Forum

Strony : 1

#1 28-06-2021 o 13h56

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

Dzień dobry!

Jako iż wkrótce zaczynam poważną (wakacyjną, ale wciąż!) przygodę z pisaniem książki, postanowiłam rozerwać się tutaj i spróbować swoich sił z wątkiem. Po raz pierwszy. W całym życiu.
Jak widać po tytule, piszę opowiadania – rzecz jasna nie całe powieści czy nawet nowelki, ale konkretne sceny, dłuższe lub krótsze. Myślę, że jak na mnie średnia będzie wynosiła 1000-2000 słów, bo oczywiście się nigdy nie mieszczę. XD Oprócz tego już na samym początku zaznaczę, że nie piszę niczego niezgodnego z regulaminem forum (bardzo ewentualnie mocniejszą akcję mogę wysłać w wiadomości prywatnej). I tak dalej.

C O  P I S Z Ę
T A K
× thriller, akcja
× postapo (szczególnie, ostatnio mam na to ochotę)
× sensacyjne
× obyczajówka
× przygodówka
× młodzieżowe
× fanfiction*
× sci-fi

J A K O  T A K O
× romanse
× fantastyka (tylko i wyłącznie lekka, klimaty Zwiadowców i delikatne high fantasy to szczyt moich możliwości. Nie odnajduję się w fantastyce i jej nie czytuję)

D E F I N I T Y W N E  N I E
× zakazane w regulaminie forum
× mocniejsze romanse
× historyczne

*poniżej znajduje się spis uniwersów, w których mogę czuć się dobrze; o resztę proszę dopytywać

uniwersa

S C H E M A T  Z A M Ó W I E N I A

— Opis postaci. Wygląd nie musi być opisany jakoś bardzo szczegółowo, ale bardzo, bardzo zależy mi na charakterach postaci. Wiecie, nie muszę już chyba wspominać o imionach i wieku. Krótki opis, długi opis, historia, refki, co tylko chcecie, lubię poczytać.
— Uniwersum. Czy ma to być wsadzone do jakiegoś konkretnego świata, czy po prostu historia mająca miejsce na zwykłej, naszej rodzimej Ziemi. Jeśli świat przedstawiony jest jakoś bardziej skomplikowany albo to wasza wizja, prosiłabym o opis. Nie musi być jakiś bardzo dokładny, wystarczy opisanie tego tak mniej więcej. Ale bardziej więcej.
— Zarys fabuły. Proszę o opisanie tutaj tego, o czym ma to być opowiadanie – owszem, można mnie rzucić na głęboką wodę i napisać: joł napisz mi tu postapo z Felkiem Gryzipiętą w roli głównej (patrz: schemat niespodzianki), ale mile widziane będą także dokładniejsze zamysły na opowiadania. O, może też plany wydarzeń, ale proszę mieć na uwadze, że mogę je lekko zmodyfikować.
— Atmosfera. Wesołe żarty i cukierkowy świat? Jasne. Mroczna skradanka przez terytorium bazy wroga? Jasne. Wyjątkowo ponury świat, w którym nikt się nie uśmiecha? Jasne. Proszę o kilka słów na temat klimatu i naprawdę mile widziana będzie muzyka, obrazki, filmy czy coś w tym rodzaju.
— [OPCJONALNIE] Narracja. Trzecioosobowa, drugoosobowa, pierwszoosobowa, narrator wszechwiedzący czy co tam jeszcze można wymyślić. Zaznaczę na wstępie, że najlepiej czuję się w trzecioosobowej z głębokim POVem.
— Inne uwagi.

Zaznaczę, że nie musicie kierować się tym pożal-się-Boże formularzem słowo w słowo, prosiłabym tylko o zawarcie wszystkich informacji, o których wspomniałam.

S C H E M A T  N I E S P O D Z I A N K I

Jeśli nie macie pomysłu na całość, wystarczą postacie, ewentualnie miejsce czy cokolwiek. Coś się wymyśli.

I ten. Otwieram kolejkę na JEDNEGO PECHOWCA.

Ostatnio zmieniony przez gilian (20-12-2021 o 20h34)

https://64.media.tumblr.com/bf9312f04f3113abb020db4fa2b44ff6/e2b7aeee1db78fa6-53/s500x750/97978c140b0fd1ad5aa1873f1d3303677363c9c3.gifv

#2 28-06-2021 o 14h14

Straż Absyntu
Natsuki
Żołnierka Straży
Natsuki
...

