Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 22 23 24

#576 25-02-2020 o 20h30

Rekrut
Idaja
...

@up Kurde, sama mam Bloba, a powiem Ci że jestem pod wrażeniem dropu, mój zniósł pewnie o połowę mniej /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ogólnie event bardzo mi się podobał, walentynkowe stroje i chowańce to chyba moje ulubione /static/img/forum/smilies/smile.png

#577 25-02-2020 o 20h37

Straż Cienia
Mifflove
Oficer Straży
Mifflove
...

Mi tam event się bardzo podoba, a drop wbrew pozorom mi odpowiada. Może i jest on bardzo słaby, ale dzięki temu prawie nic nie lata na targu za grosze (a przynajmniej nie latało w pierwszej dobie trwania eventu). Na medal spisał się mój chowaniec zwłaszcza jak chodzi o włosy, bo jednego dnia dostałam białą i czarno-czarną Kapuczinę xD
Kilka elementów z 2019 zrobiłam sobie w alchemii, bo w inwentarzu zalegało sporo paści z zeszłorocznych walentynek, to za jakieś tam grosze dorobiłam sobie sukienek, kapturków i oczek.
I oczywiście szarpnęłam się na jedną tęczową perukę c:

Tak jak gdzieś ktoś tam wcześniej fajnie wypunktował łupy, to i ja sobie wypisałam ile rzeczy dostałam z wypraw i ile kupiłam na targu:

bluzka: 6
spódnica: 2 + 4 z targu
pasek: 3 + 4 z targu
łuk: 4
buty: 3
bransoletka: 5 + 1 z targu
naszyjnik: 4 + 2 z targu
podwiązki: 4 + 2 z targu
włosy: 9 + 5 z targu

https://i.imgur.com/yQ8lPKH.png

#578 25-02-2020 o 20h55

Straż Cienia
Cata
Szeregowiec
Cata
...

Ja dostałam jeden(!) łuk, jeszcze jak kompletowałam strój. To jakaś porażka... Jeszcze beżowy...

#579 25-02-2020 o 23h18

Straż Absyntu
Renissance
Pokonała Dahu
Renissance
...

♥ ♥ . . .

Wszystko pięknie, ekstra, super. Szkoda, że tak słabo chowaniec znosi te przedmioty walentynkowe z eventu.
Piękne elementy, stylizacje - muszę przyznać, bo od dłuższego czasu na tych eventach to tak średnio prezentowały się.
No i fajniutko, że alchemia w jakiś sposób wykorzystana, ale i tak jej nie lubię ;_;

. . . ♥ ♥

https://66.media.tumblr.com/517f8bc6f31490f55163517d0fa8a6a6/tumblr_inline_oagpk3khHC1tn3w5r_500.gif
“We live as we dream - alone.
While the dream disappears, the life continues painfully.”

#580 26-02-2020 o 10h44

Straż Obsydianu
Meliona
Żołnierz Straży
Meliona
...

Ostatniego dnia eventu chowaniec przyniósł mi czerwoną koszulę xD Lepiej być nie mogło.

#581 26-02-2020 o 12h15

Straż Obsydianu
Mystification
Patrolowiec Straży
Mystification
...

Dzisiejszy event kończę z pustymi wyprawami. WSZYSTKIE BYŁY PUSTE.
Jestem rozczarowana, mega rozczarowana. Bo mogą dropić dwie rzeczy na dzień lub max 3, ale nie ich całkowity brak. Po skończeniu planszy, nie miałam żadnej przyjemności z tego eventu. Kończę go z kupą włosów w okropnych kolorach i trzema łukami które wczoraj raczyły dpolecieć i (tu szok) w kolorach, na które się czaiłam. Plansza była ogromnym, przemyślanym plusem tego eventu dlatego zgarnia połowę punktacji. Natomiast drop z poszukiwań był męczący i rozczarowujący. Dużo energii chowańca i potek nie pomogło zdobić rzeczy z WL. Zarobiłam myślę, z jakieś 2-3k na tym evencie co jest mega słabym wynikiem. Wydałam tyle samo więc wyszłam na 0. Ode mnie 6/10. Event nie był zły, oby następne takie, tylko większy drop, nie tylko eventowych rzeczy ale i podstawowych z map bo one również nie leciały.

Ostatnio zmieniony przez Mystification (26-02-2020 o 12h16)

✰ Instagram ✰

jeśli chcesz pyknąć mma w CS GO zapraszam pw

https://i.ibb.co/Vmj6XgM/46625621db19bfef.png

#582 26-02-2020 o 13h38

Straż Absyntu
Quija
Nowo przybyła
Quija
...

Ogólnie event dostaje ode mnie 7/10
Stroje są super, plansza mega mi się podobała, tak samo chowańce które są przeurocze.
Tylko te nieszczęsne poszukiwania... Ledwo kilka rzeczy znalazłam i to w beznadziejnych kolorach. Może poza łukiem, akurat to mi się udało. Szkoda że tak ciężko było cokolwiek zdobyć.

A tak nawiasem mówiąc, to mogli zrobić ładniejszą ilustrację...

#583 26-02-2020 o 13h54

Straż Cienia
RitaOkami
Akolita Jednorożców
RitaOkami
...

Oczywiście, ja zużywam pergaminy a ten skubaniec mi je znowu znosi zamiast jakiegoś ubranka eventowego, dzięki. Jeszcze na ostatnie cztery wyprawy idzie bunt /static/img/forum/smilies/smile.png

Ogólnie event był w miarę fajny, nie trzeba wydawać na niego nie wiadomo ile, a chowańce dość łatwe do zdobycia (chyba, że komuś zależało na innych kolorach tego samego stroju z alchemi to wtedy płacił W zależności od swoich potrzeb)...

https://i.imgur.com/Pa5uOpb.gif

#584 26-02-2020 o 14h44

Straż Absyntu
Assire
Straż na szkoleniu
Assire
...

Już po ostatniej wyprawie, więc czas na podsumowanie.

