Forum

Strony : 1

#1 22-05-2022 o 21h00

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

Sup!!
Po dość długim namyśle decyduję się założyć tu wątek z ogromną nadzieją, że o nim nie zapomnę po tygodniu lub dwóch. Od razu uprzedzę, sztuką zajmuję się czysto hobbistycznie i nie traktuję tego inaczej niż medium do przekazania moich pomysłów, których na całe szczęście (lub nieszczęście!) mało nie jest.
(jest to też mój pierwszy kontakt z forum od niefortunnego incydentu, bądźcie wyrozumiali; kontakt międzyludzki uznaję za coś czysto opcjonalnego)

= = = = = = = = = =

Czego możecie ode mnie oczekiwać?
Z pewnością masy rysunków i ewentualnych oneshotów powiązanych z uniwersum, których mam 4! Mówić będę jednak najczęściej o tym najbardziej dopieszczonym, a pozostałe będę traktować bardziej jako podprojekty, tak, żeby to, co chcę tu pokazać było przejrzyste i zrozumiałe.
Tak bardzo jak wydaje mi się, że poznanie świata, w którym toczy się akcja jest opcjonalne, tak ogromnie docenię poświęcenie czasu i przeczytanie materiałów o nim!! Post poniżej poświęcę właśnie jemu, więc jeśli uznacie ten krok za zbędny możecie go w całości pominąć. Jeśli mogę was tym jednak zachęcić, postaram się podrzucić przypadkowe uni fun facts do każdej pracy, która na to pozwoli, przysięgam, oferta życia!!

= = = = = = = = = =

Czym się zajmuję oraz dane techniczne
Swoją twórczość opieram głównie na dwóch dziedzinach, rysunku oraz pisaniu. Nie skończyłam jeszcze szkoły, więc niekoniecznie mam jak zajmować się tym bardziej niż 'okej mam akurat jutro luźniejszy dzień czas walnąć arta', ale takie nastawienie zanadto mi nie przeszkadza; nie zamierzam z tym raczej wiązać mojej przyszłości.
tablet graficzny: huion 1060plus (Jest mocarny, przeżył setki godzin w podróży i pracę we wszelkich możliwych pozycjach. Zdecydowanie mnie nienawidzi ale o tym nie rozmawiamy.)
program do rysunku: Krita!! (jak wyżej, też za sobą nie przepadamy, ale czego się nie robi dla sztuki :'))
program do pisania: .......word
W przeciwieństwie do pisania, którego złapałam się bardzo niedawno, rysuję od 4/5 lat. Nie jest to zbyt dużo, ale nie zamierzam jeszcze kończyć; kto wie, może osiągnę kiedyś dwucyfrową liczbę?

= = = = = = = = = =

(prace starałam się umieścić chronologicznie, ale ile z nich rzeczywiście się zgadza przemilczę)

najwyraźniej muszę zaprezentować jakieś prace, sure ig


nad czym pracuję teraz!!




= = = = = = = = = =

Jeśli to jeszcze nie oczywiste, z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania, niezależnie od tego, czy są o uniwersum czy też nie!! (Tutaj zastrzegam sobie prawo do zignorowania pytań o numer karty i trzy cyferki z tyłu) To samo tyczy się oczywiście konstruktywnej krytyki, wrażeń jako odbiorcy czy też po prostu miłych słów!

Widzimy się w przyszłości!!
~Ja

Ostatnio zmieniony przez Karolajna534 (22-05-2022 o 21h07)

Offline

#2 22-05-2022 o 21h04

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =

tutaj znajdziesz krótkie wprowadzenie do głównego uniwersum, Seonu


= = = = = = = = = =

(Warto tu jeszcze dodać, że to, co widzicie wyżej jest niesamowitym streszczeniem tego, co mam jeszcze w rękawie! Nie jestem pewna ile chcę tu jeszcze pokazać, bo to jednak coś, co pielęgnowałam od dłuższego czasu, ale jeśli ktokolwiek zainteresuje się bardziej tym, co chcę tu pokazać to z chęcią opowiem więcej!!)

Ostatnio zmieniony przez Karolajna534 (22-05-2022 o 21h04)

Offline

#3 23-05-2022 o 22h26

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
hello once again!!
Dzięki maturom próbnym mam masę wolnego czasu, nie pamiętam kiedy ostatnio mogłam usiąść po zajęciach do biurka i machnąć od razu szybkiego arta :_)

morski glut!!


