Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2 3 4

#1 12-09-2018 o 11h25

Straż Lśniąca
Eldarya
Wyrocznia
Eldarya
...

https://www.beemoov.com/documents/png/2018-09/pl-fb-spinoff-lancement-5b8d2df3d83ee.png

Witajcie!

Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami po grze w spin-off 2! /static/img/forum/smilies/smile.png

Prosimy o komentarz tylko, jeżeli zakończyłaś już grę w ten odcinek!
Nasza ekipa będzie regularnie tu zaglądać, dlatego postarajcie się, aby uwagi były konstruktywne i kulturalne /static/img/forum/smilies/wink.png

Pamiętaj! Jeżeli odcinek ci się nie podobał, możesz grzecznie uzasadnić swoją opinię.

Dziękujemy!

#2 12-09-2018 o 12h04

Straż Cienia
Weirka
Nowo przybyła
Weirka
...

Zdecydowanie z krótki! /static/img/forum/smilies/sad.png Myślałam, że zobaczę wszystko z perspektywy mojego Aniołka do 20 odcinka, a tu klops /static/img/forum/smilies/sad.png
Byłam ciekawa, jak zareaguje na pocałunek z odcinka 13, a potem na plaży pod wpływem Yue (nie pamiętam, który to był odcinek).
Kurcze, mam nadzieję, że zrobicie kolejny Spin Off kontynuacyjny.

#3 12-09-2018 o 12h19

Straż Obsydianu
Mroczny_Cygan
Akolita Jednorożców
Mroczny_Cygan
...

W tym odcinku jest błąd.

Dlaczego, kiedy Gardzia pierwszy raz pojawiła się w straży, ma na sobie strój, który dostała dopiero w 15. odcinku od Karenn?

... a Chrome'owi opaska na oku pojawia się i znika. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Mroczny_Cygan (12-09-2018 o 12h40)

PILNE!!!

A teraz na poważnie

#4 12-09-2018 o 12h27

Straż Cienia
Shillo
Akolita Jednorożców
Shillo
...

Zgadzam się, że za krótki. Skończył się tak urwanie i wręcz zaskoczył mnie ten napis zakończ odcinek". Liczyłam na przynajmniej kilka dodatkowych scen.

Sam w sobie bardzo fajny, warto zagrać, nawet jeśli nie lubi się Leifa, bo wyjaśnia się kilka rzeczy z historii, które wcześniej były niedopowiedziane.
...ale, jako osoba, która ma Leifa na WSa mam lekkie WTF, bo trochę krip z niego. Brałam go od samego początku, bo był najnormalniejszy, a teraz po tym wszystkim mam ochotę zapytać gdzie w Eel mogę złożyć wniosek o zakaz zbliżania. Za bardzo fanatyczny, za mało uroczy. Nah, to był zdecydowanie minus dla mnie, wolałabym nie wiedzieć ;_;

https://i.imgur.com/JM4xhEc.jpg

#5 12-09-2018 o 12h48

Straż Obsydianu
Lavri
Pokonała kurę
Lavri
...

JAK JA ZGNIŁAM BOŻE xD xD
Jaki on jest... Żałosny i creepy xD Uśniałam się na jego scenach zazdrości xD Moja ulubiona scena to gdy rzucamy się na szyję naszego RO kiedy wraca z misji, u mnie akurat Eza xD Jezu jak płakłam xD

>za mało Asha!
>Leif to creep
>jest żałosny
>jego pokój jest okej
>ale wolałabym ciuszki. Nie przepadam za nimi, są śmieszne, ale boob window to jednak boob window ¯\_(ツ)_/¯
>ASHKORE ŚPIĄCY W JEGO ŁÓŻKU #ashtanisreal

#6 12-09-2018 o 13h10

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

Psycho-Leif w natarciu XD Mnie tam szczerze rozbawiło to, jakiego yandere z niego zrobili /static/img/forum/smilies/wink.png Przy jego boku historia NA BANK będzie ciekawa. Zostaję z moim kurczaczkiem do końca, niech się wszystko wali i pali, tylko on zapewni odpowiedni poziom emocji /static/img/forum/smilies/wink.png
Poza tym ciekawi mnie kim są Verem i Naupile. No i oczywiście potwierdziło się, że towarzycho z Eel zaciukało mu rodzinę (not nice, not nice at all).
Interesujące jest również to, jakim żałosnym typem okazał się Ahkore - nigdy nie sądziłam, że jest inteligentny, ale kurczę, tego, że jest takim skończonym debilem nie podejrzewałam XD To, jak realizuje plany kompletnie mnie rozłożyło - ja się szczerze dziwię, że Leif nadal go nie ukatrupił XD I ktoś taki dowodził wcześniej strażą Obsydianu? Auć. Aż szczerze zabolało.

W odcinku pojawiło się też zdanie Leiftana o Huang Hua:
"Była zbyt idealna, co sprawiało, że z trudem udawało mi się ją znieść".
HALLELUJAH! Już to, tylko to sprawia, że Leif to moja ulubiona postać gry /static/img/forum/smilies/wink.png

Bardzo jestem też zadowolona z tła, stroju na pewno nie nosiłabym w przyszłości, podczas, gdy tło jest cu-do-wne. Do tego ilustracja - jest prosta, spokojna, niewydumana. Zwyczajnie urocza. Podoba mi się, kolejny props /static/img/forum/smilies/smile.png
No i miło, bo faktycznie odcinek kosztował nie wiele z tą promocyjną ceną. Fajny gest.

