Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 26-12-2017 o 00h35

Straż Cienia
Lumisade
Żołnierz Straży
Lumisade
...

---
Otwierasz oczy i widzisz blade gałęzie drzew, przypominające żyły zamarzniętej tafli jeziora.
Leżysz w głębokim śniegu. Nie wiesz, jak się tutaj znalazłeś, ale masz pewność, że chcesz jak najszybciej wyjść z lasu.
Słyszysz cichą kołysankę przerywaną co jakiś czas szlochem.
Zbliża się.
Teraz wiesz, że ona nie płacze.
Ona się śmieje.

---

witajcie!

Pomyślałam, że dobrze by było się przedstawić skoro już tu siedzę.

Większość życia spędzam w swetrach.
Mam włosy trochę jak śnieg, oczy trochę jak Księżyc.
Wieczny optymista, melancholik i kochacz kotów.

..........................................................

Uwielbiam młoty i topory. Czemu nie jestem w Obsydianie, zapytacie. Też nie wiem.

Poza tym interesuję się mitologią nordycką, kulturą skandynawską, folklorem słowiańskim, horrorem, poezją, muzyką indie.
Ze sportów najbardziej lubię siatkówkę i jazdę na łyżwach.

W wolnym czasie piszę piosenki, wiersze, krótkie straszne historie, rysuję, czytam książki, gram w gry. Tak, oryginalnie.

Lubię odpowiadać na pytania i pisać na forach o dziwnych porach...

..........................................................

https://78.media.tumblr.com/2e5c33eb0ab4fed3c3bc26bd2885faaa/tumblr_mx9126fmSQ1sisdo2o1_500.gif

Ostatnio zmieniony przez Lumisade (26-12-2017 o 00h39)

https://78.media.tumblr.com/e883ee2d6960eb9c24a99a00b773c85c/tumblr_nxwe6lqaHH1uqc09fo1_500.gif

#2 27-12-2017 o 11h16

Oficer Straży
KuuKuuHarajuku
...

Witaj Lumisade,jak się pewnie nie mylę to jesteś płci męskiej ( oryginalne palniecie gafy xD) ale przeczytałam że piszesz piosenki i wiersze, i w związku z tym moje brzmi: o czym najczęściej piszesz piosenki i wiersze? Drugie pytanie to jakie horrory oglądasz?

https://orig00.deviantart.net/cb43/f/2018/013/8/1/4u5_by_mechanicpigeon-dbzv9jz.png

#3 28-12-2017 o 01h57

Straż Cienia
Lumisade
Żołnierz Straży
Lumisade
...

Ach, dopiero teraz zauważyłam, że nie użyłam żadnych słów określających moją płeć w tym opisie xD Całkiem przypadkowe to było.
Stety czy niestety jest ze mnie dziewczę~

Hymm, w sumie po prostu piszę o tym, co mi akurat przyjdzie do głowy, ale mam wrażenie, że najczęściej jest to coś o mijającym czasie, przyrodzie i ludziach, których lubię /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Choć ostatnio naszło mnie na pisanie piosenek o postaciach z LoLa...

To takie kilka dziwnych rzeczy jakbyś była ciekawa

Jak tam widać na przykładzie jedynego wiersza to im starsza jestem tym mniej ich piszę... po prostu piosenki są dla mnie bardziej praktyczne, bo tam byle co napiszę żeby tylko zaśpiewać a wiersz będę poprawiać i poprawiać aż nic nie zostanie...

Jeśli chodzi o horrory to oglądam wszystko, co się akurat nawinie xD
Kilka dni temu widziałyśmy np. z siostrą Krampusa.

Nawet jak za czymś średnio przepadam to może okazać się fajne więc nie jestem wybredna (np. kilka lat temu nie lubiłam science-fiction a siostra lubiła więc obejrzałyśmy m.in. serię Alien, która bardzo mi się spodobała).
Chociaż akurat jeśli chodzi o rzeczy typu home invasion albo morderca, który wszystkich goni to średnio mnie to pociąga (na szczęście siostrę tak samo). Lubię takie bardziej tajemnicze tematy, gdzie strach jest budowany przez niedopowiedzenia i wyobrażenia bohaterów, gdzie do końca nie wiadomo, co tak naprawdę się dzieje.

