Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 12 13 14 15 16

#326 28-10-2018 o 13h59

Straż Absyntu
Syrayu
Nowo przybyła
Syrayu
...

Znów głosuję na pracę ReiKo. Urzeka mnie atmosfera tej historii. Jest zachowany idealny bilans pomiędzy szczęśliwym a okropnym dzieciństwem - mimo dość chłodnych relacji z rodzicami, ojciec jednak dał Ezarelowi prezent i pozwolił zająć się alchemią, choć uważał to za wygłupy. Dodatkowo czytanie tego opowiadanie sprawia, że chcę tylko więcej :3

#327 28-10-2018 o 20h01

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

KONIEC KONKURSU!

https://images83.fotosik.pl/1052/f0b9ad99630fe774.png

Wreszcie nadszedł najważniejszy moment konkursu! Na wstępie chciałabym podziękować każdemu uczestnikowi. Wy wszyscy wykonaliście wspaniałą robotę! Dziękuję także tym, którzy wyrazili swoje opinie, a także jury, w którego skład weszli Daggic oraz Błękitna. Wielkie gratulacje i podziękowania dla was wszystkich!

Ale, nie przedłużając...

W Y N I K I

Kategoria: OPOWIADANIE

I MIEJSCE: ReiKo - 3000 maany

II MIEJSCE: Einsamkeit - 1500 maany

Kategoria: RYSUNEK

I MIEJSCE:  Crewedka - 3000 maany

II MIEJSCE:  Polonia - 1500 maany

Oto prace, które zwyciężyły:

Opowiadanie ReiKo

Rysunek Crewedki

GRATULUJEMY!!!

Aaale to jeszcze nie koniec. Całe jury uznało, że należą się dwa wyróżnienia!

W kategorii OPOWIADANIE: EvelynnChan - 450 maany

W kategorii RYSUNEK: Purina - 450 maany
to prawie tak jakbyście wygrały halloweenowy konkurs Eldki :v

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy!

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (14-01-2019 o 14h44)

#328 28-10-2018 o 20h46

Straż Obsydianu
Keelin
Nowo przybyła
Keelin
...

Gratulacje dziewczyny! Wszystkie nagrody i wyróżnienia jak najbardziej zasłużone. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

#329 28-10-2018 o 21h54

Straż Cienia
Einsamkeit
Pokonała kurę
Einsamkeit
...

Dziękuję Wam, dziewczyny! /static/img/forum/smilies/big_smile.png jak i gratuluję pozostałym zwyciężczyniom - ale też gratuluję wszystkim, którzy wystartowali w tym konkursie i podzielili się swoją twórczością, sama wiem po sobie jakie to czasem trudne /static/img/forum/smilies/big_smile.png

I raz jeszcze dziękuję ♥

Appearances rarely show the whole truth.

https://pa1.narvii.com/6735/051ef6a5b464b44eb03ca258ed73e965a3cda022_00.gif

#330 29-10-2018 o 06h08

Straż Obsydianu
Crewedka
Oficer Straży
Crewedka
...

Serdecznie dziękuję organizatorom oraz wszystkim głosującym - niezmiernie mi miło, że moja praca przypadła Wam do gustu /static/img/forum/smilies/smile.png Prócz tego gratuluję innym uczestniczkom - każda z Was stworzyła coś unikalnego ♥

http://img.over-blog-kiwi.com/0/93/23/32/20180112/ob_410186_big-bang-image-big-bang-36087917-500-2.gif

#331 29-10-2018 o 12h30

Straż Cienia
EvelynnChan
Patrolowiec Straży
EvelynnChan
...

Ja także przybiegam gorąco podziękować organizatorom jak i wszystkim głosującym, jestem bardzo szczęśliwa że komuś spodobała się moja praca <3
Gratuluję dziewczyny! Świetna robota! <3

Cause together we are Luve
princess

#332 02-11-2018 o 11h25

Straż Cienia
Polonia
Artylerzysta Straży
Polonia
...

