Forum

Strony : 1 2 3 ... 8

#1 30-04-2021 o 01h26

Straż Lśniąca
Siljie
The Fair Lady
Siljie
...
Wiadomości: 187

Witajcie Strażniczki!
A w szczególności fanki  L a n c e ' a . : )
Wątek ten jest przeznaczony na fanklub dla naszego smoka.

Nim wątek się rozwinie i zaczniecie się w nim udzielać, pamiętajcie o przeczytaniu Regulaminu Forum.

Opiekunem Fanklubu Lance'a jest @Azalin
Pierwszy post należy do niej! Wszystkie inne posty będą usuwane!
Dopiero, gdy @Azalin zamieści swój główny post, będziecie mogły się udzielać. : )

ŻYCZĘ OWOCNEGO ROZWOJU FANKLUBU

Ten fanklub będzie zawierał spoilery z TO i NE odnośnie tożsamości tej postaci.

Offline

#2 03-05-2021 o 21h06

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 63

https://i.imgur.com/w0pKnPP.png


Witam wszystkich zebranych w tym skromnym wątku, za którego opóźnione pojawienie się bardzo przepraszam -jest ono spowodowane moim licencjatem, a także faktem, że byłam pewna, że posiadam starą wersję tego wątku. No zapewne posiadałam na starym komputerze. Na obecną chwilę będzie taka nieco improwizowana wersja, ale obiecuję, że jak już się obronię, zrobię generalny remont.


https://i.imgur.com/3fOa70y.png


1. Co rozumie się samo przez się, należy przestrzegać regulaminu forum i gry, a także wszystkich innych regulaminów nadrzędnych.
2. W fanklubie wypowiadać może się każdy. Nie jest prowadzony spis członków. Dopuszczalne są wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, o ile są one przedstawiane w sposób kulturalny i merytoryczny.
2. Wątek jest poświęcony postaci Lance'a - zarówno z okresu TO, jak i NE - i to tego tematu, a także kwestii z nim powiązanych, należy trzymać się w dyskusjach.
4. Pomimo że wątek oznaczony jest jako wątek spoilerowy, należy trzymać się określonych granic. Zakazana jest dyskusja oraz upublicznianie treści, które nie zostały jeszcze opublikowane na polskiej stronie gry. Informacje istotne dla fabuły ukrywać należy w spoilerze - wyjątek stanowi kwestia tożsamości Lance'a.


https://i.imgur.com/96DpdQi.png

REAKCJE THE ORIGINS


ILUSTRACJE THE ORIGINS


REAKCJE NOWA ERA


ILUSTRACJE NOWA ERAWYBRANE SCENY
https://i.imgur.com/tCCKZYf.png


WTYCZKI PRZEGLĄDARKOWEFANARTY


FANFICTION


POEZJA


INCORRECT QUOTES

Ostatnio zmieniony przez Azalin (02-08-2021 o 00h37)


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#3 04-05-2021 o 20h24

Straż Obsydianu
Shairan
Szefowa Straży
Shairan
...
Wiadomości: 1 648

Cześć! Czas na przełamanie pierwszych lodów, hehe, żarcik :V Bo wiecie... lodowy smok itp.

@Azalin uważam, że zrobiłaś kawał dobrej roboty. Grafika na górze + te starannie wybrane, najlepsze arty - no cudo. <3 Póki co nie mogę niczego sensownego od siebie dorzucić(darujmy sobie moje dzieła, naprawdę), ale jeśli tylko coś znajdę, zaraz się pochwalę.

No i w związku z tym, że dopiero jutro ma wejść odcinek, a pewnie część osób go jeszcze nie przeszła na innych serwerach, zarzucę temat dość ogólnikowy i chętnie podysktuję. Jak myślicie, jak ta postać zostanie poprowadzona dalej? Póki co jest bardzo dobrze, moim skromnym zdaniem. Trochę salty, trochę ugłaskany, ale wciąż ma to coś. No... i dizajn mi się bardzo podoba, zwłaszcza na ilustracjach.https://zapodaj.net/images/d9196e9874001.png

Offline

#4 04-05-2021 o 23h00

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 63

@Shairan Cieszę się, że się podoba. <3 Mam jeszcze trochę quality fanartów pozapisywanych lub w pamięci "żeby je znaleźć, bo były dobre", stopniowo będę uzupełniać, ale nie było sensu pozostawiać wątku w stanie nieużytkowym. ;p Na dniach powinny się kolejne rzeczy pojawić, choć wiele będzie zależeć od tego, jak mi pójdzie speedrun dyplomówki. xD

Korzystając z faktu, że jutra jeszcze nie ma, temat podłapuję. MAM NADZIEJĘ, że tego nie zepsują. Bo wątek ma potencjał. Jak już gdzieś na forum pisałam, wszystkie znaki na Ziemi i Niebie wskazują, że Lance będzie jedyną-kanoniczną-ścieżką tego sezonu, a więc i zapewne dostanie więcej czasu ekranowego.
O ile sama dynamika relacji, zwłaszcza na obecnym etapie, bardzo mi się podoba (a o konkretach napiszę jutro), tak mam niestety podejrzenie graniczące z pewnością, że zostanie to bardzo mocno przyspieszone i potraktowane po macoszemu, jeśli Eldarya ma się zamknąć w 20 odcinkach (ogólnie uważam, że w takim wypadku wprowadzenie Lensa dopiero w trzecim odcinku było bardzo głupią decyzją - mamy najmniej czasu na rozwój najbardziej skomplikowanej relacji).