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (12-09-2018 o 13h19)

http://img.over-blog-kiwi.com/0/93/23/32/20180112/ob_410186_big-bang-image-big-bang-36087917-500-2.gif

#7 12-09-2018 o 13h15

Straż Cienia
Yuzura
Straż na szkoleniu
Yuzura
...

Powiem szczerze, nie podobał mi się ten spin off. Można powiedzieć, że to recap odcinków, ale oczami Leiftana. No może tylko dowiedzieliśmy się co robił za plecami, ale to tyle. Już nie mówiąc, że nasza postać ciągle spała. Liczyłam tak jak w przypadku Chrome na spędzenie z nim czasu. Poza tym spin off to raczej dodatek, a tutaj jasno pokazali wyjaśnienia do głównej fabuły. Innymi słowy ci co w niego nie zagrają będą pokrzywdzeni. Odcinek mocno przegadany... Takie 6/10. Byłoby 5/10, ale podwyższyłam, bo przez ten odcinek szkoda mi Leiftana, bo moim WS jest Nevra, więc jego złamane serduszko mnie zabolało. Aj szkoda, że jestem biedakiem, bo tak to bym leciała na 2 ścieżkach.

EDIT: Ciekawe ile osób po tym spin offie przerzuci się na Leifa. Cóż, więcej Nevry dla mnie  /static/img/forum/smilies/big_smile.png Kocham ich obu, ale czy ja wiem czy wybór psychopaty na faceta to dobry wybór,więc pozostanę przy wampirku XD

Ostatnio zmieniony przez Yuzura (12-09-2018 o 13h36)

#8 12-09-2018 o 13h16

Straż Lśniąca
Siljie
Prorok Otchłani
Siljie
...

Morderca, manipulator, stalker i psychopata z rozdwojeniem jaźni. On Gardii nie kocha, on ma po prostu obsesję.
Spoko, i tak rzucam Nevrę, który mnie niemiłosiernie nudzi. Taki Leif mi pasuje, jak stanie się jeszcze bardziej creepy, to będzie jeszcze lepiej.

#9 12-09-2018 o 13h37

Straż Absyntu
Linnana
Akolita Sylfy
Linnana
...

Wiadomo było, że Leiftan to creep, ale że od samego początku miał taką obsesję? Chociaż dla mnie spoko, bo pamiętam jak podczas pierwszych odcinków narzekałam, że jak to tak, czemu nie mogę spędzać czasu z Leiftanem, czemu w ogóle go nie widuję, halo? I okazuje się, że Leiftan miał tak samo. :')

Cena po promocji super, ale trochę rozczarowała mnie długość odcinka - liczyłam, że dotrzemy do bieżących wydarzeń. Tło jest super, ilustracja też fajna.

Sporo błędów jak na jeden odcinek: niewłaściwy strój Gardzi przez większość czasu, jej postać momentami robiła się szersza (??? XD), do tego w trakcie odcinka nie otrzymałam ilustracji. Po zajrzeniu do biblioteki okazało się, że ją mam, więc no harm was done.

https://i.imgur.com/DEAWes5.gif

#10 12-09-2018 o 13h46

Straż Cienia
Nix
Porucznik Straży
Nix
...

https://zapodaj.net/images/35c9951db1a15.png
Genialny odcinek.^^
I jeszcze bardziej pokochałam Leiftana i wiem, że już nie zmienię WS. XD Reszta chłopaków jest nudna.
Cudowna ilustracja i fajny prezent na koniec.^^
Szkoda, że nie było więcej jego wspomnień. Najbardziej chciałam zobaczyć jego myśli kiedy pocieszał Gard po wypiciu przez nią napoju.

Ostatnio zmieniony przez Nix (12-09-2018 o 13h49)

https://r1.ilikewallpaper.net/ipad-wallpapers/download/24497/Witcher-3-Wild-Hunt-Geralt-ipad-wallpaper-ilikewallpaper_com_200.jpg https://media.women.com/images/images/000/114/697/square/wolf-howling.gif?1509476322 https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/843715919721520607/232D9D0B2CBF1231528F9D84E6924E96A4A0C247/?imw=200&imh=200&ima=fit&impolicy=Letterbox&imcolor=%23000000&letterbox=true

#11 12-09-2018 o 13h59

Straż Obsydianu
Arha
Piechur Straży
Arha
...

Niestety muszę zacząć od tego, ze błędów jak mrówków... xD Gardzia się poszerza w oczach, później przebiera naginając czasoprzestrzeń, a na końcu ilustracja... się nie wyświetla xD Jak to naprawią to raczej zagram jeszcze raz, żeby w pełni skorzystać z odcinka i nie mieć z tego beki.

