Forum

Strony : 1 2 3 ... 9

#1 22-04-2021 o 11h05

Straż Lśniąca
Siljie
The Fair Lady
Siljie
...
Wiadomości: 174

WĄTEK O ZMIANACH NA STRONIE I W GRZE


        • Wątek służy do rozmów:
           - o zmianach, które pojawiają się w grze i na stronie,
           - o waszych oczekiwaniach lub wątpliwościach,


        • Propozycje zmian zgłaszane moderatorom są bezcelowe, nie mamy wpływu na rozwój gry jako takiej. Wszystkie propozycje i uwagi, nalezy zgłosić bezpośrednio do Beemoov.

Pamiętajcie, że swoje niezadowolenie możecie wyrazić w sposób kulturalny.

Offline

#2 28-04-2021 o 12h04

Straż Obsydianu
Elentiya
Strażniczka na Szkoleniu
Elentiya
...
Wiadomości: 226

Witam wszystkich po tej jakże brutalnej przerwie.

Oczekiwanie na forum było jedną z głównych rzeczy, które trzymały mnie przy logowaniu. No cusz... Zmiany na stronie i w grze? A co tu dużo pisać, bimuf napluł w twarz wszystkim graczom, a szczególnie tym, którzy regularnie ich wspierali doładowaniami. Firma sama się podsumowała.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Online

#3 28-04-2021 o 12h16

Straż Obsydianu
VampireCarmila
Debiutantka
VampireCarmila
...
Wiadomości: 112

Oh boy co tu się zadziało to ja nie wiem.
Ogólnie to ciężko mi cokolwiek napisać bo chyba po prostu nie wiem od czego zacząć.
Sytuacja jaka jest każdy widzi,a to co się tu zadziało to głowa mała.
Najbardziej chyba zabolało mnie to ,że prawdopodobnie nie odzyskam moich strojów za doładowanie bo raz ,że kody z onebip magicznym cudem nie działają , a dwa ,że beemoov ma tak zawalone skrzynki ,że do 9 maja to mi pewnie nie odpiszą.
Takim oto sposobem moja ulubiona stylizacja która składała się głownie ze strojów za doładowanie poszła na daleki spacer, jedyny plus to chyba taki ,że zdążyłam wykupić moją charakterystyczną Aurelię zanim zaczęli usuwać rzeczy z butiku.
Krytykowanie rekompensaty sobie daruje bo widziałam tego tyle ,że po prostu powtórzyłabym typowe rzeczy które zostały dosadnie wyjaśnione.
TO aktualnie nie chce mi się przechodzić, a na Nową Erę mnie nie stać, a o moim doładowaniu mogą sobie pomarzyć.
Zapewne uzupełnię wątki o odcinkach skoro fabułę znam na pamięć bo co mi tam- forum tworzą gracze i zawsze była to jedna z moich ulubionych części gry.

Zapraszam również do znajomych bo niestety nie byłam w stanie spamiętać wszystkich graczy których miałam na liście ,a też widziałam ,że paru osobom nie udało się zaklepać nicków.

@down Właśnie otrzymałam pomoc od użytkowniczki oraz co i jak w tym przypadku robić, więc zastosuje się tego i zobaczymy co dalej. Mam również nadzieje ,że beemoov jakoś przedłuży butik.
Jednak opisując nieco dokładniej to otrzymałam 9 stron z numerami i ani jeden nie działa ,a upewniałam się czy kody aby na pewno  należą do Eldaryi a nie do Słodkiego flirtu i czy aby na pewno nick oraz e-mail są poprawne- jedyne co dostałam to informacje o treści "doładowania nie zostały odnalezione" więc na chwile obecną pokombinuje z inną opcją , jeśli to nie pomoże to wtedy zacznę się martwić.


Edit: Udało się odzyskać doładowania , dziękuję ślicznie @Elentiya oraz @Ariri za napisanie do mnie w tej sprawie bo kompletnie nie wiedziałabym co robić <3

Ostatnio zmieniony przez VampireCarmila (28-04-2021 o 14h08)


https://dotawallpapers.com/wallpaper/preview/drow-ranger-wallpaper-4121-594px.jpg

Offline

#4 28-04-2021 o 12h23

Straż Lśniąca
Siljie
The Fair Lady
Siljie
...
Wiadomości: 174

@Up Już zgłosiłam prośbę o przedłużenie tego butiku, mam nadzieję, że firma postąpi jak należy.

Nie masz może chociaż jednej transakcji płatnej karta/paypalem? z tego co się orientuje wystarczy zgłoszenie nawet jednej transakcji i te stroje powinny odblokować się w butiku. A takie płatności są dla nich najszybsze do weryfikacji.

