Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 37 38 39

#951 12-11-2018 o 14h23

Straż Cienia
Torimou
Szeregowiec
Torimou
...

Event dobiegł końca i przyznam, że jestem nawet zadowolona, ale mogło być lepiej. Lawendowa Lena mogła mi wpaść do szafy szybciej niż przedostatniego dnia eventu. Zanim udało mi się ją złapać, chowaniec naznosił mi mnóstwo innych wersji kolorystycznych tej fryzury i innych niepotrzebnych rzeczy, zaś Laure w tym samym kolorze, szukałam tak długo, że aż dałam sobie spokój i kupiłam na targu. :3
Cieszę się, że udało mi się wyłapać jeszcze kilka BW, teraz mam prawie wszystkie. Będę polować jeszcze na kilka rzeczy, bo ogólnie większość tego rocznych strojów to perełki, a poszczególne ich elementy można z powodzeniem zestawiać z innymi itemami, jednak jak zwykle nie wszystkie wypadły mi w takich kolorach, jakie mój Garnek nosi. Nieco irytujące było również to, że stroje, które w 2016 były dostępne tylko za ZM, w 2017 można było kupić za maanę, jednak nie zrobili tego samego ze strojami za ZM, które były w 2017. Lekko frustrujące jest to, że zawsze najbardziej mi się podobają stroje za ZM. No, ale trudno, to tylko piksele.
Podsumowując - 8/10. Bez szału, ale całkiem dobrze. I nawet ilu udało mi się skompletować.
A teraz czekam na event świąteczny i mam nadzieję, że spodoba mi się coś co będzie można znaleźć na mapce.

D R E A M E R
https://i.imgur.com/KJQIPvU.png https://i.imgur.com/tgC0lkW.png https://i.imgur.com/QB3lxAu.png

#952 12-11-2018 o 15h24

Straż Obsydianu
Arha
Piechur Straży
Arha
...

Event, event i po evencie. Pasuje więc zabrać głos i ocenić to i owo.
1. Stroje. Większość rzeczy naprawdę mi się podoba, ale od początku:
Twisted Harpy, czyli ten strój, który wreszcie dał nam białą biel. Reszta kolorów także jest fajna, czerń jest czarna, fiolet także jest, a i inne kolorki raczej są takie, że nikt się nie skarży, co jest cudem biorąc pod uwagę to, co się odjaniepawlało przy ostatnich eventach i deklinacjach kolorystycznych. Co prawda muszę ponarzekać na błękit, bo teraz to on jest tą słynną chinobielą z tęczą gdzieś obok. Co do poszczególnych ciuszków to bluzeczka jest fajna, szpony podobają mi się bardzo, a piórka i reszta "opierzenia" wypadła fajnie i przede wszystkim czegoś takiego jeszcze nie było. Co do spodni to... zawiodłam się, bo znów nie dostałam biodrówek :')
Veiled Claws czyli mój faworyt. Kocham takie zwiewne, magiczne rzeczy. Jest też zwyczajnie idealnym dopełnieniem stroju ME, a to był mój ukochany secik przez bardzo długi czas. Narzutka ME i narzutka VC to jak komplet, szczególnie granatowo-złota wraz z bluzką. Bluzka, narzutka to coś cudownego. Bielizna urokliwa, a buty także będę często nosić. Fajne jest także zaklęcie, a i spodnie to coś nowego, więc na plusik.
Stained-glass Widow również jest ciekawym setem. Dużo osób pragnęło wystawnej sukni i dostaliśmy wreszcie jakąś. Co najlepsze spódnica jest osobno, więc można dobrać taką górę, jaką ma się ochotę i już kilka osób popisało się kreatywnością w tym temacie. Nieco gorzej tu z kolorystyką, ale nośnie i dało się wybrać elementy tak, że i tak jakoś to pasuje jedno do drugiego. Podobają mi się też łzy. Szczególnie czerwone.
Nightmare Chivalry czyli zbroi mówię zdecydowanie TAK! Jak już gdzieś wspomniałam zbroja ta przypomina mi formację lodową. Szczególnie chinobiała. Płaszczyk, spodnie i reszta elementów bardzo do mnie przemawia. Jedyne czego zdzierżyć nie umiem to ten.. miecz? Nie, nie wygląda to jak miecz czy jakakolwiek inna broń, a raczej kończyna jakiegoś skamieniałego pomiota albo inna narośl :')
Strój dodatkowy to zaś całkowita, kolorystyczna pomyłka, przynajmniej jeżeli brać pod uwagę to, co ja noszę, a czego nie. Biel z fioletem, błękit z różowoczymś, granat z brązem... Nope... wychodzę.

