Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 ... 6 7 8

#176 25-01-2020 o 13h29

Straż Obsydianu
Eladoria
Straż na szkoleniu
Eladoria
...
Wiadomości: 229

Ooo widzę,że wątek umarł jakiś czas temu O.o
No cóż udzielę się i powiem,że cieszę się,że są tu jakieś kpoperki,bo mimo,że ten wątek ucichł to i tak ciągle spotykam u kogoś na profilu wzmianki o kpopie <3
Jeśli chodzi o mnie to stanuje :
Oneus
Onewe
EXO
Monsta X
Super Junior
BtS
Cnblue
Seventeen
Got 7
i jeszcze pare innych <3

Offline

#177 18-06-2020 o 12h34

Straż Absyntu
Erileas
Straż na szkoleniu
Erileas
...
Wiadomości: 224

Widzę, że wątek jest od czasu do czasu odkopywany, by później znów został porzucony. Może jednak znajdzie się teraz ktoś gotowy do rozmowy o k-popie?

Szczerze mówiąc, przez BAAARDZO długi czas nie chciałam mieć z branżą k-popową nic wspólnego. Przeszkadzała mi sztuczność zachowań,parcie na posiadanie idealnej figury, przedmiotowe traktowanie artystów, shipowanie idoli (halo, to są ludzie, a nie fikcyjne postaci!). Wiem, że wchodzę na niestabilny grunt, ale obsesyjni fani zespołów, byli jak dla mnie głównym powodem odrzucenia k-popu jako gatunku.

Jakiś czas później stwierdziłam: "Dobra, dam temu szansę". Z dosyć pozytywnym nastawieniem odsłuchałam po kilka kawałków od dwóch najbardziej znanych zespołów: BTS i BLACKPINK.

No i co? A no nie porwała mnie ich muzyka. (proszę mi tu bez hejtu, to tylko moja opinia)
Niektóre piosenki wpadały w ucho, ale ich twórczość jako ogół nie była w moim typie.

Tym samym porzuciłam k-pop na dłuuugi czas.

Przypadkowo natknęłam się na utwór "HIP" od MAMAMOO i co ja mogę powiedzieć? Zakochałam się. Zarówno w ich muzyce, choreografii, jak i w samych dziewczynach. Sposób, w jaki łamały stereotypy naprawdę do mnie przemówił i szybko stałam się fanką zespołu.

Jakiś czas później zabłądziłam w odmętach Youtube'a i znalazłam filmik z idolami na różnych galach i innych wydarzeniach. Trochę bolało mnie, że większość z nich po prostu siedziała jak słupy soli i odliczała czas do zakończenia występu innej grupy. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy zobaczyłam chłopaka, który dosłownie przeżywał występ i widać było, że świetnie się bawi.

Wspominałam już, że mam niezłe zdolności jeśli chodzi o zdobywanie informacji?
W tym przypadku nie zawahałam się ich wykorzystać. Kilka minut później wyczaiłam już, że był to HAN z grupy Stray Kids.

Od razu przesłuchałam ich piosenki i mogę powiedzieć, że oficjalnie zakochałam się w ich muzyce. Potem zakochałam się w samych chłopakach. Naprawdę wspaniali ludzie - zarówno pod względem tego jacy są i jaką muzykę tworzą.

Od tamtej pory, trochę bardziej przekonałam się do k-popu, aczkolwiek podchodzę do tego gatunku bardzo na luzie i z dystansem. Może jeszcze kiedyś bardziej wejdę w świat k-popu?

Pożyjemy zobaczymy ;D

Ostatnio zmieniony przez Erileas (18-06-2020 o 13h53)


"Once you know you can never go back
I gotta take it on the other side"

https://zapodaj.net/images/86832df8b1b8b.png.

Offline

Strony : 1 ... 6 7 8