Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 4 5 6 7

#126 13-10-2020 o 18h45

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

@up Tak na dobrą sprawę to praktycznie o każdym WSie, prócz Valdka, mało co wiemy.
Wątki zostały pozaczynane i zamknięte w dosłownie kilku (KILKU!) zdaniach. Pamiętam ile było ekscytacji podczas wątku z Ezarelem i Mary-Anne - gracze tradycyjnie stworzyli dużo barwniejsze scenariusze, niż ten, który końcowo otrzymaliśmy, czyli nędzną wymianę kilku zdań z suchym do granic możliwości wyjaśnieniem że kiedyś coś tam. Tyle. No ręce i cyce opadły.
O tym, jak został potraktowany Nevra nie ma nawet co mówić - jego wizerunek reklamował Eldaryę, przyciągał najwięcej graczy do Cienia, kusząc modnym wówczas motywem wampira, a w ciągu trzydziestu minionych odcinków miał tyle czasu antenowego, że w zasadzie nie ma o czym rozmawiać, bo informacji o nim tyle, co kot napłakał.
Ekipa stwierdziła, że zamiast rozwinąć postacie głównych wybranków zanim Gardzia dokona wyboru, zamiast przedstawić nam ich osoby, losy sprzed wstąpienia do straży (ale tak porządnie), zamiast stworzyć choćby po odcinku dla każdego z nich - lepiej zająć naszą bohaterkę szukaniem zielska, bieganiem za duchami i rozmową z grzybami ¯\_(ツ)_/¯
Jeszcze w 2018 obstawiałam, że eldarya pójdzie tym samym tropem, co SyF i dostaniemy minidramy dla każdego z WSów, tak, aby umożliwić nam poznanie ich przeszłość, ich tajemnice oraz charaktery...
O, naiwna ja.
Pierwszy sezon ukończyłam z Leiftanem i serio, z ręką na sercu powiem, że o Nevrze czy Ezarelu nie wiedziałabym w zasadzie NIC, gdyby nie spoilery. Dialogi z nimi, jeśli jakieś były, to zupełnie bez polotu, góra dwa zdania.
O Leiftanie w ogóle dowiadujemy się czegokowliek na temat jego przeszłości ze spin offa. W głównej rozgrywce nie ma NIC o jego opiekunach, ich tragicznej śmierci i prześladowaniu. A przecież to są istotne fakty o postaci, ważne, by się w nią wczuć.
Najlepiej potraktowani zostali Val i Lance, wyjaśniono ich przeszłość, pokazano rodzinę, dano tło, dano charaktery, misję i cel, o których reszta postaci może pomarzyć.
Nawet wątek przeszłości samej Miiko był tak nędznie ukazany, że aż boli ten zmarnowany potencjał.
Oczywiście domyślam się, że ten zabieg miał na celu zachęcić nas do odgrywania replayi, ale moim zdaniem ten mechanizm zadziałał zupełnie odwrotnie - przez brak głębszych interakcji z resztą WSów, którzy nie zostali wybrankiem, nie odczuwałam żadnej głębszej potrzeby odkrywania replayi...

Naprawdę mam nadzieję (umiera ostatnia...), że drugi sezon zostanie poprowadzony lepiej.

@down No to skoro ktoś tak zaangażowany jak Ty (brawa za samozaparcie, szczerze podziwiam) nadal podziela odczucia, które mi towarzyszą, to naprawdę ciężko mi w ogóle cokolwiek dobrego powiedzieć o takim sposobie poprowadzenia historii...

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (13-10-2020 o 19h08)

#127 13-10-2020 o 19h04

Straż Obsydianu
Meliona
Pokonała kurę
Meliona
...

Ogrywałam replaye, do 27 odcinka mam WSZYSTKIE ilustracje z gry (pod koniec się zmęczyłam...) i zagrałam we wszystkie spin-offy i też wiem tyle co nic o WSach innych niż Valk xD Nevra nawet oka nie pokazał, ani nie ujawnił, jak on zrobił sobie to ała xD (było tylko coś tam mgliście wspomniane o gallytrocie). Ale w drugim sezonie będzie latał bez przepaski, bo czemu nie.
Tylko dla Nevry będę ogrywać drugi sezon, więc liczę, że go nie zepsują. To, co obecnie pokazali o nim mi się podoba. Ogólnie to ścieżki Leiftana i Nevry powinny iść znacznie szybciej niż ścieżki pozostałych dwóch WSów, no bo to byli już faceci Gardzi. A dla Leiftana minęło tyle samo, co dla Gardzi. Zdobywanie ich od nowa byłoby naprawdę dziwne...

https://i.imgur.com/OTYZ4qS.png

#128 14-10-2020 o 11h15

Straż Absyntu
Ollees
Nowo przybyła
Ollees
...

