Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2

#26 26-05-2017 o 20h40

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Nowe arciki. ovo

teraz troche chibi i większość postaci nie należy do mnie tylko do członków grupy rpg na DA "szeol" moja jest białowłosa dziewczynka i różowo, czarna tylko ovo

troche animo mango w, którym pogwałciłam wszystkie prawa anatomii, więc... to nie ważne... DX

i na koniec rysuneczek dla członkini szeol'u, moja persona

No i Moja Yukiś~
Link do zewnętrznego obrazka

Ostatnio zmieniony przez HotaruUmari (26-05-2017 o 20h41)

#27 26-05-2017 o 22h12

Straż Cienia
Indu
Szeregowiec
Indu
...

Hoho digital artist no witam :D Jak na tak krótki czas obcowania z tym medium jesteś na całkiem niezłym etapie rozwoju (ja w tym czasie siedziałam jeszcze w lesie XD) ale jeszcze nie ma czasu na odpoczynek tylko trzeba pracować ^^
Przygaszone kolory i mroczna atmosfera to to co lubię ;3 masz interesujące pomysły, nawet zdarzają się elementy symboliczne i naładowane emocjonalnie i ja to błogosławię ^^
Jednak kwestie techniczne pozostawiają wiele do życzenia i dlatego pozwolę sobie zwrócić na nie uwagę i podpowiem w jaki sposób można to rozwinąć.
Zacznijmy może od perspektywy z którą widzę że masz trochę problemów - oraz powiązanym z tym tematem tła. W przypadku ilustracji radziłabym korzystać z siatki perspektywy (można ją sobie zrobić samemu, jest banalnie prosta w wykonaniu) lub po prostu zastosować podstawy perspektywy rozpoczynając od horyzontu a następnie od środka horyzontu rysować linie od niego odbiegające o jak tu:

siatka

Da się to przełożyć nie tylko na otoczenie jak i postać którą rysujemy - zasady są dokładnie takie same.
Widać problemy z anatomią które można niwelować poprzez używanie zdjęć, stocków i innych refów przy pracy oraz ćwiczeniami - ot rysowaniem po prostu portretów czy też ciała ludzkiego, początkowo w stabilnych, stojących pozycjach a następnie przechodząc do bardziej dynamicznych kiedy to zaczynamy się uczyć jak ciało ludzkie faktycznie może się wygiąć, skulić oraz biorąc poprawkę na to iż skóra jest czymś miękkim co się zgina, podwija oraz ugina pod naciskiem. Tutaj anatomia bardzo mocno łączy się z perspektywą gdyż widać że czasami chcesz nam pokazać troszkę za dużo -> portret 3/4 lub praca z aniołem - sylwetka pochylona na co wskazuje głowa i ramiona, tułów nie powinien być aż tak bardzo widoczny, nogi wskazują na pozycję klęczącą a razem ze skrzydłami dają nam informację że to jednak widok od przodu a nie lekko z góry co w efekcie dałoby nam bliskie spotkanie twarzy anioła z podłożem).
Inną kwestią są kolory - dobrze że pracujesz w szarościach gdzie można wiele nauczyć się o formie i światłach/cieniu dlatego zachęcam do częstszej pracy z nimi ^^ Co do kolorów zachęcam do używania zdecydowanie bardziej bogatej palety kolorów w przypadku postaci z bardzo jasną skórą i białymi włosami - spróbuj użyć cieni w tonach niebieskich/fioletowych jeżeli chcesz by były chłodne, lub bardziej różowymi - ocieplające. Zastosowanie szarych lub mocno zbliżonych do szarych tonów daje nam bardzo zabrudzony efekt.
Ostatnią radą jest to, że widać iż niektóre prace są troszkę niedopieszczone :D daj sobie więcej czasu na nie, to nie są wyścigi a praca w medium cyfrowym daje niesamowitą możliwość nanoszenia poprawek kiedy coś nam nie wyjdzie lub umożliwia zmianę konceptu nawet w połowie pracy.
Mam nadzieję że cokolwiek z tych małych uwag przyda się do czegokolwiek i będziesz dalej rozwijać swoją pasję <3

(ง ͠° ͟ʖ ͡°)ง

#28 27-06-2017 o 19h44

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

@Indu bardzo dziękuję za miłe słowa i rady o, których postaram się pamiętać przy rysowaniu. <3 Zwłaszcza o tych z perspektywą bo w tym temacie jestem totalnie zielona i nie mam pojęcia jak to działa, ale no cóż... Próbuję. 0v0 A co do tego, że niektóre prace są niedopracowane, to jestem tego świadoma i wywodzi się to z mojego lenistwa, że czasami czegoś mi się po prostu nie chce poprawiać, ale większość tych niedopatrzeń zauważam dopiero jak skończę rysunek i wstawię go na DA i będę zadowolona to niestety dopiero wtedy to widzę... ; - ;

Link do zewnętrznego obrazka

#29 22-08-2017 o 19h40

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Małe uzupełnienie galerii. c:

rysuneczki~

#30 23-08-2017 o 07h38

Straż Cienia
Mekashi
Oficer Straży
Mekashi
...

