Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2

#1 01-11-2016 o 21h12

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

https://images92.fotosik.pl/268/2bd14c9f1b816fb1gen.pnghttps://images90.fotosik.pl/293/6abb6506a177cf49.pnghttps://images89.fotosik.pl/267/ef19a20c07b9b55e.png

Witam wszystkie zbłąkane duszyczki jakie tutaj zajrzały. Jestem Hotaru i mam przyjemność podzielić się w tym wątku swoją twórczością.

Zajmuję się głównie grafiką komputerową a pracuję w ClipStudioPaint oraz w Photoshopie.

Tutaj są linki do stron na których możecie zobaczyć galerię z moimi pracami.

a tutaj kilka przykładowych prac

Oczywiście więcej znajdzie się już w nowych postach, tak więc zapraszam i mam nadzieję, że moje prace się spodobają. :3

Ostatnio zmieniony przez HotaruUmari (14-12-2019 o 23h34)

#2 12-11-2016 o 13h51

Straż Obsydianu
Yamino
Akolita Jednorożców
Yamino
...

Piękne prace:) Naprawdę świetnie wychodzą ci całe sylwetki i ubrania. Widać, że zrobiłaś ogromne postępy od kwietnia, zarówno Twoja anatomia i sama kreska "wydoroślała". Piękne kolorowanie, zwłaszcza te zielone włosy *_* - wygląda to nieziemsko. Dodatkowo zachwycił mnie rysunek w 2 grupie "BANG" -piekny kombinezon, kojarzy mi się z Evangelionem (choć pewnie Ty wzorowałaś się na innym anime).

Czekam na więcej prac /static/img/forum/smilies/smile.png

#3 12-11-2016 o 16h12

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Yamino napisał

Piękne prace:) Naprawdę świetnie wychodzą ci całe sylwetki i ubrania. Widać, że zrobiłaś ogromne postępy od kwietnia, zarówno Twoja anatomia i sama kreska "wydoroślała". Piękne kolorowanie, zwłaszcza te zielone włosy *_* - wygląda to nieziemsko. Dodatkowo zachwycił mnie rysunek w 2 grupie "BANG" -piekny kombinezon, kojarzy mi się z Evangelionem (choć pewnie Ty wzorowałaś się na innym anime).

Czekam na więcej prac /static/img/forum/smilies/smile.png

Oh, oh miło słyszeć. ;u; Ten rysunek z napisem "BANG" to fan art postaci D.VA z gry Overwatch.

Ogólnie jeśli chodzi o kreskę to ona często się zmienia, bo ciągle szukam takiego swojego stylu. :v

A tu coś, żebyś nie musiała długo czekać:

praca na konkurs czyli fan art do gry Alibabe

moja postać Hanara do grupy RPG

#4 26-11-2016 o 22h37

Straż Cienia
Istalri
Młody rekrut
Istalri
...

Droga Hotaru <3
Dałabyś rade zrobic dla mnie rysunek mnie ? xd

#5 26-11-2016 o 23h34

Straż Obsydianu
PiekielnaRei
Oficer Straży
PiekielnaRei
...

Zazdroszczę szczerze mówiąc za rysowanie w miarę bez lineartu xD
To cos czego ja nie potrafię xD

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/209f5414-765d-4de8-9536-39c74071e83d/dcsg7ak-c71deb20-4a7f-4f98-9e07-1ad3edc14745.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzIwOWY1NDE0LTc2NWQtNGRlOC05NTM2LTM5Yzc0MDcxZTgzZFwvZGNzZzdhay1jNzFkZWIyMC00YTdmLTRmOTgtOWUwNy0xYWQzZWRjMTQ3NDUucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.PP7jjAf8OnRyJqm79PopWzdth1DpFs-kFSmhcD1YD7E