Ja przede wszystkim wciąż nie potrafię sobie ustawić w głowie Lance'a jako WSa. Nie pasuje mi on, i nie chodzi mi tu nawet o przeszłość mordercy (dla mnie to akurat plus jeden do powodów żeby brać tę ścieżkę xd), ale o to, że nie widzę tu chemii między nim, a Gardienne. Tutaj aż prosi się o ten motyw, w którym postacie pod wpływem spędzonego razem czasu zaczynają się lepiej rozumieć i nabierać pewnych cech osobowości tego drugiego, zmieniają trochę swoją wizję świata, ale wciąż pozostając po swoich stronach barykady, a jednak robiąc kilka kroków w kierunku neutralnego centrum. Tylko znów - to wymaga sporo czasu ekranowego i... prawdopodobnie kompletnie osobnej ścieżki. W grze jak Eldarya, w której główna historia toczy się zawsze tak samo... może być o to ciężko. Ale naprawdę fajnie by było, gdyby Gardienne w końcu, po całym TO bycia wieczną ofiarą losu, nabrała od Lance'a trochę charakteru i zaradności - tutaj przychodzi mi do głowy ilustracja z eventu walentynkowego, na której Gardienne jak jeden raz naprawdę mi się podoba. Jak na nią patrzę, to jestem w stanie zobaczyć silną, dojrzałą, pewną siebie osobę, która wie, czego chce. Ogólnie ta scenka była fajna. (choć niestety sądzę, że to może być spowodowane tym, że eventy dzieją się w świecie alternatywnym i mogą sytuację zbudować pod WSa).

Podsumowując cały wywód - ścieżka ma ogromny potencjał, ale jest bardzo mało czasu na zrealizowanie tego w zjadliwy sposób. To jest dynamika, która potrzebowałaby co najmniej kilku lat, a tego luksusu nie mamy. Patrząc na pozytywy sytuacji - na obecną chwilę serio jest nieźle, Lance wydaje się jak dotąd być jedną z najbardziej spójnych postaci w NE, a dialogi z nim są bardzo przyjemne - podoba mi się, że w końcu ktoś mówi Gardienne rzeczy, które ta dziewczyna potrzebuje usłyszeć - czyli na przykład to, że jest tak dobrą wojowniczką jak ja ogrodnikiem (spoiler - jestem w stanie zadbać tylko o sztuczne rośliny). Fajnie by było jakby ta dynamika ściągania jej na ziemię była kontynuowana, podoba mi się to.


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#5 04-05-2021 o 23h29

Straż Cienia
Elodie
Pomocniczka Sylfów
Elodie
...
Wiadomości: 1 149

Ścieżka Lance'a ma przeogromny potencjał i chciałabym napisać "mam nadzieję, że Beemov tego nie zepsuje", ale nie napiszę, bo.. No zepsują. Jak nic zepsują. Jestem przekonana, iż Beemov nie wykorzysta potencjału i zrobią wszystko w przyspieszonym czasie. A naprawdę szkoda, bo można by tu było mocno poeksperymentować. Ba, mogli już ten romans wprowadzić w TO, wtedy to już w ogóle byłby odlot i poleciałabym w to jak na skrzydłach. Marzy mi się niesamowicie ścieżka z Villainem, bo dla mnie takie postacie prawie zawsze są najciekawsze. Lance był do tego idealnie stworzony, no ale.. Wyszło jak wyszło. Nie żebym narzekała, cieszę się, że w końcu mogę sobie z nim poflirtować, ale no kurczeeeee, przecież to byłoby coś wspaniałego, pójść w tango z Lancem jako villainem.. W każdym razie podejrzewam, że mimo wszystko, jego ścieżka będzie tą najbardziej intrygującą i najlepiej rozbudowaną. Jestem ciekawa, jak dojdzie do ich zbliżenia, nie liczę na wiele, w końcu to Beemov, ale jednak nie mogę się już doczekać.

@Azalin Jeśli chodzi o tę kwestię z chemią, też mi coś tutaj przeszkadza. Może Gardienne, bo wierzyć mi się nie chce, że Lance poleciałby na takiego pustostana umysłowego. No cóż, pozostaje nam czekać

@Shairan Oj prawda, niby go ugrzecznili, ale dalej ma coś w sobie. O wyglądzie to nawet nie wspomnę, Lance jest narysowany przegenialnie

Ostatnio zmieniony przez Elodie (04-05-2021 o 23h32)


https://64.media.tumblr.com/85434846d23344cc52466c73a768d54c/223b501a39685195-b7/s500x750/21d67a89f862f4d959a646158548dced1985a633.gifvhttps://i.imgur.com/Cqeaeq9.gifhttps://i.imgur.com/6SZCMW1.gifhttps://i.imgur.com/OWnXm6S.gif

Offline

#6 05-05-2021 o 02h32

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 63

@up O tak, ścieżka w TO miałaby znacznie więcej sensu, szczególnie, że zaczynali z czystą kartą, bez uprzedzeń. Zresztą taki był początkowy zamysł i naprawdę mi smutno, że później zmienili scenariusz. Pewnie i tak nie byłoby to dobre, ale teraz już zawsze mnie będzie zżerać ciekawość, "co by było gdyby".
I tak, dokładnie Gardienne jest dla mnie problemem. Kompletnie nie potrafię sobie wyobrazić, żeby Lance miał się w jakikolwiek sposób zainteresować dziewczyną, przy której nie może być pewien, że nie zrobi sobie krzywdy gdy odwróci wzrok na dwie minuty. Zdrową relację z tą konkretną postacią zawsze wyobrażałam sobie na poziome wzajemnego szacunku i zaufania w swoje umiejętności. Kolejną rzeczą jest to, jak Gardienne jest potwornie naiwna. Ona kompletnie nie zna świata, odkąd przybyła do Eldaryi nie wykazała się nawet ułamkiem krytycznego myślenia (dalej mnie bawi, jak łatwo przyjęła na słowo to, że cała jej rasa jest be, a Eldarya biedna poszkodowana przez złych ludzi). Widzi świat w kategorii złe, dobre i nic pomiędzy. Przepraszam, że troszkę popłynęłam, ale jak manie ta dziewczyna irytuje... XD Ale zmierzam do tego, że wątpię, by w takim stanie Lance miał ją w ogóle traktować jako poważnego i równorzędnego partnera do rozmowy, nie wspominając nawet o czymkolwiek głębszym. Powiedziałabym, że liczę na spory character development, bo to jest ten moment. Ale nie liczę, bo wiem, że go nie będzie, więc mogę tylko mieć nadzieję, że powstaną dobre fanficki, a ja kiedyś znajdę czas żeby spisać swoje pomysły.

