Forum

Strony : 1

#1 03-05-2021 o 14h37

Straż Obsydianu
Testra
Nowa
Testra
...
Wiadomości: 3


https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fdata.whicdn.com%2Fimages%2F329081289%2Foriginal.gif&f=1&nofb=1

Bangtan Boys to siedmioosobowy zespół k-popowy utworzony w 2013 roku przez wytwórnię Big Hit Entertainment i najprawdopodobniej największy aktualnie działający boysband na świecie.
Na swoim koncie mają m.in. osiągnięcia z rzędu nominacji do nagrody Grammy (której niestety nie udało im się wygrać); znani są również z sukcesu, który ostatnim razem w kategorii grupy muzycznej udało się odnieść Beatlesom ponad pięćdziesiąt lat temu - w przeciągu niespełna roku trzy z wypuszczonych przez nich albumów znalazły się na samym szczycie listy Billboard 200, publikowanej w tygodniku Billboard i ukazującej spis dwustu najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się albumów muzycznych w Stanach Zjednoczonych.

Osobiście nigdy nie uważałam się za fankę muzyki k-popowej, ba - w ogóle nie interesowałam się tym gatunkiem i niestety wykazywałam sporą tendencję do odrzucania grup takich jak BTS na wejściu wynikającego z bazowania wyłącznie na wszechobecnych stereotypach i negatywnym, bardzo zaraźliwym nastawieniu do koreańskiej muzyki popularnej jako ogółu.
Ostatnimi czasy jednak, najpewniej pod wpływem wszechogarniającej nudy i monotonii jakie dotknęły nas wszystkich w tym ciężkim czasie, postanowiłam zgłębić temat nieco gruntowniej i na własne oczy i uszy przekonałam się, jak w ogromnym stopniu nieprawdziwe są mniemania na temat owej grupy i jak błyskawicznie rozprzestrzeniają się krzywdzące przekonania na jej temat. Ludziom bardzo łatwo ocenić coś, nie badając wcześniej gruntu i nie wyrabiając sobie własnego zdania przed podążeniem za tłumem, bo tak jest łatwiej i bardziej komfortowo.

Nabrałam dużej dozy respektu do BTS ze względu na wiele aspektów - zaimponowały mi przede wszystkim ich niezwykła determinacja, ciężka praca i poświęcenie, jakie wkładają w całe swoje przedsięwzięcie. Pod kątem czysto technicznym również można doszukać się wielu kwestii, o których nie mówi się wystarczająco, takich jak zdumiewające umiejętności taneczne prezentowane przez zespół, momentami perfekcyjnie uzupełniające się i harmonizujące ze sobą tony głosów, jak i ponadprzeciętna kontrola nad samym aspektem wokalnym, której obecność można łatwo wywnioskować z faktu, iż grupa występuje prezentując serię skomplikowanych i bardzo wymagających choreografii tanecznych, przy tym pamiętając o utrzymywaniu tempa i linii melodycznej samych utworów. Do tego osobowości sceniczne chłopców wręcz tryskają charyzmą i entuzjazmem, a to w przypadku artystów takich jak oni jest kluczowe na drodze do coraz to bardziej znaczących sukcesów.

Jestem bardzo ciekawa, czy generalne nastawienie do Bangtan Boys w jakimkolwiek stopniu zmieniło się, odkąd ostatnim razem miałam do czynienia z naszymi rodakami wyrażającymi swoje poglądy na ich temat; co wy o nich sądzicie?
Podoba wam się ich twórczość, a może wręcz przeciwnie i uważacie ich za zupełnie przereklamowanych i niezasługujących na swój obecny rozgłos?
Zapraszam do dyskusji i zachęcam do konstruktywnego wyrażania swojego zdania :)

Ostatnio zmieniony przez Testra (03-05-2021 o 14h41)


https://i.imgur.com/jPATUt3.png

Offline

#2 08-05-2021 o 00h05

Straż Cienia
BlackBrilliant
Nowa
BlackBrilliant
...
Wiadomości: 4

Szczerze powiedziawszy, sama byłam osobą, która k-popu zbytnio nie słuchała tzn. jak trafiłam na jakiś fajny kawałek, to nawet go sobie czasami puściłam ale miało to miejsce sporadycznie. W ostatnim czasie jednak coraz częściej słucham k-popowych utworów różnych artystów, wśród nich właśnie BTS.

Naprawdę przyjemnie się ich słucha i ogląda. Nie dziwię się, że mają tyle osiągnięć na koncie i są popularni, ponieważ odwalają kawał dobrej roboty w tym, co robią. Widać, że ciężko pracują, ciągle się rozwijają, są mega charyzmatyczni, a ich umiejętności taneczne i wokalne, dla mnie, są godne podziwu. Podobają mi się też ich koncerty, których fragmenty widziałam, niestety, tylko na yt – bardzo efektownie zrobione, z pomysłem, świetnie dopracowane pod każdym względem.

