Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 13 14 15 16

#351 03-01-2019 o 12h13

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

https://orig00.deviantart.net/84b6/f/2018/320/f/9/brzydd_by_mechanicpigeon-dcs45aj.png

W takim razie po ukończeniu odcinka 8 wrócę do piątego i pierwszej misji w której będzie towarzyszyć mi mój ukochany elf ❤️. Co do pytania tygodnia to życzyłabym mu dalszych alchemicznych sukcesów oraz tego aby związek z naszą gardienne był pełen wielkich miłosnych uniesień c:
Co do jego zmian to myślę że nas nie raz zaskoczy tym bardziej że zmiana jego zachowania w 22 odcinku była już widoczna.

#352 11-01-2019 o 14h58

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Niedawno wyszedł nowy episod, więc bez zbędnych wstępów:

https://images81.fotosik.pl/1082/bffd3ec17d5216demed.png
Jak wrażenia po 23. odcinku?

Myślę, że Ezarela było w nim wystarczająco. Przyznam, że liczyłam na troszkę większą dramę na początku - mam tu na myśli rozmowę Gardzi i Eza o tym, co się wydarzyło - ale trochę jednak pogadali.

Gardzia poczuła wątpliwości, a to wielki plus! Zwłaszcza że to dało Ezarelowi szansę na złożenie wyjaśnień.

No i przeprowadzka <3

A jakie jest wasze zdanie? Co wam się podobało, a co nie?

#353 11-01-2019 o 15h29

Straż Absyntu
ShinMei
Młody rekrut
ShinMei
...

Cześć wszystkim! /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Nazywam się Shin Mei (pierwsze to nazwisko, drugie to imię, proszę nie mylić~) oraz jestem tutaj od prawie roku. Moja rejestracja przedpremierowa skończyła się po tygodniu gry. ^^"
Po poznaniu naszych bohaterów od razu stwierdziłam, że Ez to właśnie ten cwaniak, którego lubię najbardziej. Walczył z nim też trochę Valkyon, jednak mam go w swoim sercu zaraz po zarozumiałym elfie. Bardzo mi miło dołączyć (po roku, ha xD) do fanklubu!
Jestem dopiero w trakcie 23 odcinka, ale wszystkie główne rzeczy sobie zaspoilerowałam (oczywiście, co innego mogłabym zrobić w oczekiwaniu na solucje..). Ezarel jest naprawdę przekochanym faery, a jednocześnie nadal momentami chcę go ukatrupić za docinki. :3 Ale oczywiście je uwielbiam, więc tego nie zrobię!
Już na samym początku, przez brak solucji, zepsułam sobie dialog z Valkyonem i troszkę z Ezem, ale nie ma tragedii (aczkolwiek moje serduszko płacze..). Odczucia co do odcinka w pierwszym momencie miałam mieszane, bo naprawdę dużo się dzieje. Z jednej strony chcę się już wszystkiego dowiedzieć, ale z drugiej czuję, że przed osiągnięciem fazy spokoju u naszych bohaterów jeszcze trochę potrwa... tak naprawdę każde wydarzenie będzie gonić kolejne wydarzenia. Ja nie wiem, jak oni wytrzymają tyle stresu, wysiłku psychicznego i fizycznego.
Trzymam kciuki, aby nie było więcej ofiar śmiertelnych, choć może być ciężko. 800 maany za strój to stanowczo za dużo, szczególnie za ten. Ale cóż, co poradzić?
Cudownie przynajmniej, że coraz więcej dowiadujemy się o bohaterach - wiele rzeczy do tej pory pozostało dla nas zagadką. /static/img/forum/smilies/smile.png Mam nadzieję, że wiele osób, które póki co patrzą sceptycznie, odnajdą się w obecnej sytuacji i mimo wszystko polubią obecne w Eldaryi wydarzenia.

#354 11-01-2019 o 21h54

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

Cześć @ShinMei, witamy w naszych szeregach /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Prawda, że w odcinku sporo się działo, ale przede wszystkim nie był chaotyczny, jak kilka ostatnich, co zresztą zauważyło wielu graczy w swoich opiniach. I oczywiście zgadzam się, że poznawanie przeszłości bohaterów to znakomita rzecz, co oczywiście dotyczy także Ezarela.

No i Gardzia wprost powiedziała, że tęskni za tym złośliwym elfem, którym był przez chwilę w tym odcinku. Jak już nieraz tu pisano, wielu za nim tęskni, więc kto wie, może powoli będzie coraz więcej tego wrednego elfa ;]

Tylko naprawdę myślałam, że Ez będzie na początku bardziej skruszony...

Jak tylko odżyję po ciężkim tygodniu w pracy, to wrzucę tu screeny ze scenami z Ezem, bo mam je porobione ^^

#355 11-01-2019 o 22h47

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

https://orig00.deviantart.net/84b6/f/2018/320/f/9/brzydd_by_mechanicpigeon-dcs45aj.png

To czekam z niecierpliwością na screeny i mam nadzieję że przyjdzie taki dzień w którym uda się mi nadrobić odcinki /static/img/forum/smilies/smile.png.

#356 14-01-2019 o 14h19

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

@Brzydula spokojnie, w końcu na pewno dobijesz /static/img/forum/smilies/big_smile.png Poza tym moim zdaniem to całkiem fajne wiedzieć, co się będzie działo później i z tą wiedzą grać w starsze odcinki, bo dzięki temu można sobie analizować pewne zachowania i wydarzenia ;]

Screeny z odcinka 23 + ilustracja

>> Raz jeszcze przemyślenia na temat starcia Ezarel x Leiftan
I tak przeglądając tumblra, znowu gdzieś nadziałam się na posta, że ktoś jest zmęczony zachowaniem Ezarela i chyba przeniesie się na Leiftana. Ta kwestia pojawiała się w sumie od dawna, ale teraz charakter elfa mocniej się zmienił i to znowu dla wielu jest ogromny problem.

Jednak coś w tym jest, że panienki ciągnie do badboyów xd Bo kiedy Ezarel uchodził za tego wrednego, a Leif to był grzeczny przyjaciel, to było spoko. Potem Leif okazał się demonem, a Ezarel zaczął pokazywać swoją "ludzką" stronę.

