Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1

#1 12-01-2017 o 00h02

Straż Lśniąca
Croo
Stokrotka z Dolin
Croo
...

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Rozmowy o autorach i ich twórczości

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Witajcie! Z uwagi na to, że nie wszystkie z nas lubią pisać, a preferują raczej czytanie naszych różnorodnych historii, wychodzimy do was z propozycją tego oto wątku. Jaki jest jego cel? Będzie się on skupiać na pochwałach odnośnie piszących w dziale OG użytkowniczek oraz konkretnych opowiadań, które przykuły waszą uwagę i uważacie, że są godne polecenia. Możecie rozmawiać tutaj o wszystkim co jest z tym związane, o fabule, szacie graficznej, umiejętności tworzenia kart czy postaci, a także o samych zdolnościach pisarskich waszych koleżanek.

Oto kilka uwag, zanim postanowicie zamieścić swoją wiadomość:

1. Konstruktywna krytyka jest również mile widziana. Pamiętajcie jednak, że pisanie opowiadań ma być dobrą zabawą, niektórym idzie lepiej, innym gorzej. Ewentualną krytykę prosimy traktować jako swojego rodzaju wskazówki, a nie atak.
Użytkowniczka XYZ ma bogaty zasób słownictwa, niestety często gubi się w akcji przez co opowiadanie traci na wiarygodności. Mimo wszystko uważam, że jej postać jest barwna i idealnie dopasowuje się do reszty ekipy.

2. Postarajcie się o nieco dokładniejszy opis w wiadomości. Jesteśmy ciekawe dlaczego akurat ta użytkowniczka/to opowiadanie przypadło wam do gustu. Wypiszcie zalety czy swoje ulubione fragmenty. Unikajcie bezpodstawnego nabijania postów, posty pokroju "to jest fajne opowiadanie, polecam" będą natychmiastowo usuwane!

3. Przy recenzji opowiadania podajcie także bezpośredni do niego link! Ułatwicie tym samym kolejnym użytkownikom znalezienie go i oszczędzicie im czas.

[url]link do opowiadania[/url]

https://i.imgur.com/KrEzCu0.gif https://i.imgur.com/KnCHW4W.gif

#2 12-01-2017 o 14h43

Straż Cienia
Sarahna
Oficer Straży
Sarahna
...

No dobrze. Będę pierwsza ^^
Monster Hunters - Dajmona

Dajmona napisał

Akcja toczy się w roku 2053. Dla wielu osób przyszłość kojarzyła się z wysoką urbanizacją, modernizacją, przeszklonymi drapaczami chmur i latającymi samochodami. Ludzie niestety okazali się egoistyczni i w dążeniu do tych marzeń przestali zwracać uwagę na rosnące skażenie środowiska. Jak to zazwyczaj bywa - rewolucja zjada swoje własne dzieci - populacja ludzi, ze względu na toksyczne warunki atmosferyczne, drastycznie się zmniejszyła. Obywatele opuścili miasta, gdzie stężenie zanieczyszczeń było najwyższe i usunęli się wgłąb pozostałych lasów. Miasta jednak nie pozostały martwe. Ci odważniejsi, którzy śmieli zapuszczać się do ruin miast, napotykali niekiedy dziwne, błyszczące w mroku ślepia.

Została powołana grupa najodważniejszych i najsilniejszych ludzi, którzy mieli zbadać, kim lub czym są tajemniczy przybysze.

Zamysł autorki był świetny. Byłam przekonana, że będzie to jedno z lepszych opowiadań na tym forum. Wizja post apokaliptycznego Londynu, wprowadzał mnie w niezły nastrój. Czytałam, czytałam, czytałam, super... ortografia i stylistyka u niektórych kuleje i to na dwie nogi, ale dobra, przeżyłam. W POSTAPOKALIPTYCZNYM LONDYNIE[/i] pewne osoby, zaczęły zwiedzać muzea, oglądać piękne widoczki, pić dobre wina w restauracjach i kupować piękne kiecki w galeriach handlowych.
Coś mi się nie klei. Czy one w ogóle czytały fabułę, na pierwszej stronie?
Większość dziewczyn pisze świetnie i trzyma klimat. Trzymajcie się swoich zamysłów i nie dajcie się sprowadzić na manowce, a opowiadanie będzie 10/10

https://i.imgur.com/ZJl4Eos.png

#3 13-01-2017 o 01h54

Straż Lśniąca
Siljie
Avenger
Siljie
...

W takim razie ja też podłapię temat.
Na razie tylko o MH, będę miała chwilę to wypowiem się o innych opkach, które obecnie czytam.

Monster Hunters

Już czytając zarys konceptu, wiedziałam, że to opowiadanie wpadnie w  moje gusta. Lubię klimaty postapo, a dodatkowo konflikt demonów, wampirów i ludzi gwarantował ciekawy rozwój akcji.

Natomiast mam kilka uwag, podobnie jak @Sarahna.
- W pewnym momencie wgłębiając się w fabułę, zaczęłam tracić orientację i czułam się zagubiona. Z jednej strony wiedziałam, że wydarzenia dzieją się w skażonym, opuszczonym, wielkim mieście. Ale z drugiej strony ktoś mieszka w apartamencie, chodzi po centrach handlowych, przechadza się ot tak po ulicach. To dziwne, ponieważ każdy może być celem - łowca dla demona/wampira i na odwrót. Przypuszczam też, że wymarły Londyn jest pozbawione większości wygód jak prąd czy bieżąca woda?
- Idealizacja postaci. Rany odniesione w walkach nie znikają ot tak, mają swoje konsekwencje. Czasami mam wrażenie, że niektórzy o tym zapominają.To samo tyczy się umiejętności - kiedyś słabną, zawodzą, nie mogą być "dostępne" 24h na dobę, szczególnie po bezpośredniej walce z przeciwnikiem.
- Błędy ortograficzne i stylistyczne u kilku osób.

Osoby, które zwracają uwagę swoją konsekwencją, realizmem, charakterem postaci i ciekawym prowadzeniem akcji:
        •Vincent Fitzgeralt (@Dajmona)
        •Aida Monroe (@AidaThorsen)
        •Rachel Doe (@Clementine)
        •Arianna Jones (@Raspberry)
oraz nowa postać:
        •William Howe (@Evalyn)

Całej grupce tworzącej opko, życzę powodzenia w dalszym pisaniu i mnóstwa weny twórczej!

#4 13-01-2017 o 20h27

Piechur Straży
Maniac
...

Na razie jestem na bieżąco tylko z trzema opowiadaniami:
Dwóch i pół
Wiatr w żagle
Monster Hunters

Dwóch i pół

fabuła

Swoją drogą tytuł jest bardzo intrygujący, co przykuło moją uwagę właśnie do tego opowiadania.Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, takie odwrócenie ról. Ciekawa jestem jak potoczą się losy Nevry, Ezarela i Chroma w nowym świecie. Co do technicznych spraw, opowiadanie ma ręce i nogi, brak jest jakiś nielogicznych opisów sytuacji, no i dziewczyny potrafią dobrze pisać /static/img/forum/smilies/wink.png

Wiatr w żagle

fabuła

Uwielbiam opowieści z piratami w rolach głównych! Tutaj z kolei uwagę przyciągają na pewno KP, gdzie jest kilku ciekawych panów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wszystko jest tak schludnie zrobione. Podobnie jak powyżej, przyjemnie się czyta opowiadania, jeśli są one pisane poprawnie gramatycznie i ortograficznie. Jak widać i tutaj dziewczyny nie mają z tym problemów. Pojawiają się też śmieszne i ciekawe pomysły, tak więc czekam na więcej.

Monster Hunters

fabuła

Wizja Londynu pogrążonego w chaosie coś w sobie ma. A jak do tego dodać demony i wampiry, to cud miód i orzeszki /static/img/forum/smilies/lol.png Jednakże tak jak wcześniej zauważyły @Sarahna i @Siljie w niektórych opisach brak jest tej logiki w ukazywaniu zniszczonego miasta i sporu panującego pomiędzy dwiema wrogimi rasami...Trochę niszczy to klimat przedstawianej historii, ale mam nadzieję, że niedługo poprawi się jakość tych wpisów, bo kilka osób bardzo dobrze sobie radzi z post apokaliptycznym charakterem opowiadania.

Ostatnio zmieniony przez Maniac (13-01-2017 o 20h29)

#5 12-02-2017 o 18h34

Straż Absyntu
Tomone
Akolita Sylfy
Tomone
...

