Forum

Strony : 1 2

#1 09-12-2021 o 11h19

Straż Lśniąca
Lexi
The Crimson Witch
Lexi
...
Wiadomości: 621

https://www.beemoov.com/documents/jpg/2021-12/lancement-61b1bcac121d3.jpg



Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami po grze w odcinek !

Prosimy o komentarz tylko, jeżeli zakończyłaś/zakończyłeś już grę w ten odcinek!
Nasza ekipa będzie regularnie tu zaglądać, dlatego postarajcie się, aby uwagi były konstruktywne i kulturalne.

Pamiętaj! Jeżeli odcinek ci się nie podobał, możesz grzecznie uzasadnić swoją opinię.


https://cdn.discordapp.com/attachments/479207850493607960/868521614478807071/Lexi.gif

Offline

#2 09-12-2021 o 17h37

Straż Obsydianu
Cata
Żołnierka Straży
Cata
...
Wiadomości: 473

hwjwhwhhwgwjhwgghw XDDDD
Phahahaha XD Na Ziemię XD Nie wierzę w to, jaki Beemoov jest przewidywalny o matko bosko leiftanowsko XDDD Aż się oplułam. PHAAAAHAAAA. Toż to cyrk z klaunami na dodatek XD
*Jakieś 10 minut później*
No... to ten... z innej strony :
OMG Karuto jak ja Cię kocham to ty sobie tego nie wyobrażasz. Boziuu jaki on cudowny był w tym odcinku <3
Najciekawszy fragment to zdecydowanie lekcja z Nevrą i Karenn. Oczywiście maana zeżarta w większości na przemyślenia Garnka.
Czekam tylko na jutro, żeby zobaczyć tą nową lokalizację (liczę na nowego chowańca) i oczywiście kolejne dwa miesiące czekania na odcinek 10. Dla mnie spoko, będę mogła przechodzić TO bez przejmowania się że mi nie styknie na odcinek.

Offline

#3 09-12-2021 o 19h35

Straż Cienia
Martell
Nowa
Martell
...
Wiadomości: 2

Drugi sezon naprawdę mi się podoba, zdecydowanie bardziej niż pierwszy. Wątek z Ziemią jest poprowadzony tak ciekawie, że po raz pierwszy od kilku już lat czekam z niecierpliwością na kontynuację. Odcinek był w większości zapychaczem, ale całkiem przyjemnym. Sceny z Nevrą urocze, szczególnie ta w przychodni. Miło, że dialogi są dopasowane do tego, że już wcześniej mieliśmy z nim związek i nie wyglądają tak samo jak przy nowej relacji.
O ile trochę męczyły mnie same lekcje (oprócz tej z Nevrą i Karenn i Lancem bo te czytało się całkiem dobrze), tak końcówka odcinka zdecydowanie na plus. Fajnie, że relacja się rozwija, z tym, że w kontynuacji romansu z 1 sezonu mogło to wyjść naturalniej niż w przypadku nowego związku bo wydaje się, że przez 6 odcinków nie działo się nic, a przez ostatnie 3, Gardzia biega po HQ albo uciekając przed chłopakiem, albo szukając go, żeby porozmawiać o ich relacji (Z chęcią przeczytam jakie macie spostrzeżenia po innych WSach, z którymi zaczynacie od 2 sezonu /static/img/forum/smilies/smile.png)
Zakończenie odcinka super, bardzo się cieszę na powrót na Ziemię bo jeśli będzie to dobrze zrobione, może to być jeden z najlepszych odcinków do tej pory. Moją pierwszą myślą był potencjalny crossover ze Słodkim Flirtem XD

Offline

#4 09-12-2021 o 20h10

Straż Obsydianu
Cata
Żołnierka Straży
Cata
...
Wiadomości: 473

@Martell - Ja za to jestem ciekawa, jak u innych wyglądała sytuacja z Leifatnem pod wiśnią. Jako że mam go na WS to coś tam było że gardzia czuła moc aengela która nie pochodziła od niej i to być może dla tego że myślała wtedy o Leif'ie z czułością.
Swoją drogą nadal mnie obrzydza fakt, że Garnek po kilku miesiącach/tygodniach (?) może być 'zauroczona' mordercą swojej miłości (tak, chodzi mi o moją miłość Valkyona).
.
No i jeszcze jedno : Straciłam jakąkolwiek sympatię do Nevry. Serio, żywienie się ludźmi? Branie ich krwi wbrew ich woli? Możecie mnie opluć, ale dla mnie naruszanie czyjejkolwiek cielesności w jakikolwiek sposób jest obrzydliwe. Ostatnio czytałam "Wampiry z Morganville" i w jednej części pewna postać ugryzła kobietę (w szale, był wycieńczony). Potem nazwał to "gwałtem kłami". To chyba doskonale pasuje do tego co robiły wampiry z byłego plemienia Nevry (i on sam przez jakiś czas).

Offline

#5 09-12-2021 o 23h25

Straż Cienia
Martell
Nowa
Martell
...
Wiadomości: 2

@Cata - Teraz już nie do końca pamiętam, ale u mnie, w którymś momencie Gardzia zaczęła myśleć o Nevrze i o tym, że jest szczęśliwa i chciałaby żeby ją teraz zobaczył i żeby mogła dzielić się tym szczęściem z nim. Leiftan to wyczuł i chyba się zniecierpliwił trochę XD Gardzia to poczuła i spytała czy wszystko w porządku, to ten, że tak, tak. Ale tu mogłam się pomylić bo nie skupiałam się jakoś bardzo na tej scenie.
Mnie najbardziej zastanawia ścieżka Valkyon -> Lance, jestem naprawdę ciekawa dialogów tam XD
No historia Nevry była mocna, ale z tego co mówi to przez rodziców uczestniczył w tym za dzieciaka i dosyć szybko się opamiętał i stamtąd uciekł. Dobrze, że Nevra dostał w końcu jakąkolwiek historię i po prawie 40 odcinkach znamy chociaż w części jego przeszłość bo zaczynałam powoli tracić nadzieję XD

Offline

#6 09-12-2021 o 23h28

Straż Cienia
Tasara
Nowa
Tasara
...
Wiadomości: 7

@Cata na innych ścieżkach odczuwa się w naszej zakonnicy daemona (tak, dalej jest o nas zazdrosny).

