Forum

Strony : 1 2

#26 20-10-2021 o 00h07

Straż Cienia
Nicki
Młoda Rekrutka
Nicki
...
Wiadomości: 21

Taara napisał

Zostaję na jego ścieżce, bo jak teraz zmienię WSa to może być problem z ilustracjami i mam do niego ogromny sentyment, ale kompletnie mi się to nie podoba.


No to jest to, o czym mówiłam. Co, jeśli komuś przestanie się podobać chłop, z którym się flirtowało przez pierwsze odcinki? Męcz się z takim, bo z innym nie flirtowałaś w pierwszych odcinkach i już tego nie nadrobisz xD
... nie twierdzę, że ścieżka Nevry to jakaś okropna męka, ale takie szybkie określanie się jest dla mnie zawsze denerwujące w tego typu grach.

ciekawostkaPrzyznam, że TO było bardzo dobrze zbudowane, ponieważ miałyśmy baaardzo dużo czasu na zbudowanie relacji ze wszystkimi WS'ami. Ja (choć nie jest po powód do chwalenia się) miałam ilu z pocałunkiem z każdym z chłopaków (Ezarel odc.13, Valkyon odc.18, Nev cała reszta), i świetnie, że była taka opcja.
Szczerze żal mi osób, które zaczęły przygodę z Eldaryą od ANE, bo nie znając WS'ów, już muszą wiedzieć, z kim chcą się sparować... na podstawie czego? Wyglądu ?? Przecież tych interakcji prawie nie ma.

@down
no mi by przeszkadzało 'randkowanie' z typem, którego ledwie znam, ale jak widzę dla niektórych to nie problem. I spoko, ile osób, tyle opinii (i każdy ma do swojej prawo).

Ostatnio zmieniony przez Nicki (21-10-2021 o 23h01)


https://i.imgur.com/dmQaUE7.gif

Offline

#27 20-10-2021 o 00h21

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Żołnierka Straży
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 558

Nicki napisał

Szczerze żal mi osób, które zaczęły przygodę z Eldaryą od ANE, bo nie znając WS'ów, już muszą wiedzieć, z kim chcą się sparować... na podstawie czego? Wyglądu ?? Przecież tych interakcji prawie nie ma

Ja zaczęłam przygodę z Eldaryą od Nowej Ery i od początku wiedziałam, że chcę Lanca ze względu właśnie na wygląd, więc nie wiem w czym problem? xD W Origins nie grałam, bo własnie nikt mi się tam nie podobał. Owszem w Nowej Erze, dialogów z WSami jest mało, ale i tak można wywnioskować dużo po tym co już nam przedstawiono. Z resztą takiego Mateusza nie było w pierwszym sezonie, a Lance podobno nie jest już tym samym Lancem co kiedyś i z tego co czytam Wasze wpisy, to każda z postaci dostała "nowy charakter". Także co do wyboru WSów, to chciałabym mieć opcję romansowania ze wszystkimi na raz, żeby było ciekawie, ale i tak wiem finalnie, że zdecydowałabym się na Lanca. Szkoda tylko, że w moim przypadku w tym odcinku dyskusja z nim na temat uczuć została olana i on dalej żyje w błędzie, że moja Gardienne go nie lubi xD Oby w przyszłym odcinku był czas na wyjaśnienie tego nieporozumienia i OBY w końcu zaczął się płomienny romans, którego wyczekuję już od samego początku.

Ostatnio zmieniony przez LexanitaFoxx (20-10-2021 o 00h25)


