Forum

Strony : 1 ... 9 10 11 12 13

#251 04-08-2017 o 21h42

Piechur Straży
Maniac
...

I ja również uważam, że skoro już w regulaminie jest punkt odnośnie tej karteczki, to trzeba spiąć się w sobie i coś wymyślić. Jakby nie patrzeć, to też podchodzi pod naszą kreatywność. I nie ważne jak "uciążliwe" byłyby te wytyczne, to trzeba to zaakceptować, gdyż dotyczą wszystkich bez wyjątku.
chyba, że ktoś chce być zdyskwalifikowany z miejsca x"D

I ja również wolałabym zobaczyć jakieś pomysłowe zdjęcia, ujęcia zwykłych rzeczy w niekonwencjonalny sposób niż jakiś krajobraz. Piękny bo piękny, ale czy kreatywny... Nie dla mnie. Może kogoś urażę, ale takie mam zdanie i tego nie zmienię. Dlatego jak na razie naprawdę podoba mi się zdjęcie od @Nietzsche. Nawiązuje w dużym stopniu do eldki i jednocześnie ma się wrażenie, że nawet na zwykłym spacerze przy lesie można doświadczyć czegoś magicznego ^.^

Edit:

Shiviette napisał

Szczerze? Patrząc na wrzucone prace z "podpisami" w paincie opadają mi ręce i nie dziwię się już ani trochę, że moderatorkom nie chce się organizować dla nas konkursów. Narzekania i brak przeczytania (lub przeczytania ze zrozumieniem) regulaminu, to niefajna oznaka braku szacunku dla ich pracy. I choć sam konkurs jest stosunkowo łatwym w sprawdzaniu, to jednak wiem, że na Eldce będzie prac mnóstwo, a każdą jeszcze wypadałoby jakoś zweryfikować i porównać z innymi.

Patrząc na coraz to więcej komentarzy dochodzę do takiego samego wniosku /static/img/forum/smilies/hmm.png Nie dość, że niektórym zwyczajnie nie chce się wczytać w regulamin, to jeszcze i później jest czepianie się o jakąś pierdołę.

Co do komentarza poniżej, było już wspomniane, że można oddać dwie wersje danego zdjęcia: z podpisem i drugą bez. To naprawdę nic trudnego /static/img/forum/smilies/roll.png

Nie ma konkursu żadnego to źle, ale jeżeli już się pojawi to sporo osób ma powody do narzekania. A mam pytanie, czy ktoś starał się najpierw spróbować zrobić jakieś zdjęcie, czy od razu skazał te wymagania na nic niewarte?

I nie ma co się dziwić, że jedne prace będą "gorsze" inne "lepsze". To nie jest profesjonalny konkurs dla profesjonalnych fotografów. Aspirujesz na to miano, fajnie... Jednak uważam, że konkurs powinien sprawiać radość, służyć jako bodziec do "wyjścia z domu". O to w tym wszystkim chodzi...

Ostatnio zmieniony przez Maniac (05-08-2017 o 00h25)

#252 05-08-2017 o 00h09

Straż Absyntu
Amaltea
Akolita Sylfy
Amaltea
...

"Myuzuki" napisał

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawe, ze jest cos takiego jak fokus w aparacie... jezeli chcemy sfotografowac scenerie nie bedziemy w stanie dodac karti z nazwa bo nazwa konta bedzie rozmazana...poza tym karta (zazwyczaj biala) zniszczy kolor zdjecia. Podstawowa wiedza fotograficzna.

Dokładnie. Ta cała karteczka może kompletnie rozwalić zdjęcie - czy to zbliżenie i kadr typu "detal", zwłaszcza jeśli stawiamy na ładne bokeh, czy krajobraz, czy cokolwiek. I właśnie to jak nic innego sprawia, że konkurs na zdjęcie zaczyna wyglądać jak galeria bieda fotek z wakacji na fejsie, której nikt przy zdrowych zmysłach nie ogląda z własnej woli.

A przecież sposób na weryfikację autorstwa czy datę wykonania zdjęcia jest znacznie prostszy i mniej problemowy - wystarczy sprawdzić dane exif zdjęcia.

Plus kompletnie nie rozumiem zapisu o absolutnym zakazie ingerencji. Każdy fotograf obrabia zdjęcie, nawet jeśli to tylko lekkie podciągnięcie kontrastu. W takim razie co, jak robię zdjęcia w RAW-ach, to nawet ich nie mogę wywołać, tylko od razu wrzucić tu surowe zdjęcie?
I don't think so.

Ten cały konkurs jest obtoczony niepotrzebnymi zakazami i nakazami, a osoby je wymyślające - są po prostu niepoważne.

Ostatnio zmieniony przez Amaltea (05-08-2017 o 00h11)

✝️ maligtumblr
https://i.imgur.com/1xlFpY4.gif   https://i.imgur.com/fgTOLMN.gif   https://i.imgur.com/eKozkvd.gif

#253 05-08-2017 o 00h27

Straż Cienia
Hayal
Pokonała Dahu
Hayal
...

*odpala tryb proroka*
Jesteście na najlepszej drodze do tego, by był to ostatni konkurs tutaj /static/img/forum/smilies/tongue.png
*koniec*

