Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2

#26 14-01-2019 o 15h40

Straż Cienia
KimHaNa
Obrońca Straży
KimHaNa
...

Odcinek z lepszych jak do tej pory,bardzo przyjemnie mi się grało.Szkoda tylko,że nasza postać nie jest smokiem bo to było by mega fajne :3.

#27 14-01-2019 o 20h09

Straż Obsydianu
Mithril
Akolita Jednorożców
Izara
...

Na odcinek zeszło mi 3,800 maany
Minus strój, więc 3000 na samo bieganie po lokacjach, oklepana kwota. Taka... może być.
Po tym odcinku zaczęłam doceniać nowy system słodkiego flirtu, gdy na szukaniu Chrome'a zeszło mi 980 maany, bo nie chciał się pojawić. Myślałam, że wygryzę dziurę w laptopie. Nawet przestało mnie boleć płacenie za kwestię "dalej" tam.

Tak właściwie po tym epizodzie mam więcej pytań niż odpowiedzi. Mam wrażenie, że cały czas mi coś umyka, jakiś ważny element, kluczowy dla fabuły. Ale to dobrze, przynajmniej jest ciekawie. Chyba najbardziej nurtuje mnie co miał na myśli smok, mówiąc o ostatniej próbie. Były jakieś poprzednie? Czego niby dotyczyły? Chyba, że miał na myśli śmierć Eriki, bo prób jej unicestwienia było wystarczająco /static/img/forum/smilies/roll.png

Bardzo martwi mnie sytuacja z Valkyonem, jest moim wybrankiem i dzieje się aktualnie źle. Zachowanie najmniej podobne do niego.

Podczas rozgrywki rysowałam sobie schematy z pytań i rozważań, które przyszły mi do głowy. Ułożyły mi się 3 główne założenia. W 1a gra na samym końcu, mówi, że Erika nie jest smokiem, ale załóżmy chwilowo, że jednak ma coś w sobie z ognistych, żeby nie psuć mi zabawy w schematy fabuły:

1. Valkyon wierzy, że Lance nie żyje
1a) ale wyczuwa czyjąś obecność (być może Eriki, która jest smokiem, pół smokiem, ze względu na jej ogniste moce i czytanie sobie w myślach (możliwe na poziomie rasa-rasa)
1b) i nic nie wyczuwa, ponieważ ból i szok doświadczony po stracie brata zablokował tę część mocy

2. Valkyon wie, że Lance żyje
2a) dlatego mówi, że przestał szukać zabójcy brata
2b) i po prostu jest dobrym aktorem, więc kryje brata

3. Valkyon powoli zaczyna się domyślać prawdy
3a) bo widział kręcącą się osobę podobną do brata w KG
3b) bo dotarły do niego różne plotki (wciąż ciężko mi uwierzyć, że nikt nie widział tego, co zaszło u Fenhuangów między Lancem a Leiftanem)

Cokolwiek się stanie, będzie ciekawie.

Aż przyklasnęłam, gdy sprawdziły się moje przypuszczenia, że Enthraa też jest zamieszana w cały ten Gang Zagłady. Byłam tego pewna od momentu zabójstwa Anyi przez Leiftana.
Natomiast, że Ykhar jest szantażowana przez nich jest sporym zaskoczeniem. Chociaż jej dziwne zachowanie może wiele tłumaczyć. Pamiętam, że X odcinków temu postawiła znak zapytania przy zeznaniach Leifa, więc to chyba trwa dłużej niż nam się wydaje...

No i na koniec zostawiłam sobie kwestię ilustracji, bo są śliczne. Każda jedna. Lubię taki magiczny klimat. Rzekłabym, że smok jest bardzo dostojnie narysowany.

To chyba moje najbardziej chaotyczne podsumowanie epizodu, ale mam milion myśli na minutę po jego przejściu. Zdecydowanie dużo emocji. I to lubimy :>

@Izara -> @Mithril

https://66.media.tumblr.com/6127cf0c574a2695667bbbfa91cbd014/tumblr_om9w7oTeqQ1u1u71wo1_500.gif

#28 15-01-2019 o 11h31

Straż Obsydianu
Meliona
Żołnierz Straży
Meliona
...

Ktoś wie może, czy naprawili już płacenie za strój w każdym replayu? A może napisali, że tak ma być (co by było dziwne...)?
Chciałoby się już zagrać w replay, ale nie wiem, czy powinnam  /static/img/forum/smilies/tongue.png

Edit: Jednak naprawili to i teraz w replayach nie trzeba płacić za strój  /static/img/forum/smilies/big_smile.png
I odcinek z Valkiem jest znacznie lepszy niż ten z Nevrą i jego dramą z siostrzyczką. Valk coś wie, ale nam nie powie, bo Imperatyw Narracyjny mu zakazuje. Syndrom Nataniela z uniwerka to straszna rzecz  /static/img/forum/smilies/hmm.png

Ostatnio zmieniony przez Meliona (16-01-2019 o 16h55)

#29 19-01-2019 o 02h57

Straż Absyntu
Lala
Żołnierz Straży
Lala
...