= = = = = = = = = =

Ostatnio zmieniony przez Karolajna534 (23-05-2022 o 22h27)

Offline

#4 24-05-2022 o 21h48

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
hej, cześć!!
Dziś wrzucam urodzinowego arta bliskiej mi osoby wraz z jej oc, coco!!
Uni funfact: Jako inside joke, Coco i Erysia (moja oc, w podobnym wieku) są arcywrogami i każdy art/shitpost zawierający obie postacie jest właśnie o tym, jak jedna dogryza drugiej lub też stara się pokonać swoimi ośmioletnimi rączkami!! Super urocze, uwielbiam.

to narysowałam ja!!



a tu jest character sheet autorki


(wrzucając jej prace wypadałoby dać też jej credit, znajdziecie ją na ig: munchieplum)
= = = = = = = = = =

do tego, dorzucam dziś dodatkowe kilka anegdotek/shitpost obrazków z coco i erysią!!


to tyle na dziś z mojej strony, widzimy się za jakiś czas!!
~Ja
= = = = = = = = = =

Offline

#5 25-05-2022 o 08h25

Straż Obsydianu
Anatea
Pokonała Dahu
Anatea
...
Wiadomości: 2 459

Wspaniale widzieć na creativie coś nowego.
Szalenie podobał mi się morski glut, bardzo doceniam piękny szaszłyk /static/img/forum/smilies/smile.png No i jak tu nie zauważyć moich pociech?...
Widzę, że masz fajny warsztat ^^ w paru kwestiach pomyślałam, "łał, na to bym nie wpadła" w sprawach technicznych- które jak się okazuje dają świetnie efekty. Trzymam kciuki za czas na samorealizację.
Keep up the good work i wszystkiego najs XD

Offline

#6 25-05-2022 o 22h13

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

@Anatea
Jejku, jak miło mi to słyszeć!!
Co do samych spraw technicznych, najśmieszniejsze jest to, że sama nie potrafię takich małych rzeczy znaleźć :_)
Być może robię je podświadomie, ale po dogłębnej analizie tego, co pokazałam nadal nie jestem pewna na czym leżą efekty, może to już taka klątwa własnej kreski i wady -3 w obu szkłach!! (seriously though, ta wada niemiłosiernie kaleczy zarówno moje postrzeganie świata jak i delikatne ego)
Miejmy nadzieję, że ostatnia wena mi się nie wyczerpie, wizja robienia 'obrazka' dziennie brzmi świetnie (i dość nudno, nie wyobrażam sobie rozpraszacza innego niż muzyka, a i tak zdarza mi się pracować godzinami w absolutnej ciszy), wyobraź sobie tylko ile progressu osiągnęłabym po miesiącu ;u;
Miłego tworzenia życzę, zarówno na skórze jak i poza nią!!<3
= = = = = = = = = =
Dziś wrzucam coś niedokończonego, planuję je jeszcze obliniować i obmazać farbkami lub innym tuszem, to jeszcze do ustalenia!!

drugie uni!!


uni funfact: postać na obrazku to Collei, jedno z moich ulubionych dzieci zarówno przez przywilej przebierania w dowolne ciuszki (Seon jest o tyle niewygodny, że z każdej strony śmierdzi biedotą i zerowymi możliwościami ubrania kogoś w coś innego niż worek na ziemniaki :_D) jak i wrzucania w przypadkowe sytuacje i patrzenia jak zareaguje. Jest niesamowitym głuptasem z zerowym doświadczeniem w terenie, ale kocham ją za chęci!!! Za dokarmianie wszystkich kotów na osiedlu również.
= = = = = = = = = =
Delikatnie obawiam się, że rysunkowa wena już po mnie spływa, a razem z nią możliwości wstawiania czegokolwiek każdego wieczora. Możliwe, że nie spotkamy się tu przez jakiś czas, ale postaram się coś maznąć o ile pozwoli mi czas!! (również matura próbna z biologii. Tak, to też.)
~Ja

Offline

#7 29-05-2022 o 20h59

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
hej, hej!!
z czasem niestety jest u mnie tak przykro jak od ostatnich paru dni, ale zaczęłam lineart poprzedniego rysunku z Collei. Dopiero teraz widzę, że został mi jeszcze kawałeczek; byłam pewna, że wszystko już zrobiłam a tu taka niespodzianka :_)

Collei


do następnego!!
= = = = = = = = = =

Offline

#8 29-05-2022 o 21h36

Straż Obsydianu
Myrida
Pokonała Dahu
Myrida
...
Wiadomości: 2 960

Hej, nie zdążyłam przeczytać jeszcze twoich opowiadań/historii, ale przejrzałam ilustracje.

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Każda, ale to każda z postaci jest mega dopracowana.

