo chciałabym usłyszeć jego głos w wampirzym wcieleniu! *^* Norn9 też mnie bardzo interesuje.

https://64.media.tumblr.com/6038d5d65365a15aa3a4d212dde9a4d5/66a0bf18e4cc9ccd-c1/s540x810/68f4848072bfdb22f48a00c3e73fc1cd4b63d786.png

#6 30-09-2016 o 00h12

Straż Obsydianu
vasirii
Straż na szkoleniu
vasirii
...

AAAAAA PIĘKNY WĄTEK
Jako ogromna fanka otome muszę się w nim wypowiedzieć.
Z gierek na telefon, tak jak widzę część moich poprzedniczek, grałam w grę z serii Shall we Date, tą z wampirkami i wilkołakami uvu Była całkiem spoko, ale męczyło mnie zdobywanie tokenów aby przejść kolejne odcinki.
Za to na chwilę obecną jestem ZAKOCHANA w Mystic Messenger <3 Przeszłam już ścieżkę Jumina (kochaj mnie równie mocno jak Elżbietę III) i Zena, jestem w trakcie zdobywania serca Yoosunga.

Z innych gierek, przeszłam Dandeliona, Amnezję i pierwszą część Starry Sky. Szczerze mogę wszystkie polecić, choć pierwsza jest trochę męcząca przez swoją mechanikę. Amnezję kocham za Kenta, chyba mam słabość do umysłów ścisłych.
Z takich mniej znanych produkcji przeszłam The Second Reproduction. Świetna fabuła, wspaniała główna bohaterka i Lezette. Cudeńko. Swego czasu też dużo siedziałam na forum Ren'py i grałam w stworzone tam gry. (teraz widzę że @Agami, ta gra której tytułu sobie przypomnieć nie możesz, to ona)
Bardzo ciekawą grą było też Girlish Love Revolution, gdzie sterujemy dziewczynką ze sporą nadwagą i pomagamy jej schudnąć, aby zdobyć serce wymarzonego chłopca. Z perspektywy czasu stwierdzam, że fakt że im więcej schudniesz, tym "lepszego" chłopca wyrwiesz, był okropny.

Ogólnie widzę tutaj pozytywne opinie na temat Diabolica. Może w końcu się do niego przekonam, bo szczerze, to anime mnie zniechęciło :'((

A z gierek które chciałabym przejść (najbardziej chyba UtaPri), jest ich tak wiele, że aż nie wiem za co się zabrać. Może ktoś poleci mi coś dobrego na nudne popołudnie? uvu

https://puu.sh/ujCyQ/0640daa357.gifhttps://puu.sh/ujCyQ/0640daa357.gifhttps://puu.sh/ujCyQ/0640daa357.gifhttps://puu.sh/ujCyQ/0640daa357.gifLink do zewnętrznego obrazka
chill koledzy, nawet Miiko jest zawiedziona moją postawą

#7 30-09-2016 o 01h24

Straż Obsydianu
Spinnelly
Rekrut
Spinnelly
...

O! I to jest coś, co Spinnelly lubi, gdy w końcu znajdzie odrobinę czasu lub zechce jej się podnieść żyć z łóżka xd

Chyba nie zaskoczę nikogo, gdy powiem, że oczywiście gram w serie Shall we date, duh... Ale za to zaskoczę tych, którzy nie wiedzieli, że części Starry Sky zostały przetłumaczone na angielski, a mądra Spinnelly je sobie już dość dawno ściągnęła, połączyła, dodała cracka i pograła już sobie trochę, o!

Jeszcze Wam polecę darmowe gry, bo w te chyba najprzyjemniej się gra xd Gry od Joilly oraz ImpQueen jak Ascension, którą pokochałam od pierwszej sceny! <3 Wszystkie znajdziecie łatwo na internecie /static/img/forum/smilies/wink.png

Na pewno będę wpadać tu często i czekać, aż pojawią się nowe pozycje /static/img/forum/smilies/big_smile.png Spinnelly, ty otaku...

Ostatnio zmieniony przez Spinnelly (30-09-2016 o 01h28)

#8 30-09-2016 o 01h43

Straż Cienia
Agami
Oficer Straży
Agami
...

@Spinnelly - ja zawsze tak bardzo chciałam zagrać w Starry Sky, ale za każdym razem miałam jakiś błąd w pobieraniu. Ba, mam grę ściągniętą, nie działa, a usunąć się nie da, bo wyskakuje błąd usiany japońskimi znaczkami. ;/ Smut... Po tej akcji stwierdziłam, że już nie będę tego ściągać. Za dużo nerwów. xD (A anime było bez-na-dziej-ne xP)

Ostatnio zmieniony przez Agami (30-09-2016 o 01h46)

https://64.media.tumblr.com/6038d5d65365a15aa3a4d212dde9a4d5/66a0bf18e4cc9ccd-c1/s540x810/68f4848072bfdb22f48a00c3e73fc1cd4b63d786.png

#9 30-09-2016 o 11h19

Straż Obsydianu
Mariah
Żołnierz Straży
Mariah
...

