Forum

Strony : 1

#1 26-12-2018 o 13h46

Straż Cienia
Ivylla
Młody rekrut
Ivylla
...

Są tutaj jacyś fani Wiedźmina?
Jaka jest Wasza ulubiona postać? Ulubiona lokacja? Ulubiony fragment z książki? Ulubiona mija?
Macie jakieś wiedźmińskie stroje na Eldce?  /static/img/forum/smilies/lol.png

https://az616578.vo.msecnd.net/files/2015/09/21/635784027248691970-774383006_large.gif

#2 26-12-2018 o 13h56

Straż Obsydianu
Mystification
Akolita Chochlików
Mystification
...

Wątek Wiedźmin załóż lepiej w dziale "Kultura i Rozrywka". Tam wszyscy rozmawiają o grach i książkach.

#3 26-12-2018 o 13h56

Straż Lśniąca
Konoe
Arcykapłanka Świtu
Konoe
...

Przeniosłam wątek do odpowiedniej sekcji.

https://i.imgur.com/VBS8ocE.png

#4 26-12-2018 o 20h48

Straż Absyntu
Tasio
Pokonała Dahu
Tasio
...

Myślę, że jest tutaj sporo fanów Wiedźmina. Mam nadzieję, że szybko się ujawnią, bo z chęcią poczytam też posty innych.

Zawsze bardzo lubiłam Ciri. Lubię jej przemianę z energicznego, upartego dziecka, przez pyskatą, brutalną nastolatkę, aż do niezależnej, pełnej nostalgii kobiety. Ja przynajmniej tak odebrałam jej przygodę. Jest jedną z moich ulubionych fikcyjnych postaci w ogóle, szczególnie żeńskich.

Jeśli zaś chodzi o same gry, to bardzo polubiłam Olgierda. Nie uważam go za złego człowieka, według mnie on po prostu się pogubił, popełnił okropne błędy, których żałował. Z miłości. Moim zdaniem to nie jest definicja złego człowieka, jak sądzą co niektórzy.

Ogólnie duża ilość postaci przypadła mi do gustu. Nawet Yennefer polubiłam, która przez długi czas należała raczej do grona bohaterów, których darzę antypatią. Ostatecznie przekonałam się do niej, za drugim podejściem do serii książek.

Ulubiona lokacja to zdecydowanie Skellige. Jest po prostu magiczne. Jeszcze ta muzyka! Poza tym, lubię takie zimno-nordyckie klimaty. Aczkolwiek również Velen jest bardzo klimatycznym miejscem, jednak tam nie lubię siedzieć zbyt długo, bo staje się to po prostu przytłaczające. Tego problemu nie mam z Skellige ani też z Kaer Mohren, ale z kolei w Kaer Mohren nie lubię przebywać po śmierci Vesemira, bo jest zbyt puste i smutne. Jakby uciekło stamtąd całe życie.

Ulubiony fragment książki, hm... Ja ogólnie bardzo lubię trzy następujące po sobie tomy od "Czasu Pogardy" do "Wieży Jaskółki", bo najmilej mi się je czyta. Było zbyt dużo fajnych akcji w tej serii, żeby wybrać jedną, ale w pamięć szczególnie zapadł mu bankiet czarodziejów z drugiego tomu i oczywiście "zabawa" Ciri na łyżwach na zamarzniętym jeziorze z czwartego tomu. Akcja z ratowaniem elfa podczas wojny przez Shani i innych uzdrowicieli z piątego tomu też jakoś zakodowała się w mojej głowie. Cała wędrówka Geralta ze swoją świtą była także ciekawie przedstawiona. Polubiłam wtedy wszystkich, zwłaszcza Regisa.

Ostatnio zmieniony przez Tasio (26-12-2018 o 20h52)

https://33.media.tumblr.com/5376edff55b3b0cda2319b7129c52424/tumblr_n9d1kq2BP01s9rujjo1_r1_250.gifhttps://33.media.tumblr.com/d103b95265484a618d35ddb3f6ba504b/tumblr_n9d1kq2BP01s9rujjo3_r1_250.gif

#5 13-07-2019 o 21h39

Straż Cienia
kukułka
Straż na szkoleniu
kukułka
...