Jestem na bieżąco z kilkoma opowiadaniami, ale ostatnio w tym dziale pojawiło się takie, dla którego kilkanaście razy dziennie wchodzę w ten dział i przy jego tytule niecierpliwie wypatruję ikonki "nowe wiadomości":

Na początku, gdy zobaczyłam ten tytuł, pomyślałam sobie "o nie, tylko nie to", ale gdy zaczęłyście pisać, nawet nie zauważyłam, kiedy wciągnęłam się w czytanie. W tym opowiadaniu akcja toczy się naprawdę szybko i nie ma w nim miejsca na nudę /static/img/forum/smilies/smile.png Bohaterowie są świetnie skonstruowani - już na początku widać, że nie są idealni i darzą się raczej negatywnymi uczuciami (ale nie tylko), poza tym uwielbiam momenty, w których źle odczytują swoje intencje lub słuch płata im figle (moment ze strażakiem to majstersztyk!).
Dziewczyny, pomimo tego, że piszecie to opowiadanie dopiero kilka dni, to widać, że dobrze wam się razem pisze i sprawia wam to przyjemność - oby tak zostało jak najdłużej /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Tomone (12-02-2017 o 18h34)

#6 01-05-2017 o 23h36

Straż Obsydianu
Dajmona
Akolita Sylfy
Dajmona
...

Link do zewnętrznego obrazka
Dawno nikt tu nie zaglądał, dlatego odświeżam!

Zerkam na kilka opowiadań grupowych, lecz jedno z nich przykuło moją szczególną uwagę. Jest to Monster Hunters, które okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę (nick autorki jakoś wyleciał mi z głowy). Czytałam tą historię od samego początku, śledząc postacie od ich stworzenia, przez trudy związane z postapokaliptycznym światem po dzisiejszy, JUŻ 2000 POST. Brawo dziewczyny!

Dajmona napisał

♦ Fabuła ♦
♦ Londyn ♦
Akcja toczy się w roku 2053. Dla wielu osób przyszłość kojarzyła się z wysoką urbanizacją, modernizacją, przeszklonymi drapaczami chmur i latającymi samochodami. Ludzie niestety okazali się egoistyczni i w dążeniu do tych marzeń przestali zwracać uwagę na rosnące skażenie środowiska. Jak to zazwyczaj bywa - rewolucja zjada swoje własne dzieci - populacja ludzi, ze względu na toksyczne warunki atmosferyczne, drastycznie się zmniejszyła. Obywatele opuścili miasta, gdzie stężenie zanieczyszczeń było najwyższe i usunęli się wgłąb pozostałych lasów. Miasta jednak nie pozostały martwe. Ci odważniejsi, którzy śmieli zapuszczać się do ruin miast, napotykali niekiedy dziwne, błyszczące w mroku ślepia.

Została powołana grupa najodważniejszych i najsilniejszych ludzi, którzy mieli zbadać, kim lub czym są tajemniczy przybysze.

A tutaj Autorki, które zwróciły moją szczególną uwagę:

Pozostaje mieć nadzieję, że Monster Hunters nadal będzie utrzymywało się na pierwszej stronie Opowiadań Grupowych, ciesząc liczne grono czytelniczek i oczywiście samych autorek.

Ostatnio zmieniony przez Dajmona (01-05-2017 o 23h38)

https://static.tumblr.com/xjnoqd7/F0Am9w1mx/tumblr_m9t9hct5gy1rxwa6lo1_500.gif

#7 16-06-2017 o 12h22

Straż Cienia
Hayal
Pokonała Dahu
Hayal
...

Cicho tu, więc tym razem odświeżę ja, bez autopromocji /static/img/forum/smilies/wink.png
Aktualnie na bieżąco czytam dwa opowiadania:

One Thousand Face Of (not)Grey (Sarahna&Okamgnienie)
O tym opowiadaniu była już mowa wyżej, dodam od siebie, że nie przepadam za romansami /static/img/forum/smilies/wink.png ale widząc te autorki, zaczęłam czytać i nie rozczarowałam się. Jestem z Ryśkiem i Julką od samego początku i z przyjemnością obserwuję, że historia nie traci na dynamice, humorze i intensywnym rozwoju uczuć między bohaterami, przy jednoczesnym zachowaniu realizmu.
Pozostaje mieć nadzieję, że mimo ostatnich wydarzeń w fabule nie skończycie zabawy zbyt szybko i zachowacie tę naturalną chemię i porozumienie, które widać w Waszym pisaniu. Zazdroszczę, czekam na taką /static/img/forum/smilies/smile.png

Zmieniacz Czasu (Ghoul&Charo)
Kolejne opowiadanie, które nie mogło umknąć mojej uwadze, ze względu na autorki, które niezmiernie cenię, ale też uniwersum HP. Wartka akcja, sporo innowacji przy jednoczesnym zachowaniu klimatu kanonu - czytywałam sporo opowiadań zanurzonych w tym światku, ale ,,Zmieniacz..." jest dla mnie bezkonkurencyjny. Dodam jeszcze, że uwielbiam bohaterów, którzy mają w sobie pewien mrok, stopniowo odkrywany, czasem uwalniany, a czasem hamowany. Mam nadzieję, że Rose i Scorpi dadzą mu wkrótce poszaleć /static/img/forum/smilies/tongue.png

Zaczęłam też dwa inne opowiadania - tylko dwa, choć wiem, że jest więcej wartych uwagi, ku mojemu ubolewaniu, doba nie chce się wydłużyć. Treść się w nich rozkręca, ale uważam, że warto ją śledzić:

Madness (SaphiraTrancy&Senira)
Bardzo świeży pomysł na fabułę, opis sporo obiecuje, z niecierpliwością czekam więc na kolejne posty dziewczyn. Póki co, trafia do mnie pewien...niepokój w aurze tego opowiadania.

The bright moon(Rukson&Aeriss)
Ponownie jedne z moich ulubionych autorek, po ktorych nie spodziewałam się niczego innego, jak dobrze skonstruowanej fabuły i pięknego języka, który jest jak okład dla moich zmęczonych oczu /static/img/forum/smilies/big_smile.png Bardzo cenię w opowiadaniach logikę, realizm i research, dlatego niezmiernie podoba mi się oddanie klimatu epoki wiktoriańskiej. Słyszałam pogłoski, że ma być ostro pisane, więc... czekam /static/img/forum/smilies/wink.png

No dobra, jednak autopromocja. Czytajcie ,,Bunkier", ludzie, bo warto, pozdrawiam.

https://i.imgur.com/bne8BcV.gif

#8 29-06-2017 o 10h39

Straż Cienia
Sarahna
Oficer Straży
Sarahna
...