No i przez te lagi zapomniałam pogratulować zwycięzcom! Gratuluje! Wszystkie prace były cudowne.
Pozostaje nam tylko poczekać aż Meth z powrotem uzbiera swoje hajsy i da nastepny konkurs XD Meth ja nadal czekam na nagrode Xd

#333 05-11-2018 o 21h04

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Konkurs, konkurs i po konkursie! Mam nadzieję, że szczerze wam się podobało i nie będziecie mieć nic przeciwko olejnym takim pomysłom w dalszej lub bliższej przyszłości ;]

A skoro mamy poniedziałek, to potrzymajmy się jeszcze chwilkę tematyki konkursu. Więc...

https://images81.fotosik.pl/1082/bffd3ec17d5216demed.png
Jak zareagowaliby rodzice Ezarela na wieść o tym, że ich syn spotyka się z ludzką kobietą?

Kilka opowiadań miało na to pomysł i raz to było wygnanie z domu, raz akceptacja. A waszym zdaniem? Elfy, zwłaszcza z wysokich rodów, kojarzą się raczej z dość mocnym rasizmem, dlatego podejrzewam, dość mało oryginalnie, że mieliby z tym niemały problem.

Dodam tylko, że z tego, co wiadomo z odcinków, Ezarel ma dobry kontakt z rodzicami, choć nie widział ich od wieeelu lat.

+ jak by z tego wybrnął, gdyby rodzice byli mega przeciwko? Z jednej strony rodzice, z którymi na pewno nie chciałby stracić kontaktu, a z drugiej Gardzia, w której jest mocno zakochany. Jednak sądząc po charakterku elfa, na pewno by z niej nie zrezygnował. Honor honorem, ale podejrzewam, że to byłaby kość niezgody między nim a rodziną. Na pewno by tego żałował, ale nie cofnąłby decyzji.

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (05-11-2018 o 21h05)

#334 06-11-2018 o 08h47

Straż Obsydianu
Crewedka
Oficer Straży
Crewedka
...

Och, mój konik, czyli różnicę długości życia ras fantastycznych ❤️ A więc od razu mówię, że moim zdaniem w grę nie wchodzi rasizm, co niepokój o różnicę w długości życia wybranki oraz życia potencjalnego potomstwa. Fajnie taki temat był poruszony w "Czarnych Kamieniach" A.Bishop, gdzie była Surreal, dziecko kobiety z rasy Dea ale Mon (mocno inspirowanej Tuatha de Danann, czyli zwyczajnie elfami) której długość życia była taka, jak życie zayczajnych ludzi, oraz Dhemlańczyka, którego potencjalna długość życia wynosiła kilka tysięcy lat (taki mindfuck, bo wcale nie posuwali się w rozwoju jakoś do przodu pomimo tak ogromnej ilości czasu na rozwój, ale to temat na inną dyskusję XD ). Surreal sama nie była pewna ile lat będzie żyć ze względu na bycie mieszańcem (np. bardzo szybko dorosła fizycznie, ale psychicznie dużo dłużej została nastolatką), do tego nie chciała się z nikim wiązać, bo w przypadku posiadania dzieci ze zwykłym śmiertelnikiem najpewniej przeżyłaby swoje dzieci (a nawet wnuki), zaś w przypadku związku z jedną z długo żyjących ras (były dwie) mogłaby nie dożyć momentu, gdy jej dziecko osiągnie wiek dorosły (w tej powieści dzieci długożyjących ras dorastały proporcjonalnie do długości życia, a więc okres dziecięcy trwał kilkadziesiąt do kilkuset lat - autorka pozostawiła mnóstwo niedomówień w tej kwestii). Sądzę, że ten sam problem spędzałby sen z powiek zarówno rodziców Ezarela, jak i jego samego, po tym, gdy minie pierwsza euforia związana z uczuciem. W serii książek o której wspomniałam wspaniale pokazana jest rozpacz długożyjącego bohatera po utracie swej ukochanej, która dożywszy sędziwego wieku zwyczajnie umarła śmiercią naturalną. To właśnie wizja takiego finału związku najpewniej niepokoiłaby (i pewnie będzie niepokoić) rodziców Ezarela. Żaden rodzic nie chce widzieć rozpaczy swego dziecka, dlatego uważam, że to troska o jedynaka, a nie uprzedzenia, grałaby pierwsze skrzypce.