Offline

#5 28-04-2021 o 12h30

Straż Obsydianu
Ashkore
Rekrutka
Ashkore
...
Wiadomości: 33

Już pierwszego dnia od pożaru zaczęłam myśleć, że może straciłam konto. Potem nadzieja nasilała się i malała, aż w końcu zgasła bezpowrotnie. I zaczęłam się zwyczajnie wkurzać. I jednocześnie bardzo mnie wszystko śmieszyło, bo wraz z naszymi kontami utracili też tłumaczenia. Mało tego! Utracili francuski oryginały Nowej Ery! W Beemoovie tak bardzo nie lubią tego, co stworzyli, że jak najszybciej usuwają swoje kopie z komputerów /static/img/forum/smilies/tongue.png No cóż.
Niech przetłumaczą w końcu stronę, a nie że większość jest po angielsku. Wyciągać łapki po pieniążki to są pierwsi, ale żeby dać coś od siebie? Phi. The Origins też liczę, że przetłumaczą, bo to jest tak jakby polski serwer.

Ech. Żegnajcie moje ponad 55 000 maany. Żegnaj tysiącdniowy chowańcu, gallytrocie Werdandi. Żegnaj moja kolekcja wszystkich ilustracji eventowych i kolekcja niemal wszystkich ilustracji z TO i Nowej Ery. Nie stać mnie było, żeby Was odzyskać. Rekompensata wystarczyła ledwo na 14 odcinków TO, zapełnienie szafy dwoma kolorami ubrań, dwie ilustracje i dwa chowańce. Szał.
Żegnajcie też zapełniony inwentarzu i żegnajcie dziesiątki jajek chowańców i setki ubrań, które mogłam sprzedać.

Jedyne co zyskałam, to stroje za doładowanie (bo miałam wcześniej chyba tylko jeden), perłowe i tęczowe peruki, strój francuski, strój z Japan Expo i atmosferę dostępną wcześniej tylko dla modek. Czy było warto stracić wszystko dla tych kilku drobiazgów? Nie sądzę.


https://i.imgur.com/fs3f5oO.png

Offline

#6 28-04-2021 o 12h33

Straż Cienia
Naomii
Nowa
Naomii
...
Wiadomości: 4

Mi też jest przykro, że prawdopodobnie nie odpiszą do mnie do 9-go maja. Chciałabym odzyskać odcinki dodatkowe + kilka stroi za doładowania. U mnie akurat wszelkie płatności były wykonywane kartą, a mimo to czekam od 12-go kwietnia na odpowiedź i cały czas cisza. Nie podoba mi się też to, że dostaliśmy tylko 1000 maany, na pewno nie wystarczy to na przejście 4 odcinków NE, które na luzie bym przeszła na moim starym koncie z powodu większych oszczędności. W tym momencie ukończyłam 2 odcinki i mi zostało jakieś 200 maany, więc już muszę zbierać na 3 odcinek xD Jakby dali 2k to lepiej by to zrekompensowało nam straty /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Naomii (28-04-2021 o 12h35)


https://i.ibb.co/JCHsVzD/signature.png

Offline

#7 28-04-2021 o 12h35

Straż Absyntu
Asame
Debiutantka
Asame
...
Wiadomości: 136

Serwery się spaliły: no ok, trochę rip, ale może odzyskają
miesiąc później: wszystko spalone
ja: no dobra ale pewnie dadzą dużą rekompensatę i zwrócą wszystko co się miało
oni: masz 350k i 10% doładowań
ja: eeeee

krótka historia z ubiegłego miesiąca

miałem dobre 70% itemów, niektóre w każdym wariancie kolorystycznym, nie trzymałem się jednej kolorystyki więc nigdy nie żałowałem na ciuchy, bo to dosłownie jedyny plus tej gry - no i dostałem 350k waluty, która pozwoliła mi odbudować szafę w może 30%, no fajnie xD
przynajmniej oddali mi walute za doładowania, która i tak na nic nie wystarczyła mimo, że za pieniądze wlane w Beemov mógłbym sobie życie ułożyć
mea culpa I guess


https://i.imgur.com/b5iZXK6.png

Offline

#8 28-04-2021 o 12h35

Straż Cienia
Velcora
Młoda Rekrutka
Velcora
...
Wiadomości: 15

No ja 15/04 wysłałam im transakcje paypalem i kartą kredytową. Napisali, że wystarczy im jedno potwierdzenie danym sposobem i resztę znajdą. Wysłałam im tak wiele jak tylko mogłam, aby ułatwić im robotę - screeny gotowych potwierdzeń, z danymi, numerami kart/paypala - nadal czekam. Więc to, że dana płatność jest łatwiejsza do zweryfikowania to jedno, ale ich szybkość odpowiadania to drugie. Ludzie są wkurzeni, bo czekają, termin majowy goni a firma nawet oświadczenia o przedłużeniu butiku nie wysyła...