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://i.imgur.com/6wDLrgt.png

https://i.imgur.com/d0bzOsL.png


https://i.imgur.com/v32e4Bz.png

Offline

#28 22-10-2021 o 14h17

Straż Cienia
Vampik
Nowa
Vampik
...
Wiadomości: 6

Porównując te dwa sezony NE wypada, jak dla mnie, dość słabo i czuję się można powiedzieć zawiedziona? Bimuf mógł stworzyć nową grę/sezon, gdzie główną bohaterką będzie nastolatka, wtedy charakter, jej przemyślenia i dialogi z WSami by się zgadzały. W tym sezonie chciałam ją zabić kilkukrotnie. W NE dają nam rozchwianą emocjonalnie nastolatkę, która poważną relację ma dopiero przed sobą (nie obrażając nikogo), ale to są już DOROŚLI ludzie "po przejściach" i chyba pszczoły o tym zapomniały. Szkoda, bo naprawdę fajnie mogło to się potoczyć. A propos Karen i jej "eliksiru". W TO była wzmianka w jednym okienku, że bohaterowie pamiętają o zabezpieczeniu, więc i my, gracze, też o tym pamiętajmy w realnym życiu. W NE to był czysty zapychacz by "wyłudzić" po raz kolejny maanę. Zgadzam się z poprzednimi opiniami, że może być to aluzja do tego, co nas czeka w kolejnych odcinkach. Może Bimuf chce iść z duchem czasu i pokazać, że Gardzia to bohaterka wyzwolona i niezależna? Dla mnie jest to dość drażniące i oklepane, bo wolałabym, żeby pokazali, że można stworzyć fajną, zdrową relację, której wisienką na torcie jest namiętność a chemie czuje się na kilometr. To właśnie tego brakuje w realnym życiu a dla młodszych graczy pokazało to by pewne wartości, którymi powinno się kierować przy budowaniu relacji. Przede wszystkim to, że fizyczność i "rządze" to nie są podstawy udanego, poważnego związku. Tym chyba jestem najbardziej zawiedziona.
Co do relacji z Wsem... Grając w NE byłam ogromnie zwiedzona brakiem interakcji z moim WSem. Nie licząc tych kilka krótkich zdań, które gdzieś tam się przewijały. Po ostatnim odcinku myślałam, że coś się w końcu ruszy. Jak zwykle się przeliczyłam.. Ciężko było mi grać w nowy odcinek bez grymasu zniesmaczenia na twarzy. Nie dość, że rozmowa trwała dość krótko, to jeszcze nic z tego nie wyszło. Moim Wsem jest Nevra i taki wstęp do rozmowy jaki nam zaprezentowano w formie "żarciku" byłby całkiem udany, gdyby była możliwość kontynuacji dialogu a nie urwanie w połowie i cieszcie się, że w ogóle była jakaś interakcja.
Co mi jeszcze leży na sercu to, że więcej jest monologów, interakcji z pobocznymi bohaterami i chowańcem niż z Wsem. W szczególności chowańca jest zdecydowanie za dużo. Kocham zwierzęta i wszelkie takie stworki, ale tu po prostu przeginają. To nie jest gra "opiekuj się chowańcem" tylko otome. O tym chyba też twórcy zapomnieli.
Ostatnia kwestia to stroje za miliony monet prawie w każdym odcinku i ilustracje z pobocznymi bohaterami. Nie wiem jak to skomentować, bo mi ręce opadają. Zarówno stroje jak i ilu są raz lepsze, raz gorsze, ale nie po to gram w grę, w której wybieram Ws, żeby dostać ilu z jakaś poboczną postacią lub kolejny strój na rzecz dialogów. Nie wiem kto tam pracuje w tym Bimufie, ale widać, że im się po prostu nie chce a wystarczyło by zajrzeć na forum lub poczytać "wyobrażenia" graczy na temat gry i moim zdaniem osiągnęli by tym dużo lepsze wyniki. Sama jakbym dostała ciekawy scenariusz gry z fajnymi dialogami i interakcjami bohaterów mogłabym płacić nawet dużo więcej maany. Gdyby to wszystko trzymałoby jakiś poziom. Na razie jest "dno i trzy metry mułu". Grać będę dalej, ale wizja zbliżającego się końca sezonu i to, że nic, absolutnie nic, nie posuwa się do przodu w relacji z Wsem nie napala mnie optymizmem, co do zakończenia. Kończąc TO miałam łzy w oczach i to się chyba nie powtórzy w NE.
Trochę wylałam gorzkich żali, ale już mi wszystko opada patrząc w jakim kierunku to wszystko zmierza.
Podsumowując odcinek 1/10 (ten jeden punk za ładne graficznie ilu). Byleby przeklikać i zapomnieć nic więcej.


https://i.pinimg.com/originals/e3/44/b8/e344b8efdc4362ab1b700d2854c5de4d.gif

Offline

#29 04-11-2021 o 13h20

Straż Cienia
Melita
Nowa
Valky
...
Wiadomości: 2

To chyba jest pierwszy odcinek, który mi się podobał w całości. Rozmyślenia bohaterki na temat swojego losu i uczuć, rozmowa z Karenn i Huang Chu. Wkurzający, ukrywający coś Purral. Podobało mi się. Jedyne co mi przeszkadzało, to unikanie WS (w moim wypadku to był Lance) jak dziecko z przedszkola. Przypominam, że Gardzia jest osobą dorosłą.

Końcówka odcinka bardzo też mi się podobała, nawet moment z Ophelią.

Co do samych ilustracji! BOŻE JAKI VIBE POCZUŁAM! PRZYPOMINAJĄ MI WYGŁĄD Z PIERWSZEJ SERII! NARESZCIE!!!!!

Offline

#30 21-12-2021 o 18h16

Straż Obsydianu
Nymfa
Szefowa Straży
Nymfa
...
Wiadomości: 1 572

Ja się podzielę tylko dygresją do jednej sceny.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)Byłam przygotowana na to, że magicznie wyskoczy z krzaków.

Ostatnio zmieniony przez Nymfa (21-12-2021 o 18h16)


https://i.imgur.com/T5wEBes.png

Offline

Strony : 1 2