Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2 3 ... 11

#1 16-11-2018 o 16h49

Straż Cienia
Davinaa
Młody rekrut
Davinaa
...

Cześć!

Założyłam sobie kiedyś konto na amerykańskim serwerze i zauważyłam tam temat na forum o oszczędzaniu maany. Postanowiłam więc stworzyć coś podobnego tutaj. Od razu zaznaczam, że pomysł nie jest mój. Inspirowałam się tamtejszą użytkowniczką: Eleanor, która zaczerpnęła pomysł z hiszpańskiego serwera. Niektóre rzeczy zapisane tutaj są przetłumaczone z języka angielskiego, a niektóre wymyślałam i pisałam sama. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Miłej zabawy i zapraszam do zapoznania się z wątkem /static/img/forum/smilies/smile.png

>>SPIS TREŚCI<<
O wątku
Dołącz do wątku
Wyzwania
Wskazówki, rady

>>O WĄTKU<<

Ten wątek to miejsce, w którym gracze mogą dzielić się informacjami na temat ilości maany na ich koncie oraz o tym ile by jej chcieli. Możemy tu ponarzekać, pochwalić się i dawać sobie wskazówki odnośnie zbierania i oszczędzania. Czujesz, że nie masz wystarczająco dużo maany? Chcesz się  kulturalnie pochwalić jak wiele jej masz? Chcesz podzielić się radami jak można ją zbierać? Chcesz zarabiać maanę uczestnicząc wraz z innymi graczami w wyzwaniach tu organizowanych? Chcesz wspierać się wzajemnie w drodze do osiągnięcia naszych celów? Wyliczone przeze mnie rzeczy i wszystko inne związane z walutą obowiązującą w Eldaryi to tematy, które będą obecne w naszej dyskusji /static/img/forum/smilies/smile.png

>>DOŁĄCZ DO WĄTKU<<

Chcesz dołączyć do zabawy (lub tortury:D) oszczędzając maanę? Po prostu wypełnij formularz poniżej ( skopiuj, a następnie wpisz odpowiedzi po dwukropku)

Hej, stwierdziłam, że te same formułki są po prostu nudne, więc jeśli ktoś nie chce pisać tego wszystkiego co jest na dole, niech sam napisze po prostu to co chce, np. dzisiaj mam tyle maany, tydzień temu tyle, zarobiłam tyle, a oszczędzam, żeby mieć tyle. Pełna dowolność /static/img/forum/smilies/big_smile.png

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?:
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?:
★ Twoja obecna ilość maany na koncie:
★ Twój cel:

>>WYZWANIA<<

Masz ciekawe wyzwanie, który chcesz wypróbować z innymi użytkownikami? Wszyscy mogą stworzyć challenge bazujący na targu, mapkach, mini grach, odcinkach itp. Po prostu wypełnij formularz poniżej:
★ Mam wyzwanie! ★
★ Nazwa użytkownika:
★ Nazwa wyzwania: (Jeśli nie masz wymyślonej nazwy, pozostaw to pole puste)
★ Opis:

WYZWANIA

WSKAZÓWKI

Ostatnio zmieniony przez Davinaa (29-11-2019 o 20h28)

https://66.media.tumblr.com/479cc811ce95fcbca2d55360f2039f8e/tumblr_p02iptH6y81w15kmho1_400.gif

#2 16-11-2018 o 16h53

Straż Cienia
Davinaa
Młody rekrut
Davinaa
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Davinaa
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chciałabym przejść wszystkie zaległe odcinki, żeby być na bieżąco
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Niestety rozrzutną
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 6890 (16.11.2018)
★ Twój cel: Na razie 10 000

https://66.media.tumblr.com/479cc811ce95fcbca2d55360f2039f8e/tumblr_p02iptH6y81w15kmho1_400.gif

#3 16-11-2018 o 16h59

Straż Absyntu
Falista
Akolita Jednorożców
Falista
...