Mi po dwóch odcinkach zostało 600 maany. Przed awarią przeszłam trzy odcinki i miałam zachomikowane 17k na odcinki w przyszłości, bo ja tu jestem głównie dla odcinków /static/img/forum/smilies/tongue.png Szafę mam owszem pokaźniejszą i tu narzekać nie mogę, bo maanę przed awarią wydawałam na odcinki... Ale skoro mi na odcinkach bardziej zależało, to chciałabym mieć chociaż na 5 odcinków NE maany, aby być na bieżąco z fabułą i nie cykać się na każdym kroku, że zabraknie na kolejny... Zwłaszcza, że targ leeeeeeeży i kwiczy. Nikt już nic nie kupuje na targu, bo i po co /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Velcora (28-04-2021 o 12h39)

Offline

#9 28-04-2021 o 12h45

Straż Absyntu
Isari
Debiutantka
Isari
...
Wiadomości: 85

Na początku jak się zalogowałam, to myślałam, że ta rekompensata (poza maaną) jest naprawdę duża, potem jednak okazało się, że potrzebowałabym dwa razy więcej monet, aby odbudować garderobę. Niestety, ale moich doładowań nie odzyskam, a moim znajomym jeszcze niczego nie odpisano. Jedyne co dobrego mnie spotkało, to nowy, lepszy pseudonim, nic więcej... No i jestem w absyncie.


https://funkyimg.com/i/2sFUc.png

Offline

#10 28-04-2021 o 12h45

Straż Obsydianu
Anastasia
Nowa
Anastasia
...
Wiadomości: 7

Najmocniej irytującym aspektem w całej tej sytuacji jest fakt, że dostaliśmy 1000 manny i jest to nazywane rekompensatą. To głupotka, każdy nowy gracz od zawsze dostawał tyle samo za rejestracje. xDD

Nie rozumiem też, czemu dostajemy tylko 10% odszkodowania za doładowania. No bo pomijając zarobek Bemoova, to sensu w tym za grosz nie widzę.

A propos transakcji, w sprawie onebip. Osobiście polecam zadzwonić do ich supportu. Znacznie szybciej i sprawniej to przebiega, niż w przypadku oczekiwania na e-mail (i też jest mniejsza szansa na pomyłkę)


https://c.tenor.com/ovGplPNVooQAAAAC/unpocoloco-coco.gif

Offline

#11 28-04-2021 o 12h47

Straż Obsydianu
Suteno
Nowa
Suteno
...
Wiadomości: 6

Kiedyś pomyślałam, że bardzo chcę Sinead i skrzydła Spring Faery, że one są warte wszystkiego. Teraz straciłam wszystko i tak no... chyba nie było warto xD RIP maana, RIP ilustracje, RIP chowańce (a miałam każdego od wyjścia polskiej wersji), RIP odcinki na bieżąco i RIP poczucie bezpieczeństwa finansowego. Zawsze były żarty, że serwery płonęły w trakcie eventów i w końcu naprawdę spłonęły, to jest niesamowity plot twist. Rekompensata nie rekompensuje mi nawet połowy tego co miałam xD Eldka teraz to pobojowisko jak po rozbiciu kryształu i to jedna z najlepiej zburzonych czwartych ścian jakie widziałam.


https://i.ibb.co/Zd43QMH/2a50e6f162174236af842f6b477aaf93ce8091eb-gifv.gif

Offline

#12 28-04-2021 o 12h48

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 54

Ogólnie rzecz ujmując jestem w tym wszystkim najmniej pokrzywdzona. Dalej tęsknię za kontem, smutno mi, że nie udało się dobić progu 100k maany, znowu jestem biedakiem. xD Ale ja to ja, ja grałam za darmo, gracze jak ja i tak są tylko efektem ubocznym robienia free2play z mikropłatnościami. A i tak oberwałam najmniej, bo cała ta rekompensata to zwyczajny siarczysty policzek w stronę wszystkich tych osób, które grę regularnie utrzymywały. Cała rekompensata jest po prostu zabawna, odebranie graczom tych marnych trzech tysięcy, które dało się uciułać przechodząc Origins to już chamstwo i sknerstwo do potęgi, ale! To jeszcze nic w porównaniu do tego, jak zostali potraktowani dotujący. Jak usłyszałam, że po okazaniu dowodów płatności gracze otrzymują z tego 10% to śmiechłam srogo, bo tylko to mi pozostało. Naprawdę szkoda mi każdego, kto został w ten sposób potraktowany (nie wspominając już o tym, że czytałam o sytuacjach, w których zwrot w ogóle miał się nijak do tego, co zostało doładowane). Wróciłam dla społeczności. Cieszę się, że od lat grosza ode mnie nie dostali, trend ten podtrzymam i z dumą będę ciułać swoją maanę z dziennych logowań, gierek i targu.  A wszystkim, którzy dalej czekają na odpowiedź od pszczół życzę powodzenia. Trzymajcie się tam. <3


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#13 28-04-2021 o 12h55

Straż Obsydianu
Elentiya
Strażniczka na Szkoleniu
Elentiya
...
Wiadomości: 226

Ogólnie, to jeżeli ktoś ma problemy ze zwrotami to można śmiało do mnie pisać! Spróbuję jakoś pomóc, jeżeli ktoś nadal nie wie jak to rozwiązać.

