Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1

#1 11-09-2019 o 19h18

Straż Cienia
Lowsip
Młody rekrut
Lowsip
...

Zawsze intrygowało mnie jak rozplanowana jest kwatera główna. Ostatnio dzięki urazie kolana mam mam dużo czasu. Wynikło z tego, że w końcu spróbowałam wykminić jak wygląda plan tego budynku.

Zarys budynku przypomina dziurkę od klucza https://photo.missfashion.pl/pl/1/108/moy/85881.jpg

Starałam się kierować proporcjami i wielkością pomieszczeń na obrazkach z gry. Czasem trochę zawyżyłam bo jest naprawdę dużo miejsca. Ogólnie nie jest to dokładny szkic.

rzuty w zbliżeniach

Co myślicie mogłoby znajdować się w pozostałych pomieszczeniach?
Gdzie jest skarbiec?
Czy popełniłam gdzieś błąd?

pełne rzuty

dlaczego klatka schodowa do kr s ?

Ostatnio zmieniony przez Lowsip (11-09-2019 o 19h38)

#2 11-09-2019 o 20h46

Straż Obsydianu
Nanoko
Akolita Sylfy
Nanoko
...

Mnie też to zawsze zastanawiało. 'Tajemnica' wyglądu całej osady została tak jakby rozwiązana w apce, ale to nadal mnie zastanawia.
Przynajmniej to jest dobry początek.

Skąd jest to zdjęcie klatki schodowej po lewej stronie?
I nagle naszła mnie taka myśl: nie sądzicie chyba, że kryształowa sala jest na samym czubku KG, co? Jeśli nie SK, to co?

[Nowe grupowe zamówienia <3]
A yawn is like a silent scream for coffee...
https://66.media.tumblr.com/fe90db4cd165510b8ab836481a054478/19beca7c72ee9471-bc/s250x400/e46e183af93cf6449c2f8e112502c3c044c83067.gifv 

#3 11-09-2019 o 21h05

Straż Cienia
Lowsip
Młody rekrut
Lowsip
...

Ja kryształową sale narysowałam na tym samym piętrze co pokoje, ale fakt, że mogłyby być tam następne schody. Dwa Karen zawsze się chowa za jakimiś schodami. Osobiście zawsze myślałam, że tam na górze jest latarnia morska, jeśli jakiś statek wrypie się w ten klif to nie ma co zbierać. Jednakże skoro kryształ świeci, to może spełniać też tą funkcje. Tylko troche byłoby głupio gdyby się teraz okazało że nasza Gardia wspina się 2 godziny z korytarza do sali, podczas gdy nam zajmuje to 2 sekundy.

Tajemnicze schody po lewej to przeróbka schodów do piwnicy.

Ostatnio zmieniony przez Lowsip (11-09-2019 o 21h09)

#4 11-09-2019 o 22h04

Straż Obsydianu
Nanoko
Akolita Sylfy
Nanoko
...

No tak, nie pomyślałam o latarni.

Też tak myślę, że SK jest wyżej, bo przecież po lewej stronie widać chody w górę :->

przepraszam, nie mogłam tego teraz edytować, ale myślę, że wiesz o co chodzi

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Tylko troche byłoby głupio gdyby się teraz okazało że nasza Gardia wspina się 2 godziny z korytarza do sali, podczas gdy nam zajmuje to 2 sekundy.
właśnie o tym pomyślałam /static/img/forum/smilies/big_smile.png Możemy jednak chyba zgadywać, że jeśli byłaby taka opcja, to nasza guard chociaż raz by trochę na to narzekała /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Nanoko (11-09-2019 o 22h16)

[Nowe grupowe zamówienia <3]
A yawn is like a silent scream for coffee...
https://66.media.tumblr.com/fe90db4cd165510b8ab836481a054478/19beca7c72ee9471-bc/s250x400/e46e183af93cf6449c2f8e112502c3c044c83067.gifv 

#5 12-09-2019 o 00h53

Straż Absyntu
Faren
Oficer Straży
Faren
...

Zawsze sądziłam, że kryształowa sala znajduje się na szczycie wieży. Sugerowała się pierwszymi starymi grafikami, gdzie widać było z okien góry.

Chociaż tutaj wejście do sali wygląda jakby prowadziło na zewnątrz, ale gdyby w obecnym zlikwidować światło z okna i pokazać co jest na zewnątrz to te drzwi wyglądały tak samo. 

Bardziej jednak jestem zainteresowana innym pomieszczeniem na które zawsze patrze i snuje domysły, co może się tam znajdować. W jaki sposób działają i do czego służą te wielkie wentylatory przy schodach w dół? Ja twierdzę, że to jakieś miejsce gdzie szaleni alchemicy tworzą różne cuda jak Miiko nie patrzy. xD

Poza tym jeśli wszyscy tymi schodami w dół idą do piwnicy i lochów, a widać że ciągną się głęboko w dół i nikt z tego powodu nie narzeka, to czemu mieliby narzekać na schody w górę do sali kryształowej, która byłaby na szczycie?

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#6 12-09-2019 o 12h03

Straż Cienia
Lowsip
Młody rekrut
Lowsip
...

Nie narzekają, ale są te schody pokazane. Wchodząc tam mamy uczucie, że nasza Gardzia idzie kawał drogi w dół by dojść do piwnicy. Jeśli okazałoby się że są tam schody to psuło by to immersję.
Jak patrzę na proporcje budynku, to każde piętro ma 5-6 metrów wysokości. Czyli sala znajduje się 15-18 metrów nad ziemią. To jakby patrzeć z 5, 6 piętra. Jak najbardziej można zobaczyć góry.
Dodatkowo pomieszczenie na szczycie jest dosyć małe. Jego rozpiętość to około 1/5 szerokości parteru.
Zakładając, że sala drzwi ma 10 m rozpiętości, rozpiętość okrągłej części budynku wychodzi 26m. Sala kryształu miałaby więc 5,3m rozpiętości. Powierzchnia 22m2, czyli mniej niż sala lekcyjna.