Świetny wątek, coś dla mnie! /static/img/forum/smilies/big_smile.png

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Falista
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Uzupełnić WL i przejść zaległe odcinki.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: na eldce niestety rozrzutną, ale tak to nie.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 473
★ Twój cel: 10 000 ( na razie /static/img/forum/smilies/wink.png )

Ostatnio zmieniony przez Falista (17-11-2018 o 12h12)

"A jak trafi się love, to oby forever"

https://media.giphy.com/media/SHla93wGodzO0/giphy.gif

#4 16-11-2018 o 17h15

Straż Obsydianu
Morenn
Żołnierz Straży
Morenn
...

Z przyjemnością się przyłączę /static/img/forum/smilies/big_smile.png

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Morenn
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chcę nadgonić z odcinkami, bo czeka na mnie spin-off z Leiftanem /static/img/forum/smilies/big_smile.png
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: raczej oszczędną.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 313
★ Twój cel: 1000 - by ukończyć trzynasty odcinek. Ale to dopiero początek przygody z ciułaniem maany /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Edit:(21.11) Cel osiągnięty, odcinek ukończony. Po odcinku zostało mi 207 maany, zbieram na czternasty - 2500 maany.

Edit:(4.12) Zbieram na piętnasty, według Wiki przyda się około 3300 maany, więc to mój nowy cel. Na koncie mam zawrotną ilość 4 maany, zapowiada się ciekawie ;D

Bardzo podoba mi się pomysł na ten wątek i wskazówki dotyczące oszczędzania /static/img/forum/smilies/big_smile.png Może tak na dobry początek dodam swój sposób, który do tej pory nieźle mi się sprawdzał (no bo teraz jak wygląda targ to wszyscy wiemy - niestety). Kupowałam na targu rzeczy bardzo okazyjnie, ale tylko po to, by od razu drożej je sprzedać, traktując to po prostu jak inwestycję. Wymagało to często cierpliwości, ale jeszcze mi się nie zdarzyło nie zarobić na takiej transakcji /static/img/forum/smilies/big_smile.png A co do nie wyprzedawania się w pośpiechu, jak najbardziej popieram. Też trzymam swoje rzeczy i czekam na lepsze warunki by je sprzedać. Twardym trzeba być, a nie miętkim! /static/img/forum/smilies/lol.png

Edit: i jeszcze bym dodała, żeby nie trzymać chowańców, których jedzenia nie jesteśmy w stanie znaleźć na mapce. Przy takim legendarnym chowańcu to prosta matematyka - 30 maany × 30 dni = 900 maany miesięcznie na plusie /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Morenn (04-12-2018 o 09h18)

I              h a v e            E. T.             o n              m y                b i c y c l e
https://cdn.discordapp.com/attachments/631822868845690884/673200975909093410/ezgif-7-9dd1f32d7cf5.gif
B e c a u s e            g i v i n g            u p             w o n 't             w o r k

#5 16-11-2018 o 17h25

Straż Absyntu
Sheala
Straż na szkoleniu
Sheala
...

Okej, coś dla mnie /static/img/forum/smilies/big_smile.png

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Sheala
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chyba po to żeby mieć sporo kasy, no i ewentualnie robić replay'e odcinków /static/img/forum/smilies/big_smile.png
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Raczej oszczędną, na targu kupuję tylko okazyjnie w celu dalszej odsprzedaży
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 5017 (16.11.2018)
★ Twój cel: 15 000

Edit 18.11.: stan konta to 3389, bo kupiłam Bakrahella
Edit2 6.12: stan konta to 5108, ale przede mną jeszcze odcinek 22
Edit3 7.02: 10 953, i tym samym zmieniam cel na 15 000 /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Moją wskazówką co do oszczędzania jest polowanie na targu na eventowe jedzenie. W trakcie tego eventu udało mi się kupować sporo opętanych jabłek itp. za bezcen i odsprzedawać później drożej.

Ostatnio zmieniony przez Sheala (07-02-2019 o 10h45)

#6 16-11-2018 o 17h32

Straż Absyntu
gzbtch
Piechur Straży
gzbtch
...

