Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 22 23 24

#576 08-06-2018 o 16h17

Straż Cienia
Hanadai
Szeregowiec
Hanadai
...

Oglądam Tokyo Ghoul:re i... jestem zawiedziona.
Dlaczego?

Wszyscy wiemy, jak wypadł drugi sezon. Delikatnie mówiąc, słabo. Mówię to z perspektywy osoby, która nie czytała mangi. Trudno mi było nadążyć za fabułą, wszystko się działo bardzo szybko, wiele rzeczy nie zostało wyjaśnionych. Niemniej jednak, sam koncept ghouli pożerających ludzi spodobał mi się na tyle, że zdecydowałam się dać szansę trzeciemu sezonowi.

Niestety. Drugi sezon od trzeciego dzieli tyle czasu, że zdążyłam już zapomnieć, o co właściwie chodziło w ostatnich wydarzeniach, zapomniałam też połowę postaci i w trakcie pierwszych paru odcinków musiałam sobie przypominać, kto właściwie jest kim. Bardzo utrudnia to skupienie się na samej akcji. Uważam, że jest to coś, co twórcy zwyczajnie zaniedbali --> powinni nas od nowa, na spokojnie, zaznajomić z przedstawionym światem, a nie przywalić z grubej rury i wrzucić w sam środek walki już w sumie w pierwszym odcinku. Osobną sprawą jest to, że dopiero w drugim odcinku zorientowałam się, że Haise to tak naprawdę Kaneki, bo po prostu został przedstawiony jako zupełnie nowy bohater. Tego twórcy chyba nie przewidziei, sądząc, że każdy, no, każdy od razu się połapie, o co chodzi.

Generalnie seria nie jest aż tak zła, ale twórcy powinni się trochę bardziej wczuć w tych, którzy oglądają, bo to dla nich nakręcili to anime, a nie da siebie.

#577 19-06-2018 o 00h19

Straż Cienia
SailorSetsuna
Akolita Jednorożców
SailorSetsuna
...

Wrzucić mogę tylko 3 grosiki do dwóch nowych, dalej wychodzących tytułów, jednak bardzo skrótowo, jako że muszę zarzucić sobie ponowne seanse po sesji :'D

Kakuriyo no Yadomeshi
Od początku widziałam porównania tego przez ludzi do naszej kochanej Kamisamy, ale szczerze poza tematyką powiązaną z yokai czy białym kitsune to nie widzę podobieństwa.
Na chwilę obecną widziałam 9 lub 10 odcinków (nie pamiętam, który był najnowszy) i tak bardzo wyczekuję rozwinięcia romansu... bo nawet jak na początku nie byłam do tego aspektu przekonana, to teraz "NO ZEJDŹCIE WY SIĘ W KOŃCU!"
Aha, i Ginji życiem <3

Darling in the FranXX
Zaczęłam wczoraj, dzisiaj dobiłam do 21.
... i jestem w rozsypce :'D
CO SIĘ TAM DZIEJE-
Emocjonalny dołek pewny, ale cieszę się, że trafiłam na ten tytuł. Już wcześniej miałam zacząć oglądać ze względu na przesłodkie sceny z odc 13, ale no, sesja is coming. Tyle że trzeba było zrobić przerwę, akurat szybko poszło xD
Adoptuję cały skład, wszyscy to cynamonowe bułeczki i nie pozwolę ich skrzywdzić T___T Ciężko wybrać ulubioną postać (chyba będzie to Zero Two <3), a i ilość moich OTP zwiększyła się właśnie o 4 :I
Jedyne, co mnie gryzie w kwestii tego tytułu to właśnie Franxxy. ... ten kokpit to chyba czysty fanserwis, bo nikt normalny by nie kazał dziewczynom siadać TAK xDD

http://24.media.tumblr.com/6074d724aa1e6e8f24ec7efc4133128b/tumblr_mf7e51irxK1rz2r65o4_250.gif

#578 28-06-2018 o 09h20

Straż Cienia
Skyeee
Akolita Sylfy
Skyeee
...

Jako że sezon wiosenny dobiegł końca to standardowo przychodzę z podsumowaniem tego do czego zajrzałam ^^
Poczynając od serii które rzeczywiście ukończyłam w ubiegłym sezonie, aż po te które dropnęłam po 1 odcinku
a taka sytuacja miała miejsce

Co do tytułów obejrzanych to znowu się sama sobą rozczarowałam, wbijając pokaźną liczbę 2 serii
nie wiem na co ja liczyłam rozpoczynając tyle tytułów, szczególnie w czasie okresu poprawkowego...
Bynajmniej...