Co do samego odcinka to... przykrótki, lekko chaotyczny i... BORZE, JAK JA LAŁAM NA POCZĄTKU! xD Leif to taki stalker... Zakochał się od pierwszego wejrzenia, knuł i miałam wrażenie, ze za chwilę będzie opisane, jak szorował brzuchem po ziemi, co by się przecisnąć pod drzwiami i strzelić jej kilka fot pod prysznicem xD Tak czy owak jakoś mi się podobało choć Leifa osobiście nie lubię, więc jest na plus.

https://i.imgur.com/yy4ACIh.png

#12 12-09-2018 o 14h07

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

@Yuzura ja już wiem, że po tym odcinku znielubie Leifa jeszcze bardziej. I też jestem pewna, że populacja fanek psychopaty zwiększy się, co ciebie bawi, a mnie wkurza i zadziwia jednocześnie. Z takimi psychopatami się nie flirtuje - od nich się ucieka, a potem podkłada ogień do pokoju :v Ech, no ale on i Ash to ulubieńcy Chino, to nic dziwnego, że dostaliśmy o nim spin-off.

||  FanFiction: "Za kurtyną Nigredo"  ||  Instagram  ||  Fanklub  E z a r e l a  ||  Wszyscy dają  A S K A  to jo tyż   ||
I   L O V E   Y O U    T H R E E    T H O U S A N D

https://i.imgur.com/41dcyRK.gifhttps://i.imgur.com/XDotSyO.gifhttps://i.imgur.com/VK7IGv1.gif

#13 12-09-2018 o 14h10

Straż Absyntu
gzbtch
Oficer Straży
gzbtch
...

W pewnym momencie odcinek zaczął mi się niemiłosiernie nudzić. Nie lubię Leiftana, a ta jego obsesja w takiej postaci, jaką póki co przyszło nam widzieć, również jest nudna jak flaki z olejem. Zero jakiejś akcji w tym. Gada, niby by chciał, a póki co mało robi i obserwuje wszystko z boku.
Podoba mi się, że spin off wyjaśnił niektóre rzeczy z początku /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Grałam twardo tylko dla prezentu na koniec, nowe tło wskakuje do moich fav na eldarya, o matko, naprawdę je uwielbiam.

Ostatnio zmieniony przez gzbtch (12-09-2018 o 14h11)

https://78.media.tumblr.com/b3ed2318052f0f1a337bba43f7fe8c7c/tumblr_p3cei7GQ9A1w3fjnxo1_1280.gif

#14 12-09-2018 o 14h13

Straż Absyntu
Markiz
Patrolowiec Straży
Markiz
...

Hyyyyyy *uwaga, zapowietrzam się*
Ten odcinek był taki... ldgvnjpwnwpgjopnb.
Z jednej strony miałam wrażenie, że zaraz wyniosą mnie na noszach przez wylew, który groził mi przy niektórych scenach oraz dialogach. Nie kręcą mnie klimaty przeznaczenia/ true miłości/ itp., więc współczuję Leiftowi, że z czymś takim trafiło właśnie na niego, bo w mojej ocenie to kompletnie nie pasuje do jego postaci. Cieszę się, że Leiftowi bliżej do bycia spod ciemnej gwiazdy, bo ktoś musiał być złolem, a pomysł z zostaniem prawą ręką Miiko to strzał w dziesiątkę i poniekąd mam wrażenie, że z osób przebywających w KG faktycznie tylko Leift byłby w stanie to wymyślić (dalej uważam go za inteligentniejszego od innych. Hah co to o kim świadczy >D), ale to jego krążenie za Gardzią i czekanie na chwilę intymności (also piękny zamiennik dla prywatności >D) z nią mnie skasowało. TEGO BYŁO ZA WIELE, PLIS, STAPH. Czekam aż w którymś z odcinków wyskoczy nocą zza rogu z tym swoim creepy uśmieszkiem. Nie mam pojęcia, co o nim myśleć. Co zdążę go polubić, to robi coś przez co znowu jest u mnie pod kreską, a potem wpada na inny pomysł, dzięki któremu awansuje w moich oczach mój osobisty lovometr zaraz szlag trafi. Chrome jak spadał u mnie w rankingu, tak opada coooraz to niżej. Nie rozumiem po co włączyli go w swoje działania, przecież poza "pilnowaniem" Gardzi ten dzieciak do niczego się nie nadaje. Z kolei Ash na łóżku Leifta to pierwszy punkt na mojej liście chciejek od świętego Mikołaja, a przepychanki villian składu mogłabym oglądać godzinami (zaiste doborowe towarzystwo do planowania rozróby *czapki z głów*, nie mniej, podoba mi się, że się ze sobą nie zgadzają i potrafią zmieniać plany według własnego uznania, bez powiadamiania o tym reszty). Ogólnie dodatek bardzo fajny/ zabawny, nieźle ubawiłam się podczas jego przechodzenia, chociaż końcówka była mocno zaskakująca. Urwanie odcinka w, wydawać by się mogło, połowie akcji (?!) Nawet gugl nie wyszuka obrazka, który potrafiłby odwzorować moją reakcję na widok informacji o zakończeniu odcinka. Bardzo chętnie zobaczyłabym reakcję Leifta na podanie Gardzi eliksiru (jak mogli pominąć coś takiego?! Przecież to jedno z ważniejszych wydarzeń dla Gardzi! Leift by się krwią zalał, halo!), późniejszą akcję z duchami z pierścionków i wiadomo co jeszcze.