Wreszcie temat dla mnie~!
Kocham Otomówki. Anime to chyba z ogrom oglądam XD Na swoim laptopie posiadam Ozmafia! oraz Yo Jin Bo: The Bodyguards a bardziej z nie japońskich Otomówek posiadam Seduce Me The Otome, Seduce me2: The Demon War Polecam te Otomówki.
Należę do tych osób, które chcą mieć popularne tytuły na swych laptopach, komputerach. Na swym telefonie posiadam trzy wersje z Shall We Date? konkretnie to wersje z ninja. A na tablecie wszystkie pozostałe.
Mystic Messenger jest dla mnie niebyt fajna, jak taka gra mogła zdobyć tak dużą popularność? Jak? Bez urazy, ale są lepsze. Nie zamierzam pobrać Mystic na swój telefon ani na tablet. Nie.

Gdy online takie jak Cafe Rouge, Ascension [wszystkie trzy] jak najbardziej polecam bo jestem wielką fanką Rinmarugames i codziennie odwiedzam jej stronę oraz ImpQueen.

Bardzo bym chciała mieć w swoich rękach UtaPri, Diabolik Lovers, Amnesia, Norn9, Kamigami no Asobi oraz Dandelion [pshhh nie wiem jak go uruchomić ;-;]

Ostatnio zmieniony przez Mariah (30-09-2016 o 11h24)

#10 30-09-2016 o 12h12

Straż Obsydianu
Spinnelly
Rekrut
Spinnelly
...

@Agami, ja to pogromcą błędów jestem xd Nie no, zdradzę Ci sekret, ale ciii... Mam kumpla, który mi to wszystko robi i nie wyskakują mi żadne problemy, a ja sobie mogę śmigać /static/img/forum/smilies/big_smile.png

@Mariah, o! Moja pokrewna duszyczko! Nie wiesz czy IpmQueen szykują coś nowego? Bo wchodzę tylko na ich stronę gdzie zamieszczają gry, a o żadnych nowościach, aktualizacjach czy aktualnościach nic nie wiem xd

Dziewczyny, a grała któraś z Was w Life is Strange? Bo jestem ciekawa czy mam zacząć na nią polować... /static/img/forum/smilies/wink.png

#11 30-09-2016 o 13h44

Straż Absyntu
Linnana
Akolita Sylfy
Linnana
...

Nie gram za wiele, ostatnio właściwie wcale, moja lista nie jest więc specjalnie długa (części z tych tytułów nie ma nawet po angielsku, bo nie straszny mi translator):
- Amnesia + Amnesia Later (choć w Later zrobiłam tylko Kenta i Ikkiego, potem mi się udechciało, fandiski są fajne jeśli faceci są fajni)
- Arcana Famiglia - tylko połowę ścieżek, bo gra pod względem technicznym jest irytująca, a Felicita choć niby ma być silną, charakterną heroiną, to naprawdę ciężko to dostrzec skoro - poza dialogami do wyboru - nic nie mówi przez CAŁĄ grę. Miło wspominam tylko ścieżkę Luki, bo jest uroczy i lubiłam patrzeć jak cierpi.
- Bad Medicine - Infectious Teachers - w wątku o otome na SF mówiłam, że odpuszczę sobie tę grę po przejściu ścieżki Megane-senseia, a ostatecznie przeszłam całość. Ta gra jest zła, ale kreska mi się podoba, no i mam w sobie trochę z masochistki, uwielbiam bad endy, a tutaj jest ich tak wiele i mocno się od siebie różnią. ^^
- Cinders
- Hakuouki + Hakuouki Zuisouroku - moje ukochane ukochane otome, ścieżkę Okity przechodziłam ze 3 razy i pozostaje moją ulubioną, bo morze feelsów. Ale reszta też jest super mimo że ścieżka Hijikaty jest za długa, ścieżka Kazamy za krótka (ale może to i dobrze, bo nic się w niej nie dzieje), a Sannan nie ma własnej. Fandiski są fajne jeśli faceci są fajni, więc słodkie scenki w Zuisouroku było czystą frajdą. ^^
- Hatoful Boyfriend + Holiday Star
- How to take off your mask
- Jooubachi no Oubou (nie sprawdzajcie, nie pytajcie, a przede wszystkim nie oceniajcie mnie)
- Kamigami no Asobi - ścieżka Hadesa taka piękna, z utęsknieniem czekam na tłumaczenie ścieżki Tsukito. Cała gra to feelsy i jeszcze raz feelsy.
- Nameless - gra irytowała mnie przez tę "narzuconą" kolejność ścieżek. Wiecie, ja zainteresowałam się ze względu na Teia (jestem pustakiem i kieruję się wyglądem... jak niewiele wiedziałam xd) i od niego chciałam zacząć, a musiałam go robić niemal na końcu, bo część rzeczy byłaby dla mnie niejasna. Ogólnie grało się całkiem miło, ale coś jest nie tak skoro za najlepszego bisza uważałam przyjaciółkę heroiny.
- Re: Alistair
- The Second Reproduction