Zgadzam się absolutnie z Maniac i Shiviette, sama nie jestem królową kreatywności, a mam sporo pomysłów na ciekawe zdjęcia związane z tematem, w których karteczkodemon nie będzie mi zawadzać. Bo zasadniczo chyba o pomysł tu chodzi, a nie o to, kto się zna na robieniu fotek, ma super aparat czy jedzie na egzotyczne wakacje, gdzie słońce nad wodą wygląda niby lepiej, choć jak dla mnie to nadal tylko... słońce nad wodą/static/img/forum/smilies/tongue.png
Myślę, że Nietzsche pokazał swoją pracą, że da się, więc kurcze, zluzujmy majty i ruszmy główkami, karteczka, jak też padło wyżej, nie musi być biała, zresztą mowa w aktualizacji regulaminu, że możemy wstawić dwa zdjęcia, jedno z nią, a drugie bez. Więc spokojnie, arcydzieła mogą być wystawione do zachwytów również w wersji nieskalanej, autorka ma zdjęcie jak marzenie, moderatorki mają weryfikację, win-win.
ZAWSZE można coś wymyślić lepiej, szybciej i takie tam, ale nigdy tak, by wszystkim dogodzić /static/img/forum/smilies/tongue.png Dziewczyny wybrały taką opcję, by zadowolić jak najwięcej osób i dać im szansę na wygraną (pierwszą do tej pory bardziej uniwersalną, bo umówmy się, pewnie więcej Strażniczek zrobi zdjęcie niż narysuje albo napisze opko... choć mogę się mylić). Szkoda, że ich praca nie jest doceniana, nawet na tyle, by przeczytać regulamin. Mimo wszystko mam jednak nadzieję, że ostatecznie w starciu weźmie udział dużo świetnych zdjęć /static/img/forum/smilies/smile.png Trzymam za Was kciuki, Laski!

https://i.imgur.com/bne8BcV.gif

#254 05-08-2017 o 00h46

Straż Cienia
Nadymka
Akolita Sylfy
Nadymka
...

https://3.bp.blogspot.com/-RoI6HjqpdYM/WLgIyzZFt3I/AAAAAAAAGUM/mId1hqPNw00JYBbtUDM4NLEyDOZ64Vv7wCLcB/s1600/Syg.png

Nie jestem świetnym fotografem, ale zawsze warto spróbować niż zrzędzić i nic nie robić. Warto się wysilić... zwłaszcza, gdy ktoś nic nie ma ważnego do roboty (praca itp.)

Karteczka to nie problem, jak ma się pomysł - napis można umieścić wszędzie i prawie na każdej powierzchni. Kto powiedział, że nie można nicku na pisać na pisaku czy ułożyć z patyków? Ludzie myślcie! Poza tym jedno zdjęcie z nickiem, a drugie bez i po sprawie.

Cóż... Ja mam tylko nadzieję, że nie zostanę zdyskwalifikowana i udowodnię, że jednak jest to prawdziwa natura. Tylko czekać na piękną pogodę! Powodzenia dziewczyny /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Nadymka (05-08-2017 o 00h47)

#255 10-08-2017 o 13h14

Straż Absyntu
Senira
Oficer Straży
Senira
...

Nie ma się co już wcinać w dyskusję z wcześniej, bo została zakończona przez moda. Dlatego napiszę tylko, że też uważam, iż takie konkursy to głównie zabawa i kreatywność, a nie wielki profesjonalizm. Po zdjęciach, które zostały dodane do tej pory, już widać, że niektóre są robione byle jakim aparatem, ale za to ze świetnymi pomysłami. Pozwolę sobie wyróżnić kilka osób, których zdjęcia mi się do tej pory spodobały.

@Aribeth_, @Nix, @Nietzsche
Wszystkie te osoby ujęły zwierzątko w taki sposób, że można uznać je za magiczne. Odpowiedni podpis i mamy Eldkowego chowańca (lub kupca /static/img/forum/smilies/wink.png). Coś czuję, że któreś z tych uroczych stworzeń może wygrać.

@Shiviette
Ładne zdjęcie i fajnie, że ktoś też pomyślał o przedmiotach z inwentarza, które można znależć w naszym świecie.

@Nemezis
Ciekawa interpetacja kształtu chmur i gratulacje za dobry oko /static/img/forum/smilies/wink.png

@Meegumi
Mam nadzieję, że w przyszłości dziewczyny zrobią odwrotny konkurs do tego, gdzie trzeba będzie coś zrobić samemu, bo pomysł i wykonanie świetne /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Senira (10-08-2017 o 13h16)

#256 18-08-2017 o 00h20

Straż Cienia
Shiviette
Pokonała kurę
Shiviette
...

@Senira, bardzo mi miło czytając Twoje słowa, dziękuję! \*o*/

A skoro konkurs zakończony, wszystkie prace, które miały być oddane, już w wątku się pojawiły, to i ja swoich faworytów wyłonię. Bo lubię tego typu konkursy. Wiele prac niestety nie dostosowało się do regulaminu co już jest naprawdę brakiem szacunku dla organizatorek, ale o tym już wiele było, więc mniejsza. Duża część także była do siebie podobnych - szkoda, ale też wiem doskonale, że było to nieuniknione.

Anyway, moje trzy typy na podium:
1. Bezapelacyjnie @Luiza. Chead od pierwszego wejrzenia skradł mi serduszko i do samego końca konkursu się to utrzymało. Naprawdę to jest świetne. Życzę Ci wygranej, będę trzymać kciuki ♥

2. @Suvanari, bo chyba mam słabość do całego Halloween, więc kolejny chowaniec - czemu nie? Ale samo w sobie zdjęcie bardzo mi się podoba.

3. Czyli kolejne zdjęcie, które siedzi mi w głowie od momentu jego ujrzenia - @Nemezis. Ta pomysłowość mnie rozłożyła, to jest genialne i choć sama często wyszukuję różne kształty w chmurach, to nie pomyślałabym o tym. To jest własnie doskonały przykład, że może być fajnie, kreatywnie i w niezmienionej przez autora formie, a na dodatek pokazanie, że i do tych bardziej "ulotnych" fotografii można jakimś niepojętym dla niektórych cudem dodać podpis.