Typowe miejsce do chwalenia się maaną XD

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: gzbtch
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chcę mieć świetny spokój z maaną, nie musieć się martwić, że wydam za dużo, potem będę musiała ciułać na odcinek.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: To zależy od humoru i stanu konta - obecnie jestem oszczędna, ale mając w czerwcu 50k rozrzuciłam 80k na Spring Faery od tak i leciałam na 20k ledwo co :< (Pomiędzy też coś zarobiłam, więc no, wiem, że 50 i 80 się nie kalkuluje)
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 38 671 (a przed Halloween było 45k /static/img/forum/smilies/yikes.png Gdzie ja to wydałam?)
★ Twój cel: 100k i potem nie zejść poniżej

Jak mieć więcej maany? Jak ktoś chce już tę maanę kupować, to lepiej kupić zm, za które kupi się pożywienie eventowe i potem sprzedać je za 29 maany/sztuka. Więcej maany za mniej pieniędzy, niestety kosztem czasu.

Ostatnio zmieniony przez gzbtch (16-11-2018 o 17h33)

+IN THE NAME OF LOVE+

https://66.media.tumblr.com/7a1ef5b2c026b970ee395730e82fe7ca/c5ad4f312dae533e-2f/s400x600/612c9157e74ee740a18f3188ddac7d693aaa930a.gifv    https://66.media.tumblr.com/d1924edd201b81a4500b182ece6ee67a/c5ad4f312dae533e-a6/s400x600/00b94740366224150cd367edcf33a140716548c4.gifv

#7 16-11-2018 o 17h50

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

@up To samo pomyślałam /static/img/forum/smilies/wink.png

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Crewedka
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: W razie kolejnego "wspaniałego pomysłu" Beemoov chcę mieć odpowiednio dużo środków na przechodzenie odcinków tak, aby przynajmniej przez dwa lata mieć z głowy wszelką szarpaninę o maanę.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: W grze jestem osobą oszczędną (w prawdziwym życiu już nie bardzo...), zazwyczaj staram się nie wydawać zbyt wiele, nie lubię, gdy stan konta "leci w dół".
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 68 266
★ Twój cel: Dobić do 100 000 i utrzymać ten poziom tak długo, jak długo administracja nie wprowadzi limitu

W kwestii rad nie napiszę nic nowego ponad to, co pisałam w innych wątkach: Dla mnie oszczędzanie zaczęło się od zakupu chowańca, który ma żarło tanie, jak barszcz, bo wypadające z taniej, początkowej lokacji (chodzi o Panalulu). Taki "darmowy" w utrzymaniu chowaniec to czysty miesięczny przychód w postaci 900 maany, nie licząc gier (teraz zbliża się Black Friday, a więc będzie można kupić chowańce jeszcze taniej).

http://img.over-blog-kiwi.com/0/93/23/32/20180112/ob_410186_big-bang-image-big-bang-36087917-500-2.gif

#8 16-11-2018 o 19h04

Straż Obsydianu
Arha
Piechur Straży
Arha
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Arha
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Zdecydowanie lubię szaleć na targu i w butiku podczas eventów. A na to jak wiadomo trzeba ogromnych zapasów maany, żeby zwyczajnie nie martwić się tym, ze na coś zabraknie, a za pasem odcinek
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Rozrzutną i to bardzo... Lubię łapać na rynku wszystko po kolei, podczas eventów również przepuszczam sporą dawkę gotówki.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 154 554
★ Twój cel: 200k

Zdecydowanie dużo zarobiłam na łapaniu tanich rzeczy na targu. Tak, obecnie to ciężka rzecz, ale nawet jeżeli przedmiot uda się sprzedać o 100 drożej, to jest już ta stówka w kieszeni. Wiele dał mi także swego czasu chowaniec. Po Ciralaku przesiadłam się na Seryphona, który był ze mną niemalże rok i był cudownym wyborem, noszącym sobie po 5 sztuk żarełka na raz.