I teraz większość narzeka, że Ez to miękka, romantyczna klucha. Na samym początku zaś narzekano, że ludzie nie wyobrażają sobie związku z Ezem, ponieważ jako śmieszek pewnie cały czas będzie sobie stroił żarty i nie będzie ani trochę romantyczny.
:v :v :v

Da się znaleźć w tym złoty środek? Jak myślicie? I czy gra sobie z tym poradzi? Bo trzeba przyznać, że narzuciła Ezowi gwałtowne zmiany.

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (14-01-2019 o 14h21)

#357 14-01-2019 o 16h15

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

Przybyłam z odpowiedzią na twoje pytanie, Meth.
Ale co mnie poniosło?

Cóż, już od początku Eldzi był - według mnie - duży problem z wyborem wybranka serca. Czemu? Bo trudno trafić w moje internetowe gusta. Ezarel na pewno spodobał mi się też (ale spokojnie, nie tylko) ze względu na bycie elfem i sam wygląd również jest niczego sobie. Zachęciło mnie też to całe śmieszkowanie i obrażanie (masochizm? Skądże, tylko do pewnego momentu lubię drażnienie się). Valkyon odpadł u mnie na samym początku, a Nevra? Dalej trochę się waham, ale to nie jest dla mnie chyba odpowiednia osoba. Serio.
I piszę tutaj ze względu na to, że sama miałam chwilę wątpliwości i chciałam zmienić elfa na wampira. Ale już tłumaczę dlaczego.
Gra przez ponad - a właściwie prawie - piętnaście odcinków kreowała elfa na postać, która jest właśnie trochę "bad boy'em", ale jak się pozna go lepiej, to jest też słodki i cudny. I właśnie to był problem. Ale nie samej postaci, a gry która wprowadziła jego zmianę zdecydowanie za szybko.
Rozumiem, w czasie Gard minęło parę tygodni i ta zmiana u niej ma sens, ale u nas prezentowało się to tak, że w jednym odcinku żartował jeszcze normalnie, a w kolejnym już była słodycz i rozpacz z krzykami "Proszę, Gardienne, nie zostawiaj mnie".
Dla mnie to po prostu za szybka zmiana.
Choć po zastanowieniu bardziej rozumiem całą postać i jego zmianę, to przyznaję się, że nieco rozumiem te panie, które chcą zmienić elfa, bo brakuje im jego uszczypliwości.
Ale to wcale nie zniknęło całkowicie. Owszem, jest tego nieco mniej, ale dostajemy czasem opcje z jego "żarcikami" i uwaga, teraz Gard u mnie mu całkiem nieźle odpowiedzieć To chyba całkiem dobra zmiana.
Zresztą, teraz oprócz takich scenek, dostajemy jeszcze romantycznego elfa, który opiekuje się swoją dziewczyną.
Inną sprawą było jego denne zagranie z zerwaniem w 22 odcinku, ech. Przestań, Ezarel, to tak nie działa
Ale teraz lepiej widać jego całą postać. No wiecie, jego sposób na ochronę przed obcymi i niebliskimi mu osobami, to wredne żartowanie. Każdy ma taką ochronę, tylko w zależności od charakteru prezentuje się ona inaczej. Po tym jak elf już nas poznał, traktuje nas lepiej, dba o nas i wyraźniej to widać. Naprawdę dalej jest czasem wredziochem, ale już tak brutalnym (co w sumie chyba powinno być plusem?).
No i wiem, że pewnie ta scena w 23 odcinku wyglądała tak samo u każdego WS, ale właśnie to przytulenie Gard po jej zniknięciu jest dla mnie idealną reakcją Ezarela. On już nie potrzebuje żartów i obrażania, by pokazać, że zależy mu na Gardzi.
Zrobiłam litanię na temat jednego zdania, dzięki
A druga sprawa to właśnie ta zmiana na Leiftana.
Wyrażę się i zaznaczę, że to dotyczy tylko mnie.
Ale czemu? Leiftan to naprawdę dziwnie wykreowana postać. Nie tyle co źle, bo sam zamysł był dobry, ale mam wrażenie, że Chino za bardzo pokombinowała i byłby zbyt duży rozstrzał w odpowiedziach, co spowoduje, że prowadzenie historii w Eldzi i odpowiedzi będą naprawdę trudne do ogarnięcia.
On jest po prostu dziwnie wykreowanym antagonistą. Szczególnie, że właściwie nie wiadomo, czy na pewno jest tym złym. Niby "bad boy", ale nie do końca. Jego niektóre zachowania są dopiero nielogiczne.

Jednak wracając do zmiany Eza. Mam wrażenie, że złotym środkiem byłoby to, iż żartuje sobie z nami dalej, ale w określonych sytuacji powinien po prostu przytulić i być słodki. Ale znowu tutaj jest pytanie, kiedy powinien być śmieszkiem, a kiedy romantycznym chłopakiem? To już w zależności od osoby, a ile osób, tyle opinii. Ja nadal uważam, że teraz Ezarel pokazuje prawdziwego siebie, ale niestety gra zmusiła go do tego zdecydowanie zbyt szybko i przez to wszystkie argumenty i jego powody do "utraty" (tego śmieszkowania, obrażania) stały się po prostu błahe i nielogiczne. To wszystko było zbyt szybkie i zbyt nagłe, by od razu przestawić się zupełnie na coś innego. Gdyby to rozłożyło się już chociaż na dwa odcinki czy trzy... byłoby zupełnie innego. A wygląda to tak, że chłopak zmienił się o 180 stopni przez jeden odcinek.
Zostaję przy elfie, ale nadal uważam, że coś poszło zdecydowanie nie tak, jak powinno.

Ostatnio zmieniony przez Lexi (14-01-2019 o 16h15)

#358 14-01-2019 o 20h40

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

Tak, tu się z tobą zdecydowanie zgadzam, że twórcy po prostu za bardzo się pospieszyli z wprowadzaniem zmian w charakterze Ezarela. Ale dlaczego to zrobili? Ponieważ z Valkiem nie było problemu, Nevra to flirciarz, więc u niego tym bardziej, a Leiftan, jak się niedawno okazało, praktycznie od początku jest w Gardzi zakochany. Ci trzej mieli mieć jednakowe tempo romansu z Gardzią. A gdyby gra miała stwierdzić, że "dobra, z Ezem nie może być tak szybko, bo trzeba rozwinąć tę postać - jest zbyt skomplikowana", to wtedy wiele fanek Eza by się oburzyło, że jakim prawem one mają czekać?!

