Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1

#1 10-04-2019 o 11h59

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

https://2.bp.blogspot.com/-5IE5YIuTTMs/XK21Z5P5jCI/AAAAAAAAC4o/5KOlz1TaNRQ62znw960UbgZEpzrQ7_f6wCLcBGAs/s400/warsztat.png
Cześć, wszystkim!
Wiedzieliście, że do matury został mniej niż miesiąc? Tak, ostatnio ktoś mi to powiedział i chyba to ostatecznie przygnało mnie do tego działu. Od kilku miesięcy męczę się z brakiem systematyczności i małym lenistwem, ale przede wszystkim brakuje mi pisania. Szczególnie tego pisanie pełnego emocji i uczuć, które obecnie we mnie buzują.
Dlatego zdecydowałam się przyjść tutaj, by - a nuż, może ktoś będzie zadowolony z mojej twórczości! - sprawdzić się i swoją wyobraźnię na ten miesiąc przed maturą.

U W A G A
Zakładam ten wątek w nadziei, że nie przeszkodzi mi to w nauce (a potrzebuję oderwania od rzeczywistości), jednakże przede wszystkim to moje życie jest najważniejsze, dlatego termin oddawania prac może się przedłużyć
Choć planowany termin to koło 7-14 dni
A teraz czas wytłumaczyć, czym różni się mój "śmietnik" od twórczości innych ludzi w tym dziale.

P O  P I E R W S Z E: jeśli szukacie kogoś, kto napisze dla was ładne, proste, całkowicie poprawne gramatyczne i językowo opowiadanie, to… prawdopodobnie jesteście w złym miejscu.

P O  D R U G I E: najważniejsza jest dla mnie wyobraźnia (i wasza, i moja) oraz uczucia. Dlatego właśnie zdecydowałam się na tak zwane "słowa klucze". To one stanowią najważniejszą część formularza i to nimi głównie będę się sugerować, dlatego bądź uważny, wybierając je.
C Z Y M  S Ą  S Ł O W A  K L U C Z E ?
Jeśli rzucicie np. „deszcz” – „smutek” – „śmierć”, to możecie się spodziewać smutnej, tragicznej historii. To po prostu słowa, które zbudują w większej części cały świat/całe opowiadanie/jego klimat/właściwie to niemal wszystko. Hasłem może być wszystko. Imię, kolor, zwierzę, emocje, przedmiot. Następnie prosiłabym chociaż o nutkę, przy której mogłabym pracować lub taką, która pasuje do klimatu całego opowiadania, które chcecie dostać. Psssst. Jeśli dotrwaliście do tego momentu, napiszcie „parówki” w swoim formularzu.

P O  T R Z E C I E: Czego na pewno nie napiszę? Nie odnajduję się dobrze w postaciach z filmów/seriali/anime. Nie lubię ich tykać, ponieważ już istnieją, a ja nie zawsze mogę się w nie wczuć. Trudno to zrobić, a chciałabym spełnić - nawet w niewielkim stopniu - wasze oczekiwania.
Ale spokojnie, Eldarya nie znajduje się na czarnej liście i można zamawiać opowiadania z postaciami z tego uniwersum.

P O  C Z W A R T E: Nie posiadam ograniczeń odnośnie orientacji postaci, przyjmę wszystko.

F O R M U L A R Z

Na uzupełnienie formularza daję maksymalnie 12 godzin. Jeśli ktoś nie uzupełni go w tym czasie, to pomijam jego w kolejce.
Jeśli jakiegoś elementu (którego wymagam) zabraknie, MAM PRAWO pominąć taką osobę w kolejce.

K O L E J K A: Z A M K N I Ę T A
1. Camio
2. Maziken
3. Rissie

Ostatnio zmieniony przez Lexi (20-04-2019 o 10h16)

#2 10-04-2019 o 12h04

Straż Absyntu
Camio
Żołnierz Straży
Camio
...

Więc nie tylko nade mną wisi widmo nadciągającego nieubłaganie egzaminu...Pocieszające aczkolwiek skłaniające do refleksji ^^" , tj. dorwanie wreszcie książek.

ZAMÓWIENIE

Ostatnio zmieniony przez Camio (10-04-2019 o 13h27)

"I fell in love with you again; While you were away."
https://66.media.tumblr.com/c26c42372c040ab48f18814d511c7039/tumblr_pqbxbxfMkU1y9cj4eo9_r1_400.gif   https://66.media.tumblr.com/e4f01d43c74eed1af73be8e6d6e30143/tumblr_pqbxbxfMkU1y9cj4eo8_r1_400.gif

#3 10-04-2019 o 12h11

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Ok to lecimy!