Tokyo Ghoul:re

Czyli tytuł który znając życie skończyłby tak jak i reszta, gdyby nie fakt że znajomy cały czas przypominał mi o kolejnych odcinkach
nie żeby to coś dało, dosłownie 3 dni temu byłam dopiero co na 6 odc
No i tak... mimo że dalej kontynuuje moją przygodę z TG, to chyba w końcu dam sobie spokój i wezmę się za wersje papierową
która swoją drogą już od dłuższego czasu kurzy się na mojej półce
bo mimo że TG:Re sam w sobie mnie nie nudził, a raczej był dla mnie nad wyraz przyjemną bajką, to zdaje sobie sprawę że manga jest zdecydowanie lepsza
Dlatego też dopóki nie zapoznam się z pierwowzorem, powstrzymam się od oceniania

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Bardzo przyjemny romansik
Nawet bardziej niż Net-juu no Susume do którego przed premierą cały czas porównywałam Wotakoi
W rzeczywistości jedyne podobieństwo obu tytułów to dorośli, pracujący bohaterowie, grający w gry
Jak Net-juu no Susume jakby bardziej stawia na romans, tak Wotakoi na komedię
Tak czy siak oba tytuły podobały mi się równomiernie ^^
no może Wotakoi trochę bardziej

Oprócz tych 2 tytułów mogę jeszcze wrzucić swoje 3 grosze na temat 3 sezonu Boku no Hero Academia

Ogólnie nie ma co za dużo mówić - Akademia z każdym sezonem staje się coraz lepsza
Pojawiły się nowe postacie oj Toga jak ja cię nienawidzę ♥ oraz zaczęliśmy z kopyta atakiem złoczyńców
Poza tym ja dalej użalam się nad świetnie z animowanymi walkami i wrzaskami Nobuhiko Okamoto (czyt. Bakugo)
Więcej powiem w podsumowaniu sezonu letniego

Idąc dalej
serie wstrzymane

3D Kanojo: Real Girl

Dalej nie mogę uwierzyć że te anime otrzyma sequel
Mówcie mi co chcecie ale ta bajeczka była naprawdę słaba
Pomijając kwestię oprawy wizualnej która swoją drogą aż tak bardzo w oczy nie bolała i skupiając się na fabule, nie było tu tak naprawdę niczego co mogło chwycić za serduszko
Fabuła była taka sobie
Bohaterowie albo irytowali, albo byli nijacy, za to ich zachowania niesamowicie płytkie
"o zgrozo" na samo wspomnienie sceny z Igarashi na koniec 6 odc
kiedy to zobaczyła ona jak Tsutsui rozmawia z inną dziewczyną, a ta rozpłakała się jakby chłopak co najmniej ją zdradzał
To po tym odcinku zrezygnowałam z oglądania 3d Kanojo
możliwe że kiedyś to dokończę, możliwe że zajrzę do mangi
szczególnie że słyszałam że anime nie umywa się co do niej
Na razie podziękuję

Persona 5 the Animation

Jak to napisała Herba parę postów wstecz
"(...)scenariusz to jednak za bardzo scenariusz gry"
I zgadzam tu się jak najbardziej
Oprawa wizualna jest ładna i bardzo przyjemna dla oka
te kolorki naprawdę robią klimat :3
ale sama kwestia fabularna - jak żywcem wyjęta z gry, przynajmniej do odcinka do którego obejrzałam
Tytuł nie jest zły, ale na dłuższą metę nudzi

Jeśli za to chodzi o tytuły które porzuciłam po 1 odc to będzie to Mahou Shoujo Site oraz Devils Line
W sumie dalej nie wiem co mnie podkusiło żeby do nich zajrzeć
szczególnie w 2 przypadku
Na razie lecą do On-hold i poczekają na dobre wiatry

I to by było na tyle jeśli chodzi o ubiegły sezon
Po zakończeniu sezonu letniego wezmę się także za Steins;Gate 0 i połknę je w całości
A jeśli o to chodzi

Sezon letni
Mimo że nie prezentuje się on już tak ciekawie jak poprzedni
to i tak znalazło się się kilka tytułów do których zajrzę
tym razem z ograniczeniem pod względem ilości