Mam wrażenie, że wszystko zepsuło się przez odcinki 13-15. Ok, to wszystko na pewno było zaplanowane, zwłaszcza pocałunek, ale 14 odcinek to byłą masakra. Zresztą gracze zrobili Bimufowi taki raban, że 14 i 15 odcinek dodali przecież jednocześnie, żeby zrekompensować straty. I 15 rzeczywiście był ok, zwłaszcza że Gardzia wreszcie ogarnęła, że została skrzywdzona. Wtedy WSowie zaczęli przysięgać, że będą ją chronić i tak dalej. OKEJ, to jest do zrozumienia. Tylko że potem zaczęło się psuć.

Pamiętam, że po 15 odcinku myślałam sobie, że gra na pewno wymyśli jakiś sposób, by WS mógł się poświęcić za Gardzię, tak jak obiecał. I była zaraz ta akcja w jaskini, kiedy pękła jej maska i WS w geście bohaterstwa oddał jej swoją. No ok, poświęcenie było, ale jakieś takie... bez wyrazu to. Wcześniej była też podróż, zbliżenia, głaskanie się po policzku. Skąd to? Przecież jeszcze niedawno Gardzia płakała, że ją tak okrutnie skrzywdzili.

Więc idąc tym tropem, to już nawet nie jest kwestia Eza i jego skomplikowanego charakteru. Tylko tego, że Bimuf mógł trochę rozciągnąć naprawę relacji po 15 odcinku. Jakby jeszcze przez kilka Gardzia była niepewna i tylko bardzo neutralnie/zawodowo rozmawiała z WSami, dając im znać, że jeszcze im nie ufa, to byłoby spoko. Zwłaszcza że wtedy WSowie sami powolutku musieliby próbować odzyskać jej zaufanie. I w ten sposób naturalnie by się w niej zakochiwali. To mi się wydaje normalniejsze.

Rzeczywiście, inna sprawa to zachowanie Eza. Ale o tym już pisałam wyżej: jasne, że wielu tęskni za śmieszkowaniem, ale to zostało wyjaśnione, dlaczego on tak postępował. Także ty świetnie to opisałaś. Tylko że mam wrażenie, że wielu tego nie rozumie i trzyma się tego, że Ez jest ALBO śmieszkiem, ALBO romantykiem. Nie kumają, że gdzieś pomiędzy tym wszystkim są jeszcze jakieś emocje, przyczyny i skutki.

Zresztą, gdzieś na fejsie o tym pisałam i aż znajdę ten komentarz.

"Domyślam się, że wielu za tym tęskni, ale mnie to po prostu nie dziwi. I wielokrotnie już to powtarzałam przy tego typu dyskusjach: zdaje sobie sprawę, że musi być ostrożny, bo jak ją znowu zacznie wyzywać od dorsza, uprzednio dwa razy z nią zrywając i łamiąc jej biedne serduszko, to będzie raczej słaby ruch XD Poza tym Gardzia jak się nie zgubi, to spadnie z urwiska. Kiedy on ma się z niej nabijać, jak tu w kółko jakieś zmartwienia? :v Cóż, i mnie męczą ich wieczne pieszczoty aka nieudolne opisy seksu, ale akurat to, że Ez się o nią bardzo boi i że coraz bardziej się w niej zakochuje [ta nieśmiała prośba o wprowadzenie się - aw!], uważam za naprawdę urocze i mi się to jak najbardziej podoba!

Nah, zresztą te moje tłumaczenia to walka z wiatrakami, bo masa osób przechodzi sobie z Eza do Leifa właśnie dlatego, że elf nie jest już wredny. To jaki ma być zakochując się w niej?"

Noooo i Leif. Właśnie.
Już mniejsza z tym, czy to jest postać wykreowana dobrze czy źle. Moim zdaniem Chino za bardzo przesadziła ze skrajnościami: bo z jednej strony jest maksymalnie kochany i miły, a z drugiej maksymalnie okrutny i krwiożerczy. Nie ma nic pomiędzy.

Ale kurcze, to, co Bimuf odwalił z Ezem, to bardzo nieostrożne majstrowanie przy bohaterze. Każdy ma poczucie, że coś jest nie tak, ale nie każdy potrafi to jakoś przełknąć.

#359 14-01-2019 o 21h48

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

A cóż, odpiszę! Czemu nie.

Methrylis napisał

Tak, tu się z tobą zdecydowanie zgadzam, że twórcy po prostu za bardzo się pospieszyli z wprowadzaniem zmian w charakterze Ezarela.

Nie wiem, jak to wygląda z perspektyw innych chłopaków, ale przepaść w zachowaniu Ezarela przed odcinkiem piętnastym i po odcinku piętnastym jest naprawdę ogromna. Nie mówiąc już o tym, że "drama" elfa, choć zapowiadała się naprawdę świetnie, to została zamknięta w paru - i to naprawdę paru - zdaniach i finito. I właśnie to jest smutne. Ja rozumiem, że bimuf nie może się rozwlekać, bo są osoby, które by robiły "hurr durr" przez to, że akcja byłaby tak wolna, jak to było na słodkim flircie (porównajmy, pierwszy prawdziwy pocałunek gard był w 17? Coś koło tego, a w syfku? 29, 30?). Ale między tempem syfka a eldzi jest zasadnicza różnica: tam była szkoła i zwykły romans, zero zdrad. A tutaj? Mimo wszystko Gard została okropnie skrzywdzona przez Miiko i chłopaków, a sam wątek poszedł od razu w zapomnienie, bo chłopcy powiedzieli przepraszam. A gdzie jakieś wahanie dłuższe niż dwie kwestie? Właśnie to też ujęło trochę tym emocjom i uczuciom do chłopaków, bo to wszystko było za szybkie i za płytkie. Trochę zlano to powolne rozwijające się uczucie na koszt scen seksu. I to niezbyt dobrze napisanego seksu. No cóż, jak kto woli. Mnie denerwuje to, jak szybko to się wszystko rozegrało. Ech.