Ostatnio zmieniony przez Arha (16-11-2018 o 19h04)

https://i.imgur.com/yy4ACIh.png

#9 16-11-2018 o 21h21

Straż Cienia
kukułka
Straż na szkoleniu
kukułka
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika:kukułka
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chcę być na bieżąco z odcinkami. Długa droga przede mną/static/img/forum/smilies/hmm.png
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?:Raczej oszczędną, ale czasem nie mogę się oprzeć pokusie;)
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 848
★ Twój cel: 2600 - tak, żeby na spokojnie skończyć odcinek. Później zacznę od początku /static/img/forum/smilies/roll.png

Ostatnio zmieniony przez kukułka (16-11-2018 o 21h24)

//i.pinimg.com/originals/0b/95/e8/0b95e80996ca264d8dfedb58edbf0cd1.gif

#10 16-11-2018 o 21h27

Straż Cienia
Methrylis
Tester eliksirów
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Arha, jednak nie jestem tak bogata jak myślałam ;o xd

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Methrylis
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: z powodu takiego, że im wincyj mosz, tym wincyj chcysz.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Jedno i drugie. Z jednej strony niemal nie odwiedzam targu, a wręcz sprzedaję co się da, a z drugiej bardzo chętnie wydawałam maanę na arty czy konkursy.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 103 744
★ Twój cel: 200 000

Tak jak wyżej wspominałam, sprzedaję niemal wszystko, czego nie noszę. Przede wszystkim biel, która schodzi bardzo łatwo, a której niemal wcale nie używam. Itemki na targu kupuję baaardzo rzadko, a jak już, to też nie szaleję z myślą "ach, mam tyle hajsu, to mogę". Taka mała eldkowa sknera ze mnie xd

+ taka mała rada: sprzedawać składniki na sakwy. Nie same sakwy, ale składniki, zwłaszcza na te najlepsze sakwy. Od razu po północy schodzą jak złoto.

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (16-11-2018 o 21h30)

#11 16-11-2018 o 21h47

Straż Obsydianu
Alissash
Żołnierz Straży
Alissash
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Alissash
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Mimo że gram regularnie, to z odcinkami jestem hen daleko w tyle, prawie połowę przegapiłam. Chcę to nadrobić jak najszybciej, ale gotówka strasznie szybko mi ucieka sprzed nosa. Przed eventem miałam 8 tysięcy maany, później ta liczba wahała się nawet do 10, po czym znowu spadła przez szał zakupowy, co boli moje serduszko.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Coś pomiędzy, jak wpadnę w szał zakupowy to maana sama ode mnie ucieka.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 8 693
★ Twój cel: Na chwilę obecną 15 000

Sama nie mam jakiś super rad dotyczących oszczędzania (bo średnio mi to szczerze idzie), ale uczcie się na moich błędach. Zanim cokolwiek kupicie zastanówcie się kilka razy, czy aby na pewno tego potrzebujecie, a jeśli to nowa część garderoby, to czy pasuje do reszty ubrań. Czasami nawet czegoś olśniewającego i "prestiżowego" nie opłaca się zdobywać kosztem zapasów maany, zwłaszcza, jeśli tylko ma kurzyć się w szafie.

Ostatnio zmieniony przez Alissash (16-11-2018 o 21h53)

Sygnatura w naprawie, złodziej ukradł wszystko jak wyjechałam na wakacje :<
https://media.tenor.com/images/4720ea4ca73eabcbdbb878c13ae272f1/tenor.gif
Sygnatura w naprawie, złodziej ukradł wszystko jak wyjechałam na wakacje :<

#12 17-11-2018 o 12h03

Straż Obsydianu
Vilema
Przyjaciółka chowańców
Vilema
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Vilema
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chcę dokończyć odcinek 16, a potem pozbierać na event wielkanocny (planuję z wyprzedzeniem, żeby potem móc zaszaleć)
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Generalnie nie jestem rozrzutna, ale postanowiłam nadgonić z odcinkami, więc teraz krucho u mnie z maaną.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 455 [2018-11-17]
★ Twój cel: 250 000

Dużo maany schodzi mi na żarełko dla Chowańca (mam melomanthę), ale za to łupię w minigry codziennie ile tylko się da. No i staram się unikać targu, pokusy są zbyt silne xD

EDIT [2018-12-09]: Pochwalę się swoim miesięcznym postępem <3
Obecnie mam 1 357 maany, nadrobiłam trzy odcinki i zdecydowałam się wymienić Chowańca. Skoro zbliża się event gwiazdkowy to nałapię candy cane'ów dla mojego starego dobrego danalasma i wypuszczę go po evencie, niech sobie pełza na poszukiwania. Ma taką wyższość nad Melomanthą, że jego pożywienie można znaleźć na mapce, co prawda tylko raz w roku, ale to zawsze coś. Cel pozostawiam sobie ten sam.