Dobra, już edytuję :>

Przyciągnął mnie tytuł, jak symulator to ja wchodzę :>

Piszesz, że średnio widzisz się w klimatach fantasy, dlatego postanowiłam obciąć wszystko do minimum tak, aby było Ci po prostu łatwiej.

— Opis postaci.

Marla

Lareth

— Uniwersum - wszystko dzieje się w stworzonym przeze mnie świecie. Normalnie wstawiłabym mapkę, ale nie jest jeszcze skończona + nie będziesz potrzebowała żadnych konkretnych miejsc. Chcę Tobie ułatwić sprawę jak najbardziej, więc powiedzmy po prostu, że akcja rozgrywać się będzie wieczorem, przy ognisku, w lesie Aidacan.
— Zarys fabuły. - w zasadzie chciałam, żebyś stworzyła cut-scenkę z bohaterami mojej powieści, miło będzie zobaczyć ich jako po prostu czytelnik, nie twórca. Powiedzmy, że bohaterowie rozbijają obóz po całym dniu wędrówki.
— Atmosfera - moja powieść jest dość krwawa i brutalna, Lareth, swoim poczuciem humoru, dodaje jej nieco jaśniejszego tonu. Dlatego prosiłabym o jakąś wesołą, nieco dwuznaczną scenkę z udziałem ich dwojga. Oboje mają cięte języki, więc masz spore pole do popisu. Marla nie przepada za elfem, a ten z kolei lubi niedostępne kobiety. Wykorzystaj to!

— [OPCJONALNIE] Narracja - pisz w takiej, w jakiej najlepiej się czujesz /static/img/forum/smilies/smile.png
— Inne uwagi. - chyba brak. Pokieruj nimi jak chcesz. Noc może się skończyć wielką kłótnią albo... hm... nieco namiętniej /static/img/forum/smilies/wink.png Lubię niespodzianki!

Ostatnio zmieniony przez Natsuki (28-06-2021 o 16h49)

https://i.imgur.com/Ab3ckNC.png

#3 29-06-2021 o 17h43

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

@Natsuki

Dobra, sprawa wygląda tak, że gdy to już przeczytałam, to byłam jak: no i się wątek wziął i skończył. XDD Ale! Przespałam się z tym, później odkładałam na później, później grałam, później... a, zresztą. XD
Powiem tak: pisało mi się to naprawdę przyjemnie. Może nie ma jakichś wielkich emocji i nie wiem, czy dokładnie tego oczekiwałaś i czy dobrze odtworzyłam ich charaktery, ale na pewno się starałam!
I ze względu na to, że jestem purystą, zakończyłam takim sympatycznym cliffhangerem... XD Niby mogłam pisać dalej, ale wiedziałam, że wtedy już w ogóle pisałabym... dalej. Czy coś. Ale ten moment wydał mi się mimo wszystko odpowiedni.
I, hej, dziękuję za zaufanie i zostawienie swoich postaci w moich rękach! Mam nadzieję, że będziesz zadowolona!
I przepraszam za wszelkie literówki, ale co to sprawdzanie własnych tekstów????

No, i tak skromnie wyszło w sumie. Jeśli kiedyś chciałabyś coś większego, to zapraszam ponownie!!

Dla Natsuki – „Jak zabić, żeby nie zabić”

No kurczę, zapomniałabym — znów otwieram kolejkę na jednego pechowca.

Ostatnio zmieniony przez gilian (29-06-2021 o 17h46)

https://64.media.tumblr.com/bf9312f04f3113abb020db4fa2b44ff6/e2b7aeee1db78fa6-53/s500x750/97978c140b0fd1ad5aa1873f1d3303677363c9c3.gifv

#4 29-06-2021 o 20h36

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...

zamówienie

Z góry dziękuję ♥

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (29-06-2021 o 20h54)

https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

https://i.imgur.com/6gLWhFY.png[/img]

#5 30-06-2021 o 13h57

Straż Absyntu
Natsuki
Żołnierka Straży
Natsuki
...

Dobra, pędzę po odbiór!

Powiem tak:jedno wielkie WOW.