Methrylis napisał

Mam wrażenie, że wszystko zepsuło się przez odcinki 13-15. Ok, to wszystko na pewno było zaplanowane, zwłaszcza pocałunek, ale 14 odcinek to byłą masakra. [...]

Z tym i z resztą zgodzę się w 100%.

Methrylis napisał

Pamiętam, że po 15 odcinku myślałam sobie, że gra na pewno wymyśli jakiś sposób, by WS mógł się poświęcić za Gardzię, tak jak obiecał. I była zaraz ta akcja w jaskini, kiedy pękła jej maska i WS w geście bohaterstwa oddał jej swoją. No ok, poświęcenie było, ale jakieś takie... bez wyrazu to. Wcześniej była też podróż, zbliżenia, głaskanie się po policzku. Skąd to? Przecież jeszcze niedawno Gardzia płakała, że ją tak okrutnie skrzywdzili.

Dokładnie to samo odczułam. Odcinek wcześniej wygarniamy wszystkim ich grzechy, (mamy opcję pobicia nawet Miiko, skorzystałam!) płaczemy o tym, jak mogli nam to zrobić. Chłopcy nas przepraszają i dobra, rozumiem, czują się winni, kto by się nie czuł winny. Ale tutaj jest kilka spraw. Po pierwsze, zauważyliście, że wszystko jest albo czarne, albo białe? No bo wcześniej chłopcy źli, a potem już chłopcy super dobrzy. No coś tu nie gra. Zdecydowanie zabrakło tutaj wahania. I ze strony nas i ze strony WS'ów. Choć naprawdę nie popieram metod, którymi się posłużyli, to mimo wszystko zrobili to dla większości. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. To coś na zasadzie tego dylematu, co się dzieje w ostatnim odcinku. Mam na myśli zabicie Anyi. Jeśli to zrobią, a Gard się to nie spodoba, to znowu padną do jej stóp i będą przepraszać, błagać o wybaczenie, choć de facto zrobili to dla większej grupy?
I wiem, że to zły przykład, ale ma to raczej zobrazować złą reakcję chłopaków na to, co zrobili Gard.
Inna sprawa, że Gardienne naprawdę za szybko wybaczyła i zapomniała. A poświęcenie chłopaków wyszło jako płytkie i bez znaczenia. Ale może tylko mi się zdaje, bo to było... źle zaplanowane? Hej.
Cała akcja z jaskinią, tą maską i oddaniem jej, to jakby wymyślone na poczekaniu poświęcenie, które miało na celu naprawić relację WS'ów z Gard. Ale wyszło fatalnie. No przyznajcie.

Methrylis napisał

Więc idąc tym tropem, to już nawet nie jest kwestia Eza i jego skomplikowanego charakteru. Tylko tego, że Bimuf mógł trochę rozciągnąć naprawę relacji po 15 odcinku.

Z serii: "Meth skróci twoją litanię w dwóch zdaniach". Cieszę się, że mogę na ciebie liczyć.
[...]

Methrylis napisał

Ale kurcze, to, co Bimuf odwalił z Ezem, to bardzo nieostrożne majstrowanie przy bohaterze. Każdy ma poczucie, że coś jest nie tak, ale nie każdy potrafi to jakoś przełknąć.

I właśnie dlatego zastanawiam się, co będzie w kolejnych odcinkach. Bo może Bimuff ogarnie się i wróci na drogę większego śmieszkowania z Ezarelem. I wtedy w mniejszym (lub większym) stopniu będzie wilk syty i owca cała. Ale bądźmy szczerzy, Ezarel miał swój urok. Dużo żartował i zaczepiał Gard. Ale lepiej, że robi to rzadziej i trochę delikatniej niż wyzywa naszą postać od idiotek czy coś, bo na samym początku był naprawdę denerwujący tym wszystkim. Ale jak już mówiłam wcześniej, niby to jego ochrona, ale kto lubi być poniżany tak często i to przez osobę, którą się kocha?

Ostatnio zmieniony przez Lexi (14-01-2019 o 21h53)

#360 15-01-2019 o 01h08

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

Methrylis napisał

@Brzydula spokojnie, w końcu na pewno dobijesz /static/img/forum/smilies/big_smile.png Poza tym moim zdaniem to całkiem fajne wiedzieć, co się będzie działo później i z tą wiedzą grać w starsze odcinki, bo dzięki temu można sobie analizować pewne zachowania i wydarzenia ;]

Jak zwykle kochana w 100% zgadzam się z tym co powiedziałaś, jednak aby nie psuć sobie smaczku to nie wgłebiałam się i nie czytałam wstawionych przez ciebie screenów tylko je sobie przejrzałam i zapowiada się naprawdę ciekawie /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ciekawi mnie jak ci się spodoba art którego wstawiam poniżej /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Jestem zresztą w połowie odcinka 8 więc naprawdę idzie mi on dość szybko w porównaniu do poprzednich /static/img/forum/smilies/smile.png. Jeszcze replay odcinka 5 dla ilu z Ezem i będę happy ❤️.

#361 16-01-2019 o 20h49

Piechur Straży
Maniac
...

Ja mam tylko jedną prośbę do pszczółek. Nie róbcie odcinka specjalnego z Ezem ;-; Kiedyś chciałam, ale po tym co zrobili z Lejfem... Wielkie N O P E.
No i te zmiany też można interpretować w pozytywny sposób, bo pokazują one, że dana postać ewoluuje. Tutaj jeszcze wszystko to dzieje się, gdy widzimy to z perspektywy bohaterki, więc ma ona szanse odkrywać jego różne oblicza, a co za tym idzie, lepiej go poznawać. Dla mnie to jest akurat pozytywne i mimo iż czasami drażni mnie przesadny romantyzm, to i tak lubię elfa. Najważniejsze jak dla mnie jest to, by nie skreślać jednak tej natury śmieszka w późniejszych odcinkach. I jednak brakuje mi teraz trochę natury naukowca - którym niewątpliwie jest, bo przecież nie osiągnąłby takiej 'niezastąpionej'jak to kiedyś zakomunikował Miiko pozycji, gdyby był narwany i lekkomyślny... Szkoda, że nie widzimy już od dłuższego czasu skupienia Eza na jakimś zadaniu - jak podczas jego pracy nad eliksirem, który miał określić czy Gardienne ma w sobie coś z faery.
Myślę też, że nie chciałabym WS-a, który byłby idealny - zawsze będą cechy, za które kogoś lubimy, jak i te, które nas irytują. Ideałów nie ma, no i czasami pojawiają się sytuacje, które mogą nas denerwować, ale to w jaki sposób radzimy sobie z nimi, cementuje więzi. A i też przyjemnie jest porzucać talerzami od czasu do czasu xDD Ja tam lubię stwierdzenie, że 'ma się uczucia do kogoś pomimo czegoś, niż za coś'.

