Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2

#26 20-06-2019 o 21h27

Straż Obsydianu
BookLover1313
Szeregowiec
BookLover1313
...

https://fontmeme.com/permalink/190415/01be277cf5cb41877b97eb7a2e4e59c6.png

Evie uśmiechnęła się mimowolnie słysząc słowa Jonathana. A więc jednak mu się chociaż trochę podobała.
  -Hej… Byłam atrakcyjna zanim zostałam w połowie wampirem, więc twoje informacje są trochę niekompletne – roześmiała się i upiła łyk gorącego naparu. Zastanawiała się czy jej przyjaciółka odczytała wiadomość, którą wcześniej wysłała. Chciała, aby pojawiła się tu jak najszybciej, szczególnie że Leon pewnie coraz bardziej niecierpliwił się tym, że siedzi już od dłuższego czasu z obcymi dla siebie ludźmi.
   Kiedy opróżnili już kubki, dziewczyna nie mogąc tak ciągle siedzieć w miejscu, wzięła je i pozmywała. W końcu po dłuższej chwili do pokoju weszła Vinona wraz z Alexandrem, który na szczęście nie potrzebował niczyjego zaproszenia, aby wejść do środka. Evie od razu poczuła napięcie swojej przyjaciółki na widok nieznajomego chłopaka, więc tylko teatralnie przewróciła oczami.
   -Cóż… Napadł na nas w jednej z alejek chcąc pożywić się krwią. Był dość… agresywny i zupełnie się nie kontrolował, więc skręciłam mu kark i przyniosłam tutaj – powiedziała przeczesując dłonią swoje rude włosy -Wiem, że to było niebezpieczne i trochę lekkomyślne zważywszy na to, że Jonathan jest człowiekiem no ale spójrz na niego. Przecież to dzieciak, ma może czternaście lat.
  -W tym roku piętnaście – wtrącił się chłopak, na co Eveline lekko pokiwała głową.
Piętnaście. Chciałam się dowiedzieć kto przemienił w wampira dziecko. Okazuje się, że jeden z wampirów przemienia ludzi bez żadnej przyczyny i pomyśleliśmy, że może pomożecie nam go odnaleźć? – dodała przyglądając się uważnie przyjaciółce oraz Alecowi, który na słowa dziewczyny powoli zmarszczył brwi.
   Atmosfera zrobiła się jeszcze bardziej napięta niż wtedy, gdy do pokoju weszła Vinona i piorunowała wszystkich wzrokiem. Evie jednak miała nadzieję, że brunetka mimo wszystko im pomoże, szczególnie że jeśli nie złapią odpowiedzialnego za te wszystkie przemiany to same mogą zostać zdemaskowane i znów zostaną zmuszone do przeprowadzki.