Ogólnie mogę już się nazywać Nostradamusem (jak zapewne większość z nas starych wyjadaczy). Ta gra jest tak przewidywalna, że tylko sentyment przy niej trzyma.
Drugi sezon jest miałki i bez polotu. Brak w nim jakiejkolwiek logiki, a interakcje z postaciami głównymi są...wymuszone w wielu przypadkach. Czasem pojawiają się te drugoplanowe, kiedy o nich sobie przypomną.

Ale, co do stricte odcinka 9: no taki miły zapychacz, w którym ruszyło się cokolwiek jeśli chodzi o relację z WSem (znaczy...nie do końca, ale cokolwiek się ruszyło w kierunku faktycznie bycia WSem, a nie tylko dziecięcym crushem).

Rzadko wypowiadam się na temat odcinków, jednak po skończeniu poprzedniego jedynym moim komentarzem było "no tak, znów Garnek u progu śmierci, więc otworzą się drzwi wielkiego love story, a  zakończy się szybciej, niż się zaczął, bo ją porwą na Ziemię" - no i praktycznie się nie pomyliłam.

Sam odcinek nudnawy, chociaż trzeba przyznać, że idealny do odpoczynku po "emocjach" z poprzedniego. Śmieszy mnie to wykładanie podstaw, ale rozumiem, że nie wszyscy grali w TO, więc takie wyłożenie czym zajmuje się każda straż od podstaw było ok, ALE...
Na litość matki boskiej leiftanowskiej, NIGDY nie używajcie 90% alkoholu na rany...ogólnie alkohol na otwarte rany nie jest dobry, zwłaszcza wysokoprocentowy. Uszkodzi tkanki, zdezynfekuje, owszem, ale przy tym narobi więcej szkód niż dobroci. Czego oni tutaj uczą? Roztwór - ok, ale czysty alkohol - nigdy!

To tyle ode mnie.
Ogólnie odcinek prócz wpadek językowych poruszanych już wcześniej i wybitnej niewiedzy biologicznej (widać po potraktowaniu po macoszemu nauki alchemii), był dobry. No i w końcu coś do przodu /static/img/forum/smilies/smile.png przyszły odcinek zapowiada się ciekawie. Zobaczymy co przyniesie ten 2022.

Offline

#7 10-12-2021 o 00h06

Straż Absyntu
Yunhwa
Stażystka
Yunhwa
...
Wiadomości: 52

Odcinek zapowiadał się fantastycznie, nie powiem. Scena z przyjaciółmi w przychodni była urocza i bardzo mi się podobało jak zachował się Karuto. Piecze mnie to jaką piękną scenę miał znowu Nevra w przychodni, a Lance dostał no.. no nie dostał (brakowałoby, żeby ją jeszcze poklepał po plecach). Treningi były ciekawe, najlepszą częścią był chyba dialog z Leiftanem i Huang Chu? Cieszy mnie też to, że Chrome się przed nami otworzył.

Scena finałowa ogromne zawiedzenie i przewidywalność. "Ty nic nie wiesz, ja nic nie wiem.. wiesz co choć po prostu do sali obrad". Poczułam się kolejny raz jakbym dostała ciastko i zostało mi je zabrane (co w tej grze jest oczywiście notorycznie męczone).

Ilustracja jest fatalna jeśli chodzi o twarze. Poza tym w dialogach Lance-Gardienne nie oczekuje od nich wulkanu uczuć ale chociażby ISKRY, której nie widzę. Jestem rozczarowana, przykro mi.

Wątek Ziemii jest "meh", przewidywalne nudne i wiem, że źle to napiszą w następnym epizodzie. Mathieu jest strasznie podejrzany i mam nadzieję, że będzie tym zdrajcą. Świetnie, że Koori zaczyna podejrzewać siostry Huang, chociaż ktoś ma więcej IQ w tej kwaterze. No i Nevra, który ukrywał taki sekret.. Oh boi.. Nie wiem czy chce się rozpisywać na ten temat - jestem po prostu rozczarowana.


https://i.gifer.com/g32K.gif

Offline

#8 10-12-2021 o 08h50

Straż Cienia
Velcora
Młoda Rekrutka
Velcora
...
Wiadomości: 24

Długi - fajnie, ale wykładanie podstaw - nudnawe. Cały odcinek czekałam na scenę z końcóweczki, bo wiadomo było, że po postrzeleniu coś się wydarzy... Wysyłają nas na ziemię - przewidywalne, ale bzdurne. To raczej Garnek z Matkiem powinni uczyć innych jak zachowywać się i odnaleźć się w ich świecie... wtf? I teraz sedno mojego zdezorientowania - 2 miesiące na nowy odcinek!? kolejne wtf!?

Offline

#9 10-12-2021 o 10h45

Straż Obsydianu
Shairan
Szefowa Straży
Shairan
...
Wiadomości: 1 648

Ten odcinek to jedno wielkie XD.
Doceniam, że dla osób, które nie grały w TO jest przy treningach małe wyjaśnienie na czym polegają straże i właściwie czym się zajmują, ale faktycznie, dla starych wyjadaczy to była nuda. Chociaż mnie wkurzał tylko trening z Nevrą i Karenn, za dużo gadania, wyjaśniania, robienia Gard w konia. Gdybym to ja przyszła się czegoś nauczyć, a oni by podeszli do mnie w ten sposób, poszlabym do domu :T Oczywiscie to tylko moje zdanie, zanim ktoś mi zarzuci, że to przecież był najlepszy trening. Sorki, nie dla mnie ^^

