Forum

Strony : 1

#1 25-05-2021 o 20h06

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Panie, Panowie, Potwory.

Od pewnej chwili popełniam tatuaże. 
Podróży, tej nigdy nie zaczęłabym bez mojego Lubego. Spontanicznie, ale skutecznie zasiał we mnie odwagę, by spróbować. I wiecie co...? Naprawdę mnie to cieszy, nawet w przytłaczającej świadomości, jak wiele jeszcze muszę się nauczyć.
Tatuaże to jednak zawsze- zabarwiona tuszem- rana. Warto o tym pamiętać. W związku z tym, wszystkie prace nie tylko wrzucę w spoiler, ze względu na ich wielkość i regulamin forum.
Spoiler będzie opatrzony komentarzem - projekt, trudny temat, opuchlizna, krew, osocze.


Ten wątek chciałam poświęcić właśnie na dziary- na różnym etapie ich wykonania - projektu, pierwszej wersji, poprawek, ew. ćwiczeń na sztucznej skórze... W ten sposób może przybliżę Wam moją podróż w tym temacie.
/static/img/forum/smilies/smile.png

Zacznę od ćwiczeń. To w ogóle długa historia, którą brutalnie skrócę - sztuczna skóra to arkusz gumiastej, dość sztywnej materii. Szczerze, to wiele z niej "sztucznej", wiele mniej "skóry", mówiąc żartobliwie. Dobrze sobie na niej sprawdzić, czy umiesz trzymać maszynkę, jakie masz tempo, czego spodziewać się po danych igłach... Jednak podróż na świńską nóżkę i wreszcie - na prawdziwą skórę, mocno otworzyła mi oczy w tym temacie.
Oczywiście, mnóstwo osób popełnia na takiej arcydzieła- zazdroszczę. Praktyka pokazuje jednak, że żywa, ruszająca się, pełna różmnych krzywizn skóra, po której nie można przesunąć X razy maszynką... to inna historia /static/img/forum/smilies/smile.png
https://i.ibb.co/HHdS3z2/pobrane.jpg

bezpiecznie, tylko maszynka /static/img/forum/smilies/wink.png


https://i.ibb.co/HHdS3z2/pobrane.jpg

bezpiecznie, ćwiczenia na sztucznej skórze



Tatuaże na skórze.

panna golonka i wzór z internetu. Surowe mięso.


https://i.ibb.co/HHdS3z2/pobrane.jpg

Pierwszy tatuaż na żywej skórze. Opuchlizna. Nadal czeka na poprawkę.



Boruta, udo.



Ciupaska v.1. Opuchlizna.



Ciupaska v.2. Wygojona.



Ognisko v.1. Osocze, podbarwione krwią. Folia.



Puzzle. Bezpiecznie /static/img/forum/smilies/wink.png



Witness me! Czyli Immortal Joe /static/img/forum/smilies/wink.png. Opuchlizna.



Powój polny. Po sesji 1 i 2. Opuchlizna.



Słońce. Opuchlizna.


https://i.ibb.co/HHdS3z2/pobrane.jpg
Projekty

projekt na pierwszą skórę, przed zmianami


takietam inktober, czeka na przygarnięcie

Offline

#2 25-05-2021 o 20h33

Straż Obsydianu
Alienne
Strażniczka na Szkoleniu
Alienne
...
Wiadomości: 153

Obejrzałam wszystko :) Absolutnie nic mnie nie rusza, a golonkę uważam za uroczą, ale w pełni rozumiem Twoje obawy i oznaczanie zdjęć. *kciuk w górę*

Tatuaże - coś, co zawsze podziwiałam (i skrycie marzyłam o feniksie na całe plecy, ale tego marzenia raczej nie zrealizuję). Oglądałam też kiedyś namiętnie Miami Ink. Nigdy jednak nie widziałam, jak tak naprawdę stawia się pierwsze kroki w tym zawodzie oraz jak to wygląda od kuchni (Miami Ink nie liczę, to tylko show, w którym wszystko jest idealne). Bardzo Cię podziwiam za podjęcie się - i udźwignięcie - tak trudnego tematu. Masz zdolności plastyczne, co widać od razu, a wykorzystanie ich w tworzeniu rysunku na żywym materiale za pomocą maszynki... naprawdę, naprawdę szacun.
Będę tu wpadać za każdym razem, jak zamieścisz coś nowego.

