Forum

Strony : 1 2

#26 21-05-2021 o 12h03

Straż Absyntu
Amasanii
Stażystka
Amasanii
...

Kupiłam wczoraj Niacynamid z The Ordinary (Niacinamide 10% + Zinc 1%) i mimo, że się naczytałam wiele dobra o tym, mam mieszane uczucia. Skóra jakby mnie lekko "zapiekła" po nałożeniu dwóch kropli na całą twarz i szyję. Przykryłam kremem, olejem, na to spf i tak siedzę od rana.

Czytałam, że to skutków ubocznych nie ma żadnych, jeno samo dobro czyni  /static/img/forum/smilies/roll.png
Ma ktoś jakieś doświadczenia z niacynamidem?

Ostatnio zmieniony przez Amasanii (21-05-2021 o 12h03)

https://lh3.googleusercontent.com/-vm7PgXjGpbs/YLIxKrPKk-I/AAAAAAAAFCY/6Y_aLShOEnMiIq2tZVJGm7t3cAWtwvBpwCLcBGAsYHQ/s16000/miniaturka.png

#27 09-06-2021 o 14h50

Straż Obsydianu
Elentiya
Debiutantka
Elentiya
...

Przybiegłam się pochwalić moim nowym odkryciem. Ostatnio zaczęłam stosować krem z filtrem SVR clairial creme SPF50+ i wręcz wryło mnie w ziemię. Producent deklaruje ochronę UVB, UVA i przed światłem widzialnym.

Miałam problem z kremami z filtrem, ponieważ moja cera jest mocno przetłuszczająca się i przerażała mnie ich ciężka konsystencja. Jakże ten krem mnie zaskoczył, serio. Co prawda nie używałam go jeszcze pod makijaż, więc tego aspektu nie ocenię, ale w połączeniu z moim ulubionym kremem matującym on naprawdę sprawił, że przestałam się wyświecać w takim stopniu w jakim to miało miejsce od lat. Kiedy nie chcę nakładać podkładu i ogólnie siedzieć nad makijażem, to używam kremu matującego, którego potem pudruję przy użyciu gąbeczki. Dawało mi to zadowalający efekt, ale i tak po kilku godzinach czułam, że wyświecam się w denerwujący sposób. Nie znam się na tyle, żeby realnie ocenić co w tym kremie sprawia, że mój ryjek się nie świeci jak choinka, ale mam wrażenie, że chyba się w nim zakochuję. xD Nie zapchał mnie (chociaż to jeszcze muszę zweryfikować na 100%, bo mam jedną sporą niedoskonałość na policzku, która niedawno mi wyskoczyła, ale zakładam, że do wina okresu, bo w tym czasie zawsze coś mi wyskakuje), nie podrażnia mi oczu. Zdał też ekstremalny test - wycieczkę pieszą w skrajnie ciepły dzień. W trakcie chciałam odruchowo sięgnąć po chusteczki i puder żeby się zmatowić, ale kiedy spojrzałam w lusterko, to zobaczyłam, że zupełnie nie ma takiej potrzeby. Cudo. <3

https://cdn.discordapp.com/attachments/786544030208622594/846779304910258216/Damiano.jpg

Strony : 1 2