Przede wszystkim Leift ma u mnie plusa za nielubienie Huang, bo ja również za nią nie przepadam i triggeruje mnie, gdy gra każe mi się z nią kumplować. Także cieszy mnie, że chociaż on wyłamał się ze schematu skakania wokół feniksa.
Minus za nielubienie Miiko. Nie rozumiem co do niej ma, a bardzo bym chciała, bo ja z kolei uwielbiam Miiko.
Dalej nie rozumiem wątku zemsty. Już nie ogarniam, kto się mści na kim i za co...
Ash jednak jest spoko (machnę ci mema, przyjacielu).
Nowe tło to cud miód, chociaż nie w mojej kolorystyce.
I plus za sam spin-off, bo poznawanie historii z perspektywy innej osoby to wciąż przedni pomysł.
Błędy, które pojawiły się w odcinku były liczne, ale nie zepsuły mi zabawy. Zwykle je ignoruję, więc już kij z nimi.

/edit/ z tego wszystkiego zaczęłam się zastanawiać, czy w odcinku z eliksirem nie było po wszystkim jakiejś rozmowy z Leiftem. MAm słabą pamięć i nie pamiętam :`))) Kurczę, bardzo mnie to zaciekawiło, czy jeśli taka rozmowa faktycznie miała miejsce, to jak wyglądała reakcja blondyna. Ze spina wynika, że powinien to przyjąć bardzo osobiście. Hmff idę na poszukiwania screenów /edit edita/ dobra właśnie dotarło do mnie, że nawet jeśli taka rozmowa miała miejsce, to Leift przecież ukrywałby swoje prawdziwe odczucia, żeby nie wyszło, jak bardzo loffcia Gardzię... jednak jego reakcja na osobności mogłaby być ciekawa.

Ostatnio zmieniony przez Markiz (12-09-2018 o 14h44)

https://66.media.tumblr.com/9c9b055b6bfe98c35873b945ec9d854d/tumblr_ou4oaarFma1wtcmyco1_540.png

#15 12-09-2018 o 14h15

Straż Absyntu
gzbtch
Oficer Straży
gzbtch
...

@Markiz, też czekałam na moment, gdy Gardzia wypija eliksir i reakcję Leifa. Nie wiem jak mogli to pominąć /static/img/forum/smilies/hmm.png

https://78.media.tumblr.com/b3ed2318052f0f1a337bba43f7fe8c7c/tumblr_p3cei7GQ9A1w3fjnxo1_1280.gif

#16 12-09-2018 o 15h04

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

@up Tu się zgadzam i podpisuję obydwiema ręcoma - ominięcie tego wydarzenia to istna zbrodnia. Serio, już na dobrą sprawę mogli sobie odpuścić powitanie któregoś z trójki WS'ów na rzecz tej, jakże ważnej dla całej sytuacji, sceny, jednak, być może, mamy tu sytuację taką, jak z przeszłością Leifa - możliwe, że ekipa ma zaplanowane przedstawienie podobnych scen w nadchodzących odcinkach. Wtedy fakt, że te sceny nie pojawiły się w spin off'ie wydaje się sensowne.

http://img.over-blog-kiwi.com/0/93/23/32/20180112/ob_410186_big-bang-image-big-bang-36087917-500-2.gif

#17 12-09-2018 o 15h12

Straż Obsydianu
Mroczny_Cygan
Akolita Jednorożców
Mroczny_Cygan
...

Odcinek bardzo dobry, ale za krótki.

Potwierdził wszystkie moje przypuszczenia, że Leif to wariat, a Ash/Lance to największy dupek. Będę zaskoczona, że jeszcze, ktoś będzie chciał tych panów na WS.

Odcinek wiele wyjaśnia wątków, ale dla mnie wciąż za mało...
- Co/kto przysłało Gardzie? Chyba nie Leif, bo nie spodziewał się jej przybycia w tym momencie, a Wyrocznia chyba nie chciała narażać ją na bezpieczeństwo (daemona)
- Co to w ogóle za przeznaczenie? Czy to ma być miłość? Leiftan czuje, że POWINNI być ze sobą, a Wyrocznia błaga Gardienne, żeby NA NIEGO UWAŻAŁA. Jeżeli ci to mówi Wyrocznia, to oznacza, że będzie niezła inba
- Dlaczego Ash, tak nie cierpi straży? Myślałam, że w tym odcinku będzie bardziej wylewny...
- to samo z Chrome...
- Czy Leif maczał paluszki w podaniu eliksiru zapomnienia? Jak w ogóle, mogli ominąć ten wątek? Ale po tym odcinku, myślę, że blondynek na pewno coś miał z tym wspólnego

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

- Dlaczego Yvoni, połknęła kryształ? A może sam jej podał?
- Całkowite pominięcie wątku jego współpracy z Naytilli (ja wiem, że była beznadziejna, ale mogli ją chociaż troszkę zrehabilitować po śmierci)
- Jak się dostał do straży?

PILNE!!!

A teraz na poważnie

#18 12-09-2018 o 15h17

Przyjaciółka chowańców
Mineralis
...