Nie mówię też, że fabuła jest świetnie poprowadzona... bo jest ona dziurawa jak ser szwajcarski i różne błędy można wytykać palcami. Ale też nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skreślanie czegoś, bo jakiś element się nam nie podoba. Sama (nie)stety dużo rzeczy sobie dopowiadam, by utrzymać swoje zainteresowanie Eldką. Może później znowu zainteresuje się ff, które potrafią o wiele lepiej ubarwić historię niż ograniczone przez ilość zużywanej manny odcinki.

@Methrylis, piszesz, że wiele osób zmienia WS-a na Lejfa, bo okazał się tym 'złym'. O ile rozumiem osoby, które wybierały wcześniej kogoś z podstawowej trójki, by mieć jakieś ilustracje czy też dlatego, że po prostu historia była prowadzona tylko pod nich. Sama byłabym wkurzona, gdyby przez prawie 20odcinków nie było za wiele interakcji z tym 'wybranym'. Rozumiem też te osoby, które są zawiedzione tym, jak poprowadzone są odcinki z wybranym wcześniej chłopakiem. To jest normalne...
Nie rozumiem tej zmiany tylko w jednym przypadku - 'bo ilustracje z X są najlepsze w grze' - a już też spotkałam się i z takim postrzeganiem.
Już nawet pomijając to, że poziom tych ilustracji nie jest wysoki, to przecież można znaleźć wiele fanartów w sieci. Mi np. osobiście bardzo brakowało ilu z plaży nocą z 17 odcinka.

więc na taki fanarcik mogę się gapić z większym zachwytem niż na te od pszczółek...

edit: tak, ten art jest już na pierwszej str, dlatego też nie podawałam już źródła.
wszystko to pisane na szybko, więc błędów stylistycznych pewnie jest od groma, ale mam nadzieję, że chociaż ogólny zarys jest zrozumiały

Ostatnio zmieniony przez Maniac (20-01-2019 o 10h57)

#362 19-01-2019 o 20h42

Straż Absyntu
ShinMei
Młody rekrut
ShinMei
...

Maniac napisał

więc na taki fanarcik mogę się gapić z większym zachwytem niż na te od pszczółek...

wszystko to pisane na szybko, więc błędów stylistycznych pewnie jest od groma, ale mam nadzieję, że chociaż ogólny zarys jest zrozumiały

z a k o c h a ł a m s i ę. Ten fanart jest przepiękny. Nigdy nie widziałam aż tak cudonwego fanarta dotyczącego eldaryi. Musiałam sobie pobrać i będę na niego patrzeć przed snem, mówię wam.
Jeśli mam być szczera to strasznie denerwuje mnie to narzekanie na Ezarela. Robią to osoby, które narzekają na wszystko. Weź takim dogódź, ech.

@Brzydula zam Twój ból. Zaczęłam grać tu przed premierą, ale przestałam po tygodniu. Gdyby nie moja przyjaciółka to bym zapomniała o tym świecie, nigdy tu nie wróciła. Był świeżo 17 odcinek, a ja poznałam, jak ta fabuła może mnie zachęcić. Zaczęłam w tamtym roku, równo rok i dwa dni temu, nadgoniłam odcinki w 10 miesięcy, by być na bieżąco. Naprawdę polecam Ci uwierzyć w siebie, korzystać z solucji, sumiennie zbierać maane logowaniem, gierkami i targiem. Wszystko przed Tobą i ciesz się tym! Bo z jednej strony bycie na bieżąco uwalnia Cię od spoilerów i chcianej akcji, ale sponiewiera oczekiwaniem oraz bezczynnością, bo tak naprawdę będąc na  bieżąco chciałabyś tu zrobić, a w sumie nie wiesz co.
Ja może zacznę ograniczać wchodzenie tutaj tylko do nagłych przypadków, a nie klikania ciągle jako przyzwyczajenie, bo jak nie to muszę się wziąć za większe udzielanie na forum, hahah. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Swoją drogą jestem nikczemna, zapomniałam o pierwszych urodzinach mojej Mei... były dwa dni temu.. co ze mnie za matka...

#363 19-01-2019 o 22h02

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

http://i66.tinypic.com/inv4oj.jpg

@Brzydula znam tego arta i zgadzam się, że jest piękny /static/img/forum/smilies/big_smile.png Mamy go tu nawet chyba w naszej galerii ^^

>> Spin-off
@Maniac ja ci powiem, że lepiej, by Bimuf nie tworzył nie tylko spin-offu, ale i nie robił redrawów postaci jak w syfie. Bo ja się boję, co oni mogliby zrobić z Ezem. Pewnie wyglądałby jak kartofel ;v Poza tym za bardzo chyba przyzwyczailiśmy się do jego wyglądu.

A wcześniej miałam właśnie nadzieje na spin-off. Miałam nadzieję, że pokażą nam z szerszej perspektywy relacje Ezarel x Ewelein, bo sądzę, że to mogło być ciekawe: to, jak się poznawali, zaprzyjaźniali, jak podjęli decyzję o związku dla seksu i jak to się powoli rozpadało.

Tylko że wcześniej do głowy mi nie przyszło, że Bimuf może tak zawodowo spartaczyć temat spin-offu.