Dziękuję serdecznie za pytania i chęć zapoznania się ze mną, miło mi /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://78.media.tumblr.com/e883ee2d6960eb9c24a99a00b773c85c/tumblr_nxwe6lqaHH1uqc09fo1_500.gif

#4 04-01-2018 o 17h02

Straż Absyntu
Włóczykij
Nowo przybyła
Włóczykij
...

No hej :) Spodobała mi się Twoja "Piosenka 3", poza tym w ogóle wydałaś mi się ciekawą osobą, dlatego chciałabym dorzucić garść pytań od siebie:

1. Gdybyś mogła zaprzyjaźnić się z dowolną postacią historyczną, to kogo byś wybrała?

2. Jaka książka zrobiła ostatnio na Tobie szczególne wrażenie, z jakiegoś powodu została w pamięci?

3. Jaką kawę zazwyczaj pijesz? Lub herbatę, jeśli kawy nie pijasz?

4. Czy jest taka rzecz, która jest w stanie wywołać na Twojej twarzy uśmiech niezależnie od okoliczności?

5. Masz ulubionego poetę?

No dobrze, nie chcę zasypywać Cię od razu zbyt dużą ilością pytań. Życzę miłego wieczoru :)

https://78.media.tumblr.com/335f67e4da0bf98c6b255f008553e77e/tumblr_ogwidd3sKx1uno395o1_500.gif

#5 07-01-2018 o 00h32

Straż Cienia
Lumisade
Żołnierz Straży
Lumisade
...

Bardzo się cieszę!
Tę piosenkę napisałam o przyjaciółce już jakiś czas temu, ale stwierdziłam, że nigdy jej nie pokażę, przez Ciebie mam teraz wątpliwości co do tego postanowienia... xD

A teraz czas na dość nieciekawy, długi tekst, bo tak jakoś wyszło.

Dziękuję za pytania!
Trochę długo się nad nimi zastanawiałam, szczególnie nad pierwszym, więc znowu wstawiam post o szalonej porze.

1.

---

2.

---

3.

---

4.

---

5.

---

Poza tym bardzo fajny nick!
Mnie ciągle w quizach wychodzi, że jestem Włóczykijem.
Pamiętam, że jak byłam mała to go nie lubiłam (prawie nie mówi, a jak mówi to tak, jakby się chciał przemądrzać, aaa!), ale wtedy w ogóle żadnej postaci z Muminków nie darzyłam szczególną sympatią.
Teraz już aż tak bardzo mi on nie przeszkadza. xD

I nawzajem!
Konkretnie każdej pory dnia, w czasie której będziesz to czytać /static/img/forum/smilies/big_smile.png

#6 04-02-2018 o 06h57

Straż Absyntu
Miulka
Oficer Straży
Miulka
...

Hejka, jestem ciekawa jak często pogrywasz w gry? Chodzi mi tutaj akurat o gry fabularne jak na przykład ,,Syberia'', ,,bioshock'' albo nawet ,,Aion'' który ma fabułę ale akurat jest grą online.

Nie doczytałam się tego pytania więc jeszcze to dodam. Jak często czytasz książki? Czy masz jakieś które możesz mi zaproponować?
To samo dotyczy się filmów.

Oooo... A jeśli na przykład taki ,,Hobbit'' został przez Ciebie przeczytany i obejrzałeś potem film, nie bolały Cię te błędy w fabule?
Hobbit to tylko przykład, możesz dać inną książkę.

''Kiedy patrzymy wstecz, mamy wrażenie, że nasze życie układa się w schemat; każde wydarzenie zaczyna się wydawać logiczne, jakby coś - albo Ktoś - z wyprzedzeniem rozplanowało wszystkie nasze kroki (i potknięcia) '' - Stephen Kinghttps://i.imgur.com/oHm6P3Q.jpg

#7 15-02-2018 o 23h41

Straż Cienia
Lumisade
Żołnierz Straży
Lumisade
...