Zamówienie

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (10-04-2019 o 22h30)

||  FanFiction: "Za kurtyną Nigredo"  ||  Instagram  ||  Fanklub  E z a r e l a  ||  Wszyscy dają  A S K A  to jo tyż   ||
I   L O V E   Y O U    T H R E E    T H O U S A N D

https://i.imgur.com/41dcyRK.gifhttps://i.imgur.com/XDotSyO.gifhttps://i.imgur.com/VK7IGv1.gif

#4 11-04-2019 o 16h51

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

Przepraszam, zaczęło mi się od @Meth, ale i twoją, @Camio, spokojnie napiszę.
Zmieniłam też trochę "słowa klucze". Od teraz proszę tam nie pisać mi rodzajów opowiadania, bo to się nie sprawdza XD
I Meth, kochana, ja też nie umiem ani w komedie, ani w romantyczne komedie. Serio, było źle. I jest źle.
Wyszło dziwnie, pewnie nie tak, jak chciałaś, ale no... zazdrość jeeest, kind of?
Nevra stał się szczęśliwą, pomagającą wróżką. A Ezarel...No. Jeśli coś jest nie teges, to pisz. Chętnie poprawię lub przeprawię.

około 1750 słów

I jeśli ktoś jest zainteresowany, to OTWIERAM KOLEJKĘ NA JEDNĄ OSOBĘ.

Ostatnio zmieniony przez Lexi (11-04-2019 o 17h34)

#5 11-04-2019 o 16h58

Straż Lśniąca
Hidney
Zbieg Okoliczności
Hidney
...

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

#6 11-04-2019 o 22h21

Straż Cienia
Methrylis
Pokonała Boobrie
Methrylis
...

https://i.imgur.com/lUnZi4X.png

Czemu wszyscy są tacy skromni? :v No widzisz — tu się rozumiemy, bo ja też nie umiem w takie klimaty. Gdybym kiedyś założyła podobny wątek, od razu zaznaczę, że połączenie tych dwóch gatunków odpada xd

A Nevra jako wróżka-swatka to cudo :v

Ojeju, biedny Ez — już po pierwszych zdaniach widać, że elf kocha bohaterkę, skoro aż tak się dla niej poświęca, tańcząc z najbardziej znienawidzoną istotą w całym Eel xD Na miejscu Alki, gdyby Ez poprosił ją do tańca, to najpierw wytłumaczyłabym mu, gdzie mam jego żarty, a potem roześmiałabym się mu w twarz :v Wierzę, że gdzieś między wierszami Alka postąpiła w taki sposób, zanim się zgodziła wystąpić w tej szopce xd

Tak a propos sugestii Nevry, że Ez umrze śmiercią marną, to już wiem, o czym zamówię kolejne opko :v

Btw co to za podbijanie do przyjaciółki, wampirzy bucu?! Aaaaczkolwiek: „
atrzył się na nas naprawdę intensywnie. Jeśli jutro znajdziesz moje truchło na plaży, to przynajmniej spraw mi dobre, ostatnie pożegnanie, w porządku?” — za coś takiego należy się najpiękniejszy pochówek na świecie :v

Serio, całe opko wygrywa Nevra XDDD Zwłaszcza pod koniec, kiedy to stoi sobie nonszalancko i obserwuje sobie, jak ci dwoje próbują nieudolnie ze sobą romansować, jak to sam się na początku wyraził XD

PRZEPIĘKNIE dziękuję za to opowiadanie, wyszło wspaniale! Wspaniale, a więc z pewnością dużo lepiej, niż sądziłaś! ♥

||  FanFiction: "Za kurtyną Nigredo"  ||  Instagram  ||  Fanklub  E z a r e l a  ||  Wszyscy dają  A S K A  to jo tyż   ||
I   L O V E   Y O U    T H R E E    T H O U S A N D

https://i.imgur.com/41dcyRK.gifhttps://i.imgur.com/XDotSyO.gifhttps://i.imgur.com/VK7IGv1.gif

#7 20-04-2019 o 00h08

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

Dostałam kompletnej blokady na romanse i komedie, dlatego znowu Cię bardzo przepraszam, @Camio, mam dopiero połowę twojego! Na dniach powinnam wstawić całe.
W między czasie wrzucam opowiadanie @Hidney. I tu należy się kilka słów wytłumaczenia.
Można powiedzieć, że link który mi wysłałaś bardzo mnie natchnął, dlatego nie ma to takiej formy, której pewnie się spodziewałaś. Nie do końca jest opowiadaniem. Myślę, że nieco bardziej refleksje, które pewnie jeszcze nie wyszły, bo dopasowanie się do cudzej postaci wcale nie jest takie proste, jak myślałam XD
Dobra, jest smutno, ale jest nadzieja na lepsze jutro! Liczy sobie 759 słów.

Zniewolona

Zapomniało mi się.

OTWIERAM KOLEJKE NA JEDNO ZAMÓWIENIE.

Ostatnio zmieniony przez Lexi (20-04-2019 o 09h05)

#8 20-04-2019 o 08h43

Straż Lśniąca
Hidney
Zbieg Okoliczności
Hidney
...

Po pierwsze - rewelacyjny pomysł na użycie motywu szachów. Nigdy bym nie wpadła na coś podobnego, a w tym konkretnym przypadku sprawdziło się świetnie. Uwielbiam takie zabiegi w opowiadaniach, bo nadają im drugiego dna, pewnej głębi, spojrzenia z innej perspektywy. Bardzo pomysłowo do tego podeszłaś.

