Forum

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 7 8 9 10

#201 09-10-2020 o 20h53

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

Z tego co tu widzę to z zachwycania się pięknym imieniem Małej Wyroczni powstała dyskusja o tym czy miłość od pierwszego wyjrzenia istnieje.

@Credewka nie chce tobie tu nic zarzucać ani mówić, że zgadzam się z tobą w iluś tam procentach. To jest bardziej spojrzenie na to jak ja zrozumiałam całą sytuację.

Na początku podobał mi się wątek Leiftana, który nas kocha od początku i w sumie "nie musimy się o niego starać" (nie mówię, że wcale nie trzeba). Potem zaczął mnie już irytować i jak najpierw był fajnym urozmaiceniem gry to potem lekko uciążliwy.

Parę dziewczyn (nie mam pojęcia w jakim wieku są tu wszystkie osoby, po prostu używanie jednej formy będzie chyba lepsze) powiedziało, że wyżej wymieniony wątek jest lekko na siłę naciągany. Było też wspomnienie @Meliona o "bratnich duszach"...Prawda Eldarya to gra fantazy gdzie nawet miłość ma swoje inne prawa lekko.

Zaczęła się "drama"/"ostrzejsza wymiana zdań" o tym, że wiara w miłość od pierwszego wyjrzenia jest sprawą osobistą. Dla większości tutaj nie można powiedzieć, że od pierwszego wyjrzenia to właśnie miłość.

Ty powołałaś się na książki/filmy/prawdziwe historię.
Nie znam cię osobiście, nie mam pojęcia w jakich książkach gustujesz, ale ja np. dużo czytam takich romansideł. I z doświadczenia wiem, że wątek miłości od pierwszego wyjrzenia to flaki z olejem, które odpycha część osób.
Znajomi też mieli wielkie miłości od pierwszego wyjrzenia i nic im nie wychodziło.

Nie mówię, że ten rodzaj miłości nie jest absolutnie możliwy i żaden Romeo nie spotka swojej Julii, ale kurczaki takich rzeczy nie przeżywa co druga osoba.

Powołanie się że "mamy XXI wiek" mnie zaskoczyło. Jak się nie mylę to miłość od pierwszego wyjrzenia to bardziej czasy Shakespeare'a i Mickiewicza niż czasy współczesne.

Rodzaj miłości, którego zaciekle bronisz może być dla ciebie cudowny, ale np. chociaż dla mnie już nie. Naprawdę nie chciałabym w swoim życiu doświadczyć miłości od pierwszego wyjrzenia. Z różnych względów.

Zgadzam się z @llian i cytowanymi jej fragmentami, że napisałaś dwie sprzeczające się rzeczy. Tu chodziło po prostu tobie o inną rzecz źle ubraną w słowa. Opisaną najzwyczajniej niewłaściwie.

Tutaj nikt nie chyba nie opluł tej miłości i nie powiedział, że nie można sobie w nią wierzyć... (popraw mnie jeżeli to źle rozumiem) Każdy jest inny i są osoby, które ciebie poprą i takie, które całkowicie się z tym nie zgodzą.

^ Przedstawiłam tylko jak to wszystko widzę i zrozumiałam. Tak zinterpretowałam słowa w dyskusji.

Już tak z zmieniając temat. To imię reinkarnacji Wyroczni miło mnie zaskoczyło i bardzo pasuje do tej dziewczynki. Brakowało mi tu takiego cichego damskiego charakteru i teraz jest. Narzekałam i narzekam lekko na grę, ale jednocześnie nie mogę się doczekać by poznać te rzeczy, których nie pokazali nam twórcy.

Ostatnio zmieniony przez Hinig (09-10-2020 o 23h46)

#202 10-10-2020 o 11h27

Straż Obsydianu
Mystification
Akolita Chochlików
Mystification
...

Heh zaczynam czuć małe wyrzuty sumienia, że z jednego słowa które mnie zaintrygowało zrobiła się taka drama...