#6 28-11-2016 o 18h23

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Istalri napisał

Droga Hotaru <3
Dałabyś rade zrobic dla mnie rysunek mnie ? xd

Oczywiście, że dałabym radę tylko, że obecnie nie mam komputera więc musiałabyś trochę poczekać. ;v; A tak po za tym to za małą opłatą by to było. (bo na takie requesty jako takie czasu zbytnio nie mam ;_; )

PiekielnaRei
Dzięki. ;u; W sumie bez lineartu rysuję od niedawna. xd Wygląda to tak, że koloruję wszystko na jednej warstwie pod szkicem, a potem scalam to w jedno i jakoś rozmazuję ten szkic tak żeby go widać nie było. Ogólnie to ja po prostu nigdy lineartów robić nie lubiłam bo mi krzywe wychodziły więc dla mnie naprawdę wielką ulgą było wyjście z tego.

A tu taki mały kawałeczek czegoś nad czym obecnie pracuję. :v
Link do zewnętrznego obrazka

#7 16-12-2016 o 13h46

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Tak trochę, żeby podciągnąć wątek wrzucam świąteczny rysunek, robiony po miesięcznej przerwie na rozruszanie ręki.

#8 16-12-2016 o 22h14

Straż Obsydianu
Rachela
Rekrut
Rachela
...

Nie dość, że prace same w sobie są fajne, to jeszcze pomysły masz bardzo ciekawe. Pierwsze koncepcje dziewczyn na początku wątku bardzo przypadły mi do gustu - zwłaszcza blondynka w cylindrze :) Wielki plus za design postaci. Chociaż chyba rysujesz im za duże oczy.
Widać też ogromny progres jaki poczyniłaś, jak wspomniała @Yamino, Twoja kreska znacząco wydoroślała.
Praca na konkurs również jest ciekawa (podziwiam, że zrobiłaś tło, mnie na to nigdy nie stać...), lecz cieniowanie skóry w niektórych momentach jest ciut zbyt mocny. Na przykład twarz jest dobra, natomiast szyja wydaje mi się po prostu sztuczna.
Postać Hanary jest świetna, uwielbiam kolor jej włosów i dodatków. W sumie ogólnie Twoje OC mają w sobie to coś, że już na pierwszy rzut oka się wyróżniają ^^ Ale nie wiem czy nie ma trochę za nisko kolan, albo tylko mi się tak wydaje :v
Szkic konia wyszedł cudo.
A z najnowszego obrazka aż bije świąteczny klimat. Brakuje jej tylko kubka z gorącym napojem ^^ Fajnie by było, gdybyś jeszcze trochę posiedziała nad rogami, obecnie są trochę za proste. Jeżelibyś pobawiła się z cieniami, nawet z teksturą i, że tak ujmę, "wtopiłabyś" rogi bardziej we włosy, efekt końcowy byłby zniewalający. I przyczepię się jeszcze go głowy. Za bardzo leci Ci ona w lewo, mimo iż ma być ona prosta. Cieniowanie skóry jest moim zdaniem piękne. Mimo iż dodałaś brązu wcale nie wydaje się brudna, jak to zazwyczaj bywa u niektórych.
Reasumując prace bardzo fajne, pomysły na postacie jeszcze lepsze, tylko czasem posiedziałabym dłużej na Twoim miejscu przy niektórych elementach - wtedy będzie jeszcze lepiej :)
Życzę weny i więcej obrazków, bym miała co komentować następnym razem.

