Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 8 9 10

#226 03-06-2019 o 14h38

Straż Obsydianu
Agneer
Akolita Jednorożców
Agneer
...

imho właśnie samo szaleństwo Daenerys było jedynym dobrym aspektem w sezonie, w sensie, to było zapowiadane praktycznie od samego początku, istniało ku temu wiele przesłanek i wydaje mi się, ze był to jedyny sensownie poprowadzony wątek. jak ktoś mówi o tym, że Dany oszalała znikąd to mam w głowie tylko ten mem:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

co do Brana, to spodziewałam się, chociaż pod koniec jeszcze przemknęła mi przez myśl Arya, ale ona raczej też nie chciałaby zasiąść na tronie. mnie się wydaje, że Bran to dobry wybór, jednak to, jak zostało to wszystko poprowadzone... Tyrion, który zdradził i ma zostać zabity, wybiera sobie króla... serio? I Szary Robak nie ma noc przeciwko? w sensie, ja szanuje Brana, chociaż z jednej z moich ulubionych postaci w pierwszym sezonie awansował na miejsce jednej z najbardziej irytujących (nikt nie przebije Dany), ale ja na jego miejscu bym pomyślała tak trochę, że wybrał kogoś, kto go nie straci. Poza tym, co to za kara bycie namiestnikiem? a Jona wysłali za mur? XD Tyrion był zawsze najlepszą postacią, ale szczerze, po ostatnich dwóch sezonach, już nie było w tym serialu postaci, którą bym lubiła, tak po prostu. było w tym coś ludzkiego, w końcu każdy ma wady, ale oni byli dla mnie tak nieziemsko irytujący pod koniec, że już nie mogłam.
śmierć Dany wyjęta jak z jakiejś telenoweli, Drogon mógł po prostu Jona sfajczyć i by nie było problemu, spalenie żelaznego tronu w akcie jakiegoś symbolicznego zniszczenia marzenia, które poprowadziło jego matkę do zguby też mnie nie przekonuje. chociaż nic nie przebije śmierci Carsei i Jaima, bo to to już w ogóle była kpina. po bitwie z Greyjoyem Jaime ledwo już idzie, słania się, a po spotkaniu z Ceisei już nagle nic mu nie dolega, jest w stanie rzucić się na kamienie i próbuje odkopać wyjście. jedynym pozytywnym aspektem tej śmierci była późniejsza scena z Tyrionem.
czemu nie wyjaśniono sprawy listów pisanych przez Varysa? co z tymi zielonymi oczmi, które miała zamknąć Arya?
w ogóle wiele wątków mnie zawiodło, sama walka z innymi, która była tak słaba (wciąż śni mi się po nocach ten ciemny odcinek, w którym nic nie było widać), inni mieli poważną przewagę liczebną, a praktycznie żaden istotny bohater nie zginął w walce (jak ja kochałam ten serial za to, że zabija głównych bohaterów), chociaż było gadane, że bez Cersei nie dadzą rady (no faktycznie). Dany, która na początku nie potrafi ominąć strzał, traci smoka, drugiego zabija Greyjoy, a potem nagle okazuje się, że nikt nie jest w stanie trafić w Drogona. rozumiem, ze tamte dwa smoki były tylko w połowie tak szybkie?
serial był dobry przez pierwsze 4 sezony -  kiedy był na podstawie książki. do szóstego da się przełknąć, ale 7 i 8 to jest trochę żenada moim zdaniem. i nie mam nic do aktorów, bo wykonali świetną robotę (chociaż Emilia Clarke jest trochę drewniana), ale co zrobić, jak scenariusz jest kijowy. pod koniec zawiodła mnie już nawet animacja (eh ten okropny wodospad w bodajże pierwszym odcinku 8 sezonu)
@Methrylis dokładnie

Strony : 1 ... 8 9 10