Powodzenia! :)


https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/764e3f0c-4df5-43d9-ab60-3e05139ef3ba/d1mv2bz-93b4f9e9-b8ff-4ff2-97a2-56ece2cccf98.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzc2NGUzZjBjLTRkZjUtNDNkOS1hYjYwLTNlMDUxMzllZjNiYVwvZDFtdjJiei05M2I0ZjllOS1iOGZmLTRmZjItOTdhMi01NmVjZTJjY2NmOTguZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.XpsjbvdZ-Mxsta0JlFEVgdodJ6u0I0kmcUJQtvht8TY

Offline

#3 25-05-2021 o 21h35

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Bardzo dziękuję /static/img/forum/smilies/smile.png
Przywykłam do rysunków na tablecie, gdzie technika jest jednak w stanie sporo błędów wybaczyć... W przeciwieństwie do tatuażu /static/img/forum/smilies/wink.png
Nie pracuję freehand'em, ale obecność kalki nie pomaga tak bardzo, jak może się wydawać. To naprawdę duża przygoda ^^

W międzyczasie popełniłam też pierwszy cover- nie jest jednak dokończony, pozatym, chyba zdjęcie jest... No, wątpliwej jakości xD na pewno wkrótce coś wstawię /static/img/forum/smilies/smile.png

Offline

#4 25-05-2021 o 21h38

Straż Obsydianu
Shairan
Szefowa Straży
Shairan
...
Wiadomości: 1 648

Cieszę się że założyłaś w końcu ten wątek!
Wiele razy w prywatnych rozmowach chwaliłam Cię za progres i tym razem też tak zrobię. Masz swój unikalny styl rysowania, co świetnie wykorzystujesz igłą. Od początku uwazam, że szło Ci świetnie, ale z każdym kolejnym projektem jest jeszcze lepiej /static/img/forum/smilies/wink.png naprawdę good job. I cieszę się, że pomogłam!



https://zapodaj.net/images/d9196e9874001.png

Offline

#5 25-05-2021 o 21h47

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Dziękuję, kochana jesteś /static/img/forum/smilies/wink.png wiem, że wiele przede mną. To co bardzo mnie cieszy, to że w zasadzie, pierwszy strach już za mną /static/img/forum/smilies/wink.png wiadomo, będą nowe wyzwania- miejsca, techniki, igły (no, kadridze)...
Ale na start bardzo stresowało mnie, by zachować maksymalne możliwe BHP. Efekt? Szwagierka mówi, że w niejednym studio nie widziała takich zabiegów xD

Better safe than sorry ^^

Offline

#6 29-05-2021 o 21h35

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Wreszcie mogę pokazać drugi element survivalowego rękawu. Tym razem pierwsze podejście do wypełnienia kolorowego /static/img/forum/smilies/smile.png
Paradoksalnie, sądziłam że kontur będę musiała poprawić, a jako jedyny tego nie wymagał...

bezpiecznie. Ognisko na biceps.

Ostatnio zmieniony przez Anatea (29-05-2021 o 21h36)

Offline

#7 07-06-2021 o 21h33

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

No cóż. Dziś z innej beczki.
Kto coś tworzy, wie, jak długa potrafi być ścieżka procesu twórczego. Jak wstępna wersja czegoś powoli, w swoim tempie, zmienia się i dojrzewa.
Od pewnego czasu przymierzałam się do tematu lisiej maski i kwiatów spider Lilly.
Także...
Jak ja strasznie "kocham" rysować kwiaty. O rany Boskie. Strasznie.
I generalnie od samego początku coś było nie tak. Lis nie jest lisi ;) kształt kwiatów przypominał rozjechane ośmiornice. Jak już sądziłam, że sytuacja jest opanowana... Pochrzaniły mi się warstwy dotyczące kwiatów, w dodatku spłaszczyłam je w jedną- dwie warstwy szkiców, jakieś wypełnienie. I nieświadomie zajęłam się czym innym- bo przecież inaczej ratowała bym nie crtl+z.
Jazda bez trzymanki xD poświęciłam na to tyle czasu, że postanowiłam pokazać to, nawet niedokończone.
Jak się uspokoję i odetchnę, pewnie kiedyś to poprawię, a jest co robić. Nie dość że kwiaty w zasadzie są do narysowania od startu, bo gdzieś zdechł pierwszy i kolejne plany, to wyglądają jak wyrwane z zupełnie innej kompozycji xD nie mówię tu nawet o dostosowaniu tego rysunku do konkretnych potrzeb projektu na jakąś, ponownie, konkretną wielkość.