Bosz jak zobaczyłam tego Chroma... CHCE GO na ws no kurde  !!! Karenn oddawajj mi go >.< /static/img/forum/smilies/mad.png  /static/img/forum/smilies/mad.png

Ostatnio zmieniony przez Ollees (14-10-2020 o 11h16)

My name Alexa

#129 14-10-2020 o 11h37

Straż Obsydianu
xSayuri
Straż na szkoleniu
xSayuri
...

W sumie to dopiero teraz zauważyłam, że przy wyborze stara/nowa eldarya przy tej nowej jest dopisek że "światy się przenikają" i w sumie jestem ciekawa czy nie pójdą w to, że coraz częściej ludzie trafiają do Eldaryi(co by tłumaczyło nowego WS czm jest człowiekiem) bo portale pojawiają się same z siebie czy coś.

https://33.media.tumblr.com/74323b9d66044e56a444aab7d95f7be9/tumblr_mzxq9ooMVH1sqqpkgo1_500.gif

#130 14-10-2020 o 12h49

Straż Absyntu
Lix
Straż na szkoleniu
Lix
...

@up jeśli zostałoby to LOGICZNIE wytłumaczone (o co w tej grze ciężko) to myślę że nikt nie miałby o to problemów, jednak jeśli wytłumaczeniem znowu będzie "bo tak" to nie wiem co musiałoby stać się dalej aby to rozprostować

#131 14-10-2020 o 12h55

Straż Absyntu
VampireCarmila
Żołnierz Straży
VampireCarmila
...

Ja w sumie jakoś niechętnie do tego podchodzę.
Tak jakoś nie wiem , od ludzi mamy SF a biorąc pod uwagę ile ciekawych ras zostało w Eldce wymienionych i ile jeszcze wymienionych mogłoby być nie mówiąc o pojawieniu się ich ,a nie widzeniu ich cieni czy tylko wspomnieniu ,że "taka rasa istnieje" to wciskanie tutaj zwykłych ludzi mimo wszystko wydaje mi się pójściem na łatwiznę.
Nie mówiąc o tym ,że rasy które się tu pojawiły nie pochodzą tylko z jednej popkultury czy mitologii więc mogliby się wysilić.

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (14-10-2020 o 12h58)

.....................https://ddragon.leagueoflegends.com/cdn/img/champion/splash/Lissandra_4.jpg

#132 15-10-2020 o 08h25

Straż Obsydianu
Mystification
Akolita Chochlików
Mystification
...

Ale mi głupia myśl przyszła do głowy. A jak Mati jest jakimś kuzynem Gardy i potem będzie na parę odcinków drama czy to kazirodztwo czy nie a potem okaże się, że jednak daleki stopień pokrewieństwa?
XDXDXDXDXD musze odstawić Eldę na jakiś czas chyba XD

#133 15-10-2020 o 20h16

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

Niezły Plot Twist byłby z samą akcją gdzie Garnek i Mat byliby spokrewnienie albo znajomymi na ziemi. Oczywiście przez eliksir Garnek by tego nie pamiętał, ale on by jej to przypomniał.

#134 15-10-2020 o 20h33

Straż Cienia
Karolajn
Akolita Jednorożców
Karolajn
...

Hinig, przez eliksir to nikt nie pamięta o Garnku, a nie Garnek nie pamięta o nikim, więc jeśli już to ona musiałaby przypominać innym.
Poza tym, mam nadzieję, że wymyślą naprawdę sensowny powód dodania zwykłego człowieka na WS. Albo chociaż by okazało się później, że nie jest takim zwykłym człowiekiem.

#135 15-10-2020 o 21h04

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

@up
Przepraszam, nie wytłumaczyłam czegoś. Moja wersja zakłada, że Mati jest dłużej w Eldzi od Gardzi.

#136 15-10-2020 o 22h01

Straż Absyntu
Maddan
Żołnierz Straży
Maddan
...

Ale przed Gard nie było chyba zbyt wielu ludzi w Eldaryi. A jeśli już to chyba źle kończyli.
Już jest mowa o tym, że światy się niby przenikają. Czyli wytłumaczenie będzie takie, że Kryształ zachwiał światami, granice się zaczęły zacierać i ludzie jak śliwki robaczywki zaczęli spadać do Eldki i się tam gościć. Koniec historii. xD

#137 15-10-2020 o 22h09

Straż Absyntu
Lix
Straż na szkoleniu
Lix
...