Event byłby naprawdę super, no tylko ten cienki drop :( Chwała bogom za ten targ, bo nie zdobyłabym praktycznie nic z mojej wishlisty, która była, swoją drogą, bardzo pokaźna (postarali się z tymi strojami i nie mogłam się zdecydować na konkretną deklinację, więc zebrałam praktycznie wszystkie itemki XD).

Alchemia wykorzystana w taki sposób jak tu to strzał w dziesiątkę, napchałam zeszłorocznych ciuchów jak dziad w torbę. I właściwie to jestem 5 tysięcy maany w plecy właśnie głównie przez przedmioty do alchemii, ale warto było.

Nie czułam się zrobiona w kulki, więc nie było mi nawet szkoda kasy w banku XD. Strój bonusowy jest naprawdę intrygujący i unikatowy, no to się skusiłam (no i skrzydła wróżki!), ale wiem, że nie każdemu podpasował. I może to i dobrze, że najładniejsze według większości stroje były wrzucone za darmo, coby nie było oburzenia, że za najlepsze sety trzeba sypać realnym hajsem.

Ogólnie wrażenia na plus. Trzeba było w końcu ugłaskać graczy po ostatnich niewypałach ;).

https://zapodaj.net/images/3ee4545d5576b.jpg

#585 26-02-2020 o 16h24

Straż Absyntu
Maddan
Żołnierz Straży
Maddan
...

Dwie wyprawy puste, na jednej buty i to tyle... To jest kpina jakaś, a nie drop.

#586 26-02-2020 o 17h05

Straż Absyntu
Ceveelia
Straż na szkoleniu
Ceveelia
...

Dzisiaj 3x włosy i jedne buty. Biorąc pod uwagę, że mam już prawie wszystkie itemy (targ oczywiście) i w porównaniu z tym co mi dropiło (albo raczej nie dropiło) przez większość dni, no to po prostu bomba xD

A tak ogólnie to i tak jestem zadowolona, więc moja opinia na temat eventu pozostaje bez zmian. Zdecydowałam się nawet w końcu na doładowanie, tylko teraz nie jestem pewna, którą deklinację wybrać i co dokupić, no ale jest jeszcze czas. Byłabym chora, gdybym czegoś na ostatnią chwilę nie zostawiła /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://media.giphy.com/media/JTzIHjVXtg0qZsPSLh/giphy.gif

#587 26-02-2020 o 19h19

Straż Absyntu
Liebevolla
Akolita Jednorożców
Liebevolla
...

O evencie zapewne wszystko zostało już powiedziane.
Ja tylko dodam, że bardzo mi się podobał i przypadł do gustu więc to na +
Jednakże jakby to ująć u mnie bimuf znowu padł ofiarą swojego sukcesu i nie działa mi bank, przez co ponownie jestem zmuszona wydać mniej pieniędzy na event.
Planowałam duży zakup na ostatni dzień, ponieważ dałam sobie czas do namysłu, co chcę tak naprawdę kupić w ten event, żeby nie tracić pieniędzy.
Jednak przechodząc do zakupu maany, czy złotych monet ukazuje się komunikat, że został przekroczony termin płatności, czy coś w tym stylu, jednak nie jest to prawdą, bo z kodem i akceptacją wyrobiłam się w czasie.
Niezmiernie mi przykro, że pieniądze muszą zostać w mojej kieszeni, tyle fajnych deklinacji. Chciałam docenić tą ciężką pracę/static/img/forum/smilies/big_smile.png.
Używałam opcji onebip.

Jeszcze chciałam wypowiedzieć się w kwestii animowanych przedmiotów. Cieszę się, że się zakończyły. To podkreśli tą legendarność i trudnodostępność tych, które zostały wprowadzone do gry. Wiecie, będą, jak stroje eventowe poprzednich lat, takie unikatowe, trudne do zdobycia i prestiżowe.

Ostatnio zmieniony przez Liebevolla (26-02-2020 o 22h06)

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/9fb84ee9-92cb-4137-b26f-955273dd391d/ddzmla0-4ea7a5c7-8a95-4208-be2c-6bf07b847d32.jpg/v1/fill/w_1280,h_288,q_75,strp/slavic_savagery_logo_forum_sygnature_by_liebevolla_ddzmla0-fullview.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3siaGVpZ2h0IjoiPD0yODgiLCJwYXRoIjoiXC9mXC85ZmI4NGVlOS05MmNiLTQxMzctYjI2Zi05NTUyNzNkZDM5MWRcL2Rkem1sYTAtNGVhN2E1YzctOGE5NS00MjA4LWJlMmMtNmJmMDdiODQ3ZDMyLmpwZyIsIndpZHRoIjoiPD0xMjgwIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmltYWdlLm9wZXJhdGlvbnMiXX0.PJp-8DrRqzEQjy6WR2oz_MqXt23pMYNU0g3vr67pGqo

#588 26-02-2020 o 19h29

Straż Cienia
Cansani
Pokonała Dahu
Cansani
...

Ostatni dzień eventu i ostatnia wyprawa zakończona, więc przyszłam pochwalić się swoimi zdobyczami z mapki:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Pomimo tego, że musiałam się jeszcze zaopatrzyć w rzeczy z WL na targu (i jedną rzecz w butiku) to ogólnie jestem bardzo zadowolona. Planszę skończyłam w drugi dzień eventu i chociaż przez pierwsze parę dni drop eventowych ciuszków na mapce był taki sobie, tak pod koniec mój jednoróg zdecydowanie się poprawił. Z czystym sumieniem daję temu eventowi 8/10. U_U

Ostatnio zmieniony przez Cansani (26-02-2020 o 19h34)

https://66.media.tumblr.com/aca3a3be3ce2a5b23732e6b375c29ede/tumblr_pk8rkbaTE31qikqc7o4_250.gifv https://66.media.tumblr.com/e32da79f5b7ecacaad2483ee0226084f/tumblr_pk8rkbaTE31qikqc7o6_250.gifv https://66.media.tumblr.com/5be023b27dfc90fc802c851cd3b3de8c/tumblr_pk8rkbaTE31qikqc7o5_250.gifv

#589 26-02-2020 o 20h56

Straż Absyntu
Ceveelia
Straż na szkoleniu
Ceveelia
...