Podoba mi się "mroczniejszy" styl. /static/img/forum/smilies/smile.png
Pojawiają się moje ukochane świecące oczka, a skóra przy tym zostaje skórą, nie jest cieniowana jakby była błyszcząca- plus za to!
Pozy też są bardzo zróżnicowane i myślę, że oddają charakter postaci.

Trochę krytyki ~~

Twarzyczki są ładne, ale przy tych z obojętnym wyrazem twarzy widzę połowiczny syndrom "tej samej twarzy". Usta są tak samo pełne, brody tak samo spiczaste i oczy tak samo wyglądają, chodź na szczęście widzę też wyjątki.

Dziwnie wyglądają też niektóre fałdy i typy ubrań. Przy biuście nie każdy materiał będzie się tak napinał tworząc poziome fałdy, chyba że ubierają na siebie nadmiernie małe, ale rozciągliwe i lekkie ubrania.
Przy tańczącej parze suknia wygląda jak wykrochmalona, trzyma się podniesionej nogi. Dzięki wycięciu może swobodnie "spaść" obok niej.

*przykłady, nie takie same, ale co zrobić*

Ostatnio zmieniony przez Mekashi (23-08-2017 o 07h44)

https://i.imgur.com/66pNI9m.png?1

#31 14-12-2019 o 23h47

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

https://images92.fotosik.pl/268/2bd14c9f1b816fb1gen.png https://images91.fotosik.pl/267/d6fb95d2689a5127.gif https://images89.fotosik.pl/267/ef19a20c07b9b55e.png

Po długim czasie postanowiłam znowu zacząć publikować tutaj swoje prace, które mam nadzieję wyglądają lepiej niż te kilka lat temu tak więc jako pierwszy post po takim czasie wrzucę kilka prac wykonanych stosunkowo niedawno, a jakby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej to na pierwszej stronie wątku zaktualizowałam linki do moich galerii.
Za to nowe prace będę starała się wrzucać już na bierząco.

Moje trio ulubionych OC + Kimiko (ta po prawej) należąca do przyjaciółki.

Kochane buby Xian x Mercury (z czego dziewczyna też jest postacią mojej przyjaciółki)

Moja fursona.

Kochane bobo Mercury z jego kotkiem.

Ogólnie to trochę prac w linearcie z Mercurym

#32 25-12-2019 o 00h12

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Świąteczny obrazek dla znajomej z grupy RP z jej OC Scarlett

#33 01-01-2020 o 14h14

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Moja OC Naomi

#34 09-01-2020 o 09h20

Straż Cienia
Anatea
Przyjaciółka Jamona
Anatea
...

Ostatnie dwie prace szczególnie przypadły mi do gustu /static/img/forum/smilies/smile.png Może to kwestia imponujących (dla mnie na pewno!) czupryn, oraz faktur, jakie pokazujesz na pracach? Tak czy inaczej, wyglądają świetnie. Może to głupstwo, ale na ostatniej wzrok ciągle przykuwa spódnica- w bardzo pozytywnym sensie. Podoba mi się jej efekt.

Przyjemnie jest patrzeć, jak się rozwijasz. /static/img/forum/smilies/wink.png

#35 09-01-2020 o 13h58

Straż Absyntu
HotaruUmari
Oficer Straży
HotaruUmari
...

Anatea napisał

Ostatnie dwie prace szczególnie przypadły mi do gustu /static/img/forum/smilies/smile.png Może to kwestia imponujących (dla mnie na pewno!) czupryn, oraz faktur, jakie pokazujesz na pracach? Tak czy inaczej, wyglądają świetnie. Może to głupstwo, ale na ostatniej wzrok ciągle przykuwa spódnica- w bardzo pozytywnym sensie. Podoba mi się jej efekt.

Przyjemnie jest patrzeć, jak się rozwijasz. /static/img/forum/smilies/wink.png
https://images92.fotosik.pl/268/2bd14c9f1b816fb1gen.png https://images91.fotosik.pl/267/d6fb95d2689a5127.gif https://images89.fotosik.pl/267/ef19a20c07b9b55e.png

Aww, dziękuję. ♥ Bardzo miło mi to czytać, zwłaszcza to o spódnicy bo prawdę mówiąc zgięcia na niej robiłam kilka razy od nowa i w dalszym ciągu miałam wrażenie, że jednak nie wygląda ona najlepiej to też dobrze wiedzieć, że jednak nie jest z nią tak źle jak myślałam. :3 Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa i mam nadzieję, że następne prace też Ci się spodobają. ♥

a żeby nie było pusto to wstawiam szybki portrecik OC należącej do @RinUchihaa i szkic OC należącej do @Shairan

Strony : 1 2