>> Ewolucja Eza a ewolucja innych postaci

Jasne, że to dobrze, że postać ewoluuje, ale, jak widać, nie każdemu to odpowiada. Tak jak napisała @Lexi, zrobili to nagle, bo tego wymaga gra, bo tego wymagają użytkownicy, bo najlepiej wszystko walnąć od razu. Też mam nadzieję, że będzie więcej śmieszków, ale z drugiej strony może się nie znam na innych ścieżkach albo coś, ale czy którakolwiek inna postać, chociażby z WSów aż tak się zmieniła? Nevra trochę bardziej się ogarnął, bo zakochawszy się w Gardzi [raczej] nie zarywa do każdej która się nawinie. Valk... więcej gada? Leif chyba wcale, bo on zawsze był milusi, albo takiego udawał. Tylko Ezarel zaliczył tak wielką zmianę.

A co do tego, że rzadko widzimy go w roli profesjonalisty, to mega się zgadzam! Pamiętacie pewnie 12 odcinek, kiedy to trafiał nam się losowy chłopak i szło się z nim badać grotę. Gdy trafiło się na Eza, był najbardziej chamski z całej trójki... a właściwie tylko on był chamski. Ale ta jego chamskość polegała na tym, że powiedział Gardzi i Chrome'owi" "NIE IDZIECIE I JUŻ, jestem waszym dowódcą i odpowiadam za wasze zdrowie i życie, dlatego nie zgadzam się, byście głupio ryzykowali!". I to mi się akurat bardzo podobało.

++++ poważnie ktoś wybiera WSa bo ilustracje są lepsze? XDDDD No na to bym akurat nie wpadła xd

++++ x2: uwielbiam tego arta!

@ShinMei: mówiłam ci przecież, że w poście głównym jest posegregowana galeria z artami /static/img/forum/smilies/big_smile.png On tam chyba jest.

#364 20-01-2019 o 10h41

Pokonała Carcolha
Brzydula
...

Heh dzięki za wsparcie ShinMei gdyż podniosłaś mnie na duchu ❤️. Obecnie robię replay odcinka 5 dla ilustracji z Ezarelem gdyż początkowo moim wybrankiem serca był Nevra... No i po stokroć dziękuję Methyrlis { wiem powtarzam się jak zdarta płyta xD } że mnie do niego przekonała bo jestem w nim zakochana i w jego uszczypliwych uwagach. A co do spoilerów to i tak na nie spoglądam gdyż jest to silniejsze odemnie /static/img/forum/smilies/big_smile.png, zresztą zauważyłam że zrobiłam się bardziej aktywnym uczestnikiem w fanklubie niż w sali gier jak to na początku było ^_^ .
No i przejrzałam galerie z obrazkami Ezarela i niestety niektóre już nie działają przez co nie można cieszyć nimi oczu ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ). Jestem ciekawa ile zajęło ci ich szukanie moja droga bo naprawdę niektóre robią wrażenie i aż mnie zatyka.
No i uważam że świetnie prowadzisz fanklub ❤️.

Ostatnio zmieniony przez Brzydula (20-01-2019 o 11h34)

#365 20-01-2019 o 18h32

Straż Absyntu
ShinMei
Młody rekrut
ShinMei
...

@Methrylis spokoooojnie, pamiętam, aczkolwiek nie przeglądałam tego, aż tak badawczo. A teraz spojrzałam na ten jeden z ciekawości no i ten, przepadłam. xD
@Brzydula zawsze służę pomocą! Ja na szczęście nie przeskakiwałam między WSami jak na razie, chociaż myślałam też nad Valkiem, jest u mnie w serduchu na 2 miejscu. Jednak no wygrał elfik i nie żałuję tego, bo go uwielbiam. Największy najlepszy typ z moich typów. ^^
W kwestii 12 odcinka to aż dziwne, bo mi normalnie trafił się Ezarel. Nie pamiętałam nawet (albo nie wiedziałam), że tam się trafia losowo.
Tak swoją drogą kochane miłośniczki elfika niebieskowłosego, mam do Was zapytanko - jak przeprowadziłyście tworzenie pokoju swojej Gardzi w bodajże 5 odcinku? Ja miałam okropny dylemat - po pierwsze strasznie podobał mi się pokój Eza, najbardziej ze wszystkich. Po drugie to by było cudowne mieć pokój urządzony przez niego, skoro to mój faworyt! /static/img/forum/smilies/big_smile.png Ale problem pojawiał się taki - ilustracja z misji jest chyba jedną z najzabawniejszych i najsłodszych, a też szkoda by było zaprzepaścić możliwość zdobycia większego lovo.
Idąc na ostateczność poszłam z Ezem na misję, dla ilustracji i lovo oczywiście, a także żeby po prostu spędzić z nim czas, a o pokój poprosiłam Valka, jako że jest u mnie numerem dwa i zdecydowanie wolę jego pokój niż ten Nevry (nie cierpię gościa, a na dodatek ciężko w tym pokoju ustawić Erikę, żeby to normalnie wyglądało). Myślę, że jestem zadowolona z rezultatów mimo to, chociaż nadal ubolewam nad jego ślicznym pokojem, gdy o tym pomyślę.

Ostatnio zmieniony przez ShinMei (20-01-2019 o 18h32)

#366 28-01-2019 o 19h44

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

@Brzydula ostatnio naprawiałam te obrazki, więc wszystko powinno działać ^^

@ShinMei ja akurat nie miałam żadnego problemu z wyborem pokoju, bo wystroje od Valka i Eza mi się w ogóle nie podobały - ten od Valka był zwyczajnie nijaki, a od Eza zdecydowanie zbyt słodki i różowy. Za to Nevra totalnie trafił w moje gusta, dlatego bez problemu wysłałam wampira na remont, a elfa zabrałam na misję /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Btw, skoro już o tym mowa...

Jak wygląda [były] pokój Ezarela?

Wydaje mi się, że jest bardzo schludny i zapewne dominują w nim podobne barwy, które ma na ubraniach.

I was też mega urzekła ta prośba o przeprowadzkę do Gardzi? ^^

Mam jeszcze trochę artów:

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (28-01-2019 o 19h45)

#367 30-01-2019 o 23h50

Straż Absyntu
ShinMei
Młody rekrut
ShinMei
...