Fajnie, że chociaż myśli Gardzi o tym, jak bardzo chce sie ze swoim ukochanym zobaczyć sam na sam przewijały się przez odcinek, w innym wypadku scena z amorkami byłaby tak samo dziwnie zrealizowana jak w powrocie z Genkaku, tak...  jakby z innego odcinka XD Teraz miało to dla mnie sens, choć przez buga podziwiałam zamiast miłości na polanie, to czane tło z literkami, niesamowicie się wczułam ♥ W sumie po zobaczeniu ilustracji jestem za buga wdzięczna, przynajmniej mogłam to sobie lepiej wyobrazić, niz jest zrealizowane. Ale nie jest to najgorsza ilustracja, jaką nam tu zaserwowano....(Lance z 26 odcnika TO - a raczej panie Hidanie Jashnisto, EKHM, o panu myślem)

Misja w ludzkim świecie... Przewidywalne, ale czy oznacza od razu, że bedzie złe? A nawet jak będzie, to po cichu liczę na zobaczenie chłopów w ziemskich ciuszkach, żeby nie rzucali się w oczy. Niech będzie chociaż wizualna przyjemność ♥

Dodatkowe polemiki, bo już napisałam, poświęciłam czas, a tak z tyłka tematy:
Wątek Nevry - nie lubię go, bardzo go nie lubię. Jednak cieszę się, że w porę się ogarnął i zrezygnował z takiego postępowania. Plus dla niego, każdy popełnia błędy, a on był przecież młody, nie znał innego życia z tego co zrozumiałam.
Zazdrość Leiftana - dla mnie irracjonalna, mam z nim -15 xd

Wątek Mathieu



Huang Chu to super babka, proszę, chcę ją na psiapsi, a nie Koori albo Karen.
A i jeszcze HH - no, kobito, rozumiem, że masz swoje sekrety, ale dziękuję, że ostatecznie dałaś nam wysłuchać historii Nevry... od Nevry, a na końcu powiadomiłaś nas, co to w koncu za misja. Mogła powiedzieć od razu, sure, ale myśle, że skoro zna już Gardzie, to wolała, żeby się skupiła na treningach, a ona w tym czasie dopracowała swój plan bez trucia jej zadka. Pewnie to unpopular opinion, wiem, że wiele osób jej nie lubi jako szefa. Ja lubię, jest ciekawsza od Miiko, czuje presję, żeby nie popelniać jej błędów, a i tak popełnia. Ma też inną sytuację, może nawet gorszą? Nie będę tego oceniać.
Odcinek 5/10 moim zdaniem.



https://zapodaj.net/images/d9196e9874001.png

Offline

#10 10-12-2021 o 12h12

Straż Cienia
Nekochii
Młoda Rekrutka
Nekochii
...
Wiadomości: 11

Shairan napisał

po cichu liczę na zobaczenie chłopów w ziemskich ciuszkach, żeby nie rzucali się w oczy. Niech będzie chociaż wizualna przyjemność ♥


Ja właśnie o tym samym pomyślałam /static/img/forum/smilies/big_smile.png i szczerze, pomimo "powagi sytuacji" liczę na jakiś wątek komediowy związany z poznawaniem przez fearies zasad, obyczajów panujących w ludzkim świecie.

A jak dla mnie odcinek był w porządku, niby znowu szkolenia, ale tym razem ciekawsze, czegoś więcej się dowiadujemy, jakbyśmy faktycznie brali w tym udział, a nie tylko test QTE. Oczywiście duży plus za brak ubranka za ponad 1k xD oszczędziło mi to maany, także się cieszę niesłychanie.
Co do ilu z Nevrą, trochę niezręczna, ale widać, że coś ich do siebie ciągnie, jakaś namiętność tam była xD tylko trzeba poczekać na słowne wytłumaczenie, co mam nadzieję nadejdzie w kolejnym odcinku.


https://pa1.narvii.com/7276/96bc514fe40bd47300f9585f07d635b7dac7f27cr1-540-304_00.gif

Offline

#11 10-12-2021 o 12h44

Straż Obsydianu
Cata
Żołnierka Straży
Cata
...
Wiadomości: 473

Tasara napisał

Na litość matki boskiej leiftanowskiej, NIGDY nie używajcie 90% alkoholu na rany...ogólnie alkohol na otwarte rany nie jest dobry, zwłaszcza wysokoprocentowy. Uszkodzi tkanki, zdezynfekuje, owszem, ale przy tym narobi więcej szkód niż dobroci. Czego oni tutaj uczą? Roztwór - ok, ale czysty alkohol - nigdy!


Może oni w Eldaryi nie pili prawdzwego alkoholu XD Raczej (ważne słowo) nikt nie jest taki...głupi, żeby wylewać sobie na ranę spirytus. Mam nadzieję. Swoją drogą kiedyś za dzieciaka słyszałam, że jak rana jest poważna to można wylać na nią mocz i że to ma jakoś pomóc. Nie wiem, nie orientuje się, ale może ktoś wie o co chodzi?

Ogólnie wacając do Nevry. Typol miał 17 lat gdy dołączył do straży. Serio, nie chce mi się wierzyć że uważał to wszystko za takie fajne, żył w totalnym odizolowaniu od innych klanów żeby przypadkiem nie zobaczył innego życia. I serio? Nie zastanowiło go co Ci ludzie czują? Meh. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przecież on już będąc w straży także pił krew od dziewczyn z innych straży.

Btw. Czy my mamy jakiś spin-off z Nevrą?

Offline

#12 10-12-2021 o 12h54

Straż Obsydianu
Shairan
Szefowa Straży
Shairan
...
Wiadomości: 1 648

Nie, nie ma spin offu z Nevrą.