Początkowo byłam sceptyczna co do porywającej fabuły odcinka, ale najpewniej wynikało to z buga już po kliknięciu drugiego dialogu. Spróbujcie przebić ten rekord.  /static/img/forum/smilies/lol.png Zwykle też nie ufam, że odcinek będzie ciekawy, jeśli widzę w solucji 3000-4000 M, bo obawiam się biegania. Tutaj jednak zostało to ładnie zrównoważone i nie odczuwałam jakoś bardzo biegania z plaży do pokoju, potem do lasu, potem do stołówki itp. To im wyszło. /static/img/forum/smilies/wink.png

+ Nie ciągnęli sprawy Marii-Anny.
   + W końcu ekipa zachowała się jak jedna wielka, rodzinna grupa przyjaciół. I to było dla mnie do przyjęcia, bo wierzę w to bardziej niż w nagłą (a wręcz jak grom z jasnego nieba) troskę i przyjacielskość wszystkich, gdzie praktycznie nie mieliśmy kontaktu bliższego z nikim prócz Leifem. Ez mnie wkurzał "żartami" (żarty z definicji są śmieszne) i obrażał się za odpowiadanie mu ironią lub w podobnej konwencji. Valkyon był cichy i wycofany. Nevra śmieszek-podrywacz-bawidamek. Relacje jakieś były, wiadomo, ale tak w 18 czy 19 odcinku widać ogromny przełom w zachowaniu i Gardienne względem chłopaków, i chłopaków względem Gardienne - każdego z osobna, nie tylko WS-ów (chociaż i tak ta wielka, gorąca miłość była zbyt nagła i zbyt znikąd, ale już okej).
   + Jak zareagować, gdy wampir zaprasza Cię na spotkanie sam na sam, tak, żeby inni nie widzieli, w piwnicy? Oczywiście ochoczo pójść, bo odtańczycie miłosne tango i nie będziecie mieć siły na nocne podkołdrowe harce. xDD Całkiem zabawne, ale mimo wszystko dobre, że  mieli randkę. Czekam na romantyczną inicjatywę Gardzi, a nie tylko ratowania jego relacji z siostrą. Niech Gardzia zorganizuje randkę!
   + Obraz smoka na tle szarego klifu (ze snu/wizji) - BAJKA. Wygląda to fantastycznie, bo ilustracja aż tak z nóg mnie nie zwaliła. Właściwie w ogóle nie ruszyła, tylko te sterczące śmiesznie uszy wampira.
   + Drama z Karenn nawet fajna, bo gdzieś nas wprowadza powoli w tę przeszłość WS-a, a przy okazji mamy okazję obcować z innymi postaciami i podtrzymywać/budować z nimi relacje, zamiast zostawać tylko z Lśniącymi i tymi, których zbawiamy.
   + Szkoda, że ptaszorka nie można było złapać w odcinku. Całkiem zabawne, że purreko zapowiedział, że za kilka dni będzie dostęny w sprzedaży. I po kilku dniach post ekipy technicznej, że zgubiony i się odnalazł, i już jest do kupienia. Celowe czy niechcący, skoro było to w ogłoszeniach? /static/img/forum/smilies/wink.png
   ~ Nie podchodzę tak sceptycznie do kwestii wyczuwania smoków. Może Valkyon nabawił się silnej traumy i starał się wyprzeć smokowatości po domniemanej śmierci brata? Okoliczności są nieznane, jak zaginął czy została upozorowana jego śmierć, więc może ma to jakiś związek? Początkowo myślałam (czy też: przemknęło mi przez myśl), że Lance "dostał" bycie smokiem od Leifa, bo mieli jakieś dziwne rozmowy, ale tak bardzo wątpię przez czytanie Waszych opinii. Zresztą pozwalam sobie śledzić tok akcji i jakoś jej nie przeżywać i nie przemyśliwać, daję sobie szansę na zaskoczenie; nieważne, czy miłe, czy niemiłe. /static/img/forum/smilies/wink.png
   ~ Widzę po postach, że zaczynają coraz bardziej różnicować ścieżki WS-ów. Niby fajnie, ale chciałabym wiedzieć to wszystko z jednej fabuły, a nie tylko pojedyncze słowa czy wypowiedzi - chciałabym znać historie tych postaci. Wiem, wiem, to nieopłacalne, bo nikt by nie riplejował.

Chyba nie odbieram nic aż tak źle, żeby minusować. /static/img/forum/smilies/tongue.png Pomimo że mam obiekcje, aby Chrome jechał gdzieś z Huang Ha. Ykhar? Hm. Nie przepadałam za nią, zbyt dziwnie ją chyba zbudowali, żebym się mogła poprzejmować. Jednak to dobrze, że ciemna strona mocy zyskuje kolejnych popleczników, bo gra dzięki temu staje się bardziej dynamiczna i trudniej będzie utknąć, skoro robią sobie tyle wątków.