#9 16-12-2016 o 23h02

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Rachela napisał

Nie dość, że prace same w sobie są fajne, to jeszcze pomysły masz bardzo ciekawe. Pierwsze koncepcje dziewczyn na początku wątku bardzo przypadły mi do gustu - zwłaszcza blondynka w cylindrze /static/img/forum/smilies/smile.png Wielki plus za design postaci. Chociaż chyba rysujesz im za duże oczy.
Widać też ogromny progres jaki poczyniłaś, jak wspomniała @Yamino, Twoja kreska znacząco wydoroślała.
Praca na konkurs również jest ciekawa (podziwiam, że zrobiłaś tło, mnie na to nigdy nie stać...), lecz cieniowanie skóry w niektórych momentach jest ciut zbyt mocny. Na przykład twarz jest dobra, natomiast szyja wydaje mi się po prostu sztuczna.
Postać Hanary jest świetna, uwielbiam kolor jej włosów i dodatków. W sumie ogólnie Twoje OC mają w sobie to coś, że już na pierwszy rzut oka się wyróżniają ^^ Ale nie wiem czy nie ma trochę za nisko kolan, albo tylko mi się tak wydaje :v
Szkic konia wyszedł cudo.
A z najnowszego obrazka aż bije świąteczny klimat. Brakuje jej tylko kubka z gorącym napojem ^^ Fajnie by było, gdybyś jeszcze trochę posiedziała nad rogami, obecnie są trochę za proste. Jeżelibyś pobawiła się z cieniami, nawet z teksturą i, że tak ujmę, "wtopiłabyś" rogi bardziej we włosy, efekt końcowy byłby zniewalający. I przyczepię się jeszcze go głowy. Za bardzo leci Ci ona w lewo, mimo iż ma być ona prosta. Cieniowanie skóry jest moim zdaniem piękne. Mimo iż dodałaś brązu wcale nie wydaje się brudna, jak to zazwyczaj bywa u niektórych.
Reasumując prace bardzo fajne, pomysły na postacie jeszcze lepsze, tylko czasem posiedziałabym dłużej na Twoim miejscu przy niektórych elementach - wtedy będzie jeszcze lepiej /static/img/forum/smilies/smile.png
Życzę weny i więcej obrazków, bym miała co komentować następnym razem.

Dziękuję za wszelkie rady, pochwały i ogólnie za cały ten komentarz. Jak takie rzeczy czytam to mi od razu humor się poprawia. Ogólnie zazwyczaj jest tak, że wszelkie błędy widzę kiedy skończę i zapiszę rysunek, wstawie gdzie trzeba i uznam, że skończyłam. To dopiero wtedy kiedy mogę już odsapnąć, widzę to wszystko, a wtedy jest już za późno na poprawienie. Po za tym brak mi cierpliwości. Kiedy już kończę to chcę to zrobić jak najszybciej i mieć to z głowy co jest błędem, ale cóż.
Pani w cylindrze miała być damską wersją Billa Cyferki z Gravity Falls.
Jeśli chodzi o tła... Nie lubię, nie wiem jak, nie umiem ich po prostu robić. To tło na tej pracy było robione w sumie na przymus, żeby to jakoś lepiej wyglądało, ale ogólnie to tła bardzo kiepsko mi wychodzą.
A co do najnowszego obrazka to kiedy kończyłam czułam, że jest bardzo nie dopracowany, aczkolwiek nie przywiązywałam do tego większej wagi, ponieważ był to tylko szybki rysunek na rozruszanie ręki. A ta głowa miała być właśnie pochylona, ale źle to zrobiłam bo włosy powinny trochę bardziej lecieć na lewo, no ale mniejsza...

Nie mam skończonych rysunków, ale mogę dać WIP'a strażniczki do wątku "Narysuj strażniczkę powyżej."

#10 16-12-2016 o 23h48

Straż Absyntu
Ariri
Akolita Sylfy
Ariri
...

Tak pomyślałam, że zobaczę twoje prace, patrzę na WIPa i myślę "ło matku, znajoma ta postać". Dopiero po chwili ogarnęłam, że to moja Gardzia xd
Chętnie bym się rozpisała, ale przepraszam, jestem na telefonie </3
Widzę kilka błędów anatomicznych, ale pracę są naprawdę śliczne i schludnie wykonane. Cieniowanie twarzy jest wspaniałe, grzyweczka  Gardzi również super się zapowiada. Aż się cieszę, że dostanę od ciebie rysunek *^*
Z ciekawości zapytam, jakiego narzędzia używasz do cieniowania?

