Forum

Strony : 1

#1 21-04-2021 o 23h39

Straż Lśniąca
Siljie
The Fair Lady
Siljie
...
Wiadomości: 187

https://www.beemoov.com/documents/jpg/2021-01/lancement-60016f52b0eb3.jpg

Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami po grze w odcinek 3!

Prosimy o komentarz tylko, jeżeli zakończyłaś już grę w ten odcinek!
Nasza ekipa będzie regularnie tu zaglądać, dlatego postarajcie się, aby uwagi były konstruktywne i kulturalne.

Pamiętaj! Jeżeli odcinek ci się nie podobał, możesz grzecznie uzasadnić swoją opinię.

Offline

#2 29-04-2021 o 00h08

Straż Obsydianu
Magdeth
Debiutantka
Magdeth
...
Wiadomości: 88

Może nie stricte wrażenia z fabuły (o tym już pisałam w tym samym temacie przed Bitwą o Płonące Serwery, no cóż), ale muszę przyznać, że podobało mi się polskie tłumaczenie trzeciego odcinka! Oczywiście zdarzały się literówki (jak będę miała chwilę, to siądę i zgłoszę te, które zdążyłam zescreenować), ale pomijając drobne błędy typu znikający gdzieniegdzie przecinek czy poprzestawiana litera, to tekst czytało się lekko i przyjemnie. Niektóre dialogi były naprawdę zabawnie rozpisane, oddające charakter postaci, ich wiek i styl mówienia. I chyba mniej było takich niezręczności językowych w porównaniu do poprzedniej wersji przekładu, przynajmniej w moim odczuciu. a przynajmniej tak myślę, że to były dwa różne teksty Dobra robota!

Ostatnio zmieniony przez Magdeth (29-04-2021 o 00h18)


https://zapodaj.net/images/16aa66c7badc1.jpg

Offline

#3 30-04-2021 o 20h03

Straż Cienia
mitseo
Młoda Rekrutka
mitseo
...
Wiadomości: 13

Póki co to dopiero początek NE więc za dużych oczekiwań nie mam, ale następny odcinek zapowiada się super


https://i.imgur.com/PW8dQYt.png

Offline

#4 10-05-2021 o 03h20

Straż Absyntu
Faren
Przyjaciółka Chowańców
Faren
...
Wiadomości: 3 264

Ogólnie moje odczucia co do tego odcinka są mieszane. Na początku muszę się poskarżyć, bo końcówka odcinka, jak w końcu do niej dotarłam, mnie zawiodła. Starałam się jak mogłam, ale się nie udało i odcinek skończyłam z Mathieu i jeszcze bez ilustracji, bo nie jest moim WS. >.>"

Nie miałam przyjemności zrobić ten odcinek przed pożarem, więc niestety wszystkie moje próby i błędy się na mnie zemściły. W drugim odcinku byłam za miła dla Matiego, co skutkowało tym, że przykleił się do mnie tak bardzo, że teraz muszę się cofnąć do dwójki i trochę ochłodzić naszą relację. Jak Nev do mnie wróci, znowu zacznę być dla niego miła. Dobra to taki śmieszek na wstęp tego długiego tekstu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Momentami odcinek zabawny. Rozbawił mnie tekst Adalrica o koglu-moglu i jak wcześniej mówiłam (przed spaleniem serwerów), że może być moim BFF, tak teraz twierdzę, że mogłabym go nawet poślubić. xD Albo Jamona. W sumie why not both? xD Jednakże miałam także moment w którym nawet na głos powiedziałam "czy ten odcinek się w końcu skończy?" Okazało się, że byłam wtedy w jego połowie.

Odcinek wywołał u mnie wiele emocji od uśmiechu i sympatii do zażenowania i irytacji. W grach tego typu zazwyczaj staram się plusować przy każdej możliwej okazji, ale chyba w Nowej Erze zaczynając od replay'a drugiego odcinka serio zostanę czarną owcą, jeśli ta gra w jakiś sposób ma mnie satysfakcjonować.

Co do fabuły, podoba mi się wątek, że Erika znowu musi się wszystkiego uczyć jeśli chodzi o walki. Sceny treningów były ok, dla mnie im więcej Jamona tym lepiej. Sceny "pojedynków" na sam koniec, wydają mi się nawet lepiej napisane niż ta cała bitwa w The Origin. Za to pochwalę. Jednakże ile razy można czytać jeden i ten sam opis zachwytu nad chowańcem! Fakt, każdy lubi zwierzątka i jak się je kocha to się im słodzi, ale przez cały Origin nie naczytałam się takiej laurki dla chowańca jak w tym jednym odcinku.

Tutaj trochę wątków spoilerowychWidać też było, że odcinek z angielskiego był tłumaczony raczej na szybko, bo znajdowałam czasami takie teksty, które brzmiały jak dosłowne tłumaczenie razem z szykiem zdań. Na dodatek jedna z kwestii w ogóle nie została przetłumaczona, ale była mało istotna i mi nie przeszkadzała, bo znam ten język bardzo dobrze.

Cóż... Przede mną długie dni oszczędzania na dwa replaye z mojej własnej głupoty i lenistwa. ¯\_(ツ)_/¯

Odcinek oceniam na 5/10, ratowały go tylko Adalric i Jamon.


świętowałam urodziny Miiko zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

Offline

#5 12-05-2021 o 14h07

Straż Obsydianu
Panczi
Nowa
Panczi
...
Wiadomości: 7

Świetny odcinek, mega zabawne dialogi, dowiedzieliśmy się paru ciekawych rzeczy o nowych postaciach ^^

Offline

#6 16-11-2023 o 20h08

Straż Cienia
Yvenn
Nowa
Yvenn
...
Wiadomości: 1

Uważam, że Beemoov robi strasznie dużo lania wody na ten sam temat tylko po to, żeby zebrać całą maanę, a jeden dialog, za który trzeba zapłacić 2 maany jest najkrótszy, jak się tylko da, gdzie w the origins były dłuższe (nawet 3-5 linijkowe dialogi i myśli), więc jak dla mnie bardzo duży skok na kasę /static/img/forum/smilies/hmm.png, mimo wszystko odcinek bardzo przyjemny, samą fabułę oceniłabym 8/10!!

Offline

Strony : 1