Odcinek nudny, a z Leifa zrobiono typowego creepa. Całość fabuły to jego życiowa udręka i podchody w stosunku do garnka. To już podchodzi zdecydowanie pod chorobę psychiczną i jak ktoś napisał obsesję.
Chowanie się po krzakach by śledzić "miłość swego życia" wywołało u mnie wybuch śmiechu. Tak jak większość tego typu akcji.
Jedyne co, to żal mi Karuto i tych jego dekoracji. No i tło na plus, bo pasuje mi kolorystycznie. A nad Leifem to trzeba się zastanowić, bo taki creep z niego wyszedł, że garnka to niedługo zamknie w piwnicy, by mieć tylko dla siebie xd.

// A jeśli chodzi o techniczne rzeczy to już widziałam, że ktoś wspomniał o rozmazywaniu się gardzi w trakcie rozmów.  Dodatkowo w niektórych momentach dialogów nie była nawet pokazana.
W momencie dawania naszyjnika, gdzie gardzia powinna mieć strój maid of phoenix, wciąż była ubrana w swoje czarne "robocze" ciuszki. Co trochę nie pasowało do kontekstu, gdy Leif stwierdził, że wygląda w tych ubraniach pięknie.

Ostatnio zmieniony przez Mineralis (12-09-2018 o 15h28)

https://78.media.tumblr.com/f836883d2065b5df23aaa4c5760ef0a6/tumblr_murnl74uek1rmn5jbo1_500.gif

#19 12-09-2018 o 15h39

Piechur Straży
Maniac
...

Gardzia otwiera lodówkę, a tam Lejftan :')
Nie no... pierwszy 'specjalny' odcinek z Chromem mi się nawet-nawet podobał, tak ten jest... słaby, bardzo słaby. Liczyłam na coś oderwanego od głównej fabuły, a tu dostałam mini-streszczenie od strony nudnego psychopaty. W chwilach, gdy monotonnie klikałam na jego kwestie, zastanawiałam się na co mu to szpiegowanie i 'intrygi'. Lol, gdyby połowę tego czasu poświęcił na spotkania i rozmowę z Gardienne, to by to może coś więcej osiągnął. A tak to się nasłuchałam, jak to on cierpi i że są oni sobie przeznaczeni :')))

Mroczny_Cygan napisał

Czy Leif maczał paluszki w podaniu eliksiru zapomnienia? Jak w ogóle, mogli ominąć ten wątek? Ale po tym odcinku, myślę, że blondynek na pewno coś miał z tym wspólnego
Sama liczyłam, że doklikam się do tego momentu z eliksirem i dowiem się czy naprawdę miał on coś wspólnego z tym pomysłem, no ale... Jedyne co mnie w tej chwili mogło zainteresować, nawet się nie pojawiło.
Na pewno jednym wielkim minusem jest tworzenie postaci bardzo skrajnych, bez odcienia szarości. Tak jak mnie nie przekonuje do siebie Huang Hua, bo jest zbyt idealna. Tak też odrzuca mnie postać deamona, który jest kreowany tak, jakby jedynie on był nieomylny, a wszyscy inni są porywczy  bądź popełniają jakieś tam błędy, ewentualnie słabo im idzie z łączeniem różnych faktów.

Na plus na pewno zalicza się ilustracja i prezent na koniec. Są ładne, ale jak dla mnie nie ratują tego odcinka...

Jeśli tak miałby wyglądać w dalekiej przyszłości wątpliwy spin-off z Ezem, to niech się wcale nie pojawia /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Maniac (12-09-2018 o 16h07)

#20 12-09-2018 o 15h39

Straż Absyntu
Narth
Pokonała kurę
Narth
...

Można powiedzieć, że odcinek ma swoje plusy i minusy. Jak wszystko.
Jeżeli idzie o stronę techniczną...no cóż, zabawnie było oglądać gardzie w randomowych ciuszkach. Albo zmieniającą swoje wymiary.

O leifie-stalkerze, można się rozwodzić. Z jednej strony teraz wiemy, że leif nie próbuje nam dziewczyny wykorzystać do swoich mrocznych celów, z drugiej zrobił się nieco straszny. I te jego zapędy, by wyeliminować wszystko, co jest przez gardzię lubiane bardziej niż on xd
Scena ze śledzeniem w lesie mnie powaliła, zwłaszcza ta gleba. Wyobrażenie leifa rolującego się pod krzaczek jest doprawdy ujmujące.

Miło też, że nie jest tak, że leif darzy nienawiścią każdego w kg. Jakoś mi to trochę osłodziło jego wizerunek w spin-offie. Uwielbiam go, ale chłopie, gdzieś musi być granica xd
Na koniec-fajnie, że fabuła lekko się różni w zależności od poprzednich odcinków. Dość miły smaczek.