Aczkolwiek wygląd budynku na obrazku może być przekłamany. Szczególnie iż nie do końca zgadza się on z obrazkiem z aplikacji. Myslę, że planu kwatery głównej nie ma nawet beemoov.  /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Przy okazji przyznaje się, że zakłamałam rozmiary klatki schodowej do piwnicy, bo nie mam pomysłu jak ją zmieścić. Powinna być tej wielkości co sala drzwi.

Masz może więcej takich wczesnych obrazów? Gdzie je znaleźć?

Tajmenicze eksperymenty alchemicznie brzmią świetnie /static/img/forum/smilies/big_smile.png Zastanawia mnie jak się tam dochodzi? Czyżby gdzieś za kuźnią były tajemne schody? Skoro za kuźnią, to może tworzą tam jakieś nielegalne golemy wojenne? Albo zombi bojowe? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Lowsip (12-09-2019 o 20h54)

#7 12-09-2019 o 22h46

Straż Absyntu
Faren
Oficer Straży
Faren
...

Tobie się naprawdę nudzi skoro podajesz cały metraż xD

Aczkolwiek wygląd budynku na obrazku może być przekłamany. Szczególnie iż nie do końca zgadza się on z obrazkiem z aplikacji. Myslę, że planu kwatery głównej nie ma nawet beemoov.

Porównując jak kwatera wygląda w fabule, mapie i apce można śmiało stwierdzić, że pszczoły same nie wiedzą jak ona wygląda dokładnie. xD

Tych grafik dużo nie ma, można je łatwo znaleźć na fr wiki (nie wiem czy na polskiej one gdzieś są bo tam nie szukałam).

Tak teraz się przyglądam, co widać zza okna biblioteki? Góry? Wiśnię? Chmury? Obstawiam wiśnię.

Może istnieje jakieś wejście piętro wyżej. Może być to kuźnia, bo jakby nie patrzeć widzimy jej tylko przedsionek, a co jest dalej już zostaje tylko w domyśle. Wygląda jak taras widokowy, chociaż te światełka w ścianie też są interesujące oraz ten balkon/platforma? Może obok jest kolejne przejście.
Z tymi golemami bojowymi lub zombiakami to chyba jakby mocno wszyscy popili albo jakimś dziwnym cudem Naytili się tam zagnieździła. xD

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#8 13-09-2019 o 12h41

Straż Cienia
Lowsip
Młody rekrut
Lowsip
...

No niby nie w ich stylu, ale co innego tam może być. Wiatraki wskazują na toksyczność. Jakby to było tylko zapylenie, to wystarczyłoby mniej tych wiatraków. Tyle ich, że można by wywietrzyć drugą podziemną kwaterę główną, lub jedno laboratorium szalonego alchemika. Tylko dlaczego do tego laboratorium wchodzi się przez kuźnię?  /static/img/forum/smilies/wink.png

Mam nowe rzuty.
+Uwzględniłam wejście do kwatery głównej, co wywołało poszerzenie antresoli, bo dwa rzędy schodów.
+Zmierzyłam schody na piętro i miały 70cm, więc powiększyłam je dla bezpieczeństwa.
+Uwzględniają klatkę schodową do piwnicy w pełnej wielkości. Dziura jest takiej wielkości by pokonać wysokość 300-350 cm wysokości, więc wystarczająca. Reszta klatki jest schowana.
+Przeniosłam sale kryształu na piętro wyżej, by okna były pełnej wysokości.
+Przeniosłam stołówkę by zmieścić wyjście z kwatery głównej.

problemy ze stołówką

nowe rzuty

Ostatnio zmieniony przez Lowsip (15-09-2019 o 13h18)

#9 06-01-2020 o 17h46

Straż Absyntu
Akuku
Szeregowiec
Akuku
...

W którymś odcinku dowiadujemy się, że są dwie drogi na stołówkę.

Zamieściłam to w spojlerze, bo nie wiem w którym to odcinku i nie chcę powiedzieć czegoś za dużo.

#10 22-02-2020 o 18h42

Straż Cienia
Garneeeek
Straż na szkoleniu
Garneeeek
...

Tak sobie teraz przeglądam ten wątek i muszę przyznać, że zniszczył on mój cały światopogląd xD Nie wiem w sumie czemu, ale od samego początku byłem święcie przekonany, że Kryształowa Sala znajduje się tuż obok korytarza straży, na tym samym piętrze xD Nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogłaby się ona znajdować na szczycie wieży. Ale jak teraz patrzę to ma to nawet sens. W końcu na ścianach mamy tylko jedne, wąskie drzwi oraz szereg wielkich, zaokrąglonych okien. Gdyby za nimi miałyby być jakieś ściany to widzielibyśmy je.

Ostatnio zmieniony przez Garneeeek (22-02-2020 o 18h42)

#11 23-02-2020 o 01h24

Straż Absyntu
Ariiadne
Młody rekrut
Ariiadne
...

Ja myślę że po przejściu przez drzwi do sali kryształu (na korytarzu straży) mogłoby nas przenosić na samą górę. Taka a la teleportacja, magiczne opanowanie zaginania czasoprzestrzeni.

Ostatnio zmieniony przez Ariiadne (23-02-2020 o 01h27)

Hell is empty. All the monsters are here.

https://media.giphy.com/media/QC1TgSvMOZW02yKmpg/giphy.gif

Strony : 1