PS. Czy ja naprawdę jestem jedyną osobą na tym forum, która absolutnie nienawidzi jego nowego wyglądu? XD Ta niebieska broda na pomarańczowej skórze mnie przyprawia o ciarki. Nie mówiąc już o tej kitce, po rozpuszczeniu której Lance będzie miał na głowie dorodnego grzybka. xD


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#7 05-05-2021 o 15h41

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

O. @Azalin Jednak wzięłaś pieczę nad fanclubem. :')


Co do tematu, to mam bardzo złe przeczucia, że poprowadzą jego wątek równie tragicznie co Leifa xD NE ma być znacznie krótsza, więc nie ma opcji, że rozdzielą te romanse w czasie. Lens pewnie będzie do kochania w tym samym odcinku co i reszta z czym się totalnie nie mogę zgodzić. Związek jego i Garnka powinien mieć znacznie więcej czasu na to, żeby w ogóle się zrodził z racji oczywistej przeszłości jaką ta dwójka ma. Bardzo chciałabym obejrzeć oschłe i zdystansowane podejście przez dłuższy czas, ale wiem, że nie ma na to szans.

Co do samego wyglądu, to spirit Lensa średnio mi pasuje. Głównym problemem jest właśnie ta pomarańczka xD Na ilu prezentuje się już nieco lepiej, chociaż błędy w anatomii nadal bolą. Szczególnie w kwestii szczęki.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#8 06-05-2021 o 20h40

Straż Cienia
Elodie
Pomocniczka Sylfów
Elodie
...
Wiadomości: 1 149

Wiecie, wydaje mi się, że jego wątek nie będzie poprowadzony tak tragicznie, jak u reszty WSów, ale nadal tragicznie. No Beemov ewidentnie ostatnio przegrywa w pisaniu czegokolwiek i każdy ich ruch zawodzi mnie coraz bardziej. Jeszcze nie rozumiem jednego, na instagramie Beemov stworzyło konto dla ich nowej gry, bodajże coś o czarodziejach. I teraz pytanie: po co? Niby mogą robić co chcą, ale to nie ma tak sensu, TAK SENSU, że głowa mała. Nie lepiej skupić się na rozbudowie istniejących już gier? Mają Eldaryę, Sekrety Henryka (no tu pewna nie jestem, nie gram w ten chłam), jeszcze pracują nad nowym projektem SF 2.0 (oj, coś czuję, że to będzie potężna plajta) i dodają sobie pracy z tymi czarodziejami. No kurczeee, przecież lepiej skupić się na dwóch projektach, a nie dwudziestu pięciu. Pszczoły nie uczą się na błędach, oj nie uczą.. Wracając, no, jestem podekscytowana. Jestem podekscytowana, choć wiem, że się zawiodę. Liczę na to, że przynajmniej pójdą w te 20 (a nawet więcej) odcinków, a nie tak jak w SF, urwali Love Life na 15 i dalej dopisz sobie sam. Tak jak wspomniała @Azalin, ciekawi mnie, jak rozbudują tę relację miłosną. Inteligentny, zaradny i przedsiębiorczy Lance z nieogarniętą, cepowatą i niedojdowatą Gardienne? Może być interesująco, co mogłoby się nie udać?


Jeśli chodzi o wygląd Lance'a, no mi osobiście się podoba. Wiadomo, bardziej mi się podobał w TO, ale w NE dalej jest pociągający. Po prostu wygląda dojrzalej, to nic złego. Mi osobiście nawet podoba się połączenie śniadej cery i jasnych włosów


https://64.media.tumblr.com/85434846d23344cc52466c73a768d54c/223b501a39685195-b7/s500x750/21d67a89f862f4d959a646158548dced1985a633.gifvhttps://i.imgur.com/Cqeaeq9.gifhttps://i.imgur.com/6SZCMW1.gifhttps://i.imgur.com/OWnXm6S.gif

Offline

#9 08-05-2021 o 19h26

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
Pusan
...
Wiadomości: 823

O matko, w końcu wszystkie reakcje Lanca! Szukałam ich na wiki i nie było, jedynie na portugalskiej wiki znalazłam go w tej "pół nagiej" wersji, ale tylko z jedną reakcją. Błądziłam sobie po forum i nagle trafiłam tutaj i muszę powiedzieć: ahhh, co za piękne miejsce poświęcone tylko i wyłącznie uwadze Lanca. Będę tu pewnie często zaglądać i co jakiś czas się wypowiadać. Nie grałam w Origins, ale słyszałam to i owo od znajomych o postaci Lanca i przyznaję, że jest naprawdę ciekawy. Zastanawia mnie jak będzie wyglądała nasza pierwsza randka w New Era, ponieważ on zdaje się być taki niedostępny. Jest to oczywiste zrozumiałe po tym co zrobił w Origins i powiem szczerze, że nie wiem co myśleć o tej jego całej przemianie. Czuję w tym spisek, nie wiem jak inni xD

Edit: Patrzcie co udało mi się zrobić:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)@down Mi się właśnie podoba jego wygląd w New Era. Te dłuższe włosy w tym samurajskim koczku są super, tak samo jak zarost (ale ja akurat uwielbiam jak mężczyźni mają zarost xD). Z tą zbroją to faktycznie śmiesznie wyszło, że jak wskakiwał do wody, to naramienniki zostawił, ale ja nie narzekam, cieszę się, że mogłam podziwiać ten widok XD Natomiast co do jego "pomarańczowej skóry" to faktycznie, mogłaby mieć trochę chłodniejszy odcień, ale na to też nie będę narzekać, bo Lance sam w sobie jest po prostu hot hot hot!