No właśnie, miał 17 lat. Sorry, ale wiele nastolatek i nastolatków ma w tym wieku siano we łbie... poza tym, czy jest gdzieś confirmed, że miał te 17 również jak odchodził z klanu? Może to było wcześniej? Przyznam, że przez brak sympatii do postaci, nie wczytywałam się tak w dialogi. Ale będę go bronić w tym przypadku /static/img/forum/smilies/wink.png Uważam, że jak od dzieciństwa jest ci coś wpajane, to nie patrzysz w kategoriach wyższego dobra, tylko dopiero z czasem kształujesz swoje zdanie lub też i nie. On zrozumiał z wiekiem, że to złe, czy powinniśmy go potępiać za to, że został w takim środowisku wychowany? To bardzo złożona sytuacja, nie wydawałabym tak osądów.... A krew i owszem, pił sobie od strażniczek, z tego co rozumiem, same chciały.

@Nekochii tak, właśnie o tym zapomniałam wspomnieć... temat ubrania. No właśnie dlatego odcinek pozarł mi niecałe 3k tylko, ale czuję w następnym będzie już ubranko, bo przecież idziemy na ziemię, trzeba wyglądać jak ziemianka. Swoją drogą, może ona ma gdzieś te ciuchy, w których przybyła do KG? Może ich nie wyrzucili? xD
Poza tym, ta ilustracja z Nevrą była spoko w porównaniu do tej z Lancem, no śmiechłam na jego szokniętego pikacza xd


EDIT odnośnie ilustracji na ścieżce ze smokiem

Ostatnio zmieniony przez Shairan (11-12-2021 o 20h54)



https://zapodaj.net/images/d9196e9874001.png

Offline

#13 10-12-2021 o 13h27

Straż Obsydianu
Cata
Żołnierka Straży
Cata
...
Wiadomości: 473

Przydałby się też spin-off z Ezarelem.

W każdym razie... Nevra, musisz sporo się napracować żeby odzyskać w moich oczach. I pozostałych strażniczek pewnie też...

No właśnie, jak oni mają zamiar zatuszować kły Nevry? Powiedzą że ma fikację na temat cospley'ów? Czy może że przykleił sobie super glutem? Teraz już zapomniałam, ale Koori też tam będzie chyba? Co z jej ogonami i uszami? XD

Offline

#14 10-12-2021 o 19h18

Straż Cienia
Orube
Młoda Rekrutka
Orube
...
Wiadomości: 13

Bardzo, bardzo nudzi mnie ostatnimi czasy A New Era, a ten odcinek tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że lepiej nie będzie. Wątek Mathieu jako zdrajcy wydaje mi się dość przewidywalny ale jako że moja Gard bardzo się z tym panem nie lubi to wiele to w mojej rozgrywce nie zmieni, Leiftan jest tak samo denerwujący jak był mniej więcej od połowy TO i bardzo, bardzo męczy mnie już ten wątek aengelowego połączenia, jego irracjonalnej zazdrości i dziwnego wybuchu demonicznej mocy, czy co to tam było co zaniepokoiło Gardzię w trakcie ich lekcji. No właśnie, lekcje. Rozumiem, że nie każdy zaczyna od TO, ale te lekcje wyglądały trochę tak jakby Gardzia serio NIGDY niczego się w Krainie Eel nie uczyła. Jeszcze trening walki wręcz rozumiem, bo dziewczyna jest osłabiona, jeszcze to budzenie mocy aengeli w sumie też przełknę, ale TO ŻE MOJA GARD, KTÓRA W STRAŻY CIENIA BYŁA OD POCZĄTKÓW THE ORIGINS DOPIERO TERAZ ZACZYNA SIĘ NAUKI SKRADANIA TO ŚMIECH NA SALI. POMIJAM TO, ŻE UCZY JĄ JEJ DAWNY SZEF STRAŻY I JESZCZE NARZEKA. To coś ty panie Nevro robił przez te wszystkie lata?
Przepraszam. Wychodzę.
Nie wiem jak na innych ścieżkach, ale mnie to dość mocno zirytowało. I tak, wiem, wybory z TO nie wpływają do końca na ANE, ale powinny, bo później mamy takie kwiatki.
Cieszy mnie jednak to, że już nie tylko ja ale i Koori widzi, że z Huang Hua jest coś mocno nie tak - jak w TO uwielbiałam tę postać, tak teraz jej nie cierpię (0% na lovo nie oddaje w pełni mojej nienawiści do tej postaci). Miiko 2.0 tylko przy tym wszystkim Miiko była jeszcze opisywana jako ta, która popełnia błędy i jest irracjonalna. Huang Hua jawiła się zawsze jako mądra i sprawiedliwa, a tu mamy znów wątek "nic ci nie powiem, ale masz tu, trenuj, jedziesz na misję i nie, nic więcej wiedzieć nie możesz"
Samo to, że gra wymusza nazywanie jej "przyjaciółką" strasznie mnie mierzi. Strasznie. 
Lovometr najwyższy mam z Panem Bratem Smokiem, czyli Panem Bratem Byłego Mojej Gardzi, tak wyszło, trudno. Tańczyć z nim nie chciałam, wzdychać do niego nie wzdychałam, no ale wyszło. I pocałunek się odbył. I o rety, rety, jakie to jest przykre jak ta gra w ogóle odrzuca już wątek złego Lance'a. Jasne, coś tam w trakcie treningu można było pysknąć przy okazji omawiania walk i wykorzystywania mocy, ale... mam wrażenie, że gra ostatnio bardzo wymusza na nas zapomnienie wszystkiego złego co się stało.
Liczyłam chociaż na to, że jak zdejmę Lance'a z WSa i ustawię sobie, że moja Gard nie lubi nikogo, to nie dostanę ilustracji. Ale mam. Niestety.

Na koniec wisienka na torcie - wracamy na ziemię. Przepraszam bardzo, czy mogę dostać wybór zostawienia tej całej ekipy przy grzybowym kręgu i powrotu do szeroko rozumianego domu? Jasne, Gardzi nikt nie będzie pamiętał, ale to co oni ostatnio wyprawiają już naprawdę mnie męczy. I... serio, żodyn nie spodziewał się dramatycznego powrotu na ziemię w drugim sezonie, żodyn. Na pewno będzie w pewnym momencie wybór - czy zostaję na ziemi, czy wracam do Eel ze swoją miłością. Dla kogo tu zostawać, ja bardzo przepraszam.
A, dodatkowo - zakład, że Purriry już szykuje dla nas "uroczy strój, kochana, idealny na wyprawę w to okropne miejsce nazywane ziemią, pfuit! Kochana, dla ciebie w promocji tylko 4000 maany"

I wiem, wiem, mogę po prostu przestać grać, ale dla czystego masochizmu sprawdzę gdzie nas ta historia poprowadzi.