@Miulka
Cześć! Bardzo się cieszę, że mnie tu odwiedziłaś /static/img/forum/smilies/smile.png

*sprawdza, że jest chyba dość niekonsekwentna, bo pisze, że gra w gry, a w sumie rzadko w nie gra*
Najczęściej oglądam, jak inni grają w gry fabularne, np. The Walking Dead, bo od 3D, a w szczególności First Person, dość często robi mi się niedobrze.
Jak zabieram się za coś to zwykle w wakacje i wtedy siedzę nad tym kilka dni, np. Undertale.

Moje czytanie książek wygląda dość chaotycznie, bo zawsze mam po 3-4 rozpoczęte i każdego dnia czytam z wybranej kilka stron. Moimi obecnymi lekturami są Chemia Śmierci Simona Becketta,
Mitologia nordycka Neila Gaimana, American Gods
Neila Gaimana i Hygge. Klucz do szczęścia Meika Wikinga. W porównaniu z kilkoma latami wstecz to czytam teraz bardzo mało, bo jakoś chcę zrobić wszystko i nagle okazuje się, że już nie ma czasu.

Polecam serdecznie Stukostrachy Stephena Kinga /static/img/forum/smilies/smile.png
Jo Nesbø pisze też w taki bardzo ciekawy, "minimalistyczny" sposób (bardziej widać to w jego krótkich książkach). Może to moje zainteresowanie Norwegią (i narkomanami), ale jakoś bardzo łatwo i szybko przeczytało mi się 3 jego książki ("Krew na śniegu", "Więcej krwi" i "Syn"), kiedy wypożyczyłam je z biblioteki miejskiej we wrześniu.

Jeśli chodzi o filmy to sama oglądam tylko krótkometrażowe horrory (ostatnio głównie z Crypt TV na YouTube; tam mam pewność, że nawet, jeśli całość mi się nie spodoba, to efekty specjalne, makijaż i tym podobne będą ciekawe). Z siostrą oglądamy pełnometrażowe horrory - zwykle wtedy, kiedy jest przez dłuższy czas wolne. Tak więc szczególnie dużo temu nie poświęcam. Wydaje mi się, że wolę seriale - kilka dni temu np. zaczęłam "The Exorcist" i jest naprawdę świetny.
Polecam "Last Shift", "Attack the Block", "The World's End", "Hot Fuzz", "Thor: Ragnarok" (w sumie nie musisz oglądać poprzednich części, mnie się średnio podobały i już ich nie pamiętałam, jak byłam na tym w kinie), "Hitman's Bodyguard", "The Danish Girl".

Ogólnie rzadko kiedy czytam książki, które mają szerzej znane filmowe adaptacje (lub później je "otrzymują"), bo jak coś jest popularne to zwykle czuję do tego niechęć.
Zdarzyło mi się tak, że dowiedziałam się o istnieniu filmowej adaptacji po przeczytaniu książki, ale od początku nie lubiłam jej bohaterów i jak zobaczyłam, że aktorzy też wydają się (przynajmniej mi) mało sympatyczni, to pomyślałam, że nie będę jeszcze raz się z nimi męczyć. xD
W sumie to zaraz po przeczytaniu "Stukostrachów" oglądam film na ich podstawie *ma już problemy z pamięcią na starość i dopiero teraz sobie przypomniała*, a raczej coś w rodzaju serialu, bo obejrzałam pierwszy odcinek z dwóch. Nieścisłości w fabule cieszyły mnie i niemalże fascynowały, bo przynajmniej nie przechodziłam dwa razy przez dokładnie to samo. /static/img/forum/smilies/tongue.png Przy okazji miałam okazję do zastanowienia się, czemu reżyser akurat w taki a nie inny sposób coś zmienił - przykład to gdy w książce do kobiety przemawia Jezus z obrazka, a w filmie prezenter telewizyjny.

W sumie to nie dziwię się, że nie mam czasu, jak piszę takie długie nie-do-przeczytania odpowiedzi, a nad jednym listem do przyjaciółki siedzę prawie dwie godziny... (a potem jeszcze jej go w końcu nie wysyłam!) xD
Mam nadzieję, że jeśli tu jeszcze wstąpisz to nie padniesz od tej wiadomości.

Dyskusja zamknięta

Strony : 1