http://img.over-blog-kiwi.com/0/93/23/32/20180112/ob_410186_big-bang-image-big-bang-36087917-500-2.gif

#335 12-11-2018 o 19h04

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

Wow, ale to jest genialny temat ;o Chyba sięgnę po książkę, bo zapowiada się wspaniale! I szczerze mówiąc nawet na to nie wpadłam, bo faktycznie podejrzewałam, że pojawią się tu głosy mówiące głównie o różnicy ras.

Zwłaszcza że to jest tylko takie założenie, że elfy żyją dłużej niż śmiertelnicy. Już kiedyś była tutaj dyskusja na temat tego, ile Ez może mieć lat. Moim zdaniem elfy faktycznie mogą żyć dłużej niż ludzie, ale nie jakoś mocno więcej, i na pewno nie żyją wiecznie. Ale nawet przy założeniu, że elfy żyją 200-400 lat, ludzkość Gardzi i tak stanowi problem.

+ nie zdziwiłabym się, gdyby w pewnym momencie, choć raczej po kilku latach związku, Ez doszedłby do tego wniosku i próbował znaleźć na to jakąś recepturę. Recepturę na wydłużenie żywota, używając do tego swojej krwi jako przedstawiciela długo żyjącej rasy. Myślę, że byłby mocno zawzięty, byle tylko nie pozwolić Gardzi przedwcześnie umrzeć. Przedwcześnie = śmiercią naturalną, bo pomijam tu czynniki zewnętrzne.

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (12-11-2018 o 19h05)

#336 13-11-2018 o 12h28

Straż Obsydianu
Crewedka
Oficer Straży
Crewedka
...

@up "Czarne Kamienie" to seria książek, od siebie polecam, ale ostrzegam, że przez pierwszy tom trzeba po prostu "przebrnąć" (pełno tam niedomówień, które sprawiają, że człowiek ma wrażenie, jakby ominął jakiś tom - taki styl ma autorka, kwestia przyzwyczajenia), ale późniejsze, łącznie z losami bocznych bohaterów, są fascynujące.

Też jestem zdania, że Ezarel wiążąc się z Gardzią nocami skupiałby się nad opracowaniem mikstury przedłużającej jeśli nawet nie życie, to młodość (śmierć śmiercią, ale choroby wieku starczego potrafią być gorszym utrapieniem zarówno dla osób chorujących jak i tych, którzy te osoby kochają). To świetny temat na odcinek, tak baj de łej, nawet jeśli nie z Gard i Ezem w roli głównej, to z jakąś inną parą (no bo trudno uwierzyć, ze Ez i Gard mieliby być pierwszą taką mieszaną parą, skoro wcześniej Faeries i Ludzie żyli obok siebie, prawda?).

#337 20-11-2018 o 17h24

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

tu odpowiedź na powyższy post Crewedki

Jak wrażenia po 22. odcinku? ;]

Kontynuowano dramę Ezarela oraz Marii-Anny. Dowiedzieliśmy się całkiem sporo o jego przeszłości, a podsumowując je, mamy takie informacje:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

No i, przede wszystkim, wyjaśniło się wiele między nim a Gardienne.

Wobec tego co sądzicie o zachowaniu Ezarela? Czy postąpił słusznie, wpadając na tak pokręcony plan, dotyczący zarówno Marii-Anny, jak i Gardienne?