Moi Państwo więcej luzu. Dajcie innym ponarzekać i wyrażać swoje zdanie. "Drama" powinna się zacząć i skończyć w momencie gdy użytkowniczka odpowiedziała na moją uwagę co do jej komentarza. Po co dalesze dyskusje i takie zagłębianie sie w każdy najmniejszy szczegół? Serio ten temat miłości od pierwszego wierzenia wziął sie znikąd.

Miłego weekendu wszystkimi ❤️

#203 10-10-2020 o 11h43

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

@up

Również miłego weekendu♥

#204 10-10-2020 o 12h49

Straż Cienia
Cata
Akolita Jednorożców
Cata
...

To i ja się wtrące : Nie mi oceniać, czy taka miłość istnieje czy nie, ale polecam z całego serduszka "Przeznaczeni" Holly Bourne. Jakoś tak mi się skojarzyła z tą "miłością od pierwszego wejrzenia". Przy okazji trąci mi to wyrażenie jak obsesja na czyimś punkcie /static/img/forum/smilies/big_smile.png Ale to pewnie dlatego, że czytałam książkę wczoraj o dziewczynie która po jednym "numerku" z przypadkowym facetem zaczyna mieć na jego punkcie obsesję. Nie podam tytułu ani nic, bo książka jest najgorszą książką jaką czytałam w całym swoim życiu. A mam doświadczenie XD

#205 12-10-2020 o 12h04

Straż Obsydianu
Elentiya
Oficer Straży
Elentiya
...

Damn. Nie ma mnie 3 dni na Eldzie. Wracam i widzę dramę, bo ktoś ma inne zdanie niż ja.

Miałam już się nie wtrącać, ale zasadniczo zostałam nawet zachęcona do odpowiedzi.

@Crewedka

Moim zdaniem szczytem zarozumialstwa jest umniejszanie opinii (opinii, którą każdy tutaj na forum może mieć zupełnie odmienną) innych osób negatywnymi sformułowaniami typu "to fobiczne", "to zarozumiałe", tylko dlatego, że ta opinia różni się od Twojej własnej. Nikt nigdzie nie powiedział jak masz kochać, jak masz przeżywać miłość. Nie ma na nią jednego przepisu, więc pogódź się, że mam jej inną wizję na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń ( PS nie musisz mi współczuć, że czuję inaczej, bo ja sama jestem szczęśliwa w tej kwestii i nie narzekam /static/img/forum/smilies/smile.png ) Bo mogę. @Mystification pokazała jak ładnie odpisać komuś, kto myśli inaczej. Ty pokazałaś jak to jest przyjść po wszystkim i rozdmuchać coś po to, żeby prowokować (bo tak, moja opinia jest taka, że Twoje wypowiedzi są srogo prowokujące i Ty o tym wiesz. Liczysz się z tym, że przyjdą kolejne osoby i zacznie się dyskusja, której można było uniknąć. A czemu uniknąć? Bo nie jest to zdrowa dyskusja, a wbijanie sobie wzajemnie szpil, co jest zwyczajnie smutne.) I okej, możesz powiedzieć, że tak samo jak ja mam opinie, tak Ty ją masz. Spoko, masz do tego prawo i ja to całkowicie szanuje. Różnica jest taka, że ja nikomu nie chcę jej narzucać, nie piszę w sposób, który sugeruje, że to jedyna słuszna prawda. A Ty tak robisz przytaczając masę argumentów (które i tak są zbędne, bo chodzi o opinie, która jest subiektywna, a nie fakt, który jest obiektywny, czyli imo i tak marnujesz swój czas) sugerujących, że to ty masz rację, a nie inni. Fajna sprawa wybiórczo przytaczać argumenty, które pasują do kontekstu naszych własnych wypowiedzi. Doskonale przemyślałam to co napisałam i nie zmienię zdania, bo Tobie się to nie podoba. Dodatkowo piszesz nieprawdę, w kwestii tego, że próbuję czegoś dowieść. Nie próbuję. Bo nie muszę. Bo to tylko moje zdanie dotyczące wątku miłosnego Leifa, co podkreśliłam pisząc nie raz "jak dla mnie".

