Forum

Strony : 1

#1 21-05-2021 o 19h15

Straż Cienia
Jewels
Młoda Rekrutka
Jewels
...
Wiadomości: 22

Cześć wszystkim!

Postanowiłam stworzyć wątek poświęcony muzyce Lany Del Rey z tego względu, abyśmy mogli podyskutować o tym, jak długo już jej słuchamy, jakie piosenki nam się podobają czy pomarudzić o tym, co może nam nie przypada do gustu.

Jestem jej wielką fanką od wielu lat, właściwie to słucham jej głosu od 2012 roku i jak widać: dalej jest mi bliską artystką.
Ciężko mi powiedzieć o tym, jaki jej utwór jest moim ulubionym, bo jest ich naprawdę dużo. Ubóstwiam chociażby "Million Dollar Man", "Cherry" czy chociażby jedna z nowszych piosenek "Dark But Just A Game".

A jak jest u Was? Znacie? Słuchacie? Jestem bardzo ciekawa, co myślicie o niej.


https://i.imgur.com/jOZeQzb.gif

Offline

#2 30-05-2021 o 05h31

Straż Absyntu
Amasanii
Stażystka
Amasanii
...
Wiadomości: 63

Na Lanę trafiłam przypadkiem, (było to bodajże w 2013/14 roku) słuchając przypadkowych piosenek z YT w tematyce wampiryzmu. Wyskoczyło mi wtedy "Young and beautifull" z filmikiem scenek ze Zmierzchu (którym się wtedy jarałam /static/img/forum/smilies/big_smile.png)

Od tamtego czasu sporadycznie zaglądałam, co tam u niej i co nowego tworzy. Może nie jestem jakąś wielką fanką, ale uważam, że ma prawdziwy talent i jako jedna z nielicznych nie potrzebuje autotune.

No i ten kawałek "Y&B" wciąż skrada mi serce po tylu latach <3
Można go odczytać na wiele sposobów: własnie w miłości wampir + człowiek; w miłości człowiek + człowiek - gdy uroda kobiet przemija, często boją się one, że nie mają już mężczyźnie nic do zaoferowania.
Społeczeństwo stawia przed kobietami wyzwanie: mają być piękne.
Ale co, jeśli nie są już dłużej młode i piękne?

Will you still love me
When I'm no longer, young and beautiful?


https://lh3.googleusercontent.com/-vm7PgXjGpbs/YLIxKrPKk-I/AAAAAAAAFCY/6Y_aLShOEnMiIq2tZVJGm7t3cAWtwvBpwCLcBGAsYHQ/s16000/miniaturka.png

Offline

#3 31-05-2021 o 19h29

Straż Cienia
Bumi
Odpowiedź na Wszystko
Bumi
...
Wiadomości: 42

Ja lubię Lane za jej vintage-retro vibe, piękne stylówki i fryzury. Wygląd okładek albumów, estetyka teledysków wszystko mi się podoba(tzn jedna rzecz mi się nie podoba, ale nie będę o tym tutaj pisać). No więc tak- uważam, że Lancia jest cudowna, a jej piosenki bardzo przyjemne i mam wrażenie, że od zawsze ich słucham. Ale nie potrafię podać ulubionej piosenki.


https://cs-luzownia.pl/uploads/monthly_2020_06/13250.gif.eff125c57bc5cc3597e8f86df19c48b5.gif

Offline

#4 06-06-2021 o 01h57

Straż Cienia
Maruri
Nowa
Maruri
...
Wiadomości: 7

O super, że ktoś założył taki wątek /static/img/forum/smilies/big_smile.png Słucham Lany od około 2013 roku. Uwielbiam ją za głos budujący niesamowity klimat i twórczość inspirowaną latami 40-80. Wiele piosenek pokazuje mroczną (szczególnie dla kobiet i osób o skórze innej niż biała), stronę ,,American dreams'', które obecnie jest mocno podkoloryzowywane. No i te nawiązania do twórczości Elvisa Presleya czy Lolity <3 Ciężko mi wybrać ulubioną piosenkę. Staje się nią ta, która najbardziej pasuje do mojego obecnego nastroju.
Teraz czekam na nowy album Blue Banisters /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Offline

#5 23-09-2021 o 03h04

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 822

Moja historia z Laną del Rey jest dość dziwna, ponieważ pierwrszy raz usłyszałam ją (z tego co dobrze pamiętam) w 2016 roku. Byłam wtedy w jakimś randomowym mieszkaniu u kolegi mojego byłego chłopaka, który mnie za coś przepraszał. Siedziałam na fotelu w salonie (wgl pierwszy raz tam byłam i jedyny XD), a on siedział przede mną, praktycznie klęczał i coś do mnie gada, a przede mną (za nim) był telewizor i jakiś kanał muzyczny włączony i leciała akurat piosenka Lany "Video Games" i ja typa wgl nie słuchałam, bo zafascynowałam się Laną XD To była miłość od pierwszego wejrzenia.

Po powrocie do domu zaczęłam wyszukiwać jej piosenek i z każdą było coraz lepiej. Mamy rok 2021 i nadal namiętnie jej słucham. Jednak nie lubię słuchać jej piosenek jak jadę w nocy samochodem, bo boję się, że zasnę XD


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Online

Strony : 1