Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1

#1 19-08-2017 o 12h18

Straż Absyntu
Itachi
Akolita Jednorożców
Itachi
...

https://www.da-files.com/creative/retail/2014/q4/webtoonlogo-sm.png

Przeszukawszy całą Kafejkę, nie znalazłam wątku, który traktowałby o tej platformie komiksów internetowych, a sądzę, że znajdzie się tu kilka osób, które podobnie do mnie chętnie przeglądają Webtoon w poszukiwaniu nowych, ciekawych historii.

Zachęcam więc do dyskusji na temat ulubionych pozycji, stylu rysowania i pisania autora, fabuły (zważając na spoilery ;D), a nawet muzyki, która tworzy dodatkowy klimat. Może akurat dzięki innym użytkownikom poznasz nową, fantastyczną opowieść? Może zobaczy ten wątek ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z witryną i da jej szansę?

Dla zaintrygowanych podaję kilka pozycji z listy moich subskrypcji, które z czystym sercem polecam!

Mam też pytanie do tych, którzy kojarzą stronę i czytają komiksy. Trzymacie się działu Featured, czy może w wolnej chwili zagłębiacie się w otchłanie zakładki Discover, by odnaleźć nowe opowieści i nowych autorów?

Z całego serca zachęcam do dyskusji!

Ostatnio zmieniony przez Itachi (19-08-2017 o 12h20)

#2 19-08-2017 o 13h02

Straż Obsydianu
Rawane
Młody rekrut
Rawai
...

Uuuu pierwsza :3
Osobiście kocham webtoony, z tego co wymieniłaś od razu w oczko w padła mi pierwsza pozycjia, a mianowicie "Siren's Lament". Komiks czytam na raty, tam gdzie znajdę jakiś rozdział. Fajny, fajny nie powiem.

*Jeśli ma ktoś link do całości pl to chętnie przyjmę*

Aktualnie nawiedzam "Killing Stalking", rozdziały chwytam jak się da i kiedy się da. Tematyka jest trochę kontrowersyjna, więc polecam dla odważnych.
No i na razie nie mam nic więcej do powiedzenia, może później coś dodam :3 Jeszcze tu wrócę!

https://pics.tinypic.pl/i/00973/hy1bmyjrmxg1.png

#3 19-08-2017 o 13h17

Straż Absyntu
Itachi
Akolita Jednorożców
Itachi
...

@Rawai, sama nie szukałam wersji po polsku, bo szkoda mi na to czasu, więc czytam w oryginale, ale może faktycznie warto poszukać jakiegoś dobrego tłumaczenia. Jeśli na jakieś przyzwoite trafię, dam Ci znać /static/img/forum/smilies/smile.png
Z ciekawości wyszukałam tytuł, o którym mówiłaś i z opisu widzę, że faktycznie, to już zawiera cięższe tematy. Zwykle nie zagłębiam się w tego rodzaju webtoony, wolę książki jeśli chodzi o poważną tematykę, ale może spróbuję kiedyś i się przekonam co do tego ^-^

#4 24-08-2017 o 16h58

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

O jejku, kiedyś weebtony stamtąd czytałam gdzie indziej, jednak niedawno doceniłam stronę i okazała się dużo wygodniejsza niż inne, poprzednie.

Od dawien dawna zaczytuję się w Tower of God i jest to jeden z niewielu dzieł, dla których jestem gotowa wstać o szóstej i przeczytać co poniedziałkowy rozdział.
Z wymienionych przez Ciebie, czytam tylko 3 i muszę przyznać, że unOrdinary również zachęciło mnie swoją fabułą i pomysłem. Co mogłabym dalej wymienić?
Wind Breaker coraz bardziej się rozwija i jestem wdzięczna, bo dzielnie śledzę losy bohaterów, ich historie. Dużym plusem jest również to, że pomimo tak dużej ilości konkurencji w innych gatunkach (fantasy, romanse itp), to ten sportowy weebton dalej utrzymuje się wysoko!
Nie może też zabraknąć też "The Gamer" czy "Noblesse".

Do miesiąca wstecz nie zaglądałam do działu Discover i nawet nie wiem, dlaczego, bo bardzo tego żałuję. Jest tam tyle złotek, jak na przykład "Dear Boy", "Valentine" czy piękne - lekko podobne do "Jak wytresować smoka" "Glacias". Jeśli ktoś jest chętny, to pogadam szczególnie o Discover, bo to świetny sposób na pokazanie swoich umiejętności i podzielenie się tym z innymi.