W ramach żartu, wrzucę też jak to wyglądało na poziomie pierwszego pomysłu.
Jak ja strasznie "kocham" rysować kwiaty.

bezpiecznie. Projekt niedokończony, ale jestem chwilowo na niego obrażona



bezpiecznie. Projekt w pierwszej na poziomie v 000.1

Offline

#8 23-06-2021 o 20h26

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Pozwolę sobie wkleić tą samą informację, jaką dałam pierwszym poinformowanym na wyzwaniach...

Ekipa, skończyłam te głupie kwiaty, głupiego lisa, ło matko boszko eldaryowsko, jestem taka szczęśliwa... X'D nie będę do tego wracaćze dwa tygodnie. niecierpię rysować kwiatów X'DDDDD
żadnych więcej kwiatów, o nie... X'D

projekt bezpieczny. Po poprawce, plus pierwsza wersja kolorów.

Offline

#9 23-06-2021 o 21h42

Straż Obsydianu
kitsunexd
Strażniczka na Szkoleniu
kitsunexd
...
Wiadomości: 185

Również cieszę się, że powstał taki wątek. Powiem wprost. Masz fach w rękach. Jak na pierwsze podejścia to są dość bardzo udane. Faktycznie z kwiatami nie masz lekko, ale widać, że to kwiaty.

Ognisko na ręce pierwsza klasa. Wracając do kwiatów, myślałam, że będzie gorzej (ostatni szkic) - a tu masz naprawdę ładne i podobne do siebie kwiatki. Przyznam się szczerze, że na czarnobiałym szkicu widzę głowę obcego (jak mi się zasłonią uszy) a nie lisa. Natomiast na kolorowym już mi to maskę liska wygląda. I kolor robi tutaj naprawdę robotę.

Rozwijaj się, trenuj i nie poddawaj. Zajrzę co jakiś czas obejrzeć postępy. Kto wie, może się nie przyznam i przyjdę kiedyś po tatuu


https://zapodaj.net/images/09c92dea796c3.jpg

Offline

#10 23-06-2021 o 21h50

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Uważam, że to naprawdę świetne- właśnie kitsune przyszła popatrzeć na lisią maskę ^^
Mój wabik nie był subtelny, przyznaję, ale naprawdę cieszę się, że skończyłam ten etap pracy z tym artem.
Dziękuję za ciepłe słowa. Szczerze, nie mogę się doczekać, aż wejdą na skórę kolejne projekty.


Zapraszam, zapraszam- z uprzedzeniem i bez /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Anatea (23-06-2021 o 21h51)

Offline

#11 28-07-2021 o 07h54

Straż Obsydianu
Shairan
Szefowa Straży
Shairan
...
Wiadomości: 1 648

Piękny liseł, chociaż wiem, ile krwi i potu kosztował. Warto było!
Ja też się nie mogę doczekać kolejnych dzieł. Stworzyłaś ostatnio jakiś wzór, albo masz jakiś w zamyśle?



https://zapodaj.net/images/d9196e9874001.png

Offline

#12 13-11-2021 o 11h14

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

To po prawdzie nie jest projekt, ale kto wie, może po adaptacji ...?

Próba czegoś nowego... Kapryśne narzędzie, nie lubimy się. Ale może będzie to zmierzać do czegoś miłego?

Rozumiem czemu proponują ćwiczenie piórkiem jako preludium do maszynki.

Zdecydowanie wolę maszynkę.

#sathila_lunatic #mangadrawing #creepy #princess #fantasy #ink #girl #practice

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Ostatnio zmieniony przez Anatea (13-11-2021 o 11h17)

Offline

#13 20-11-2021 o 14h15

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Tym razem wpadam z projektem, który ląduje na skórze znajomej jutro.
Historia- ponownie- zakręcona, bo startowała z myślą o czymś na nadgarstek. Jedak jak już pochyliła się nad tematem proponowanego przeze mnie boho- okazało się, że myśli o większym formacie. Ostatecznie plan jest na bok- na wysokości biustonosza. Trochę jestem w strachu, nowe miejsce... Ale "płótno" jest bardzo dzielne- ja też powinnam.