A tu najważniejsze sceny z Ezem + ILUSTRACJA

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (20-03-2019 o 07h39)

#338 08-12-2018 o 10h59

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

https://orig00.deviantart.net/84b6/f/2018/320/f/9/brzydd_by_mechanicpigeon-dcs45aj.png

O rany jestem tak daleko w tyle z odcinkami że nie mam nic do powiedzenia w kwestii 22 odcinka i zachowania Ezarela odnośnie Marii-Anny. Ale dziwią mnie tutaj pustki i brak jakichkolwiek nowych postów /static/img/forum/smilies/yikes.png
Hallo dziewczyny, nie pozwólmy aby fanklub umarł,Methyrlis wkłada w niego dużo serca :]

#339 08-12-2018 o 15h06

Straż Obsydianu
Crewedka
Oficer Straży
Crewedka
...

Powiem szczerze, że po 22-gim odcinku zaczęłam patrzeć z odrobiną odrazy na Eldaryę. Dotychczas wydawało się, że eldaryanie traktują przybyszy z Ziemi w miarę ludzko (zwłaszcza, że nie są to przybysze, którzy z własnej woli zawędrowali do Eldki), ale rewelacje o badaniach w laboratoriach czy cyrku obwoźnym i w ogóle sprowadzenie ludzi do poziomu niemal zwierzęcia sprawiła, że ten cały grajdoł widzi mi się jako coś nawet bardziej zepsutego, niż nasza Ziemia, bo ciężko tam dopatrzeć się jakieś ruchy czy grupy, które mimo wszystko walczyłyby z takim traktowaniem. Wątek nienawiści elfów do ludzi nie jest mi obcy (lud Tuatha de Danann miał zwyczaj uważać się za kogoś lepszego, sporo legend i podań czytałam z taką nutką), ale po 22-gim odcinku nie mogę tak różowo spoglądać na przyszłość Eza i Gard, jak to zrobiłam wcześniej. Ez z punktu widzenia swoich rodziców poślubi małpę laboratoryjną. How nice. To ja tu miałam przed oczami tolkienowskie elfy kierujące się sercem, rozwagą i rozumem, a dostaliśmy zadufańców z muchami w nosie... Jak jeszcze dodać do tego polowania na Daemony, bo: "hurr, durr, somsiady obiecały a siem wycofły, bo chciały se żyć!" to w ogóle zaczynam ostro kibicować zespołowi ZUO aby wysadzili ten bajzel w powietrze. Edlaryanom na pewno przydałaby się edukacja z zakresu "to, że ktoś się nie chce dla nas poświęcić nie znaczy, że mamy prawo go zabić - czyli zajęcia z zakresu akceptacji woli życia innej osoby" i kompletne przeorganizowanie grup zarządzających ,bo im szczerze nie idzie /static/img/forum/smilies/tongue.png

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (08-12-2018 o 15h09)

#340 08-12-2018 o 17h16

Straż Obsydianu
Mroczny_Cygan
Akolita Jednorożców
Mroczny_Cygan
...

@up gra gdzieś od około 5 odcinka nam tłumaczy, że Eldaryi bardzo daleko do baśniowego świata. Mniej więcej odtąd poruszany jest wątek porwań dzieci. (który w tym odcinku się wyjaśnił) Później się dowiadujemy o innych wesołych atrakcjach: rzezi daemonów, wojny somsiadów, wydziedziczonych księżniczkach, tylko dlatego, że mają za mało ogonków, templariuszach, czy kij wie jakich mafiach, wykorzystywanie chowańców do przywoływania dademonów, w ogóle dużej ilości morderstw, więc już co raz mniej rzeczy szokuje. Ja już ostatnio stwierdziłam, że mieszkańcy Eldaryi są tacy sami, jak mieszkańcy Ziemi. U nas jakby pojawił się taki np. wilkołak, to też by go pojmali gdzieś do laboratorium i ukrywali.

Co do rodziców Eza: chyba nigdzie nie było powiedziane, jaki oni mają stosunek do ludzi. Może oni nie są bestiami, ale Ez wolał im nic nie mówić o Marie, żeby się nie martwili i oszczędzić sobie kłótni.