Ostatnio zmieniony przez LexanitaFoxx (10-05-2021 o 00h05)


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#10 09-05-2021 o 21h19

Straż Obsydianu
Nelé
Nowa
Nelé
...
Wiadomości: 8

@Azalin, piękna grafika Asha/Lance'a z patelnią. Chciałabym zobaczyć w grze jeszcze jakieś historie spod znaku patelni xd

Idę w ścieżkę Lance'a z czystej ciekawości i na obecną chwilę sposób prowadzenia postaci jest pozytywnym zaskoczeniem, ale oczywiście przewiduję totalne skopanie potencjału. To, czego bardzo nie chciałabym zobaczyć na jego ścieżce, oprócz nagłego zrywu miłosnego (który na prawie bank nastąpi), to ciągłej manifestacji poczucia winy za czyny z przeszłości. Wolałabym dostać jedno, porządne uzewnętrznienie się przed Gardzią (bo skoro mają być razem, to musi do tego dojść), niźli powtarzania "żałuję" i wzbudzania litości co odcinek. Z resztą, takie coś mi w ogóle do Lance'a nie pasuje - jeśli już, to raczej swoje wyrzuty sumienia okazywałby w sposób, hmm, oschły. Co się tyczy tytułu szefa straży, to będę udawać, że to dawno i nieprawda xd Generalnie, lubię motyw wyciągania złola z więzienia, aby odwalał najbrudniejszą robotę, ale na tym koniec, a nie jakieś koronacje.
Zastanawiając się, jak związek Garnka i Lance'a mógłby przebiegać naturalnie i autentycznie przy 20 odcinkach, przy czym jesteśmy już w 1/5 całej fabuły...to nie wymyśliłam nic sensownego. Natomiast, zanim wyszła NE, to snułam pewne wyobrażenia na ten temat, mianowicie: Lance'a widziałam jako potępieńca, najemnika-banitę, który pracuje dla Lśniącej, przyjmując najbardziej plugawe misje, mieszka rzecz jasna poza K.G w lepiance i podciera się liśćmi xd A po wydaleniu Garnka przez kryształ, zaczyna działać również na jej zlecenie. Gardzia wykorzystuje go i jego umiejętności, początkowo bez zahamowań, nierzadko wysyłając na śmierć, aż z czasem zaczyna coś do niego czuć (i vice versa), nie są to jednak uczucia krystaliczne i cukierkowe. Ewentualnie można by do tego dodać (w wersji bardziej dramatycznej) ciężki uszczerbek na zdrowiu Lance'a, który jest wynikiem jednej z misji i który sprawia, że chłop staje się bezużyteczny dla straży. Gardzia, odczuwając wyrzuty sumienia, próbuje jakoś mu pomóc - w powrocie do zdrowiao/wynajdując dla niego zajęcia, których byłby w stanie się podjąć/w emigracji/wszystko na raz. Więcej nie wykoncypowałam, ale to bez znaczenia, bo i tak dostaniemy coś zupełnie innego. Najpoważniejszym problemem związku Lance'a i Garnka nie będzie wcale smok, a Gardzia właśnie, jak już zwróciłyście na to uwagę - Gardzia-paździerz, postrzegająca świat z poziomu dziecka i to w mocnym uproszczeniu, nieposiadająca swojego własnego, indywidualnego credo... Jak tak teraz myślę, to do Lance'a pasowałaby mi postać o charakterze a la Huang Chu.
Co do wyglądu, to dla mnie osobiście sprite z TO był nienaruszalny. W krótkich włosach Lance wyglądał korzystniej, bez zarostu (ale ja po prostu nie lubię zarostu u facetów) i jakoś tak mi się nie rzucała w oczy ta pomarańczowa skóra. Za to zbroję chwalę, zbroja wyszła fajnie...pod warunkiem, że jest w całości. Lance "na waleta" natomiast bawi, tzn. o ile goła klata, naramienniki i skok do wody w celu ratowania Garnka nie ma sensu, o tyle, jak będzie w takiej wersji występował w scenach erotycznych, to zawsze możemy to tłumaczyć tym, że lubi się stroić do łóżka. Kto bogatemu zabroni xd
Na razie to tyle, jeśli powiało z moich przemyśleń tandetą, to przepraszam ; > Czekam z umiarkowaną ciekawością na ciąg dalszy lansowego wątku.

Offline

#11 10-05-2021 o 03h46

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 63

@Elentiya Yep, tak, to ja. Ta prawdziwa. :3

@Elodie Nie znajdę teraz źródła, bo jest środek nocy i lecę już spać, ale było gdzieś potwierdzone, że Eldarya ma mieć 20 odcinków - chyba gdzieś na insta. A biorą się za nowe gry, bo pewnie się zorientowali, że Elda jest zdecydowanie zbyt user friendly jak chodzi o system, więc chcą szybko zamknąć i wyhodować sobie nowy fanbase, który nie będzie przyzwyczajony do takich udogodnień jak kumulowanie maany czy targ.
Jak chodzi o wygląd - absolutnie nie przeszkadza mi to, że miałby wyglądać dojrzalej. Ja po prostu jego wyglądu w TO też nie lubiłam. XD Nie mam absolutnie nic przeciwko ciemnej skórze i jasnym włosom, ale imo w tym przypadku wyjątkowo źle poszło dobranie odcieni. Ale to wiadomo, kwestia gustu. Dla mnie najlepiej prezentował się w masce Asha. ;p Co do zarostu - byłby spoko gdyby nie wyglądał jak efekt trzech dni bez maszynki do golenia. xD Ale ja wiem, że to ja jestem dziwna, bo większość fandomu wydaje się ten wygląd lubić. Tak sobie tylko narzekam.