Po drugie - jestem zachwycona. Powinnaś wyrzucić w cholerę tekst "jeśli szukacie kogoś, kto napisze dla was ładne, proste, całkowicie poprawne gramatyczne i językowo opowiadanie, to… prawdopodobnie jesteście w złym miejscu", bo jeśli ktoś się nim zasugeruje, to jest po prostu na straconej pozycji. Dziewczyno, nigdy bym nie pomyślała, że dostanę coś tak wspaniałego! Nie wiem gdzie Ty widzisz tą niepoprawność gramatyczną/językową i inne zarzuty, ale ja z pewnością jej nie dostrzegam. Odwaliłaś kawał dobrej roboty i chylę czoła.

Nigdy nie spodziewałabym się, że ktokolwiek będzie w stanie tak dobrze odwzorować którąś z moich OC. Być może to nieco egoistyczne i narcystyczne myślenie, ale tak, przyznaję się do tego. Tymczasem Ty idealnie odzwierciedliłaś jej psychikę, jej zagubienie, wpływ wyrządzonych jej krzywd na to, jaką stała się osobą. I pięknie ukazałaś to, co usilnie staram się podtrzymywać - mimo tego wszystkiego, Erin nie załamała się. Miała chwile zawahania, wciąż zdarza jej się budzić się z krzykiem w środku nocy, ale wówczas zawsze ma przy sobie kochającego brata. Uwielbiam, że zdecydowałaś się na wplecenie go w fabułę, postać Jamesa jest prowadzona przez graczkę, która genialnie go odgrywa, jak ją złapię, to chyba nawet podeślę jej to opowiadanie, a nuż się wzruszy, tak jak i ja <3

"Dziewczyna długo biła się ze swoimi myślami, aż wreszcie podnosiła powieki i ponownie widziała przed sobą ciemne, brązowe oczy oprawcy. Ale przecież go tam nie było. Mimo to, wpatrywała się w te same oczy, w których niegdyś poszukiwała odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Czasem dostrzegała w nich niezdrową czułość i miłość, którą ją obdarzał w dobre wieczory. Wtedy jego długie, ciepłe palce pocierały jej kościste policzki i zataczały kręgi na jej ramionach. Wtedy nazywał ją najukochańszą i pragnął ją uszczęśliwiać. A czasem brązowe oczy stawały się wyjątkowo mętne, a na jego twarz wpływała chora obojętność. Te dni były jednak dla Erin najlepsze. Bo dzięki nim nie zapominała, że musi wydostać się z tego koszmaru. Dzięki nim pamiętała, że musi uciec. Dzięki nim uciekła."
Piękne. Dokładnie tak to sobie wyobrażam. Swoją drogą, ciekawego zabiegu użyłaś - nadałaś Wolfgangowi brązowy kolor oczu, a zatem dokładnie taki sam, jaki mają Erin i James. Kolejna rzecz, która w pewien sposób ich łączy. Mimo że generalnie różnić powinno ich wszystko. A jednak - Wolfgang wciąż jest takim samym człowiekiem, jakim są Potterowie.

Jestem wzruszona i jest mi mega, mega miło, naprawdę. Bardzo Ci dziękuję za odwalenie kawału dobrej roboty i życzę Ci, abyś nie odpuszczała pisaniu, bo idzie Ci to świetnie. Dobrze łączysz emocje z akcją, u mnie często ludzie krytykują, że tych emocji i uczuć jest za dużo, a u Ciebie jest to świetnie wyważone. Tak jak mówiłam zatem, chylę czoła i plz pisz dalej, bo jesteś w tym super.

#9 20-04-2019 o 09h29

Straż Obsydianu
Maziken
Pokonała kurę
Maziken
...

Hejaaa Hej,
w końcu się załapałam na miejsce hihi

>><<

Później uzupełnię do końca- Done

Z góry bardzo, bardzo dziękuje ^^

Ostatnio zmieniony przez Maziken (20-04-2019 o 20h49)

#10 20-04-2019 o 10h05

Straż Absyntu
Rissie
Akolita Chochlików
Rissie
...

aloha parówki

formulo

muzyka

Z góry wielkie dzięki i za to, że czuję się, jakbym dostała produkt spod lady też xD, życzę dużo weny, czasu i POWODZENIA! <3

Ostatnio zmieniony przez Rissie (20-04-2019 o 10h37)

#11 09-05-2019 o 19h12

Straż Cienia
Lexi
Przyjaciółka chowańców
Lexi
...

Cześć wszystkim!
Mam dwie sprawy, więc piszę, by nikt się nie martwił.
Po pierwsze, matury, matury, matury. Dokładnie, nadeszły, więc się z nimi męczę i to one są teraz dla mnie najważniejsze. Dlatego zaraz po nich postaram się ogarnąć zamówienia.
Po drugie, zepsuł mi się laptop. Tam miałam opowiadanie @Camio i fragmenty dwóch, kolejnych zamówień. Nie mam go już ponad tydzień i nie wiem, kiedy odzyskam, jeśli w ogóle. Dlatego i tak czy siak muszę ogarnąć te sprawy.
Ale piszę, żeby było wiadomo. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe X'D

Ostatnio zmieniony przez Lexi (09-05-2019 o 19h13)

Strony : 1