I am not ruined. I am ruination.

Offline

#15 10-12-2021 o 19h24

Straż Cienia
Tasara
Nowa
Tasara
...
Wiadomości: 7

Cata napisał

Może oni w Eldaryi nie pili prawdzwego alkoholu XD Raczej (ważne słowo) nikt nie jest taki...głupi, żeby wylewać sobie na ranę spirytus. Mam nadzieję. Swoją drogą kiedyś za dzieciaka słyszałam, że jak rana jest poważna to można wylać na nią mocz i że to ma jakoś pomóc. Nie wiem, nie orientuje się, ale może ktoś wie o co chodzi?


Jeśli chodzi o mocz to też nie jest dobry pomysł (to jak z alkoholem - to jest ostateczność, jeśli wiesz, że długo nie otrzymasz pomocy). Sam w sobie ma też bakterie, więc do dezynfekcji ran się nie nadaje. Jednak stosuje się urynoterpię w celu przyspieszenia gojenia się ran - jednak taka metoda nie jest konwencjonalna.

Ogólnie bawi mnie tak różna opinia na temat tego odcinka - jedni zachwyceni, inni neutralni, jeszcze inni zniesmaczeni. Kocham Was <3

Bardzo przyjemnie czyta się różne poglądy i różne odczucia względem tego odcinka.

Dziś na innych wersjach przeszłam jeszcze ścieżkę Lancelota i...to wspomnienie Wałka (tam miałam go na WSa) walnęło i mnie, i moją postać i samego Lance'a. To mi się w sumie podobało (masochizm).

W ogóle...co sądzicie na temat Mateusza i jego odwrotu? Jest tajnym agentem? :>

Ostatnio zmieniony przez Tasara (10-12-2021 o 19h25)

Offline

#16 10-12-2021 o 20h48

Straż Obsydianu
Vandea
Pomocniczka Sargouseta
Vandea
...
Wiadomości: 5 323

Ten odcinek to była taka straszna zapchaj-dziura, że znowu męczyłam się robiąc go...
Interesowała mnie część treningu z Leiftanem (mój WS), ale zanim do niego dotarłam to już byłam tak znudzona, że prawie przeklikałam.
Ten trening podobał mi się najbardziej pewnie dlatego że były powplatane w to jakieś uczucia Gardzi i w sumie nawet ładnie opisane.

... A propos ładnie napisane. Ja wiem, że tłumaczenie kuleje, ale jak przeczytałam, że WS "odepchnął" Gardzię to mi się fatal error. No bo jag to. Kochamy się, całujemy, a ty odpychasz. Eh.

Ogólnie jak tak czytam wasze opinie to mi się kolejny blue screen załącza. Na ścieżkach gdzie Leiftan nie jest WSem jest zazdrosny o pozostałych (nawet jeśli to irrancjonalne), a jak idzie się z nim to... W poprzednich odcinkach nas spławia.
Właśnie ja się pytam gdzie jest ten Leiftan kochający Gardzię do szaleństwa na jego własnej ścieżce ughy.
Grochówki się najadł.

Co do Mateuszka... Wątpię, żeby Bimuf zrobił z niego złola, bardziej skłaniam się do teorii @Shairam.

Ogólnie to mam bardzo mieszane uczucia tego odcinka...

@Cata, zazwyczaj wampiry chowają kły w różnych fantasy, więc to chyba najmniejszy problem no i Koori przecież zajmuje się tworzeniem iluzji, więc pewnie zamaskuje ekipę.


https://i.imgur.com/wqRmKDg.png


https://i.imgur.com/8DAyqlx.jpg
- Albiel i Perełki

https://i.imgur.com/bEJUu3F.jpeg
- Razjel z ruchańcem

https://media1.tenor.com/m/8IIUHbdeQFkAAAAC/nobody-catch-me-sir-pentious.gif



https://i.imgur.com/wPFNfTT.png
- zespół R świąteczny

https://i.imgur.com/Li0uUYz.jpg
- wilk i królik

https://i.imgur.com/vuRJ5TX.jpg
- kot Lucek

https://i.imgur.com/IhZQkLL.jpg
- pisklak Horus

https://i.imgur.com/cTH6aYg.jpg  - wiewiórki w czołgu


https://i.imgur.com/yuA4IEX.gif
- gruba wiewióra

https://i.imgur.com/mJUIS8u.png
Oro

https://i.imgur.com/mypXJ4Q.gif
- Melkor

Offline

#17 10-12-2021 o 22h40

Straż Cienia
Sylphe
Pokonała Kurę
Sylphe
...
Wiadomości: 886

Cata napisał


Serio, nie chce mi się wierzyć że uważał to wszystko za takie fajne, żył w totalnym odizolowaniu od innych klanów żeby przypadkiem nie zobaczył innego życia. I serio? Nie zastanowiło go co Ci ludzie czują? Meh. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przecież on już będąc w straży także pił krew od dziewczyn z innych straży.

Zanim się rozpiszę o odcinku, tak tylko wrócę do powyżej cytowanej wypowiedzi. Tak, dokładnie tak było, w TO była o tym wzmianka (i o niezbyt czystym "biznesie" w rodzinie), nawet na wiki w opisie jego postaci można przeczytać, że żył w odizolowaniu. Jeśli dodać to plus to co pisze @Shairan, to osobiście dla mnie wątek Nevry jest dosyć zrozumiały. A krew pił od strażniczek za obopólną zgodą, o ile pamięć mnie nie myli.