#11 17-12-2016 o 00h01

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Ariri napisał

Tak pomyślałam, że zobaczę twoje prace, patrzę na WIPa i myślę "ło matku, znajoma ta postać". Dopiero po chwili ogarnęłam, że to moja Gardzia xd
Chętnie bym się rozpisała, ale przepraszam, jestem na telefonie </3
Widzę kilka błędów anatomicznych, ale pracę są naprawdę śliczne i schludnie wykonane. Cieniowanie twarzy jest wspaniałe, grzyweczka  Gardzi również super się zapowiada. Aż się cieszę, że dostanę od ciebie rysunek *^*
Z ciekawości zapytam, jakiego narzędzia używasz do cieniowania?

Oh to dobrze, że Ci się podoba, bo te włosy to trochę średnio mi idą. ;_;
W sumie wszystko robię jednym pędzlem, ewentualnie coś rozmarzę innym, ale głównie używam watercolor.

#12 18-12-2016 o 18h22

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Skończony portrecik Ariri. Może nie jest zbyt dokładny bo bym się nie wyrobiła w terminie oddania, ale mam nadzieję, że mimo to się podoba. :3

Ostatnio zmieniony przez HotaruUmari (18-12-2016 o 18h22)

#13 19-01-2017 o 16h40

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Ostatnio skończyłam kilka rysunków, więc uznałam, że je tutaj dorzucę. c:
Co prawda były robione trochę tak na szybko ale myślę, że nie wyglądają tak źle.

Meeria z wątku 'narysuj strażniczkę powyżej'

OC należąca do Meeri z wątku 'narysuj OC osoby powyżej'

#14 20-01-2017 o 15h11

Straż Cienia
Anatea
Przyjaciółka Jamona
Anatea
...

Rany, szalenie podoba mi się pierwszy z najnowszych rysunków /static/img/forum/smilies/smile.png Jest w jakiś sposób bardziej namacalny.
Powiedz mi proszę, jak złapałaś tę świetlistość u Pani z zieloną (rozkosznie toksyczną zieloną) czupryną?... Oczywiście poza faktem pewnie godzin prac nad tym dla zwykłego śmiertelnika /static/img/forum/smilies/wink.png

#15 22-01-2017 o 10h41

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

@Anatea miło, że się podoba. c: Jeśli o to światło chodzi to dla mnie nie jest to nic wielkiego i dla mnie jest to zabawa z warstwami. Zawsze rysuje na jednej warstwie, a światło robię potem na warstwie screen i overlay. Ogólnie to jest metoda prób i błędów, zawsze poprawiam i kombinuję, aż będzie to jako tako wyglądać. :v

A tu 2 ostatnie rysuneczki.

Meet the Artist. c:

OC Yuki

#16 05-02-2017 o 15h22

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Kilka ostatnich rysunków. c:

troche szybkich chibi

request dla Daggic. c:

zamówienie na portrecik dla Tiguś

szybki rysunek do RP

#17 26-02-2017 o 17h47

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Nowe rysuneczki.

szybki szkic mojej OC Yuki

szybkie testy nowych pędzli i małe step by step

zamówienie dla Qualisse i Malevia

szybki szkic na walentynki z moją OC Yuki

arcik z moją OC Yuki

kolejny szybki rysunek z Yuki

OC należąca do Yamino i testy nakładania koloru na czarno biały obrazek

i jeszcze dwa szkice z Yuki do opowiadania

#18 26-02-2017 o 18h39

Straż Obsydianu
Nietzsche
Artylerzysta Straży
Nietzsche
...