@Liebevolla, nie wiem z jakiego sposobu płatności próbowałaś korzystać, ale ja przed chwilą zrobiłam doładowanie za pomocą onebip i wszystko działało. Może warto spróbować raz jeszcze /static/img/forum/smilies/smile.png

https://media.giphy.com/media/JTzIHjVXtg0qZsPSLh/giphy.gif

#590 26-02-2020 o 21h34

Straż Absyntu
Faren
Piechur Straży
Faren
...

Z racji, że dzisiaj się kończy już event to i ja go sobie podsumuje.
Kocham planszówki. Zawsze jak były na SF to się je przyjemnie robiło i fajnie, że i tutaj w końcu taka zawitała. Zdobywanie kostek z mapy też jest plusem, bo wypadały jak szalone i zastanawiałam się czy mój chowaniec nie miał na niego jakiegoś fetyszu czy coś. xD Dialogi z postaciami nie były trudne, a wręcz dziecinnie łatwe, a jak ktoś czegoś nie wiedział 5 minut na wiki i odpowiedź odhaczona. ;]
Stroje z planszówki jak i z mapki są całkiem całkiem i łączą się idealnie nie tylko ze sobą nawzajem dając fajny efekt, ale też z innymi, a zwłaszcza pasek! Ogólnie bardzo podoba mi się to, że czerń połączyli z zielenią. Brakowało mi takich połączeń, ale czerwony zestaw z planszówki, który został połączony z pomarańczowym... przemilczę. xD
Strój z banku to mistrzostwo, nie wiem kto to wymyślił ale prawdopodobnie dostał podwyżkę. xD Takiej epickiej maszkary jeszcze nie widziałam i tylko dla zasady zaopatrzyłam się w czarny zestaw. XD Mamy już stroje na podstawie Crylasma, Maulixa, Beriflore i Dalafy, a teraz Hanajoo. Czekam na stroje poświęcone Panalulu, Black Gallytrota, Musarose oraz Alfeli. xD
Jedna ilustracja też jest plusem. Kto nie lubi haremówek ten kłamie! ^,- Chociaż noga Eriki zostawia wiele do życzenia.
Z wypraw pakowych powiedzmy, że jestem zadowolona chociaż mogło być lepiej. No i jest to pierwszy mój event na którym spięłam swoje szanowne cztery litery i wykorzystałam okazję by coś zarobić nie tylko na jedzonku. Pandzioł dużo przyniósł, trochę nakupowałam za grosze czego nie udało mi się znaleźć, a niektóre w troszkę wyższej ale nadal korzystnej cenie dla mnie.
Fajnie że alchemię rzucili jako dodatek i wybór między butikiem. Mimo, że jestem strasznym dusigroszem jeśli chodzi o wydawanie maany to stwierdziłam, że jednak ceny alchemiczne się bardziej opłacają niż butikowe nawet te za złoto! Co nie zmienia faktu, że złota poszło bardzo dużo. >3>"
Oczywiście jako kolekcjoner chowańców nie mogłam odpuścić, póki mapkowy chowaniec nie trafi w moje łapki. I tak łącznie wpadło mi pięć sztuk.~

Ogólnie mówiąc w porównaniu do zeszłego roku w końcu udało im się coś zrobić porządnego. Nie chwalę za bardzo, ale jest ok.

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#591 26-02-2020 o 22h21

Straż Obsydianu
Sennis
Akolita Jednorożców
Sennis
...

No to zróbmy to podsumowanie. Krótkie i treściwe, bez zbędnych argumentacji, bo nie mam czasu. /static/img/forum/smilies/roll.png

Planszówka. Pomysł i wykonanie, świetne. Kostki leciały jak szalone. 1 dzień i po grze. Bonusy - inkubatory i potki bardzo na plus. 10/10

Stroje. 10/10 - w moim stylu. Delikatne i zwiewne, oby tak dalej. Bonusowy był intrygujący, a te skrzydła skradły moje serce, dokupiłam parę.
Dodatkowo stroje z 2019 w butiku lub alchemii, dla mnie bardzo fajna opcja, bo zostało mi sporo składników i dorobiłam po taniości rzeczy, które chciałam. Jestem zadowolona, choć dużo straciłam na to maany. 9/10

Ilustracja. Jedna, a pomysł dosyć fajny. Tylko ta kreska jest straszna, jakaś taka ostra, kanciasta, nie wiem. Proporcje też nie zbyt dobre. Fajnie, że ilu jest z WS'ami. Gra otome zobowiązuje XD 6/10

Chowańce. Słodkie i bardzo pocieszne. Szkoda, że ta wata cukrowa, która jest najcudowniejszym ze wszystkich chowańców nie jest legendą, bo bym kluła. A tak jego jajco i Hanajoo siedzieć będą w mojej kolekcji i jestem zadowolona, że je mam. 9/10

Drop. Słaby. ale to dobrze, bo dzięki temu lepiej się zarabiało i targ się troszkę rozruszał.7/10

To co udało mi się wydropić i złapać po taniości:

Drop z mapki

Naprawdę nie jest źle. A zarobiłam przynajmniej 10000M, a nawet lepiej. Z eventu jestem jak najbardziej zadowolona. Tak powinien wyglądać wydarzenie w Eldce. To ma być przyjemność i zabawa w dogodnej formie. Oby tak dalej, bo poprzednie eventy rozczarowywały.
Pierwszy raz byłam podekscytowana. Brawo Beemoov.

Ogólnie za event: 51/6 = 8,5/10

Ostatnio zmieniony przez Sennis (27-02-2020 o 08h43)

#592 27-02-2020 o 04h22

Straż Cienia
Olioo
Straż na szkoleniu
Olioo
...

Event bardzo mi się podobał!
Stroje urzekły mnie tak bardzo, że nawet zdecydowałam się na większe doładowanie.

Wbrew powszechnej opinii jestem zadowolona z dropu. Mógł być dosłownie ciut lepszy, ale tak to przynajmniej ceny na targu się trzymają.