Co do osób narzekających... Gdzie jest problem? Jedni narzekają na grę, a drudzy nie narzekają na grę, ale narzekają na narzekających. Koło się zamyka. Forum jest od tego, żeby pisać o tym co się myśli (nie łamiąc przy tym regulaminu). Jeśli ktoś lubi, to niech to robi. Wydaje mi się, że to nawet całkiem niezłe rozładowywanie napięcia, kiedy sobie człowiek w kulturalny sposób narzeka (nie ukrywajmy, bimuf serwuje więcej powodów do narzekań niż zachwytów). A jeśli to aż taki problem dla innych, to niech powstanie jeden wątek przeznaczony do zbiorowego narzekania (alternatywa dla "Naszych oczekiwań", coś jak "Nasze rozczarowania").

Po sprawie.
Pozdrowionka i trwajcie w zdrowiu.

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (12-10-2020 o 12h10)

#206 15-10-2020 o 00h03

Straż Obsydianu
Myrida
Akolita Jednorożców
Myrida
...

Kolejny wpis nic nie wnoszący i Mathiew na tle grzybowego kręgu.... doprawdy zaskakujące.

Chociaż nie kojarzę Chuang Chu, nowa postać?

Ostatnio zmieniony przez Myrida (15-10-2020 o 00h07)

#207 15-10-2020 o 00h13

Straż Cienia
Libra
Rekrut
Libra
...

Huang Chu to była siostra naszej Huang Hua, wydaje mi się, że była wspomniana w którymś odcinku jakoś pobieżnie, że ktoś taki istnieje. W sumie... może ta krótkowłosa postać z trailera to właśnie Chu, a nie Hua? To byłoby nawet ciekawe, zwłaszcza, że o Chu wiadomo w zasadzie całe nic- tyle tylko, że jest młodsza, ale na dobrą sprawę nie było określone jak bardzo młodsza, o wyglądzie nawet nie wspominając.
Tymczasem jakoś nie kupuję tego Mattieu. Jakoś... nie umiem go sobie wcisnąć do tego świata tak jakoś, wolałabym jakiegoś magicznego "tubylca", a nie zwykłego ludzia w zbroi xD

#208 15-10-2020 o 02h31

Straż Absyntu
Faren
Piechur Straży
Faren
...

Wydaje mi się, że Huang Chu zostanie nową szefową straży Absyntu, a Koori zajmie miejsce które wcześniej piastował Leiftan i będzie doradcą szefa Lśniącej, bo nie wyobrażam sobie jej jako szefa Cienia. Nadal chce wierzyć, że skoro Nevra na dobre zakorzenił się w Lśniącej, to jego miejsce przejął Chrome lub Karenn. Mathieu na bank został nowym szefem straży Obsydianu, on albo Cameria. XD Nie umiem tylko umiejscowić Nevrę i Leiftana w straży. Niby jest podane że Nev w Lśniącej, ale nie widzę go na stanowisku Ykhar czy Kero, a Leifu jako zbawca to raczej już celebryta niż strażnik. W sumie tak samo jak Erika. ¯\_(ツ)_/¯

https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

#209 15-10-2020 o 05h27

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Żołnierz Straży
VampireCarmila
...

Ja nie mogę .
9 notatka z kolei i niby powinnam się przyzwyczaić ale dawanie nam w zasadzie niczego tylko dosyć sporego ogółu i stwierdzenie "macie i się domyślajcie" irytuje strasznie.
Okej wróciła siostra Huang Hua która kilka razy była wspomniana, i co? Czym się będzie zajmowała ,albo w jakim celu wróciła?.
Wiemy ,że jest dobra w Alchemii więc zapewne zajmie miejsce Elfa.
Tak samo Koori czy Mathieu , po prostu sobie przyszli bo "przydałaby im się nowa krew do ochrony K.G" i tyle w temacie.
Nie mówiąc o tym ,że zawsze bawiło mnie dodawanie liczby nowych postaci blisko określonych do tych których już nie ma.
Okej usunęliśmy z 3 to i 3 dodajmy na ich miejsca.
No i żeby też nie było ,że się czepiam, tych rzeczy jak najbardziej można się po prostu domyślać a niektóre z nich są bez problemu do przewidzenia ,jednak nijak nam to pomaga i mówi co konkretnie się tam stało.
Z drugiej strony też nie raz było ,że gracze coś podejrzewali a tu klops, beemoov zrobił coś zupełnie inaczej.
Jednak na poprawę nie liczę biorąc pod uwagę ,że to już 9 notatka.
Do nowej ery mnie to nie zniechęciło więc i tak czekam jak to wszystko wyjdzie.