Masz bardzo ciekawy, specyficzny styl- trochę pod animu, trochę pod semirealizm i to ciekawa mieszanka, na tyle ciekawa, że mógłbym już spokojnie rozpoznać Twoje prace w tłumie innych. Sporo do tego wnoszą twarze, rysujesz swoim postaciom piękne, zwracające na siebie uwagę oczy i podoba mi się to szczególnie w pracach w których stanowią one jedyny akcent kolorystyczny. Jak w tym teście nowych pędzli gdzie dziewczyna automatycznie ściąga uwagę odbiorcy na swoją twarz, albo przy OC Yamino- niebieski "odrywa" się ładnie od stonowanej reszty pracy, a przy tym nie jest nachalny i w rezultacie cała ta kolorystyczna kompozycja jest bardzo elegancka i wcale nie nudna.
Jeśli chodzi o anatomię to zauważam postępy od pierwszych prac które opublikowałaś w wątku, zdecydowanie na korzyść wychodzą eksperymenty z różnymi pozami i perspektywą, chociaż nie uwolniłaś się jeszcze od usterek. W szybkim walentynkowym szkicu na przykład wydaje mi się, że klatka piersiowa jest nieproporcjonalnie szeroka w stosunku do reszty ciała, a już szczególnie wąskich ramion i bardzo krótkiego przedramienia (z tego co widzę ogólnie długość kończyn sprawia Ci problemy, na szkicu z Yuki z kolei przedramię jest zdecydowanie zbyt długie). Natomiast wcięcie w miejscu w którym znajduje się ostatnia para żeber jest za nisko, przez co zostawiłaś bardzo mało miejsca na brzuch, a sylwetka wygląda na skróconą i przysadzistą. No i wielkość dłoni zmienia się z rysunku na rysunek, wracając do rysunku niebieskowłosej OC warto byś zwróciła uwagę na to, że jej prawa dłoń i nadgarstek są znacznie wątlejsze w stosunku do lewej i na pewno nie mieści się w tej regule, że dłoń powinna mieć długość zbliżoną do długości twarzy. Wiadomo, żadna reguła nie jest sztywna i nie musi to być zgodność rzędu milimetrów, ale jestem zdania, że w większości przypadków ratuje to estetykę.
I tak na koniec napomknę jeszcze o szyjach, też lubię jak są długie, ale u Ciebie czasami bywają nadnaturalne- widać to w rysunku z OC czy Meet the Artist. Powinnaś popracować nad proporcjami.
Tyle mojego narzekania, czekam z niecierpliwością na kolejną aktualizację galerii.

#19 01-03-2017 o 12h28

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

@Nietzsche dziękuję za rady. Bardzo się cieszę, że moje prace są w jaki kol wiek sposób rozpoznawalne, bo miałam wrażenie, że przez ciągłe zmiany nie są do rozpoznania.
Ciągle się uczę dlatego w anatomii są błędy, których staram się nie popełniać, ale po prostu rysując nie zawsze je widzę. Często zauważam je dopiero po skończeniu rysunku, kiedy nie za bardzo mam jak to poprawić. Ogólnie dopiero zaczynam z perspektywą i np. w rysunku na walentynki to miało wyglądać jakby patrzyło się na postać od góry. Stąd też ta klatka piersiowa jest za szeroka. (w teorii miało wyjść dobrze, ale to, że mi nie wyszło to już inna sprawa)
Zapamiętam wszystkie uwagi i w miarę możliwości postaram się zastosować. ^_^

a, żeby pusto nie było to pokolorowałam dwa szkice

Ostatnio zmieniony przez HotaruUmari (01-03-2017 o 12h28)

#20 31-03-2017 o 15h34

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Małe uzupełnienie galerii:

arcik z OC koleżanki Vivienne

fanart 2 postaci z grupy RP na DA "Szeol" i rysunek z wątku "narysuj OC osoby powyżej"

#21 18-04-2017 o 17h23

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

fanart postaci z grupy RPG "szeol" na DA- Julie

Przedszkolna wycieczka z moją OC Yuki, jej bratem Rokuro i ich przyjacielem Reinalem. W sumie jest to drugie podejście do zrobienia czegoś z tłem i pierwsze w życiu fullbody postaci męskich, tak więc myślę, że wyszło całkiem nieźle jak na takie początku. ovo

#22 25-04-2017 o 00h55

Straż Cienia
Herba
Akolita Sylfy
Herba
...

przylazłam napisać że słodziusieńke prace, prześliczne, całuski, tak trzymać!!!