Oby więcej takich eventów^^

Ostatnio zmieniony przez Olioo (27-02-2020 o 04h22)

#593 27-02-2020 o 09h12

Straż Obsydianu
Akkarin
Młody rekrut
Akkarin
...

Skoro w tamtym roku popsioczyłam, w tym roku, w ramach równowagi wypadałoby napisać dobre słowo. I tak też się o dziwo stanie.

Event uważam za lekki i przyjemny, a przede wszystkim nie manno-żerny. Naprawdę jestem pod wielkim (pozytywnym) wrażeniem.
Co prawda ubrania mnie nie zachwyciły, ale walentynki (nie mówiąc już o sukienkach, czy spódnicach), to nigdy nie była moja bajka i  nie mój film, więc nie ma o czym mówić. Sprzeda się (przynajmniej ten z poszukiwań) xd

Tak w skrócie:
* Kostki do gry leciały, tak że spokojnie event dało się skończyć ( po tym jak skończyłam planszę było trochę gorzej, ale o tym później). Plansze skończyłam chyba w pierwszym tygodniu, więc nie mam zastrzeżeń.
* Dodatkowe bonusy z planszy. Miła odmiana, zwłaszcza że można było zdobyć dwa inkubatory i soczki energetyczne dla chowańca.
* Pomijając wykonanie, bo się na tym nie znam. Ilustracja może być, grunt że nie trzeba być jasnowidzem żeby ją zdobyć (tak mam na myśli nieszczęsny event Halloween oraz Świąteczny)
* Strój za doładowanie. Może być, ale nie skusiłam. Osobiście podobały mi się chyba tylko z dwa, może trzy elementy. Także nie opłacało mi się.
* Wracając do poszukiwań.
Po kostkach leciało mi jedzonko, ale to raczej na plus, bo sprzedam na targu i zarobię trochę maany, aby mój chowaniec nie głodował xd
Wraz z jedzonkiem leciały mi pergaminy... No cóż ubolewam nad faktem, że nie można ich sprzedać. No, ale nie można mieć wszystkiego, dalej...
Po tym jak skończyło się jedzonko i pergaminy, było już trochę gorzej, a może średnio-umiarkowanie? Ciężko stwierdzić., bo chowaniec często wracał z pustymi płetwami.
Aczkolwiek ubolewam nad tym tylko, dlatego że marzyło mi się zarobić na tych rzeczach trochę maany xd

Podsumowując.
Event bardzo mi się podbiał. Nie wymagał niepotrzebnego wydawania maany, dał możliwość zrobienia strojów z zeszłego roku (dla tych co chcieli), a przede wszystkim cieszę się z możliwości sprzedania chowańca. Uważam go za udany. Oby tak dalej!

Edycja: Czy mi się wydaje, że chowańca z planszy nie można już sprzedać?
Szkoda... A miało być tak pięknie...

Ostatnio zmieniony przez Akkarin (27-02-2020 o 15h34)

https://i.pinimg.com/originals/aa/29/0f/aa290fea3c8bc9288430b505cf9d93c7.jpg

#594 27-02-2020 o 13h37

Straż Obsydianu
Tivia
Akolita Jednorożców
Tivia
...

Event walentynkowy się skończył, więc warto go podsumować. Po ostatnich tragediach, walentynki były prawie idealne. Prawie, co nie zmienia faktu, że grałam w niego z przyjemnością od samego początku. Trochę później zaczęły się schody. Mimo wszystko był to jeden z lepszych eventów w ostatnim czasie, bo zeszłoroczne koszmary trzeba spakować do skrzyni i schować w piwnicy, żeby już nie ujrzały światła dziennego (nie, ty evencie letni możesz zostać, byłeś spoko /static/img/forum/smilies/big_smile.png). Może to dlatego, że najbardziej lubiane eventy - Halloween i Gwiazdka były tak potworne, walentynki wydawały się takie dobre? Nie, one były naprawdę dobre. Ale po kolei...

Stroje: Otrzymaliśmy dwa nowe stroje za free + za doładowanie. Jednym słowem - norma /static/img/forum/smilies/big_smile.png Ktoś się jeszcze dziwi? Bo ja już nie. I jak na Halloween i Gwiazdkę taka ubogość boli, tak na walentynki nie jest źle. Stroje za to były śliczne, delikatne, zwiewne, kwiatowe, ach...
TEMPTING HERBALIST - Strój naprawdę jest śliczny, taki delikatny, zwiewny, ma wiele pięknych elementów, które chętnie wykorzystam, jest w miarę uniwersalny. Tylko mam jedno ale, spore ale. Dlaczego po raz kolejny poskąpiono pięknej bieli? Zrozumiałabym, gdyby połączyli ją z błękitem, bo często to robią, przeżyłabym róż, ale tym razem postanowili biel wymieszać z zielenią (płaczę). I weź tu teraz kobieto coś stwórz, kiedy niemal wszystko się gryzie. Ale korona i książka są piękne. Reszta również śliczna, ale ten zielonkawy odcień...
CHERRY TREE ARCHER - pokochałam ten strój, jak tylko go zobaczyłam. Wiedziałam, że muszę zdobyć pierwszą białą deklinację. Prawie się udało, bo brakuje mi tylko podwiązek, ale bez nich przeżyję /static/img/forum/smilies/wink.png Polowałam jeszcze na kremową wersję, też mam prawie całość, ewentualnie wymieszam z elementami ze stroju żółtego. Absolutnym hitem tego stroju to bez wątpienia łuk. Jest boski, kwiatowy, po prostu się rozpływam. Chciałam zdobyć wszystkie kolory, ale niestety nie było mi to dane. Jednak moje must have złapałam, z wyjątkiem czarno-białego. Kolejnymi pięknymi elementami są spódnica, bluzka i naszyjnik. Cudo. Buty są ciekawe, ale znowu troszkę przekombinowane, podobnie pasek, prawie taki, jakiego szukam, ale jednak za dużo ma wstążek. Nie zmienia to faktu, że strój skradł moje serducho.
WHANABE - na początku, jak go zobaczyłam, śmiechłam. Co to miało być? Modliszka? Kosmita? Ale im bardziej mu się przyjrzałam, tym wyglądał lepiej. Bardzo spodobała mi się sukna, chociaż troszkę zmarnowali jej potencjał (mogli podzielić ją na dwie, krótszą sukienkę i spódnicę). I oczywiście skrzydełka. Takie wróżkowe i bajkowe. To dziwne, strój niby komiczny, a jednak ma piękne elementy, hmmm...