vasirii napisał

Z takich mniej znanych produkcji przeszłam The Second Reproduction. Świetna fabuła, wspaniała główna bohaterka i Lezette.
I Gardis! Na ścieżkę Jina spuśćmy zasłonę milczenia ^^
- Toki no Kizuna + Hanayuitsuzuri - Bisze mocno średni, ale dziadkowie podbili moje serduszko. <3

Obecnie gram sobie w Ozmafię, mam za sobą ścieżki Ozów, ale niezmiernie mnie irytuje pewna rzecz, której nie idzie uniknąć, a która pojawia się w każdej z tych ścieżek.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Widzę, że dość często przewija się Diabolik Lovers... i ja naprawdę nie rozumiem. Myślałam, że anime było słabe, ale seriously, w tej grze NIC SIĘ NIE DZIEJE. Okej, przeszłam tylko jedną ścieżkę (i to ścieżkę zboczeńca, bo to i tak lepiej od Ayato i Kanato) i zaczęłam drugą (Reiji), więc nie mam pełnego obrazu, ale po wyborze faceta nie miałam kontaktu z nikim poza nim. Niby mieszkam z szóstką wampirów, ale mogę spotkać tylko jednego, a cała nasza interakcja to gryzienie, ssanie, lizanie, molestowanie i w przypadku Reijiego jakaś nauka... dyscypliny, przerywane ze dwa razy jakimiś retrospekcjami z których i tak nic nie wynika. Ale wielki plus dla punktów sadomaso.

Mam też zaczęte Wand of Fortune, Starry Sky, Norn9, Dandeliona, Princess Nightmare i Always remember me, ale nie wiem czy kiedykolwiek ruszę z nimi dalej. ^^'

Generalnie gra na laptopie sprawia mi o wiele większą przyjemność niż na smartfonie czy tablecie. Wśród otome na androida styczność miałam tylko z Toki no Kizuna i szybko przeniosłam się na wersję na Windowsa (z translatorem, ale również i seiyuu). Skoro frajda mniejsza to i płacić mi się nie widzi, a że w temacie jestem zielona to mam pytanie: zna ktoś w miarę dobrą i w pełni darmową grę otome na Androida? Bez żadnego dokupowania ścieżek i takich tam.

Taneshja napisał

"Nosz kurde, dlaczego chociaż jedna gra nie może być w języku polski. DLACZEGO?!".
Jest jedna po polsku - How to take of your mask, do kupienia na steamie. Ale nie polecam, drogie, nudne i krótkie. Tylko 1 facet i 2 ścieżki, które niewiele się od siebie różnią.

Ostatnio zmieniony przez Linnana (30-09-2016 o 14h08)

https://i.imgur.com/DEAWes5.gif

#12 30-09-2016 o 18h31

Straż Obsydianu
Airmind
Rekrut
Airmind
...

Tak, tak grałam i namiętnie kolekcjonuje,( mam ich ponad 200 na kompie 0-0) najwięcej mam darmówek, zrobionych przez fanów tego typu gier <3

Z takich płatnych gier grzechem jest nie wspomnieć tych od Zeivy - x note, area X czy Anicon.

Moją ulubioną jest Nusantara :The legend of the winged one i monochrome heaven <3

W typu shall we date grałam aczkolwiek przez te bilety nie bilety, czekania na ruchy to nie przekonałam się za bardzo - nie należe do cierpliwych osób.

Ostatnio zmieniony przez Airmind (30-09-2016 o 18h34)

#13 30-09-2016 o 18h43

Straż Obsydianu
Airmind
Rekrut
Airmind
...

Mariah napisał

Bardzo bym chciała mieć w swoich rękach UtaPri, Diabolik Lovers, Amnesia, Norn9, Kamigami no Asobi oraz Dandelion [pshhh nie wiem jak go uruchomić ;-;][/i][/center]

Pomogę bardzo chętnie ;D jestęm troszke obcykana we właczaniu tych uroczych otomek ^^ pisz ma priv.