EDIT [2019-02-16]: Dwa miesiące minęły, oto mój postęp.
★ Wymieniłam swojego Chowańca na Danalasma. Jestem z tego bardzo zadowolona, bo do teraz mogę trafić na żarełko dla niego na targu.
★ Dokończyłam już odcinek 16. Mało tego, jestem obecnie w trakcie odcinka 22 i na razie przystopuję z odcinkami. Już pogodziłam się z tym, że nie będę na bieżąco chyba nigdy za cenę maany, nie przeszkadza mi to.
★ Mój obecny stan maany to - uwaga, uwaga - 6 368 maany <3 Jestem z siebie mega dumna, że tyle uciułałam, a w sumie zarobiłam, bo zrobiłam małą wyprzedaż ze swojej eldkowej szafy. Opłaciło się, bo udało mi się przejść cały event dzisiaj (przed pierwsze dwa dni nie mogłam się zalogować, he he ;-; ). Nadal dążę do wymarzonych 250 000, mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć postawiony cel bez inwestowania w banku.

Ostatnio zmieniony przez Vilema (16-02-2019 o 22h30)

https://media.giphy.com/media/11K2Frm4QEwfQI/giphy.gif

#13 17-11-2018 o 12h17

Straż Absyntu
Lorenna
Pokonała kurę
Lorenna
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika:Lorenna
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Lubię być zabezpieczona, a poza tym chcę sobie porobić replaye, żeby mieć pełną kolekcję ilustracji (olewałam te z Leiftanem, bo nie chciało mi się zmieniać ws na "ktoś" XD)
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Oszczędną, i na eldce, i normalnie. Sprzedaje na targu co się da i rzadko kupuje, ale jak już wpadnę w "szał zakupowy" to maana leeeci /static/img/forum/smilies/tongue.png
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 10 008
★ Twój cel: 15000

Ostatnio zmieniony przez Lorenna (17-11-2018 o 12h18)

https://zapodaj.net/images/5ab1f6713a6d6.png

#14 17-11-2018 o 12h38

Straż Obsydianu
Kace
Akolita Jednorożców
Kace
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Kace
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: nadrobienie odcinków oraz satysfakcja z posiadania większej ilości maany, gdy wychodzi nowy odcinek i nie muszę na niego zbierać naprędce ;-;
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: na zmianę
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: aktualnie 156 xDDD {11.11.2018}
★ Twój cel: najpierw 5 tysi, później 20 000

A ja takie: dlaczego ten wspaniały wątek ma tylko jedną stronę? Po czym ogarnęłam, że powstał dopiero wczoraj xD Pisany jest mu sukces, zdecydowanie xDDD Wspaniała inicjatywa, jestem przeszczęśliwa *-* Jak dotąd próbuję oszczędzać i wciąż bezskutecznie. [Próbuję zarobić na targu ale wciąż źle na tym wychodzę, tymczasem moja przyjaciółka nie robi nic, a nawet Januszuje i ciągle ma maanę pod dostatkiem... XD]

Nie ogarniam targu a ostatnimi czasy ciągle tam łażę i zbieram "okazje". Prawda, że czasami faktycznie znajdzie się jakaś perełka w postaci itemu obniżonego 10-krotnie, jednak innym razem mogę się porwać na zawyżoną rzecz i w sumie... tak zbieram na zmianę z wydawaniem i w końcu wychodzę na zero ;_; Muszę przyznać z ciężkim sercem, że zasada nr jeden jest jak najbardziej adekwatna... Ale bardzo trudna do przestrzegania xD

Ostatnio postanowiłam, że jak już będę miała ten 1000, później dwa... To stopniowo będę, radykalnie, zabraniać sobie schodzić poniżej tego 1000, żeby zawsze ten tysiąc na koncie był. I faktycznie, przez jakiś czas działa... ':\D