Było też kilka innych zdjęć, które bardzo mi się podobały, jednak te trzy bez wątpienia są moimi naj. Życzę Wam jak najlepiej, dziewczyny C:

Ostatnio zmieniony przez Shiviette (18-08-2017 o 14h03)

https://i.imgur.com/JqNmeLX.gifhttps://i.imgur.com/Iog6Dtd.gifhttps://i.imgur.com/odLQ96F.gif

#257 18-08-2017 o 12h34

Straż Cienia
Nadymka
Akolita Sylfy
Nadymka
...

https://3.bp.blogspot.com/-RoI6HjqpdYM/WLgIyzZFt3I/AAAAAAAAGUM/mId1hqPNw00JYBbtUDM4NLEyDOZ64Vv7wCLcB/s1600/Syg.png

To i ja wcisnę tu swoje pięć groszy :>

Zacznę od tego, że strasznie mało prac. Spodziewałam się ich więcej ;/ Na dodatek kilka jest zdyskwalifikowanych. Połowa z prac kompletnie nie kojarzy mi się z Eldaryą... Okey las, ale co różni ten las od innych? Najbardziej chyba rozwaliło mnie zdjęcie, gdzie widać z tyłu blok i firanki...

Nie umiem stwierdzić kto będzie na podium. Z poprzednich konkursów wynika, że są po dwie osoby na jedno miejsce. Może być ciekawie /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Co do moich faworytów (kolejność nie ma znaczenia, wypisuję od osoby, która wkleiła najwcześniej :v)

@Minjie - fajny pomysł z tym piorunem, ale strasznie przeszkadzają mi te krople na szybie, ale to taki szczegół :>

@Nietzsche - ciekawy ten jeżyk, gdyby występował podobny gatunek w Eldaryi było by jeszcze lepiej, ale i tak zdjęcie śliczne i oryginalne!

@Luiza - genialny jest ten pająk! Jeszcze to słońce, po prostu bajka :3

@Lorellei - przepiękne te motylki, a porównanie tego ciemnego do nieznajomego było świetnym pomysłem ^^

@Haruki - też chcę wyróżnić to zdjęcie. Pomysł prosty, a bardzo ciekawy. Szkoda, że zdjęcie robione jest z okna i widać dachówki :<

@Shiviette - muszelka do złudzenia przypomina tą z Eldaryi, zdjęcie ładnie wykonane. Nie widać żadnych brzydkich rzeczy jak w większości prac z drobnymi rzeczami.

@Senira - oryginalny pomysł z tymi światłami :>

@Quinncy - jedna z niewielu prac przedstawiająca rośliny i wodę, która zwróciła moją uwagę.

@Pattix - genialne porównanie ważki do smoka, poza tym nie łatwo je z fotografować /static/img/forum/smilies/wink.png

@Serafiel - nietypowy pomysł z tą bronią, ale jak najbardziej z Eldaryą się kojarzy ^^

@Amanthea - mimo wszystko chcę wyróżnić tą pracę za jakość i wykonanie. Niestety kompletnie nie kojarzy mi się z Eldaryą...

@Lusiayo - świetne to zdjęcie! To drzewo, które wyróżnia się i przykuwam uwagę... Genialne!

@Jesidere - ciekawy pomysł z pustynią :>

@Coluubrum - te podwodne stworki rzeczywiście wyglądają jak z innej krainy ^^

@Suvanari - mam nadzieję, że nie obrazisz się za to porównanie, ale zdjęcie wygląda niczym... z grafiki Google XD Ta jakość i sam pomysł na spadla jest po prostu świetny!

@Crispelle - jedyne zdjęcie, gdzie występuje człowiek ^^

@Klaudia666 - wykorzystanie fontanny jako kryształ było
ciekawym pomysłem, fajnie się to prezentuje /static/img/forum/smilies/smile.png

Cóż... to by chyba było na tyle :> Ciekawe czy po weekendzie będą wyniki konkursu /static/img/forum/smilies/smile.png

Edit: Jezu, dziękuję <3 Cieszę się, że ktoś docenił moją pracę <3

Ostatnio zmieniony przez Nadymka (19-08-2017 o 00h26)

#258 18-08-2017 o 16h25

Piechur Straży
Maniac
...

Ja także chciałabym pokazać zdjęcia, które mi osobiście się spodobały. Jak znajdą się te prace na podium, to będę szczęśliwa ^.^
Potrzebowałam kilku selekcji, bo troszkę by za dużo wyszło w pierwszych zrzutach x"D

A więc zdjęcia podzieliłam na kilka kategorii, by jakoś ogarnąć te wszystkie zgłoszenia:

1. Chowańce / żyjątka w magicznej krainie.
@Lorellei, @Nietzsche i @Suvanari
Nie potrafiłabym wybrać tej "lepszej" pracy, bo każda w sobie "coś" miała: opis, symbolikę, ujęcie...

2. Krajobrazy
@Nemezis i @Lusiayo
Naprawdę dobre oko i uchwycenie tej "chwili". Również nawiązanie do czegoś "niepokojącego" nasuwa się same.

3. Nocne zdjęcia
@Senira i @Klaudia666
Szkoda, że było tak mało zdjęć zrobionych nocą. Są naprawdę śliczne i mają swój urok, którego nie oddałoby ponowne sfotografowanie tego miejsca za dnia.

4. Składniki
@Senapi i @Ririe
W sumie nie wiem co to za roślinki... i nie będę wnikać. Jednak mimo swojej prostoty, nadawałyby się do ważenia różnych mikstur. Oby tylko nie nastąpił wybuch w pracowni wrednego elfa przez nie X"D

5. Powiew "nowoczesności"
@AnaRena
Serio, to miałam dylemat nad tym zdjęciem i wielokrotnie się nad nim zastanawiałam. Chyba to dobrze, jeżeli praca budzi taką ciekawość i niezdecydowanie. Może i w tej Eldce nastąpi kiedyś postęp technologiczny /static/img/forum/smilies/lol.png

Jakbym miała wybrać tę jedną jedyną pracę, to byłoby to zdjęcie od @Lusiayo. Te chore i ciemne drzewo pobudza wyobraźnię. Tak więc mocno będę trzymać za nie kciuki ^.^

#259 18-08-2017 o 16h49

Straż Obsydianu
Lorellei
Piechur Straży
Lorellei
...