Drop: Wielu się już wypowiedziało na jego temat. Był koszmarny. Zgadza się, dropił tylko jeden strój, więc nie mogliśmy go za szybko zebrać. I ja to rozumiem, naprawdę, ale 3 dni, w każdy 17/16 wypraw i nic, zero, pustka? To już nie było śmieszne. Przez pierwsze dwa dni dropiły mi kostki jak szalone (czasami zamiast z kostką chowaniec wrócił z pergaminem lub cukierkiem). Ale już po dwóch dniach uzbierałam wszystkie kostki i planszówka była za mną. Myślę sobie, dobrze, to teraz ładnie będzie leciał mi strój. Oj, ale się myliłam. Na początku zgoda, nie było źle, w ciągu półtorej dnia uzbierałam cały strój, a może raczej go odblokowałam, bo jak przyniósł buty, to po jakimś czasie przyniósł bluzkę, potem spódnicę itd. Podobnie jak podczas eventu letniego. Kolorystykę pominę, bo moje chowańce ewidentnie mają inny gust niż ja lub próbują mnie zdenerwować /static/img/forum/smilies/big_smile.png Ale przyjęłam to na spokojnie, cierpliwie odblokowywałam poszczególne elementy. Kiedy zdobyłam ostatni, zadowolona czekałam, aż zacznie mi dropić normalnie. I spotkała mnie niemiła niespodzianka. Przez trzy dni nie znalazłam żadnego ciuszka, żadnego. Wracał ze śmietkami, pergaminami, cukierkami lub bez niczego. Byłam załamana. Po trzech dniach w końcu przytargał bluzkę i... znowu cisza. Zdenerwowałam się i przypomniał mi się event letni i targ. Wtedy coś ruszyło, zaczął przynosić ciuszki, bardzo niewiele, ale zawsze. Zauważyłam też, że częściej fanty zdobywałam nocami, niż w ciągu dnia, dlatego ostatnie 6/5 wypraw zostawiałam na 22.00. Uaktywnił się ostatniego dnia, ale znosił mi tylko kłaki i to w brzydkich kolorach (nie mógł chociaż znaleźć blondu, rudości, brązu, popielatego). Z tego też powodu wiele elementów z WL musiałam nabyć na targu. A i tak nie mam wszystkiego, tylko to najważniejsze.

Jakby ktoś był ciekawy, jak wyglądały moje łupy, proszę bardzo. Radzę usiąść, żeby nie paść z wrażenia /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Chowańce: Po raz kolejny były dwa, ale urocze. Hanajoo do zdobycia z planszówki jest słodziutki. Niby to cebulka, niby kwiatuszek, niby wróżka i robaczek. Początkowo był chyba epikiem, bo coś widziałam na forum, wczoraj zmieniono go na legendę. Pewnie go wykluję, w swoim czasie /static/img/forum/smilies/big_smile.png Etheralm jest bardzo eteryczny i delikatny. Bardzo się ucieszyłam, kiedy podczas tego koszmarnego dropu wyskoczył mi i dał się złapać za pierwszym razem. Ale mam z nim dziwną ciekawostkę. Kiedy go złapałam, nie pojawił mi się już ani razu. I nie chodzi, ze nie mogłam go złapać, że uciekł czy coś. już się nie pokazał. Postanowiłam wykorzystać trick z eventu letniego i niespodzianka, podczas drugiej lub trzeciej wyprawy pojawił się. Po raz kolejny udało mi się go złapać. I kiedy w inwentarzu miałam dwa jajeczka, nagle pojawił się trzeci. Coś się odblokowało czy co?

Minigry: Kto nie lubi planszówek, ręka w górę? To najlepsze co może być. Kiedy ją zobaczyłam, uśmiech sam pojawił się na twarzy. Mam miłe wspomnienia z planszówkami na SF, więc tutaj liczyłam na coś podobnego. I było bardzo dobrze, bardzo. Z planszówki leciał śliczny strój, pytania, dzięki którym zdobywaliśmy ilustrację i oczywiście hit - potionki i inkubatory. Czy mogło być coś lepszego? Dlaczego nie zrobią takiego kalendarza eventowego? To było by cudne. Skoro stworzyli luks planszówke z mega bonusami, to co stoi na przeszkodzie? Wiem jednak, że niektórym nie za bardzo podobały się pytania, że albo za łatwe (pytanie Valdka i Leifa, z której straży są, wygrały, co śmieszniejsze jestem Obsydianką, a Valdek z tekstem, że się nie obrazi, jeżeli się pomylę /static/img/forum/smilies/big_smile.png To chyba ja powinnam się obrazić, skoro nie wie, że jestem od niego /static/img/forum/smilies/big_smile.png), albo trzeba było szukać odpowiedzi, co groziło spoilerem. Ja tam byłam zadowolona, że mamy konkretne odpowiedzi, a nie mieszankę i maszynę losującom. W końcu normalnie można było zdobyć ilustrację.
Jednak potencjał plaszówki nie został w pełni wykorzystany. Dlaczego? Można było ukończyć ją już drugiego dnia i koniec zabawy. Według mnie powinniśmy dostawać kostki za codzienne logowanie i czasami zdobywać dodatkowe na poszukiwaniach. Niestety wyszło inaczej. Czytałam, że niektórzy mieli problem ze znalezieniem kostek, za to znajdowali ubrania. U mnie było na odwrót. Nie wiem co lepsze. Mimo wszystko planszówka była naprawdę spoko, tylko właśnie nie przemyśleli chyba do końca jej rozgrywki.