Jak tu już jestem i rozmawiamy o odc. 22. to muszę z siebie to w końcu wyrzucić: Ezarel jest IDIOTĄ. Najpierw obwinia się o wszystko, jak 5 letnie dziecko, potem zwyzywał kobietę, która go kocha i porzucił, następnie jak skończony debil, popłynął sam na wyspę do niestabilnie psychicznej morderczyni, która mogłaby go załatwić kiwnięciem palca. (nawet Leiftan nie dał rady samemu jej  pokonać, a co dopiero jakiś elf) To samobójca chyba. Bardzo dobrze, że Nevra go ochrzanił. Należało mu się. Na miejscu Gardienne ciężko by mi było takie wybryki wybaczyć. Po tym odcinku czuję odrazę do Ezarela i po takiej następnej akcji, bym rozważała rozstanie się z tym cudownym elfem.

PILNE!!!

A teraz na poważnie

#341 10-12-2018 o 21h24

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

Och, jak pięknie ruszyło nagle /static/img/forum/smilies/big_smile.png Dzięki Brzydula ;] Takie postoje są straszne, a ja niestety byłam przyblokowana przez to, że ostatni post należał do mnie ;]

Crewedka, mnie się to właśnie poniekąd podoba. Już totalnie pomijam ogólną fabułę Eldki i fakt, że jest tam więcej dziur niż na polskich drogach - umówmy się, że to wie każdy i już do tego nie wracajmy. Ale mnie się taka brutalność podoba i cieszę się właśnie, że nie ma tu cukierkowych relacji. Bo wtedy byłoby za dużo merysuowatości. POZA TYM  nic dziwnego, że tam panuje rasizm. Ludzie wygnali faery z Ziemi, więc to zrozumiałe, że mają żal. Zresztą, Ziemianie tak samo potraktowaliby faery jak faery ich. A w sumie to nawet gorzej, bo Kwatera przygarnęła Gardzię, a gdyby taki Ez trafił na ziemię i ktoś go przyłapał na jego elfowatości, to zaraz trafiłby na stół operacyjny.

Huh, w sumie napisałam niemal dokładnie to samo co Mroczny_Cygan XD Więc totalnie się zgadzam.

No, może poza ostatnim.

Bo w sumie, że Ez to idiota, to się zgadzam. Ale tu nie tylko Marie-Anne była niestabilna psychicznie, ale chyba właśnie przede wszystkim Ezarel. Myślę, że mu tak całkiem totalnie odbiło po tym, czego się dowiedział. W końcu gdy pierwszy raz ją zobaczył w tamtym lesie, totalnie, dosłownie osłupiał, nie mogąc wybudzić się z szoku. I przecież gdyby racjonalnie myślał, to faktycznie powiedziałby o wszystkim Miiko, nie rzucał się sam na wyspę tylko zebrał ekipę, a z Gardzią załatwiłby kwestię dużo bardziej ugodowo. On najpierw robił, potem myślał.

To która mu wybaczyła po 22. odcinku, a która jest jeszcze pełna wątpliwości? ;]

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (10-12-2018 o 21h25)