Jestem zaskoczona, że moje zdjęcie się spodobało. Poważnie, dziękuję za miłe słowa! Teraz - pomijając swoją pracę, bo o niej wypowiadać się nie muszę - wskażę kilka dobrych fotek moim skromnym zdaniem.
@Nietzsche, Twój zwierzaczek naprawdę skradł moje serducho. Jest uroczy!

@Luiza, szacun, za Cheada. Ja bym tak blisko nie podeszła, świetne ujęcie.

@AnaRena, tutaj również pogratuluję pomysłowości. Pomysłowo sobie to skojarzyłaś.

@Shiviette, tutaj popieram @Nadymkę i w pełni się z nią zgadzam.

@Lusiayo - chyba nie muszę mówić, że twoja praca wręcz do złudzenia przypomina drzewo hamadriady? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

@Ursula, fajny ten wierszyk, fajne te pulpety, no i git!

@Maniac, kolejne świetne zdjęcie w konkursie. Ta fotka przypomina mi lokację z odcinka w Jaspisie, ale zapomniałam, którą...

@Suvanari, widzę, że wpadłyśmy na podobny pomysł, więc też plusuję, bo bardzo ciekawe ujęcie.

@Lucynerr, kwiaty bawełny do złudzenia przypominają te z Eldki, więc brawo. ^^

@Klaudia666, faktycznie, Twój kryształ jest (nie)ziemski. Ciekawe i kreatywne.

@Nadymka, masz moje serce - kocham miny tych kotów, normalnie jak te nasze!

#260 18-08-2017 o 18h45

Straż Absyntu
Senira
Oficer Straży
Senira
...

Oczywiście pod koniec wysypało się najwięcej zdjęć, więc uznałam, że uzupełnię swój spis wyróżnionych :3

@Nadymka Wow, świetne kociaki, szczególnie ich miny. Do tego ładnie wyszło światło na zdjęciu. Całość wygląda naprawdę klimatycznie.

@Klaudia666 Dobry pomysł na zdjęcie, bo naprawdę kojarzy się z kryształem. Bardzo ładne kolory.

@Suvanari Szanuję bardzo za uchwycenie tego momentu. Do tego piękne macro, wyczuwam któreś miejsce na podium /static/img/forum/smilies/big_smile.png

@Crispelle Tak szczerze, to miałam podobny pomysł na zdjęcie, ale w końcu zrobiłam co innego /static/img/forum/smilies/wink.png Fotka sama w sobie jest magiczna i ma klimacik, ale nie do końca kojarzy mi się z Eldaryą.

@Lucynerr Coś prostego, bo rośliność, ale wygląda naprawdę magicznie. Nie wiem co się dzieje na tym niebie, bo taki dziwny poblask, ale dodaje to uroku zdjęciu.

@Lusiayo Zazdroszczę, że masz takie drzewo w okolicy /static/img/forum/smilies/big_smile.png Od razu widać, że mamy przed sobą drzewo hamadriady.

@Eldunari Jakie piękne kolory 0.0 Skojarzenia z Kappami nasuwają się same.

@Senapi Ciekawy porost, dobre ujęcie i magiczna interpetacja.

@Starkiller Zdjęcie zaprawdę magicznie piękne... Tak magiczne, że aż zniknęło /static/img/forum/smilies/hmm.png Ale pamiętam jak wyglądało, więc napiszę tylko, że zazdroszczę miejsca w którym byłaś.

@Jesidere Również dobre zdjęcie. Może nie do końca kojarzy się bezpośrednio z Eldaryą, ale z aktualnym eventem jak najbardziej. Szczególnie te pagórki w oddali od razu skojarzyłam z grafiką, która zapowiadała event na FB.

Jak widać dużo fotek mi się spodobało, więc nie jestem w stanie wybrać top 3 czy nawet top 5 xD Miło mi, że kilku osobom spodobało się też moje zdjęcie.

#261 18-08-2017 o 18h49

Straż Obsydianu
Dhracula
Akolita Sargousetów
Dhracula
...

Moi faworyci:
@ Maniac
@ Suvanari
@ Yukilia
@ Kirisoo

Ich zdjęcia zostały przepięknie wykonane i rzeczywiście mają w sobie coś magicznego/Eldaryowego. W mojej opini zasługują na wygraną.

I chciałabym jeszcze wspomnieć @Serafiel, która wykazała się dosyć ciekawym pomysłem. Też moim zdaniem zasługuje na uznanie.

Co do samego konkursu- był w zasadzie dla każdego. Wystarczyło mieć aparat i trochę wyobraźni.
Raid na kartkę był dla mnie kompletnie niezrozumiały. Wymaganie to było banalne i nic nie psuło(wystarczyło zrobić dwa zdjęcia). Załamujący był też brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i w ogóle brak czytania regulaminu. Jak wół jest napisane, że kartka była wymagana, jeszcze w pytaniach o konkurs ciągle ludzie o tym przypominali/trąbili, ale i tak niektóre użytkowniczki usilnie wstawiały prace bez podpisu lub z podpisem graficznym. Tak więc na przyszłość: czytajcie regulamin. Kilka razy. Please.

Mnie ogólnie się podobało. Nawet zmusiło do wyjścia z domu (mieszkam w betonowej dżungli, więc musiałam pojechać kawałek na przedmieścia) i nieźle się ubawiłam przy robieniu zdjęć (szczególnie, gdy mój luby komentował moje pozy podczas ich robienia XD ). Dziękuję Modom za organizację tego konkursu. To zawsze miła odskocznia, od codzienności na forum.

Ostatnio zmieniony przez Dhracula (18-08-2017 o 19h01)

https://farm3.static.flickr.com/2191/2427204590_2a4d47cb15_o.gif

https://i.pinimg.com/originals/de/e8/a2/dee8a2ee0bd8910172bfbb70cdc8d532.gif

https://zapodaj.net/images/28328feff4757.png

https://78.media.tumblr.com/6fabd3df99053404997dd3d22c44c613/tumblr_p6u6no1OIx1sxh0l7o1_540.gif

#262 19-08-2017 o 09h16

Straż Absyntu
AzureTomato
Straż na szkoleniu
AzureTomato
...

