Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 3 4 5

#101 17-06-2019 o 16h46

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Tutaj też coś wrzucam nowego /static/img/forum/smilies/smile.png

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?
Jestem zielona bo jestem nieumarła... ale matko nieumarli to nie tylko zombie !!! To wampiry i inne upiory !

#102 17-06-2019 o 18h53

Straż Obsydianu
Nietzsche
Artylerzysta Straży
Nietzsche
...

Obserwuję Cię już naprawdę długi czas i muszę powiedzieć z przykrością że postęp który zrobiłaś jest naprawdę minimalny. Z przykrością tym większą bo wiem, że gdybyś poświęciła chociaż małą część czasu spędzonego na rysowaniu na studiowanie absolutnych podstaw zrobiłabyś błyskawiczny progres z pewnością dając sobie przy tym wiele powodów do satysfakcji i to na pewno lepszych niż odbieranie wymuszonych pochwał.
Zacznę może jednak od jednego plusa który zaobserwowałem w Twoich nowych pracach- na pewno udało Ci się wyćwiczyć czystszy, mniej chaotyczny lineart, który niegdyś potężnie rzucał się w oczy a dzisiaj po prostu jest. Lepszy czy gorszy, ale nie są to już poszarpane przypadkowe kreski także za to należy Ci się pochwała. Czy jego grubość i sposób w jaki wykonujesz go na włosach postaci i komponujesz go z teksturami (jak ma to miejsce na pierwszej pracy z ostatniego posta) wygląda dobrze- zdecydowanie nie, ale nie wygląda też odpychająco.
Z rzeczy absolutnie niezbędnych. Po tylu latach w rysunku mimo wszystko wypadałoby zabrać się za anatomię. Ja rozumiem styl, anime, brak realizmu- jasne, każdy ma prawo kultywować swój styl ale nie może się to odbywać całkowitym kosztem jakiejkolwiek poprawności Twoich rysunków w których większość Twoich postaci ma sparaliżowane ewentualnie uwstecznione kończyny, oczy wychodzą z twarzy a linia obojczyków wychodzi poza nasz plan astralny. Wszystko to starasz się nadrabiać dynamicznymi pozami, fikuśnym designem postaci i kolorem (który swoją drogą dużo traci na tym że stosujesz cieniowanie przez rozsmarowywanie) i chwała Ci za to, czasem efekt przyciąga oko, ale zrozum, że żadna z tych rzeczy nie pomoże odbiorcy w spojrzeniu na Twoje dzieła i powiedzeniu "wow, to jest spoko rysunek" jeśli nie wrócisz do elementarnej bazy tworzenia która w Twoim wypadku jest absolutnie zaniedbana.
Ciemnoskóry skrzydlaty chłopak zasługuje tu na wzięcie na świecznik jako przykład- zwróć proszę uwagę jak nieporadnie wyglądają jego ręce- jeden nadgarstek dwukrotnie grubszy od drugiego, łokieć wyginający się w przeciwnym do anatomicznego kierunku, zbyt krótkie przedramię i dłoń której nie poświęciłaś ani chwili uwagi. Nie wspomnę już o włosach bo te kilka rozmytych kresek które próbują naśladować wycieniowane kosmyki powinny Cię nawiedzać w snach w zemście za to że dałaś im istnienie. W tym miejscu rodzi się pytanie czy to realny brak Twoich umiejętności czy zwykłe niechlujstwo? Brak czasu nie jest dla mnie argumentem. Nie trzeba skończyć rysunku w 10 minut, nie trzeba go nawet skończyć w tydzień jeśli jest się zabieganym a akurat tyle pracy wymaga postać na nim przedstawiona. Czy nie przyjemniej byłoby posiedzieć nad czymś dłużej i udowodnić samemu sobie że jak się chce to się potrafi? I przy okazji temu wrednemu nietzsche co sie czepia wiecznie, nosa mu utrzeć żeby zazdrościł że sam nie umie rysować anime xd
Zostawiam to do przemyślenia i naprawdę gorąco zachęcam do zwrócenia się do zasobów internetowych w poszukiwaniu samouczków dla początkujących żeby chociaż liznąć trochę ćwiczeń które mogłyby Ci pomóc. Na początek polecam wklepać po prostu "how to draw girl/boy" czy cokolwiek co akurat chce Ci się rysować i przejrzenie chociażby zasad proporcji- gwarantuję że po kilku sesjach z takimi pomocami będziesz widzieć postępy. No i kartka i ołówek a nie telefon i palec/rysik zapewne mogłyby się tu okazać korzystniejszymi narzędziami.
I z góry prosiłbym o niezbywanie mojego komentarza argumentem że to nie jest dla Ciebie poważne zajęcie, zajmujesz się rysowaniem w drodze z pracy do pracy czy na promie kosmicznym- dla mnie to też jest hobby i jako hobbysta hobbyście mogę powiedzieć, że udostępniając swoje prace szerszemu gronu musisz się liczyć z różnymi opiniami na temat swojej twórczości i tego jakiego progresu czy regresu jest ona obrazem.