#5 24-08-2017 o 18h10

Straż Absyntu
Memorka
Żołnierz Straży
Memorka
...

Nie zaglądam tam zbyt częstą, jednak samą stronkę jak najbardziej kojarzę i mam wśród zapisanych zakładek /static/img/forum/smilies/smile.png
Polecam Helios:Femina to takie fantasy z udźwiękowieniem tak, że nawet, jak ta historia nie zachwyci to zrobi to naprawdę miła dla ucha muzyczka /static/img/forum/smilies/wink.png
Polecam również pozycje idealne na poprawę nastroju, którym jestem wierna: Lily and Marigold oraz Sarah's Scribbles /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Memorka (24-08-2017 o 18h11)

https://66.media.tumblr.com/c6a5220984558a0d4dc4623bdd7d46a7/tumblr_nmyiwt2UbO1r6l1xro1_400.gif

#6 05-09-2017 o 22h00

Straż Cienia
Maka42
Akolita Jednorożców
Maka42
...

Ja szczerze mówiąc używam tylko aplikacji do Webtoon. Odkąd parę miesięcy temu zainstalowałam to na komórce, co rano (zanim jeszcze zwlekę się z łóżka) czytam nowo dodane pozycje.
Jak mam być szczera, to najpierw czytałam tylko pozycje polecone mi przez kolegę, który powiedział, że aplikacja na pewno mi się spodoba. Potem sama wybierał co bardziej interesujące mnie komiksy z działu Featured, ale w pewnym momencie zabrakło mi lekkich komiksów, które od razu wzbudziłyby moją ciekawość i przeszłam do Discover. Strzał w 10, choć przyznam szczerze, że między perełkami często zdarzają się mniej ciekawe rzeczy.

To teraz kilka pozycji, które polecam, ale zaznaczam, że czytam po angielsku i nie mam pojęcia czy są one po polsku:

Featured

Discover

Zakończone

Pytanie do tych, co są z Sirens Lament na bieżąco z angielską wersją (czyli 73 rozdział):

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Macie jakieś webtoony, które nie polecacie? Takie, które możecie odradzić każdemu? Albo takie, na których się zawiedliście, bo oczekiwaliście czegoś innego?

#7 27-12-2017 o 14h30

Straż Cienia
Lumisade
Żołnierz Straży
Lumisade
...

Ogólnie jakbym próbowała w mój harmonogram wpleść jeszcze czytanie komiksów to bym musiała 3 godziny chyba spać /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Z tego powodu rzadko czytam ale czasem podpatruję jak moja siostra coś tam przegląda.

Szczerze mogę polecić Lookism bo choć kompletnie nie jestem na bieżąco, to otrzymałam trochę mini-spoilerów od siostry, która jest.

Najpierw znalazłam to chyba na Mangafox, potem przestałam czytać bo bodajże nie było tam więcej rozdziałów. Kilka miesięcy później mojej siostrze pokazało się to na Webtoons no i ona się wciągnęła.

Według mnie jest fajne i daje możliwość spojrzenia na niektóre sprawy z innej strony. No i bohaterowie są całkiem kochani a to jest bardzo istotne.

https://78.media.tumblr.com/e883ee2d6960eb9c24a99a00b773c85c/tumblr_nxwe6lqaHH1uqc09fo1_500.gif

#8 01-01-2018 o 17h39

Straż Absyntu
Alyss99
Rekrut
Alyss99
...

Eggnoid jest cudowny C: Jeszcze te komentarze z sucharami pod każdym rozdziałem to mistrzostwo XD

Siren's Lament trzeba czekać do lutego na wznowienie :'C

Miss Abbott and the Doctor- też czekam na wznowienie (Już straciłam rachubę XD)

Let's Play- Powoli się rozkręca i jest całkiem spoko

Gourmet Hound- Też jest nowe i jest ciekawe :3

As per usual- To jest całkowicie o mnie XDDD

My Gigant Nerd Boyfriend <3  Urocze i śmieszne XD

#9 06-05-2018 o 16h56

Straż Cienia
Maka42
Akolita Jednorożców
Maka42
...

Wracam, bo temat się zakopał, a ja przeczytałam parę nowych komiksów, które totalnie muszę polecić!