Konkurs zakończony i wypadałoby napisać kilka słów o zamieszczonych zdjęciach. Nie jest to oczywiście jakiś przymus, ale śledziłam wyjątkowo ten wątek, a przez to tym bardziej pragnę nakreślić parę(naście) słów na jego temat.
Przede wszystkim brawa dla tych użytkowników, którzy postanowili wziąć udział w zabawie. Chylę czoła przed osobami, które wykazały się taką pomysłowością i oryginalnością uwiecznioną na zdjęciach. Ktoś tutaj ładnie napisał, że brawa należą się również modkom, za wakacyjny
pomysł do zabawy. Zgadzam się z tym całkowicie. I chociaż sama nie brałam udziału w tej zabawie, to przyznaję, że taka formuła z pewnością przyciągnęła do zabawy jak mało co. Wakacje wakacjami, ale każda aktywność na wagę złota. Ostatnio krzątając się po kuchni (której okno wychodzi na plac zabaw) usłyszałam, jak jedna z nastolatek narzekała, że chciałby już wrócić do szkoły, bo się nudzi na tych wakacjach^^Może gdzieś w konkursowym wątku jest jej praca ;)Bo to mobilizuje - kreatywnie i fizycznie. Daje możliwość wyobraźni, nie stawiając jednocześnie wygórowanych wymagań jak dla profesjonalisty. Ale do rzeczy. Prace osób, które urzekły mnie najbardziej przedstawiam poniżej. Kolejność nie jest kolejnością od - według mnie - najlepszego, tylko kolejnością dodawania prac w wątku.

@Nietzsche
Jeżu urzeka, pomysł również. Nie wiem, czy trącony paluszkiem czy instynktownie zapozował do zdjęcia. Efekt jednak wyszedł genialny - poza kuszącego i sprytnego zwierzo-handlowca jest tak przekonująca, że nie zdziwiłoby mnie gdyby kolczasty sprzedawca odezwał się melodyjnym głosem zachwalającym swoje trefne towary.

@Cockiedop
Pomimo narzekań i wytykania błędów autorce to praca przy której od początku widziałam, że ma to coś. To coś co łączy nasz świat z Eldką i to jest właśnie ten skrawek chodnika.
To zdjęcie tylko pozornie jest niedbałe i na prędce do konkursu /static/img/forum/smilies/smile.png A w rzeczywistości świetnie umiejscowione, bo elementy Eldki są przypadkowo-nieprzypadkowe w tej naszej rzeczywistości. Dostrzegalne tylko dla wnikliwych, rzucone mimochodem, a posiadające w rzeczywistości wielką moc. Nie są wykadrowane i bardziej przypominają przypadkowe spotkanie spłoszonego zwierza, jak pozowanej wyjątkowości.

@Ayako21
Niby zwykła nora po czymkolwiek, ale czym jest to czymkolwiek? Co może kryć? Dokąd zaprowadzić? Do świata równoległego? A może kryje w sobie tajemniczych mieszkańców?
To zdjęcie nie odpowiada na te pytania, to zdjęcie pobudza wyobraźnię.

@Kharanne
To jest geniusz wyobraźni, który otwiera mi oczy na sprawę w kierunku w którym nie patrzyłam. Podoba mi się taki rodzaj wyobraźni. Zdjęcie i opis tak ze sobą współgrają, że nie ma wątpliwości co do zdarzenia.

@AnaRena
Jak @Kharanne, widzisz znaki bytności czegoś co nie każdy dostrzeże. Takie łączenie architektury przywodzi mi na myśl zapomniane cywilizacje, które chociaż zniknęły cieleśnie to pozostawiły po sobie dużo historii, a może po prostu odeszły do innego wymiaru i tylko czasem nasze światy przenikają się wzajemnie na mgnienie oka? To samo uchwyciła @Cockiedop i @Nemezis.

Nie zaznaczyłam wcześniej, że nie będę się wypowiadać na temat strony technicznej zdjęć. Sam konkurs nie jest na to nastawiony. Poza tym jestem osobą,która z reguły patrzy na to co jest uwiecznione na zdjęciu, nie zaś na sposób jego wykonania. Możecie potępiać, taki ze mnie dziwak :3

@KaMinaRi
Ogród muzyki, przez nasłonecznienie, nabrał magicznego blasku. I podziałał na moją wyobraźnię - mimowolnie usłyszałam muzykę.

@Blue_Alexx
Kiedy elfy chowają się po kątach /static/img/forum/smilies/smile.png Ale bystre oko i tak wyłapuje ślad po nich.

Aribeth_
Nie mogłam sobie odmówić skomentowania tego zdjęcia. Bo to z pozoru zwykły kot w niezwykłym momencie swojego życia. Przyłapany na prawdziwym celu swojej istoty w tym świecie. Tak na prawdę chowańce u nas kryją się ze swoimi zamiarami. Już same kocie wyrawy są owiane tajemnicą, @Airbeth_  uchwyciła ten moment nieuwagi i odkryła rąbek chowańcowej tajemnicy.

@Shiviette
Niczym legendarny chowaniec znalazła to z czym mój miał na mapce ostatnio same problemy. Brawa za wytrwałość! I za oko.
To samo jeśli chodzi o zdjęcie @Ririe. Te sukulenty jak żywcem wyciągnięte z Eldki. Albo na odwrót /static/img/forum/smilies/smile.png

@Zoreesh
To zdjęcie po prostu podziałało na moją wyobraźnię /static/img/forum/smilies/smile.png

@Ronnay
Wejście do magicznego ogrodu Eel to tak na prawdę kolejny portal do świata Eldaryi. Stoi w tak niepozornym miejscu, pod naszym nosem. Patrzysz na niego przez okno własnego pokoju, ale w najśmielszych snach nie przychodzi ci do głowy, że wystarczy jeden krok poza zielony łuk, by twoje życie na zawsze się zmieniło. Kto się odważy?