Przede wszystkim, niemal w 100% udało Ci się odtworzyć ich charaktery! Lareth jest cudny, Marla w zasadzie też bardzo podobna do mojej, tak więc ogromny plus!

Dobrze, nie będę zwracała uwagi na błędy, zresztą nie było ich specjalnie wiele. Zwrócę więc uwagę tylko na jedną rzecz. W tekście użyłaś sformułowania "szlifierka",co jest nieco błędne w tym przypadku. W średniowieczu mając na myśli "szlifierkę" mówiło się na całą konstrukcję szlifierską, Tobie natomiast najpewniej chodziło o pojedynczy kamień do ostrzenia, czyli osełka.

Ale nie będę Ci tutaj gadała o błędach tylko skupię się na treści. Jestem zachwycona tym, jak przedstawiłaś moich bohaterów. Przede wszystkim naprawdę dobre dialogi, z wielką przyjemnością czytałam ich słowne żarciki( prawie umarłam, gdy dotarłam do punktu o cietrzewie, no boskie po prostu!).
Lareth wyszedł ci idealny, jego miłość do sztyletów, flirciarski gość, pewność siebie, wszystko to sprawia, że kupuję go totalnie w 100%!
Marla również jest bardzo dobrze oddana. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, że nie znając mojej twórczości ani moich bohaterów, udało ci się ich tak dobrze odwzorować. Opisów nie jest za wiele, ale te które są, są napisane ładnie i poprawnie, na tyle, bym mogła wczuć się w treść utworu.
W ogóle cały pomysł z wykorzystaniem łuku i zrobienia tego żartobliwej formy jest po prostu cudowny. Cieszę się, że mimo wszystko udało ci się odnaleźć w moim świecie i ogólnie w fantastyce. Starałam się jak najbardziej uprościć ci zadanie, dlatego też nie oczekiwałam ani nie oczekuję, że będziesz specjalistką w tym gatunku, skoro sama zaznaczyłaś, że nie widzisz się w tak rozległym świeciem fantastycznym, a mimo to poradziłaś sobie naprawdę bardzo dobrze.

Sam twój warsztat pisarski zdradza, że nie jesteś początkująca. Fakt, było kilka błędów i powtórzeń, ale nie było to coś, na co zwracałam szczególną uwagę, bo nie było tego za wiele.

Podsumowując: naprawdę dobra robota. Cieszę się, że mimo wszystko zdecydowałaś się na napisanie i mam nadzieję, że choć o odrobinę zmienisz zdanie co do gatunku i chętniej będziesz do niego sięgać. Z mojej strony bardzo, bardzo dziękuję, szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego świetnego rezultatu. Po przeczytaniu tego mam naprawdę duży niedosyt (zakończenie cudowne, wprowadza nutę tajemniczości i sama chcę dowiedzieć się, co tam też czyha na naszych bohaterów), dlatego też z chęcią będę wypatrywała wolnego miejsca i - jeżeli nie masz nic przeciwko - chętnie zgłoszę się po ciąg dalszy!
Pozdrawiam i weny życzę!

Ostatnio zmieniony przez Natsuki (30-06-2021 o 13h58)

#6 03-07-2021 o 13h21

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

Natsuki, bardzo dziękuję! Naprawdę miło przeczytać tyle miłych słów, nawet sobie nie wyobrażasz. <3 I skoro ty jesteś z tego zadowolona, to ja też! I, borze wszechlistny, przepraszam za ten błąd w researchu, to mnie zawsze pokonuje. XDD Ale dziękuję za uwagę, może jeszcze kiedyś się przyda! I, hej, fantastyka nadal mnie przeraża, ale jasne, jeśli będziesz miała ochotę przeczytać, co będzie dalej, to zapraszam serdecznie!