Featured:
Lore Olympus - serio, sprawdźcie to. Mit o Hadesie i Persefonie w wersji współczesnej. Na początku byłam bardzo sceptyczna, ale zakochałam się już przy pierwszej interakcji tej dwójki - oboje są tacy kochani!
unOrdinary - szkoła, supermoce, prawo dżungli i jeden typek, który potrafi w tej szkole przeżyć bez mocy. Wszyscy jarają się dwójką głównych bohaterów i ich interakcjami, a jaram się drugoplanowym dupkiem, na którego ludzie złorzeczą! #teamnogel #teamasslo
Boyfriend of the Dead - kiedy chcesz zeżreć dziewczynę podczas apokalipsy zombie, ale przez przypadek zaczynasz z nią chodzić...
Oh! Holy - silna główna bohaterka, która wie czego lub raczej kogo chce oraz główny bohater, który jest nieśmiały i widzi duchy. I toaletowy żniwiarz...
Days of Hana - od autorki Orange Marmelade. Hana (dziewczyna) i Haru (wilkołak) wychowują się wspólnie. W pewnym momencie prawo zezwala młodym wilkołakom, którzy w tym świecie traktowani są jak zwierzątka domowe, uczęszczać do szkoły na zajęcia. A w międzyczasie Haru zaczyna powoli zdawać sobie sprawę ze swoich uczuć do Hany...

Discover:
in SECURITY - tworzone tradycyjną metodą (czyt. pióro i atrament) krótkie historyjki o świeżo poślubionym małżeństwie. Zabawne i urocze, szczególnie kiedy pojawia się jeszcze Roy, kuzyn głównej bohaterki, oraz jego wspaniała rodzina z małą Gabby na czele!
Kings Folly - po prostu zobaczcie na grafikę. Widzicie ją? To teraz wam powiem, że fabuła jest równie dobra co grafika.

#10 08-05-2018 o 10h36

Straż Cienia
Czekola
Szeregowiec
Czekola
...

Dzięki wszystkim za polecenie nowych komiksów.
Przynajmniej miałam szansę dodać nowe tytuły do mojej biblioteki.

Nie widziałam aby ktoś polecał te dzieła:

Flawless

A Messed Up Fairy Tale

Boyfriend of the Dead

Hardcore Leveling Warrior

Ostatnio zmieniony przez Czekola (08-05-2018 o 10h58)

#11 12-05-2018 o 13h40

Straż Absyntu
Navelie
Szeregowiec
Navelie
...

https://d30womf5coomej.cloudfront.net/sa/81/81/17/00/73992f9446ff463fad18099d64571068_m.jpg

Ectasy Hearts

https://swebtoon-phinf.pstatic.net/20170713_232/1499904072153uTPeh_JPEG/11_EC8DB8EB84A4EC9DBC_mobile.jpg

Boyfriend of the dead

Jeszcze warto "Let's Play", "Winter Moon", "Age Matters" (Nowe), aa i też dobre podobno jest "Siren's Lament", ale nie czytałam ^__^.
Ja jestem jeszcze zakochana w UnOrdinary!

https://gifimage.net/wp-content/uploads/2018/11/danganronpa-v3-gif.gif

#12 17-05-2018 o 19h14

Straż Obsydianu
isume
Rekrut
isume
...

Ah, też czytam Lumine! Jak odkryłam to już pewien czas temu to przeczytałam wszystkie dostępne rozdziały, bo aaah, jakie to jest świetne! W dodatku super urocze i szybko się wciągnęłam. Tematyka idealna dla mnie i postacie - są mega.

https://vignette.wikia.nocookie.net/ensemble-stars/images/7/78/Arashi_Narukami_Idol_Audition_Animation.gif/revision/latest?cb=20150322051156

#13 26-05-2018 o 19h36

Straż Absyntu
Navelie
Szeregowiec
Navelie
...

isume napisał

Ah, też czytam Lumine! Jak odkryłam to już pewien czas temu to przeczytałam wszystkie dostępne rozdziały, bo aaah, jakie to jest świetne! W dodatku super urocze i szybko się wciągnęłam. Tematyka idealna dla mnie i postacie - są mega.

Ah toż to 19 days  na sygnaturze *-*. Lumine jest super zgadzam się w 102%!

https://gifimage.net/wp-content/uploads/2018/11/danganronpa-v3-gif.gif

#14 02-07-2018 o 20h26

Straż Absyntu
idontcare
Pokonała kurę
idontcare
...