Ale dalej uważam, że fajniejszy byłby pierwszy dzień Amayi w KG xd

Ostatnio zmieniony przez Narth (12-09-2018 o 15h43)

https://image.ibb.co/j5Hi6V/dnajxJr.png

#21 12-09-2018 o 15h56

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

@up Jakoś wcześniej mi umknęło, ale teraz, po sporej chwili na przemyślenie i na przeczytanie innych spostrzeżeń i ja widzę, że faktycznie, pokazano, że to nie jest tak, że Leiftan wyłącznie wykorzystuje Gardzię do swych niecnych celów (jeden z argumentów antyLeifowców obalony) i fajnie, że nie jest taki do końca ZUY na wszystkich w KG. Spin off poprowadzono tak, aby znalazły się smaczki dla osób, które wykupiły dostęp, ale tak, aby osoby, które tego nie zrobiły, nie zostały poszkodowane. Ode mnie propsy za ten zabieg - zachowujemy zasadę f2p, najważniejsze tajemnice zostaną odkryte w oficjalnych, darmowych odcinkach. Po aferze z SyFem nie dziwi mnie ten zabieg i ostrożność.
Tak się jeszcze zastanawiam: Leif wypowiadał się pozytywnie o Kero, a ten, jak wiadomo, zbuntował się i już, już miał odejść z KG - ale w końcu wrócił. Czy tylko ja sądzę, że został zwerbowany do drużyny Złych?
Zastanawia mnie również ta jego umiejętność czytania wydarzeń wokół otoczenia i swoisty "szósty zmysł" który nie jest jednak czymś, nad czym panuje, co może sterować za pomocą swej woli. Coś, jak wizje. To coś pozwoliło mu poczuć to, że Gardzią zjawiła się w Eldaryi. To nie jest takie se wydarzenie - sądzę, że ma to  głębszy sens, który, jak pytania, które zadała @Mroczny_Cygan, zostanie wyjaśniona w przyszłych odcinkach.
@down Bardzo fajna analiza, aż muszę podziękować /static/img/forum/smilies/smile.png
Edit #2: Przyglądaliście się ozdobie łóżka w pokoju Leiftana? Przedstawia fazy księżyca, a największą, najbardziej uwydatnioną jest nów, czyli "czarny księżyc" - Leif w ten sposób daje do zrozumienia, że takie z niego dziecko księżyca, co z Su inteligentka XD Jak dla mnie całkiem fajny smaczek.

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (12-09-2018 o 16h17)

#22 12-09-2018 o 16h06

Straż Obsydianu
Suteno
Akolita Jednorożców
Suteno
...

Nie wiem skąd takie złe opinie o blondasku. Według mnie spin off nie wniósł za bardzo nic nowego, wyjaśnił trochę niedopowiedzeń i był bardzo miły, chociaż zabrakło mi w nim kilku akcji. No ale jak dla mnie na +. Tak wyobrażałam sobie mojego crusha.
Cały obraz Leiftana zależy jak podejdziemy do sprawy z przeznaczoną miłością.

Jeśli uwierzymy w jej istnienie to zrozumiemy naszą blondyneczkę. Jednakże jeśli ta teoria jest dla nas bujdą to wtedy Leif stanie się w naszych oczach creepy. Ja osobiście skłaniam się ku pierwszej teorii. To świat fantasy, więc czemu nie? Wypowiedź Leifa sugeruje, że był świadomy i już od dawna wierzył, że nastąpi taki dzień, że pojawi się TA, na którą czekał. Ta, która jest mu przeznaczona. No i w zależności, czy my wierzymy w to pokrewieństwo dusz to przez taki pryzmat będziemy patrzeć na niego. A wizja, którą miał tylko przemawia za tym, że coś jest na rzeczy.

Na wstępie zaznaczę, że Leiftan nie jest psychopatą, na socjopatę też nie wygląda.  Żaden z tych dwóch nie potrafiłby wykazać większymi uczuciami do drugiej osoby. Oni nie czują współczucia, miłości czy troski. Chcą korzyści i stawiania na swoim (i znów kwestia czy wierzymy w miłość, którą Leiftan do nas czuje).
"Naprawdę chciałbym jej pomóc" - to nie takie rzeczy przyświecają tym dwóm powyżej.
"Tak strasznie bałem się, że cię stracę" - dla jednych yandere dla innych przejaw prawdziwych uczuć.
"Wariowałem, że mogłabyś nie wyjść z tego cało".
"Powstrzymałem się (...) przez szacunek do ciebie."
"Wciąż bardzo cię przepraszam." (za Amayę)
"Mój prezent cię ucieszył, co sprawiło, że sam poczułem wielką radość"
W dodatku Leif martwi się, co my do niego czujemy i zastanawia nad tym.
"Poczucie winy, które mnie dręczyło". - uważam, że socjo i psychopatów poczucie winy nie dotyczy.   
"Pozwoliłem sobie na kilka łez". - płacze sam, więc nie jest to płacz pod publikę, zatem nie jest on tak zaburzony /static/img/forum/smilies/tongue.png
Na samym początku Leiftan martwił się dziećmi. Ma z nimi dobry kontakt.
Twierdzi również, że naszej Gard nie zmusi by z nim poszła i zostawi decyzję jej.

Nie można mu odmówić, że opiekował się Gard i mimo wielu akcji nie chciał by stała jej się krzywda, ale się jej nie narzucał. Także no tego - znów wracam do tego "po której stronie jesteś" (miłość i przeznaczenie czy obsesja i zaburzenia). A co do jego szpiegowania... to kurde rozumiem, że się martwił o nasze bezpieczeństwo, uczucia, ale chciał też trochę nas poznać. Nie mówcie, że wy nie obserwujecie swoich crushów xD
Nie wyskoczył też od razu do niej z "ej kocham cię, jesteś moja i kropka". Także no plus za to, że mimo swojej "miłości" postanowił dać czas bohaterce.