A wreszcie, Methrylis – jako że uwielbiam opisy przeżyć wewnętrznych, poniekąd wydałaś na siebie wyrok i chyba już się domyślasz, o co mi chodzi. XD I wiem, że prosiłaś o przedstawienie ich relacji, ale muszę się przyznać, że ze względu na to, co wybrałam, miałam to trochę utrudnione, dlatego skupiłam się na perspektywie Gudrun i tym, jak to wyglądało od jej strony. Starałam się także wyeksponować zmianę, ale mam nadzieję, że trochę za szybko pojechałam z końcówką. )): I początkowo miałam wizję na to, żeby napisać dalej, ale uznałam, że to dobry moment, żeby zakończyć – tak samo jak Gudrun nie wie, co się stanie, tak samo nie wie czytelnik.
A, i co najważniejsze – ze względu na to, że z opisem w pewnym momencie trochę pojechałam, całość tekstu wyślę ci na pv, tutaj wstawię fragment. Nie chcę dostać bana po drugim opowiadaniu. XD
I przepraszam też, że musiałaś tak długo czekać, ale psychicznie nie czułam się najlepiej ostatnio i wyszło, co wyszło. )):
I jeszcze niestety nie wiedziałam, czy twoja wizja wampirów nie lubi słońca, ale mi pasowało i. )): Jak coś, to napisz, poprawi się!

Dla Methrylis – „Udana próba przetrwania”

i znów otwieram kryptę na jednego tancerza
– Natsuki
jedziemy z kontynuacją, może tym razem nie walnę się z researchem XD

Ostatnio zmieniony przez gilian (03-07-2021 o 13h27)

#7 03-07-2021 o 13h25

Straż Absyntu
Natsuki
Żołnierka Straży
Natsuki
...

Kurczę, całkiem przypadkowo weszłam w zamówienia a akurat coś dodałaś /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Owww, cieszę się, może dzięki mnie trochę lepiej poczujesz się w tym gatunku:3

Jak się pewnie domyślasz - jeśli można, chętnie przeczytam kontynuację /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Natsuki (03-07-2021 o 13h27)

#8 03-07-2021 o 17h13

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Pozwól, że najpierw rzucę ci skróconą wersją mojej opinii.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

a potem, jak się okazało, jest jeszcze lepiej!

Ale po kolei, bo TAKIE opko zasługuje na konkretną analizę.
Pierwsza rzecz jest taka, że jak tylko napisałaś, że popłynęłaś z opisami odczuć, to już byłam dobrej myśli - bo sama uwielbiam je opisywać, a co dopiero czytać! Ale tutaj odstawiłaś prawdziwy koncert! To jest to, co napisałam w załączonym wyżej screenie! Wiesz, ciekawostka jest taka, że te dwie postaci to bohaterowie opowiadania, które cały czas piszę i publikuję na blogu ( jakbyś była ciekawa, o kim ty tu właściwie pisałaś ). Z tym że w czasie opisywanej akcji Gudrun już nie żyje, więc w pewnym sensie nie miałam szansy pisać jej perspektywą. Ale gdybym miała to zrobić, nie zmieniłabym ani jednego słowa w twoim opisie, przysięgam! TO JEST GUDRUN! Zbyt pewna siebie, przekonana o swojej sile i wyższości, w pewnym sensie niedojrzała, niedoświadczona, nieświadoma zagrożeń, które na nią czyhają tylko dlatego, że ich nie doświadczyła - według niej to, czego nie widziała i nie poznała, nie istnieje - i doskonale to tutaj okazałaś! Gudrun wychodziła z założenia, że skoro dotychczas nie potrzebowała tak łapczywie krwi [bo miała ją pod nosem kiedy tylko chciała w karafkach poustawianych w domu, poza tym nie była narażona na kontakty towarzyskie], to nigdy się tak nie stanie. A tu upsi! Więc tak jak mówię - ujęłaś tę postać po prostu DO-SKO-NA-LE! To jest moja Gudrun w całej okazałości!

Poza tym opisy - po prostu cudo! Jak ty przepięknie operowałaś porównaniami i metaforami - byłam tym zachwycona, nadal jestem! Cały warsztat masz wyraźnie w małym paluszku, bo ten tekst po prostu czytało się znakomicie, bez żadnej przerwy na pomyślenie, że coś tu jest nie tak, bez żadnych zgrzytów! Ten tekst płynął, a ja nim się obejrzałam, miałam wszystko przeczytane i uwierz mi - poczułam ogromny żal, jak się okazało, że to już koniec, bo chciałam czytać więcej!