@Asame

Ah tak, każdy screen, który Ci podsyłałam tylko niszczył Twoje nadzieje xD

@Azalin

Ojesu tak! Nie jestem w stanie pojąć jak firma mogła tak podle potraktować osoby, które ją utrzymują. Od zawsze oczywistym było, że płacący gracze mogą liczyć na lepsze traktowanie. A tutaj? 10% zwrotu? Bug na starcie, który umożliwiał kupienie itemów z doładowań osobom, które ich nie zrobiły? Nawet tego uczucia, że nadal mogą posiadać coś "ekskluzywnego" bimuf ich pozbawił. Dodatkowo wiele dram discordowych i zamieszanie jakie sama Chino wprowadzała. Informacje przekazywane po kątach, bo niektórym Żak z instagrama odpisał na pytania. Każdy miał różne informacje, nic się nie zgadzało. I ostatecznie mamy to. Zaserwowane na srebrnym talerzu. Taa. xD


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Online

#14 28-04-2021 o 13h13

Straż Absyntu
Blossom
Odpowiedź na Wszystko
Kaattiiee
...
Wiadomości: 42

Witam wszystkie strażniczki po dość długiej przerwie!/static/img/forum/smilies/big_smile.png
Jak wiadomo, spotkała nas dość nieprzyjemna i trudna sytuacja. Jeśli chodzi o to co mi się podoba w tej całej mizernej sytuacji (bo trzeba szukać pozytywów!) to całkiem porządna rekompensata w postaci antycznych monet. Przyznam, że nieźle obrobiłam się w butiku i przeszłam już ponad połowę odcinków TO, a wciąż mam spory zapas, co mnie zaskoczyło. Gorzej sytuacja wygląda z maaną - dostajemy 1000 maany na start, co nie jest tak naprawdę fair, szczególnie, że przed pożarem wiele osób miało na kontach całkiem pokaźne sumy. Z tego co widziałam, u osób, którym udało się odzyskać doładowania, wcale tej dodatkowej maany dużo nie przybyło/static/img/forum/smilies/hmm.png/ Ale to jest druga sprawa, najpierw przydałoby się przedłużyć butik (bo z pewnością do 9 maja wszystkich biletów nie ogarną). Czekam na to z niecierpliwością, bo trochę na tą grę wydałam, i miło by było zobaczyć chociażby te dodatkowe stroje za doładowania. No ale nic, nie pozostaje nam nic innego jak być dobrej myśli że jakoś to będzie~


https://tgram.ru/wiki/stickers/img/LadyDimitrescu/gif/5.gif

Offline

#15 28-04-2021 o 13h20

Straż Absyntu
Ariri
Debiutantka
Ariri
...
Wiadomości: 137

Tak ogólnie wypadki się zdarzają, ale rekompensaty trochę bolą. Patrząc na to, że miałam wcześniej 40k maany, a teraz dostaliśmy 1k... no mogli trochę więcej nam rzucić. Nie oczekiwałam od nich milionów, ale chociaż te 5k mogli dać. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że gra była nieaktywna. Właśnie, przez ten miesiąc nieaktywności mielibyśmy więcej maany!! Szkoda, że chociaż tego nie uwzględnili. Jeszcze musiałam pozbyć się dużej sumki tylko po to, aby wrócić do swojej straży, bo w czasie przechodzenia TO przydzieliło mi losowo. A absyntowych itemków tak łatwo nie porzucę.
Odzyskiwanie doładowań to był jakiś śmiech. Na odpowiedź od bimufa czekałam i się nie doczekałam. OneBip to wgl nie wiem skąd te kody ma, bo żaden z nich nie jest działający. Tak sobie dali źle zapisane, bo mają litery, chociaż powinny być same cyfry. Takie żartownisie. Ostatecznie odzyskałam kody za pośrednictwem supportu, który nawet nie jest związany z firmą. I to po 2 dniach czekania. Więc jeśli ktoś nie wie jak odzyskać transakcje za pośrednictwem OneBip i nadal czeka na odpowiedź beemoov, chętnie podam namiary, bo nie wiem czy mogę to tutaj publikować.
A no i ciekawy fakt: z 30 doładowań dostałam zaledwie 600ZM, bo przede wszystkim w nie inwestowałam. No tak trochę średnio bimuf, średnio. Większość wydałam na itemy w butiku z NE, bo ich za monety kupić nie można, a nawet jakieś przeceny na nie nie dali...
Starożytnych monet było trochę mało i raczej nie pozwalało to na rozbudowanie szafy, ale i tak jestem z butiku bardzo zadowolona. Aż takiego dylematu nie miałam, bo moja szafa jest zielona, więc na wszystko mi starczyło, jeszcze wywaliłam monety w 6 odcinków TO i potki na doświadczenie. Najbardziej pozytywnym aspektem jest to, że mogłam wykupić itemki, które miałam w niebieskim kolorze, a zmieniając upodobania na zieleń, nie mogłam ich już zdobyć. No i mamy dostęp do itemów sprzed istnienia polskiej wersji, które nie były dostępne.

