Forum

Strony : 1

#1 25-01-2023 o 12h20

Straż Lśniąca
Konoe
Arcykapłanka Świtu
Konoe
...
Wiadomości: 392

https://www.beemoov.com/documents/jpg/2023-01/el-ep17-visuel-63c7d0b591965.jpgPodzielcie się z nami swoimi wrażeniami po grze w odcinek !

Prosimy o komentarz tylko, jeżeli zakończyłaś/zakończyłeś już grę w ten odcinek!
Nasza ekipa będzie regularnie tu zaglądać, dlatego postarajcie się, aby uwagi były konstruktywne i kulturalne.

Pamiętaj! Jeżeli odcinek ci się nie podobał, możesz grzecznie uzasadnić swoją opinię.


https://i.imgur.com/0V7LLrj.gif

Offline

#2 25-01-2023 o 17h45

Straż Obsydianu
Crewedka
Strażniczka na Szkoleniu
Crewedka
...
Wiadomości: 189

Właśnie skończyłam odcinek i pomijając to, że był NUDNY jak flaki z olejem - leję ze śmiechu z powodu scen z imprez przedślubnych.

Czy tylko ja uważam za totalne bezguście i totalnie żenujące, że impreza dziewczyn opierała się w zasadzie głównie na łojeniu drinków, scenach striptizu (to, że był to striptiz oparty na iluzji nie jest dla mnie istotne) a potem na zawodach walki wręcz, podczas, gdy panowie - śmietanka straży Eel, w tym chłopy, z których dosłownie paruje testosteron - są przedstawieni jak dobre duszki, krasnoludki potulnie tańcujące kilka godzin dookoła jednej dziewczyniny?
SERIO?
Naprawdę nie mogli dać Chrome'owi żadnego równie zwariowanego/interesujące/niegrzecznego elementu zabawy, jaki dali Karenn? Nie chodzi o to, że Chrome też powinien mieć golasy na swojej imprezie, po prostu, kurczę, są inne pomysły na zabawy, a skoro na imprezie byli niemal sami faceci, w dodatku tacy o żołnierskim zacięciu, niech że by mieli jakiś konkurs picia czy rzucania nożami do tarczy, może jakąś grę w karty na wyzwania, jakieś opowieści z pogranicza tego, co wypada - COKOLWIEK innego, niż taniec w parach do ezoterycznej muzyki pana, który wygląda jakby miał zaraz zejść z tego świata. Naprawdę, ta impreza była tak bez sensu i tak źle wymyślona, że nadal mi się cofa. Głupi zapychacz, żeby dać Gardzi pretekst do obmacania swojego WSa. Żenua.

Ostatnio zmieniony przez Crewedka (25-01-2023 o 17h46)


https://ipfs.io/ipfs/QmSs1FHrbPEXTbjhixMRhL7c1B6Gzt8U9Sknz5fCPS1gQm/1.gif

Offline

#3 Wczoraj o 00h15

Straż Cienia
Imogene
Debiutantka
Imogene
...
Wiadomości: 108

Ojej, poszli akurat w ten schemat wieczoru panieńskiego? Ojej. No nic, kiecka ładna- przynajmniej dół, a górę się czymś zasłoni.


When in doubt...Blame Beemoov.

Offline

#4 Wczoraj o 09h12

Straż Obsydianu
Vandea
Strzelczyni Straży
Vandea
...
Wiadomości: 4 559

Przyznam się, że zanim przeszłam odcinek przeczytałam post @Crewedki i zaspoilerowałam sobie ilustrację. Najpierw stwierdziłam, że może nie jest aż tak źle, ale stwierdzam, że jest gorzej. Tym bardziej, że ta jedna dziewczynina to Gardzia, a nie jakaś zamówiona tancerka, ale od początku.

Z tego co zrozumiałam, wszyscy oprócz pary młodej i świadkowej będą w normalnych strojach czyt. Bimuf tłumaczy swoje lenistwo zawczasu zanim zaczniemy się bulwersować, że to ślub, a nie chciało im się nawet narysować kiecek i garniturów, o co już mam wielki ból istnienia, bo chętnie bym zobaczyła postacie w ładnych strojach. Skoro już mowa o garniturach to  oni tam w ogóle noszą garnitury? Szczerze mówiąc spodziewałam się, że będą to szaty ślubne wzorowane na wschodnich, a oni tu wyjeżdżają z czymś w rodzaju "Karenn wbije Chroma w garnitur".

Kolejne rozmowy są niepotrzebnym wysysaczem maany, ale Huang Chu ma plusa za cytat "Nic nie jest warte tego, żeby zostać żoną Mathieu".