I powiem ci, że w tej chwili ogromnie bym chciała przeczytać z twojej ręki to, co stałoby się dalej, gdy Gudrun jednak wróci do Athana jak ten szczeniak z podkulonym ogonem. Bo po prostu wyraźnie widać, że czujesz te postaci - nawet Athana opisałaś znakomicie, mimo że w sumie nie występował za bardzo w opku i jego opisy ograniczały się do kilku słów i porównań. Ale także tutaj niczego bym nie dodała, bo wyszło świetnie! Nie znajduję w tym tekście ani jednej słabej strony, najzwyczajniej w świecie absolutnie go kocham!

Przepięknie ci dziękuję! Mam nadzieję, że ta opinia mniej więcej zobrazuje ci, jak bardzo jestem zachwycona tym opowiadaniem, bo nawet nie znajduję za bardzo odpowiednich słów ani sposobu na to, by to opisać. Po prostu to KOCHAM!
Jeszcze raz dziękuję! ♥

A jeszcze jedno. Za co ty przepraszasz? Napisanie takiego tekstu w tym czasie to świetny wynik, a ja sama spodziewałam się dostać ten tekst znacznie później! Więc wszystko jest w jak najlepszym porządku ;]

https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

https://i.imgur.com/6gLWhFY.png[/img]

#9 10-07-2021 o 15h42

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

Natsuki, ja cię tak strasznie przepraszam za tę abominację. Nie dość, że czasowo wypadło fatalnie, to fabularnie i stylistycznie zapewne też. Miałam, kurczę, pomysł, uparłam się na to i wyszło... no nie wyszło. Początkowo pisałam z perspektywy Marli, ale kolejny raz utwierdziłam się w przekonaniu, że nie umiem pisać damskimi postaciami, więc zmieniłam narrację i w sumie nic to nie dało. XD
I to nie tak, że twoimi postaciami pisze mi się źle i nie mogę się wczuć. Nie, ja je absolutnie uwielbiam i czuję, co chciałaś przez nie osiągnąć, po prostu do tego opowiadania tak ciężko było mi się zabrać, że to jest porażka jakaś. XD
Przepraszam jeszcze raz. Starałam się, jak mogłam, ale wreszcie uznałam, że nie ma co z siebie robić pośmiewiska i zakończyłam tę farsę...

Dla Natsuki – „Wybitny szermierz”

I, hej, Methrylis, to była... bardzo entuzjastyczna reakcja! Dawno coś aż tak bardzo nie poprawiło mi humoru, dziękuję bardzo. <3 I niesamowicie mi miło, że ci się podobało! I dodałam bloga do obserwowanych, z pewnością zajrzę. Polecam perspektywę Gudrun, nazywanie ludzi starymi dziadami zdecydowanie mi się spodobało. <3

i otwieram tę kryptę żałości na jedną osobę

— Mijaku

Ostatnio zmieniony przez gilian (11-07-2021 o 16h26)

#10 11-07-2021 o 13h16

Rekrutka
Mijaku
...

When the worlds colide
Hejka, przychodzę z zamówieniem na raczej lekkie opko.

Zamówienie

Ostatnio zmieniony przez Mijaku (11-07-2021 o 16h18)

https://i.imgur.com/1EogxEa.gif

#11 12-07-2021 o 09h36

Straż Absyntu
Natsuki
Żołnierka Straży
Natsuki
...

Jestem, odbieram!

Nie no, jaka tragedia, jaka farsa?! No ja cię zaraz #####

Przecież to jest CUDO. Fakt, może i było kilka błędów czysto technicznych, ale kurde bele - ja wiedziałam i pisałam się na to, że z tak głęboką fantastyką Ci nie po drodze i NIE MAM DO CIEBIE O TO NAJMNIEJSZYCH PRETENSJI!
W ogóle na to nawet nie patrzę. Jest świetnie - no i fakt, że wykorzystałaś wątek Skorpionów... No nie, po prostu leżę i nie wstaję.
Miałam takiego zaciesza na twarzy, jak to czytałam, że nawet sobie nie wyobrażasz. Ten moment, gdy Marla sobie wszystko przypominała - miałam to przed oczami wraz z nią! Pięknie wszystko opisałaś, widziałam tę małą, wystraszoną dziewczynkę, brudną od sadzy i patrzącą na śmierć jej najbliższych - cudownie Ci to wyszło!
Moment, gdy trysnęła krew... Już wiedziałam. Nie dość, że umieściłaś Skorpionów, to jeszcze pojawiła się magia krwi! Teraz to już nie wstaję, dosłownie.
O matko, i ten Lareth, który chciał zbawić Marlę, a sam przez pół opowiadania wywija sztyletem ze Skorpionem, odwraca się i widzi, że w sumie to on nie ma już w czym pomagać - bezcenny. I wgl to świetna reakcja z jego strony, dokładnie tak by postąpił - nie zadawałby żadnych pytań, nie osądzał, a jeśli już, zrobiłby to później, o ile w ogóle, choć swoje sobie pomyśli. A na pewno nie byłoby to nic negatywnego, mało go obchodzą takie konwenanse.
I koniec - chwycenie rzeczy i wyruszenie w dalszą drogę, zapowiada się jednocześnie jako koniec i początek dalszej przygody, awwww.