To co mnie uderzyło w twoich pracach na pierwszy rzut oka to stroje postaci. Może to brzmi banalnie ale jako stałą czytelniczka webtoon'ów, mang etc. nie raz zauważam że nawet główne postacie potrafią przypominać siebie nawzajem (ubiorem i nie tylko) często również postaci od różnych autorów sprawiają wrażenie jakby korzystały z jednego stylisty oraz szafy.

U ciebie natomiast widać tak zdumiewająca różnorodność, taka dbałość o szczegóły i do tego oryginalność (nie opierasz się na kanonicznych wyglądach typu: "bad boy" będzie miał kolczyk w uchu nosił koszule z rozpiętym guzikiem etc.) Że naprawdę mnie zaskoczyłaś.

Nie znam się za bardzo na sztuce więc mogę podzielić się tylko wrażeniem czytelnika kilkuset (tyle na pewno) mang, webtoon'ów etc. Twoje rysunki biją na głowę większość tego co dane mi było zobaczyć. Oglądanie ich to czysta radość. Nie jestem w stanie pojąć ile pracy włożyłaś w stworzenie tak szczegółowych i wyjątkowych dzieł. Czapki z głów.

Jak tylko znajdę czas przeczytam też historie. Na pewno mnie wciągnął /static/img/forum/smilies/smile.png.

Ps.: Uwielbiam nazwę wątku. Jest fantastyczna! Przywołuje uśmiech /static/img/forum/smilies/big_smile.png


Patrzcie i podziwiajcie kocią mnie autorstwa @Anatea https://i.ibb.co/ygNQv3x/m8-1.png

Offline

#9 29-05-2022 o 21h57

Straż Obsydianu
Nymfa
Szefowa Straży
Nymfa
...
Wiadomości: 1 683

Hej! ^^
Bardzo chętnie będę śledzić twoją twórczość i skrawki dystopijnego uniwersum jakie udostępnisz. Glut to szef totalny! Ma jakąś historię? Czy to tylko taki niezobowiązujący szkic?

Ostatnio zmieniony przez Nymfa (29-05-2022 o 22h00)


https://i.imgur.com/T5wEBes.png

Offline

#10 12-06-2022 o 22h17

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

sup!!!
Przeszłam na spokojnie przez próbne matury i zanim się zorientowałam, nastał czerwiec?? Autentycznie byłam pewna, że jeszcze wczoraj lub dwa dni temu mieliśmy koniec maja. Czas jest dziwny, ale to i tak nic w porównaniu z moją orientacją w nim.

Nie spodziewałam się nie jednaj a dwóch odpowiedzi otwierając ten wątek, niesamowicie poprawiły mi humor i cieszę się, że mogę się z wami dzielić moją twórczością!!

@Myrida
Dziękuję, uznaję to za niesamowity komplement!!
Sama czytam w wolnym czasie kilka webtoonów i z przykrością muszę stwierdzić, że pomijając kilka ulubionych tytułów również odczuwam problem garderoby postaci, ale bardziej na płaszczyźnie 'zaraz, kim tak właściwie jest ta postać?? Nie przypomina mi nikogo, a podobno ma być ważna :_D'
Jako ktoś, kto chce w jakościowy, ale nieokreślony jeszcze sposób przekazać i swoje uniwersum widowni podświadomie zwracam sobie uwagę na takie rzeczy upewniając się, czy oby na pewno ktoś, kogo chcę pokazać jest rozpoznawalny, bo przecież hańbą jest posiadanie postaci bez charakteru, a co dopiero dobrego ubioru *finger guns*
Przyznam jednak, nie spodziewałam się, że zwrócisz na to uwagę, jeszcze raz miło mi to słyszeć i mam nadzieję, że jeszcze tu zawitasz!!

@Nymfa
Tobie również dziękuję za ciepłe słowa!!
Glut co prawda nie ma lore, ale ma oddzielną historię ze względu na powód, dla którego powstał. Jako że jest prezentem dla jednej z bliższych mi osób chciałam zawrzeć nim coś, co mocno kojarzy mi się z solenizantem i padło na pewną historyczną przyjacielską kłótnię o tym, dlaczego głowonogi są lepsze od innych morskich zwierząt. Od teraz każdą ośmiornicę zamierzam nazywać morskim glutem na cześć mojej honorowej wygranej, niech żyje bogata morska fauna >:DD
(Also, morski glut ma 7 ramion, to też nawiązanie do innej rozmowy o podobnej tematyce!!)