Później wybieramy dla kogo chcemy być świadkową - ja wybrałam dla obu i teraz zastanawiam się czy jeśli wybiorę opcję Karenn to nie pcham się na kawalerski? Szczerze mówiąc sądziłam, że nawet jeśli pozwolą nam zobaczyć kawalerski to po prostu z perspektywy np. WSa, a nie, że Gardzia po prostu się tam wepchnie.
I dlaczego w ogóle cytując @Tivia, nie mam wyboru "Mam gdzieś wasz ślub, skoro jako jedyna muszę bulić za kieckę."

Plusik za Leiftana, który odzyskuje moce, może jeszcze co pokaże oprócz rozpikselizowanego ptoka. Chociaż jego reakcja (ucieczka) wydaje mi się nieadekwatna. Chociaż Gardzia zareagowała tak samo - no właśnie to Gardzia. Inaczej by to wyglądało jakby po prostu ich przeprosił i stwierdził, że musi pobyć sam, a tak jak to opisali to miałam przed oczami wręcz jąkającego się i przestraszonego Leiftana, który ucieka niczym wystraszona dziewczyna. Ale tu już może tylko moje odczucia.

Całe szczęście, że chociaż darowali nam organizację tych wieczorów, umarłabym z nudów czytając jak Gardzia ustawia stoły.

No i potem mamy te nieszczęsne wieczory.

Mam wrażenie, że Aldarick na panieńskim to tylko pretekst, żeby Gardzia mogła wparować na kawalerski.

Jest tak jak napisała @Crewedka.

Mamy iluzoryczny striptease. Tu pozwolę sobie jeszcze wtrącić - cyt. @Tivia - To już nawet na prawdziwego stripteasera sknerzą. A od siebie dodam tylko, że skoro już sobie pozwolili na tę iluzję to mogli ten motyw naprawdę ciekawie wykorzystać - nie wiem, opisać fantazje strażniczek, nawet trochę to uśmiesznić np. rzucić Mateusza w śmiesznym stroju, że kogoś (czyt. Koori) to kręci. Nie, dostaliśmy grupę randomów i tyle. Nuuda. Uśmiechnęłam się, gdy w momencie zaproponowania walk Aldarick stwierdził, że zmienia imprezę. Dziewczyny piją drinki, mają konkurs pojedynków, a chłopcy...

... No cóż @Crewedka już to dobrze podsumowała. Szczerze mówiąc nie dziwię się, że na zbyt wiele nie mogli sobie pozwolić skoro wpakowała się tam partnerka jednego z chłopaków ALE właśnie tak jak już pisała moja poprzedniczka nic nie stało na przeszkodzie, żeby sobie popili, pograli w karty i dali sobie po gębie. Jedyny dobry moment to jak Karuto tańczy z Jamonem. Chcę z tego ilustrację.

Chciałam ślub, ale teraz to się boję, na kawalerskim Leiftana cyt. @Tivia - Przyniosą ze sobą poduszki, pomedytują, wypiją soczek z brzozy i dobranoc.

Ja odniosłam wrażenie, że na te wieczory to im ktoś podmienił scenariusze.

Później mamy scenę łóżkową, scena jak scena. Bardzo ładna ilustracja w moim wypadku i to chyba najlepszy aspekt tego odcinka.
Wspomniana przeze mnie sukienka jest bardzo ładna, ale znowu popłynęli z recolorami w niektórych momentach. Cieszę się, że ta z odcinka jest akurat różowa.

Mamy już 17 odcinek, nie dzieje się nic, potem będą upychać całą akcję w trzy odcinki - a nawet mniej, bo pewnie kolejny odcinek to będzie ślub i też to trochę zajmie (chyba, że upchną to w krótką retrospekcję - ja tam byłem, miód i mleko piłem, szkoda, bo nadal liczę na ilustrację jak Gardienne i Leiftan jedzą sernik). Rozumiem pobudki nagłego ślubu w obliczu końca świata, ale robię sobie właśnie re-watch Klubu Winx i tam też się wszystko wali i pali, a czarodziejki jadą na wakacje. Nie mogę się oprzeć temu porównaniu... Kreskówce to jeszcze jestem w stanie wybaczyć.

Nawet nie wiem jak to podsumować, więc napiszę moje ulubione - podsumowując, odcinek o ziemniakach był lepszy.