Taneshja napisał

"Nosz kurde, dlaczego chociaż jedna gra nie może być w języku polski. DLACZEGO?!".

wejdź sobie na visula novels database i tam w wyszukiwarce w filtraach ustaw język na polski - powinno ci się jakieś tytuły wyświetlić

Linnana napisał

zna ktoś w miarę dobrą i w pełni darmową grę otome na Androida? Bez żadnego dokupowania ścieżek i takich tam.[/b

Jedyne co przychodzą na myśl to Wanted: dragon i days of the divine ( dostępne również na kompa)

Ogólnie na fona z androidem więcej znajdziesz takich typowych visual novelek bez elementów otome aniżeli z nimi.

Unded lovers i reverse Alice - w pełni darmowe ale haczyk - bilety potrzebne do przejścia a na zakonczenie ścieżki trza mieć 1oo biletów.

Z takich słabszych to Joanne's crush i love blossom Extended

ahahahahah i taka jedna - Otome to nie jest ale można się uśmiać - Granica tęczy Visual Novel - PO POLSKU ! ZA DARMO !

Ostatnio zmieniony przez Airmind (30-09-2016 o 19h36)

#14 30-09-2016 o 20h12

Straż Obsydianu
Minene
Straż na szkoleniu
Minene
...

Ja osobiście grałam tylko w Amnesie, którą kupiłam sobie rok temu na steamie (i danganronpe, ale nie wiem czy się ona liczy :>) . Bardzo fajnie się przy niej bawiłam, ale niestety odblokowanie wszystkich zakończeń bez solucji jest po prostu niemożliwe xd może nie jestem, wielką fanką tego gatunku, ale go lubię i ubolewam, że jedynymi garami tego typu po polsku są eldarya i SF /static/img/forum/smilies/hmm.png

Ostatnio zmieniony przez Minene (30-09-2016 o 20h13)

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16174655_929477567185409_7267334181566095361_n.jpg?oh=7adf6c21e0fc7406096632e1f4fd5fd1&amp;oe=591C28AA

#15 30-09-2016 o 20h43

Straż Obsydianu
Airmind
Rekrut
Airmind
...

Minene napisał

Ja osobiście grałam tylko w Amnesie, którą kupiłam sobie rok temu na steamie (i danganronpe, ale nie wiem czy się ona liczy :>) . Bardzo fajnie się przy niej bawiłam, ale niestety odblokowanie wszystkich zakończeń bez solucji jest po prostu niemożliwe xd może nie jestem, wielką fanką tego gatunku, ale go lubię i ubolewam, że jedynymi garami tego typu po polsku są eldarya i SF /static/img/forum/smilies/hmm.png

Ach Amnesie menczem i menczem - nie mg przejść Ikkiego XDDD a taka ciekawa jeste Ukyo ;(

z danganronpe na yt jest dubb fanowski chyba ^^

wejdź sobie w visual novel database i w tam wyszukiwarce ustawić język w filtrze na polski - powinno coś wyskoczyć

#16 30-09-2016 o 21h04

Straż Obsydianu
Minene
Straż na szkoleniu
Minene
...

Airmind napisał

Minene napisał

Ach Amnesie menczem i menczem - nie mg przejść Ikkiego XDDD a taka ciekawa jeste Ukyo ;(

z danganronpe na yt jest dubb fanowski chyba ^^

wejdź sobie w visual novel database i w tam wyszukiwarce ustawić język w filtrze na polski - powinno coś wyskoczyć

Próbowałam przejść wszystkich ścieżki, aby zagrać z Ukyo (moim ukochanym <3), ale wymiękłam przy Tomie ;--; najgłupsze odpowiedzi są tymi prawidłowymi

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16174655_929477567185409_7267334181566095361_n.jpg?oh=7adf6c21e0fc7406096632e1f4fd5fd1&amp;oe=591C28AA

#17 30-09-2016 o 21h13

Straż Obsydianu
Airmind
Rekrut
Airmind
...

Minene napisał

Próbowałam przejść wszystkich ścieżki, aby zagrać z Ukyo (moim ukochanym <3), ale wymiękłam przy Tomie ;--; najgłupsze odpowiedzi są tymi prawidłowymi

Taaaak XD mnie dzieli z Ukyo jeszcze tylko Ikki <3 ale Ukyo to podobno taki wrzód jeśli chodzi o gre ( 6 bad endów ;-/static/img/forum/smilies/wink.png.
Toma był.... no on był ciongłym dla mnie co ?! wat ?! więc ja
MINI SPOILER !

bym go posłała do psychiatryka ;-;

#18 30-09-2016 o 21h20

Straż Obsydianu
Minene
Straż na szkoleniu
Minene
...