Pomyślałam, że będzie ciekawej pokazać Wam nie idylliczny projekt digital, a czekającą już kalkę.

bezpiecznie. Projekt, kalka. Księżyc w klimacie Boho, kwiaty.



No i jesteśmy po dziaraniu /static/img/forum/smilies/smile.png martwiłam się, że będzie bardzo ciężko... Widzę rzeczy do poprawy, ale sądzę, że jak n pierwsze podejście do skraju klatki piersiowej, gdzie przecież wszystko się rusza- jest ok ^^ ważne, że klientka zadowolona.

uwaga, lekka opuchlizna. Księżyc Boho i motyw kwiatowy

Ostatnio zmieniony przez Anatea (21-11-2021 o 16h56)

Offline

#14 25-11-2021 o 02h33

Straż Absyntu
Sintriss
Debiutantka
Sintriss
...
Wiadomości: 102

Wow... Od ostatniej pracy jąką widziałam (toporek XD, czyli dawno) Z każdą pracą widać postępy. A ostatnia z księżycem mnie zachwyca. Nie znam sie na tatuażach, ale bardzo mi się podoba cieniowanie i kolor na kwiatach <3 No i jesem fanką tego projektu, lubię takie klimaty ^^


https://i.imgur.com/9MgsmoU.jpg
Sygna by:Aevriia|Thank you <3





https://i.imgur.com/3FDV9fd.gif



https://64.media.tumblr.com/fc78c258b9760cd138e08dfa0f7c0b5b/tumblr_npyd273vmT1utfstco2_r1_500.gif

Offline

#15 25-11-2021 o 10h28

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Dziękuję /static/img/forum/smilies/big_smile.png bardzo mi miło- za miłe słowo i w ogóle wizytę tutaj.
Fajnie jest podejmować nowe tematy, nawet jeśli technika nadal wymaga douczenia... to właśnie nie da się inaczej walczyć niż przez ćwiczenie. /static/img/forum/smilies/wink.png
Dostałam wczoraj zdjęcie po zdjęciu second skina- nie wrzucam, bo raczej nic nowego nie dodaje- ale narazie wszystko bardzo dobrze wygląda ^^
Czekamy, aż się wszystko zagoi, zobaczymy ile wyjdzie tuszu, jak skóra przyjmie kolor.

To cieniowanie bardzo lubię robić, bo można tu szaleć szybkimi, zamaszystymi ruchami, które lubię przy rysunku. A, że wygląda fajnie, będzie częstszym gościem w projektach ^^

Offline

#16 08-01-2022 o 20h30

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

W tak zwanym międzyczasie tej ciszy, popełniłam parę rzeczy. Ale wiecznie brakuje mi czasu czy pomysłu, żeby spokojnie to tu wstawić /static/img/forum/smilies/smile.png
Zacznę więc po swojemu, chaotycznie, od dzisiejszej pracy.

Bezpiecznie. Tatuaż, bez osocza i krwi. Tancerze czarnej spirali.




A tu poprawka. Na szczęście oryginalnie nie jest tak krzywy /static/img/forum/smilies/wink.png

Bezpiecznie. Trochę opuchlizny.

Ostatnio zmieniony przez Anatea (10-01-2022 o 11h13)

Offline

#17 25-05-2022 o 08h49

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

I znów, minęło naprawdę dużo czasu.
Nie, żebym nie robiła nic w tak zwanym międzyczasie... jednak są sprawy, które chcąc- nie chcąc stawiam powyżej swoich chęci i hobby.
Tak więc, mimo, że nie jestem zbytnio z tej pracy zadowolona, podzielę się nią. Dlaczego? Bo nie sztuka pokazać tylko to, co się udało.
Mści się na mnie długa przerwa, mści się brak poświęconego czasu. Ale będzie lepiej, to wiem.

OPUCHLIZNA. Powój polny kontynuacja. Udo. 0.30/5 RLLT.

Ostatnio zmieniony przez Anatea (25-05-2022 o 08h50)

Offline

Strony : 1