Ostatnio zmieniony przez Vandea (Wczoraj o 09h25)


https://i.imgur.com/cTH6aYg.jpg

https://i.imgur.com/8DAyqlx.jpg
- Albiel i Perełki

https://i.imgur.com/yuA4IEX.gif
- gruba wiewióra

https://i.imgur.com/wPFNfTT.png
- świąteczny zespół RR

https://i.imgur.com/wqRmKDg.png
- Lil i fryteczki

https://i.imgur.com/Li0uUYz.jpg
- Wilczek i królik

https://i.imgur.com/wqRmKDg.png


https://i.imgur.com/mJUIS8u.png


https://i.imgur.com/mypXJ4Q.gif


https://i.imgur.com/WY3Iwb6.jpg


https://i.imgur.com/wHXH7Up.jpg


https://i.imgur.com/HeHl3rz.jpg


https://i.imgur.com/yGpcoqG.png


https://64.media.tumblr.com/8047ebcd3ed88eba8fb3bea05fecbc62/6feb347aa1c4246b-f3/

Offline

#5 Wczoraj o 20h17

Straż Obsydianu
LidiaStar
Rekrutka
LidiaStar
...
Wiadomości: 30

Właściwie ,poczułam go jak by był kolejnym zapychaczem ,chociaż niektóre momenty były całkiem niezłe .
W końcu strój od puriri był takiej w miarę cenie.
Ilu są dobre ale nie mogłam na tym szczegółem tyłka smoka /static/img/forum/smilies/big_smile.png do poprawy .No bo musi jakoś siedzieć /static/img/forum/smilies/smile.png
Pozdrawiam ciepło ,dobrego dnia lub nocy.


https://data.whicdn.com/images/270850539/original.gif

Offline

#6 Wczoraj o 23h21

Straż Cienia
Nicki
Młoda Rekrutka
Nicki
...
Wiadomości: 28

Spotkanie twórców Eldaryi:
- Mój drogi kreatywny zespole, chyba wypada jakiś odcinek wypuścić.
- Ale wciąż nie wymyśliliśmy fabuły.
- Nie szkodzi, coś napiszcie, bo graczom się za dużo manny zbierze. A jak wyjdzie za krótki to wrzućcie stój za 900 manny.


Tak jak zwykle mówię, że w odcinku się nic nie działo, to tutaj już popłynęli.
Scena w laboratorium: nic nie wniosła; organizowanie imprezy: na szczęście ograniczyli się do minimum; dialog z Maorą: wciśnięty na siłę; medytacja z Leiftanem i Kori: było; imprezy przedślubne: cringe.
W tych pięciu punktach można zamknąć cały odcinek. Szczerze mówiąc, jeśli ktoś przeklika odcinek i przed następnym przeczyta podsumowanie, to nic nie straci.

Powstrzymam się od komentowania przebiegu imprez pożegnalnych, uznam, że to po prostu nie mój vibe. Co chciałabym skomentować to fakt, że wszystko jest takie ziemskie! Twórcy nie pokusili się o stworzenie innej kultury Eldaryii. Mogli np. postawić Gardzię w odwrotnej sytuacji do tej, kiedy ona uczyła ludzi z KG, jak wygląda ziemia. Myślę, że spojrzenie na analogiczną sytuację z odwrotnej perspektywy byłoby ciekawym zabiegiem i tylko jedną z wielu możliwości. Ale nie! Zostały opisane ziemskie tradycje i zamieniono kilka nazw! Ślub, druhna, wieczór panieński i kawalerski, garnitur, ciekawe czy Karenn będzie rzucała kwiaty lub welon, żeby zobaczyć, kto następny weźmie ślub. Oto świat fantasy, żryj to graczu.

Ostatnim co chcę skomentować, są ilustracje. Uważam, że są ładne, estetyczne, romantyczne. Nawet Mat dostał ładną ilu! Chłopcy mają piękne, wytrenowane sylwetki, aż patrzeć... ale chciałabym, żeby biblioteka z ilustracjami była takim albumem z najważniejszymi wydarzeniami. Patrząc na ilustrację, chciałabym wiedzieć, o czym był odcinek, a przeglądając bibliotekę, oczekuję, że będę wspominać ważne wątki z fabuły. Jeśli mam dostać ilustrację ze sceną intymną, chciałabym, żeby było to jakkolwiek związane z fabułą.

Spotkanie twórców Eldaryi:
- Kreatywny zespole, nie mamy jeszcze ilustracji! Jakieś pomysły?
- Mamy sceny przygotowane łóżkowe na czarną godzinę. Damy radę wcisnąć?
-Robimy to!

Oceniam: 2/10

Ostatnio zmieniony przez Nicki (Dzisiaj o 00h04)


https://www.icegif.com/wp-content/uploads/icegif-79.gif

Offline

Strony : 1