Shingeki no Kyojin Sezon 3

W sumie trochę szkoda że nie dorzuciłam wcześniej paru groszy od siebie na temat tego tytułu
gdyż Tytanów samych w sobie naprawdę uwielbiam
Choć tak czy inaczej można by powiedzieć że Herba wypowiedziała się za mnie ^^
Właśnie to co lubię w tej serii to fakt że jest ona niesamowicie realistyczna chyba wiadomo o co mi chodzi, postacie nie są tylko czarne lub białe, za to ich zachowania nie zawsze są kierowane zdrowym rozsądkiem
Nawet sam Eren który dla tak dużej części osób jest postacią irytującą, to dla mnie samej jego poczynania były nad wyraz odważne
Do tego jak z czasem pojawiły się zagrywki polityczne w środku murów, oraz fakt kto tak naprawdę jest wrogiem, sprawiły że seria tylko nabrała rumieńców
Nie wiem osobiście co dzieje się w Tytanach w tomach 20+
ale na obecną chwilę moja opinia jest jak najbardziej pozytywna ^^

Za to jeśli chodzi o sam 3 sezon to doskonale wiem jakie wydarzenia będą miały w nim miejsce, dlatego też nie mam za bardzo zastanawiać się co może mnie czekać
Oczekuje jedynie dobrej oprawy wizualnej ^^

Satsuriku no Tenshi

Zapowiada się na nie jakąś szczególnie ambitną serie, ale za to przyjemną
Wizualnie na trailerach wygląda to ładnie
Do tego przyznam że główną kwestią dla której zdecydowałam się do tego zajrzeć jest fakt że seiyuu podkładający głos głównemu bohaterowi to nie kto inny niż Nobuhiko Okamoto
który jest moim ulubionym seiyuu ^^
No cóż... poczekamy, zobaczymy

Free! 3

Tutaj nie trzeba za bardzo nic mówić
Poprzednie sezony obejrzałam więc i do tego zajrzę
Ogólnie nic szczególnego, ale anime samo w sobie jest porządnie zrobione

Tenrou: Sirius the Jaeger

Ten tytuł miałam na oku już od jakiegoś czasu ale nie byłam pewna czy do niego zajrzę
mimo wszystko nie przepadam za anime o wampirach
Jednak kiedy dowiedziałam się że główny bohater jest wilkołakiem to zmieniłam zdanie
Jak wampiry to kompletnie nie moja bajka i unikam 90% anime zalatujących na kilometr Zmierzchiem lub nie
to wszystko co ma uszy i ogony o ile spełnia jakieś kryteria pod względem fabuły przygarnę w ciemno
Ale żeby nie patrzeć tylko pod tym jednym względem
Trailer wypada na pierwszy rzut oka naprawdę dobrze
Tak samo jak w przypadku Satsuriku no Tenshi - zobaczymy co z tego wyjdzie

Okej, dopiero teraz zobaczyłam jak się rozpisałam
Gratuluję tym co dotrwali do końca mojego jakże wybitnego monologu

Ostatnio zmieniony przez Skyeee (30-06-2018 o 06h46)

Za dnia władam nowym, lepszym światem z Milu, Leifem i Ashem
A nocami przesiadując w piwnicy układam z Sevenem kotki z origami

https://zapodaj.net/images/6c68f671228dd.png

#579 29-06-2018 o 18h39

Straż Absyntu
Ardentia
Straż na szkoleniu
Ardentia
...

W sumie moja opinia o sezonie wiosennym jako całokształcie nie zmieniła się - było parę fajnych produkcji, ale ogólnie raczej średnio. Sądzę, że zima jednak prezentowała się lepiej.

Lato również nie obrodziło w serie, których wyczekuję z niecierpliwością, ale dla mnie to dobrze - zaplanowałam kilka rzeczy na wakacje, między innymi dokończenie i obejrzenie paru serii z 2017 roku oraz obejrzenie "Koi wa Ameagari no You ni". No i w sezonie letnim kontynuowane będą "Boku no Hero Academia 3rd Season", "Kakuriyo no Yadomeshi" i "Piano no Mori".

Na pewno:
Tenrou: Sirius the Jaeger - dziewiętnasty lub - jak w tym przypadku - początek dwudziestego wieku w połączeniu z fantastyką to coś, co bardzo lubię. Klimat, akcja, wampiry, którym bliżej do bestii niż do ich mniej krwiożerczej wersji, dobra grafika. Wszystko to mnie przyciąga do tej produkcji. Mam spore oczekiwania.
Shingeki no Kyojin Season 3 - obejrzę po nadrobieniu zaległości.
Overlord III - drugi sezon był nudniejszy niż pierwszy, przynajmniej dla mnie, ale sięgnę po kontynuację.