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (15-10-2020 o 05h28)

.....................https://ddragon.leagueoflegends.com/cdn/img/champion/splash/Lissandra_4.jpg

#210 15-10-2020 o 08h53

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

Libra napisał

Huang Chu to była siostra naszej Huang Hua, wydaje mi się, że była wspomniana w którymś odcinku jakoś pobieżnie, że ktoś taki istnieje. W sumie... może ta krótkowłosa postać z trailera to właśnie Chu, a nie Hua?

Też tak właśnie pomyślałam, czytając nowy wpis w Archiwum - że to, co braliśmy za makeover Huang Hua to w rzeczywistości jej siostra. Miałoby to sporo sensu, jeśli ekipa hce, aby Gardzia zaczynała od zera, nowy przywódca, który o Gardzi tylko słyszał, nie będzie taki ufny i pobłażliwy, jak byłaby Huang Hua.

Przypomniały mi się świetne scenariusze stworzone przez graczy na podstawie tego, co wiadomo o Feniksie i Halloweenowego Zamku Feniksa z mapy, że Feniks okaże się tym złym... Tyle ciekawego materiału ludzie stworzyli - jak to zestawić z tym, co dostaliśmy, to nie sposób nie płakać.

@down PRAWDA? No aż się prosi o rozwinięcie.

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (15-10-2020 o 09h52)

#211 15-10-2020 o 09h34

Straż Obsydianu
Meliona
Pokonała kurę
Meliona
...

Ale Feniksy okazały się tymi złymi! Kto doprowadził do Niebieskiego (?) poświęcenia? Feniksy! Kto na nim najwięcej zyskał pozbywając się swoich dwóch największych wrogów? Znowu Feniksy! Nie sposób uniknąć teorii spiskowych w tym momencie xD

Pergamin jest beznadziejny tak jak ten Mateusz. Czemu nie dali Kooni (???) na WSa? Albo nie zrobili WSa z ogonem i uszkami? Chcę podrywać kogoś z ogonem i uszkami. Może nawet Nevrę bym rzuciła.

https://i.imgur.com/SPHRp75.png

#212 15-10-2020 o 09h46

Straż Absyntu
Lix
Straż na szkoleniu
Lix
...

@Crewedka Huqng Hua od początku nas faworyzowała, strasznie mnie to denerwowało. Może jej siostra nie będzie kazała komuś nas czcić bo "nas lubi"

@up też mażę o ogoniastym wsie, min dlatego że chcę widzieć jak męczą się z ustawieniem jego ogona na ilustracjach i potencjalnych animacjach. Ale też dlatego że taki ogon to bardzo ciekawa rzecz i Gardzia "z ciekawości" może go czasem pociągnąć lub pomacać sprawdzając czy czuje ból albo czy jest w nim kość. A ze złośliwości może przytrzasnąć go drzwiami by zobaczyć czy czuje ból, ja już widzę wachlarz reakcji i śmiesznych akcji spowodowanych przez to

Ostatnio zmieniony przez Lix (15-10-2020 o 09h47)

#213 15-10-2020 o 09h57

Straż Obsydianu
Elentiya
Oficer Straży
Elentiya
...

@Meliona

A ileż taki ogon dałby nowych możliwości w kwestii tworzenia ładnych i romantycznych ilustracji! :')

#214 15-10-2020 o 09h58

Straż Obsydianu
Meliona
Pokonała kurę
Meliona
...

^No ^.^ Aż dziw, że na to nie wpadli!
Nie musiałby to być nawet włochaty ogon. Taki też by zdał egzamin:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

https://i.imgur.com/SPHRp75.png

#215 15-10-2020 o 15h01

Straż Absyntu
Lix
Straż na szkoleniu
Lix
...