No to przechodząc do odcinka... Już mnie bimuf dawno przyzwyczaił, że wysokorozwiniętej fabuły nie warto się spodziewać. Odcinek jak odcinek... po prostu jest XD
Na początku odcinka Karuto jak zwykle kochany <3 Scena w przychodni z Nevrą mogę stwierdzić, że satysfakcjonująca.
Tłumaczenie lekcji mnie z jednej strony irytowało, ale z drugiej wow - spotkałam wszystkich WSów w jednym odcinku, co jest na plus. Brakowało mi właśnie interakcji z głównymi postaciami i ze względu na ten fakt, przymykam oko na męczące tłumaczenia "jak działa świat" podczas wszystkich nauk. Za to irracjonalnej zazdrości(?) Leiftana nie rozumiem, no nie klei mi się ta sytuacja z tym co deklarował na początku ANE (i w szczególności, że dostał ode mnie kosza już w TO, chłopie wyluzuj).
Koori wyczuwa, że coś HH ukrywa, szkoda tylko że nie ma wystarczająco zaufania do Garnka, żeby o tym porozmawiać. Po tym jak nasza bohaterka była ciągle przy niej w beznadziejnych sytuacjach, mogłaby jej trochę bardziej zaufać Koori jak coś to razem robimy napad na Huang Hua, wiesz gdzie mnie znaleźć ;p.

I chyba należę do mniejszości, ale jak kiedyś byłam bardzo sceptycznie nastawiona na ziemski wątek, tak teraz uważam, że jeśli bimuf nie spartoli po całej linii, to jestem ciekawa, całej sytuacji. Najbardziej to chyba jestem ciekawa, w jakie "ziemskie" ubrania założą nasi podróżnicy.


No i ilustracja, o jak ja się cieszę, że Nevra został najmniej pokrzywdzony XD Jednak nie mogę zaprzeczyć, iż jakość ilustracji spadła nie tylo co w stosunku do TO, ale nawet do dwóch pierwszych odcinków ANE.

Ostatnio zmieniony przez Sylphe (10-12-2021 o 22h53)


https://i.imgur.com/Tv57Pfd.png

Offline

#18 10-12-2021 o 23h47

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 822

Początek odcinka był całkiem niezły (oprócz sceny w przychodni, bo to było bardzo nudne). Dyskusja w Sali Obrad na temat wampirów była dość interesująca, ale byłam zszokowana jak Nevra powiedział o tym czym się zajmowała jego rodzina. Takie trochę "niewolnictwo z dodatkami". Tak samo jak Lance uważam, że powinni wszyscy połączyć siły, żeby być silniejsi jak dojdzie do walki z ludźmi, ale zobaczymy co z tego będzie.

Bardzo się ucieszyłam jak się dowiedziałam, że Lance będzie nas trenował, ale jak wielkie było moje rozczarowanie kiedy dowiedziałam się, że Mateusz idzie razem z nami... Miałam ochotę mu zrobić krzywdę za to xD Zwłaszcza, że jest wstrętnym Judaszem i przez niego w poprzednim odcinku Gardienne została ranna. Moim zdaniem, to wcale nie był strach, tylko po prostu Mateusz stwierdził, że nie będzie walczył z ludźmi, bo nadal czuje do nich większą przynależność niż do mieszkańców Eldaryi. Taką mam teorię, ale czy okaże się prawdziwa? Może się przekonamy już wkrótce.

Sam trening przebiegł fajnie, ale cały czas po cichu liczyłam, że zostaniemy sami z Lancem. Niestety nic z tego nie wyszło, a co gorsza odcinek zaczął robić coraz nudniejszy. Dzień z Nevrą i Karen był chyba jednym z najgorszych. Jak ktoś już wyżej pisał: ja też miałam ochotę iść do domu xD Serio, zgrywali wszechwiedzących i myśleli, że Gardienne od razu wszystko będzie wiedziała. Gdyby była w tym taka dobra, to by wcale nie potrzebowała od nich lekcji. Także mało inteligentnie do tego podeszli. W laboratorium z Huang Chu znowu się nudziłam. Tak samo u Leiftana.

No a kiedy w końcu przyszedł upragniony dzień, w którym zdobywamy brzydką ilustrację, to znowu zaczęłam się cieszyć. Scena sama w sobie bardzo mi się podobała i coś czuję, że ten wyjazd na misje przyniesie nam (oby nie brzydką) hot ilustrację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ilustracją z tego odcinka jestem załamana. Pomimo, że ją poprawili, to Lance dalej wygląda jak nastolatek XDDD Jedyne co się zmieniło, to że nie wygląda już na 15 lat, tylko na 18. Beemov chyba zapomniał, że bohaterowie mają po 30 lat... Ilustracje wyglądają jak nieudane fan arty, którymi nawet wstyd byłoby się "pochwalić" w internecie. Mimo wszystko jestem pozytywnie nastawiona do ilustracji z następnego odcinka. Może znowu wrócą takie jak z 3 i 4 odcinka NE (mówię o tych z Lancem). Bo jak się widzi takie brzydkie ilustracje jak na przykład ta z tego odcinka, to aż się odechciewa grać. Ciekawe kiedy w końcu zmienią rysownika na kogoś, kto faktycznie potrafi rysować xD

Wyprawa na Ziemię, o której mówi Huang Hua brzmi naprawdę interesująco i jak już ktoś wyżej wspominał: z chęcią zobaczyłabym Mateusza, Lanca, Leiftana i Nevre w ziemskich ubraniach. Widziałam informację, że nowy odcinek ma się pojawić w styczniu, także czekam z niecierpliwością i będę trzymać kciuki, żeby ilustracje w końcu im się pięknie udały.