Może:
Banana Fish - nie jestem pewna, czy to do końca dla mnie, ale raczej po to sięgnę, bo mam raczej dobre przeczucia i lubię od czasu do czasu obejrzeć serię o podobnej tematyce.
Satsuriku no Tenshi - pomysł wyjściowy nie jest specjalnie oryginalny, ale ma potencjał i o ile krótszy trailer mnie nie przekonał, tak ten dłuższy, całkiem klimatyczny, sprawił, że zainteresowałam się tą serią. Jestem raczej dobrej myśli, ale brak mi stuprocentowej pewności.
Happy Sugar Live - thriller psychologiczny z szaloną główną bohaterką morderczynią i kontrastującymi, ciepłymi relacjami między nią a młodszą dziewczynką. Interesuję się tą serią od dłuższego czasu, ale tutaj zapala mi się czerwona lampka. Po obejrzeniu trailera czułam się trochę tak jak po zobaczeniu zwiastuna zeszłosezonowego "Mahou Shoujo Site", w przypadku którego moje złe przeczucia się sprawdziły i z każdej strony dochodziły do mnie głosy, że to anime jest dokładnie tym, czego się obawiałam - serią pełną przemocy, mhroku i przy tym traktującą siebie zbyt poważnie. W przypadku "Happy Sugar Live" moje obawy nie są aż tak wielkie, ale sama ich obecność o czymś świadczy, więc wstrzymam się z oglądaniem. Poczekam na opinie innych.
Hataraku Saibou (TV) - "Było sobie życie" w wersji anime? Czemu nie.
Tsukumogami Kashimasu - okruchy życia nie są moim ulubionym gatunkiem, nawet w połączeniu z lubianymi przeze mnie elementami nadnaturalnymi, ale wydaje mi się, że może być to sympatyczna seria.
Angolmois: Genkou Kassenki - nie umieram z ciekawości, bo tematyka średnio mnie interesuje, ale wydaje mi się, że warto mieć to anime na oku.
Chio-chan no Tsuugakuro - w tym sezonie wychodzi sporo komedii, ale zbyt zwariowanych jak na mój gust. Ta seria też nie prezentuje do końca mojego poczucia humoru, ale jej trailer jako jedyny spowodował uśmiech na mojej twarzy, a pomysł wyjściowy daje pole do popisu (po obejrzeniu zwiastuna wydaje mi się, że autor to wykorzystuje).

Może, ale raczej nie:
Island - z tego może wyjść coś naprawdę ciekawego i dobrego, ale równie dobrze tani wyciskacz łez z ładnymi paniami (nie piszę tego zupełnie ironicznie, projekt jednej z bohaterek mi się podoba, choć nie jest bardzo oryginalny). Poczekam kilka tygodni i zdecyduję, czy oglądać.
Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes - prosty, ale mający potencjał pomysł wyjściowy. Wydaje mi się jednak, że będzie to raczej przeciętna pozycja, niepokój wzbudza we mnie studio.
Muhyo to Roji no Mahouritsu Soudan Jimusho - egzorcyzmy, projekty postaci kojarzące mi się ze starszymi seriami... Nie ciągnie mnie do tego zbyt, ale kto wie...
Lord of Vermillion: Guren no Ou - lubię akcję i fantastykę, ale ten tytuł nie interesuje mnie za bardzo. Nie mniej będę mieć na oku.
Harukana Receive - jeśli nagle najdzie mnie ochota na lekką sportówkę z żeńską obsadą. Ale na to się nie zapowiada.

https://zapodaj.net/images/2275185bb491c.pnghttps://zapodaj.net/images/0c022e02f11d6.pnghttps://zapodaj.net/images/6cdecfa651b24.pnghttps://zapodaj.net/images/78fdd14bbf2ae.png
~ikony mojego autorstwa~

#580 10-07-2018 o 01h25

Straż Cienia
Effyy
Pokonała kurę
Effyy
...

Haikyuu!! - Mogę się mylić, ale anime dość dobrze oddaje sport jakim jest siatkówka. Oczywiście, że nie przenosi 1:1, ale nie tworzy  świata fantazji, jak to ma miejsce Kuroko no basket. Ukazany jest rozwój bohaterów oraz jak trud włożony doskonalenie swoich umiejętności. Czyli coś co można było obserwować chodząc na mecze drużyny lokalnej. Skończyłam oglądać ostatni sezon. Coś co miało być efektowną akcją, byłoby nią, gdyby nie nadużywanie jej. Niestety. Chociaż plus, że nie każda ta akcja kończyła punktem. Otwarte zakończenie, więc oczekuję, że pojawi kontynuacja. Chętnie obejrzę dalsze losy Kreweci i reszty.