@Methrylis cóż, jak dla mnie to właśnie Nevry totalnie mi się nie podobał, w sensie ciemny, elegancki - okej. Ale trochę kojarzył mi się ze zbyt mrocznym i poważnym wystrojem, jak do tej gry. Poza tym tak jak mówiłam, ciężko tu w jakikolwiek sposób ustawić Gardzię, jeśli wykorzysta się to na tło. Pokój Eza był mega uroczy i taki powiązany z naturą. Ogromnie mi się to podobało, no i jeszcze fakt, że to pokój zrobiony przez niego... Valkyona pokój wydawał mi się właśnie nijaki, ale w gruncie rzeczy jest bardzo ładny i przejrzysty, a dodatkowo ma wszystko, czego ja bym dla siebie chciała w pokoju. Dlatego go ostatecznie wybrałam, też dlatego, że Valk jest u mnie na drugim miejscu. Wybrałabym Ezarela, ale myślałam, że polepszenie sobie z nim relacji i zdobycie ilustracji będzie lepsze. Kiedyś, jak będę robić replay wszystkiego z jego historią, to wybiorę na odwrót. ^^
Co do pokoju Eza, odpowiadając na pytanie tygodnia - myślę, że na pewno byłoby tam dużo różnych książek, zwojów, roślin, a nawet może i mikstur/substancji związanych z alchemią. Jest w tym mistrzem, to jego pasja, więc na pewno dużo się tak tego wala, jednak jest ułożone w porządku i czystości (nie sądzę, że to typ bałaganiary xD). Jeśli mam myśleć o meblach to wyobrażałabym sobie je jako drewniane, w ciemnym kolorze. Jednak na pewno u niego jasno i kolorowo - szczególnie ze względów na rośliny. W podłodze pewnie jest skrytka na miodek na czarną godzinę~ A nie mam pojęcia, jak mogłoby wyglądać jego łóżko...?
Choć szczerze ciężko wierzyć, że tak wyglądałby jego pokój. To brzmi przytulnie, a sam powiedział, że za nim nie przepadał, w sensie, że nie czuł się jak u siebie.
Jak już wiesz ogromnie mnie urzekło jego pytanie i to było naprawdę przeurocze. Kibicuję im z całego serducha. <3

#368 01-02-2019 o 23h57

Straż Absyntu
Renissance
Piechur Straży
Renissance
...

♥ ♥ . . .

Och, pokoje naszej Gardziątki według danego faceta.
Był to ciekawy gest(?). Każdy pokój był charakterystyczny dla danej persony.
Pokój Valkyona - klasyczny, czysty, prosty. Taki typowy pokój normalnego człowieka. Do którego ktoś dopiero wprowadził się (troszkę jest zbyt pusty po lewej stronie na półkach).
Pokój Nevry - typowy dla wampirów, ciemny, mroczny, dominująca czerń i czerwień/róż. Czuć klimat gotyku(?).
Pokój Ezarela - po prostu elfi. Natura, zieleń, jasność, światłość, ciepło.

Jak wygląda (były) pokój Eza?
Hm... w sumie może być różnie, są dwie opcje jak na moje:
a) bałagan,
b) porządek.
Jest alchemikiem, taki człowiek wydaje się być jak artysta, w pracy jest dokładny, ale dookoła bałagan (wybaczcie). 
Może być ładnie uporządkowany, jasny pokój z masą ilości roślin, pergaminów, różnych substancji, fiolek, ksiąg.

. . . ♥ ♥

Ostatnio zmieniony przez Renissance (01-02-2019 o 23h57)

https://66.media.tumblr.com/517f8bc6f31490f55163517d0fa8a6a6/tumblr_inline_oagpk3khHC1tn3w5r_500.gif

#369 05-02-2019 o 17h14

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

@ShinMei - oczywistym jest, że pokoje to kwestia gustu. Ze mnie mały metal, dlatego gotyckie klimaty i sporo czerni były dla mnie jak najbardziej na plus xd Dlatego nie za bardzo jest tu o czym mówić w myśl zasady "o gustach się nie dyskutuje" ;]

Co do wyglądu pokoju, to tu mam podobne myśli co @Renissance: z jednej strony Ez to perfekcjonista i pasowałoby do niego to, że wolałby mieć idealny porządek i że jego pokój wyglądałby wręcz pedantycznie. Ale z drugiej strony, to facet pełen alchemicznej pasji, a ta pasja z kolei kojarzy mi się z takim... kontrolowanym chaosem ;] Tzn. gdyby weszło się do jego pokoju, na pierwszy rzut oka wyglądałoby to na bałagan, ale dopiero gdy zobaczyłoby się, jak Ez między tym wszystkim manewruje, okazałoby się, że to wcale nie jest bałagan i tak naprawdę wszystko jest na swoim miejscu, choć dość niestandardowym ;]

Ale sądzę, że byłby raczej jasny. Nie pasują mi do niego ciemne barwy i to już nawet nie chodzi o kolory jego stroju. Po prostu nie wydaje mi się, by dobrze się czuł w miejscu, w którym nie ma dużo światła i jasnych barw.

To ja jestem ciekawa, jak mu jest w pokoju mojej Gardzi, która wybrała pokój Nevry :v

Btw jak myślicie, jakie przedmioty przeniósł Ezarel do Gardzi w ramach swojej małej przeprowadzki? ;]

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (05-02-2019 o 17h14)

#370 07-02-2019 o 21h06

Straż Obsydianu
Mroczny_Cygan
Akolita Jednorożców
Mroczny_Cygan
...

Methrylis napisał

@ShinMei - oczywistym jest, że pokoje to kwestia gustu. Ze mnie mały metal, dlatego gotyckie klimaty i sporo czerni były dla mnie jak najbardziej na plus xd Dlatego nie za bardzo jest tu o czym mówić w myśl zasady "o gustach się nie dyskutuje" ;]

Czy tylko mi się nie podoba pokój od Eza? Oczywiście fajny jest dla mnie ten trawnik, drzewko, liście, pisuar(?) i kołyska dla dziecka(!?), ale jedyna rzecz mnie tak odrzuca, że musiałam podziękować elfowi za współpracę i zlecić zadanie komuś, kto ma bliższy mi gust (wampirek Nevruś)... Otóż nie mogę ścierpieć tego wszędzie różowego koloru. Gdybym miała 12 lat, to brałabym ten pokój, jak Gardzia Eza, kiedy przychodzi jej do łóżka, a gdy mam dzisiaj tyle samo wiosen (tylko cyfry w odwrotnej kolejności) to nie... Gdyby chociaż szafki i stoliczek były np. brązowe, to jeszcze, a tak to brakuję mi białego jednorożca i mogę rzygać tęczą.