@Hinig mimo wszystko co ma to że Mat był w eldarii pierwszy do tego że po zażyciu eliksiru osoby które znała gard o niej zapominały?

#138 15-10-2020 o 22h17

Straż Absyntu
Evira
Szeregowiec
Evira
...

@Lix,chyba założyła po prostu, że jemu też podano eliksir. Ale czy to by w sumie nie znaczyło, że on też by o  niej zapomniał przez jej eliksir? Chyba, że nie, bo ona już o nim nie pamiętała? Idąc tropem, że tylko te osoby co wymieniła sobie w głowie o niej zapominają, to zostają też jacyś randomowi sąsiedzi czy ktoś dalszy, kto wie o jej istnieniu, a potem ma rozkminę, czemu jej bliscy się zachowują, jakby nigdy nie istniała. Czuję, że to zbyt zagmatwane i w jakikolwiek sposób by tego nie opisali, byłyby w tym jakieś dziury, więc mam szczerą nadzieję, że się za takie coś nie wezmą.

#139 15-10-2020 o 22h27

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

@up
Mam chyba dzisiaj spory problem z wyrażaniem się, ale mniej więcej chodziło mi o to co przedstawiłaś.
Mat pojawiłby się przed Gardzią i źle by nie skończył. Też nie byłby sobie zwykłym człowieczkiem. Wypija eliksir i wszyscy go zapominają, a on sobie spokojnie żyje w Eldaryi.
Zjawia się później Garnek, który wypija eliksir, więc wie jak działa. Mat by ją rozpoznał i dał jakoś radę udowodnić, że się znali.
Fakt właśnie, że raczej Garnek nie wymieniła na 100% wszystkich ludzi sprawiłby, że on nie zapomniał.

Ostatnio zmieniony przez Hinig (15-10-2020 o 22h28)

#140 15-10-2020 o 22h41

Straż Absyntu
Lix
Straż na szkoleniu
Lix
...

@up ja zawsze odnosiłam wrażenie że wszyscy, ale to dosłownie wszyscy którzy znali gard osobiście zapomnieli o niej. Nie zakładałam nawet żadnej innej opcji że ktoś mógł zostać w jakiś sposób pominięty, mimo wszystko jesteśmy tylko ludźmi i często zdarza nam się zapomnieć nawet o kimś z kim widujemy się dzień w dzień (tak, ja dalej po 3 latach nauki w technikum nie jestem w stanie wskazać kogo nie ma w klasie gdy nauczyciel zapyta). Tak z automatu pomyślałam że każdy z kim choć raz rozmawiała o niej zapomniał (i wydaje mi się to być dość logiczne)

#141 15-10-2020 o 22h44

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

@
Yhm...właśnie. Zakładając, że Mat nie był kimś strasznie bliskim dla Garnka logiczne byłoby, że został pominięty wśród zapomnianych osób. Gardzia skupiała się głównie na rodzinie, przyjaciołach, dalszej rodzinie, znajomych i może pojedynczych sąsiadach i kasjerach w sklepie.

#142 18-10-2020 o 03h25

Straż Cienia
Aeoliaen
Szeregowiec
Aeoliaen
...

JA CHCĘ LANCE'A!!
Będzie Lance?
Czy Lance jest 4 ukrytym Wsem jak Nat w SFU?
Błagam oby tak inaczej wywalam tel za okno xDD

#143 21-10-2020 o 23h00

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

Ali przecież wzięła ślub po naszym poświęceniu. Być może doczekamy się w Nowej Erze nie jednego dziecka, a dwóch. Taki mały chłopczyk na przykład podobny do Mery'ego mówiącego do Alajei "mamo" biagający beztrosko po KG.

#144 22-10-2020 o 10h47

Straż Obsydianu
Elentiya
Oficer Straży
Elentiya
...

@Up

Ali może się w ogóle nie pojawić w NE, bo Chino może mieć z nią złe skojarzenia i zwyczajnie chcieć się jej pozbyć. Stara drama z Sally-Anne i tak namieszała im z tą postacią. Był moment, kiedy chcieli zasugerować dwulicowość Ali i potencjalną zdradę, ale potem nagle z tego zrezygnowali. Nie zdziwię się, jeśli nie zobaczymy jej w NE.

@Down

Podesłałam na priv /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (22-10-2020 o 11h42)

#145 22-10-2020 o 10h51

Straż Absyntu
VampireCarmila
Żołnierz Straży
VampireCarmila
...

@up Zaciekawiłaś mnie w sumie teraz, możesz powiedzieć o co konkretnie poszło ,albo w sumie podesłać jakiś link do tego?.

