Forum

Strony : 1

#1 24-05-2021 o 11h53

Straż Absyntu
Justyna1P
Młoda Rekrutka
Justyna1P
...
Wiadomości: 12

Witam wszystkich! Nazywam się Justyna(nikt by się nie domyślił bo nicku), w tym roku kończę 19 lat, a w Eldaryę gram od samego początku. Nick miałam taki sam, ale za dużo się nie udzielałam na forum, więc raczej mało osób mnie skojarzy. Stwierdziłam jednak że może warto się trochu poudzielać i oto jestem próbując sklecić jakieś przedstawienie się /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Chodzę do technikum informatycznego, najbardziej lubię programować i rysować(od czasu do czasu gram też na pianinie). Jestem ogromnym introwertykiem, idealistką, osobą bardzo roztrzepaną, mam osobowość INFP-T. Moim ulubionym gatunkiem książek jest fantasy, a ulubionym typem muzyki jest rock/metal. Bardzo podoba mi się też język japoński, którego w wolnym czasie się uczę.

Tyle chyba starczy na przywitanie się, miło mi wszystkich poznać! ^-^

Offline

#2 30-05-2021 o 05h53

Straż Absyntu
Amasanii
Stażystka
Amasanii
...
Wiadomości: 63

Hej Justyno! Miło Cię poznać <3

Jakie konkretnie książki z fantasy przeczytałaś/obecnie czytasz?
I bardzo mnie ciekawi, jak uczysz się japońskiego? Kurs? Aplikacja na telefon?


https://lh3.googleusercontent.com/-vm7PgXjGpbs/YLIxKrPKk-I/AAAAAAAAFCY/6Y_aLShOEnMiIq2tZVJGm7t3cAWtwvBpwCLcBGAsYHQ/s16000/miniaturka.png

Offline

#3 30-05-2021 o 14h27

Straż Absyntu
Justyna1P
Młoda Rekrutka
Justyna1P
...
Wiadomości: 12

Niedawno skończyłam cały cykl demoniczny Petera V. Bretta, teraz czeka na mnie Trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan. Wszystkich przeczytanych książek długo by wymieniać, bo fanem fantastyki jestem już od dawna, ale pamiętam, że moją miłość do tego gatunku obudziły książki Opowieści z Narnii i Hobbit, które czytałam ponad 6 lat temu jako moje lektury szkolne.

Do nauki japońskiego używam w sumie bardzo wielu aplikacji na telefon(dosyć ciężko znaleźć jedną, w której będzie wszystko), które uczą alfabetów japońskich, wymowy, gramatyki, słówek, struktury znaków kanji i ich znaczeń. Ćwiczę też pisanie każdego znaku, który poznam, parę razy na kartce dla utrwalenia go. Poza tym dużo też słucham po japońsku podcastów, piosenek, filmików, próbując sobie przetłumaczyć (raczej nie jestem w stanie tłumaczyć słowo w słowo, ale jestem w stanie złapać ogólny sens zdania co jest już dla mnie osiągnięciem).

Offline

#4 30-05-2021 o 20h37

Straż Absyntu
Amasanii
Stażystka
Amasanii
...
Wiadomości: 63

Nie słyszałam o żadnej książce, którą tu podałaś - będę miała po co wyruszyć do księgarni, jak już wrócę do Polski, dzięki <3

Kurcze, ja ogólnie niby idę na studia na niderlandystykę i przez parę miesięcy nauczyłam się jak jest "krzesło" i "dzień dobry" , taka jestem systematyczna XD


https://lh3.googleusercontent.com/-vm7PgXjGpbs/YLIxKrPKk-I/AAAAAAAAFCY/6Y_aLShOEnMiIq2tZVJGm7t3cAWtwvBpwCLcBGAsYHQ/s16000/miniaturka.png

Offline

#5 02-06-2021 o 20h04

Straż Absyntu
Justyna1P
Młoda Rekrutka
Justyna1P
...
Wiadomości: 12

Oj tak, języki obce tak szybko potrafią uciekać z głowy bez systematycznego powtarzania.
Poza tym mnie osobiście ciężko uczyło się jakichkolwiek języków w szkole - w języku niemieckim do tej pory jedyne co potrafię powiedzieć to jak mam na imię XD

Ostatnio zmieniony przez Justyna1P (02-06-2021 o 20h04)

Offline

#6 20-06-2021 o 02h57

Straż Absyntu
Amasanii
Stażystka
Amasanii
...
Wiadomości: 63

To ja jeszcze wiem, jak powiedzieć "jestem z Polski, z....[..]" XD


https://lh3.googleusercontent.com/-vm7PgXjGpbs/YLIxKrPKk-I/AAAAAAAAFCY/6Y_aLShOEnMiIq2tZVJGm7t3cAWtwvBpwCLcBGAsYHQ/s16000/miniaturka.png

Offline

Strony : 1