๑ ๑ ๑

PRZYSZŁA PORA, ŻEBYM TO JA NAPISAŁA COŚ O MOICH LUDKACH, Z KTÓRYMI WSPÓLNIE TWORZYMY „BUNKIER”.
NA WSTĘPIE CHCĘ IM GORĄCO PODZIĘKOWAĆ ZA TO, ŻE TRWAJĄ ZE MNĄ W TYM OPOWIADANIU. JEDNI OD POCZĄTKU, DRUDZY OD… PRAWIE POCZĄTKU. JESTEŚCIE SUPER, UWIELBIAM WAS I W OGÓLE <3
[spoiler='
O K A M G N I E N I E
']
Jedna z niewielu osób, której literki mogłabym czytać i czytać. Bardzo świetnie prowadzi postać i rzuca coraz to bardziej szalonymi pomysłami, dzięki którym to opowiadanie nie upadło na początku. Jest moją podporą i kiedy ja nie daje rady, ona użycza mi swoich pleców, żeby potrzymać walący się na moją głowę sufit. <3
Jeśli kiedyś napiszesz Instrukcję Obsługi Pralki – przeczytam ją z zapartym tchem! ; )[/spoiler]
[spoiler='
G H O U L
']
Kolejna osoba, której literki pochłaniam ze smakiem i nigdy nie mam dość. Mimo że nie jest z nami od początku, czuję, że to opowiadanie bez niej nie byłoby nigdy dopełnione. <3
Kolorowa postać, którą prowadzi z taką lekkością, powoduje, że chce się ją czytać i, czytać i zawsze będzie się chciało więcej. [/spoiler]
[spoiler='
B O O K P R I S O N E R
']
Na te literki zawsze czekam z niecierpliwością i zawsze czuję niedosyt.
Chciałoby się więcej i więcej, a najlepiej, żeby odpisy pojawiały się z prędkością światła, żeby można było dopieścić zmęczone oczy... ; )
Konsekwencja prowadzenia postaci to jest coś, czego wszyscy powinni się uczyć.
Czytaliście jej FF? Nie? No to na co czekacie /static/img/forum/smilies/wink.png [/spoiler]
[spoiler='
S I T H O N I A
']
Jest ze mną od początku. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jaki progres zrobiła od lutego. Miło patrzeć, jak na twoich oczach ludzie się rozwijają.
Również konsekwentnie prowadzi postać, która od początku była wiecznie uśmiechnięta i trochę szalona i bezinteresowna.[/spoiler]
[spoiler='
U M B R E O N N A
']
Również jedna z niewielu osób, która została ze mną od początku.
Bez niej… ach! Bez niej byłoby nudno. Jej postać to jedna wielka intrygantka, która sieje ferment, żeby zdobyć to, co chce. Tak .[/spoiler]
[spoiler='
H A Y A L
']
Z chwilą wejścia Maleny do Bunkra, od razu wiedziałyśmy, że nie będzie z nią łatwo. I nie jest. Malena jest humorzasta, co czyni ją jeszcze bardziej niebezpieczną. Pamiętajcie, że skrywa gnata gdzieś pod skarpetką ; )
Jednak Hayal, wprowadzając ją do Bunkra, dodała trochę mrocznego klimatu, głównie przez przeszłość Maleny. Podoba mi się to, że tak szczegółowo przemyślała przeszłość swojej bohaterki, którą pozwala nam co jakiś czas odkrywać. Naprawdę jestem ciekawa, czy kiedyś Malena ulegnie wdziękom któregoś z naszych Panów ; )
[/spoiler]
[spoiler='
C H A R O
']
Charo… Charo… cóż ta Charo ; )
Zawsze uważałam, że Charo ładnie pisze. Jej literki, które wydają się pisane z taką lekkością, czyta się… właśnie, lekko. Choć są momenty, że człowiek się łapie za głowę i mówi „wtf?”, to jednak z opisami nie ma się co porównywać. Wszystko jest opisane tak, że człowiek jest w stanie sobie to wyobrazić, choć czasami wcale tego nie chce, zwłaszcza jak piszemy o krwi.
Również trwa ze mną od początku, jest pierwszą osobą, która zgłosiła się do Bunkra, z czasem wprowadzając kolejną postać. [/spoiler]
[spoiler='
L U C E 9 1 1
']
Mimo że na początku za wiele się nie udzielała, z czasem jej literek zaczęło przybywać, przez co lepiej udało nam się poznać jej postać, która okazała się świetnym kompanem dla naszych ludów, przez co bardzo żałujemy, że jest go tak mało.[/spoiler]
๑ ๑ ๑

https://i.imgur.com/ZJl4Eos.png

#9 18-12-2017 o 21h59

Straż Lśniąca
Hidney
Zbieg Okoliczności
Hidney
...

Trochę minęło od ostatniego posta, zatem odświeżę ten wątek, a co. ^^

Far too close
Opowiadanie, w którym zaczytuję się odkąd tylko powstało. Nie sądziłam, że BL kiedykolwiek mogłoby spodobać mi się równie mocno, co to zaprezentowane przez Aeriss i Parrie - dotychczas nosiłam w sobie jakąś niechęć do tego typu opowiadań. W tym przypadku jednak dziewczynom udało się stworzyć coś, co jest dla mnie jak dobra książka. Wyczekuję kolejnych odpisów z wypiekami na twarzy i chłonę każdy kolejny stawiany przez bohaterów stopień w kierunku rozwinięcia ich znajomości. Sam pomysł na fabułę jest mistrzowski w swej prostocie - bohaterowie piszą ze sobą, utrzymują internetowy kontakt, jednakże nie znają swoich tożsamości; z kolei doskonale znają się "z reala" i zdecydowanie tam za sobą nie przepadają.
W tym opku podoba mi się dosłownie wszystko - budowa napięcia, zwroty akcji, bohaterowie, którzy, mimo iż młodzi i dopiero poznający życie, mają wyraźną głębię i dobrze wyrobiony charakter.
Kto jeszcze nie czytał - zachęcam, jest to jedno z tych opowiadań, które czyta się jak dobrą książkę.

Bez pamięci
Oczywiście musiałam wymienić jedno z moich ulubionych opowiadań, w których sama biorę udział, a to głównie ze względu na jego fabułę. ;)
Uwielbiam pomysł na BP - wątek z utratą pamięci niby jest dość częstym motywem, ale w tym przypadku został wykorzystany w świeży, naprawdę ciekawy sposób. Opowiadanie daje możliwość niesamowitego wykreowania swojej postaci, kiedy to bez najmniejszych obaw możesz tworzyć ją w trakcie gry, odkrywając nią samą to, jaka była kiedyś, jakie miała zainteresowania, co potrafiła, co sprawiało jej trudności itd. Uwielbiam "Bez pamięci" za to, że jest jednym z tych opek, do których zawsze biegnę z odpisem jak na skrzydłach, bo po prostu chce mi się w nim pisać i zawsze mam na to ochotę.
Oczywiście nie mogło zabraknąć paru nicków, które chciałabym przy tym wymienić. c:
Valeriane - niezwykły styl pisania, lekki, a przy tym mega dokładny i działający na wyobraźnię. ^^ Gdy czytam, jak Alex reaguje na różne bodźce, poznaje świat na nowo, zaznajamia się z nim, próbując nowych rzeczy, to nie mogę wyjść z podziwu dla autorki, która tak pięknie operuje dobranymi do siebie określeniami, na które ja bym nawet nie wpadła. Jego pobudka w nowej rzeczywistości to coś genialnego, pamiętam, że gdy przeczytałam tamtego posta, to byłam w szoku, że można tak doskonale opisać osobę po utracie pamięci. Oczywiście późniejsze posty są równie genialne, do dziś cieszę się, że odważyłam się do Alexa podbić - było warto. : D Śmiało mogę powiedzieć, że Val jest moją ogromną inspiracją do pisania i zdecydowanie nie wyobrażam sobie opka bez niej.
Aryla – podoba mi się to, jak Ary prowadzi postać Lily, jak wlała w nią nieco niepewności i strachu przed nową sytuacją. Carter jest dzięki temu najbardziej naturalna i – przede wszystkim - prawdziwa. Jestem w stanie uwierzyć w to, że większość ludzi mogłaby zachować się podobnie budząc się w nowym miejscu bez pamięci. Lily nie panikuje, nie przesadza, nie wyolbrzymia, bynajmniej – ona zachowuje lekki dystans do tego wszystkiego, skrupulatnie rozważa swoje aktualne położenie. Jest bardzo dojrzała. No i ma przepiękny warkocz.
Chitaru – lubię Zoe, lubię jej przeszłość, jej blizny, siniaki, a także to, że, mimo wcześniejszego okazania słabości, walczy dalej, próbując przystosować się do społeczności. To nie postać idealna i bez wad, autorka z pewnością potrafi przedstawić jej negatywne strony. Dzięki temu Sanz staje się dużo bardziej prawdziwa.

université de bonne conduite
No muszę wspomnieć, aby wymienić dwie konkretne osoby, dzięki którym nadal tam piszę. :D
Hayal – mimo że postać Vivienne jest stosunkowo nowa, pokochałam ją już od pierwszego posta. Uwielbiam jej nieśmiałość, zdecydowanie wyróżnia się na tle osób pewnych siebie, nie mających najmniejszych problemów z przystosowaniem się do nowego otoczenia. Jest niezwykle realna, każdy gest, każdy ruch, jaki robi, jest tak mega, mega prawdziwy, że nie mam najmniejszych problemów z wyobrażeniem sobie takiej osoby w realu – chociażby to wyjęcie telefonu, przejęcie się, że dzwoni akurat teraz, ale niezignorowanie mamy, wyjście na zewnątrz i próba odebrania połączenia. :D Wiem, że to może wydawać się być mega zwyczajne, ale sposób, w jaki Hayal prowadzi swoją postać, kupuje mnie w całości. Kocham jej styl pisania.
Charo – właściwie gdyby nie Czarek, to mam wrażenie, że to opowiadanie byłoby o wiele bardziej milczące. : P Charo tchnęła w nie nieco życia, wywołała jakąkolwiek akcję. Dzięki niej dość spora ilość postaci miała okazję zapoznać się ze sobą, co już jest sporym plusem. Jej Baby z kolei jest całkiem sympatyczny, lubię jego melancholijne spojrzenie na jajecznicę, która przypomina mu o domu; uważam go za mega uroczego w tej kwestii. Myślę, że jest to osoba, która – podobnie jak sama Charo – jest w stanie wiele wnieść do fabuły i zrobić trochę zamieszania.