Nie pozwalam mówić Ci, że wyszło okropnie, źle czy jeszcze jakoś tam. Wyszło OBŁĘDNIE i jeśli nie będziesz miała nic przeciwko, chętnie zapiszę sobie to opowiadanie na dysku, w ramach pamiątki :3

Pozdrawiam cieplutko i życzę ogromu wytrwałości, weny i WIARY przy następnych zamówieniach!

Ostatnio zmieniony przez Natsuki (12-07-2021 o 09h37)

#12 20-12-2021 o 20h30

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

yooo

trochę mnie tu nie było, muszę przyznać

ale otwieram na jedno, trzeba rozruszać stare kości

#13 21-12-2021 o 07h44

Straż Absyntu
Natsuki
Żołnierka Straży
Natsuki
...

Tym razem nie będzie to nic związanego z fantastyką, także możesz odetchnąć /static/img/forum/smilies/wink.png
Mam nawet wrażenie, że może ci się spodobać - co powiesz na thriller psychologiczny (a może nawet psychodeliczny?)

S C H E M A T  Z A M Ó W I E N I A

To chyba tyle! Mam nadzieję, że będzie się dobrze pisało /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Natsuki (21-12-2021 o 17h01)

#14 22-12-2021 o 18h03

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

Okej, Natsuki, zdecydowanie wiesz, jak mnie zadowolić. XD Początkowo, gdy to zobaczyłam, stwierdziłam, że oj, to mi dała wyzwanie, ale już parę godzin później złapałam parę pomysłów i... wyszło coś takiego. Nie wiem, czy dobrze, bawiłam się przednio i na moje usprawiedliwienie dodam, że miałam stosunkowo długą jak na mnie przerwę w pisaniu, bananowi chłopcy to mój ulubiony moment, a w skończeniu opowiadania przeszkadzał mi kot!
I miałam mały problem z zakończeniem (jak zwykle...), ale mam nadzieję, że nie wyszło jakoś szczególnie tragicznie. Zdecydowałam się też ostatecznie na narrację Aleca i Jojo, a Miki nie zdążyłam ukazać jakoś konkretniej, ale ją chyba faktycznie najmniej wyczułam, chociaż nie specjalnie!

Ale... jest. Wyszło brutalnie, więc wyślę ci linka na docsach, a tutaj wstawiam tylko ten względnie przyjazny oczom obywateli fragment (wyjątkowo krótki, bo tam się zaczęło robić nieforumowo stosunkowo szybko):

Dla Natsuki – Cesarzowa

chociaż jak tak myślę, mogłam ugryźć temat jeszcze z innej strony, ale NIEWAŻNE

otwieram na jedno

#15 23-12-2021 o 06h34

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...

Zamówienie istoty zacieszonej, że trafiła na miejsce w kolejce /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Anatea (23-12-2021 o 06h52)

#16 23-12-2021 o 16h56

Straż Absyntu
Natsuki
Żołnierka Straży
Natsuki
...

Jestem już po lekturze, ale pozwól, że dużo więcej i konkretniej napiszę o tym pod koniec tego tygodnia, ewentualnie na początku przyszłego. Chwilowo ogarnęła mnie fala świątecznych przygotowań i dosłownie tonę po łokciach w robocie :< Ale na pewno zrekompensuję ci to ładnym komentarzem!
A tymczasem dziękuję za trud pracy i wesołych świąt życzę!

EDIT: Uff, wybacz, że tak długo musiałaś czekać!