#342 10-12-2018 o 21h44

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

Po tym jak zebrałam kilka tysięcy maany (a zajęło mi to prawie pięć miesięcy), dałam radę przejść odcinek 19, 20, 21 i właśnie ten nieszczęsny 22.
Rozumiem system działania tej gry - to znaczy, że na każdą postać na pewno przypada jedna drama, no i te "zbiorowe". I wreszcie nadszedł czas na elfa. Przez pewien czas wahałam się między Ezarelem a Nevrą, bo wampir ostatnio mnie zauroczył.
I po 22 odcinku z jednej strony to wahanie wzrosło, a z drugiej..boję się co dopiero Chino odwali z Nevrą.
Bo, przepraszam, że to powiem, ale przyznajmy się, ta ezarelowa drama nie była zbyt oryginalna i ciekawa. Właściwie, to fajnie że wreszcie wyjaśniły się pewne sprawy, dowiedzieliśmy się więcej o samym pochodzeniu elfa, ale...
Wszystko poszło w stereotypy.
Z jednej strony naprawdę rozumiem to, jak działał Ezarel i to, co zrobił na pewno nie było w porządku ani w stosunku do jego przyjaciół, ani do Gard.
Ale pojawia się też druga strona, w której mam po prostu ochotę ukręcić łeb elfkowi. No bez przesady, wiem, że był niestabilny psychicznie, ale gdyby ludzie za każdym razem wybuchaliby i wyzywali się, to nie skończyłoby się na dwóch Wojnach Światowych.
No i rozumiem, że Gard mu wybaczyła - hej, w tym odcinku okazała się super wyrozumiała, ale nooo...boli mnie fakt, że elf (co prawda nadal miał dobre zamiary) zjechał nas od góry do dołu, a jak zrozumiał błąd, to od razu "Wybacz". Ma szczęście, że Gard go mocno kocha, bo nie wszyscy byliby tacy szczęśliwi.

Ech, mam nadzieję, że kolejne odcinki wynagrodzą ten "pełen niepewności" stan, bo mimo wszystko ciężko byłoby mi zrezygnować z tego niebieskiego dziada.

#343 10-12-2018 o 22h13

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

http://i66.tinypic.com/inv4oj.jpg

niewierzęwszystkomisięusunęło
nienawidzęcięprzeglądarko

Dramy innych koleżków na pewno będą, tu nie ma żadnych wątpliwości. Zwłaszcza że dla każdego zostało już zarysowane pewne tło: u Eza to była kwestia ludzkiej kobiety, u Nevry problemy rodzinne, a u Valka śmierć [?] brata. O Leifie oczywiście nawet nie wspominam XD Więc pewnie stopniowo i na nich przyjdzie pora, podobnie jak w syfie.

I czy ja wiem, czy poszło w stereotypy? Moim zdaniem właśnie niekoniecznie. Stereotypowo byłoby wtedy, gdyby ta ludzka kobieta okazała się dawną kochanką Eza, która go zdradziła czy coś, tak jak każdy tu zakładał. Tymczasem chodziło o zwykłą małą dziewczynkę, którą postanowił się zaopiekować. Nie wiem jak was, ale tym mnie choć trochę zaskoczyli i tym zarobili u mnie plusa.

I tak, sądzę, że teraz Ez będzie się ogarniał. Z kilku powodów:

1)    Ileż można narzekać, obrażać się, zrywać i przepraszać? Po kolejnym podobnym wybryku ludzie go całkiem znienawidzą, a chyba nie o to chodzi. Poza tym trzeci raz taka zagrywka? To już byłoby serio tandetne ze strony twórców, bo całkowicie zepsuliby tym tę postać.
       1a) w sumie to za drugim razem Ez już nawet nie przepraszał ani nie prosił o wybaczenie — aż tak spierdzielił i to wiedział. To Gardka z góry mu wybaczyła.

2)    Z czasem nadejdą dramy innych. Czas już dać spokój Ezowi i uczynić go obserwatorem.

3)    Wprost powiedział Gardce, że ją kocha. Z czegoś takiego będzie mu się raczej trudno wykręcić, gdyby znów wpadł na debilny pomysł zrywania z nią xD

Także jestem dobrej myśli xd Choć u mnie to normalne, bo jestem niepoprawną optymistką xd

///NAH MANIAC!
To z rodzicami akurat nie wydaje mi się nielogiczne. Utrzymuje z nimi kontakt, ale nie widział ich od lat. Mnie właśnie to drugie zastanawiało - czemu ich nie odwiedzał, skoro mają dobre relacje? Ale teraz to jasne, skoro został wygnany.

Ale nie wątpię, że jego rodzice nadal go kochają, mimo tego, co zrobił. I wiesz, może to było takie biedne "nie róbcie mu krzywdy, on nie chciał nic złego". Pewnie zdają sobie sprawę, jak okropnie Ez się po tym czuł, zwłaszcza że pewnie wyjaśnili to sobie w listach.

