Forum

Strony : 1

#1 21-07-2021 o 15h31

Straż Obsydianu
DarkLilac6
Młoda Rekrutka
DarkLilac6
...

Hej wiem długi temat ale nie wiedziałam jak to inaczej ując.
Czyli jak wyżej, jaki tytuł zachęca was do poświęcenia czasu książkę, fanfikowi lub filmowi?
Długi, krótki, opisujący fabułę?
Mimo wszystko to ważne i przyznam że strasznie problematyczne. Ile razy nie zwróciłam uwagi na opowiadanie czy książkę przez niezachęcający tytuł a treść w środku była boska, a jak tytuł się podobał to było mi szkoda czasu który poświęciłam na pierwsze strony.

Domyślam się że okładka/plakat też ma na to wpływ,jednak tu są z tym większe problemy.

Ogółem poproszę o wasze spostrzeżenia i przemyślenia na ten temat.
Oczywiście o okładkach też możecie wspomnieć

#2 21-07-2021 o 16h42

Straż Obsydianu
Myrida
Pokonała Dahu
Myrida
...

Cóż, tutaj nie ma żadnej zasady ani reguły którą można by zastosować aby znajdować tytuły z dobrą treścią. Trzeba zdać się na łut szczęścia.

Tak jak wspomniałaś są książki z koszmarnym lub banalnym tytułem a bardzo dobrą fabułą. Są takie z genialnym tytułem i fabułą tragiczną. Jak również takie które łączą interesujący tytuł z fabułą najwyższych lotów i odwrotnie.

Jeśli jednak sama mam określić jakie typy tytułów zwracają moją uwagę, to pewnie takie których tytuły wskazują na magię.(Pozdrawiam fanów fantastyki /static/img/forum/smilies/wink.png  )
Oczywiście jeśli jest jakiś bum i w jednym czasie pojawia się kilkanaście książek/serii o podobnym klimacie i tematyce to tytuły z nimi związane bardziej odstraszają niż zachęcają (swego czasu vampiry np.: zmierzch, dom nocy itp.)

Na pewno przykuwają moją uwagę tytuły oryginalne i nie banalne. Zawsze to spośród tłumu "czarownic" wybija się taki tytuł jak "zielarka" (przykłady tylko do zobrazowania idei, nie wiem czy takie istnieją)

Patrzcie i podziwiajcie kocią mnie autorstwa @Anatea https://i.ibb.co/ygNQv3x/m8-1.png

#3 22-07-2021 o 16h51

Straż Absyntu
Memorka
Młoda Rekrutka
Memorka
...

Mnie najbardziej przyciągają tytuły, które brzmią intrygującą lub po prostu nieco dziwacznie np.:
"Zakon Drzewa Pomarańczy" (Samantha Shannon) czy "Nasze imię Legion. Nasze imię Bob" (Taylor Dennis E.) /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Memorka (22-07-2021 o 16h53)

https://media4.giphy.com/media/0extNYVQASY9bR1tL0/giphy.gif?cid=790b7611a452e1ca7470ca4bc000bee1ed3623133f5ac2b7&rid=giphy.gif&ct=g

Strony : 1