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#19 12-12-2021 o 10h04

Straż Obsydianu
LidiaStar
Rekrutka
LidiaStar
...
Wiadomości: 39

Początek odcinka nie powalał uważam że te krótkie urywki tekstu powinni połączyć bo to tylko zżera i zamula no i nudzi takie klikanie co trochę by przeczytać dwa wersy czy słowa.
Spotkanie w sali obrad ciekawe. Jeżeli chodzi o wampiry no cóż wszystko rządzi się swoimi prawami jak u kitsune więc taaa.
Jeżeli chodzi o trening nie najgorzej ,ucieszyłam się że Lance będzie trenerem ale Mateusz troszeczkę zepsuł i bardziej wydaje że z nim trochę nie tak jest jeżeli odwraca się plecami z poprzedniego odcinka to raczej woli stronę ludzi no nie ?Reszta ćwiczeń dobra.
Z Leifim dobry kawałek był ciekawe a miałam nadzieję taką cichą że moce mu się jednak przebudzą ,hmm może pokaże jeszcze na co go stać /static/img/forum/smilies/smile.png
Ilu mogło być leprze mogli zmienić grafika ale to nie w naszej mocy trzeba by chyba jaką ankietę czy co.
No wyprawa na ziemię ...przewidujące ale jest spore pole do popisu jak to dalej powiedzmy pociągnąć ,tak że trzymam kciuki.


https://data.whicdn.com/images/270850539/original.gif

Offline

#20 12-12-2021 o 15h14

Straż Obsydianu
Cata
Żołnierka Straży
Cata
...
Wiadomości: 473

@LidiaStar - "ł uważam że te krótkie urywki tekstu powinni połączyć bo to tylko zżera i zamula no i nudzi" o to właśnie chodzi. Żeby zżerało nam maanę bo a nuż widelec ktoś zrobi doładowanie.
Co do wampirów. Nevra wspominał, że ten klan jest jedynym praktykującym picie "ze źródła", więc nie mówiłabym o jakichś "prawach". Oni są raczej odszczepieńcami czy coś koło tego. "Ostatni bastion" XD
Moce Leiftana obudziły się tak ciut ciut. Pewnie chodzi o to, że Leiftan sam blokuje się bo cały czas myśli o sobie jak o daemonie.
Co do ilustracji - zgadzam się. Chciałabym wrócić do pierwszego sezonu, gdzie ilu były fajne, a bohaterzy nie wyglądali na 12 lat.

Offline

#21 14-12-2021 o 02h39

Straż Cienia
Nicki
Rekrutka
Nicki
...
Wiadomości: 30

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to to, że ten odcinek był absolutnie niepotrzebny dla fabuły xD podejrzewam, że Gardzia nie wykorzysta swoich nowo nabytych super umiejętności (nauczonych w cały 1 dzień) do końca ANE... no oprócz mocy Aengeli... a nie! sorry, przez cały dzień chodziła po KG blisko miejsc, które nadają się do ukrycia się! No a tak serio, to szczerze mam naddzieję, że się mylę i ten odcinek coś wniósł w fabułę.
Mam też nadzieję, że wyjaśni się, o co chodzi z Dżinem i nie zostanie on porzucony niczym wszystkie kochanki Nevry

Wypiszę tradycyjnie:
PLUSY:
+ relacja z WS nabiera tempa. Zostało to zrealizowane w odpowiednim momencie, uzasadnione napływem uczuć pod wpływem strachu o stratę ukochanej. Very good. Scena buziaka z Nevrą była jakaś taka drętwa, ale wciąż była cute <3
+ światło Aengeli: dowiadujemy się o nim nieco więcej, spoko moc.
+ Koori: wiem, że większość graczy jej nienawidzi, ale ja się cieszę, że w końcu ktoś oprócz graczy zaczyna się irytować na Huang Hua. Chętnie zawrę z nią sojusz i zrobię wspólne śledztwo.
+ wątek wampirów z Yakqt (chyba tak to się nazywało). Zaczyna się ciekawie, bo już od poprzedniego sezonu byłam ciekawa backgroundu naszych wampirków (zwłaszcza że Nevra nie dostał swojej dramy w TO). Wiążę z tym duże nadzieje

MINUSY
- ten odcinek nie posuwa akcji. Dużo nowych informacji zostało opisanych (jak zakończyła się bitwa, braki medykamentów, wątek wampirów, moce Gardzi, wyprawa na Ziemię i pewnie jeszcze coś), ale akcja stoi w miejscu. Wciąż jesteśmy w KG i od momentu postrzału Garnka nic się nie stało z naszą bohaterką oprócz tego, że wyzdrowiała.
- znikający wątek kochanek Nevry. Zniknęły tak szybko, że nawet się nie pojawiły, a podobno z tyloma laskami się Nevra spotykał i ... wyparowały xD nie lubię tej niekonsekwencji. Wątki powinny być zamykane, nawet te infantylne.

- to tylko moja indywidualna sytuacja, ale został mi przydzielony zły WS i musiałam czekać cały weekend na rozwiązanie. W końcu cofnęli mnie do początku gry z możliwością wybrania WS, ale nie dostałam maany zmarnowanej na przechodzenie 1/2 odcinka z typem, którego średnio lubię. Naprawdę zaskoczyło mnie jak nagle Gardienne zaczęła się (łagodnie mówiąc) bardzo cieszyć na myśl o Lencu, a mój prawdziwy WS (Nevra) nawet się z nią nie zobaczył do czasu obrad

+/- ilustracje: niby koncepcyjnie są ładne, ale to nie wygląda jak profesjonalny rysunek... sorry. Postacie wyglądają jak 2 plastikowe, niezależne figurki, które szczęśliwym trafem można ustawić tak, żeby się stykały ustami. Nie widać, żeby ubrania się jakkolwiek odkształciły pod wpływem dotyku... jakby te dłonie były zawieszone w powietrzu 1 cm nad partnerem. Jedyną taką fizyczną interakcję, w której widać, że rzeczywiście oni nie są wklejeni z 2 niezależnych obrazków widzę u Leiftana, gdzie on Gardzi uniósł kosmyki włosów... dziwne te ilustracje, bo takie szczegóły odbierają mi przyjemność z patrzenia na nie, a mogłyby być znacznie ładniejsze.