Trudno mi stwierdzić, czy jego uczucia to obsesja czy miłość. Jednak biorę poprawkę na to, że to kraina fantasy, gdzie może istnieć miłość idealna i przeznaczona. W takiej sytuacji zrozumiałe jest po części zachowanie Leiftana. Jego zazdrość (choć przesadzona) nie pchnęła go do zabójstwa kogoś z trójki Wsów. Pogadać pogadał, strzelił focha i poszedł do siebie. Nic nadzwyczajnego xD

Ma dwie twarze, ale nie wygląda to na zaburzenie. Nie wiem gdzie niektórzy widzą tu podwójną osobowość. On działa pod przykrywką, coś jak tajny agent. Jego chęć zemsty, morderstwa w imię tego co wierzy nie kolidują mu z miłością, którą może czuć do kogoś. To, że dla Gard jest dobry to nie znaczy, że nie może innym robić złych rzeczy. Ponadto motto "cel uświęca środki" może tłumaczyć okrucieństwo jakim się wykazuje. Chce zemsty na tych, których uznaje za wrogów, ale potrafi przejąć się np. by cywilom (dzieciom) nie stała się krzywda. Nie potrafi wszystkiego przewidzieć i popełnia błędy albo kłamie i uznaje zasadę ofiar "koniecznych" do zrealizowania swojego celu np. sprawa Yvoni.

Podczas sprzątania po hamadriadzie nic dziwnego, że się wkurzył. Już był wkurzony, że idziemy na tę misję, bo prawdopodobnie się martwił o nasze uczucia. Także no... chciał też pobyć z nami sam na sam. PS. też chciałam xD
Jak Gard rzuca się na szyję WSa - też by mi było smutno i niefajnie jakby mój obiekt westchnień rzucał się na innego. Leif trochę przesadza z tą chęcią mordu. Ostatecznie nic nie zrobił - ale z zazdrością to on ma problem.

Co do HH to popieram. Też trudno mi uwierzyć w jej szczerość. I faktycznie znów Leif nie chciał by HH traktowała nas jak swoją zabawkę. Na początku nie lubił jej bo nie chciał by nas wykorzystała a teraz nie lubi jej, bo zazdro. No i kiedy okazała mu dobre słowo i dała wsparcie jest skłonny do przemyśleń, czy się pomylił co do niej.  I to zakończenie jest według mnie świetne. Daje do myślenia a mi udowadnia, że Leiftan nie jest tak zły jak się wydaje. Osobiście kojarzy mi się z bohaterami z anime takimi jak Charioce z Shingeki no Bahamut.

Ponadto zdaję sobie sprawę, że nie wiem do końca, co jest głównym celem Leiftana i jak on to widzi. Jeśli chodzi o ostrzeżenia Wyroczni. Skąd mam wiedzieć czy ona jest taka dobra jak mówią. Może to taka Sybilla z Psycho Pass. A nawet jeśli jest dobra to może zależy jej by sprowadzić Leiftana na dobrą drogę.

Jestem zadowolona, mocne 7/10, bo jednak trochę brakowało mi, ze nie mogę z nim pogadać /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://78.media.tumblr.com/753a6931cf7b2feb022c20463ac5cfc4/tumblr_ovrartCnVQ1ui7oe1o1_540.gif

#23 12-09-2018 o 16h51

Straż Absyntu
Hinawari
Akolita Jednorożców
Hinawari
...

@up
Nie zgadzam się z paroma kwestiami.

Po pierwsze: To prawda,że jeśli przyjmiemy teorie prawdziwej miłości jego postępowanie nabiera większego sensu,ale nie zmienia to faktu, że został przedstawiony jako yandere który chce mieć ją tylko dla siebie i z wielką chęcią wyeliminowałby każdego kogo ona polubi bardziej od niego. Kocha ją to prawda,ale dba TYLKO I WYŁĄCZNIE o nią, a z innymi już się tak bardzo nie liczy.
Były na to pewne fragmenty:
O Huang Hua: "Gdybym wiedział, że tak się z nią zaprzyjaźni to bym wcześniej wysłał płatnych zabójców po jej głowę"
O Nevrze,który uratował Gard przed utonięciem: "Ciesze się, że ją uratował, ale jestem teraz taki zazdrosny, że aż mam ochotę go zabić. Przechodzą mi na myśl różne scenariusze żeby się go pozbyć"

Po drugie - kwestia dwóch twarzy. Nie służy mu to tylko do tego by zemścić się za rodzinę. Fałszuje swoją osobowość nawet przed Gard, pokazując się tylko z perfekcyjnej strony tak by się w nim zakochała. Mam m.in na myśli, że swoją opinie o innych też przedstawia inaczej tylko żeby się przypodobać. Np. ma prawo nienawidzić Huang Hua, ale udawanie że ją lubi nie ma celu dla jego misji zemsty, więc jest to tylko i wyłącznie przejaw fałszu oraz obłudy. 