2. Chowańce.
Udało mi się złapać kota na mapie, kózkę na rynku, bo mój ciralak postanowił nie łapać sobie konkurencji (I tak cię zmienię, nędzo). Oba mi się podobają, szczególnie po ewolucji.

3. Ilustracja mi dość obojętna. Mam od bodaj 3 dnia eventu, ale Ez boli mnie w oczy i tyle.

4. Czyli odbiór ogólny, a raczej syf, błędy, bany i inne akcje, które miały miejsce to porażka, ale chyba wszystko zostało tu powiedziane.

https://i.imgur.com/yy4ACIh.png

#953 12-11-2018 o 15h54

Straż Obsydianu
Morenn
Akolita Jednorożców
Morenn
...

Deithwen napisał

Muszę pochwalić się swoim Homonculusem Północ, udało mu się złapać Bakhrahella po raz trzeci!

https://78.media.tumblr.com/c5e8eaf0cd57da11fe491dab39fc045b/tumblr_n1usa2sYRp1r9pt1so5_250.gif

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

https://78.media.tumblr.com/1d11000dfd5d185b23f4c954204358d0/tumblr_mkqtqyaXsU1rob81ao7_r1_250.gif

#954 12-11-2018 o 16h00

Straż Obsydianu
Bashia
Młody rekrut
Bashia
...

Był to właściwie mój drugi event halloweenowy na Eldaryi. Podczas pierwszego w 2016 roku miałam wyklutego podstawowego chowańca (Sabali), który przyniósł mi tylko jedną ładną rzecz - czarny welon Lost Bride. Pamiętam, że wielokrotnie Sabali wracał z niczym, a ja się coraz bardziej na niego wkurzałam. xD Stwierdziłam, że szkoda mi nerwów na grę i zostawiłam to wszystko.

Do gry wróciłam jakieś pół roku temu i ponownie spróbowałam swoich sił. Poczytałam różne porady i wyklułam ponownie najlepszego chowańca jakiego miałam do tej pory, czyli Galorze z festiwalu chowańców. Ogólnie sprawował się całkiem nieźle, dopiero przy zbliżaniu się do zebrania wszystkich elementów w lokacji potrafił nic nie przynieść. Pasek dodatkowej szansy nigdy się nie zapełnił.

Moje eventowe plany spełniły się:
✔ zebrać oba nowe chowańce (udało mi się już w drugi dzień eventu i oba złapane za pierwszym razem /static/img/forum/smilies/yikes.png)
✔ zebrać ilustrację (tu w trzeci dzień)
✔ zebrać wszystkie tła
✔ zebrać dowolną ilość ubrań z wishlisty (72/220 czyli jakieś 33%)

Po pierwszym dniu wyłączyłam duszka za pomocą stylusa. Przeszkadzał w minigierkach (zasłaniał jajka w Egg'Pick, rozpraszał mnie w Bubbl'Temple) i czasami przy przeglądaniu ofert na targu (zdarzyło mi się, że wyskoczył mi pod kursorem kiedy klikałam oferty xD). Sądzę, że jego częstotliwość pojawiania się na stronie była zbyt wysoka, oraz że na niektórych podstronach w ogóle nie powinien się pojawiać. Myślę, że gdyby pojawiał się raz na 15 minut albo nawet trochę rzadziej to byłoby lepiej. Byłby jeszcze jakiś efekt zaskoczenia, a tak spowszedniał mi już w pierwszym dniu. /static/img/forum/smilies/hmm.png
Oczywiście przez przypadek zaspojlerowałam sobie wydarzenie z dalszych odcinków, ale to już i tak nic w porównaniu do późniejszych wydarzeń na tej stronie...