Shokugeki no Souma: San no Sara - Tootsuki Ressha Hen - co tu dużo mówić lubię... ale znów J.C.STAFF zakończył w złym momencie, tym razem urywając turniej. Wolałabym poczekać nieco dłużej, a dostać całą ekranizacje turnieju. Ehhh

Devils' Line -po zostawię bez komentarza

Ostatnio zmieniony przez Effyy (10-07-2018 o 01h25)

#581 23-09-2018 o 15h32

Straż Absyntu
Ardentia
Straż na szkoleniu
Ardentia
...

Wkrótce jesień 2018, więc tradycyjnie rozpisałam sobie wszystkie serie, które przyciągnęły mój wzrok na dłużej. W praktyce sięgnę po mniej niż połowę z nich.

Na pewno:
Kontynuacje:
Golden Kamuy 2nd season - trochę ciężko oglądało mi się pierwszą serię, ale i tak uważam ją za wartą uwagi. Tym razem postaram się być z odcinkami na bieżąco do samego końca.
Sword Art Online: Alicization - SAO nie jest jakoś bardzo dobre, ale czuję sentyment (drugie anime obejrzane ze świadomością, że to anime) i nieźle mi się to ogląda.
Fairy Tail (2018) - podobna sytuacja jak z SAO, z tą różnicą, że FT było moim pierwszym anime. Historię znam z mangi, więc wiem, czego się spodziewać - czegoś średniego, ale co będzie mi się dobrze oglądało raz w tygodniu.
Nowości:
Yagate Kimi ni Naru - hajp. Plakaty, opis i trailer sprawiły, że liczę na spokojną historię o dwójce dziewczyn. No i nie ma tu żadnego udziwniania ich relacji, przynajmniej nie widzę go w opisie, a takie "Netsuzou TRap" czy "Citrus" odstraszały mnie tym już na wstępie. Od dłuższego czasu chcę spróbować z shoujo ai, a to wygląda na dokładnie takie, jakie może mi się spodobać.
Raczej tak:
Irozuku Sekai no Ashita kara - zainteresowało mnie to już pół roku temu, bo trailer jest klimatyczny i ładny.
Release the Spyce - urocze dziewczęta jako szpiedzy. Nie łudzę się, że spodoba mi się aż tak jak "Princess Principal", ale pewnie i tak obejrzę. Chyba po prostu muszę się nastawić na coś bliższego "Yuuki Yuunie", przy której pracowała jedna z osób odpowiedzialnych za "Release the Spyce". Pewnie będę się przy tym dobrze bawiła niezależnie od jakości finalnego produktu.
Radiant - bitewny shounen, a ja je lubię. Nie chcę się przejechać tak jak na na "Black Clover", a w tym sezonie już mam FT, więc wstrzymam się z oglądaniem i będę wyczekiwała opinii. Ciekawostką jest dla mnie to, że pierwowzór to francuski komiks.
Tonari no Kyuuketsuki-san - Studio Gokumi robiło "Tsurezure Children", więc jestem ciekawa, jak razem z AXsiZ (od którego nic nie widziałam, jedynie słyszałam, że seria o pannie kochającej ramen nie była za dobra) poradzą sobie z adaptacją innej yonkomy. Po obejrzeniu PV liczę na lekką, uroczą komedię z żeńską obsadą, która jednak raczej nie zostanie mi za długo w pamięci.
Może:
Zombieland Saga - w zwiastunie były słodkie dziewczęta, zombie, krzyki, których pod koniec było tak wiele, że mnie to rozśmieszyło (chyba taki był cel... albo tak sobie wmawiam), nieco dziwny, wrzeszczący gość i... zaraz, czy tam mignęło coś, co nasuwa mi na myśl słowo "idolki"? Dobra, zapowiada się mrocznie i trochę absurdalnie, ale ta absurdalność jest raczej celowa, w przeciwieństwie do serii o kosmicznych poławiaczkach ryb...
Nie przepadam za sportówkami, ale coś mi każe mieć na oku Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru i Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu.
Może, ale raczej nie:
Cóż, może Anima Yell! od Doga Kobo zaspokoi mój apetyt na komedię CGDCT? Studio kojarzy mi się właśnie z tego typu seriami, ale trochę martwi mnie ocena pierwowzoru na MALu. No, ale z drugiej strony niepotrzebna mi do szczęścia nie wiadomo jak dobra seria. Choć i tak większe nadzieje pokładam w "Tonari no Kyuuketsuki-san".
Akanesasu Shoujo - jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Zwiastun mnie nie odstraszył, ale też nie zachęcił na tyle, bym sama sprawdzała - było tam sporo rzeczy, które mogą być i gwoździem do trumny, i składnikiem czegoś całkiem w porządku. Poczekam na opinie.
Kishuku Gakkou no Juliet - nie wiem, co mnie do tego przyciąga. Serio. Może po prostu mój mózg domaga się obejrzenia czegoś lekkiego, sympatycznego i niekoniecznie szczególnie dobrego, a komedia romantyczna ze sporadyczną walką na wielkie miecze *zawiesza niewiarę*, gronem ładnych pań i jakimiś pomniejszymi dramami idealnie to wymaganie spełnia.
Okoshiyasu, Chitose-chan - krótkometrażówka o pingwinie (<3) zwiedzającym Kioto. Okej, jestem zainteresowana.
Goblin Slayer - dark fantasy, ale raczej nie takie, które przypadnie mi do gustu.
Oprócz tego wykazuję pewne zainteresowanie Himote House, którego plakat bardzo mi się podoba, ale mam dużo obaw, oraz RErideD: Tokigoe no Derrida, bo postapo i sci-fi.