EVERYTHING   YOU   HAVE   EVER   FELT,   EVERYTHING   YOU’VE   BURIED…   FORGET   THE   BOTTLE.   
LET   YOUR   CHAOS
                                                         ▼                                                                E X P L O D E .

https://i.imgur.com/oeVwyl8.gif https://i.imgur.com/NzKbNqJ.gif

#10 18-01-2018 o 20h36

Straż Obsydianu
Evalyn
Artylerzysta Straży
Evalyn
...

W sumie jeszcze nie miałam się okazji tu udzielać, więc musi być w końcu ten pierwszy raz.

W zasadzie nie czytam regularnie wielu opowiadań grupowych a zwykle te które w jakimś stopniu śledzę znikają ostatecznie w archiwum :')
Tak było z One Thousand Face Of (not)Grey (jedno z lepszych jakie tu czytałam, wciąż je miło wspominam chociaż już dawno grzeje miejsce w archiwum).
I tak też ostatnio stało się z Bunkrem. Nie śledziłam go całkiem regularnie bo jednak było to bardzo długie opowiadanie i nie zawsze miałam na to czas. Jednak od czasu do czasu wpadałam z ciekawości poczytać posty bo te akcje, które miałam okazję prześledzić zwykle mnie wciągały. Przyznam, że mimo nieregularnego śledzenia OG czytało się je naprawdę przyjemnie a ekipa tam pisząca miała naprawdę świetny styl pisania. Wielka szkoda, że OG zakończyło swoją działalność (Szczególnie poruszył mnie ostatni post napisany przez @Sarahne) ale tak to już z opowiadaniami grupowymi jest, że w pewnym momencie się kończą. Gratuluję całej ekipie 70 stron świetnej zabawy i naprawdę dobrego pisania i mam nadzieje, że w przyszłości będą pojawiać się równie dobre opowiadania jak to^^
Nie wiem czy powinnam pisać o opowiadaniach, które lądują już w archiwum ale czułam potrzebę, szczególnie że zbierałam się do napisania opinii o tym OG już od dłuższego czasu i dopiero jego zejście do archiwum mnie zmotywowało x'D

Ostatnio zmieniony przez Evalyn (18-01-2018 o 20h37)

https://66.media.tumblr.com/30a8b33f1986567b2fdc875a090e4a03/ed6ce1a9b26c5f71-b1/s400x600/92c41b34c9bf46943641c8e18f97eb56583adf41.gif  https://66.media.tumblr.com/4ccfb3b7dbfc5381ef671007a21c7e77/ed6ce1a9b26c5f71-09/s400x600/a069c6853d7f67c6a8d80d4864ca921ea1ea3158.gif

#11 19-01-2018 o 19h17

Straż Obsydianu
Okamgnienie
Akolita Sylfy
Okamgnienie
...

Ponieważ nie mogę już walić dziennie po pięćdziesiąt postów w "Bunkrze", to postanowiłam przygrzmocić porządną epopeją w tym wątku (kto bogatemu w literki zabroni /static/img/forum/smilies/wink.png). Skoro w dziale OG zadomowiłam się od stycznia 2017 roku, kiedy to powstawały pierwsze opowiadania i fala podniecenia nowym działem porwała wiele osób, które zechciały się podzielić swoją twórczością, mogłam sobie wyrabiać opinię o autorach, którzy próbowali swoich sił w opowiadaniach w grupach mniejszych, czy większych. Sporo osób poznałam, z wieloma miałam okazję popisać, krócej lub dłużej - dzięki Wam za to! /static/img/forum/smilies/smile.png

Uważam, że jest kilka szczególnych osób, które zasługują, żeby o nich napisać, bo naprawdę doceniam to, jak piszą i polecam poznać ich twórczość.
(przy opisywaniu autorów ich opowiadania wymienię tylko z tytułów, bo "url" tylko rozciapcia posta. Linki do opowiadań, o których mówię wkleję na końcu mojego wywodu)

@Sithonia - autorka, który przez rok zrobiła niewyobrażalny postęp w pisaniu. Najwięcej można było spotkać jej postów w "Bunkrze", gdzie prowadziła postać Chloe. Choć na początku jej postać była ciut za idealna, z czasem, w miarę rozpisania i przebywania w gronie naprawdę świetnych autorów, którzy "Bunkier" tworzyli, pisanie @Sithonii stało się dojrzalsze, bardziej przemyślane i skoczyło na wyższy poziom. To prawdziwa radość widzieć, jak ktoś się stara i ten trud przynosi efekty w postaci coraz lepszych postów. Do tego ta autorka posiada cechę, która niestety jest rzadkością w eldkowym dziale OG - WIERNOŚĆ. Zaangażowana w opowiadanie była z nim od początku, do końca, niezależnie od wszelkich sztormów, które były. Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze niejeden post @Sithonii na forum, zwłaszcza w tym dziale. To skarb, szkoda, żeby leżał w zamkniętej skrzyneczce, jak może błyszczeć ku uciesze innych piszących. /static/img/forum/smilies/smile.png

@Ghoul - autorka, która wciąż zaskakiwała mnie swoją kreatywnością. Nie dość, że każda ze stworzonych przez nią postaci (a było ich kilka na przestrzeni tego roku: Sef w "Wietrze w żagle", Scorp w "Zmieniaczu Czasu", Mindae w "Stażystkach", Ben i Tabi w "Ekspedycji MGN330", Abi w "Co tu się odkremówkowało!?" i Alodie w "Bunkrze") były odrębnymi, nie mającymi ze sobą nic wspólnego, super przemyślanymi gulowymi "dziećmi", których historie chwytały za serducho i rozbrajały! @Ghoul potrafi nie tylko pchać akcję do przodu, ale też współautorom podrzuca kąski (np. homarowe rękawiczki, krew we włosach, sweter na lewą stronę, etc), do których mogą się oni odnieść w swoich odpisach, mając już jakiś punkt zaczepienia, gdyby na przykład dopadła ich jakaś twórcza niemoc. To autorka, która w grupie pisze z grupą, nie ma klapek na oczach, nie bawi się w indywidualne opowiadanie tworzone pod jednym, wspólnym tytułem, tylko zauważa wszystkich i popycha w ich stronę swoje postacie, żeby nikt nie czuł się niezauważony. Do tego bardzo ceni sobie logikę, więc jej "dzieci" nie teleportują się, nie posiadają magicznych regeneracyjnych zdolności i jak ktoś im złamie serducho (*kaszlu kaszlu* /static/img/forum/smilies/tongue.png), to ono krwawi, a nie goi się na widok następnego przystojniaczka, który zbajeruje gulowego bohatera. Bardzo brakuje mi jej postów. Dawały mi niezłego emocjonalnego kopa, dlatego mam nadzieję, że ktoś ją wyciągnie z bagażnika i zatrzyma na dłużej, wypędzając z niej jak najwięcej literek na eldkowe forum. /static/img/forum/smilies/smile.png

@Sarahna - autorka, która lubi tworzyć złych chłopców i złośliwe panienki. /static/img/forum/smilies/wink.png To ona w postach musi być za pan brat z najnowszymi obostrzeniami dotyczącymi cenzury, bo lata mięcho nie tylko w wątku związanym z gotowaniem. Kopalnia pomysłów, a przy tym osoba, która daje szansę każdemu, chociaż wszelkie znaki na forumowym niebie i ziemi wskazują, że nie warto. Jako szef wątku - wyrozumiała i cholernie cierpliwa. Posiada jakąś taką wrodzoną charyzmę i autorytet, że odruchowo dygasz, kiedy wkracza na salony (chociaż wcale nie jest taka groźna jak się wydaje na pierwszy rzut oka). Dąży do realizowania swoich pomysłów i lubi żeby wypalały sceny, które mozolnie napisze sobie w głowie, często tym zaskakując współautorów. Dobra do dwuosobowego tańca i wieloosobowego różańca. Uwielbiam jej autokorektę. /static/img/forum/smilies/wink.png Cieszę się, że nie daje nam o sobie zapomnieć i tworzy wciąż nowe historie. Warto je czytać. /static/img/forum/smilies/smile.png

@Hayal - autorka, która zasługuje na wyróżnienie. Lekkość pióra, warsztat, research'e, rozbudowana historia postaci, sprawiają, że pisząc z nią nie chcesz spocząć na laurach, tylko wciąż się rozwijasz, próbujesz dorównać jej naprawdę wysokiemu pisarskiemu poziomowi. Miałam okazję poznać jej Malenę w "Bunkrze", a także wyczekiwałam kolejnych postów w mafijnym "Live fast, die young", którego częścią zechciała podzielić się na eldkowym forum. Kawał dobrej prozy. Podziwiam jej pisarski talent. Śmiało mogę powiedzieć, że jest w czołówce najlepszych autorów, jakich ma eldkowy dział OG.