Ilustracja na swój sposób zabawna, chociaż brakowało mi tutaj Valkyona. Z drugiej strony nie wiem, jakby miał wyglądać na takiej ilustracji, więc może i dobrze, że go tu nie było. xD Pewnie trochę by tu nie pasował.

Na targu zgarnęłam parę okazji m.in. czarną i białą kosę Skeleton Witch za ok. 200 maany każda, drobne elementy atmosfery, chowańce (Sitourche za 21 maany i Bloobun za 105) oraz złapałam kilka nagród miesiąca w cenach max. do 105 maany (Wild Lianas, Świąteczną Gałązkę, Aries Spirit, Carpicorn Spirit i Ogon Lisa). I bawiłabym się w łapanie okazji dalej, gdyby w środku eventu nie zablokowali mi targu (jestem po 4. odcinku). Lagi na stronie zniosłam, odświeżałam stronę tak długo, aż się w końcu udało do niej dostać. Wykorzystałam podstawową energię chowańca i dałam sobie spokój na resztę czasu. Informacja o zmianach na targu mnie zażenowała. Przez ostatnie miesiące właściwie to z niego korzystałam, wyszukiwanie okazji i sprzedawanie itemów sprawiało mi frajdę. Praktycznie nie ruszyłam odcinków. Teraz muszę oszczędzać maanę, żeby dobrnąć do tego 6. odcinka Eh... ;')

Nie chcę nawet liczyć ani pamiętać, ile potków kupiłam i zużyłam w tym czasie. xD Mimo wszystko jestem zadowolona ze strojów - dużo czarnej czerni i względnie białej bieli. Po letnim evencie myślałam, że znowu dostaniemy fioletowo różowe coś, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Zdecydowanie ułatwia to dopasowanie do siebie różnych elementów.

Ogólne wrażenia: całkiem przyjemny event (moje oczekiwania nie były zbyt wysokie no i miałam zdecydowanie lepszego rangą chowańca niż 2 lata temu), nowe ubrania w większości udane, nowe chowańce wyglądają ciekawie. Afera z duszkiem po części słuszna, na tak czarny humor nie byłam gotowa. xD Pozostał mi tylko niesmak po odcięciu targu oraz afera z banami i nagrodami miesiąca. Odrobinę pocieszające było przedłużenie eventu o te kilka dni.

Teraz tylko czekać na wyklucie Rawista i powoli zacząć tym przygotowania do eventu świątecznego. /static/img/forum/smilies/big_smile.png No i zbierać na odcinki... ;')

♥ ´¨`•.¸¸.♫│▌▌▌│▌▌│▌▌▌│▌▌│▌▌▌♫´¨`*•.¸¸♥

#955 12-11-2018 o 16h37

Straż Cienia
Karou
Akolita Jednorożców
Karou
...

W końcu koniec! Event oceniam na całkiem ładnie wygięte 2/10. Nie jestem fanką mapy, sporo energii zmarnowałam, gdyż nie miałam czasu odwiedzać Eldzi tyle, ile ustawa przewidziała (jak co roku). Stroje były przepiękne - wysoko sobie postawili poprzeczkę na przyszły rok. No i co z tego, skoro mój zwierz przynosił mi używaną odzież sprzed kilku lat? Większość interesujących mnie fatałaszków kupiłam na targu, a też nie wszystkie były. Ilustrację zdobyłam od strzału, choć nie zależało mi na niej wcale. Chowańca eventowego to ja nigdy nie złapałam jeszcze, ale przyznam szczerze, że nawet nie wiem jak wyglądają tegoroczne xd
Największym atutem, jak już wspomniałam, były stroje, które potężnie ciężko mi się odnajdywały.
Nie podoba mi się elitarność eventów eldkowych, tj. niektóre ubrania za monety( mianowicie niektóre peruki za monety, a mianowicie ta dwukolorowa:(), no ale że to nie nowość, to już zamilknę.

https://66.media.tumblr.com/d5f5485ecbcfeecc4dccc78f2bd774d5/tumblr_phobb7CkBl1ufo5o7o1_400.jpg

#956 12-11-2018 o 22h38

Straż Cienia
Yuzura
Straż na szkoleniu
Yuzura
...