Muszę przyznać, że wiele wydarzeń wypadło mi z pamięci. Planuję sporzytkować wakację na ponowne przeczytanie całej serii ( po tym, jak przeczytam obiecaną pani polonistce Lalkę /static/img/forum/smilies/roll.png ).

Pamiętam, że bardzo podobał mi się klimat utrzymany w Wiedźminie oraz to, że nie znosiłam czarnowłosej ukochanej Geralta...(co, jak co, ale scena z jednorożcem wypaliła mi się w mózgu i nie może z niego wyjść) Jakoś tak wolałam Tris. Pewnie wrócę tu z odświeżonymi wrażeniami pod koniec sierpnia.

A przy okazji.... Czy wy też czekacie na Geralta Henrego Cavila?
Mam obawy, jeśli chodzi o fabułę. W głowie od razu pojawia mi się nasz polski potworek. Cavil o dziwo wygląda na Geralta (jak się o tym dowiedziałam, miałam opory).
Yenn mnie nie przekonuje, ale i tak dam jej szansę.

Tak dla zajawki:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

A tutaj panie:

Jak wam się podoba? Możemy tu też rozmawiać o serialu?

//i.pinimg.com/originals/0b/95/e8/0b95e80996ca264d8dfedb58edbf0cd1.gif

#6 20-07-2019 o 22h01

Straż Absyntu
Inravil
Akolita Jednorożców
Inravil
...

Na pewno jest tutaj dużo fanów Wiedźmina, ale nie wiedzieć czemu się ukrywają. ;w;

Muszę przyznać, że pałam ogromną miłością do Yennefer. Chociaż zauważyłam, że większość jednak za nią nie przepada. Mnie bardzo podoba się jej charakter, mimo że jest zołzowata. Uwielbiam, kiedy kobiety potrafią pokazać pazurki, nie dają sobą pomiatać i doskonale wiedzą czego chcą, a przy tym również mają w sobie cząstkę czegoś uroczego (za urocze uważam to jak Yen zwraca się do Ciri; córeczko).

Co do gry to zdecydowanie w trakcie polubiłam Tasaka (na początku mnie drażnił, bo zawsze był taki hen do przodu), ile ja się przy nim uśmiałam! No przysięgam, że uwielbiam gościa. Jego teksty to rzecz, którą będę pamiętać do końca życia.

Ten temat wywołał we mnie nutkę nostalgii, aż mam ochotę znów zasiąść do książek, a potem przejść od nowa Wieśka 3, by poczuć z powrotem cały ten magiczny klimat.

A wspomnienie o strojach z Wiedźmina obudził we mnie wyobraźnie, chociaż obiecałam sobie przytrzymać maane i nie wydawać na głupoty, to samo się prosi, by coś spróbować skomplementować. ;p

https://66.media.tumblr.com/4e82964d753aa00c01e91b97cdccafd8/tumblr_pii953Ns521rgdbhdo3_500.gifv

#7 20-12-2019 o 22h23

Straż Cienia
Methrylis
Tester eliksirów
Methrylis
...

https://i.imgur.com/KLbAPid.png

Skoro mamy tu taki wątek, chyba należałoby go odkopać w dniu premiery serialu, prawda? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ci, którzy oglądali - jak wrażenia? Ja jestem na czwartym odcinku - tylko dlatego, że chciałabym się choć trochę dłużej podelektować serialem, toteż jutro strzelę sobie kolejne cztery /static/img/forum/smilies/big_smile.png A potem pewnie powtórki.