Odkryłam tą aplikację i webtoony całkiem niedawno, bo chyba jakoś na początku czerwca, ale już trochę się tych komiksów naczytałam, więc się wypowiem (ale głównie o romansach). Ale jeszcze tylko dodam, że na obecną chwilę czepiam się raczej rzeczy z topki, nie zaglądam do Discover, jak już nie będę miała co czytać, to pewnie się to zmieni i czepię się tych mniej popularnych serii. W ogóle to dowiedziałam się o niej przez Wattpada, którym tak gardzę ^^

Pierwszym webtoonem, który zaczęłam czytać był Let's Play. Ogólnie to całkiem przyjemna historia, lubię większość bohaterów i z chęcią czekam na wtorkowe aktualizacje komiksu oraz na dalszy rozwój wydarzeń. Podoba mi się, że autorka tak realnie przedstawia relacje głównych bohaterów i nic nie dzieje się za szybko.

Boyfriend of the Dead to na obecną chwilę zdecydowanie mój ulubiony komiks, główna bohaterka jest wystrzałowa, uwielbiam ją :> Co mi się w tym komiksie tak podoba to to, że jest to komedia, która mnie śmieszy! A to istny ewenement, bo mnie rzeczy z gatunku "komedia" bardzo rzadko śmieszą. Na to czekam jak na nic innego, na szczęście update jest aż dwa razy w tygodniu. No po prostu uwielbiam ten komiks ♥

Super Secret - też jeden z moich faworytów, czekam z niecierpliwością na kolejne epizody. Przyznam szczerze, że sytuacja z Victorem (tak się nazywał, nie? xD) trochę działała mi na nerwy, bo Emma x Ryan to ship życia. Ogólnie Ryan to best boi ever, dlaczego on nie może być prawdziwy??? </3

I Love Yoo - co prawda niedawno zaczęłam to czytać i nie jestem na bieżąco, ale już mogę powiedzieć, że jestem fanką. Uwielbiam kreskę tego komiksu. Ci panowie są tacy piękni, że moje serce czasem prawie wysiada <3 Ale oczywiście nie lubię jej tylko przez ładnych panów (chociaż głównie przez to), ale ogólnie podoba mi się ten styl. Bohaterowie też są spoko.

Days of Hana - główna bohaterka mnie wkurza, nie lubię jej, ale zaciekawiła mnie sprawa z Hookiem.

Fluffy Boyfriend - dopiero się rozkręca, ale zapowiada się ok, chociaż tu też niezbyt lubię główną bohaterkę.

Eggnoid - to jest urocze. Ale dziwne. Ale urocze. I tu też nie lubię głównej bohaterki xD

Big Jo - ciekawy pomysł, ale niekoniecznie podoba mi się styl rysowania autorki. Nie powaliło mnie jakoś bardzo, ale czytam z ciekawości.

Siren's Lament - w sumie to niedawno zaczęłam czytać, ale dobrze się zapowiada.

Refund High School - to też dopiero zaczęłam, więc za dużo do powiedzenia nie mam.

No i to na razie tyle~

Ostatnio zmieniony przez idontcare (02-07-2018 o 20h34)

https://66.media.tumblr.com/048f4cef48050b4719e5e98023afb6f9/tumblr_p3c4mtkgxy1sjm0zbo5_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/9410a822ac6c83a4a3774751cabd7721/tumblr_p3c4mtkgxy1sjm0zbo8_400.gif

#15 22-11-2018 o 14h21

Straż Cienia
SailorSetsuna
Żołnierz Straży
SailorSetsuna
...

https://orig00.deviantart.net/1eca/f/2018/286/7/e/tumblr_pg8mcgguwo1xvdrt2o1_12806_by_sailorsetsuna-dcpcuyt.png

Swoją przygodę z webtoonami zaczęłam po natrafieniu na filmik z omówieniem Let's Play. Szczerze? Jeszcze tego samego dnia przeczytałam wszystko i jestem na bieżąco.

Potem z ciekawości poprzeglądałam inne propozycje i teraz czytam razem cztery wychodzące serie: tę wspomnianą wcześniej, I Love Yoo, Age Matters i True Beauty.
(... nie zwróciłam wcześniej uwagi, że to same romanse x'DD)

"Do you mean the twilight road to nightfall?" "No. It's the road to dawn."
https://66.media.tumblr.com/9e432fd2bf2b5e78933c093555df1b69/tumblr_pmmr1dbGyC1whf77wo3_r2_540.gif

#16 04-02-2019 o 21h37

Straż Cienia
Mijaku
Oficer Straży
Mijaku
...