Ilustracje: Osobiście mi się podoba, Garnek wyjątkowo ładnie na niej wyszedł (chociaż jej nogi już nie skomentuję /static/img/forum/smilies/big_smile.png). Niektórych może boleć, że przedstawiony jest harem, że woleliby mieć ilu tylko z WS (zresztą też bym wolała ale trzeba by było zdobyć pewnie 4 ilustracje, ale najpierw trzeba je narysować, a bimuf to lenie), ale to tylko event. Ja osobiście eventów nie traktuję za bardzo jako część fabuły. Czasem są powiązania (teraz widzieliśmy, że nie było, bo Leif chyba wystąpiłby inaczej /static/img/forum/smilies/big_smile.png ), ale mimo wszystko mają być zabawą, odskocznią od normalnej gry. Więc jeżeli ilu jest ładna, nie ważne co na niej jest. A ilu mi się podoba i już /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Tematyka eventu: Była jakaś, poza tym, że chodziło o walentynki? A może chodzi o ten kwiatowy motyw? O tak, jestem na tak. Uwielbiam stylizować moją Gardzkę na wróżkę, elfa, leśnego i kwiatowego duszka. Dlatego te stroje i elementy tak skradły moje serce. Poproszę więcej takich.

Alchemia: Była i oczywiście "kochana" przez wszystkich alchemia. Ale teraz miała spoko formę, bo nie była obowiązkowa. Kto chciał, to robił i robił co chciał, a nie narzucano mu kolejność. To był naprawdę świetny pomysł danie wyboru graczowi - butik lub alchemia. Pergaminy leciały z mapki (jak szalone). Szkoda właśnie, że nie leciały składniki (chociaż widziałam, że niektórym dropiły, ale podejrzewam, że są to osoby, które rok temu nie ukończyły eventu w całości). Ale kiedy porównałam ceny butikowe z tymi z alchemii z nawet dokupionymi składnikami, to w cenie jednej kiecki miałam dwie + ze dwa wianki. Dlatego narobiłam kilka ciuszków (może zrobiłabym i więcej, ale nie chciałam wyjść na zero), sporo maany wywaliłam, ale nie żałuję. Rok temu chciałam dokupić jeden wianek, ale jego cena bolała, dlatego w tym roku zrobiłam aż cztery /static/img/forum/smilies/smile.png Taką alchemię to ja rozumiem. Tylko, żeby jeszcze składniki dropiły...

Bugi: Nie zauważyłam większych bugów utrudniających grę. Chyba, że bugiem był ten tragiczny drop /static/img/forum/smilies/big_smile.png Dobra, żartuję. Na początku był mały problem ze strojem z poszukiwań, którego nie można było sprzedać, ale kilka razy było coś podobnego. No i dropiło świąteczne itemki (aż żałuję, że mi się nie trafiło /static/img/forum/smilies/big_smile.png ). Ogólnie bez większych problemów.

Ogólna ocena eventu: 7/10. Event miał zadatki na 9/10, serio, na początku tyle chciałam mu dać, bo 10/10 musi mieć coś, co sprawi, ze aż mi gatki spadnę. Ale przez ten ciężki i męczący drop muszę mu odjąć punkt. I za szybko grało się w planszówkę, dwa dni i po zabawie. Z jednej strony fajnie, nie zajmuje głowy, z drugiej chociaż przez tydzień chciałabym pograć. Ale to jest mocne 7, bo niewielu eventom daje tyle punktów. Będę mile go wspominać zarówno przez klimat, kwiaty, planszówkę. Chociaż znowu muszę zacząć oszczędzać, bo troszki maany ubyło /static/img/forum/smilies/big_smile.png W końcu jakiś udane walentynki, bo zawsze były raczej średniaczkiem. Może to zeszłoroczne koszmary, ale ten evencik był bardzo milusi. Tylko podkręćcie troszkę drop, bo człowiek zaczyna zapominać, że trwa event /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Niedługo Wielkanoc. Walentynki dają nadzieję na poprawę. Może będzie lepiej, kto wie. Trochę jej oczekuję, ale nie nastawiam się na nic dobrego. Lepiej być pozytywnie zaskoczonym, niż znowu dostać cios w twarz i się ledwo pozbierać. Nie czekałam na walentynki, nawet ich nie chciałam. Zapowiedzi przyjmowałam, bez większego entuzjazmu. Bałam się. I proszę, w końcu fajny evencik. Może teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję. Oby to był rok dobrych eventów, a zeszłoroczny zapomnijmy /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Tivia (27-02-2020 o 13h39)

#595 27-02-2020 o 16h32

Straż Cienia
Garter
Akolita Jednorożców
Garter
...

Już po evencie, więc czas i na moje podsumowanie.

Forma: Bardzo podoba mi się pomysł z planszówką. Sprawdzona na SF, okazała się sukcesem również na Eldaryi. Bardzo się cieszę, że po roku drożyzny i niewypałów (nie licząc bardzo sympatycznego eventu letniego) dostaliśmy naprawdę solidny event. Kostki leciały jak szalone, więc grę ukończyłam chyba już 3 dnia. Nie wiem czy ktokolwiek miał trudności z ich zebraniem. Z tego co widziałam, nawet powszechne chowańce bardzo dobrze sobie z tym radziły, więc każdy miał szansę. Za to duży plus.

Drop: No cóż, wiele osób na niego narzeka. Mnie również się zdarzało (zwłaszcza jak chowaniec przez 2-3 dni nie potrafił przynieść nawet bransoletki z eventowego stroju), ale mimo wszystko dobrze, że drop był tak dopasowany, żeby mieć zabawę na cały event. Gdyby każdy zebrał wszystkie recolory stroju i wszystkie peruki na raz to też zaczęłyby się narzekania, że jak się ma już wszystko to nie ma co robić xD A tak to przynajmniej każdy do końca wciąż miał coś, co chętnie wydropiłby z mapy. Poza tym rzeczy nie latały na targu za grosze, więc na pewno część osób mogła coś na nich zarobić. Zasoby zebrane przez mojego chowańca nie są jakieś powalające, ale i tak jestem zadowolona. W sumie to cieszyłam się nawet jak przynosił bransoletki i podwiązki. Zaskoczyło mnie, że bardzo dobrze radził sobie ze zbieraniem łuków. Samodzielnie zebrał chyba 4, co uważam za naprawdę fajny wynik. Cieszę się też, że przyniósł mi tą piękną czarną spódniczkę i 2 peruki, które bardzo chciałam mieć: czino-czarna i czarno-czarna <3