Są jeszcze osoby, z którymi pisałam mniej, a jednak ich literki sprawiły, że częściej odświeżałam dział OG, sprawdzając, czy przypadkiem nie ma ich posta.

@Valeriane - autorka - budowniczy. Umie nie tylko stworzyć precyzyjny plan obiektu, ale przede wszystkim udaje jej się zbudować postać z krwi i kości, która nie jest pustym, papierowym ludkiem, który ginie w tłumie, sypiąc jakieś drewniane teksty. Tom, który zawitał do "Bunkra" wniósł ze sobą nie tylko zaopatrzenie, ale też swoją historię. Ciągle zadaję sobie pytanie: "co by było, gdyby..." i żałuję, że nie poznam odpowiedzi. 

@Labano - autorka z potencjałem i diamencik, który zdecydowanie warto oszlifować. Evelyn, która pojawiła się w "Bunkrze" bardzo mnie intrygowała i to wcale nie dlatego, że była ideałem kobiety mojej postaci. /static/img/forum/smilies/tongue.png W literkach @Labano jest to "coś", co sprawia, że jej posty czyta się z przyjemnością i czeka się, aż odkryje więcej kart, żeby lepiej móc poznać jej postacie. Liczę, że nie zabraknie ku temu okazji! /static/img/forum/smilies/smile.png

@Nataasia - autorka, która w "Red-handed" pobiła mnie w szybkości i ilości dodawania postów, więc za to zdecydowanie dostaje ode mnie cukierka. /static/img/forum/smilies/wink.png Jest mocno zaangażowana w wątek i konsekwentnie prowadzi postać. Widać, słychać i czuć, że lubi pisać i sprawia jej to przyjemność. /static/img/forum/smilies/smile.png

@Einsamkeit - autorka, która nie musiała używać chińskiego tasaka, żeby rozłożyć mnie na łopatki. Jej postać w "Co się tu odkremówkowało!?" sprawiła, że miałam niejednokrotnie opluty monitor. Znakomita pisarka, zdecydowanie z wyższej półki. Umie w śmieszki, w poważne fantastyki, gra na nosie stereotypom. Mam nadzieję, że będzie mieć jeszcze okazję do pilnowania niejednej kolejki. /static/img/forum/smilies/wink.png

@Okinkow - cholernie zdolny LEŃ. Jeden z nielicznych piszących na Eldce facetów. ZDOLNYCH facetów. Tony, postać stworzona przez tego autora do "Roommates", od początku mnie intrygował i byłam ciekawa, co wyrośnie z tego ziółka. Widać było, że @Okinkow czuje to, co pisze, bawi się odgrywaniem roli tego wkurzającego dziada, a przy tym jest w tym naprawdę dobry. Nie wiem na ile problemy z dodawaniem postów sprawiły, że gdzieś podział się jego zapał, a na ile lubił jak się sępiło od niego posty. /static/img/forum/smilies/wink.png Żałuję, że finalnie jest ich tak mało i uważam, że to wielka strata.

Zastanawiam się, czy nie dodać, że to tylko pierwsza część moich komentarzy o autorach i ich twórczości, bo gdybym chciała opisać każdego, z kim pisałam (nie wspominając o autorach, których grupówki czytałam!!!) i chociaż jednym zdaniem coś o nim powiedzieć, to ten post byłby dziesięć razy dłuższy (co uświadomiłam sobie dopiero robiąc tę krótką listę!). /static/img/forum/smilies/tongue.png

Opowiadania, o których wspominałam w poście:

"Bunkier" - //www.eldarya.pl/forum/t968,1-bunkier-postapo-mieszane-obyczaj-romans-wieloosobowe.htm
"Wiatr w żagle"- //www.eldarya.pl/forum/t820,1-wiatr-w-%C5%BCagle-baba-na-pok%C5%82adzie-piraci-wieloosobowe-mieszane.htm
"Zmieniacz Czasu"- //www.eldarya.pl/forum/t1196,1-zmieniacz-czasu-hp-romans-przygoda-2os-bn.htm
"Stażystki" - //www.eldarya.pl/forum/t1263,1-sta%C5%BCystki-mystic-messenger-romans-komedia-10-os.htm
"Ekspedycja MGN330" - //www.eldarya.pl/forum/t1489,1-ekspedycja-mgn330-postapo-obyczaj-hetero-3os-brak-naboru.htm
"Co tu się odkremówkowało!?"- //www.eldarya.pl/forum/t2207,1-co-tu-si%C4%99-odkrem%C3%B3wkowa%C5%82o-4-7-os-komedia-nab%C3%B3r.htm
"Live fast, die young" - //www.eldarya.pl/forum/t1576,1-live-fast-die-young-mafia-romans-akcja-3os.htm
"Roommates" - //www.eldarya.pl/forum/t2139,1-roommates-komedia-obyczaj-romans-studenci-6os.htm
"Red-handed" - //www.eldarya.pl/forum/t2298,1-red-handed-2os-hetero-obyczaj-bn.htm

Ostatnio zmieniony przez Okamgnienie (10-02-2018 o 05h21)

#12 19-01-2018 o 19h46

Straż Obsydianu
Dajmona
Akolita Sylfy
Dajmona
...

Chciałabym podziękować całej ekipie opowiadania "Bunkier", która od samego początku istnienia Opowiadań Grupowych była drugim pod względem liczby osób, postów ale przede wszystkim popularności opowiadaniem.
  Szkoda, że tajemnica jaką teraz wyjawię pojawia się tu dopiero po tym, jak opowiadanie znalazło się w Archiwum. Otóż czytała Was prawie cała ekipa Monster Hunters.
  Na początku było to coś na zasadzie zdrowej konkurencji, motywowałyśmy się wzajemnie do podbijania własnych wątków. Ale potem zaczęły się "ciche podglądacze" ( ͡° ͜ʖ ͡°) trochę Wam wyświetleń nabiłyśmy. Czytałysmy i dyskutowałyśmy co tam się u Was dzieje, wiedziałyśmy o drrramach i wzniosłych momentach.

W imieniu opowiadania Monster Hunters kłaniam się Wam i szczerze ubolewam, że Was tracimy. Bez Was będzie pusto w OG ♥

https://static.tumblr.com/xjnoqd7/F0Am9w1mx/tumblr_m9t9hct5gy1rxwa6lo1_500.gif

#13 13-02-2018 o 23h13

Straż Cienia
Lashanti
Szeregowiec
Lashanti
...

Hej, hej!

Przyszłam tu mając na celu posłodzić załodze OG zwanym Bez Pamięci, w którym sama biorę udział i napisać jak wspaniale nasza ekipa wydobywa cechy stworzonych postaci nadając im pełni życia oraz oryginalności.

OTO LINK:

Bez Pamięci

Słodzenie czas zacząć:

@Chitaru - Jest ona założycielką, jak i autorką tego wspaniałego OG. Pomysł na fabułę był prosty, lecz genialny oraz jestem jej bardzo wdzięczna, że dzięki niej mogłam poznać wiele świetnych osób. Postać Zoe prowadzona przez Chi jest ogólnie takim troszkę naszym czarnym jokerem OG. Szczerze uważam, że trudno jest prowadzić postać niezbyt lubianą przez inne postacie, jednakże równocześnie bardzo realistyczną. (No może pomijając wszelkie topienie się w basenach.) + dzięki niej było mi łatwiej ukształtować własną postać dokładnie tak jak planowałam. Największą cechą charakterystyczną Zoe jest bardzo duża zmienność.  W jednej minucie potrafi być bardzo wesoła, zła, smutna, poirytowana etc. Najprawdopodobniej miała więcej przemian charakteru niż jakakolwiek inna postać w BP. Gdyby nie ona dynamika grupy mogłaby całkowicie inaczej wyglądać, lecz dzięki niej pozostała żywsza. Także Chi świetnie przedstawia jej rozterki oraz wahadła nastrojów.

PS - Bez postaci Chi moja własna nie mogłaby ukształtować swojego obecnego charakteru! Jestem jej naprawdę za to wdzięczna.

@Aryla - Kolejna wspaniała osoba w BP, jak i najlepsza złodziejka gofrów!  Lily - czyli postać prowadzona przez Arylę jest najbardziej zachowującą się naturalnie postacią w takim rodzaju sytuacji. Ary świetnie ukazała balans charakteru dziewczyny, jak i jej reakcje na specyficzne wydarzenia. Najbardziej naturalność Lily można było zauważyć na samym początku OG podczas interakcji z dr Kate White lub chociażby z Adamem. Uważam, że naprawdę ciężko jest przedstawić w takim typu OG naturalnie postać, a Ary się to udało. Jestem bardzo zainteresowana w jaki sposób charakter Lily się później rozwinie, bo moim zdaniem świetnie przedstawia naturalne zachowanie osoby w takiej sytuacji jak wymazanie wspomnień!