I po evencie. Cóż, nieważne jaki zwierz, mało co przynosił fajnego. Nie zebrałam ani 1 całego pełnego kompletu. Co moje zwierzaki sobie upodobały? Rzeczy pomarańczowe, zielone, krzyże, miecze nightmare chivlary i zeszłoroczne buble jak spodnie do zestawu stroju psychiatrycznego czy kościste rajstopy no i skóry z ogonem. Ani 1 zwykłej skóry! Przynajmniej mam 2 nowe tła i kozę, ale kota ani razu nie spotkałam, ani przynęty na niego... Co roku dostaje buble. Gnije mi to potem w szafie, bo nikt tego nawet nie kupi.

#957 12-11-2018 o 23h12

Straż Cienia
Sharline
Straż na szkoleniu
Sharline
...

No więc osobiście nie jestem zadowolona, ale to mój pierwszy event Halloween tutaj, więc czego się mogłam spodziewać xD Przez cały event dostałam jedną przynętę na kozę, widziałam ją niezliczone razy, 4 podejścia z przynętami zakończyły się porażką, więc się wkurzyłam i jak nie miałam, tak nie mam ;; Na kota się nie natknęłam ani razu, ale przynajmniej Cirlaka kupiłam, z ciuchów jestem tak średnio zadowolona, dostałam wprawdzie parę rzeczy, które chciałam, ale tak jak już wspomniałam, to był mój pierwszy event więc wymagań jakichś specjalnych nie powinnam mieć, mimo że starałam się razem z potkami przeczyścić wszystkie lokacje żeby dostać upragnione łupy, ale i tak mało dostałam z tego, co chciałam dostać. Wszystko mam zaktualizowane w sygnaturze jakby ktoś był ciekawy ogólnego wyniku.

https://thumbs.gfycat.com/QualifiedBrightChickadee-max-1mb.gif

#958 12-11-2018 o 23h54

Straż Absyntu
Linnana
Akolita Sylfy
Linnana
...

Ja jestem całkiem zadowolona, zarobiłam podczas eventu jakieś 14 tysięcy, złapałam 4 kozy i mam prawie wszystko co mieć chciałam. Wishlista nie była co prawda zbyt długa, bo stroje niezbyt przypadły mi do gustu, ale doceniam, że pojawiły się rzeczy, których jeszcze nie mieliśmy lub mieliśmy niewiele (przykładowo zbroja czy spódnica Stained-Glass Widow). Jedynym zestawem, który naprawdę mi się spodobał był Veiled Claws, wydekoltowana sukienka również mnie kupiła. Jestem za to bardzo zadowolona z włosów: nie jestem fanką krótkich fryzur, ale długich mamy już od groma, a Naomie naprawdę jest super, w końcu jakaś alternatywa dla Camille z butiku. Kathleen jest śliczna i cieszę się, że w przypadku większości wersji kolorystycznych zdecydowano się na łączenie z bielą (mojego różowego akurat to nie dotyczy, ale i tak dostałam dość ładne połączenie). Laure w sumie mnie nie zachwyciła, ale nie jest zła i czasem na pewno będę nosić. Augustine mi się nie podoba, ale różnorodność jest wskazana. :') GENIALNE TŁA, milion razy lepsze niż zeszłoroczne, szczególnie kupił mnie Statek Widmo.
Wspominałam już, że złapałam 4 kozy - jak dla mnie świetny wynik, zwłaszcza, że w zeszłym roku złapałam tylko jednego chowańca. Do tego zwiała mi tylko raz, więc się nie wykosztowałam. Nie podoba mi się wizualnie, a gdybym miała patrzeć na staty to Ciralak wydaje się być lepszym wyborem, więc raczej nastawiam się na sprzedaż. Kot podoba mi się bardziej, ale nie na tyle, by go kluć. Jednak co legenda to legenda.
Ilustracja taka sobie, na pewno zyskałaby w moich oczach, gdybyśmy na Gwiazdkę dostali Nevrę przebierającego się za świątecznego elfa i Ezarela w tle. :P Nawet bym się nie obraziła za powtórzenie WS-ów. ^^
Jeśli chodzi o powtórki to mam mieszane uczucia. Z jednej strony możliwość kupienia zestawu Starry Witch i peruki Melissy cieszą i byłabym rozczarowana, gdyby ich zabrakło, z drugiej... ileż można wałkować to samo. Butik jak cię mogę, ale ilość rzeczy dostępnych na wyprawach zwyczajnie przytłacza. Rzeczy dalej dropią jak głupie, a przeglądanie szafy jest coraz większą udręką. Niejednokrotnie odpuściłam sobie przebieranie Gardzi w połowie, bo zwyczajnie nie chciało mi się szukać tego jednego itemka, który chcę założyć. Chciałabym się pozbyć części śmieci, nawet za bezcen, ale nie mogę, bo za rok znowu je dostanę, to po prostu śmieszne.
Lagi jak zawsze irytujące, zwłaszcza, że doświadczyliśmy ich nie tylko na początku i żadne przedłużanie eventu tego nie naprawia. Zrób coś z tym Bimuf, francuska wersja śmigała, a polska, amerykańska i włoska (i pewnie wszystkie inne) traktowane były jak ubogie krewne. Na co idą moje piniondze z doładowań pytam się??
Na temat tego co Beemoov odwalił w środku eventu - banowanie kont i zablokowanie targu części graczom - już się wypowiadałam i szkoda mi po raz kolejny strzępić języka, zwyczajnie było to beznadziejne posunięcie i cała fala krytyki jaka na nich spadła, była całkowicie usprawiedliwiona. Za to nie rozumiem hejtu związanego z duchem Mery'ego, częstotliwość pojawiania się była trochę denerwująca, ale sam duch mi zupełnie zwisa.