Airmind napisał

Taaaak XD mnie dzieli z Ukyo jeszcze tylko Ikki <3 ale Ukyo to podobno taki wrzód jeśli chodzi o gre ( 6 bad endów ;-/static/img/forum/smilies/wink.png.
Toma był.... no on był ciongłym dla mnie co ?! wat ?! więc ja
MINI SPOILER !

bym go posłała do psychiatryka ;-;

zgadzam się XD plus przy Ukyo trzeba dodać, że nawet jak grasz w ścieżkę z innymi chłopakami, to z nim też są tam bad endingi >< ale nadal go uwielbiam

#19 30-09-2016 o 22h09

Straż Cienia
Glandire
Rekrut
Glandire
...

Jeśli znacie angielski polecam forum lemmasoft, na którym jest całkiem sporo darmowych, fanowskich produkcji visual novel, także otomcowych.

W tej chwili z utęsknieniem wyczekuję na ukończenie projektu o nazwie Ebon Light połączenia otome z rpg, w dodatku z całym stadkiem przystojnych elfów.

#20 01-10-2016 o 01h20

Straż Absyntu
Faren
Piechur Straży
AnaRena
...

Nikogo to nie zaskoczy, ale mnie jak najbardziej zaskoczyło ile osób w Polsce ogarnia Shall we Date? Oczywiście jest to dla mnie miłe zaskoczenie.^^

Także oczywiście seria SWD całym sercem o czym świadczy ten screen

Nie odpowiadam za szkody moralne

Także może moje ulubione tytuły:
Blood in Roses po moim nastoletnim ja zostały jeszcze szczątkowa słabość do wampirów, dlatego ten tytuł do mnie przemówił najbardziej. Po za tym MC nie jest typową amebą umysłową, umie logicznie myśleć i nie da sobie w kaszę dmuchać. Mam ukończone wszystkie tury po za Farewell Ending u każdego z chłopaków włącznie z najnowszymi postaciami i czekam na kolejne. <3
Destiny Ninja podoba mi się ten tytuł i mam skończone Sweet Love Endings z każdym z panów. Przyciągnęły mnie ładnie wykonane ilustracje (chociaż grzywka na oczach MC jest uh...) natomiast cała fabuła przekonała mnie by zostać na dłużej.
Destiny Ninja 2 Skoro jedynce dałam duże noty to i dwójka też musiała się tutaj znaleźć. MC także nie pokazuje przynależności do ameb umysłowych, chociaż czasami pojawiają jej się lekkie odchyły, ale która z nas czegoś takiego nie miała, niech pierwsza rzuci kamień. Z pojawiającymi się nowymi postaciami obraz przedstawionego świata jest coraz bardziej ciekawszy. Bohaterowie próbują wszystkiego by uciec od swojego fatum i zostało to ciekawie przedstawione.
Guard me, Sherlock! daje zielone światło temu tytułowi pomimo, że ma wiele minusów. Najpierw plusy. MC tak jak ww nie należy do kategorii ameb. Ilustracje są fantastyczne, osoba, która je wykonała oczywiście pracuje także przy BiR, ale tutaj widać poprawę. Scenariusz nie jest nudny i urozmaicają go dodatkowe zgadywanki. Minusem jak dla mnie jest oczywiście ograniczenie dostępności do gemów, które są potrzebne by przejść dalsze partie scenariusza. Oczywiście istnieje opcja wykupu za prawdziwe pieniądze i jest to tylko nasza decyzja czy zdecydujemy się na to czy nie. Jednakże jeśli upieramy się, że koniecznie chcemy ten LEPSZY scenariusz musimy poświęcić na odkładanie dłuższy czas, ale ja jestem cierpliwa.~ Kolejnym minusem jest czas wydarzenia. Spodziewałam się akcji w XIX wieku a tu bum, współczesność. Po za tym jest tutaj przedstawiony typowy stereotyp Brytyjczyka. Zawsze elegancko ubrany, dom pięknie umeblowany i zawsze wysprzątany, no i ta nieśmiertelna herbata. xD Ale ogólnie do fabuły nie mam żadnego ale.
Magic Sword Pomimo, że mam ochotę czasami zabić własną MC, historia wydaje się naprawdę bardzo ciekawa, a ilustracje przyciągają uwagę.
NIFLHEIM Dzięki tej grze zaznajomiłam się trochę z mitologią skandynawską, ponieważ ta gra nie ma nic z nią wspólnego. xD Przyciągnęła mnie do niej postać głównej bohaterki, która przez każdego opisywana jest jako piękna i w ogóle oh ah. Dla mnie jest specyficzna. Widać, że tutaj próbowano jeszcze uskutecznić ten myk z chowaniem twarzy MC, ale jednocześnie też i nie. Ogólnie romans w świecie umarłych to jest to! Chcesz się umówić z duchem, zombie, potworem frankensteina, szkieletem? Śmiało mamy tutaj dużo dobrego stuffu. xD
Ninja Assasin Tak samo jak w Magic Sword mam czasami ochotę rąbnąć MC w głowę. Ogólnie historia jest bardzo ciekawa, a te najszczęśliwsze zakończenia dodają pikanterii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i przede wszystkim kreska.
Wizardess Heart Dodaję ten tytuł do listy na siłę. Jak sama postać MC mi się w ogóle nie podoba (taka wypisz wymaluj Su ze skłonnościami magicznymi). Tak wszystkie scenariusze są bardzo ciekawe, a reszta postaci zawsze będzie posiadała w sobie coś co polubię. Plus postać Conrada Schuylera to wypisz wymaluj Snape. xD