@Hidney - Nasz stróż prawa na forum Eldaryi, choć niezwykle sympatyczny anioł stróż! No to jedziemy dalej z moimi opiniami na temat postaci, Hid. Avenity jest dla mnie bardzo uczuciową postacią i łatwość z jaką można zrozumieć jej uczucia są naprawdę jednym z najlepszych aspektów BP. Przywiązanie Ave do Alexa, pomimo krótkiego czasu spędzonego razem jest jak najbardziej zrozumiałe biorąc pod uwagę okoliczności ich pierwszych interakcji, jednak i bez jego towarzystwa Ave jest ciekawą postacią.  Pragnę zaznaczyć, że Ave jest jedną z nielicznych postaci, która zaczęła już używać nieszkodliwych kłamstw, żeby ukryć swoje uczucia.  Uważam, iż to ciekawy kierunek rozwinięcia jej postaci, jak i walka z uzależnieniem(podobnie jak u Alexa) lub poddanie się mu całkowicie może wpłynąć na przyszłość postaci Ave. Nie mogę się doczekać, aż Hid rozwinie ją bardziej. ^^

@Neyu - Moja discordowa waifu! No to teraz rozpiszę się w temacie naszej uroczej flecistki. U Mei chyba najbardziej główną cechą jest neutralność oraz obojętność w stosunku do większości postaci. Jest trochę taką szarą myszką grupy oraz większość kojarzy ją z delikatną panienką w opałach, co nie jest do końca prawdą, bo może się czuć przygnębiona lub zła i pokazać kły w najmniej niespodziewanym momencie. Dobrym przykładem neutralności Mei jest reakcja na sytuację z fortepianem stworzoną przez Neva.  Normalna osoba już by go dawno wykopała na księżyc, a ona wzruszyła na to ramionami. Chociaż nie była zbyt szczęśliwa po tej sytuacji to bycie neutralnym w ocenie innych jest naprawdę potrzebne, w niektórych sytuacjach.  (Jednak ze względu na to nie shipuję jej z Nevem w innej postaci niż relacji przyjacielskiej. Mam swoje powody.) Jednakże postać Mei osobiście lubię. Chciałabym mieć taką słodką siostrzyczkę podobną do niej. ^^

@Charo - Charo nasza ukochana maniaczka różowych włosów!(Mój kiepski żart. xD) Aurora czyli postać, którą prowadzi ma bardzo ładne imię oznaczające jutrzenkę! Szkoda tylko, że życie różowej w żadnym stopniu jej nie przypominało. Co do Aurory to sama jej historia jest klasycznym przykładem wykorzystania przez perfidną osobę, którą kochała. Uwielbiałam wstawki dotyczące jej przeszłości z Pam, jak i dygoczące na przemian u niej emocje po wymazaniu pamięci w pierwszych interakcjach różowowłosej. Przedstawienie historii panienki w realistyczny sposób kupił moje serce i  Morris powinna znaleźć szczęście z kimś bardziej godnym jej uwagi.

@Hayal - Naszą kochaną Hayal miałam okazję poznać przed jej wstąpieniem do BP poprzez Karczmę i nie żałuję! Ona j-e-s-t świetna. Nie zapominając o tym, że postać Evy znacznie wyróżnia się na tle innych pań. ^^ Eva jak już wcześniej pisałam znacznie się wyróżnia na tle pań pod wieloma względami i dodała ona powiewu świeżości pośród postaci damskich jeżeli chodzi o wygląd. Temat niedowagi oraz zazdrość co do figur innych pań jest świetnie przedstawiona przez Hayal. Uwielbiam czytać o problemach Evy z tego względu i przemyślenia na ich temat.  Och, no i swoim pojawieniem oraz tekstem o czekodżemie wymiotłaby z łatwością każdą imprezę. Sprawiła, że wątek "Evy" u postaci Airi jest ciekawszym przez samo nadanie tego imienia dla własnej postaci. Chciałabym w przyszłości zobaczyć więcej interakcji pomiędzy nią i Adamem z tego powodu.

@Deny - Najlepsza intrygantka na świecie jeżeli chodzi o namieszaniu w wątkach miłosnych OG, a jednocześnie niewinna duszyczka! Larina nie miała jeszcze interakcji z nikim innym oprócz Alexa, lecz myślę, że jej niezdecydowanie oraz wahanie jakie decyzje podjąć następnie idealnie przedstawiają jej rozterki, jak i lekką nieufność do tego wszystkiego z odpowiednim dystansem. Jestem również ciekawa jak jej wyjdzie obrona przed kochaniem kogoś innego oraz docenieniem własnej wartości, ponieważ widać, że ma ona pełno kompleksów, co jest bardzo ludzkie. Poczucie humoru też ma oraz zdolność do tworzenia niezręcznych sytuacji, tak jak Zoe, jednakże w inny sposób. To też czyni ją ciekawą postacią. Także Deny mieszaj dalej bez żadnego zawahania! ^^

@Missayaki - Niezapomniana legenda BP, która swą skromną osobą rozpoczęła kult jajecznicy! Co do Nathana wszyscy chyba go kojarzą najbardziej z jajecznicą, lecz w mojej opinii na początku OG był jedną z najmilszych postaci, a szczególnie dla Zoe. Nie liczę tutaj Alexa i Lily oni byli zajęci sobą podczas "wielkiej kłótni Zoe i Adama xD."To on ją uratował pierwszego dnia, więc szkoda, że Misayaki się często nie udziela.  Bo łatwo być z początku dla kogoś miłym, a potem go skreślić, lecz Nathan tego nie zrobił. On próbował wszystkich uspokoić i włączyć Zoe do towarzystwa. To jest naprawdę godne podziwu. (Plus byłabym ciekawa jakby wyglądała jego interakcja z Nevem skoro oboje pochodzą z Anglii, gdzie Nev raczej jest z biedniejszych stron, a Nathan mimo odcinania się od innych zapewne miał trochę lepsze warunki zamieszkania.)

@Airi - Airi jest moją wspólniczką w chronieniu postaci Mei, jak i przyszłych zbrodni! (Nieważne czy tego pragnie, czy nie.) Postać Adama jest trochę dla mnie jak wahadło. Nie wiadomo czym ciebie zaskoczy. Pierwszego dnia darł koty z Zoe, a następnego ją pocieszał. Jest trochę jak bardziej naiwne dziecko, co w sumie pasuje również w takiej sytuacji jak wymazanie pamięci. Chociaż niby jest towarzyski, lecz pozostaje pytanie jaki byłby gdyby poznał swoją przeszłość? To również robi go ciekawą postacią. A przynajmniej w mych oczach.

@Valeriane - Prowadzi postać najlepszego ratownika przes tonięciem... Jak i również łamacza kobiecych serc(chyba). xD  Słodzenie dla Val czas zacząć! Także uważam, że Alex jest najbardziej naturalny z panów, choć jego głównym plusem jest na pewno pewność siebie. Do dzisiaj pamiętam jak jego pierwszym słowami do Zoe było: "Jesteś Ładna". xD I zrobił to bez największego zastanowienia. Oczywiście uwielbiam go też razem z Ave, jednak to co najbardziej mi się w nim podoba jest jego "luzackie" podejście jak na razie. Mam nadzieję, że nie tylko pewnością siebie mnie zaskoczy. ^^

@Chocolate - Osóbka, która prowadzi postać najlepszego terminatora pod słońcem! (wg. opinii mojej własnej postaci, a nie mojej. xD) Jay co do niego to chyba najbardziej mnie korci poznać jego przeszłość. Uwielbiałam wątek z "Bezimiennym" było to w pewnym stopniu ciekawe zobaczyć scenariusz, gdzie postać nie dostała listu. Lubię też rozmyślania Jaya o postaciach, no i to, że bez wahania coś ukradł. Wbrew pozorom jest ciekawie czytać o takich akcjach. Postacie straciły pamięć, więc ich morale oraz rzeczy, które uważają za słuszne się różnią i to główny powód dla jakiego postać Jaya jest ciekawa.

@Senira - Osóbka, która prowadzi postać, która również potrafi grać na instrumentach, tak dobrze jak z kobiecymi sercami. Oto Seniraaa! Michael wypełnił pustkę zostawioną w OG przez Nathana. Jego przeszłość jest trochę podobna do przeszłości Lariny i ogółem jest idealnym przykładem miłej postaci po wymazaniu pamięci. Jednakże uważam, że ma on ogromny potencjał jeżeli chodzi o bycie "bezinteresowną pomocą" dla naszej całej grupy. Dobrym przykładem jest jak poprosił zakompleksioną Evę do tańca na balu.  Jedyne co może zmieniłoby mój pogląd na jego postać to prawdopodobnie przypomnienie sobie przez niego własnej przeszłości. To byłoby również ciekawe jakbyśmy zobaczyli miłą stronę Micheala walczącą z tą mniej przyjemną częścią jego osobowości.