Właśnie przeczytałam nowy wpis. ŻENADA, oni piszą ten dziennik tylko po to aby pisać, czy co?

Jedyne czego się dowiadujemy to że do kwatery dołączą nowe osoby, ale to samo da się zauważyć oglądając trailer. Jestem na poważnie zawiedziona tym dziennikiem, bo był to na prawdę dobry pomysł

#216 15-10-2020 o 21h25

Straż Obsydianu
Beatrisee
Straż na szkoleniu
Beatrisee
...

https://media.tenor.com/images/ba3c6eafb0ee65d4f1654ad49c9b230c/tenor.gif

Nie za wylewny ten Chrome w swoim dzienniku, ale jednak jak dla mnie forma taka (zawierająca mniej istotne rzeczy, które dzieją się w Eldaryi pod naszą nieobecność) jest lepsza niż walnięcie trzech kartek o jakiejś "grubej sprawie". Coś w końcu musi zostać na odcinki XD

https://media1.tenor.com/images/4370dc0ce06f890afe833cf8547319a4/tenor.gif?itemid=18208044

#217 15-10-2020 o 22h16

Straż Cienia
Maddan
Żołnierz Straży
Maddan
...

Ja wiem, że lepsze dostać cokolwiek niż nic, ale te szczątkowe informacje ani mnie nie grzeją ani ziębią, raczej żenuje ich poziom. Takie ochłapy, które nam rzucają i nic poza tym, człowiek ma ochotę ziewnąć po przeczytaniu pierwszego zdania.
Jedyne co mnie zainteresowało, to rzekoma siostra Huan Hua. Jeśli to naprawdę ona w tych krótkich włosach, to mam  nadzieję na poznanie jej bliżej - wygląda naprawdę interesująco. Oby szło to w parze z charakterem.

#218 03-11-2020 o 00h13

Straż Absyntu
Assire
Akolita Jednorożców
Assire
...

Nowy wpis. No to jak tam było, "światy się przenikają"? Mamy w krainie Eel przebłyski ziemskich wieżowców... Może haloweenowy strój syrenki z wysypiska ma być złowieszczą zapowiedzią tego, co stanie się w Eldaryi po zmieszaniu się światów ludzi i faeries i przez grzybowe portale do mórz wleci kupa śmieci? XD

Z kolei rozwiązywanie tajemnicy potencjalnej choroby chowańców może być nawet ciekawym wątkiem. Pewnie niedługo się przekonamy, może nawet jeszcze w tym tygodniu? Nie powiem, trochę bym sobie popykała w nowy odcinek.

Ostatnio zmieniony przez Assire (03-11-2020 o 00h19)

https://zapodaj.net/images/e70c83d508859.jpg

#219 03-11-2020 o 00h35

Straż Obsydianu
Elentiya
Oficer Straży
Elentiya
...

Nie podoba mi się w ktorym kierunku to zmierza. Robi się z tego powoli sci fi, a nie zwykłe fantasy. Nie po to rejestrowałam się ma Eldzi, żeby wrócić do ludzkiej rzeczywistości, którą serwuje nam SF. Te wieżowce w notce prezentują się komicznie moim zdaniem..

Poza tym mam rozumieć, że na podworku "wyrastają" im drapacze chmur, a oni niezbyt będą chcieli to zbadać dopóki Gardzia nie wypadnie sobie z kryształu? I kiedy już wypadnie, to ona będzie musiała się tym zająć? XD ale dopóki nie wypadnie, to jedynie przy obiadkach będą się dziwować "Ty no słychaj TROCHĘ dziwne"?

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (03-11-2020 o 00h38)

#220 03-11-2020 o 07h04

Straż Obsydianu
Mystification
Akolita Chochlików
Mystification
...

Ej nie jak świat się połączą to ja jestem out. Totalnie nie podoba mi się ten pomysł. Zaraz pewnie wpadną na pomysł wciskania tam Suśki z syfa. To miała być gra fantasy i niech tak zostanie proszę...