Stroje:
Tempting Herbalist: To strzał w dziesiątkę! Cieszę się, że zaczęliśmy dostawać więcej takich rozwianych, delikatnych strojów. To coś, czego tej grze brakowało przez pierwsze lata. Podoba mi się absolutnie każdy element stroju, zwłaszcza wianek, rękawy, bielizna, książka do ręki i kwiaty w tle <3 Co prawda wianek mógłby być podzielony na kwiaty i skrzydełka osobno, ale razem też prezentują się świetnie. Jedyne co trochę mi zgrzyta to dobór kolorów. Szkoda, że nie ma czerwonej wersji (zamiast tego jakiś dziwny pomarańcz i brąz), a biel jest taka szaro-niebieska. Poza tym niektóre połączenia kolorów (np. brąz-fiolet-żółty) trochę do siebie nie pasują. Niektórzy narzekali na czarny połączony z zielenią, ale mnie osobiście to połączenie bardzo się podoba. Czarny to jedyny kolor, który chyba pasuje do wszystkiego. Najlepiej jednak wygląda dla mnie pierwsza, standardowa zielona wersja, jak również biała i różowo-łososiowa (nie wiem jak nazwać ten kolor xD). Włosy też są przepiękne i bardzo cieszy mnie fakt, że całościowo są za postacią, co sprawia, że będzie je można nosić do wszystkiego i na żaden ciuch nie będą się "wcinać".

Cherry Tree Archer: Ten strój również jest przepiękny i podoba mi się w całości <3 Na duży plus zasługuje w końcu zwykła (!!!) spódniczka bez udziwnień, ładna bluzka, łuk i delikatna biżuteria. Wszystkie recolory są śliczne i najchętniej zebrałabym wszystko. Również włosy zasługują na pochwałę. Bardzo brakowało mi takich prostych włosów z grzywką <3

Whanabe: Strój inspirowany modliszką na Walentynki to świetny pomysł! c: Jest bardzo fajna, modliszkowata karnacja, oczy ufo, skrzydełka (bardzo ich brakowało!) i ciekawy strój. Jedyne co można by lepiej zrobić to rozbić sukienkę na krótką i dół do niej dać osobno. Widziałam gdzieś na forum jak ktoś właśnie tak zrobił i wyglądało to super. Wtedy taka sukienka byłaby jeszcze lepsza i uniwersalna. Trochę zmarnowany potencjał, no ale trudno.

Chowańce: Najbardziej podoba mi się Etheralm. Jest przepiękny i naprawdę żałuję, że jest tylko rzadki </3 Na 9 prób udało mi się dorwać 2 jajka, co w sumie jest trochę rozczarowujące. Mój niezawodny kot, chyba pierwszy raz miał takie problemy ze złapaniem chowańca xD Dobrze przynajmniej, że stosunkowo dość często wyskakiwał mi na mapce.
Hanajoo wygląda bardzo ciekawie i fajnie, że pasuje do stroju modliszki c: Z tego co widziałam to jednak jest legendarny, więc na pewno więcej osób zdecyduje się na jego wyklucie.

Ilustracja: Bardzo mi się podoba! <3 Absolutnie nie przeszkadza mi haremówka, wręcz nawet cieszę się, że takowa się pojawiła. W końcu gry otome to haremówki. Dodatkowo bardzo podoba mi się kreska. Trochę mi coś nie gra z nogą naszej postaci, ale to szczegół. WS-i wyglądają o wiele lepiej niż na ilustracjach w grze, a nasz Garnek w końcu nie przypomina ziemniaka i wygląda jak atrakcyjna dziewczyna <3

Alchemia: O ile okazała się przekleństwem rok temu, tak teraz z przyjemnością wywaliłam na nią kilka tysięcy maany. Chciałabym, żeby została w takim stopniu jak tutaj <3 Nawet jeśli niektóre stroje i włosy nie były jakieś powalające to fajnie, że osoby dla których rok temu okazała się niegrywalna i przerażająco droga teraz mogły zaopatrzyć się w itemki. Szkoda tylko, że tym razem składniki i barwniki nie leciały z mapy. Natomiast pergaminy dropiły jak szalone, więc napchałam szafę ciuchami i chyba już nie będę narzekać, że czegoś mi brakuje :"D

Ogólnie uważam, że to jeden z najlepszych eventów w tej grze. Po niewypałach z tamtego roku spodziewałam się kolejnej drogiej alchemii albo losowych ilustracji. Cieszę się, że tym razem ekipa poszła po rozum do głowy i dali przyjemny, niedrogi event z masą fajnych rzeczy. Tak właśnie powinien wyglądać każdy event. Beemoov jak chce, to potrafi. O ile 2 nowe stroje + 1 z banku to może się wydawać trochę za mało na Halloween czy Gwiazdkę, tak na mniejsze eventy typu Walentynki czy Wielkanoc to w sam raz. Event tak mi się podobał, że chyba po raz pierwszy od naprawdę długiego czasu czułam, że hajs za moje doładowanie naprawdę się Pszczołom należy. Odwalili kawał dobrej roboty i cieszyłam się, że mogę im rzucić groszem. Chciałabym, żeby każdy event tak wyglądał i żeby gracze tak chętnie płacili firmie jak tutaj. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do braku w butiku strojów z poprzednich lat (dodanie ich to przecież czysty zysk dla firmy - i tak nie można ich sprzedać na targu), zwłaszcza stroju i chowańca z niedostępnych dla nas Walentynek 2016 (tak, będę marudzić tak długo, aż w końcu wrzucą to do butiku).
Poza tym event oceniam na 9,5/10, bo naprawdę będę go baaardzo miło wspominać <3 Teraz czekam na Wielkanoc i mam nadzieję, że też się nie zawiodę c:

Ostatnio zmieniony przez Garter (28-02-2020 o 18h31)

https://i.imgur.com/cuP5kiN.gif  https://i.imgur.com/BBldUPY.gif

#596 27-02-2020 o 16h39

Straż Absyntu
Ariiadne
Rekrut
Ariiadne
...