Ale jak już tu jestem to się trochę powymądrzam żeby brzmieć jak ktoś kto się zna: Twoje prace są ogólnie bardzo fajne, i co się chwali - mocno widać postępy, wiec widać tez potencjał. Pięknie ogarniasz wszystkie podstawy i anatomii i koloru i cieniowania - wiadomo że idealnie nie jest, ale idealnie nigdy nie jest, dopracujesz to z czasem.

Jedno co mnie bardzo w oczy kole i w czym widzę najmniejszą poprawę z pracy na prace jest ogólna głębia. Moim zdaniem to jak kolorujesz i cieniujesz wszystkie elementy kompozycji sugeruje że często wcale albo zdecydowanie za mało o tym myślisz.

Wezmę pod lupę prace z ostatniego posta, ale te uwagi będą adekwatne do większości pracy tutaj. Pierwsza praca: Yuki. Zgaduje że Twój proces po wykonaniu szkicu to wrzucenie jednolitego koloru na jednolite elementy (jeden na bluzkę, jeden na spódnicę, jeden na włosy itd) a potem cieniowanie każdego osobno jeden po drugim. I wszystko fajnie gdyby to był kolaż, ale jeśli szukasz realistycznego efektu to lepiej połączyć to wszystko jednym, najbardziej wyraźnym cieniem, żeby definitywnie określić bryłę i trójwymiarowość tego co masz na płótnie. Upewnić się że włosy za jej szyją mają inny odcień niż włosy na jej grzywce - są przecież tak daleko od siebie w przestrzeni i pod względem oświetlenia, a tutaj - niemalże jednakowego koloru.

Nie znam się za dobrze na fizyce i biologii wiec może chrzanie głupoty pod względem naukowym, ale z obserwacji widzę że to jak postrzegamy kolor może maks w 50% oparte jest na kolorze danej rzeczy, a o wiele częściej na jej oświetleniu. Plus, poza rodzajem i jaskrawością światła, kolory się jeszcze odbijają od siebie nawzajem i szczególnie coś tak odbijającego światło jak włosy, nawet zupełnie jednolitego koloru, nigdy nie będzie wyglądało jednolicie na całej długości.

Bluzka sama w sobie jest wycieniowana, i torso też, ale bluzka nie rzuca za bardzo cienia na torso? Nos rzuca cień na twarz, ale grzywka już nie? Nożyce i ręka z przodu nie rzuca cienia na nic w ogóle?  Nie mowie że musi być zaraz twardy cień jak w animcach: nie zawsze mamy jaskrawe oświetlenie które by taki cień dawało, ale jakieś zaznaczenie zróżnicowania jakość światła sprawiłoby że całość wydawała by się mniej posklejana, a bardziej płynna i realistyczna.

w skrócie, to najbardziej u Ciebie brakuje mi

tego cienia

nie koniecznie tak ostrego jak na tym przykładzie, ale jakiegokolwiek.

Nie cieniuj elementów w próżni — tylko się napracujesz (jak na powyższych pracach, bo nie zaprzeczam: wszystko jest istotnie bardzo dokładnie wycieniowane) a efekt będzie ciągle nie bardzo. Cieniuj je razem, bo jeden wpływa na drugi.

Myśl o tym które powierzchnie odbijają światło i kolor, a które je pochłaniają (mrok pomiędzy drzewami w ostatnie pracy?) i jaki to ma wpływ na całość. Wiadomo że to wcale nie proste do ogarnięcia, ale moim zdaniem warto spróbować, to jest coś co u Ciebie zdaje się najbardziej kuleje, wiec wybijesz prace do nowego levelu jak się tym troszkę zajmiesz.