Chciałabym się także dłużej wypowiedzieć na temat Scarlet Fate. Jak z początku uważałam, że ten tytuł jest nudny i długi tak teraz uważam, że strasznie się myliłam. Jest to tylko fragment historii, którą możemy poznać. Dla SWD wyszły dwie części z czego pierwsza wyszła w wersji free i paid. Druga już tylko w wersji paid. Z tego co znalazłam ten tytuł można znaleźć też pod nazwą Shirahana no Ori ~ Hiiro no Kakera 4 ~ (op do tego jest piękny!~). I z tego co zauważyłam różnica między wersją android/iOS a tą oryginalną jest taka, że ta pierwsza jest okrojona. Zauważyłam wiele braków, albo są to jeszcze inne części. Tak czy siak zakochałam się w tym tytule. Na pierwszy rzut poszedł Gentoka dlatego trochę go nie doceniłam, kiedy z początku uznałam tą grę za nudną. Aktualnie moje serce należy jednak do Kuso no Mikoto. Ilustracje i projekty postaci są świetnie wykonane. Główna bohaterka nie należy do słabych kobiet, chociaż za taką się uważa za co ma z góry ode mnie plus, chociaż czasami miałam wrażenie, że ją czymś zdzielę jak jeszcze raz powie, że jest grzesznicą.

Próbowałam także swoich sił w takich grach jak Sweet Scandal, które przeszłam całe, ale w sumie zmusiłam się do tego, bo zaczynało mnie nudzić, Sweet Scandal Returns, gdzie dodano kilka nowych postaci, ale też mnie zaczęło nudzić oraz Office Lover, które także mi się znudziło, ale walczyłam zawzięcie by je skończyć z dobrym zakończeniem.

Zaznajomiłam się także z Amnesia i jak będę miała więcej odłożonej gotówki to na pewno dorwę ją w swoje łapki.

Wiem jedno, że z Mystic Messenger się nie zaznajomię. xD Widziałam jak moje znajome reagują na tą grę i mimo dobrych notowani mówię jej nie. W nocy wolę spać. xD Mam na myśli 3 w nocy xD

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#21 01-10-2016 o 09h21

Straż Absyntu
Zange
Pokonała kurę
Zange
...

Link do zewnętrznego obrazka
Ja niestety akurat PSVity nie mam więc nigdy w tytuły od Idea Factory nie zagram </3 Ale nie ubolewam bardzo bo wiem że jest tam jednak więcej czytania niż wyborów, nie mówię że to źle ale jak dla mnie w Norn9 jest to zrobione tragicznie. Zero ryzyka, oznaczenie ścieżki - zawsze możesz cofnąć, blah, ułatwienia to jak... zabicie tej gry. No xD W każdym razie jeśli taka "hajpowana" novelka mnie zaciekawi to zawsze mogę sobie ją obejrzeć chociażby u Dirili, nie robimy mi to różnicy przy tym systemie.

Tak w sumie to Black Wolves Saga jest przeze mnie najbardziej pożądanym tytułem, i swear, dajcie mi dłuższe wolne od pracy a wynajdę ją gdzieś, ściągnę i oczywiście stracę resztki życia </3
jak ma ktoś jakieś "dobre" źródło to chętnie przyjmę, ehehehe <':

ostatnie źródło z "Under the Moon" działało... po japońsku... przez 5 minut x"D

No i co ciekawe, mnie Diabolic w ogóle nie interesuje jeśli chodzi o grę x'D
Powiedzmy że główna bohaterka odrzuciła mnie wystarczająco.
Drama CD z Shuu całkowicie zaspokajają moje najciemniejsze żądze </3

Jak większość - także pogrywam w twory Shall We Date, jedynie na fejsie doe, mój telefon musi pomieścić te wszystkie apdejty z LL, lol. Przyznam że jak na razie Guard Me, Sherlock! ma najbardziej barwne postacie i ogólnie >wcale nie taką płaską< fabułę. Ale w sumie to nie wiem, jestem przy końcu sprawy z Sherlockiem. Mimo wszystko lepsze to niż oklepane historyjki z Destiny Ninja 2 x"D Oczekiwałam wiele od Fuyukiku, welp, nie można mieć wszystkiego! niczego nie żałuję doe
Blood in Roses skończyło się dla mnie na Danielu, bezsprzeczny fav tak bardzo że nie robiłam żadnej ścieżki po nim. A po skończeniu Leona w Wizardess Heart też jakoś nie mam parcia na cokolwiek.