Po 2 męczących eventach w końcu doczekałam się takiego, który był lekki i przyjemny. Planszówka? Super! Tempting herbalist? Piękny! Cherry archer? W sumie tak na prawdę podobał mi się tylko łuk i bluzka, ale ogólnie też fajny. Drop może nie za duży (były dni że w ciągu 14 wypraw nic nie znalazłam), ale dzięki temu zarobiłam dobrych parę tysiaków na targu (mimo, że sporo rzeczy kupowałam). Ilustracja? No, może ręka Leiftana wygląda bardzo wątło, ale i tak całość mi się podobała. Duży plus za alchemię!
Szkoda tylko, że Etheralm nie jest legendarnym chowańcem, bo myślę że bym go wykluła <3  No i liczyłam na ubrania z poprzednich eventów w butiku (bo bardzo brakuje mi paru rzeczy, i w końcu jest maana /static/img/forum/smilies/big_smile.png)
Ogólnie - 8,5/10

Hell is empty. All the monsters are here.

https://media.giphy.com/media/QC1TgSvMOZW02yKmpg/giphy.gif

#597 27-02-2020 o 18h38

Straż Absyntu
Maddan
Żołnierz Straży
Maddan
...

Jeśli chodzi o event, to muszę powiedzieć, że był to jeden z lepszych eventów ostatnio, naprawdę, powiew świeżości i takiego luzu(przynajmniej przez pierwsze dni, ale o tym później.).

Oba chowańce mam i naprawdę pierwszy raz od bardzo dawna zastanawiam się, czy nie kluć chowańca eventowego(poza Blobbiathanem).Są naprawdę ładne i staty też się nieźle zapowiadają.

Stroje są prze - cu - do - wne. Mam po kilka deklinacji niektórych elementów i jak widać na załączonym obrazku, chętnie je noszę. Można je fajnie miksować, moja paleta kolorystyczna mi bardzo pasuje, więc mam stylówki na kilka ładnych tygodni.(O tym płatnym się nie wypowiadam, kto co lubi)

Forma eventu też mi przypadła do gustu, plansza ukończona drugiego dnia, a wszystkie prezenty z niej są świetnym bonusem.

Ilustracja jest szałowa. Serio, dla mnie na tym polegają Walentynki, szał ciał, erotyczna atmosfera, po prostu upojne chwile i ta ilustracja taka jest, nawet mi nie przeszkadza, że są wszyscy chłopcy - Gard wygląda na prawdziwą boginię i o to chodzi!

Niestety jest jedna rzecz, która koszmarnie mnie rozczarowała i rzuciła cień na ten event, co finalnie zaważyło na tym, że moje odczucia są trochę gorsze niż pierwszego dnia eventu. Oczywiście drop. Ilości pustych wypraw nie zliczę. Wykorzystanych potek tak samo(i wszystko jak krew w piach). Musiałam wydać sporo maany, żeby wypełnić moją listę zachcianek. Szkoda, bo naprawdę takie rzeczy odbierają radość z grania.

Finalnie oczywiście jestem zadowolona i oby więcej takich prostych eventow, bo zaczyna to iść naprawdę w fajną stronę.

#598 28-02-2020 o 13h21

Straż Obsydianu
Elentiya
Oficer Straży
Elentiya
...

Krótkie podsumowanie eventu.

Event był naprawdę całkiem fajny. Przede wszystkim podobały mi się ubrania, szczególnie zestaw z mapy. Chowańcami zbytnio się nie interesuję, bo rzadko zmieniam na coś zupełnie nowego. Ilustracja prawie ładna, ale tej ZŁAMANEJ ręki Leifa już się nie da odzobaczyć xd

Długo się zastanawiałam nad doładowaniem, ale jednak stwierdziłam, że obejdzie się. Przeżyję bez tych skrzydeł.

Na ich miejscu dopracowałabym planszówkę, żeby bawiła nas trochę dłużej niż dwa dni.

Ogólnie, to było fajnie, ALE to nadal nie jest coś wowowowow chylę czoła. Wrażenie jest złudne, bo w tamtym roku dostawaliśmy same crapy, a teraz wypuścili coś co jest po prostu okej, więc mam wrażenie, że oceny użytkowników są zbyt wygórowane.

Ja daję 6/10 i liczę, że Wielkanoc będzie jeszcze lepsza.

#599 29-02-2020 o 23h32

Straż Absyntu
Lala
Pokonała kurę
Lala
...

@up, coś jest w tych wygórowanych ocenach. Zdecydowanie ten event cieszy po poprzednich, bo był naprawdę w porządku. Bez rewelacji, ale w porządku.
Ciekawa opcja z grą planszową, stroje niby ładne, ale mogą być trudne do skomponowania przez połączenia kolorystyczne. Superspódnica! To niewątpliwie.
Drop taki sobie, ale przy jednym stroju rzeczywiście nie mógł być lepszy. Po emocjach z planszówką przeszedł mi szał, bo się męczyłam z dropem i poszukiwaniami. /static/img/forum/smilies/wink.png
Ilustracja - świetna, tego nam brakowało! /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Podobało mi się, że po kosztach tańszych niż w butiku można było wyrobić zeszłoroczne ciuchy (zwłaszcza strój Eza i włosy), chociaż moje niedoczytanie spowodowało, że wydałam kasę na pergaminy pierwszego dnia, bo myślałam, że nie polecą z wypraw. I tak mnie to cieszy, zwłaszcza ta kiecka kwiatowa i tło, bo nie udało mi się tego osiągnąć w zeszłym roku. Nawet jeśli jakieś 3 tysie na to pękły. /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Lala (29-02-2020 o 23h36)

#600 09-03-2020 o 13h41

Straż Cienia
Soonshim
Szeregowiec
Soonshim
...

Czy tylko ja mam jakiegoś buga i pojawił mi się ten event na stronie? XD

"What is the you that you dreamed of?
Who do you see in the mirror?"

https://i.gifer.com/JRGR.gif

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 22 23 24