https://zapodaj.net/images/2275185bb491c.pnghttps://zapodaj.net/images/0c022e02f11d6.pnghttps://zapodaj.net/images/6cdecfa651b24.pnghttps://zapodaj.net/images/78fdd14bbf2ae.png
~ikony mojego autorstwa~

#582 03-11-2018 o 22h27

Straż Absyntu
Kiara
Rekrut
Kiara
...

Shinsekai yori
Obejrzałam to anime już jakiś czas temu i nadal pozostaje moim ulubionym. Shinsekai Yori to raczej seria, która kochasz albo nienawidzisz i obie grupy rozumiem. Jest to historia typu coming of age w dystopijnym społeczeństwie. Początkowe odcinki mogą być nudne, ale warto przez nie przebrnąć. Ścieżka dźwiękowa skradła moje serduszko, grafika ( szczególnie kolorystyka ) przypadła mi do gustu, choć wiem, że jest mnóstwo osób, które uważają ją za jedną z największych wad serii. Mnie w Shinsekai Yori raziło niepotrzebne CGI i zauważalnie nierówna poziomem w różnych odcinkach animacja. Z tego co wiem nie jest to zbyt popularna seria, więc jestem ciekawa czy ktoś tu ją kojarzy i co o niej sądzi.

gify

Ostatnio zmieniony przez Kiara (03-11-2018 o 22h34)

“But I'm always dreaming, even when I'm awake; it is never finished.” https://i.imgur.com/ssHL6Ar.gif

#583 04-11-2018 o 10h47

Straż Absyntu
Memorka
Żołnierz Straży
Memorka
...

@up Nie wydaje mi się że ta akurat seria "nie jest zbyt popularna" no chyba, że mówimy o początkujących albo tych co to głównie serie rozrywkowe preferują i unikają czegoś ambitniejszego i dającego do myślenia.
Przy okazji polecam tłumaczenie powieści autorstwa Yuusuke Kishi, pt. „Shin Sekai Yori” (pl. „Z nowego świata”), na podstawie której powstało to anime /static/img/forum/smilies/smile.png:
https://znowegoswiatapl.wordpress.com/

https://media.giphy.com/media/iMPwgH3etLOtDuvYpf/giphy.gif

#584 04-11-2018 o 12h04

Straż Absyntu
Kiara
Rekrut
Kiara
...

@Memorka
Przeczytałam nowelkę zaraz po obejrzeniu anime i rzeczywiście wyjaśnia wiele rzeczy, ale wciąż wolę animowaną serię, bo nowelka trochę się mi dłużyła. Może to ze względu na to, że nie lubię czytać książek przez internet. /static/img/forum/smilies/hmm.png

“But I'm always dreaming, even when I'm awake; it is never finished.” https://i.imgur.com/ssHL6Ar.gif

#585 15-11-2018 o 13h04

Straż Absyntu
Repteyshi
Młody rekrut
Repteyshi
...