Ostatnio zmieniony przez Ariri (28-04-2021 o 13h30)


https://i.imgur.com/7nIsv1E.png

Offline

#16 28-04-2021 o 13h26

Straż Cienia
Velcora
Młoda Rekrutka
Velcora
...
Wiadomości: 15

@Azalin na targu to się mocno obecnie nie dorobisz, bo wszystko leży. Zacznie (o ile w ogóle) się trochę ruszać po nowych eventach i dodanych nowych itemach. Kiedyś spokojnie szło sprzedać chociażby żarcie dla chowańca (które i ja na targu kupowałam), jakieś ciuchy eventowe dla ludzi, którym akurat to czego im do kolekcji brakowało nie padło, a teraz?? Ludzie nie będą kupować ciuchów, bo wystarczająco ich jest w butiku za antyczne monety. Nakupujesz co chcesz i masz. Żarcie dla chowańców jest tańsze w butiku niż na targu, więc nikt nie kupuje... Moim zdaniem mogliby wprowadzić śmieciowego npca - takiego co skupowałby śmieci za śmiesznie małe ilości maany. Lepsze to niż zaśmiecanie inwentarza, a wysyłanie chowańca na poszukiwania jest teraz mało opłacalne. W chwili obecnej pozostaje tylko dzienne logowanie i minigry do zdobywania maany...

Offline

#17 28-04-2021 o 13h28

Straż Cienia
Tiel
Młoda Rekrutka
Tiel
...
Wiadomości: 15

Większość rzeczy została już przez innych ujęta, także od siebie chciałabym tylko dodać, że to po prostu śmieszne zrównywać utracone, wieloletnie konta do poziomu tych nowozałożonych, dając jedynie 1000 Maany. To nawet nie jest równowarte ilości jaką byśmy zdobyli przez okres, gdy serwery były nieczynne. Jeszcze to śmieszne tłumaczenie braku choć minimum przyzwoitości z ich strony tym, że przecież nie mogą nam dać za dużo Maany na przechodzenie NE (bo jak to tak, abyśmy mieli choćby grosze w zapasie na nowe odcinki i nie kupowali Maany w banku :<).
Sama również życzę powodzenia osobą, które wciąż oczekują na odpowiedź w sprawie rekompensaty za swoje doładowania - walczcie dzielnie o każdą sumę, moi drodzy <3.


https://i.imgur.com/uuJQtRV.gif

Offline

#18 28-04-2021 o 13h34

Straż Obsydianu
Elentiya
Strażniczka na Szkoleniu
Elentiya
...
Wiadomości: 226

@Velcora

Jak ktoś jest sprytny, ma czas i się mu chce, to zaufaj mi, że nadal da się dorobić na targu. Logicznym jest, że nikt się nie będzie chwalił na czym i za ile, ale uwierz mi, da się. Zerknij do wątku z oszczędzaniem, non janusze już tam chwalą się swoimi planami i niektórzy jak na start, to całkiem nieźle stoją z maaną.

Prawda jest taka, że bimufowi na rękę byłoby zabicie targu, ale tak łatwo go nie oddamy. O nie.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Online

#19 28-04-2021 o 13h53

Straż Cienia
Michaela
Nowa
Michaela
...
Wiadomości: 5

Oh, witaj forum!
Osobiście grałam przez chyba 3 lata w Eldkę, i przez większość czasu nie miałam karty, więc kasy za dużo nie wydałam. Ale nie ukrywam, że trochę sentymentów było.
Ogólnie ja przyjęłam zasadę co się stało, to się nie odstanie, i trzeba próbować być pozytywnym /static/img/forum/smilies/smile.png
Postanowiłam znaleźć estetykę, która mi się podoba i kupić wszystkie pasujące ubranka, które zawsze chciałam mieć. Hello, przynajmniej nie mam już w szafie strojów z walentynek tegorocznych xD Pewnie potem dokupię jeszcze różne itemy, ale antyczny butik to serio było dobry pomysł. No i można to potraktować jako darmowe czyszczenie szafy ze wszystkich głupotek zebranych przez chowańca.
TO przeszłam już w 2/3 więc z tym też jest bardzo dobrze.
Jednak a b s o l u t n i e t r a g i c z n e jest to 1000 maany. Przeszłam te pierwsze 2 odcinki w NE i pomimo grania w minigierki zostało mi niecałe 300. I co ja mam z tym zrobić? Jak dla mnie trzeba było a)więcej maany początkowej b)W TO dawać maanę zamiast antycznych monet, których jest wystarczająco. Jakby komuś się skończyły monety, to mógłby dokończyć TO maaną, a tak co, zostanie kilkadziesiąt tysięcy monet, bez butiku i bez TO do przechodzenia?
Więc generalnie jakoś to ogarnęli, ale jak zwykle nie ma idealnie. Chociaż czekam na eventy, zobaczymy jak będzie z tymi strojami.