BTW. Czemu Leiftan nie mógł mi urządzić? /static/img/forum/smilies/sad.png Jakby zrobił coś w stylu swojego, to wyszłoby epicko

Btw jak myślicie, jakie przedmioty przeniósł Ezarel do Gardzi w ramach swojej małej przeprowadzki? ;]

Bimber

Ostatnio zmieniony przez Mroczny_Cygan (07-02-2019 o 21h11)

PILNE!!!

A teraz na poważnie

#371 17-02-2019 o 19h01

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

@Mroczny_Cygan - tak, ten wszechobecny róż też od razu mnie odrzucił i gdyby to było w mniej... słodkich kolorach, to nawet bym się nad tym pokojem zastanowiła. A tak to od razu go odrzuciłam.

I TAK, BIMBER BYŁBY W SAM RAZ XDDDD

Jak wam się podoba event i mała randka urządzona przez Ezarela? ^^
powiedzmy, że to temat na cały przyszły tydzień

To chyba pierwszy raz, gdy Ez ma najlepszą ilustrację: jestem pod wrażeniem /static/img/forum/smilies/big_smile.png Poniżej ilu, którą widział już każdy, ale na wszelki wypadek wrzucę:

! NIE KLIKAJ, JEŚLI NIE PRZESZŁAŚ EVENTU Z EZEM !

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (17-02-2019 o 19h01)

#372 23-02-2019 o 13h46

Straż Absyntu
ShinMei
Młody rekrut
ShinMei
...

Jak dla mnie (akurat w wieku 17 lat stałam się miłośniczką pastelowego różu, teraz mam w tych kolorach pokój plus turkus, więc kocham oba te kolory) pokój Eza jest właśnie cudowny z tego powodu, że porównując do innych jest taki lekki i delikatny. Jako osoba już pełnoletnia, ale mentalność ma nadal kroczy czasem ku dziecięcym bramom, uwielbiam tę naturę, która idealnie pasuje w tym wystroju i kolorach. Gdyby nie to, że wolałam polepszyć sobie relację z moim kochanym elfikiem, to wybrałbym jego pokój. Nevry mi się w ogóle nie podobał, tym bardziej, że nie przepadam za mocno za typem, a Valkyon to moje mocne numer dwa, to wybrałam jego pokój - miał wszystko, co lubię, pokój w lekko ludzkim stylu, ale jednocześnie bardzo przyjazny. ^^
Event jest w miarę dobry, bo wymaga więcej wkładu, niż pozostałe, ale jednocześnie jest zbyt drogi. Jak w tamtym roku eventy ratowały mnie w kwestii chowańca i ubrań jako nowego użytkownika, tak w tym roku współczuję osobom nowym, które dopiero zaczęły i miały nadzieję, że dzięki eventowi będzie im trochę lepiej... Beemov naprawdę przegiął. Chociaż jedynym, co ratuje ten event, to śliczne stroje (chociaż Valka jest dość kontrowersyjny i nie za bardzo pasuje na randkę walentynkową) i jeszcze piękniejsze ilustracje (jak zobaczyłam tą z Ezem, to prawie się popłakałam).

#373 27-02-2019 o 20h10

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

No, faktycznie event mógłby być lepszy; mam wrażenie, że każdy kolejny jest gorszy, bo coraz bardziej przekombinowany. No, ale przynajmniej ilustrację nam piękną dali /static/img/forum/smilies/big_smile.png

A co sądzicie o samej randce przygotowanej przez Eza? I upichcony przez niego posiłek? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

#374 02-03-2019 o 21h05

Straż Absyntu
ShinMei
Młody rekrut
ShinMei
...

Jak dla mnie to wszystko było przeurocze! Ta cała sytuacja oraz to, jak się zasmucił, kiedy jej nie smakowało, a potem nagle przyciągnął ją do siebie.. normalnie awww. ;^; Pomyślałam, że przy najbliższej okazji wydrukuję tę ilustrację  na ścianę, ale jednak wolałabym, aby mi ktoś przerobił Gardzię na taką moją Mei - w moich kolorach. Chociażby włosy i oczy, to byłoby świetne, wtedy wydrukować i powiesić. ♥
Ale z ogromnym bólem serca rozpaczam nad brakiem chociażby zapowiedzi kolejnego odcinka... :'( Tak tęsknię za Ezarelem i tym, jak do mnie mówi. Potrzebuję znowu jego słów, żartów, uśmiechu i przytulania. I jego pięknej twarzyczki, uszu i włosów. /static/img/forum/smilies/sad.png Oddajcie mi nowy odcinek!!! </3

#375 14-03-2019 o 20h19

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

ShinMei: narzekałaś na brak zapowiedzi kolejnego odcinka? No to masz odcinek ;] Ale za Ezem jeszcze trochę sobie potęsknisz, bo jeszcze chyba w żadnym epizodzie nie było go tak mało...

Jak wrażenia po 24. odcinku?

Pojawiło się sporo odpowiedzi i jeszcze więcej pytań, co jest oczywiście wielką zaletą.

Ale czy i was ubódł fakt, że w tym odcinku Ezarela nie było prawie wcale? Scenek Eza jako WSa było baaardzo mało, więc podejrzewam, że gdy nie jest Wybrankiem, to tych scen nie ma prawie wcale! I nie za bardzo rozumiem, czemu się tak dzieje. Za to Leiftana było wszędzie pełno, co też nieco mnie tam zmęczyło.

A jak wasze wrażenia?

A tutaj, jak zawsze po odcinku, sceny z Ezem: nieliczne, jakie udało mi się zebrać:

Sceny z Ezem z 24. odcinka

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (14-03-2019 o 20h22)

Strony : 1 ... 13 14 15 16