@Nelé Cieszę się, że grafika się podoba, miło mi. ^-^ Patelni pewnie już nie uświadczymy, bo scenarzyści jakoś boją się korzystać z memów powstałych na swojej i swoich poprzedników twórczości, a wielka szkoda, bo to się zawsze ceni. I ojej, twoja teoria zakładała, że będziemy grać inteligentną, pewną siebie i zdolną do podejmowania decyzji postacią! Ach te marzenia. <3 Taka bezlitosna, ale chłodna, a nie wrzeszcząca co chwilę wersja Gardzi mogłaby być całkiem fajna do ogrania. I tak, sto razy tak dla Huang Chu. Może się mylę, ale jak na razie widzę ją jako konkretną, zdecydowaną babkę, która potrafi o siebie zadbać i nie da sobą pomiatać. I +100 za nieowijanie w bawełnę i mówienie z marszu tego, co myśli... Wiesz, sto razy bardziej wolę ten ship niż z kanoniczną Gard, oni by się dogadali. A jak nie w sensie jakkolwiek romantycznym, to chociaż jako kumple do kieliszka (choć przed wyjściem NE miałam nadzieję, że będzie to rola Nevry - spotkaliby się w jakimś barze, zapijając smutki, obaj już lekko wstawieni, pogadaliby sobie, a potem stałoby się to już takim właściwie rytuałem i relacja rozwinęłaby się sama - no kupiłabym to no XD)
Twoje przemyślenia naprawdę ciekawie się czytało, poruszyłaś bardzo fajne kwestie. Zapraszamy częściej. <3

Tymczasem podrzucam scenkę pierwszej rozmowy z czwartego odcinka. Wybory i wszelkie ambitne bądź mniej ambitne przemyślenia naszej ukochanej bohaterki wycięłam. Początku niestety nie mam, bo za późno się zorientowałam, by zacząć uwieczniać. A SZKODA. Śmieszny był. W sposób niezamierzony, ale śmieszny. Druga rozmowa wpadnie jak znajdę czas ogarnąć screeny.

Pierwsza rozmowa z odcinka 4 NEPrzy okazji dorzucę jeszcze swoją rozkminę jedną. Nie wiem jak pójdzie ta ścieżka, ale uważam, że z perspektywy bezpieczeństwa wszystkich, pozwolenie Lance'owi się zakochać jest największym błędem, jaki można popełnić. Wiemy, jaki jest Lance. Kiedy zaczyna mu na czymś zależeć, staje się bezwzględny i, że tak się posłużę angielską kalką, posesywny. Obecnie jest nieszkodliwy, bo i nie ma nic, na czym mogłoby mu zależeć. Brat nie żyje, świat dalej stoi, jednym słowem zawiódł. Nie ma nic, co mógłby stracić, ale też nic, co mógłby chcieć chronić, ani nawet szczególnego celu, do którego mógłby dążyć (a przynajmniej o niczym takim jeszcze nie wiemy, choć zdawał się coś sugerować). Jeśli on się zakocha, a okazałoby się, że na przykład Gardienne musi wrócić do kryształu... Wyobrażacie sobie, że by się na to tak po prostu zgodził? Bo ja nie. XD


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#12 10-05-2021 o 14h48

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 823

Azalin napisał

Przy okazji dorzucę jeszcze swoją rozkminę jedną. Nie wiem jak pójdzie ta ścieżka, ale uważam, że z perspektywy bezpieczeństwa wszystkich, pozwolenie Lance'owi się zakochać jest największym błędem, jaki można popełnić. Wiemy, jaki jest Lance. Kiedy zaczyna mu na czymś zależeć, staje się bezwzględny i, że tak się posłużę angielską kalką, posesywny. Obecnie jest nieszkodliwy, bo i nie ma nic, na czym mogłoby mu zależeć. Brat nie żyje, świat dalej stoi, jednym słowem zawiódł. Nie ma nic, co mógłby stracić, ale też nic, co mógłby chcieć chronić, ani nawet szczególnego celu, do którego mógłby dążyć (a przynajmniej o niczym takim jeszcze nie wiemy, choć zdawał się coś sugerować). Jeśli on się zakocha, a okazałoby się, że na przykład Gardienne musi wrócić do kryształu... Wyobrażacie sobie, że by się na to tak po prostu zgodził? Bo ja nie. XD


W sumie nie myślałam tak o tym. No to by była niezła drama, trochę na to liczę, że on wróci na tą "złą drogę". A co do ich charakterów (Lanca i Gardienne), to uważam, że takie przeciwieństwa nieźle do siebie pasują. Ona taka nieporadna, a on wręcz przeciwnie. Może jestem dziwna, ale mi się to właśnie podoba, że są tacy różni w te obie skrajne strony.


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#13 11-05-2021 o 19h37

Straż Obsydianu
Nelé
Nowa
Nelé
...
Wiadomości: 8

@LexanitaFoxx, nie jesteś dziwna. Każdy lubi, to co lubi /static/img/forum/smilies/smile.png Tylko w przypadku Gardzi jej nieporadność jest o tyle irytująca, że laska przeszła niejako w Eldrayi przez srogą lekcję życia i...nic, zero, null. Nie zaszła w niej żadna zmiana, oprócz pogłębionych problemów z psychiką, a to, że nikt jej w tej kwestii nie pomógł i nie pomaga, to swoją drogą.

Co do rozkminy @Azalin, to ja mogę tylko podejrzewać, jak ewentualny pomysł Lśniącej na powrót Gardzi do kryształu by się zakończył. III wojną atomową xd Nie wydaje mi się, żeby Lance był lojalnym rycerzem bez własnego zdania i godził się na każdy pomysł straży, jeśli w grę wchodziłaby potężna miłość do Garnka ; > Może też jestem naiwna, ale wierzę, że dalej siedzi w jakichś szemranych sprawach, a to całe nawrócenie, to tylko pic na wodę, fotomontaż. Tzn. o ile wyrzuty sumienia związane z zabiciem brata są dla mnie wiarygodne, tak cała reszta niekoniecznie. Oj, ale się zawiodę xd

Offline

#14 12-05-2021 o 22h02

Straż Obsydianu
Ashkore
Odpowiedź na Wszystko
Ashkore
...
Wiadomości: 42

Powstał klub mojej osoby? Jak miło. Nie żeby wasze zainteresowanie mną jakkolwiek mnie cieszyło.

I tak, macie rację. Dalej nie przestałem knuć i podtrzymuję kontakty z półświatkiem. Mogę Wam to śmiało oznajmić, bo i tak nikt Wam nie uwierzy, komu byście o tym nie powiedzieli /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


https://i.imgur.com/fs3f5oO.png

Offline

#15 13-05-2021 o 21h54

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 823

Mało się tu dzieje, to może zarzucę jakimś pytaniem.