Ostatnio zmieniony przez Kace (17-11-2018 o 12h47)

#15 17-11-2018 o 12h51

Straż Cienia
Phoebe
Straż na szkoleniu
Phoebe
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Phoebe
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chcę najpierw przejść wszystkie dostępne odcinki, a potem porobić ripleje dla ilustracji. Wszystkich.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Raczej oszczędną, chyba że zobaczę jakieś BOŻE JAKIE TO TANIE, ZA PÓŁ ROKU SPOKOJNIE WYCIĄGNĘ ZA TO 10 RAZY WIĘCEJ
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: Eeee... 13? XD Tak, właśnie to drugie w okresie poeventowym u mnie zazwyczaj wygrywa... ;-;
★ Twój cel: Najpierw zebrać jakieś 10 tysi, by skończyć odcinki, a potem z 60, potem znów 60 - by porobić ripleje najpierw z jednym kolo, potem drugim, trzecim, a potem te wszystkie, co zostaną.

Tak swoją drogą to mam pytanie z gatunku co bardziej się opłaca pod względem czysto finansowym - kluć teraz chowańca z normalnej mapki dla darmowego/taniego żarcia (ale wydać haj$ na inkubator) czy może na razie przetrzymać z Ciralakiem, karmiąc go raz na dwa dni?

(chlip, zjadło mi sygnaturkę :c)

~Tak baj de łej, możecie na mnie mówić Świetlana, bo zawsze jak się zjawiam, to w blasku chwały.~

#16 17-11-2018 o 13h06

Straż Cienia
Mioshi
Akolita Sargousetów
Mioshi
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Mioshi
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Moim głównym celem jest oczywiście zbieranie manny na odcinki /static/img/forum/smilies/big_smile.png Gdy już będę na bieżąco to mam plan, żeby zacząć zbierać sakiewki. Chciałabym zdobyć kilka unikatowych itemków /static/img/forum/smilies/tongue.png
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Wydaje mi się, że rozrzutną, ale pracuję nad tym /static/img/forum/smilies/roll.png
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 7 931 /static/img/forum/smilies/big_smile.png
★ Twój cel: 20 000      /static/img/forum/smilies/tongue.png

:v

#17 17-11-2018 o 13h15

Straż Absyntu
Azalin
Akolita Sylfy
Azalin
...

Jak widzę te wasze kwoty z pięcioma zarami, to działa magicznie motywująco. xD

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Azalin
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: bo lubię chomikować; bo jak Meth pięknie ujęła, im wincyj mosz, tym wincyj chcysz; bo nie znasz dnia ani godziny, gdy bimuf weźmie się za kolejne "dobre zmiany" na Eldzi i zmieni system.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Jestem sknerą. Poza tym, nie mam nawet ostatnio za bardzo czasu na siedzenie na targu.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 33 442
★ Twój cel: 50 000, potem 100 000

https://i.imgur.com/RHvuFq8.png

#18 17-11-2018 o 21h17

Straż Absyntu
shironevina
Akolita Sylfy
shironevina
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: shironevina
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Żeby mieć maane na odcinki, sakiewki SF i rzeczy dostępne tylko w butiku w trakcie eventów.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Niestety rozrzutną, wydaje zdecydowanie za dużo na rzeczy których nawet nie potrzebuję.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 1 105
★ Twój cel: 100 000

https://i.postimg.cc/2yt1Yxr0/dow0w2.png

#19 17-11-2018 o 21h26

Straż Cienia
Lumisade
Żołnierz Straży
Lumisade
...