Po tych czterech odcinkach mogę wysnuć kilka wniosków, a więc:

wnioski

Jutro pewnie znowu coś tu dopiszę :v

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (20-12-2019 o 22h23)

https://i.imgur.com/ujEBcI9.png

P A R R I E      M A S Z     4      M I E S I Ą C E      N A      D O K O Ń C Z E N I E    S P N     -    D O     2 3 . 0 3 . 2021 !
f     a     n                            l     d     s                            w     c      i     ą     g     a     j     ą     c     y                             t     o     n     y     '     e      g     o                              j     a     k                           v     e     r     ę
i n s t a g r a m                                              f a n k l u b    e z a                                        f f    " z a    k u r t  y n ą     n i g r  e d o "
https://zapodaj.net/i

#8 21-12-2019 o 21h27

Straż Absyntu
Tasio
Pokonała Dahu
Tasio
...

Właśnie zaczęłam piąty odcinek i też z chęcią się wypowiem, co sądzę

a troszkę tego jest

Ostatnio zmieniony przez Tasio (23-12-2019 o 08h58)

https://33.media.tumblr.com/5376edff55b3b0cda2319b7129c52424/tumblr_n9d1kq2BP01s9rujjo1_r1_250.gifhttps://33.media.tumblr.com/d103b95265484a618d35ddb3f6ba504b/tumblr_n9d1kq2BP01s9rujjo3_r1_250.gif

#9 22-12-2019 o 13h16

Rekrut
Idaja
...

@Tasio tak bardzo się z Tobą zgadzam. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Uwielbiam wiedźmina, przyznam też, że gdy tylko dowiedziałam się o serialu nie mogłam się go doczekać. Jestem fanką sagi i tylko książkami się sugeruje, o grze niewiele mi wiadomo, ale nie ubolewam, bo mam stworzony obraz bohaterów tylko i wyłącznie w swojej wyobraźni. Specjalnie przed premierą przeczytałam jeszcze raz wszystko, chwile  wyjęte z życia i jak zawsze warto. Nie wiem jak wy, ale dla mnie ta podróż jest pełna wzruszeń. Niestety między mną i serialem nie ma chemii, dlatego dystanuje się i traktuje go jak już odrębną historię. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Najbardziej urzeka mnie muzyka i Jaskier. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Nie umiem chyba wybrać ulubionej postaci, ale Yennefer jest zdecydowanie jedną z nich. Przyznam, że jak czytałam książki pierwszy raz nie lubiłam jej tak bardzo i wydaję mi się, że w pewien sposób dojrzałam do tej postaci lub po prostu zmienił się mój sposób interpretacji. W każdym razie czuję, że jest mi bliska. I niestety ta serialowa nie odzwierciedla mojej, ale to nic. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Na moją uwagę zasługuje też Essi, którą uwielbiałam od samego początku i na przestrzeni lat to się nie zmieniło, a pojawia się tak krótko. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Oczywiście muszę też wspomnieć o krasnoludach, fragmenty z nimi zaliczają się do takich do których chętnie się wraca co jakiś czas. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Mogłabym tak jeszcze długo, długo, ale przez to tylko nabieram ochoty by znowu sięgnąć po książki.. W każdym razie bardzo się cieszę, że wiedźmin osiągnął taką popularność. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

#10 22-12-2020 o 19h04

Straż Obsydianu
Etienne
Piechur Straży
Etienne
...

Ja od jakoś czerwca gram w Wiedźmina III, ale dość powoli mi to idzie z powodu braku czasu, mimo że zdarzały się dni w wakacje że tylko siedziałam i grałam /static/img/forum/smilies/big_smile.png Jestem na Skellige wprawdzie no ale od wielkiego dzwonu ostatnio odpalam gierkę i ze 2 zadania czy coś robię. A jeszcze dodatki czekają /static/img/forum/smilies/big_smile.png A serial oglądaliśmy z chłopem, on czytał już część książek, ja nie więc może trochę gorzej mi to oceniać no ale mamy mieszane uczucia generalnie. Oglądaliśmy niedawno, ale byśmy mieli oglądać rok temu a potem czekać tak długo na kolejny sezon to lipa nieco. No i dla mnie wiele scen było trochę zbyt drastycznych i ciężkich do zniesienia.

No i ogólnie ta kwestia chronologii co wiele osób zwraca na to uwagę.

Strony : 1