Witam, ludźiki!
Miałabym do was prośbę. Gdybyście miały polecić naprawdę dobre anime z ostatnich trzech lat, jakie by to były? Proszę, napiszcie.

Mam blokadę od kilku latek. Oglądałam niby niektóre anime, o jakich było bardzo głośno. Teraz chciałabym coś obejrzeć, coś naprawdę dobrego, gatunek nie ma znaczenia.

#586 15-11-2018 o 23h05

Straż Obsydianu
Agneer
Akolita Jednorożców
Agneer
...

@Repteyshi Drifters, Made in Abyss, Boku dake ga Inai machi, 91 Days, Barakamon (trochę starsze, ale może nie oglądałaś) - chyba moje top 5 z ostatnich lat :>

Isn't it lovely, all alone
Heart made of glass, my mind of stone
Tear me to pieces, skin to bone
Hello, welcome home

#587 16-11-2018 o 19h14

Straż Cienia
SailorSetsuna
Akolita Jednorożców
SailorSetsuna
...

https://orig00.deviantart.net/1eca/f/2018/286/7/e/tumblr_pg8mcgguwo1xvdrt2o1_12806_by_sailorsetsuna-dcpcuyt.png

@Repteyshi
Gorąco polecam Akagami no Shirayuki-hime, to chyba najlepsze shoujo jakie widziałam. Główna bohaterka nie jest pustakiem z mózgiem ameby, główne ciacho nie jest dupkiem (książę na białym koniu, dosłownie i w przenośni), postaci drugoplanowe są kochane (OBIIIIII <3), a fabuła jest wypełniona fluffem <3 (chociaż przez połowę drugiego sezonu dużo się działo, na co nie narzekam xDD)

I cóż, poleciłabym jeszcze Darling in the FranXX, ale wiem, że opinie ludzi były różne xD Osobiście mi się podobało, pierwsze mecha jakie w życiu oglądałam. Najwięcej osób odpada przy kilku ostatnich odcinkach, a ja zostałam, nawet jeśli finał nie był najlepszym możliwym x'D

Więcej niż trzy lata, ale jest jeszcze Angel Beats!, którego nie mogę nie polecić, jako że to moje najukochańsze anime ever, do tej pory płaczę przy kilku konkretnych scenach.

Ostatnio zmieniony przez SailorSetsuna (16-11-2018 o 19h25)

http://24.media.tumblr.com/6074d724aa1e6e8f24ec7efc4133128b/tumblr_mf7e51irxK1rz2r65o4_250.gif

#588 16-11-2018 o 20h46

Straż Absyntu
Repteyshi
Młody rekrut
Repteyshi
...

Dziękuję za propozycje, dziewczyny! ♥

@Agneer oglądałam Made in Abyss. Podobało mi się, liczę na kolejny sezon. Boku dake również mam za sobą. Wezmę się za pierwszy tytuł jaki zaproponowałaś, na tę chwilę.

@SailorSetsuna Śnieżkę oglądałam. Nie mam nic przeciwko Zenowi, ale to Obi skradł mi serduszko i szkoda mi go, pewnie domyślasz się dlaczego. Angel Beats obejrzałam jak jeszcze chłonęłam tytuły niemal codziennie. Na Darling rzucę okiem bez wątpienia.

#589 17-11-2018 o 02h06

Straż Cienia
Effyy
Pokonała kurę
Effyy
...

Repteyshi, Shirobako w skrócie jest to anime o anime. W ciekawy sposób pokazuje jak wygląda produkcja japońskiej animacji.
Houseki no Kuni nie tylko oprawa graficzna jest przepiękna, ale też treściowo jest bardzo dobrze. Warto obejrzeć. Jedyną wadą jest Fosfofilit, który jest bardzo irytujący minerałem. Przechodzi w trakcie zmianę mimo to nadal nie udało się mi polubić tej postaci. Również te anime mnie zaciekawiły Kiseijuu: Sei no Kakuritsu oraz Devilman: Crybaby.

#590 05-12-2018 o 22h13

Straż Cienia
Mioshi
Rekrut
Mioshi
...

Kiedyś byłam ogromną fanką anime, oglądałam mnóstwo serii, czasem po kilka na raz :v Teraz jest to zdecydowanie bardziej ograniczona ilość, głównie kontynuacja tych tytułów, które kiedyś bardzo lubiłam. Przykładem jest np. nowy sezon SAO ^^ Czasami wracam też do tych serii, do których mam sentyment, albo szczególnie mi się spodobały, jak np. Wolf's rain, Pandora Hearts lub Youjo senki /static/img/forum/smilies/big_smile.png

#591 05-12-2018 o 23h48

Straż Absyntu
Euphenia
Straż na szkoleniu
Euphenia
...