Jak myślicie, jak będzie wyglądała pierwsza randka Gardienne i Lanca? Bo mi osobiście marzy się cały odcinek poświęcony takiej randce z WSem (pomarzyć każdy może), że na przykład idą w plener i tam spędzają cały dzień, rozmawiając, spacerując, a później na koniec odcinka ilustracja jak się całują przy zachodzie słońca. Naprawdę marzy mi się taki odcinek, albo chociaż pół odcinka.

@down Szkoda, że masz taką smutną wizję. Ja rozumiem, że Eldarya, to gra przygodowa, ale pragnę przypomnieć, że np taki Słodki Flirt, to gra o randkowaniu, a randkowania jest tam może z 10% :/

Ostatnio zmieniony przez LexanitaFoxx (13-05-2021 o 22h16)


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#16 13-05-2021 o 22h07

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Up

Przypomnę, że Eldarya jest reklamowana jako gra przygodowa. Nie ma szans, żeby oparli cały odcinek na smętnej randce, kiedy w tle świat się wali. Tym bardziej, kiedy ma być tylko 20 odcinków.

Osobiście nie chciałabym widzieć czegoś takiego. To tak nienaturalne i wypięknione, że aż do porzygu. Lens jest człowiekiem, który bezwzględnie mordował w TO. Jego wątek już został zniszczony, więc nie chciałabym, żeby jeszcze dokładali do tego takie kwiatki. Relacja, którą będę w stanie zaakceptować (z trudem, ale jednak) w moich oczach powinna się opierać na ich partnerstwie w walce. "Mamy burzliwą przeszłość, ale teraz w chwilach kryzysu jesteśmy w stanie wspierać się w walce ramie w ramie". Nie chcę romantycznych randek z Lensem. Chcę oschłej relacji, która z czasem łagodnieje, ale nie staje się czymś, co działo się pomiędzy Garnkiem i Leifem w TO. Taką wizję powiedzmy, że będę w stanie znieść i zapomnieć o tym jak tragicznie poprowadzili ścieżkę złola WSa w tej grze.

Edit
@Up

To nie jest smutna wizja. To naturalna i bardzo realistyczna wizja. Koleś wybił całą rasę Kapp, nie wyobrażam sobie, żeby zrywać sobie z nim kwiatki na łące i ciumkać się w blasku zachodzącego słońca. To nie byłaby zdrowa kreacja. Tak to sobie może Garnek z Matim, bo koleś ma totalnie czystą kartę. Związek z Lensem nie powinien być łatwym i przyjemnym, tylko skomplikowanym i niejasnym. Tylko wtedy twórcy się wybronią w jakimś pomniejszym stopniu z tego co zrobili w TO.

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (13-05-2021 o 22h22)


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#17 13-05-2021 o 22h22

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Strażniczka na Szkoleniu
VampireCarmila
...
Wiadomości: 229

@up Podpisuje się pod tym wszystkimi długopisami jakie mam.
Sama mam dosyć specyficzne podejście do randek tak w realu bo z jakiegoś powodu zawsze odczuwałam lekkie zażenowanie słysząc różne przesłodzone rzeczy, no po prostu nie jestem typem romantyczki i tyle.
Nie przeszkadza mi to z kolei w filmach, grach czy po prostu u innych osób ,ale może do czego pieje.
Zaakceptowałabym jak najbardziej takie rzeczy przy innych WS-ach ,ale jeśli mam być szczera to Lance mi kompletnie nie pasuje do typowej randki przy zachodzie słońca i rozmowie, no nie widzę tego i tyle , byłoby to bardzo nienaturalne.
Wzięłam go na WS-a z kilku powodów i na pewno jednym z nich było to ,że właśnie nie pasuje mi do takich typowych rzeczy z romansideł.
Gość był głównym antagonistą i wydaje mi się ,że akurat mu najdalej do rozmawiania całymi dniami i jakiegoś typowego randkowania.

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (13-05-2021 o 22h27)

Offline

#18 13-05-2021 o 22h29

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 823

@Elentiya @VampireCarmila

Nawet najgorszy złoczyńca ma w sobie pokłady romantyzmu. Nie rozumiem dlaczego ta relacja ma być skomplikowana i niejasna? Co było, to było, Lance stał się tym dobrym (podobno). Spytałam tylko o wizję Waszej randki z Lancem i przedstawiłam jakbym chciała, żeby to wyglądało oraz podkreśliłam, że pomarzyć każdy może. Mi taka wizja pasuje do jego nowej odsłony.


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#19 13-05-2021 o 22h35

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Strażniczka na Szkoleniu
VampireCarmila
...
Wiadomości: 229

@up Ja z kolei zrobiłam to samo tylko po prostu moja wizja nie pokrywa się z twoją.

Gdybym miała to znowu po prostu napisałabym ,że jest to nienaturalne w przypadku jego postaci i tyle.
Skoro mamy kilku WS-ów to też zbytnio nie rozumiem dlaczego każdy z nich ma być romantykiem, w końcu coś dla każdego.
Patrzymy tu na całą fabułę, wiemy jaki Lance był w pierwszym sezonie i już trochę wiemy jaki jest teraz.
Na podstawie 4 odcinka też już wynika nieco bardziej ,że gość lubi małe docinki czy zaczepki co mi się osobiście podoba nieco bardziej niż przesłodzone podrywy np. Mateusza (tak jak mówię co kto lubi i jeśli ktoś woli Matiego z tego powodu to ja nie widzę w tym problemu), właśnie dlatego uważam ,że byłoby to nienaturalne.
Mało tego , "co było to było" to niezbyt trafne stwierdzenie bo to już niekompetencja firmy ,że dla Garnka minęło może z kilka tygodni ,a ona już o wszystkim zapomniała , jest to po prostu nielogiczne i w tym przypadku źle poprowadzone.

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (13-05-2021 o 22h41)

Offline

#20 13-05-2021 o 22h38

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@LexanitaFoxx

Wiem, że spytałaś. Dlatego Ci odpowiedziałam i uzasadniłam argumentami dlaczego tego nie popieram.