*Makes fuckboy face*

Offline

#20 28-04-2021 o 13h55

Straż Absyntu
Aridea
Nowa
Aridea
...
Wiadomości: 1

Gdy to wszystko się zaczęło myślałam, że dobra, zaraz eldka wstanie, tak jak ich pozostałe gry. Czas mijał, a eldarya nadal nic i chyba wtedy zaczęłam tracić jakąkolwiek nadzieję, że uda nam się odzyskać nasze konta... eh

Jedyny pozytyw jaki w tym widzę, to fakt, że wreszcie trafiłam do Absyntu xD (gdzie przed pożarem byłam na francuskim serwerze) Chociaż przyznam, że przywykłam już mentalnie do bycia w Cieniu, no ale jednak wolę zielony, wybacz Nevra xD

Sprawa rekompensaty to jakiś żart - no błagam, dają nam 1k maany (czyli tyle, co każdy nowy gracz otrzymywał na start), bez żadnych dodatków? Jakby halo, a coś za ten czas jak eldarya nie działała? Albo te antyczne monety - dobra, jest ich sporo, przyznaję, ale co z tego jak i tak wielu graczy nie jest w stanie odzyskać wszystkiego lub chociaż większości tego, co posiadała przed pożarem? Samo to, że musimy płacić za coś, co dostawaliśmy w grze za darmo to kolejny żart (tak wiem, trzeba się było w te konkretne dni logować, ale to nie zmienia faktu, że były one darmowe, więc i teraz powinny takie być - co za problem dać to graczom na start? Nie wiem, najwyraźniej zbyt wielki). I wiem, że to niemożliwe, ale pragnę żyć nadzieją, że będzie istniała możliwość wymiany tych guzików na maanę - w końcu nadzieja umiera ostatnia, jednak czego ja oczekuję od tej firmy....

Kolejna sprawa - odzyskiwanie doładowań. Następny z kolei nieśmieszny żart, gdyż odzyskujemy ile, 10% tego co nabyliśmy? Aż tak ich tyłki szczypią, że nawet tego im żal? Waluty w grze, którą ludzie kupowali za prawdziwe pieniądze? Naprawdę? I proszę nie wmawiać mi, że inaczej nie mogą lub że "ale przecież dostajesz dostęp do wszystkich spin-offów i strojów za doładowania". Powiem tak: I co z tego? Wybaczcie mi, ale bardziej zależało by mi na odzyskaniu całej kwoty, za jaką zapłaciłam swoimi pieniędzmi, niż odzyskanie jakiejś miernej kwoty w postaci 10% xDD

I to już chyba ostatni punkt - robienie chowka na ten okres, specjalnie po to, by zachęcić ludzi do doładowań. Czy ta firma może jeszcze niżej upaść? Od lat wiedziałam, że Beemoov jest pazerny, ale to już jest taki poziom, na który nie sądziłam, że się zdobędą. A jednak, jak widać, potrafią i byli bardzo skorzy się do tego posunąć.

Na koniec dodam tylko (gdyby tak komuś chciało się ze mną wykłócać, bo się nie znam/nie rozumiem czy coś), że sama kilka razy robiłam doładowanie. Tak, przyznaję się, jestem winna. Nie były to jakieś wielkie kwoty, ale nadal wydałam hajs na tę firmę.

A i jeszcze jeden plus - mogłam kupić te migoczące światełka, które były takim legendarnym wręcz rarytasem, bo był dostępny tylko dla beta testerów na francuzie, ale teraz, to już żadna heca z ich posiadania...


https://cdn.discordapp.com/attachments/773649572861706260/836988455379795968/baner_na_forum1.png

Offline

#21 28-04-2021 o 13h57

Straż Obsydianu
Lonira
Młoda Rekrutka
Lonira
...
Wiadomości: 27

Najbardziej rozczarowująca jest chyba komunikacja firmy. Dopiero 19 marca ustawiono na stronie jakąkolwiek informację o tym co się stało z witryną. Dziewięć dni bez ogłoszenia w głównym miejscu, które odwiedzają gracze. Bo to witryna Eldki jest miejscem, gdzie szuka się informacji, dopiero później przychodzi czas na media społecznościowe.