WNIOSEK by @Lashanti: I weź tu miej jedną ulubioną postać w BP. Wszystkie uwielbiam tak samo oraz darzę wielką sympatią. Oczywiście nasza załoga też jest świetna, więc jest to jedno z tych OG, w którym udzielanie się sprawia mi przyjemność oraz tak naprawdę nie widzę BP bez wszystkich tych postaci. Każda ma coś unikalnego czego inna nie posiada.

Nie byłabym sobą gdybym również nie wspomniała o załodze OG W drodze ku marzeniom. Całokształt będzie trochę okrojony, lecz w porównaniu do BP moje słodzenie jest bardziej honorowym wspomnieniem i wrócę do ich chwalenia później, gdy zapełnimy nasze OG większą ilością stron!

@Neyu(po raz drugi), @Luscina, @Nieve, @Aghatalist, @Nozomu, @MiddieTheHuman, @Rairu, @Saraid, @Urwena

Wiedzcie, że was też wielbię i jeszcze nadejdzie Wasz czas CHWAŁY!

~~ Wasza Katastrofa Painta i Mistrzyni Trollingu Lashanti ~~

Ostatnio zmieniony przez Lashanti (26-02-2018 o 20h23)

#14 25-02-2018 o 23h31

Straż Cienia
Hayal
Pokonała Dahu
Hayal
...

Zainspirowana poprzednim wpisem, postanowiłam znów tu zajrzeć, tym bardziej, że od mojej pierwszej opinii mineło sporo czasu i żadne z wspominanych opowiadań już nie istnieje - niestety!
Aktualnie, poza opkami, w których sama biorę udział, czytam na bieżąco trzy. Wyrazy uznania układam chronologicznie /static/img/forum/smilies/smile.png

1) Lost cause
Losy Lany i Matta śledzę od samego początku, zaczęłam ze względu na obecność uniwersum HP, którego fanką jestem od zbyt dawna, by o tym mówić ^^ A potem wciągnęła mnie fabuła, pełna zwrotów akcji, dram i ciekawych postaci pobocznych. Co do głównych bohaterów, chemia między nimi jest widoczna praktycznie od pierwszych postów. Uwielbiam to, w jaki sposób @Valeriane prowadzi swoich Panów, umiejętnie, spójnie, psychologicznie trafnie, z doskonale oddanymi wieloznacznościami osobowości. Matt jest interesujący nie tylko ze względu na bycie uroczym draniem, ale też gościem o skomplikowanej przeszłości, z mroczną częścią duszy i wewnętrznymi konfliktami. Lana w wykonaniu @Charo jest jego idealnym dopełnieniem, to dziewczyna z krwi i kości, nietrudno wczuć się w walkę z własnymi uczuciami, którą musi podjąć.
Warto zajrzeć do tego opowiadania, choć ostatnio jest w nim cicho /static/img/forum/smilies/wink.png

2) Far too close
Jestem fanką twórczości @Aeriss, więc kiedy zobaczyłam jej nowe opowiadanie, było oczywiste, że zacznę je czytać, choć nie jestem z kolei wielbicielką boys love. Mogę z czystym sumieniem zapewnić: nie trzeba lubić tych klimatów, by wciągnąć się w opowiadanie. Jego plusem jest przede wszystkim ciekawy pomysł na konfrontację fikcyjnej i realnej relacji postaci, pokazanie tego, jak się ona rozwija na obu tych płaszczyznach, przyjmując rozmaite, czasem skrajne kierunki. Bardzo to wdzięczne, dla tak utalentowanych autorek, pole do popisu, jeśli chodzi o zaprezentowanie postaci. Lucas w wykonaniu @Aeriss jest wrażliwy, czasem neurotyczny, denerwujący, a jednocześnie bardzo realny w swoim poszukiwaniu uczucia, codziennych rozterkach i decyzjach, nie zawsze dobrych. Podoba mi się zarówno przedstawienie jego problemów z rówieśnikami oraz rodziną z powodu orientacji, jak to, w jaki sposób @Parrie opisuje unikanie tzw coming outu przez Leo. Jej postać to absolutny majstersztyk, balansowanie pomiędzy dwiema tożsamościami, rozdarcie między własnym ,,ja" a uczuciami względem rodziny, między ojciem a bratem, internetowym uczuciem a koniecznością ujawnienia się jako homoseksualista... Skomplikowany ten Leonhard /static/img/forum/smilies/wink.png Zwłaszcza w rozmowach na czacie pomiędzy nim a Madem-Lucasem, można obserwować jak jednocześnie prowokuje i wycofuje się, współ-budując jednocześnie atmosferę opowiadania, powiedziałabym - intymną? To chyba dobre słowo;)

3) Niebezpieczna gra
Opowiadanie zaczełam czytać ze względu na autorki, poniekąd mi znane z różnych źródeł (^^). Zwróciło moją uwagę to, że do pozornie prostego konceptu zestawienia Ślizgona z dziewczyną niemagicznej krwi w sytuacji, gdzie muszą współpracować, dodano wątek handlu nielegalnymi substancjami. Motyw zemsty pozwala sądzić, że nie tylko gorący nauczyciel eliksirów jest tu czarnym charakterem, ale i skromna praktykantka ujawni wkrótce diabełka w sobie /static/img/forum/smilies/wink.png Opowiadanie dopiero wystartowało, ale widać, że tak właśnie będzie, bo już teraz Anna prowadzona przez @Hidney pokazuje charakterek. Ciekawa z niej osóbka, niepewna, ale i zdeterminowana, pod racjonalizmem i skupieniem na celu kryjąca gdzieś w środku romantyczną duszę. @Hidney, podobnie jak w innych swoich opowiadaniach, tworzy postacie, której wydają się bardzo bliskie, może dlatego, że są niezwykle realne w opisywanych emocjach. Polubiłam i tę, kolejną z jej dziewcząt, będę trzymać za nią kciuki w starciach z dżentelmenem-niedżentelmenem Jerem /static/img/forum/smilies/wink.png
Co do postaci męskiej - @Charo w rolach bad-boyów jest absolutną mistrzynią, a przy jej postach nie sposób się choćby nie uśmiechnąć. Pisze tak, jakby miała guzik uruchamiający myślenie penisem, w taki typowy, uroczo-niegrzeczny sposób. A jednocześnie, po ostatnim poście widać, że Jer ma środku coś więcej, coś, co nie do końca sam akceptuje, i kto wie, może ta inna strona osobowości będzie coraz bardziej wychodziła na światło dziennie pod wpływem Anny. Liczę na to /static/img/forum/smilies/wink.png

Uff, na koniec, szepnę słówko o Bez pamięci, czując się poniekąd usprawiedliwiona, bo zanim zaczęłam się tam udzielać, byłam wierną czytelniczką tego opowiadania, również w poprzedniej wersji. Nie będę opisywać każdego, bo to doskonale zrobiła @Lashanti (<3), wymienię dwie postacie, które według mnie zasługują na szczególną uwagę, jeden chłopiec i jedna dziewczynka, by było sprawiedliwie.

Jay prowadzony przez @Chocolate - mogłabym założyć sobie folder o nazwie ,,Faceci Cho", tak inspirujący jest każdy z jej bohaterów, z którym mam do czynienia, a podczytuję ją czasem gdzieniegdzie /static/img/forum/smilies/smile.png Dała sobie ogromny potencjał do rozwoju postaci tworząc jej morderczo-psychopatyczny background, może dlatego Jay wydaje się taki... niepokojący. Jego niebanalne przemyślenia, sposób widzenia świata, piękny język postów, idealnie wpisują się w opowiadanie, jednocześnie wyróżniając przez unikalny styl autorki.

Lily w wykonaniu @Aryli - zarówno w obecnej wersji, jak poprzedniej, według mnie najlepiej skonstruowana historia postaci, pogrążonej przed utratą pamięci w żałobie po utracie bliźniaczki. Jest poruszająca, ale nieprzesadzona, wyważona w swojej lekkiej nutce mroku i depresyjności, jak cała zresztą obecność Lily w opowiadaniu. Jej przemyślenia pokazują, że autorka naprawdę stara się wczuć w sytuację osoby, która dopiero co poddała się zabiegowi wymazania pamięci, a to, jak wiem z doświadczenia, jest bardzo trudne. Czekam na kolejne posty i to, co będzie dalej z Lily, jej wspomnieniami, ale też przyszłością, odnalezieniem się w grupie.