Grałam za to w dość sporo darmówek/fanmade, do dziś Frozen Essence jest dla mnie najlepszą grą tego typu. Nie ma wystrzałowych grafik, teł, soundtracków - ale fabuła i postacie są na tyle przemyślane że spędziłam kilka nocy by odblokować wszystkie zakończenia. Piękne czasy gimbazy. Niczego nie żałuję. Kiedyś na pewno zakupię Princess of Ruin, obiecuję ;v;
Nie tak dobrą, ale nadal fajną było też Fantasia: Requiem of The Abyss i jej prequel. Niczym nie zachwycała a mimo wszystko godziny spędzone przy niej były warte! Poza tym troll z napojem w Realm of Thanos kupił mnie tak bardzo x'D Jak na razie Fantasia : Minstrel's Rhapsody jest w fazie demo, w które jeszcze nie grałam, w każdym razie czekam na pełną wersję bo czuję że się nie zawiodę.

Z takich online, tak, Ascension jest życiem. Nic nie wyszło im tak dobrze jak główna bohaterka. Ba, nawet bohaterka z nadchodzącej części jest dobra. Bardzo Dobra. Wyczekuję tego tytułu aż za bardzo. Rinmaru odwaliła tutaj kawał dobrej roboty! Co prawda będę tęsknić za wzdychaniem do Zandera ale no... kiedyś trzeba </3

No i oczywiście wszelkie twory spod łapek Zeiva Inc. <3 X-note było na prawdę ciekawie przemyślane, pięknie oprawione, trochę może nawet za krótkie jak na takie cacko. Area-X przyznam trochę mniej do mnie przemawiała ale po przejściu każde ścieżki zrozumiałam jej wewnętrzne piękno. Mish-mash wspomnień na propsie, róbcie ze mnie papkę emocjonalną częściej! </3 Czekam na Silent-X od którego w sumie nie wiem czego oczekiwać ale skoro należy do tej świetnej trylogii to o nic nie muszę się martwić. no może o dostępność na torrentach :"D
Poza tym grałam w demo Anicon, nie wiem co się tam stało ale wierzę że jest warte mojego hajsu, kiedyś xDD

Tak jak wyżej, także czekam na Ebon Light bo ogólne wrażenie mam pozytywne chociaż nada trzymam się tego że tła cale nie są takie dobre :p No wiecie... nadzieja że będzie większa różnorodność w kreatorze bohaterki.

Atelier Rorona/Totoro mają elementy "zarywania" i endingi z postaciami więc częściowo mogę je podliczyć i guess.

Były też takie tytuły jak RE:Alistair++ ale nie wywołały we mnie jakiegoś większego "wow". Poza tym muszę też podziękować Ami aka. Pacthesis i jej tworom Sim Date które miały mocny wpływ na to że przeszukiwałam internety w poszukiwaniu darmowych Otome <3 Chrono Days życiem.

Ostatnio zmieniony przez Zange (01-10-2016 o 09h41)

『BLOODY AND BRUISED, BROUGHT TO MY KNEES - WHEN BEATEN DOWN, WHEN BROKEN UP. YOU WOULD APPEAR, REACH OUT OT ME. HEAL EVERY WOUND, AND MAKE ME WHOLE.』
https://i.ibb.co/3FhRXkW/tifa.gifhttps://i.ibb.co/kHMs6Pk/both.gifhttps://i.ibb.co/x10CCT6/cloud.gif

#22 01-10-2016 o 10h50

Straż Absyntu
Faren
Piechur Straży
AnaRena
...

Zange napisał

JZ takich online, tak, Ascension jest życiem. Nic nie wyszło im tak dobrze jak główna bohaterka. Ba, nawet bohaterka z nadchodzącej części jest dobra. Bardzo Dobra. Wyczekuję tego tytułu aż za bardzo. Rinmaru odwaliła tutaj kawał dobrej roboty! Co prawda będę tęsknić za wzdychaniem do Zandera ale no... kiedyś trzeba </3

Jak mogłam zapomnieć o Ascension?! Grałam we wszystkie trzy części tylko dlatego że Aida to świetna babka. Rin spisała się tworząc ją. Czekam na kolejną część, ale z roku na rok coraz bardziej wątpię, w jej powstanie. O mandze chyba też zapomniano. >.>"

Poza tym muszę też podziękować Ami aka. Pacthesis i jej tworom Sim Date które miały mocny wpływ na to że przeszukiwałam internety w poszukiwaniu darmowych Otome <3 Chrono Days życiem.