★ Chcę oszczędzać! ★
Nazwa użytkownika: Lumisade
Z jakiego powodu oszczędzasz?: chciałabym jednak kiedyś poznać trochę bardziej fabułę gry a nie przepuszczać wszystko na ubrania XD
Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: niestety rozrzutną
Twoja obecna ilość maany na koncie: 117
Twój cel: 2000

Konkretnie chcę kupić biały stroik Wolf Druid i już przestać wydawać maanę na targ przynajmniej do końca roku.
A potem dodam to do listy postanowień na 2019.

https://78.media.tumblr.com/e883ee2d6960eb9c24a99a00b773c85c/tumblr_nxwe6lqaHH1uqc09fo1_500.gif

#20 17-11-2018 o 21h39

Straż Absyntu
Faroline
Żołnierz Straży
Faroline
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Faroline
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: A żeby nie martwić się, że na odcinek nie starczy i w razie potrzeby mieć na jakiś wymarzony przedmiocik.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Staram się oszczędzać, ale jak widzę coś za okazyjną cenę, no to się nie da nie kupić XD
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 4 142
★ Twój cel: 10 000 A potem nie schodzić już poniżej tej kwoty /static/img/forum/smilies/tongue.png

Widzę, że tu jakieś świetne wyzwanie dla mojej osoby XD Zaczynając grę, kiedy to nie starczało mi na przejście odcinków, to bardzo często odwiedzałam gry, wyliczając godziny do momentu, aż znowu będę mogła zagrać. Ale kiedy zaczęłam zgłębiać tajniki targu i zaczęłam na nim zarabiać, to stałam się bardzo leniwa i w gry już praktycznie nie gram XD Ale teraz widzę, że nawet te kilka maany ma znaczenie, więc chyba podejmę się tego wyzwania. Ot taka motywacja /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Faroline (17-11-2018 o 21h39)

https://iv.pl/images/6f84b52a42faa9e7d743ee2b2a1324b6.png

#21 17-11-2018 o 21h43

Straż Cienia
Killua
Rekrut
Killua
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Killua
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: chcialabym uzbierac troche maany przede wszystkim zeby porobic replaye i zdobyc pare ilustracji, ktore ominelam przez wlasna glupotexD no i miec oczywiscie "na ruchy", bo nie ukrywam, ze lubie sobie posiedziec na targu i brac byle glupote, "bo tanio".....
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: rozrzutna. niestety. to znaczy jak juz sobie postanowie zeby oszczedzac to bede to robic, dlatego wlasnie tutaj jestem, zeby wreszcie sie ogarnac. xD
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 948
★ Twój cel: 20000. na razie. potem pewnie wiecej, lubie miec na zapas. oby mi sie udalo.

https://66.media.tumblr.com/6decedf0803b188910bdc799bd5b579a/tumblr_mtd88llJQ11s9vy2oo8_r1_250.gif  https://66.media.tumblr.com/3a0b44b06bb57307baac58da3d3a6313/tumblr_mtd88llJQ11s9vy2oo6_r1_250.gif

t h e r e   a r e   n o   h a p p y   e n d i n g s   b e c a u s e   n o t h i n g   e n d s

#22 18-11-2018 o 00h14

Straż Absyntu
Rudenix
Akolita Jednorożców
Rudenix
...

O matko, a ja myślałam, że ze swoim budżetem to jestem jakimś bogaczem xD
★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Rudenix
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Bo jednak jestem biedna jak mysz kościelna, poza tym czas przejść odcinki, bo stoję w miejscu. :v
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Na targ bez kija nie powinnam podchodzić, jak najbardziej rozrzutna. /static/img/forum/smilies/roll.png
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 9 137
★ Twój cel: 25 000 przynajmniej, a mogłoby być jak najwincyj, byleby nie klepać bidy /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Co do oszczędzania, to dodać mogę, że po prostu najlepiej sprzedawać ubranka, których kolorów nie będziemy nosić, bo po co mają się kurzyć w szafie i być zmorą w przewijaniu, skoro zawsze ten grosz do grosza można uzbierać? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Rudenix (18-11-2018 o 00h14)

#23 18-11-2018 o 00h53

Straż Absyntu
Lala
Żołnierz Straży
Lala
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Lala
★ Z jakiego powodu oszczędzasz? Bo lubię mieć. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną? Dość oszczędną, bo jak wspomniałam wyżej - lubię mieć. /static/img/forum/smilies/wink.png
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 36 315.
★ Twój cel: 50 000, bo z takim wynikiem było mi dobrze, ale musiałam w końcu nadgonić odcinki.