@Lusiayo
Trzeba mieć wielkie szczęście by dostrzec hamadriadę, a może opętana nimfa rzuciła na Ciebie czar? Tego się nie dowiemy, pozostał jednak dowód. Czy drzewo nadal czeka czy już znalazło swoją ofiarę?

@Eldunari
A razem z Tobą również ja. Soczystość tej zieleni i porządek otoczenia nie mogą być przypadkiem.

@Suvanari
Brawa za zawstydzonego Spadela /static/img/forum/smilies/smile.png Czy chowaniec odkrył alternatywny sposób przemieszczania się między światami czy też Lśniąca Straż nie jest z nami do końca szczera w kwestii otwierania portali? To samo przemyślenie u @Nadymka - swoją drogą uwiecznienie wakacji tej trójki bardzo pomysłowe.

Ten subiektywny wpis zrobił się długaśny niczym opowiadanie. Wybaczcie, ale tak bardzo chciałam się podzielić swoimi typami i spostrzeżeniami.
Trzymam kciuki! I dziękuję za te wszystkie 5 stron uwiecznionych momentów.

Ostatnio zmieniony przez AzureTomato (19-08-2017 o 09h27)

http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Dokumenty/1191899968.jpg

#263 21-08-2017 o 18h42

Straż Absyntu
Faren
Piechur Straży
AnaRena
...

W końcu zebrałam się do kupy by móc się coś wypowiedzieć, przed ogłoszeniem wyników. Przede wszystkim chciałam powiedzieć, że każda praca w jakiś sposób była magiczna, na pewno po tym konkursie nie spojrzę już na otaczającą mnie rzeczywistość normalnie. Czy czarny kot który przebiegł mi drogę na pewno miał mi przynieść pecha? A może to był Purroko, który chciał mi zasugerować, że w jakieś kwestii mogę jeszcze coś zmienić?
Z powodu, że konkurs na samym początku wywarł dużo kontrowersji, śledziłam na bieżąco jego przebieg i w sumie to właśnie przez to wzięłam w nim udział. Pojawiło się naprawę wiele ciekawych prac i mam już swoich faworytów. 

Zacznę od pracy która została zdyskwalifikowana.
@Meegumi Wiem, że twoja praca nie przeszła, bo jednak była nie na temat, ale jeśli kiedykolwiek powstanie konkurs by wykonać tego typu prace liczę, że jeszcze nas zaskoczysz kreatywnością, bo twój król pulpecików skradł moje serce. <3

A teraz przejdę do sedna.(Lista którą przedstawiam jest ułożona według kolejności zgłoszenia).
@Minjie Podoba mi się twoje zdjęcie ze względu na to, że udało ci się złapać naturę w swojej najdzikszej formie. Mój podziw dla ciebie, ponieważ nie złapałabym się na odwagę na patrzenie w okno podczas burzy (ot lęk przed piorunami) a co dopiero fotografowania.

@Nietzsche Twoja "mała poczwara", jak ją opisujesz, mnie bardzo oczarowała. Jestem ciekawa czy ta jeżynka ma dusze modelki czy był to zwyczajny zbieg okoliczności, tak czy siak praca ciekawa.

@Luiza Ten pajączek skradł mi serce. <3 Chead jak znalazł. Świetne ujęcie.

@Coockiedrop Jak nic znalazłaś magiczny krąg. Czy kładąc karteczkę uważałyście z koleżanką, by was nie porwało? ^,- To jest ewidentny dowód na to, że grzybowe kręgi mogą rosnąć nie tylko w lesie a Erika mogła wpaść na niego wszędzie!

@Lorellei Motyle ostatnio mnie wszędzie prześladują, one prawdopodobnie wiedzą w jak łatwy sposób dostać się do Eldaryi. To ujęcie także mi się podoba.

@Kharanne Twoje zdjęcie też mi się bardzo podoba. Kto wie, czy nie odegrała się w tym miejscu jakaś tragedia? Może biedny Kiampu stracił tę muszlę i perłę w strasznych okolicznościach? Swoją drogą świetne oko do wyłapania takich małych rzeczy! ^,-

@Shiviette Tobie też chciałam pogratulować dobrego oka do znajdowania tak pięknych małych rzeczy. <3

@QueenAlexa Także piękne zdjęcie, a pora dnia nadaje magiczny klimat w miejscu o którym bym nie pomyślała (trochę jak w moim przypadku ale u ciebie jednak wygląda to ładniej ^,-)

@Amanthea Uwielbiam pająki oraz pajęczynę, którą potrafią po sobie zostawić w różnych miejscach. Trochę wody i wygląda pięknie. Swoją drogą świetne zdjęcie, kolejne z serii "małe i piękne".

@Lusiayo Mogę powiedzieć od razu, że to mój faworyt. To drzewo aż ocieka negatywną mocą kryształu. Swoją drogą ciekawy okaz te drzewa wyglądają jakby toczyły z tym jednym jakąś bitwę.

@Senapi Na pewno rzadki, nigdy takich porostów na oczy nie widziałam. Mają ciekawą barwę i kształt, wyglądają trochę jak gwoździe. Kto wie czy natura też nie bawi się w budowlankę. ^,-

@Rozanai Kurczaki odkryłaś nasze tajne miejsce musimy teraz szukać innego. xD Ogólnie podoba mi się ta praca, przez kolor butelek wygląda to z daleka (albo jak chociaż ja zdejmę okulary), że jest ich o wiele więcej.

@Coluubrum Nabrałaś mnie, myślałam że zdjęcie sama zrobiłaś pod wodą. O_o Nie mniej jednak twoja praca także przykuła moją uwagę.