#221 03-11-2020 o 07h54

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Żołnierz Straży
VampireCarmila
...

I chyba staje się to czego się obawiałam.
Beemoov już nie raz pisałam ,że od współczesnego świata masz Syfa.
Budynki wyglądają źle ,kompletnie nie pasują do tego co mieliśmy okazję zobaczyć wcześniej i osobiście jeśli Eldarya pójdzie w tym kierunku to niestety również chyba z niej odpadam  i zostanę tylko dla eventów.

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (03-11-2020 o 08h58)

.....................https://ddragon.leagueoflegends.com/cdn/img/champion/splash/Lissandra_4.jpg

#222 03-11-2020 o 08h56

Straż Cienia
Fluffies
Akolita Jednorożców
Fluffies
...

Nie gram w SF już od dawna, bo zwyczajnie nudzi mnie to, co się tam dzieje. Niestety, skoro Eldka pójdzie w strone nowoczesności, to ja również przestanę grać i skupię się tylko i wyłącznie na eventach.

Down with love, down with hope
Don't need blind faith to cope
Or inspiring songs in my heart
Got the magic I need
For my darkest of deeds
Love at times can entrance
But love doesn't stand a chance

#223 03-11-2020 o 10h11

Straż Cienia
Angeell
Rekrut
Angeell
...

Najwyraźniej stwierdzenie światy się przenikają chodzi tu o świat fantasy i świat ludzi a w szczególności patrząc na te wysokie wieżowce ..troszkę mi smutno bo serio myślałam że ludzie jednak będą wpadać tam " przypadkowo "

https://akademiaducha.pl/wp-content/uploads/2017/03/archanio%C5%82_nataniel.jpg

#224 03-11-2020 o 10h32

Straż Absyntu
Shindyrella
Młody rekrut
Shindyrella
...

Rozumiem, gdyby udział Gardzi uaktywnił jakieś portale, w które zaczęłyby wpadać randomowe ludki z Ziemi, ale budowle to już przesada. No jakoś nie wyobrażam sobie, żeby na plaży stanął nagle Burger King... Dodatkowo kosztem miejsca z Eldaryi. Cały urok tej gry tkwił w całkowitym braku nowoczesności, a tu za chwilę Chrome będzie pisać dziennik na tablecie.
Zastanawia mnie również czy w ogóle ktokolwiek zbadał te budynki, czy raczej zbyli ten fakt w stylu "O, jakiś wysoki budynek ze szkła... Nigdy tego nie widziałem i to trochę dziwne, że pojawił się znikąd, ale może tak ma być"
Ciekawe czy przez te wszystkie rewelacje dojdzie do pojawienia się rodziców Gard.
Coś czuję, że kolejnym zadaniem po przebudzeniu będzie konieczność przywrócenia równowagi w Eldaryi. Człowiek włazi do kryształu, siedzi tam siedem lat, a po wyjściu dowiaduje się, że i tak coś poszło źle i znowu musi się tym zająć.
Mam nadzieję, że firma jednak nie pójdzie za bardzo w tę stronę, bo Eldarya jeszcze więcej na tym straci.

Ostatnio zmieniony przez Shindyrella (03-11-2020 o 10h33)

#225 03-11-2020 o 11h16

Straż Cienia
Methrylis
Tester eliksirów
Methrylis
...

https://i.imgur.com/KLbAPid.png

Według tego co opublikowali na fb, to był otstani wpis Chrome'a.

P A R R I E     M A S Z    3    M I E S I Ą C E    N A     D O  K O Ń C Z E N I E     S P N    -   D O    2 3 . 0 3 . 2 0 2 1
i n s t a g r a m                                      s n a p                                       f a n k l u b    e z a                                       f f    " z a    k u r t  y n ą     n i g r  e d o "

https://media.discordapp.net/attachments/333714204597157889/730155224378900541/image0.gif

https://i.imgur.com/HGv2gQz.png[/img]

https://media.discordapp.net/attachments/333714204597157889/730155224378900541/image0.gif

...

...

Dyskusja zamknięta

Strony : 1 ... 7 8 9 10