Drugi, okropny błąd - nigdzie na stronie głównej nie ma informacji o tym, że utracono konta. Do dnia dzisiejszego są osoby, które próbują odzyskiwać hasła.

Trzeci - nieprzeszkoleni pracownicy odpowiedzialni za Social Media. Ile osób pisało na Instagramie, tyle różnych odpowiedzi dostawały na temat stanu prac w serwerowni, rekompensat, interpretacji niejasnych ogłoszeń publikowanych na Facebooku. Kilkukrotnie miałam wrażenie, że użytkownicy są lepiej poinformowani na temat tego, co dzieje się w Strassburgu.


Zachowanie firmy jest doskonałym case study na temat tego "Jak nie prowadzić zarządzania kryzysowego". Jestem ciekawa kiedy pojawi się na ten temat jakieś opracowanie. Trzymam skrzydełka za to, że będzie to opracowanie obszerne.

Offline

#22 28-04-2021 o 14h29

Straż Obsydianu
Arha
Strażniczka na Szkoleniu
Arha
...
Wiadomości: 218

Miło widzieć, że forum wróciło i naprawdę podziwiam pracę moderatorek. Jest to dla mnie jednak bardzo gorzki powrót. Eldka była dla mnie takim kawałem żyćka, że ciężko mi teraz przejść do porządku dziennego z tym, co się podziało, jak skończyło...
Na starym koncie miałam ogrom rzeczy, ogrom maany. Nie szczędziłam kasy na zm podczas eventów, bo zwyczajnie miałam manię posiadania wszystkich tych pikselków w swoich kolorach, wszystkich ilustracji, teł, chowańców i już. Teraz, za tę śmieszną rekompensatę mam wielkie G. Nawet po odzyskaniu doładowań jest to śmiech na sali. Z 84 doładowań (zazwyczaj robionych pod stroje więc za te minimum 24 zeta) rzucili mi ochłapem w kwocie 3k maany i 3k złotych monet... O odbudowie konta tak, żeby jako tako wyglądało i mnie nie drażniło tym, jak jest do zadka, nie mam co już marzyć... Próbowałam jednak... w zakupy, przechodzenie odcinków... Wyszło z tego tyle, że nie sprawia mi to ani krzty przyjemności. Irytuje mnie fakt, że nie odzyskam tego co miałam. Odpuściłem ilustracje, większość peruk, granatowych itemów (brałam zawsze białe, błękitne-niebieskie oraz właśnie granatowe, czasami również szare, które też odpuściłam całkowicie). Irytuje mnie fakt tego, że muszę się przeklikiwać przez odcinki. Za pierwszym razem było ok, bo robiło się na raty, było to czymś nowym... Teraz, znając fabułę i jej dziury, to klikanie jest dla mnie jak smutna powinność, bo trzeba mapę odblokować i pasuje mieć te stroje/ilustracje...
Do tego pozostaje i fakt tego, że teraz doładowywać nie mam najmniejszego zamiaru. Nie ufam ani trochę, że te pieniądze będę choć w minimalnym stopniu bezpieczne. Nie wierzę, że bugmuff nauczy się na błędach i znów czegoś nie odwali... Do tego nie mam zamiaru wspierać firmy, która nie szanuje mnie i tego, że z pieniędzy ludzi takich jak ja, mieli zwyczajnie za co tę firmę utrzymywać. No i tu kolejny powód do irytacji, bo moje konto bez "wszystkiego" co mogę z gry wyciągnąć będzie mnie mierzić zwyczajnie... Nie po to długie 5 lat zbierałam wszystko, żeby teraz zadowolić się byle czym... Trzymają mnie tu ludzie, sentyment i jakieś przyzwyczajenie, ale z dnia na dzień coraz bardziej wątpię, że będę mieć siłę się tu logować... I pomyśleć, że tyle lat płaciłam i broniłam tej firmy, ciesząc się tym, że mogę sobie te piksele kupować... Aż mi obecnie autentycznie z tego powodu wstyd.


Rudy jest nieugięty! Wie wszystko! Widzi wszystko! Je wszystko!
Nie bądź jak Rudy... Albo... strzeż się kitku!