Nie obchodzą mnie pokłady romantyzmu w złoczyńcy, kiedy jest złoczyńcą. Faktem jest, że Lens nie powinien być na wolności. Musimy to niestety znosić, więc skoro już szarpnęli się na tak durne posunięcie, to niech chociaż zachowają trochę przyzwoitości i stworzą z tego relację, która ma ręce i nogi, a nie "a bo co było to było, w NE już jest kochany". Minęło siedem lat, co nie powinno absolutnie niczego zmieniać, a przypomnę tylko, że dla Garnka Lens złol zabijał swojego brata przedwczoraj po obiedzie. xD Romantyczne i przesłodzone harce z jego postacią byłyby totalnym absurdem. To o czym piszesz może się sprawdzać u Matiego czy Leifa. Wizja takiego romansu pasuje do ich aktualnych kreacji. Ale nie do Lensa. Pomijając już te aspekty, to takie rzeczy TOTALNIE do jego osoby nie pasują. Nie pasowałyby nawet gdyby nie miał rąk splamionych krwią wielu postaci. Po prostu nie. Lance w NE jest prezentowany jako rzeczowy, konkretny i praktyczny facet. Nie odbieram mu prawa do bycia romantykiem, ale romantyzm nie przejawia się tylko w spacerkach i piknikach przy zachodzie słońca. Romantyzm jest czymś co przejawia się u różnych ludzi w taki sposób, który pasuje do ich osobowości.

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (13-05-2021 o 22h39)


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#21 13-05-2021 o 22h40

Straż Obsydianu
Arven
Nowa
Arven
...
Wiadomości: 8

@LexanitaFoxx

Ma być skomplikowana i niejasna być może, dlatego że, no nie wiem...

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)Niezależnie od tego, jak bardzo lubisz Lance'a nic nie wymaże jego czynów i wcale nie sprawi, że będzie dobrym człowiekiem. Co z tego, że żałuje czy że podobno się zmienił? To nie przywróci życia tym, których go pozbawił i nie sprawi, że jego działania powinny zostać zapomniane.

Napisałaś swoją wizję randki z Lancem i masz do niej prawo, którego nikt Ci nie odbiera, ale opublikowałaś ją na forum, gdzie każdy może Ci odpisać i skonfrontować Twoje zdanie ze swoim, więc nie do końca rozumiem, dlaczego teraz to podkreślasz.


W kwestii randek raczej podzielam zdanie @Elentiya i @VampireCarmila. Nie widzę Lance'a i Gardienne w stereotypowo romantycznych scenach, to mi do ich relacji po prostu nie pasuje. Myślałabym bardziej nad "przymusowym" spędzaniem ze sobą czasu, typu wspólnych treningów, patroli, misji, etc.

@Down

Dla mnie rok więzienia za wielokrotne morderstwa oraz chęć zniszczenia całego świata, to nie jest odpowiedni wyrok. Jeśli chcesz żyć w erze wybaczenia wszystkim postaciom, niezależnie od tego jakich czynów by się dopuściły, to spoko, ale nie oznacza to, że dla innych osób jego kara będzie sprawiedliwa i że również będą pogodzone z tym, że Lance żyje sobie na wolności, jakby dopuścił się co najwyżej kradzieży jakiegoś fatałaszka z butiku Purriry, a nie był mordercą, który próbował doprowadzić całą Eldaryę do zagłady.

Ostatnio zmieniony przez Arven (13-05-2021 o 22h54)


g a n g     s t ó p k a r z y
https://i.imgur.com/ycQmMbg.png

Offline

#22 13-05-2021 o 22h46

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 823

Lance odsiedział swój "wyrok" przecież i został wypuszczony na wolność. Nie ważne co zrobił, ważne że odbył już za to karę. Każdy ma prawo do swojej opinii, także może znajdą się na tym forum osoby, które podzielają moją wizję romantycznego Lanca. Nie mówię tu, że ma być romantyczny aż do obrzydzenia, broń Boże. Po prostu byłoby fajnie jakby zabrał Gardienne na spacer i porozmawiali.

Edit: @up Ale ja to doskonale rozumiem, że są osoby, które nie chcą mu wybaczyć i nie chcą żyć z nim w zgodzie. Jednak ja do tych osób nie należę XD

@down Przecież gry Beemov często nie mają sensu i wszystkiego można się po twórcach spodziewać.

Ostatnio zmieniony przez LexanitaFoxx (13-05-2021 o 23h02)


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#23 13-05-2021 o 23h00

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Strażniczka na Szkoleniu
VampireCarmila
...
Wiadomości: 229

Tylko tutaj po raz kolejny, odbieranie go przez inne postacie ,a przez naszą Gardzie to dwie różne rzeczy.

Tak ,odsiedział swój wyrok i został wypuszczony na wolność to prawda.
Jednak dla innych postaci to wiele lat  z nim na wolności ,a dla Gardienne to zaledwie kilka tygodni  może mniej.
Nikt Ci nie broni mieć swojej opinii na ten temat ,tak samo jak nikt inny nie broni nam Ci na nią odpowiedzieć - to tylko zwykła dyskusja z naszej strony i przedstawianie argumentów dlaczego takie zagranie ze strony firmy nie miałoby za bardzo sensu.

Wzięłam go na WS-a jednak nie oznacza to ,że w grze ma nastać brak logiki bo tutaj zgodzę się w 100% @Arven ,że to jak poprowadzili go na starcie i ,że wypuścili go po roku jest absurdem.

Osobiście również wolałabym jakieś zbliżenia podczas misji , walki czy podczas treningów - skoro Lance ma trenować Mateusza to dlaczego by nie naszego Garnka (tylko że znając beemoov wiązałoby się to zapewne z brakiem wyboru i z kolei osoby które nie chcą mieć z nim do czynienia byłby do tego zmuszone co uważam znowu za złe rozwiązanie) i takie coś pasowałoby chyba nieco bardziej do postaci Lance.


Edit:Owszem, jednak nie oznacza to ,że firma ma cały czas jechać na tych samych błędach i nie wyciągać wniosków skoro dużo osób zwraca uwagę na brak logiki to fajnie ze strony twórców byłoby zrobić jakiś krok ku naprawie temu.