Spoiler z odcinka 20 czy tam 21

Znaczy rozumiem, że ktoś może uznać to za niesmaczny żart, ale reakcje jak dla mnie MOCNO przesadzone.

Ogólnie, gdyby nie durne akcje Beemoovu, event oceniłabym pozytywnie, eventy mapkowe dalej pozostają moimi ulubionymi. I to mimo powtórek. Powiedzmy, że do nich zdążyłam przywyknąć i się z nimi pogodzić.

Ostatnio zmieniony przez Linnana (12-11-2018 o 23h54)

https://i.imgur.com/DEAWes5.gif

#959 13-11-2018 o 00h08

Straż Cienia
Yuzura
Straż na szkoleniu
Yuzura
...

@Linnana zazdroszczę. Ja zarobiłam tylko 2tys, bo wszystko co dostałam się praktycznie nie sprzedaje /static/img/forum/smilies/hmm.png

#960 13-11-2018 o 11h52

Straż Cienia
misiak223
Szeregowiec
misiak223
...

mój Woolapiyou  przynosił mi po 3 fragmenty ilu i zdobyłam całą nie musiałam kupować jestem pod wrażeniem mojego piaskowego chowańca

#961 13-11-2018 o 14h08

Straż Cienia
Leillaa
Straż na szkoleniu
Leillaa
...

To i ja sie wypowiem.
Event generalnie udany, stroje piekne, peruki dosc ladne.Bathory dalej jak dla zostaje najpiekniejzza peruka w grze. Tla piekne i mam oba.
Udalo mi sie dorwac koze w przedostaniej wyprawie eventu, generalnie jestem zadowolona /static/img/forum/smilies/wink.png

#962 14-11-2018 o 09h50

Straż Cienia
AuraGwen
Akolita Sylfy
AuraGwen
...

Trochę długo się zbierałam, ale chcę jednak podzielić się swoją opinią.