Trzaskajo mi biodra! Bo mogo! xD

Offline

#23 28-04-2021 o 14h45

Straż Cienia
Tsukisia
Stażystka
Tsukisia
...
Wiadomości: 46

Chyba moja opinia nie jest zbyt popularna, ale szczerze mówiąc, mi cała ta sytuacja aż tak nie przeszkadza. Co prawda żal tych 20k zachomikowanej maany, ale... Moja szafa jest teraz w o wiele lepszym stanie, niż była wcześniej – nie dość, że mam wszystkie ciuchy, które chciałam mieć, to jeszcze niepotrzebne śmieci zostały wyrzucone. Zostało mi 80k antycznej waluty i nie wiem, co z nią zrobić.
Inna sprawa, że mi nie zależy kompletnie na ilustracjach ani chowańcach, a TO przejdę wyłącznie do 6 odcinka, żeby odblokować targ.
Oczywiście jak najbardziej rozumiem rozgoryczenie ludzi, którzy regularnie ładowali w eldkę niemałe pieniądze, szczególnie, że teraz osoby, które nie kupowały wszystkich strojów, i tak mają do nich dostęp, jeśli coś tam doładowały. Ja nie narzekam, bo jest wiele ubrań, które z bólem sobie wcześniej odpuszczałam ze względu na to, w jaki sposób ta firma traktowała swoich klientów, a teraz mogę je kupić ¯\_(ツ)_/¯
Jedyne, co mnie wkurza, to ten tysiak maany, który dostaliśmy. Ja rozumiem, że oni nie chcą, żebyśmy nagle byli bogaci, bo wciąż chcą zarabiać, ale jednak mogliby chociaż te 3 odcinki NE, które do tej pory wyszły, zrobić za darmo.

Offline

#24 28-04-2021 o 14h55

Straż Absyntu
Roni
Żołnierka Straży
Roni
...
Wiadomości: 469

Cudownie, że wróciło forum, nie mogłam już się doczekać.

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, które nie narzekają na obecną sytuację. Co prawda, nie całkowicie nie narzekają, bo jednak utrata konta i fakt, że nie odzyskam doładowań, boli w cholerę, aczkolwiek już się pogodziłam z tą myślą. Za antyczne monety przeszłam TO, kupiłam wszystko co chciałam i jeszcze zostało mi 100k, także tu u mnie plus. Śmieszne było tylko te 1000 maany na NE, ale na szczęście podczas przechodzenia The Origins w tych pierwszych dniach dostawało się jeszcze od Wyroczni kolejne 1500 maany. Tylko dzięki temu nie straciłam ochoty na przechodzenie Nowej Ery, bo jakoś na to starczyło.

Podsumowując, sytuacja słaba, ale stabilna.

Ostatnio zmieniony przez Roni (29-04-2021 o 16h25)


°°°·.°·..·°¯°·._.·   ·._.·°¯°·.·° .·°°°

– Coś ty zrobił z włosami?
– Są jak wata cukrowa!
– Wyglądają idiotycznie...
– Ale jak wata cukrowa!


°°°·.°·..·°¯°·._.·   ·._.·°¯°·.·° .·°°°

Offline

#25 28-04-2021 o 15h11

Straż Obsydianu
Garneeeek
Młoda Rekrutka
Garneeeek
...
Wiadomości: 25


Podziwiam modki, że po tym wszystkim co Beemov odwalił zdecydowałyście się na dalszą współpracę z nimi. Gdybym był na Waszym miejscu, byłbym pierwszą osobą, która rzuca to wszystko w cholerę. Nas zwykłych graczy ta firma potraktowała jak ostatnie ścierwa, a co dopiero Was, osoby które swoją ciężką pracą i zaangażowaniem sprawowały pieczę nad tą grą i społecznością. Jeszcze raz, wyrazy podziwu.

Co do zmian na stronie/w grze i ogólnie o tej całej sytuacji... Nie będę się rozpisywał nie wiadomo jak, bo co miało być powiedziane, zostało już powiedziane. W dodatku, mimo że przez lata bardzo przywiązałem się do tej gry, tak ta sytuacja nie wywołała u mnie większych emocji. Nie mniej jednak, na myśl o tym jak zachowuje się ta firma w związku z tym wszystkim aż się we mnie gotuje. Takiego pokazu chamstwa, arogancji i braku profesjonalizmu dawno nie widziałem. Brak komunikacji, dawanie szczątkowych informacji zamiast przedstawienia wprost co i jak, odzieranie graczy z jakichkolwiek możliwości wyjścia na plus w tym cyrku np. danie niewielkiej ilości maany ponieważ jakby gracze mieli więcej maany na ANE to byłoby to dla nich niekorzystne finansowo (bodajże Chino to przyznała na jednym discordzie) lub po uzyskaniu informacji o tym, że w niektórych odcinkach TO dostaje się darmową maanę, szybka podmiana tego na antyczną walutę... I tak można by jeszcze wymieniać :P I tak się zachowuje firma, która straciła wszystkie dane swoich graczy... Jedno wielkie xD Inne firmy stawałyby na głowie, by zrekompensować graczom straty, by zatrzymać ich przy swoim produkcie. A Beemov... Szczyt chamstwa i bezczelności. Z całego serca życzę, by osoby które wpadły na to by tak rozwiązać tą sytuację spotkał taki sam los co nas.

Ostatnio zmieniony przez Garneeeek (28-04-2021 o 15h13)


https://i.imgur.com/Ib8IU7a.jpg

Offline

Strony : 1 2 3 ... 9