Podoba mi się inność tego wątku. /static/img/forum/smilies/wink.png Zgadzam się z tymi wskazówkami. Bardzo długo nie odwiedzałam targu (właściwie aż do eventu, zresztą podczas też raczej raczej informacyjnie i po przynęty), w minigry zawsze gram jak najwięcej - zwykle te trzy razy dziennie, jak rozkład dnia pozwoli. Prawie rok był ze mną draflayel, jednak słabo się sprawdzał i w trakcie eventu wróciłam do melomanthy. Zawsze to 40 PE więcej, a koszt nie aż tak duży, skoro dla smoka też musiałam kupowac jedzenie, bo znajdować nie chciał. Przyznam się, że napaliłam się na homonculusa i bardzo chcę go przetestować, nawet jeśli ten absyntowy niezbyt wygląda, ale chodzi właśnie o tę taniość, o chomikowanie. /static/img/forum/smilies/wink.png Niestety nie mam dobrego nosa do interesów, więc zarabianie na targu aż tak dobrze mi nie idzie, choć czasem też się i poszczęści. Może pora rozpocząć sprzedawanie właśnie sakiewkowych składników, zamiast dorabiać się na bawełnie? /static/img/forum/smilies/big_smile.png Na pewno dla mnie dochodowe okazało się sprzedawanie legendarnych sakiewek. Tam są takie buble, że już wolę odłożyć purrohajsy i kupić raz na jakiś czas konkretną rzecz typu łuk (którego nigdy nie nałożyłam) albo alizee (choć ma zupełnie niepodobające mi się ombre w 95%), a zyskać 500-600 maany. Resztę otwieram, bo tanio schodzą na targu.

Ostatnio zmieniony przez Lala (18-11-2018 o 00h57)

#24 18-11-2018 o 01h15

Straż Cienia
malgi90
Rekrut
malgi90
...

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: malgi90
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Jak na razie, to chcę nadgonić z odcinkami.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: To zależy... raczej jestem typem janusza, ale jak coś naprawdę chcę lub po prostu wpadnę w zakupowy szał to mogę się pożegnać z moją maaną XD
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 2176
★ Twój cel: Na razie 3000 żeby przejść odc 9, a potem się zobaczy /static/img/forum/smilies/wink.png

#25 18-11-2018 o 10h42

Straż Cienia
Yanlien
Pokonała Carcolha
Venise
...

https://orig00.deviantart.net/dea0/f/2018/203/4/2/mhrocznyozdobnikjpg_by_mechanicpigeon-dchxp90.png

★ Chcę oszczędzać! ★
★ Nazwa użytkownika: Venise
★ Z jakiego powodu oszczędzasz?: Chcę mieć dużo hajsu.
★ Jesteś osobą rozrzutną czy raczej oszczędną?: Oszczędną - przynajmniej w grze.
★ Twoja obecna ilość maany na koncie: 77 453
★ Twój cel: 100k, później jeszcze więcej.

Ja głównie żyję ze sprzedaży sakiewek, jeśli nie chcę ich otwierać, składników do nich, jedzenia dla legend z mapy, a przede wszystkim (kiedy mam legendy z eventów) jedzenie dla chowka kupuję za monety.
No sprzedaję jajca, których nie chcę. Też ładnie schodzą (ale nie mówię tu o tych podstawowych).

Ostatnio zmieniony przez Venise (18-11-2018 o 10h45)

https://66.media.tumblr.com/4fdac093ccc4cf869b37aafd91ec44f4/865f0d30f659385b-35/s540x810/7e92d0cab6eecf2038da77a50d9940893b47783b.gifv

https://66.media.tumblr.com/dfea7e1d7e7a06413200bdf6dfdab473/42362c770b411ebc-16/s400x600/d8e44335cbadfb45c62d04b7a6e862936a71ea6b.gifv https://66.media.tumblr.com/b1d01a12ed4a2de9e362aaa53aeefbd0/42362c770b411ebc-ed/s400x600/f2ef17c5152ff211c7bc15d2d62889c197f0cc46.gifv

https://naforum.zapodaj.net/images/a7ec46ef4ce2.png

Strony : 1 2 3 ... 11