Stanowczym minusem może być jakość sprzedawanego nam tekstu, ale zgłaszać wszystkie błędy tekstu to grać dwa razy dłużej... Na samym początku podjęłam próbę i właściwie co kliknięcie musiałam robić skrin, więc sobie darowałam.

A już najwięksiejszym minusem po ostatnich dwu odcinkach jest brak tej scenerii jako tła w butiku! /static/img/forum/smilies/mad.png/static/img/forum/smilies/mad.png/static/img/forum/smilies/mad.png Takie mi się marzyło i wciąż nie mam na co liczyć? /static/img/forum/smilies/sad.png

W każdym razie niecierpliwie czekam na kolejny odcinek, ponieważ robią coraz lepsze te cliffhangery. /static/img/forum/smilies/tongue.png

Ostatnio zmieniony przez Lala (19-01-2019 o 03h28)

#30 30-01-2019 o 10h06

Straż Cienia
Juri
Rekrut
Juri
...

Wszystko fajnie, tylko ja nie dostałem tego stroju z odcinka. W sensie w ogóle mi się nie pojawiła sekwencja w której można by go nabyć i ostatecznie kapnąłem się, że coś jest nie tak dopiero jak odcinek się skończył. I teraz pytanie - mogłem to "obejść" w odcinku i po prostu źle to rozegrałem, czy to bug i powinienem to zgłosić?

Żadnych wizji smoków też nie miałem... Czy to kwestia ścieżki? Moim WS jest Leif.

Ostatnio zmieniony przez Juri (30-01-2019 o 10h08)

Sygnatura jest na urlopie.

#31 10-02-2019 o 10h04

Straż Obsydianu
Vaela
Piechur Straży
Vaela
...

No i w końcu ukończone, znalazłam chwilę by przejść.
Many zeszło mi stosunkowo mało, jak mnie tu straszyli o 4000. Zeszło mi 3500.
No.

Odcinek taki no, prowadzi do jakiegoś rozwiązania sprawy, ale w sumie jedynie do niego prowadzi, nic w nim mnie ma. Ot tu mizianko z Leiftanem, tu się dowiadujemy od Miiko co w zasadzie już wiemy. Tak no, niby coś się dzieje, ale wszystkiego każdy już się domyślał wcześniej.
Fajnie tam z tymi zjazdami i wizjami, ale ja czekam na konkrety a nie na jakieś takie półsłówka.
Gifmimore.

To ile osób mamy teraz po "dark side"?
Leif, Lance, Chrome, "Ykhar" i Enthraa?

7/10.

A i strój jest do kitu xD

Chyba nie da się przejść tego odcinka bez wizji ze smokami? XD Tak mi się wydaje? xD

Ostatnio zmieniony przez Vaela (10-02-2019 o 10h14)

❝Entreat me not to leave thee, or return from following after thee—
Where thou diest, will I die, and there will I be buried.❞

https://66.media.tumblr.com/6a89034716c1ab4f1be6a64a455ad8e3/tumblr_nzy1q76TL21r5k5eto5_250.gifhttps://66.media.tumblr.com/4b251c587e1d6e3c647947391e8853d8/tumblr_o3ss3wfGon1qil4oco2_250.gifv

#32 21-01-2020 o 12h37

Straż Obsydianu
Elentiya
Akolita Sylfy
Elentiya
...

Zabrałam się za nadrabianie odcinków i radośnie skończyłam właśnie 23.

Nie będę się rozpisywać nad fabułą, jedyne co, to te "próby trzymania w napięciu" wypadają bardzo marnie i ciężko cokolwiek brać na poważnie.

To nad czym najbardziej chcę się skupić w moim wywodzie, to kwestia tego dlaczego po takim czasie Wyrocznia nadal mówi do nas wspak... -.- Gardzia już nie ukrywa, że rozumie co ona do niej mówi, zabieg ten jest totalnie zbędny i bardzo irytujący. Gdyby jeszcze wymyślili sobie jakiś język pasujący klimatem... Coś czego faktycznie nie da się rozczytać, a sens wywnioskować można jedynie z odpowiedzi Gardzii to spoko, ale obecnie dostajemy tekst napisany wspak, który da się odczytać, ale zajmuje to więcej czasu. No po co.. Tym bardziej, że z odcinka na odcinek Wyroczni coraz więcej i Gardzia na luzie się z nią dogaduje.

No.. Poza tym moim spostrzeżeniem, to odcinek taki sobie no. Ilustracje ładne. Jakiś zarys fabularny był, ale wykonanie mocno średnie. Łażenie w ciemności to przecież tona wartości dodatniej odcinka, co nie? xD

Strony : 1 2