Bardzo lubię eventy mapkowe. I tak jak większości może przeszkadzać fakt, że co roku dostajemy milion powtórek, tak mi ten fakt jakoś się podoba. Jestem cierpliwym człowiekiem, jak coś nie wypadło mi teraz, może wypadnie za rok i będę miała może ciut przestarzałą rzecz, ale za darmo, a nie za astronomiczne sumy, jakie zwykle kosztują rzeczy przeze mnie pożądane. Wiecie, taki syndrom cebuli ze mnie wychodzi w tym momencie, no ale cóż... Ale to nie oznacza, że nie kupuję nic na targu /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Bardzo spodobały mi się spódnice, które można było kupić jedynie za złote monety. Nie mogłam sobie odpuścić choć jednego wariantu kolorystycznego i zakupiłam ten najbardziej "chcę to!". Niby złote monety miałam odłożone na coś innego (zbieram z sakiewek, nie wiem, jakim cudem udało dobić mi się do takiej liczby) ale rzeczy z codziennego butiku przecież nie uciekną, a spódnica już tak.

Co do innych: strasznie podoba mi się większość elementów zestawu Veiled Claws. Ubrania mają naprawdę żywe warianty kolorystyczne i to w naprawdę świetnych odcieniach. Szczególnie spodobały mi się spodnie: dostaliśmy coś zupełnie nowego niż spodnie zwykłego kroju i jak dla mnie to strzał w dziesiątkę. Bluzka również mi się bardzo podoba, na pewno wykorzystam ją kiedyś w jakiejś stylizacji. Bielizna to już zupełne cudo, idealnie pasuje o mojej spódnicy. Inne stroje jakoś przeszły obok mnie bez echa, nie powalały mnie jako całość, może tylko kilka elementów było warte swojej uwagi. Także na nie nie polowałam i nie mam ich w jakiś super ilościach w szafie.

Chowańca nie złapałam ani jednego. Mimo dwudniowego buszowania w miejscu wypadania przynęty, nie trafiła mi się ani jedna. Szkoda, bo w kolekcji zawsze fajnie byłoby takie cudo mieć. Cóż, ten event raczej nie obfitował u mnie w zwierzaki.

Ilustrację posiadałam już trzeciego dnia, ale niestety mnie nie powala. Sytuacja może i komiczna, ale jednak coś mówi, że jednak nie, to nie jest moja wymarzona ilustracja hallowenowa.

Duszek Mery trochę denerwował, w sumie lubię czarny humor, a że jego śmierć jakoś przeszła przeze mnie bez żadnych emocji (to twoja wina Beemoov, nie umiesz wprowadzać w nastrój), więc widok ducha też nie wzbudzała we mnie niczego innego niż irytację, kiedy to strona zamula niczym żółw, a ten dzieciak wesoło sobie lata po kartach Eldki.

Cóż, event raczej w stu procentach spełnił moje oczekiwania i przypuszczenia. Niczym nie zaskoczył, niczym nie rozczarował (mówię o evencie samym w sobie, bo bugi to raczej odrębna para kaloszy). Dla mnie był satysfakcjonujący.

#963 15-11-2018 o 20h22

Straż Absyntu
Nukki
Szeregowiec
Nukki
...

To był mój pierwszy event mapkowy i wyszedł całkiem okej. Wszystkich upragnionych rzeczy chowaniec mi co prawda nie przyniósł, ale sporą część udało się dorwać na targu, także i tak jestem zadowolona, choć niezłapana koza nadal boli me serduszko ;_; Z braku laku kupiłam Ciralaka w butiku, bo ładny i dużo PE, mam nadzieję, że będzie się sprawował nieco lepiej niż jego poprzednik i podczas eventu gwiazdkowego będzie wracał z łapkami pełnymi cudeniek~
Właśnie - wiem, że to nie temat na to, ale czy event gwiazdkowy również wypełniony jest powtórkami z poprzednich lat? *thinking face emoji*

Ostatnio zmieniony przez Nukki (15-11-2018 o 20h23)

#964 15-11-2018 o 20h33

Straż Cienia
innuendo94
Akolita Jednorożców
innuendo94
...

@up Biorąc pod uwagę tegoroczne Halloween można być 100% pewnym, że dadzą powtórki na Gwiazdkę.

http://66.media.tumblr.com/806de98b731839d18e25506642340dcf/tumblr_nl7waifEJ21s3zzn5o2_540.gif

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 37 38 39