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (10-12-2018 o 22h17)

#344 10-12-2018 o 22h14

Piechur Straży
Maniac
...

Ja jeszcze dodam od siebie. Nienawiść czy też zemsta motywowana właśnie czymś takim jak historia, ... bo ktoś zrobił coś, potem ktoś zemścił się w taki i taki sposób, i znowu była vendetta z pierwszej i drugiej strony konfliktu to takie 'perpetuum mobile' :') Po kilkuset latach nie wiadomo jak się zaczęło, ale przecież ta wroga strona zawsze ponosi odpowiedzialność za krzywdę.
Podobnie jest tutaj, jak już wspomniano z sytuacją daemonów dobrze napisałam tę nazwę?, którzy byli źli i się zbuntowali, podobnie jest z elfami. Tutaj jeszcze nie wiemy za wiele o ich pobudkach, także na razie się wstrzymuję z oceną. Można by było fajną historię z tego stworzyć, gdyby cała wina była rozłożona pomiędzy stronami konfliktu - bez zrzucania całej 'złej historii' na jedną grupę.

Zgadzam się też z @Mroczny_Cygan, Eldarya jest to kraj, który nie wybacza tym słabszym i widać, że bardzo ważna jest siła - co wiemy już po sytuacji z Miiko i tym, że miała za mało ogonów, by sobie spokojnie żyć z 'rodziną'.

Ale co mnie denerwuje, to taki brak logiki:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Dodatkowo wiemy, że Ez opuścił rodzinne miejsce jakieś 10lat temu poprawcie jeśli się mylę. No i patrząc na historię Lejfa, który za coś się mści, można dojść już do wniosku, że to Straż jako 'instytucja' jest za coś odpowiedzialna, bo deamony wyginęły tak dawno temu. Motyw zemsty level eldarya :')

@Lexi, z Nevrą to obstawiam dramę z rodziną. Wampir wydaje mi się wyjątkowo opiekuńczy względem Kareen...

Co do pytania na ten tydzień. Od jakiegoś czasu lżej traktuję fabułę i niestabilność emocjonalną elfa. Normalnie w realu pewnie byłabym obrażona, że ho ho. A tak to ta ciamajda nawet czymś takim mnie doszczętnie do siebie nie zrazi xDD

@Methrylis, xDDD, twoja przeglądarka cię kocha xDDD pamiętam już podobną sytuację z usunięciem długiego posta.
No i ja też myślałam, że chodzi o poprzednią kochankę, bo w którymś odcinku z wizytą u Huang Hua, elf bardzo emocjonalnie odnosił się do 'poprzedniej ludzkiej dziewczyny', która była dla niego przestrogą, by nie angażować się w coś więcej z Gardienne. Dlatego też myślałam, że było to coś świeższego, a nie historia odesłania dziecka z powrotem na Ziemię wiele lat temu.

Ostatnio zmieniony przez Maniac (10-12-2018 o 22h21)

#345 10-12-2018 o 22h21

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

http://i66.tinypic.com/inv4oj.jpg

Tzn nieee no, przeglądarka ogólnie jest supi. Tylko ja za szybko piszę i czasami jakoś tak dziwnie p[rzejadę łapą po touchpadzie, że mi cofa stronę. I baj baj tekście ;-; DLATEGO PISZĘ TERAZ W WORDZIE XD

Maniac, to z rodzicami akurat nie wydaje mi się nielogiczne. Utrzymuje z nimi kontakt, ale nie widział ich od lat. Mnie właśnie to drugie zastanawiało - czemu ich nie odwiedzał, skoro mają dobre relacje? Ale teraz to jasne, skoro został wygnany.

Ale nie wątpię, że jego rodzice nadal go kochają, mimo tego, co zrobił. I wiesz, może to było takie biedne "nie róbcie mu krzywdy, on nie chciał nic złego". Pewnie zdają sobie sprawę, jak okropnie Ez się po tym czuł, zwłaszcza że pewnie wyjaśnili to sobie w listach.