ask me
rozwijający się discord artystyczny- zainteresowanych proszę o kontakt na priv

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/61125078-6479-48c6-a47f-4ef74fb3e871/ddqfbcp-38d32748-66f4-43e4-a815-23d484768b4a.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzYxMTI1MDc4LTY0NzktNDhjNi1hNDdmLTRlZjc0ZmIzZTg3MVwvZGRxZmJjcC0zOGQzMjc0OC02NmY0LTQzZTQtYTgxNS0yM2Q0ODQ3NjhiNGEuanBnIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.QPKQkHX5iNUJv3VG4-uYpAikTXDgjUlL2DXM7kNApCQ

#103 18-06-2019 o 00h52

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Dziękuje za opinie, ale tak jak mówiłam wcześniej niezmiennie tego jak rysuje, mam taki styl i już. Miło ze na mnie nie najechałaś jakoś bardzo, dziękuje też za docenienie zmian w moim lienarcie ^^.
Czasem praca wychodzi lepiej czasem gorzej, anatomia kuleje owszem, ale jest coraz lepiej chodź ja to bardziej widzę bo często dość oglądam moje starsze prace.
Kolorowanie i cieniowanie też wychodzi różnie, czasem mam straszną chęć coś skończyć bo mam danego obrazka już po prostu dosyć, a w głowie już  kotłują się nowe pomysły.
Mimo to wezmę pod uwagę by nieco więcej poćwiczyć idą wakacje będę mieć nieco więcej czasu dla siebie /static/img/forum/smilies/smile.png życz mi powodzenia.

Ostatnio zmieniony przez Dark-Lina (18-06-2019 o 01h02)

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?
Jestem zielona bo jestem nieumarła... ale matko nieumarli to nie tylko zombie !!! To wampiry i inne upiory !

#104 18-06-2019 o 01h07

Straż Obsydianu
Nietzsche
Artylerzysta Straży
Nietzsche
...

Jak najbardziej trzymam kciuki, mam nadzieję że wolny czas i wena będą Ci sprzyjały c; i czekam na efekty jak zawsze

ask me
rozwijający się discord artystyczny- zainteresowanych proszę o kontakt na priv

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/61125078-6479-48c6-a47f-4ef74fb3e871/ddqfbcp-38d32748-66f4-43e4-a815-23d484768b4a.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzYxMTI1MDc4LTY0NzktNDhjNi1hNDdmLTRlZjc0ZmIzZTg3MVwvZGRxZmJjcC0zOGQzMjc0OC02NmY0LTQzZTQtYTgxNS0yM2Q0ODQ3NjhiNGEuanBnIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.QPKQkHX5iNUJv3VG4-uYpAikTXDgjUlL2DXM7kNApCQ

#105 05-07-2019 o 08h40

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Moja część artrade z taką jedną osobą.

jego postać w dwóch wersjach.

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#106 14-07-2019 o 17h01

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Lineart nad  którym obecnie pracuje:

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#107 19-07-2019 o 00h41

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

To jest rysunek nad którym pracowałam wersja tradycyjna :

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#108 21-07-2019 o 14h51

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Wersja komputerowa tego samego arta ^^

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#109 23-07-2019 o 10h35

Straż Cienia
Anatea
Przyjaciółka Jamona
Anatea
...

Miałam wspomnieć wcześniej, przy pierwszej wrzutce pana łuskowatego - fajnie, że odświeżyła się koncepcja. Nie narzekam na Twoją wampirzą kolekcję- ale fajnie jest zobaczyć coś z zupełnie innej bajki /static/img/forum/smilies/wink.png

#110 23-07-2019 o 18h29

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Awww nadal wampirki i inne upiory to władcy mego serduszka <3 ale inne potwory też.

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#111 18-08-2019 o 09h26

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

prezent który zrobiłam dla Shairan dawno

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#112 04-09-2019 o 01h57

Straż Cienia
Thori
Przyjaciółka chowańców
Thori
...