To wszystko wasza wina.
Webtoony zaczęłam czytać po przeczytaniu tego wątku n forum i teraz nie potrafię się oderwać. XD
Uwielbiam je za totalny mix. Nie muszę wydawać kasy albo przeszukiwać internetu żeby znaleźć komiks który akurat wpasuje mi się w humor, wszystko mam w jednym miejscu. Do tego niektóre Webtoony przebiły się przez moją barierę anty-romans. Kilka historii ma albo wspaniałe bohaterki których często brakuje w innych romansach, niebanalną historię lub po prostu wspaniałą kreskę.

lista tego co aktualnie czytam

Polecacie coś jeszcze?

https://i.imgur.com/1EogxEa.gif

#17 06-02-2019 o 13h01

Straż Cienia
Tsukisia
Żołnierz Straży
Tsukisia
...

Nie powinnam tutaj wchodzić, bo mam sesję, jutro egzamin, więc nie mogę czytać komiksów ;_; Ale jeszcze tu wrócę, by poobczajać, co tam polecacie.

Ja swoją przygodę z webtoonami zaczęłam od Let's play. Całkiem przyjemne, chociaż główna bohaterka momentami irytuje. Ale to kwestia jej problemów ze sobą, które są całkiem dobrze ukazane. No i bardzo dużo szipów, nie wiadomo komu kibicować.

Czytam także Midnight Poppy Land, ale to zdecydowanie jest gorsze. Całkiem ładna kreska, ale bohaterka z gatunku pierdołowatych. Czytam dla facetów, którzy wyglądają nieźle i są badassami.
My Giant Nerd Boyfriend jest bardzo urocze i szybko się czyta. W dodatku bardzo relatable.
Love Advice from the Great Duke of Hell jest niesamowitą komedią. Koleś przywołuje potężnego władcę piekieł tylko po to, żeby poprosić go o miłosną radę. Kreska niesamowicie podkreśla humor, bardzo polecam.
True Beauty zachwyca mnie kreską i memami. Opowiada o dziewczynie, która nie wygląda jakoś szczególnie pięknie, ale zaczyna korzystać z makijażu i jej życie się odmienia. Brzmi dosyć nudno i banalnie, ale to naprawdę zabawna historia, w dodatku bardzo ładnie narysowana.
SubZero na razie mnie jakoś szczególnie nie porwało, mam nadzieję, że się rozkręci. Całkiem ładni panowie.
I Love Yoo już kilkakrotnie było tutaj polecane, więc się dołączę. Zabawne, ładne, bohaterka jest nietypowa i naprawdę da się ją lubić. No i nie wiadomo z kim ją szipować, tyle opcji do wyboru.
EMPYREA jest aktualnie wstrzymana, ale tych kilkanaście rozdziałów było całkiem ciekawych. Ładna kreska.

http://puu.sh/rgoW8/5867a42267.png

#18 06-02-2019 o 22h49

Straż Cienia
Mifflove
Pokonała kurę
Mifflove
...

Stronę odkryłam stosunkowo niedawno, poprzez reklamę komiksu artystki, którą obserwuję na instagramie /static/img/forum/smilies/big_smile.png Obecnie czytam tylko (albo aż?) dwie pozycje:

-  Still Life, którą polecam całym sercem osobom, które lubią dziwne zróżnicowane charaktery i piękną mrrraśną kreskę ♥♥♥ *o* Jest to pierwsza pozycja, którą na tej stronie przeczytałam i dla której założyłam tam konto.

-  Midnight Poppy Land, o której wspomniała koleżanka wyżej. Faktycznie bohaterka troszkę ciapowata, ale nie drażni to jak np. Su z SyFa :v

Ostatnio zmieniony przez Mifflove (06-02-2019 o 22h50)

https://i.imgur.com/BGPigQq.jpg

#19 12-05-2019 o 20h32

Straż Obsydianu
Fimbrethil
Nowo przybyła
Fimbrethil
...

W moim przypadku zaczęło się od tłumaczenia na wattpadzie. Po pewnym czasie stwierdziłam, że nie warto czekać i czytając po angielsku przynajmniej sprawdzę mój poziom językowy.

W chwili obecnej czekam na kolejne rozdziały True Beauty i szperam w debiutujących komiksach.

Czyms, co ogrzewa moje serduszko pięknem, jest Sunny Side Up. Komiks ma dopiero 4 chaptery, ale kreska mnie urzekła. Czekam na rozwinięcie historii, bo uwielbiam takie "okruchy życia".

Z popularnych uwielbiam natomiast Everywhere & Nowhere, też ma trochę mało rozdziałów (dopiero 11), ale widać w tym potencjał, do tego przy tym często się uśmiecham.

https://media.giphy.com/media/h6ggczKNyD4rKVUG7D/giphy.gif

Strony : 1