@TheLilith Wśród wielu prac, gdzie mamy przedstawienie leśnych krajobrazów, twoja przykuła moje oko na dłużej. Może dlatego, że przedstawiłaś coś innego niż tylko leśną dróżkę. Może gdzieś w krzakach biega mały Pimpel, a w jeziorze pływa Libleunette, może to właśnie stąd nasze chowańce przynoszą składniki alchemiczne?

@Suvanari Wygrałaś moje serduszko tym nieśmiałym spadelkiem. <3 Ogólnie kocham Halloweenowe chowańce, a ten został świetnie złapany tak jakby uciekał, bo uznał, że nie jest fotograficzny, a jest!

@Nadymka Twoje kocurki rzeczywiście wyglądają ja te Eldaryańskie. Patrząc na nie, chyba nakryłaś je na omawianiu czegoś ważnego, kto wie, może nowych okazji i super eventu?

Mogłabym podać o wiele więcej prac, ale i tak ten post jest już wystarczająco długi, także skończę na tym. Życzę powodzenia wszystkim uczestniczką. ^,- Wiem, że nie wypowiedziałam się pod względem technicznym co do tych prac, ale zwyczajnie nie umiem pisać konstruktywnych zdań o czymś co mi się podoba. Ale powiedziałam co wiedziałam, o! ^,-

Ostatnio zmieniony przez AnaRena (21-08-2017 o 18h44)

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#264 21-08-2017 o 23h35

Straż Cienia
Eldunari
Szeregowiec
Eldunari
...

Uważam, że ten konkurs to absolutny hit - pobudza wyobraźnię i zmusza do uważniejszego przyglądania się otaczającej rzeczywistości oraz "przefiltrowania" jej przez naszą wrażliwość. /static/img/forum/smilies/smile.png A jako fanka fotografii (przede wszystkim lubię focić architekturę i naturę) bawiłam się znakomicie. /static/img/forum/smilies/smile.png Oby więcej takich fajnych pomysłów. /static/img/forum/smilies/smile.png

Myślę też, że nie było złych/brzydkich prac - każda jest wyjątkowa, nawet te z widokami lasu (krytykowane przez niektórych, że mało pomysłowe) moim zdaniem świadczą o wspaniałej wyobraźni autorek, skoro dostrzegły tak uderzające podobieństwo (tak, ja też je widzę dziewczyny /static/img/forum/smilies/wink.png) do grafik z Eldaryi.

@Senira i @AzureTomato miło mi, że dostrzegłyście wśród tylu prac moje ukryte zgłoszenie, dziękuję! ^^

Ostatnio zmieniony przez Eldunari (21-08-2017 o 23h47)

#265 22-08-2017 o 08h41

Straż Cienia
Tourvi
Pokonała kurę
Tourvi
...

To chyba będzie najtrudniejszy konkurs dla moderatorek. Jest tyle fantastycznych prac, że sama mam problem z określeniem najlepszej, a one jeszcze muszą się dogadać między sobą /static/img/forum/smilies/smile.png

#266 23-08-2017 o 12h41

Straż Cienia
Klaudia666
Żołnierz Straży
Klaudia666
...

W pierwszej kolejności chciałabym podziękować za zorganizowane konkursu ^^
Bardzo genialny pomysł zarówno na tematykę jak i na sam rodzaj : )
Fajnie, że konkurs byl dosc 'uniwersalny' i np. kos kto nie posiada zbytnio zdolnosci manuanych czy literackich mógł się wykazać w trochę inny sposób ^^

W dodatku muszę przyznać, że ogromną radość sprawiło mi biegane/jeżdżenie z aparatem i karteczka tzw. 'na zaś' po to by cyknąć jakieś fajne fotki ^^

Przejrzałam wszyściusienkie zdj. i muszę stwierdzić, że wszystkie były bardzo ładne i wymagały sporo pracy od autora.
Jednak mam kilka swoich faworytek, które moim zdaniem wspaniale wpasowały się w temat oraz w kreatywny, a nawet i czasem w humorystyczny sposób ukazaly świat Eldaryi swoimi oczami ^^
@Maniac: Piękne ujęcie i kolory. Po zobaczeniu zdj. bez zwątpienia widać, że to wioska Kapp ^^
@Suvanari: Słodki Spadelek <3 Piekne kolory no i oczywiście niezły refleks ^^
@Lucynerr: Na pierwszy rzut oka widac, ze to plantacja naszej Eldkowe bawełny. Ładnie to ujęłaś ^^
@Nadymka: Przeslodkie zdj. <3 i ten jakże prawdziwy opis.. Wywolalas u mnie usmiech ^^
@Senapi: Bardzo intrygujace porosty i bardzo ladnie wykonane zdjęcie. Genialnie ^^
@Nemezis: Jedno, wielke Wow. Wychwycilaś idealny moment. Bardzo kreatywne zdjęcie ^^

Chciałam też podziękować dziwczynom za miłe słowa ^^ Bardzo mi milo czytac takie konentarze : )
Dzięki Wam moja samoocena sie podwyższyła <3 xD

Życzę wszystkim powodzenia! ^^

Ostatnio zmieniony przez Klaudia666 (23-08-2017 o 13h14)

https://i.ibb.co/WWd73HV/giphy.gif

#267 25-08-2017 o 16h14

Straż Cienia
Shiviette
Pokonała kurę
Shiviette
...

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim osobom, którym moje zdjęcie się spodobało, to naprawdę dla mnie najlepsze wyróżnienie.
Niemniej... Jestem pozytywnie zaskoczona, że przy tylu świetnych zdjęciach (gdzie ja szczerze czeułam się coraz mniej pewnie) udało się jury wytypować moje zdjęcie <3 Jestem przeszczęśliwa, dziękuję! Dzięki Wam dziesięciogodzinna podróż automatycznie stała się przyjemniejsza (o ile w ogóle można było mówić, że jest przyjemna).
jeszcze raz dziękuje <3 I gratuluję pozostałym zwycięzcom /static/img/forum/smilies/smile.png Moja faworytka wygrała /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://i.imgur.com/JqNmeLX.gifhttps://i.imgur.com/Iog6Dtd.gifhttps://i.imgur.com/odLQ96F.gif

#268 25-08-2017 o 16h28

Straż Cienia
Nadymka
Akolita Sylfy
Nadymka
...