Moja mania do otome też zaczęła się przez Pacthesis. Jej gry to magia, zwłaszcza te z okazji 1 kwietnia. xD

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#23 01-10-2016 o 11h12

Straż Absyntu
Zange
Pokonała kurę
Zange
...

@AnaRena Zgadzam się, 1 kwietnia był wyczekiwaną datą. Nic mi tak nie łamało serca jak Pan ze sklepu </3

Było mi strasznie smutno gdy pojawiła się i informacja że ma porzucić Sim Date'y i zająć się tym bardziej profesjonalnie ale hej, Star Days ma wyjść, jest nadzieja <3

『BLOODY AND BRUISED, BROUGHT TO MY KNEES - WHEN BEATEN DOWN, WHEN BROKEN UP. YOU WOULD APPEAR, REACH OUT OT ME. HEAL EVERY WOUND, AND MAKE ME WHOLE.』
https://i.ibb.co/3FhRXkW/tifa.gifhttps://i.ibb.co/kHMs6Pk/both.gifhttps://i.ibb.co/x10CCT6/cloud.gif

#24 01-10-2016 o 11h17

Straż Cienia
Ciri
Akolita Jednorożców
Ciri
...

Moje doświadczenie z otome, cóż... Powiedzmy, że grałam w pełno gier. Starry Sky, Second Reproduction, Always Remember Me, Amnesia, X-Note, Area-X, Blue Rose, Dandelion, Halloween Otome, Hakuouki, The Knife of Traitor, Magical Otoge Ciel, Nusantara, Pyrite Heart ... Wymieniać mogę bez końca. ostatnio jednak zakosztowałam gier firmy Voltage - no i wpadłam w nałóg.
Moja ulubiona od japońskiego wytwórcy to Star Crossed Myth i Era of Samurai Code of Love . Wydałam na nie mnóstwo kasy, ale wierzcie mi - warto. Niezwykle wciągają, są pełne plot - twistós, a miłości jaki nasz Wybranek Serce czuje do głównej bohaterki jest niezwykle głęboka.
Jeśli chodzi o amerykańską gałąź Voltage, to polecam Astoria Fate's Kiss. Ceny są o wiele mniej przystępne niż te od japońskiej części Voltage, ale też sama gra ma zupełnie inny kaliber. Główna bohaterka jest wspaniała - często bardzo sarkastyczna, pewna siebie, zdeterminowana. Jest całkowitym pracoholikiem, który oddaje firmie wszystko - i to, w niektórych route'ach, naprawdę dużo ją kosztuje. Sama historia opowiedziana w grze jest fascynująca i ci, którzy interesują się greckimi mitami powinni być zachwyceni.

#25 01-10-2016 o 12h35

Straż Absyntu
Reisa
Nowo przybyła
Reisa
...

Spinnelly napisał

@Agami Dziewczyny, a grała któraś z Was w Life is Strange? Bo jestem ciekawa czy mam zacząć na nią polować... /static/img/forum/smilies/wink.png

Ja grałam i gorąco polecam .Historia opowiedziana w grze zostaje w człowieku na długo po zakończeniu, a to chyba najlepsza cecha wszelkich opowieści.Tylko że Life is Strange nie jest grą otome  /static/img/forum/smilies/wink.png

Nie gram za wiele gier otome bo jest strasznie mało przetłumaczonych po angielsku a japońskiego nie umiem.

Moje ulubione gry otome to :
Amnesia: Memories - Na początku oglądałam anime które niezbyt zachęciło mnie do gry ale zaintrygowała mnie postać Ukyo więc jednak zdecydowałam się zagrać i nie żałuje . Fabuła każdego z wątków jest zaskakująco spójna, ciekawa i dosyć mroczna nie to co dostaliśmy w anime . Moimi ulubionymi postaciami są Ukyo,Toma i Ikki.
Diabolik Lovers - Znowu jak w przypadku Amnesia słabe anime ale dobrze zrobiona gra. Moimi ulubieńcami są Ayato i Kanato.
The Men of Yoshiwara: Kikuya- Kagerou ♥
Bad Medicine ~Infectious Teacher i Boyfriend to death- Ja mam chyba naprawdę w sobie coś z masochisty jak mi się podobają tego typu gry XD
Alice in the Country of Hearts - Najlepszą według mnie ma ścieżkę Borys  /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Strony : 1 2 3 ... 5