Jeszcze rzucę taką luźną myśl, że Nevra jest jedyną postacią z misji "Ziemia", która wyraźnie nie wygląda jak człowiek. Nie wiem, czy te kły się mocno wyróżniają, ale uszu nie da się nie zauważyć. Już sobie wyobrażam, jak chodzi po Ziemii w czapce. Ogólnie to już widzę, jak straż prosi Puriry o uszycie ziemskich ubrań dla uczestników tej misji ... no, chyba że będą chodzić w swoich Eldaryańskich ciuszkach.
Jeszcze z tą misją na Ziemii... od razu mówię, że nie krytykuję tego pomysłu, ale Huang Hua to wymyśliła bez żadnej konsultacji z Gardzią i Matim... i jak ona widzi tę misję, skoro chyba nawet nie zna struktur rządowych? Przyjdziecie tam, znajdziecie tych ludzi, co nas zaatakowali i im pogrozicie? Czy może: pójdziecie tam, spotkacie się z przywódcami najbardziej wpływowych krajów i powiecie, że ludzie nas atakują! Mam nadzieję, że będzie wdrożony jakiś plan, który mówi więcej niż: Idziecie na Ziemię!

Podsumuję: odcinek wzbudził wielkie nadzieje, nie było (moim zdaniem) wielu minusów, ale nie bawiłam się jakoś szczególnie podczas gry.

Oceniam 5/10

Ostatnio zmieniony przez Nicki (14-12-2021 o 02h46)


https://www.icegif.com/wp-content/uploads/icegif-79.gif

Offline

#22 07-01-2022 o 21h00

Straż Cienia
Bumi
Odpowiedź na Wszystko
Bumi
...
Wiadomości: 42

Jejku, mnie tak zniechęcił z początku ten zapowiedziany wątek z misją ZIEMIA, ale jak przeczytałam wasze komentarze to trochę zmieniłam zdanie. Ciekawe jak to zostanie rozwiązane, ale tak jak kilka osób wcześniej wspomniało, świetnie byłoby zobaczyć bohaterów w ziemskich stylizacjach hah. I trochę mi szkoda, że wątek z misją wampira został tylko opowiedziany przez niego i on sam tam pojechał. Bo wydaję mi się, że mogłoby to być ciekawe jakbyśmy tam jechali w grupie na misje tak jak to było w przypadku Genkaku i Koori.


https://cs-luzownia.pl/uploads/monthly_2020_06/13250.gif.eff125c57bc5cc3597e8f86df19c48b5.gif

Offline

#23 08-01-2022 o 15h01

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Strażniczka na Szkoleniu
VampireCarmila
...
Wiadomości: 228

Ogólnie odcinek uważam za przyjemny i w sumie rozpiszę się tylko na jeden temat bo bardziej niepokoi mnie kwestia podroży na Ziemię.

Motyw sam w sobie już na początku nie przypadł mi do gustu ze względów bardziej logicznych bo fabularnie to całe niebiańskie poświęcenie poszło sobie na spacer ładnie rzecz ujmując.
No ,ale dobra dałam temu szanse i się nie zawiodłam bo rzeczywiście oprócz wielu denerwujących aspektów w postaci takiej Koori chociażby to jakoś to tam napisali i nie wyszło to tak źle.
Jednak po tym odcinku znowu mam lekkie obawy bo po słowach ,że nie wszyscy o nas zapomnieli na Ziemi (chyba wypowiedzianych przez Ophelię???) znowu trochę zaczynają mieszać.
I okej prawda jest taka ,że my nawet nie jesteśmy pewni czy eliksir z pierwszego sezonu w ogóle zadziałał bo przecież nikt tego nie sprawdził więc bez problemu mogliby wcisnąć sobie takie rozwiązanie.
I tu już trochę widzę problem bo pewnie garnek wróci na Ziemię, wyjdzie na to ,że ktoś ważny ją jednak pamięta i pewnie ta się będzie zastanawiała czy wrócić do Eldy czy nie.

Nie podchodzę do tego też z kompletnie negatywnym nastawieniem bo jednak jak już zostało wspomniane zobaczenie chłopców w ziemskich ciuchach jest dosyć ciekawe no chyba ,że pójdą bo najmniejszej linii oporu  i ludziom z ulic będą się przedstawiać jako profesjonalni cospleyerzy.

Offline

#24 13-01-2022 o 11h19

Straż Obsydianu
Vandea
Pomocniczka Sargouseta
Vandea
...
Wiadomości: 5 323

W zasadzie w sytuacji kiedy Garnek musiałby wybierać to chciałabym, żebyśmy mieli realny wybór i dwa alternatywne zakończenia, a nie, że Garnek się waha, ale ostatecznie gra zmusza nas pozostania w Eldaryi.


https://i.imgur.com/wqRmKDg.png


https://i.imgur.com/8DAyqlx.jpg
- Albiel i Perełki

https://i.imgur.com/bEJUu3F.jpeg
- Razjel z ruchańcem

https://media1.tenor.com/m/8IIUHbdeQFkAAAAC/nobody-catch-me-sir-pentious.gif



https://i.imgur.com/wPFNfTT.png
- zespół R świąteczny

https://i.imgur.com/Li0uUYz.jpg
- wilk i królik

https://i.imgur.com/vuRJ5TX.jpg
- kot Lucek

https://i.imgur.com/IhZQkLL.jpg
- pisklak Horus

https://i.imgur.com/cTH6aYg.jpg  - wiewiórki w czołgu


https://i.imgur.com/yuA4IEX.gif
- gruba wiewióra

https://i.imgur.com/mJUIS8u.png
Oro

https://i.imgur.com/mypXJ4Q.gif
- Melkor

Offline

#25 16-02-2023 o 15h01

Straż Absyntu
Essi
Młoda Rekrutka
Essi
...
Wiadomości: 29

Czy od tego odcinka zależy jakby "kto jest naszym chłopakiem", czy w którymś z późniejszych odcinków mam szansę zacząć z kimś innym?

Offline

Strony : 1 2