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (13-05-2021 o 23h13)

Offline

#24 13-05-2021 o 23h03

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 63

A miałam poczekać z wypowiedzią aż skończę rzeczy na uczelnie. Oh well.

Piszecie za szybko. Ledwo zdążę skończyć pisać, a już jest pięć nowych postów. XD

@LexanitaFoxx Nie mogę się bardziej zgodzić z dziewczynami. Eldarya jest grą romansową, owszem, ale też po to dostajemy wachlarz WSów, żeby było w czym wybierać. Lance od samego początku jest postacią bardzo mocno dyskusyjną, nawet pod względem czy w ogóle powinien się pojawić jako WS (o ironio, jestem wśród tych, którzy twierdzą, że no niekoniecznie). Jego przeszłość jest, jaka jest. Jest mordercą. Ale to nawet nie wszystko, ten aspekt już pokryła Elentiya.

Przede wszystkim, nie widzę Lensa jako randkowego typa. Kompletnie nie, nawet pomijając kwestię burzliwej przeszłości, jest moim zdaniem na to zbyt praktyczny. Wątpię, by kiedykolwiek miał się w takie rzeczy bawić. Bycie "dobrym" nie sprawia, że nagle zmienia się człowiekowi cały charakter. Osobiście, jeśli walną mi coś takiego, będę się czuła oszukana. Nie po to wybieram ścieżkę mordercy, żeby dostać na niej zbieranie stokrotek. Od tego jest Mati i Leiftan (oczywiście bez urazy, śmieszkuję sobie tylko xd)

Najbardziej realistyczne i najbliższe tej wizji będą pewnie wspólne treningi, choć nawet w nich brakuje mi tego aspektu surowości relacji, którego opisać nie mogę. Ja od tej relacji przede wszystkim oczekuję (w sumie bardziej oczekiwałam jak jeszcze był Ashem, ale biorę, co dają, może akurat tym razem choć po części się uda) powolnego budowania relacji. Stopniowo pojawiającej się nici porozumienia, którą da się zdobyć tylko w momencie, kiedy nie ma innego wyjścia jak tylko zaufać drugiej osobie, czasem nawet i życiem, bo jak wiadomo, pole walki zawsze jest bardzo nieprzewidywalne (proszę, pomińmy tu fakt pierdołowatości Gardzi xD). Chcę bardzo powoli budującego się zaufania, relacji powstającej na bardzo kruchym lodzie. Idealnie byłoby gdyby obecność Lensa przy okazji zaostrzyła Gardienne charakter w odpowiedni sposób, ale na to nie mam co liczyć.

Jeśli chodzi o kwestię wyroku - no nie, to tak nie działa. Po pierwsze, odsiedział zaledwie rok, co jest śmieszną ilością czasu, biorąc pod uwagę skalę jego zbrodni, a potem wypuścili go przez braki kadrowe (no XD). Można dyskutować o tym czy w ogóle powinien być na wolności (znaczy, jak na moje to powinni byli go zabić, kiedy był osłabiony i mieli okazję, he's too dangerous to be left alive), ale o takich rzeczach nie można zapominać. Gardienne była przez niego porwana, kilka razy bezpośrednio lub pośrednio z jego przyczyny niemal zginęła. Zapomnienie o tym wszystkim byłoby najgorszym możliwym scenariuszowym błędem (i dlatego zapomną, pszczoły uwielbiają rozczarowywać). Zrobili już taką ścieżkę, to niech dotrzymają obietnicy, którą samo jej istnienie przed graczem składa i zrobią, najprościej ot ujmując, angst, dramę, krew i surowe mięso. XD

@Nelé O tak! Ja już gdzieś to pisałam, jak najbardziej wierzę, że Lens żałuje. Dwóch rzeczy. Zabicia Valkyona. Oraz tego, że mu się nie udało wykonać swojego planu. XD nie wierzę, że to zrobią, ale utrzymanie go jako villaina byłoby naprawdę spoko posunięciem (tylko tym razem tak dla odmiany inteligentnym, ładnie proszę?). Jakby czas w więzieniu sobie przeznaczył na przemyślenie sobie wszystkiego i uznanie, że strategia działania zupełnie w cieniu będzie bardziej korzystna... No to by mi pasowało. A propozycja Hua mu w tym momencie spadła z niebios.

Ostatnio zmieniony przez Azalin (14-05-2021 o 01h06)


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#25 13-05-2021 o 23h32

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

To od Gardzi, jako głównej bohaterki powinno zależeć to przebaczenie. Tymczasem jesteśmy wrzucani do świata, w którym to inni przebaczyli za nas. Nikt nie pyta Gardzi o zdanie. Huang Hua wydaje rozkaz "Przebacz" i Garnek ma się dostosować. Lensu powinien siedzieć nadal w więzieniu, kiedy wychodzimy w kryształu. Główna bohaterka, z racji bycia GŁÓWNĄ BOHATERKĄ powinna mieć wybór.

Kolejną kwestią jest stopnień kary dobrany do przewinień antagonisty. Całe TO w zasadzie traci na ważności przez decyzję scenarzystów. Koleś chce zniszczyć świat, ale wystarcza nieco ponad rok, żeby odkupił winy? To sprowadza rolę antagonisty do poziomu zwykłego pionka. Cały wątek walki ze złem traci na wiarygodności, przestaje być jakkolwiek poważny. Wysiłek całej straży w zasadzie też przez to sprowadza się do żartu. Bo to nie jest tak, że dobro wygrało. Lensu stwierdził, że będzie dobry, HH zatwierdziła i jest gitówa. Wszyscy żyją tylko dlatego, że Ląs nie chce ich zabić, chociaż mógłby bez problemu (wręcz jego dosłowny cytat!!). Musiał stać się dobry, żeby wyjść na wolność. Tyle. Nie ma w tej przemianie żadnej głębi. Twórcy gry nas nią nie uraczyli, a mogli, bo to w końcu byłby sensowny plot. Przez rozwiązania, które zastosowali całe TO traci na jakiejkolwiek wartości fabularnej xd


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

Strony : 1 2 3 ... 8