No i po trzecie...Błagam tylko nie porównanie do Charioce'a XDD
Charioce jest typem miłego faceta,który udaje okrutnego by osiągnąć cel. Bierze wszystko na swoje barki, odrzucając tym samym swoje wszystkie pragnienia - w tym miłość.
A Leif jest tego całkowitym przeciwieństwem. Mimo, że dla Gard jest cudowny, potrafi być też okrutny i nie ma z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Ale i tak zataja to oraz pokazuje jedynie swoje zalety by osiągnąć zamierzone cele - jednym z nich też jest podbicie serca ukochanej,czemu w dużej mierze podporządkowuje nawet misje zemsty (np. gdy atakuje Ashkora).
Czyli troszkę takie bycie miłym, ale udawanie okrutnego VS bycie okrutnym, ale udawanie miłego. Zupełnie odwrotnie, prawda?

PS: Nie zrozum mnie źle, nie mówię tak, bo go nie lubię - wręcz przeciwnie był(już nie będzie) on nawet moim WS. Po prostu mnie rozczarował swoim fałszem i tyle.

//EDIT: @down
Inni może,ale ja do takich wniosków doszłam sama oglądając odcinek na yt. I tak,uważam że jest yandere.

Ostatnio zmieniony przez Hinawari (12-09-2018 o 17h56)

||||   SPRZEDAM   ||||   KUPIĘ   ||||
https://i.imgur.com/aOUdaZ2.png

#24 12-09-2018 o 17h15

Straż Absyntu
Memorka
Żołnierz Straży
Memorka
...

@up Ja to mam wrażenie, że te cało "yanderowatość" to głównie fandom podkręca i magluje tak, że zaburza to niektórym obiektywną percepcje /static/img/forum/smilies/roll.png

@Suteno Wielebie cie za ten komentarz <3 Ja nie będę się już rozpisywać w pełni podzielam twoje zdanie /static/img/forum/smilies/smile.png
Został mi po tym specialu mały niedosyt, ale z drugiej strony wiadomo było, że nie ujawnią tam wszystkich "smaczków", które najpewniej liczą nam zaserwować w głównej historii /static/img/forum/smilies/cool.png
Tło i ilustracja są przewspaniałe niezaprzeczalnie lądują do mojej osobistej topki /static/img/forum/smilies/big_smile.png (pokój Leiftana przebija swą wspaniałością wszystkie dotychczasowe tła nawet tak uwielbiane przeze mnie tła nocne!).

Ostatnio zmieniony przez Memorka (12-09-2018 o 19h35)

https://66.media.tumblr.com/c6a5220984558a0d4dc4623bdd7d46a7/tumblr_nmyiwt2UbO1r6l1xro1_400.gif

#25 12-09-2018 o 17h28

Przyjaciółka chowańców
Lilette
...

Od początku gry miałam dylemat, byłam rozdarta między Leifem a którymś z chłopaków ze straży. Problem polegał na tym, że Leif pojawiał się rzadko, a żaden z chłopaków nie odpowiadał mi w stu procentach, no ale w końcu padło na Valkyona. Ale z czasem Leif miał coraz większy udział w wydarzeniach w grze i coraz bardziej mnie ciekawił, zwłaszcza od paru odcinków, kiedy coraz lepiej poznajemy jego ukrytą tożsamość i zamiary.
No i mamy spin-off, nie ingerujący zbytnio w bieżące i przyszłe wydarzenia, ale uzupełniający powstałe luki - jak dla mnie super, potrzebowałam takiego wyjaśnienia, serio.
Po przejściu odcinka uznałam, że ścieżka z Leifem musi być o wiele ciekawsza niż z innym WS, dlatego postanowiłam mianować go moim nowym kochanie i nawet powtórzyłam dla niego ostatnie dwa odcinki co by był na bieżąco.
No dobra, może trochę przesadzili z tą jego chorobliwą zazdrością i rozdwojoną jaźnią, faktycznie może wydawać się creepy, ale z drugiej strony chłopak jest zakochany, poniekąd tak wygląda miłość. Jest zazdrość, są farmazony o miłości, oddaniu i przeznaczeniu, jest chęć posiadania drugiej osoby na własność, są czułe wyznania, wzdychanie w kącie i inne takie... Wszystko jest, tylko może w mniejszych ilościach, ale jak dla mnie Leif w tym odcinku jest całkiem uroczy, na pewno bardziej niż przerażający. Taki 70/30. Nie będę mu tu teraz robić psychoanalizy, nie znam się na tym. Może jest psycholem, może nie, ale na tą chwilę na pewno najciekawszą męską postacią w grze (moim zdaniem ofc) i już jestem ciekawa co dalej, co dalej?
A i plus za to, że lubimy i nie lubimy tych samych osób. Nie lubię Miiko, Alki, Ykhar też nie bardzo, Huang jest mi ph7, ale za to Kero i Ewelein to miód na moje serce. W sumie mogę z nim zabić tamtych, czemu nie.
I kolejny plus za ilustrację i piękne tło, mój nowy pokój jak coś, Leif walizki stoją przed drzwiami.

Ostatnio zmieniony przez Lilette (12-09-2018 o 17h33)

https://i.imgur.com/xem21mC.png

Strony : 1 2 3 4