Ja na początku pomyślałam ,że skoro beemoov lubi niektóre rzeczy z Sf przekładać na Eldową wersję to Ali to w sumie taki odpowiednik Rozy i nie zdziwiłabym się gdyby rzeczywiście posiadła bobo.
Jednak w sumie ciężko coś na te chwilę stwierdzić.

.....................https://ddragon.leagueoflegends.com/cdn/img/champion/splash/Lissandra_4.jpg

#146 22-10-2020 o 18h29

Straż Obsydianu
Crewedka
Piechur Straży
Crewedka
...

Elentiya napisał

Był moment, kiedy chcieli zasugerować dwulicowość Ali i potencjalną zdradę, ale potem nagle z tego zrezygnowali.

Faktycznie! Kompletnie wyleciało mi z głowy, ale były takie sytuacje!

To właśnie kolejne potwierdzenie dla teorii, że historia miała się potoczyć inaczej. Naprawdę uważam, że jakiś "Ktuś" z góry tupnął nogą i ekipa musiała w ramach oszczędności zredukować ilość odcinków pierwszego sezonu, przez co wyszła taka kaszana na chybcika klekotana, z ogromem porzuconych wątków i postaciami wprowadzonymi/prowadzonymi bez sensu (brak historii-dramy Nevry i Ezarela, brak wyjaśnienia motywów i historii Leiftana, brak historii Miiko...).

#147 22-10-2020 o 18h36

Straż Cienia
Tsuyami
Żołnierz Straży
Tsuyami
...

@Elentiya i @Crewedka

Co do Ali z nią była bardzo ciekawa historią związana z SallyAnne. Miał to być avatar jednej z administratorek.

No i na internecie można znaleźć tą pierwszą wersje tej postaci. Pamiętam tą dramę, bo nawet był post na AmourSucre na ten temat.
Mimo wszystko, o ile dobrze pamiętam, można się odgryzać Ali przez jakiś czas, gdy podsłuchamy jak nas obgaduje. Ale po 15 odcinku jesteśmy wszystkie BFF z Karenn.

Ostatnio zmieniony przez Tsuyami (22-10-2020 o 18h37)

https://i.imgur.com/61RkwDA.gif

#148 22-10-2020 o 18h51

Straż Absyntu
Hinig
Szeregowiec
Hinig
...

Nie wiedziałam wcześniej o tej sytuacji z SallyAnne. Widziałam gdzieś (chyba w jakiejś parodii) "orginalny/pierwotny" wygląda Ali i przez całą serię myślałam, że to może być jakaś jej matka, którą pokażą przy powiadaniu jej historii albo zaginiona bliźniaczka, kuzynka czy syrena z tego samego gatunku.

Mi osobiście podoba się bardziej Sylane i ją chciałabym zobaczyć w Eldaryi. Alajea wydawała mi się zawsze tak sztuczna i wkurzająca.

#149 22-10-2020 o 19h18

Straż Obsydianu
Elentiya
Oficer Straży
Elentiya
...

@Crewedka
Skoro SallyAnne mówiła, że pracowała również nad scenariuszem do Eldzi, to może jej odejście zrobiło tą różnicę. Miałoby to nawet jakieś pokrycie w czasie, bo Sally nie pracuje w bimufie od 24 odcinka na SF. Wtedy gra zaczęła się zmieniać.

Tego akurat nigdy się nie dowiemy, ale owszem, tak jak Chino ma Miko, tak Sally miała mieć Sylane, ale w ostatniej chwili ją zmienili. Tam jeszcze potem były dymy, bo Sally i ogólnie fani gierki zarzucali Chino, że chce się zemścić na byłej admince robiąc z, wtedy już Alli bardzo dwulicową postać. Stąd moje przypuszczenia, że akurat syrena może się w ogóle nie pojawić, bo przecież nawet jeśli nie nam, to im w firmie może źle się kojarzyć. Dlatego też mam przeczucie, że ta nowa kitsune jakimś dziwnym trafem będzie miała zupełnie podobny charakter :') Osobiście to powiewa mi to, bo z żeńskich postaci w tej grze lubię w zasadzie tylko Evelein, a reszta jest mi zupełnie obojętna.

#150 22-10-2020 o 19h41

Straż Absyntu
Lix
Straż na szkoleniu
Lix
...

@up co do postaci kobiecych to czuję dużo nie wykorzystanego potencjału, na przykład z taką Camerią i Colają. Kurcze, są to postacie na prawdę ciekawe a tak bardzo nie wykorzystane

Strony : 1 ... 4 5 6 7