Kompletnie przygniótł mnie natłok innych obowiązków, ale cały czas miałam z tyłu głowy, żeby znaleźć chwilę wolnego i zostawić w końcu ten zasłużony komentarz!

Zacznijmy od tytułu, bo na początku kompletnie go nie zrozumiałam, ale po dalszej lekturze tekstu już wiem, o co kaman. Nigdy bym nie wpadła na taką myśl ze strony Aleca, ale kurczę - w sumie ma to sens. Jego własna cesarzowa, on pewnie nigdy by jej tak nie określił, ale podświadomie tak właśnie czuje. Super!

Haha, nazwanie innych plebsem czy hołotą - znowu,wprost by ich tak raczej nie nazwał (mało zwracał uwagę na innych ludzi, byli dla niego niczym nieistotnym, wtapiali się w krajobraz), ale podświadomie tak właśnie czuje! I to jest ekstra - przedstawiasz go w inny sposób, niż ja bym to zrobiła, ale dzięki temu mam okazje obejrzeć go z innej strony!
Jejku, gdy przeczytałam o "zdemolowaniu dziewczyny" i "staranowaniu drzwi" to przysięgam, że stanął mi przed oczami czołg. Nie, wcale nie człowiek o sile czołga, po prostu czołg XD

O kurdę, scena, gdy widzi Mikę z innym - mega. I ten nóż w kieszeni - to dokładnie on.

O ESU -ta laska ze szmatą na twarzy - KOFFFAM!
OOO, i to:

"– Ktoś cię pytał? – warknął Alec. – Popraw sobie lepiej tę szmatę. Nie zasłania ci całej szkaradnej mordy.
" - przysięgam, chyba mój ulubiony fragment <3

O, tekst o oponach też cudny. Wgl dialogi są chyba twoją najmocniejszą stroną. Momentami brakowało mi trochę opisów, żebym mogła bardziej się wczuć, ale wiadomo - krótki format ma pewne ograniczenia. Na szczęście dialogi w pełni mi to zrekompensowały.

O, bardzo dobre zakończenie! Wcale nie jest takie se. Zapewnia nas, że to był dopiero wstęp, że gorsze jeszcze przyjdzie. Mnie na pewno zachęca do dalszego czytania.

Podsumowując: ślicznie dziękuję za kawał serducha włożonego w pracę. Wyszło naprawdę przednio, było co prawda kilka błędów, literówek itp, ale nie zwracałam jakoś na nie szczególnej uwagi. Koniec końców - jak zwykle jestem zadowolona z efektu. Życzę mnóstwa weny przy dalszych zamówieniach, najpewniej jeszcze kiedyś się po coś zgłoszę! <3

Ostatnio zmieniony przez Natsuki (04-01-2022 o 07h49)

#17 28-12-2021 o 13h14

Straż Obsydianu
gilian
Nowa
gilian
...

Anatea, moja droga, to było... coś.
Po prostu. Nie mam nic więcej do powiedzenia.
Wrzucam całość tutaj z paroma cenzurami, ale o wiele bardziej zachęcam do kliknięcia w link do docsów, formatowanie i te sprawy.

Dla Anatei — „Stalker”

otwieram na jedno

#18 28-12-2021 o 13h40

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...

Domyślam się, że wżenienie tych łobuzów w Metro nie było najprostsze- ale wyszło wspaniałe, jak dla mnie.
Czytałam z przyjemnością, tym bardziej, że stęskniłam się już za urokiem Metra, z jego zatęchłymi kątami. Moje serce podbił fragment "Wiesz, że następnym razem wypuszczając cię, mogę zamknąć drzwi i wyrzucić klucz? Jak wrócisz z tym swoim niewidzialnym paliwem?"
Ach, niewidzialne paliwo xD bam, bam, strzał za dziesięć punktów prosto w d... Dumę Fausta!

A Ewa, jak się tak zastanowić, pewnie kiedyś musiałaby zapłacić tym długim warkoczem.

Wracając- bardzo dziękuję za świetny tekst, chętnie tu wrócę, jak odpoczniesz od tematu i znajdzie się miejsce w kolejce.
Tymczasem ustępuję miejsca komuś innemu, również spragnionemu literackich przygód /static/img/forum/smilies/wink.png

Strony : 1