Rozumiem, że wiele osób może ich utworów nie słuchać i będą się im one nie podobać, bo to nie ich „klimaty” albo coś im po prostu w tym nie pasuje. Czasami też teledyski mogą „odrzucać”, bo jednak Koreańczycy, można powiedzieć, mają „specyficzny” styl (teraz nie umiem tego ładniej wyrazić, wybaczcie), wydaje się, że również inne jest u nich poczucie estetyki, a także humoru , które nie każdemu przypadnie do gustu. Ale mimo wszystko nie rozumiem najeżdżania na nich z byle powodu, co niestety często się obserwuje. W wielu przypadkach, to chyba jest  krytykowanie po prostu dla samej zasady -  bo Koreańczycy, bo k-pop, bo tak się ubierają (i farbują włosy), zachowują etc. Zaczyna się ocena już nieco zahaczająca o pochodzenie, względy kulturowe, a nie na podstawie ich dorobku artystycznego. No i niestety, często ta ocena jest dosyć krzywdząca i wyrażana w sposób aż nadto dosadny i nieprzyjemny /static/img/forum/smilies/hmm.png

Offline

#3 31-05-2021 o 12h11

Straż Obsydianu
Nymfa
Szefowa Straży
Nymfa
...
Wiadomości: 1 683

Dziwi mnie, że tak cichy ten wątek biorąc pod uwagę jak ogromny fandom mają BTS.

Chłopaków poznałam 4/5 lat temu gdy przypadkiem znalazłam na YT choreografie do jednej z ich piosenek.

I tak jakoś poszło.

Potem wkręciłam się w [BANGTAN BOMB] i skręcałam się ze śmiechu przy np strasznym escape housie. Oczywiście nie umiałam ich wtedy odróżnić i trochę czasu minęło zanim bez problemu wiedziałam kto jest kim. Z perspektywy czasu, nie mam pojęcia jakim cudem mogłam ich nie odróżniać XDD

Uwielbiam chłopaków, chociaż nie każdy ich come back przypada mi do gustu. Są na fali i zasługują na to. Życzę im jak najlepiej.

Mój bias chociaż lovkam wszystkich

Ostatnio zmieniony przez Nymfa (31-05-2021 o 12h13)


https://i.imgur.com/T5wEBes.png

Offline

#4 31-05-2021 o 19h54

Straż Cienia
Bumi
Odpowiedź na Wszystko
Bumi
...
Wiadomości: 42

Ja nie jestem taką wielką fanką, ale mam znajomych, którzy bardzo lubią BTS i jak kiedyś jeszcze robiło się domówki. To na imprezach z nimi zawsze fajnie było posłuchać albo potańczyć do BTS. Byłam też na filmie o BTS w kinie z moją przyjaciółką fanką i sala kinowa była przepełniona. Było też dużo wzruszeń, dziewczyny obok mnie płakały przez cały film <3 Nie wyobrażam sobie co dzieje się na koncertach.

Ogólnie ja podziwiam ten zespół. Mają świetne, profesjonalne teledyski, choreograficznie wypadają WOW, wyglądają niesamowicie. Zazdroszczę im tych stylówek i fryzur. Bardzo cool /static/img/forum/smilies/big_smile.png


https://cs-luzownia.pl/uploads/monthly_2020_06/13250.gif.eff125c57bc5cc3597e8f86df19c48b5.gif

Offline

#5 24-06-2021 o 02h48

Straż Cienia
Flora
Młoda Rekrutka
Flora
...
Wiadomości: 23

Weszłam tu i jestem w wielkim szoku, że ten wątek ma tak mało odpowiedzi. Nie mam w sumie też zamiaru długo się rozpisywać, ale widząc go musiałam się podzielić moją opinią, co do najnowszych utworów Bangtanów.

Zacznę od tego, że od jakiegoś czasu ich utwory przestały mnie cieszyć, tak jak robiły to wcześniej, a zwłaszcza te nowe. Cały czas to ballada, to typowo popowe brzmienie - brakuje mi czegoś pokoju "On" lub czegoś tak tajemniczego i melodyjnego jak "Black Swan" czy "Blood, Sweat ann Tears".
Utwory jak "Lights", "Life Goes On", "Stay Gold" i tym podobne totalnie mi nie wpadają i to nie tak, że ogólnie za takimi brzmieniami nie przepadam, ale chyba nie lubie ich, w wykonaniu chłopaków.
A te najnowsze, powiedziałabym nawet, że te na ten czas najpopularniejsze - "Dynamite" oraz "Butter" - są super, do czasu kiedy nie zaczynają ci rzucać tym dosłownie wszędzie w twarz, bo zaczyna się przejadać.
Ale uwielbiam większość er chłopaków i nawet jeśli muszę od nich odpocząć, to na pewno powrócę!

Dlatego teraz pytanie do was, bo chętnie sobie poczytam - Jaka jest wasza ulubiona era BTS i dlaczego?

Buziaki ♥


https://i.imgur.com/jwAtPKJ.png

Offline

#6 12-02-2022 o 17h07

Straż Absyntu
Erileas
Stażystka
Erileas
...
Wiadomości: 47

Wybranie mojej ulubionej ery nie należy do łatwych zadań - tych dobrych było bowiem naprawdę wiele.

Wszystko piszę jako osoba, która nigdy nie zagłębiała się w fandom, ale twórczość w gruncie rzeczy bardzo lubi. Nie bijcie więc za ewentualne drobne pomyłki

Na wstępie powiem, że wręcz ubóstwiam mocniejsze kawałki. Takie, które puszczone na słuchawkach, rozrywają bębenki. Uwielbiam taką energię i power, którego mi to daje. Nic więc dziwnego, że tak bardzo lubię Idol i Not Today.

Z drugiej strony naprawdę nie mogę się oprzeć erze, w której zostało wydane Spring day. No to jest po prostu coś pięknego! Nie zliczę ile razy do tego płakałam.

Ciepłymi uczuciami darzę też erę z Run. Storyline BTS tam to chef's kiss, naprawdę!



going ahead doesn't mean you're going to get there first

https://i.ibb.co/7W5nSNL/sygnaturka.png

Offline

Strony : 1