Taaaaak, wiem, to bardzo optymistyczna wersja. Po prostu tłumaczę, dlaczego Ez być może w ogóle nie kłamał.

„A tak to ta ciamajda nawet czymś takim mnie doszczętnie do siebie nie zrazi xDD” — pięknie ujęte, dałabym ci za tę wypowiedź jakiś medal /static/img/forum/smilies/big_smile.png Chcesz?

#346 10-12-2018 o 22h26

Piechur Straży
Maniac
...

@Methrylis, o ten kontakt (może listowny) mi chodzi. Rodzina zdrajcy w jakiś sposób powinna być kontrolowana, ewentualne listy przechwytywane. Jest to jakiś punkt zaczepienia, jeśli chciano by wytropić zbiega, którego się poszukuje, a nie tylko wygania z kraju...
Jeśli już nawet znalazł schronienie w 'silnej' straży, to powinno się zakazać każdej próby kontaktu z rodzicami, by wiedział, że nie ONI nie mają sposobności w tej chwili jemu zaszkodzić, ale na żadne ustępstwa osobiste się nie zgadzają.

Ostatnio zmieniony przez Maniac (10-12-2018 o 22h57)

#347 10-12-2018 o 22h31

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

https://orig00.deviantart.net/84b6/f/2018/320/f/9/brzydd_by_mechanicpigeon-dcs45aj.png

Jakby co Meth to wiesz gdzie mnie następnym razem szukać :], a teraz mogę tylko przyglądać się waszym rozmowom gdyż jestem tak strasznie w plecy że aż na płacz się mi zbiera x,x

#348 11-12-2018 o 19h32

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

Brzydula, no to trzeba nadrabiać ;]

Maniac gadasz z sensem i to faktycznie wydaje się dziwne. Aczkolwiek myślę, że Straż w Eldce ma tak wysoką renomę, że skoro Miiko ogłosiła, że ona bierze go pod ochronę, to nikt nie miał nic do gadania. A rodzice zapewne odczuli ulgę, że ich syn na razie będzie popylał z głową, a nie bez niej. :v

#349 12-12-2018 o 12h19

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

Meth: gdyby stan maany jeszcze na to pozwalał, bo ciągle idzie mi ona na pokarm dla Galorze i zastanawiam się czy po świątecznym evencie nie zmienić go na jakiegoś z mapki powszechnego. No i myślę nad powtórzeniem jednego odcinka w którym zdobyłam ilu z byłym wybrankiem serca, czyli Nevrą, a ilu z Ezem by się przydała skoro jest on teraz mym wybrankiem. Jak myślisz?

#350 02-01-2019 o 18h14

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

Witam witam po dość długiej przerwie. Święta święta i po świętach. I po starym roku też. Więc czas się tu rozruszać!

Czego życzylibyście Ezarelowi w Nowym Roku?

+++ Jak myślicie, czy Ezarel jakoś się zmieni w przeciągu tego [naszego] roku? A jeśli tak, to jak?
Czy jeszcze jakoś nas zaskoczy, zwłaszcza że już teraz ten elf jest inny niż na początku gry.

Zapewne wielu tęskni za tym śmieszkowym żartownisiem i mniej mu się podoba ta romantyczna strona Eza? ;] Mnie tam w sumie odpowiadają obie wersje.

Brzydula: wybacz, że odpowiadam dopiero teraz. Uważam, że zrobienie replaya dla ilu z Ezem to bardzo dobry pomysł /static/img/forum/smilies/big_smile.png

W sumie ja nigdy tego nie robiłam, bo zwyczajnie nie miałam potrzeby. Nawet w 12 odcinku, gdzie przydzielano panów losowo, trafił mi się Ez.

A któraś jeszcze zmieniała WSa z innego na Eza i robiła replaye? ;>

Mam też dla was kilka naprawdę ładnych artów:

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (02-01-2019 o 18h18)

Strony : 1 ... 12 13 14 15 16