= = = = = = = = = =

Dzisiaj przychodzę z dość roboczą jeszcze pracą konkursową i obietnicą, że skończę ją w 2 dni (nie żebym miała wybór, obowiązuje mnie deadline :_D)
Jak widać autorkę opanowało częściowe znużenie flat kolorkami i zamiast skończenia bazy pod render, zaczęła bawić się tym, co już ma; zapominając, że miejsce miało być przesiąknięte półmrokiem. Nie zamierzam już mówić o świetle z trzech stron, bo jak do tego dojdzie to ta decyzja zepchnie mnie 6 stóp pod ziemię, a później zrzuci się na mnie jak profesjonalny zapaśnik, łamiąc mi po drodze kilka żeber.
Enjoy!!

rough wip, niezwiązany z uniwersum


Do jutra, presumably

Offline

#11 13-06-2022 o 22h35

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
hej, cześć!!
Okazuje się, że robienie wszystkiego po nocy nie jest dobrym rozwiązaniem, kiedy wróciłam z zajęć moim oczom ukazała się perspektywowa maszkara, której do teraz nie jestem w stanie dociągnąć do takiego stanu, w jakim chcę ją zobaczyć.
Dodatkowo, butelki na stole nadal oczekują pokolorowania, ale to już problem dla przyszłej mnie.

kontynuacja



(edytowane)
Okej, właśnie zauważyłam niebieską kropkę i problemy z warstwami kwiatka w doniczce. Naprawię to jutro. Naprawdę. Nie zamierzam otwierać Krity więcej razy niż to konieczne :_D

= = = = = = = = = =

(najprawdopowodobniej) do jutra, musze jeszcze skończyć tą małą maszkarę. Czas kontynuować złe decyzje!!

Ostatnio zmieniony przez Karolajna534 (13-06-2022 o 22h37)

Offline

#12 14-06-2022 o 23h45

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
hej!!!
Skończyłam ostatkiem sił pracę, teraz tylko trzymać kciuki, że o niczym nie zapomniałam bo nie ma mowy, że otworzę to drugi raz

wersja końcowa(?)


Nie jestem pewna jak potoczy się problem z czasem i ewentualną weną, ale może powiedzenie do jutra mnie zmotywuje, przynajmniej mam taką nadzieję ^^''''
Do jutra więc!!
= = = = = = = = = =

Offline

#13 22-06-2022 o 23h31

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
Chibi autoportret chibi autoportret chibi autoportret
hej, cześć!!
W ciągu kilku ostatnich dni skupiam się już tylko na robieniu strony Carrd.co z komisjami, przez co czas na sztukę stanowczo zmalał. Ale nie szkodzi!!! Nawet jeśli nie zdobędę żadnych komisji w najbliższym czasie, będę mieć wtedy więcej czasu na zabawę w Artfight!! In conclusion - brak komisji=więcej czasu na rysowanie; komisje=więcej czasu na rysowanie (ale za pieniążki).
Przyznaję, nawet ja jestem pod wrażeniem tego planu.
(Dodatkowe pytanie, jeśli oczywiście można: czy jakaś dobra duszyczka zechciałaby mi doradzić na pv co do wycenienia moich prac?? Niby naoglądałam się masy poradników i przeczesałam blogi i artykuły, ale nadal jestem w tym dość niepewna :_D)

Tak poza tym, tyci chibi autoportret!! (Tak, to ja!!) (Nie, niestety nie jestem aż taka urocza) (Cóż, może troszkę jestem??) (Ale tylko troszkę)

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Do następnego!!

Ostatnio zmieniony przez Karolajna534 (22-06-2022 o 23h33)

Offline

#14 17-07-2023 o 22h12

Straż Absyntu
Karolajna534
Młoda Rekrutka
Karolajna534
...
Wiadomości: 14

= = = = = = = = = =
hiya!!
Cytując klasyka, long time no see. Dosłownie.
Czuję się zobligowana do nadrobienia ostatniego roku, który był *bardzo*, ale to naprawdę bardzo intensywny, ale wtedy orientuję się, że jutro dowiem się, czy przyjmą mnie na docelowe studia i coś mi mówi, tak szepcze zza ramienia, że raczej już czasu na to nie znajdę.
Shut up, heather. Będziemy udawać.

Dla zainteresowanych moją biografią (jeszcze przed wydaniem, oferta życia), następny akapit jest dla was. Jeśli jednak jesteście tu tylko po słodkie rysunki, możecie go pominąć. Nie będę zła, przynajmniej nie na oczach innych.

Matura. Pisałam maturę.

Wracając do kwestii rysunkowej, podrzucam prace z tegorocznego artfightu!!! A, no i inne też.

yippee


Żeby jednak zachować pozory żywotności tego wątku, zamierzam zrobić okropną rzecz. Podzielę post na dwie części, a drugą puszczę dopiero za jakiś czas, żeby mieć bufor prac >:)

Do następnego!!

Ostatnio zmieniony przez Karolajna534 (17-07-2023 o 22h15)

Offline

Strony : 1