W sumie to patrzę na twój wątek od dłuższego czasu i zdziwił mnie fakt, że go jeszcze nie skomentowałam.
Jesteś kreatywna i masz sporo pomysłów na swoje pracę co jest zasadniczym plusem, ale mam wrażenie, że mogłabyś zrobić dużo większe postępy w temacie jeśli ktoś by ci dał odpowiednie narzędzia i wiedzę, która niestety nie jest tak łatwo dostępna.
Trzeba pamiętać, że rysowanie to sztuka, której uczymy się całe życie i cały czas się doskonalimy /static/img/forum/smilies/wink.png

Przede wszystkim ważna jest wiedza na temat pracy z medium - pracujesz jak widzę głównie w digitalu, a ten różni się w wielu aspektach od rysowania w rzeczywistości.
Po pierwsze kolory - o ile cieniowanie na czarno ołówkiem się sprawdza na kartce, to w digitalu powinno się tego unikać. Widzę, że cieniujesz kolorem czarnym co nie jest najlepszą metodą. Zdecydowanie bardziej doradzałabym w cieniowaniu użycie barw przeciwstawnych - czyli jeśli obiekt jest pomarańczowy to używaj koloru granatowego do pocieniowania - efekt będzie znacznie przyjemniejszy.
Ponadto jeśli chcesz nadać większej trójwymiarowości swojej postaci dobrze jest dobrać sobie trzy kolory do skóry - pierwszy taki jaki wybrałaś kolor skóry OCki, drugi nieco jaśniejszy, a trzeci nieco ciemniejszy od tego pierwszego koloru. Dobrze jest też dodać odrobiny różu lub czerwieni na policzkach i nosie.

Następnie postępuj według tutorialu

Jeśli chodzi o pozy i anatomię to zgadam się z Nietzsche, jest to zdecydowanie coś do poprawy, ale nie zniechęcaj się! Anatomia jest trudna i ludzie potrzebują wielu lat ćwiczeń aby narysować ją bezbłędnie dlatego większość korzysta z referencji.
Są to gotowe pozy w których możesz przedstawić swoje postaci, dzięki czemu będzie ci dużo łatwiej zapanować nad ich ruchami i anatomią.

Przykład refki

Patrząc na rysunek spróbuj narysować własną wersję. Absolutnie jej nie kopiuj po prostu obrysowując! To tak zwany tracing i jest bardzo piętnowany w społeczności rysowniczej.
Rysuj patrząc na rysunek, spróbuj utrzymać proporcje we właściwych miejscach - dzięki temu będziesz ćwiczyła swoją rękę i oko.
Nie, nie jest to żadne oszustwo jak niektórzy mało lotne osoby sądzą - w szkołach arystycznych wręcz zgarnia się ochrzan za niekorzystanie z referencji i referencje są używane przez wielkich mistrzów od jakichś 600 lat (stąd w średniowieczu wszystkie rysunki były takie jednowymiarowe i brzydkie). 

Mam nadzieję, że wypróbujesz chociaż kilka moich rad i szybko rozwiniesz swój potencjał /static/img/forum/smilies/wink.png

https://66.media.tumblr.com/4c3683c6d05e354c05b5b2dd31fc5aae/tumblr_pll75mdLuT1rv2ynto3_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/f579a06653fb159981c6cacbca047947/tumblr_pll75mdLuT1rv2ynto2_400.gif

[/center]

#113 15-09-2019 o 19h06

Straż Cienia
Dark-Lina
Artylerzysta Straży
Dark-Lina
...

Wrzucam coś po długim czasie , niestety dopadła mnie blokada twórcza /static/img/forum/smilies/sad.png do tego brak czasu, praktycznie od rana do wieczora jestem w pracy. Więc wieczorem jak wracam nic mi się już nie chce T^T.

I co do komentarza wyżej dziękuje, ale nie używam do kolorowania czarnego koloru !!!!
Używam 3 wersji ciemniejszego koloru bazowego danej rzeczy. Co do referencji wiem co to jest i też ich używam. Digitalu koloruje bo tak jest wygodniej telefon zabieram ze sobą wszędzie, a kartkę i kredki ciężko. Anatomia kuleje, ale widzę różnice między tym co jest, a tym co było.

Nie robię progressu według niektórych...no i co z tego ? Może osiągnęłam już szczyt moich zdolności. trudno...

Nie rysuje dlatego by na tym zarobić, nie robię tego by słuchać jakie moje rysunki są piękne, rysuje bo lubię, rysuje bo mnie to relaksuje. Jeśli komuś się nie podobają moje pracę trudno przeżyje. To tyle.

Ostatnio zmieniony przez Dark-Lina (15-09-2019 o 19h18)

Krypta z malowidłami

Dlaczego jestem zielona?

#114 15-09-2019 o 19h51

Straż Obsydianu
Nietzsche
Artylerzysta Straży
Nietzsche
...

wow