Hejka, ma może ktoś do polecenia jakiś dobry wyciskacz łez? Jakiś dobry dramat; taki, że aż siądzie na długo.
Od siebie mogę polecić Maquia: When the Promised Flower Blooms  /  Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou. Mega! Polecam! u mnie 10/10.

Normalnie nie mam co oglądać. Większość wymienionych tytułów z ostatnich stron znam.
Może ktoś zna coś typu w/w, Darling in the Franxx, Big Fish & Begonia i produkcje Ghibli?

@down Kimi no Na wa zaliczone. <3 też ryczałam xD ale Radiant nie widziałam, z opisu ten Seth przypomina mi trochę Rina z Ao no Exorcist, donno why. może się mylę, ale jak wyciskacz to bierę /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Mang niestety nie umiem czytać /static/img/forum/smilies/yikes.png próbowałam, ale to trudne xd

Ostatnio zmieniony przez Euphenia (06-12-2018 o 00h48)

#592 06-12-2018 o 00h32

Straż Cienia
Mifflove
Akolita Jednorożców
Mifflove
...

@up Polecam Kimi no Na wa, z braku czasu była to ostatnia nowa pozycja, którą oglądałam i jednocześnie miała u mnie ona mocne 10/10 (trochę pobeczałam sobie a co! XD).
Natomiast chciałam zobaczyć 'Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou', mignęło mi na yt i zapomniałam o tym totalnie, tak więc dziękuję Ci, że wspomniałaś o tym tytule ♥

Źle się wyraziłam ale 'Radiant" wsadziłam sobie do obiecujących nowości! Chociaż nie można wykluczyć, że jakieś poruszające momenty będą /static/img/forum/smilies/big_smile.png (swoją drogą mi się Seth skojarzył z Natsu z Fairy Tail /static/img/forum/smilies/yikes.png). Ale za to przypomniało mi się, że jednym z lepszych wyciskaczy łez dla mnie był Darker than Black. Pierwszy sezon czad, drugi i OVA to musiałam sobie pauzować i "przeżyć" na spokojnie niektóre momenty XD
I koniecznie Lovely Complex, tutaj się pośmiejesz i uronisz kilka łez ♥

Ogólnie mam chyba z 10 tytułów anime, które potrafię wałkować co rok albo dwa. Jednak co mnie smuci, mało nowszych serii potrafi mnie wciągnąć. Często mają one po te marne 13 odcinków, jakąś mizerną fabułę albo lichy design postaci... Z jesieni zainteresowało mnie jedynie Radiant, ale widziałam na razie 2 odcinki (może w weekend nadrobię) i Koukyoushihen Eureka Seven Hi-Evolution 2: Anemone (ale na to chyba będę musiała troszke poczekać).

Z zimowej czekam na Psycho-Pass SS (nie do końca wiem w jakiej formie to wychodzi, ale ponoć 3 filmy) i Code Geass: Fukkatsu no Lelouch

Za to o wiele ciekawiej ma się sprawa z mangami. Mam aktualnie 11 tytułów, które na bieżąco śledzę i łagodzą braki w anime /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Dla osób, które lubią romanse mogę z czystym serduchem polecić:
Tsubaki-chou Lonely Planet i Living no Matsunaga-san.

Ostatnio zmieniony przez Mifflove (06-12-2018 o 01h17)

https://i.imgur.com/BGPigQq.jpg

#593 08-12-2018 o 15h19

Straż Cienia
SailorSetsuna
Akolita Jednorożców
SailorSetsuna
...

https://orig00.deviantart.net/1eca/f/2018/286/7/e/tumblr_pg8mcgguwo1xvdrt2o1_12806_by_sailorsetsuna-dcpcuyt.png

Pomocy, zabrałam się w końcu za Boku no Hero Academia. (Długo zeszło, bo czekałam, aż szum nad tą serią ucichnie.
Co, jak tak teraz myślę, było trochę błędem, bo mało jest teraz osób do dyskusji nad tym.)

Pierwszy sezon był dla mnie dobry, ale drugi powalił mnie na łopatki :'D Trzeci ledwie zaczęłam, a już moja głowa nie może pojąć takiej ilości akcji.
Chyba coś zabiera Dragon Ball Z tytuł mojego ulubionego shounena xD

Strony : 1 ... 22 23 24