Na koniec dodam, że na ogromne uznanie zasługuje prowadząca BP @Chitaru, która ma do ogarnięcia całkiem sporą gromadkę /static/img/forum/smilies/wink.png Cieszę się, że dołączyłam do tego świetnie piszącego grona, z tego miejsca zatem aprecjacje również dla: @Airi, @Charo, @Deny, @Hidney, @Lashanti, @Missayaki, @Neyu, @Seniry, @Valeriane. Robicie świetną robotę, dzięki Wam miło zarówno to opowiadanie czytać, jak w nim pisać /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Hayal (27-02-2018 o 10h12)

https://i.imgur.com/bne8BcV.gif

#15 15-09-2018 o 23h48

Straż Lśniąca
Hidney
Zbieg Okoliczności
Hidney
...

Link do opowiadania.

Jako, iż "Bez pamięci" teraz już oficjalnie dobiegło końca, nie mogłabym pozostawić tego opowiadania bez jakiegoś komentarza. ^^

To było pierwsze OG, które przypomniało mi wspaniałość tej konkretnej formy zabawy, znanej mi już z PBFów, jaką jest wspólne tworzenie historii. Pamiętam, że długo wahałam się nad dołączeniem, lecz w końcu, za namową znajomych ( /static/img/forum/smilies/wink.png ), zdecydowałam się na udział i... To była naprawdę dobra decyzja. c:
Przede wszystkim kocham to OG za to, jak bardzo pozwoliło mi się rozwinąć. Pamiętam, że naprawdę czułam tę historię, uczestniczyłam w niej całą sobą - gdy zasiadałam do pisania, to posty właściwie same wypływały spod moich rąk. Taka sytuacja rzadko kiedy ma u mnie miejsce, a tu... tu było inaczej. I zawdzięczam to jedynemu w swoim rodzaju klimatowi opowiadania oraz niezwykle kreatywnym współautorkom, za którymi na pewno będę tęsknić (i za wspólnym knuciem na discordzie oczywiście ^^).

Dziękuję Wam bardzo, przeżyliśmy mnóstwo miłych, naprawdę fajnych chwil. c:

EVERYTHING   YOU   HAVE   EVER   FELT,   EVERYTHING   YOU’VE   BURIED…   FORGET   THE   BOTTLE.   
LET   YOUR   CHAOS
                                                         ▼                                                                E X P L O D E .

https://i.imgur.com/oeVwyl8.gif https://i.imgur.com/NzKbNqJ.gif

#16 15-12-2019 o 00h19

Straż Obsydianu
AidaThorsen
Piechur Straży
AidaThorsen
...

Jako, że miałam zaszczyt napisać ostatni post w Monster Hunters, chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to og zapisało się na kartach historii tego wątku jako najdłużej prowadzone og. Pomimo wzlotów i upadków wciąż pozostaje mi bliskie sercu i będzie mi go mimo wszystko cholernie brakować <3

https://i.pinimg.com/564x/24/25/d9/2425d94b0665a40f210fb25745bb359f.jpg

#17 06-01-2020 o 14h31

Straż Obsydianu
Eowyn
Młody rekrut
Eowyn
...

Gdy tylko weszłam do opowiadania  "I've seen you somewhere, dude" [Psycho Pass, kryminał, mieszane] (link) , wiedziałam, że napiszę o jego autorkach, choć kilka miłych słów prosto z serca. Są to cudowne osoby, z ogromnym talentem. Nie wszędzie czytam wszystkie posty, zazwyczaj tylko te, potrzebne mi do dalszych kroków. W tym opowiadaniu lektura każdego dostarczała mi niesamowitej przyjemności. Wymienię je tutaj i podziękuję im za wspólnie spędzony czas. Najlepiej otóż pamięta się te lepsze chwile. Niezapomniane jest również to, że każdy, o ile miał pomysł, mógł decydować o tym, co się wydarzy. I mimo mojego odejścia z opowiadania, chciałam pozostawić to na przyszłość.
Primo. Liść, którą znam już od dłuższego czasu i to jej zawierzam większość moich projektów. Z każdą postacią chce spróbować czegoś nowego. Zmienia również swój styl i czas, co nie zawsze mi się podoba, lecz podziwiam to odejście od schematów, które były dobre, by wejść w nieznane. A jej postacie są słodkie, psychopatyczne i wyróżniające się. Tak było z Chisuke Himura, który był dla mnie czymś nowym i ciekawym. Bardzo mocno się przygotowała do tworzenia tej postaci i świetnie wykorzystała dawno zdobytą wiedzę.
Secundo. Acerola, również ją znam i zawsze miło mi się z nią pisze. Tym razem stworzyła dwie nietuzinkowe postacie. Jedną z nich byłam zachwycona i chciałam widzieć, jak się rozwija, i mieć z nią więcej interakcji. Był to Ebisu, kochana krewetka. Ma on wiele potencjału, a sama miała sporo zabawy z jego kreowaniem. Każda z jej postaci jest różna i z zapartym tchem czytam jej artystyczne posty. Niech trwa na forach jak najdłużej, bo naprawdę dobrze jej to wychodzi. Odpowiadała ona również za większość wspaniałych memów.
Tertio Doc. Współautorka tego wątku. Naprawdę gratuluję jej odwagi, gdyż temat nie jest dla wielu zachwycający. Gdy tylko zobaczyłam, że jest tworzony na podstawie Psycho Pass, weszłam w to w ciemno, sądząc, że pozostanę jak najdłużej. Świetnie sprawowała swoją rolę, wymyślając razem fabułę, akcję w której znajdowały się nasze postacie. To co pisze jest sztuką, niesamowicie prowadzi narrację i opisuje świat przedstawiony. Czytałam z zapartym tchem i chciałam więcej. Sama w sobie jest też miłą osobą, z którą chce się brnąć w to dalej.
Quatro Morenn. Znam ją trochę mniej, jednak pamiętałam, że uczestniczyłyśmy w dwóch lub kilku projektach. Długi czas myślałam, że Yaichiro to kobieta, szybko, jednak zrozumiałam swój błąd, spowodowany złym skojarzeniem imienia. Była to postać ciekawa, nie miałyśmy zbyt rozbudowanych relacji, miło się jednak patrzyło na hawajską koszulę postaci i wiele śmiesznych sytuacji z tego wynikających, nawet jeśli odbywały się one na priv.
Quinto Noku. Tak jak ja tego nie potrafiłam, tak ona wykorzystała wygląd, który podoba mi się od dłuższego czasu i płynnie prowadziła postać Hibiki Ito. Ma ona rozbudowaną historię postaci, która starała się być kimś innym, by mogła w końcu przestać udawać i być po prostu sobą. Wielka szkoda, że nie mogę więcej z nią współpracować.
Sexto Methrylis. Muszę przyznać, że jej styl jest przyjemny dla oka i ma zdolność opisywania otoczenia postaci. Prowadzi opowiadanie żelazną ręką. Mało kto jest w stanie sobie z tym poradzić. Podziwiam ją za to i szanuję. Nie mogę również powiedzieć, że jej postać szaro wyglądała na tle innych. Ayuzawa świetnie wpisuje się w klimat opowiadania.
Septimo Sojowa. Bardzo przyjemna użytkowniczka. Bardzo szczegółowo opisała swoją postać, Keiko Kabayashi. Idealnie odgrywała ona swoją rolę, panienki z dobrego domu, robiącą na złość swojej rodzinie. Życzę jej więcej tak udanych postaci, bo lektura tego była przednia. Skomplikowana, jednak przy chęci zrozumienia charakteru, Keiko, do wykonania i cieszenia się z nowych doznań.

Każda z postaci przedstawiała coś innego, miała własne motywy, to co dawało im satysfakcję, dążenia, chęć trwania przy życiu.
W tym wszystkim moja postać, Sakabe Ryuichi, czuła się zagubiona i chciała dorównać swoim współpracownikom. Ostatecznie, jednak spełnił swoją misję. Może kiedyś wystąpi w całkiem nowym wcieleniu, bardziej pewny siebie i uwodzicielskim.
Wszystkim z wymienionej siódemki życzę wiele sukcesów, dalszego prowadzenia akcji, najlepszego, a także spotkania się w znacznie przystępniejszych okolicznościach. ^^

Ostatnio zmieniony przez Eowyn (06-01-2020 o 14h37)

https://i.pinimg.com/originals/41/d7/e3/41d7e3f2332623a754e236b1193ecf3c.gif

Strony : 1