https://fontmeme.com/permalink/190415/b1f520270c91ac143c18f96a8fe74e0d.png

Alexander uniósł kąciki ust, kiedy poczuł jak drobne ramiona Vinony owijają się wokół jego bioder. Czuł to delikatne ciepło przepływające przez jej skórę i nie mógł się powstrzymać od lekkiego drgnięcia, gdy przejechała palcami po jego torsie. To było niesamowite, kiedy przy jej dotyku czuł jakby przez jego ciało przepływało tysiące, a nawet miliony iskierek.
   W końcu dotarli na miejsce, a chłopaka przeszedł nieprzyjemny dreszcz widząc za bramą tysiące nagrobków. Naprawdę miał wrażenie, że nadal czuł w tym miejscu obecność tych wszystkich zmarłych. Uniósł delikatnie brew w zaskoczeniu, kiedy Vinona oznajmiła, że na razie nie ma zamiaru eksplorować tego miejsca. Myślał, że w końcu po to tu przyjechali, jednak gdy usłyszał o jej przyjaciółce i Jonathanie jeszcze bardziej się zdziwił. Przecież chłopak miał ją tylko odprowadzić do pokoju. Co mogło się stać takiego ważnego w ciągu tych kilku godzin? Przewrócił oczami zirytowany, jednak postanowił się nie sprzeciwiać i posłusznie zajął z powrotem swoje miejsce na motorze.
-No dobra. W takim razie jedźmy zobaczyć co oni tam nabroili – mruknął pod nosem i odpalił silnik, a kiedy znów poczuł otaczające go ramiona, ruszył pewnie z parkingu, a potem pomknął ulicami Cranwood kierując się do akademika w którym mieszkały dziewczyny.
   Dotarli tam po kilkunastu minutach. Od razu kiedy Alec zaparkował swój motor, skierowali się do właściwego budynku, a potem pod właściwe drzwi. Jakie było ich zaskoczenie, kiedy oprócz Evie oraz Jonathana, na jednym z foteli zobaczyli jeszcze jakiegoś nastoletniego chłopaka, który również na ich widok wyglądał na nieco zdezorientowanego. Wampir przysłuchiwał się rozmowie i coraz bardziej marszczył brwi próbując zrozumieć całą sytuację.
   -Alec… Może ty coś wiesz? Może obiło ci się coś o uszy? – zapytała po chwili Eveline przyglądając mu się swoimi dużymi, brązowymi oczami. Alnair tym razem uniósł brwi, a potem prychnął.
   -A co wy myślicie? Że znam każdego wampira w Cranwood? – mruknął krzyżując swoje ręce na piersi. Widząc wszystkich wzrok westchnął ciężko, a potem zerknął jeszcze na tego całego Leona -No dobra. Może kilkunastu znam i nie każdy z nich jest święty.
   Chłopak odbił się od ściany i podszedł bliżej nastolatka, po czym ukucnął naprzeciwko niego i przyjrzał mu się uważnie.
  -Potrafiłabyś połączyć mnie z jego umysłem? Tak żebym widział jego wspomnienia wtedy gdy został przemieniony? – zwrócił się do wiedźmy i zerknął na nią kątem oka. Może gdyby go chociaż trochę zobaczył to udałoby mu się stwierdzić, chociażby na podstawie jednego szczegółu, kim był napastnik.
   Vinona nie była zbyt pewna, jednak mimo wszystko postanowiła zaryzykować. Alec położył delikatnie dłoń na ramieniu chłopaka i zamknął oczy wsłuchując się w wypowiadane przez wiedźmę zaklęcie. Chwilę później znajdował się w ciemnym zaułku, gdzie w ciele Leona doświadczał wszystkiego co zdarzyło się tamtej nocy. Uważnie się przy tym rozglądał i dostrzegł coś, co mogło go poprowadzić na sprawcę. Po chwili poczuł nieco szybsze bicie serca i zaczął ciężko oddychać. Domyślił się, że zaklęcie Nony nie było zbyt stabilne. Kaszlnął, a z jego ust wydobyła się strużka krwi. Nie wyglądało to za dobrze. Na szczęście parę chwil później znalazł się z powrotem w pokoju. Jego ciało było bardzo wyczerpane całą podróżą, więc opadł na podłogę i złapał kilka głębokich oddechów ocierając przy tym krew, która wydobyła się nie tylko z jego ust ale i z nosa.

https://68.media.tumblr.com/9f0d4a032ec4b54e430c25e1eeb3c9cc/tumblr_o3l14e3aUH1rhs5nco2_250.gif https://68.media.tumblr.com/1668f3f49d48dbc8c42071e5d7c9c034/tumblr_o3l14e3aUH1rhs5nco3_250.gif https://68.media.tumblr.com/b11059662508021eab3b89c243c40aa4/tumblr_o3l14e3aUH1rhs5nco4_250.gif https://68.media.tumblr.com/e4fc780304cd200bc598fbe41c2169ea/tumblr_o3l14e3aUH1rhs5nco6_250.gif

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 2