Mogłabym jeszcze rozprawiać na ten temat ale bardzo dużo już wyszło, styka Ci /static/img/forum/smilies/tongue.png

#23 25-04-2017 o 10h56

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

@Herba chwal mnie więcej, tak, tak. O///w///O <3 XD

Ale tak na poważnie to, ja nigdy nie myślę przy niczym zacznijmy od tego. X"D Ale przy tych cieniach to w sumie racja bo jak tak teraz się zastanowić to często robię je automatycznie wszędzie tak samo nie za bardzo myśląc o oświetleniu na rysunku, a jak o nim myślę to i tak nie zbyt mi to wychodzi.

Możliwe, że to nie wygląda jednolicie, choć ja osobiście tego nie zauważam. Ale tak jest często, że wielu błędów u siebie się nie widzi, a są. To z włosami to rozumiem i rzeczywiście teraz to widzę, to samo się tyczy padających cieni od np. ręki. Totalnie o tym zapomniałam, a to ma znaczenie na rysunku.
Jednak nie zbyt rozumiem jak miałabym to połączyć tym jednolitym cieniem. :v Możliwe, że źle coś zrozumiałam ale najciemniejszy cień jest na spódnicy, która jest czarna więc ten cień też jest czarny, a przecież nie pocieniuje czarnym bluzki i reszty. (przynajmniej nie powinno się cieniować czarnym, bo to zawsze słabo wychodzi) Ale pewnie źle coś zrozumiałam. X"D

Ale tak to wszystko zapisałam w notatniku (bo ja tam zapisuje wszystko co mam poprawić) i zwrócę na to uwagę przy następnej pracy.

No styka mi chyba, dzięki za rady. <3

#24 25-04-2017 o 21h43

Straż Cienia
Herba
Akolita Sylfy
Herba
...

I tak nieźle że większość mojego referatu ma ręce i nogi i tylko z jednolitym cieniem zrobiłam masło maślane.

Ok, to z tym cieniem mi chodziło bardziej o to że jeden cień rzucony jest na kilka różnych obszarów koloru - żeby potraktować je jako całość jednej bryły, ale nie że jest jednolitego koloru - bo oczywiście masz racje: na ciemniejszy rzeczach będzie innego odcieniu niż na jaśniejszych.

W digitalu mamy o tyle dobrze że można ciapnąć warstwę cienia na wierzch, pobawić się przeźroczystością i jako tako jest.

Bum

O kolorach cienia to może referaty sobie już daruje na dzisiaj ^^’

Ale tak ogólnie - to nie musi być koniecznie błąd - każdy tworzy jak chce, interpretuje swoje tematy jak chce, to nie architektura że jak “niepoprawnie” coś narysujesz to się komuś budynek potem zwali. Wiele osób z wyboru decyduje się ignorować konwencje dla osiągnięcia jakiegoś artystycznego efektu który im odpowiada. Do fotorealizmu mamy aparaty fotograficzne - w rysunku i malarstwie nie tylko przedstawiamy dany temat, ale też nasze odczucia i interpretacje tematu.

Teoretycznie mogłabyś mi sprzedać wersje że Twoje postacie są tak “urywkowo” pocieniowane bo chcesz wyrazić że ich osobowość nie stanowi jednolitej całości oraz specjalnie dodajesz im sztuczności oświetlenia bo np. Twoim zdaniem ich świat przesączony jest nienaturalną teatralnością i to taki poetycki zabieg który ma to przedstawić - jak dla mnie legit.

I jeszcze zaznaczę żeby było zaznaczone wyraźnie: dobrze Ci idzie, to czego się czepiam to takie tam zabiegi kosmetyczne bez których też się można obejść. Wszystko to kwestia gustu. Powodzenia w tworzeniu!

#25 27-04-2017 o 00h14

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Aaaaa... Dobra. teraz ogarnęłam o co chodzi. Szczerze śmiechłam przy przed ostatnim akapicie. X"D Ale teraz ogarniam i musze przyznać racje. bo teoretycznie znam reguły padania światła i cieni, ale jak rysuję to o nich zapominam. /static/img/forum/smilies/hmm.png Postaram się poprawić i wprowadzić ten jednolity cień.
Dziękuję. ^^

Strony : 1 2