Mam nadzieję, że nikogo tym nie urażę, ale jest to moja opinia.

Uważam, że niektóre prace są nieporozumieniem na podium. Nie będę wymieniać z nazw, bo tego po prostu nie chcę robić.

Mimo wszystko gratuluję wszystkim, (a zwłaszcza osobą, które wyróżniłam kilka postów wcześniej).

#269 25-08-2017 o 19h15

Straż Obsydianu
Serafiel
Przyjaciółka chowańców
Serafiel
...

^^ wiedziałam, że moje zdjęcie nie będzie miało szans, ale nadal szkoda...

Zwycięzcom gratuluje /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Wszystkim gratuluje, bo każdy zrobił dobre zdjęcie (no prawie każdy, bo nie wszystkie widziałam^^), nawet jeśli nie wygraliście, to pamiątka waszych starań pozostanie :>
Moim zdaniem najlepsze zdjęcie zrobiła:

Ronnay, Nadymka, Amanthea te trzy mi się podobały najbardziej ^_^

Hypocrisis est, cogitare quod scis omnia, et quod tu es Deus.
https://i.imgur.com/fywXLSF.png *made by KaMinaRi

#270 25-08-2017 o 19h32

Straż Absyntu
Pattix
Młody rekrut
Pattix
...

Nadymka napisał

Mam nadzieję, że nikogo tym nie urażę, ale jest to moja opinia.

Uważam, że niektóre prace są nieporozumieniem na podium. Nie będę wymieniać z nazw, bo tego po prostu nie chcę robić.

Mimo wszystko gratuluję wszystkim, (a zwłaszcza osobą, które wyróżniłam kilka postów wcześniej).

Uważam podobnie, mimo wszystko gratuluję wszystkim zwycięzcom i czekam na kolejny konkurs  /static/img/forum/smilies/big_smile.png  /static/img/forum/smilies/big_smile.png

#271 25-08-2017 o 20h55

Pokonała kurę
LunaSpark
...

Tak szczerze to moje podium wyglądało prawie zupełnie inaczej, ale i tak gratuluję zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom!

Ostatnio zmieniony przez LunaSpark (25-08-2017 o 20h55)

Nie mam pomysłu na sygnaturę.

#272 25-08-2017 o 21h06

Straż Absyntu
AzureTomato
Straż na szkoleniu
AzureTomato
...

O jeju, czarodzieju  /static/img/forum/smilies/big_smile.png  Tyle faworytek na podium i w wyróżnieniach! Cieszy mnie to bardzo /static/img/forum/smilies/smile.png Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom i ogólnie uczestnikom konkursu za zdjęcia oraz fantazję  /static/img/forum/smilies/smile.png

http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Dokumenty/1191899968.jpg

#273 25-08-2017 o 22h32

Straż Absyntu
Faren
Piechur Straży
AnaRena
...

Em... To wypadałoby podziękować za wyróżnienie mojej pracy, więc no... Dziękuję.^^" Bo ja nie umiem wygrywać i wiecie czuje się z tym dziwnie. xD I gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się także na podium i całej reszcie, bo każda praca ma w sobie to coś. <3

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#274 25-08-2017 o 23h50

Straż Obsydianu
Suvanari
Rekrut
Suvanari
...

Gratuluję wszystkim, którzy zajęli miejsce na podium, czy zostali wyróżnieni. Szczególnie @Luizie, @Nietzsche i @Lusiayo. Te trzy prace skradły moje serduszko <3

@Luiza, pająki są okropne, ale to zdjęcie mnie oczarowało. I te refleksy na pajęczynie, po prostu cudo!

@Nietzsche - odłamków mi nie opchnął, ale za to rzucił urok. Jak masz jakieś antidotum, to ja chętnie :v

@Lusiayo, to drzewo z kolei mnie opętało. Szkoda, że edytowanie było zabronione, bo możnaby spotęgować mrok, jaki panuje na tym zdjęciu.

Było sporo świetnych prac, które nie zostały w żaden sposób nagrodzone. Są też takie, które chętnie bym jeszcze skomentowała - niestety, od dłuższego czasu jestem na telefonie i nie zanosi się na zmianę. Wszystkich nicków nie pamiętam, czego serdecznie żałuję. Mam nadzieję, że mnie rozgrzeszycie :>

Na koniec chciałabym podziękować naszym moderatorkom za zorganizowanie konkursu - świetnie się przy nim bawiłam. Fajnie też jest zająć jakieś miejsce ^^ I miło czytało się te wszystkie pozytywne wypowiedzi na temat mojego zdjęcia - tak, moje ego zostało dostatecznie połechtane. Powiedziałabym nawet, że za bardzo, ale dla mnie nigdy nie jest za bardzo xD Ale szczerze, cieszę się, że moja praca przypadła do gustu tylu osobom <3

Ostatnio zmieniony przez Suvanari (25-08-2017 o 23h52)

https://zapodaj.net/images/57457cf9da6a8.gif

#275 26-08-2017 o 11h41

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

Gratuluję wszystkim zwycięzcom, moim zdaniem jak najbardziej zasłużyliście na swoje wyróżnienia, Wasze prace były pomysłowe (czego nie można powiedzieć o zdjęciach zachodów słońca czy leśnych ścieżkach...), faktycznie zapadały w pamięć (ten chowaniec na poszukiwaniach i jeż wygrały wszytko! To dopiero ujęcie tematu z pomysłem!), wymagały albo niezwykłej pomysłowości albo sporego nakładu pracy (podejrzewam, że autor zdjęć pajączka zrobił ze trzydzieści ujęć zanim zdecydował, że "to jest to!"). Gorące brawa /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Strony : 1 ... 9 10 11 12 13