Forum

Strony : 1

#1 02-05-2021 o 11h07

Straż Absyntu
Ruby-nova
Pomocniczka Sylfów
Ruby-nova
...
Wiadomości: 1 242

Brakuje mi tutaj wątku, gdzie mogliśmy porozmawiać o naszych hobby i tym co lubimy w sobie rozwijać poza szkołą, dlatego zakładam  /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Zaczynając od siebie. Mam bardzo dużo hobby, ale głównie piszę opowiadania. Piszę je dość na poważnie, bo mam zamiar kiedyś wydać jakąś książkę, jak się oczywiście uda. Oprócz tego dużo rysuje! Mam sztalugę w swoim pokoju i uczę się rysunku na specjalnych zajęciach.

Z innych hobby, gram na keyboardzie, uwielbiam kosmos i mam też swój teleskop, by go obserwować, oglądam dużo filmów i czytam książki oraz kocham sporty zimowe! Głównie łyżwy i narty.

To tak z grubsza  /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Ruby-nova (02-05-2021 o 14h18)


Fillia idź spać
https://i.imgur.com/uV3vqLO.gif

Offline

#2 02-05-2021 o 11h28

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...
Wiadomości: 1 234

https://i.imgur.com/KLbAPid.png

O, milutko wątek! To i ja chętnie o sobie opowiem!


× muzyka - to moje wielkie uzależnienie. Wprawdzie sama nie tworzę, ale kiedyś uczyłam się śpiewu w chórze kościelnym, śpiewając wtedy sopranem. Ale teraz tylko słucham i dosłownie cały dzień to robię - kiedy tylko mogę. Muzyki za bardzo na gatunki nie dzielę, bo gdyby tak zrobić to słucham metalu, rocka, rapu, folku, soundtracku, dark ambientu, darkwave'u i tak dalej. Moi ukochani artyści to Twenty One Pilots, Billy Talent i Diary of Dreams. O muzyce zawsze chętnie pogadam, a tu taki podgląd: https://www.last.fm/pl/user/Methrylis

× czytanie książek - zwykle fantasy i kryminały, chociaż średnio lubię, jak się te gatunki łączy. Dwie moje ulubione serie to Wiedźmin i Siewca Wiatru. Uwielbiam!

× pisanie opowiadań - to moja wielka pasja od naprawdę wielu lat. Piszę tutaj swoje FF "Za Kurtyną Nigredo", wcześniej też dość regularnie pojawiałam się w tutejszym dziale OG. Teraz jedynym OG, jakie piszę, jest "Venator Immortalium", ale to dwójka pisana na blogspocie. I choć zaczęło się pisać je tutaj, to powrotu nie planujemy.

× sport - ale nie praktykuję, a oglądam xD jestem wielkim kibicem siatkówki, piłki nożnej, skoków i biegów narciarskich. To moja ulubiona czwórka, ale chętnie oglądam praktycznie wsystko: ręczną, lekkoatletyke, tenis - jakoś tak interesują mnie wszelkie dyscypliny sportu. Sama jedyne co, to trenowałam kiedyś gimnastykę, bo mój kręgosłup jest dość gumowaty xd

× historia plemienia Hunów - to mój konik od wielu lat. Hunowie to mało znane plemię, które miało ogromny wpływ na upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Kiedyś chciałam napisać opowiadanie osadzone w tych klimatach i potrzebowałam jakiegoś bardzo złego, agresywnego plemienia na czarne charaktery. Znalazłam Hunów, zaczęłam o nich czytać i wsiąknęłam, całkiem o opowiadaniu zapominając xd//a ty Ruby gdzieś publikujesz swoje opowiadania? /static/img/forum/smilies/big_smile.png I o czym zwykle piszesz?

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (02-05-2021 o 11h30)


https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

Offline

#3 02-05-2021 o 11h49

Straż Absyntu
Ruby-nova
Pomocniczka Sylfów
Ruby-nova
...
Wiadomości: 1 242

Opowiadania publikuję na wattpadzie. Nazywam się tak samo jak tutaj na Eldaryi, właściwie dlatego zmieniłam nick na Ruby-novą. Ogólnie piszę o Eldaryi, ale nazwijmy to 1/3 tego co naprawdę piszę. Pozostałe 2/3 nie poznały jeszcze światła dziennego.

Biorę udział a konkursie ogólnopolskim z pisania! Mam czas do któregoś czerwca by napisać część swojej historii, jeśli im się spodoba to dojdę do II etapu. To właśnie na tym skupiam większość swojej uwagi ostatnio. Moja fabuła ciągle się zmienia, dlatego nie mogę o niej jeszcze dużo opowiedzieć XD

O Jezu! Wiedźmina też uwielbiam! Mam wszystkie jego książki w pokoju!

A ze sportów do oglądania to kocham uwielbiać skoki narciarskie. Tak jak mówiłam, zimowe sporty  /static/img/forum/smilies/big_smile.png

A o tym plemieniu nigdy nie słyszałam, ale zainteresowałaś mnie xD

Ostatnio zmieniony przez Ruby-nova (02-05-2021 o 11h50)


Fillia idź spać
https://i.imgur.com/uV3vqLO.gif

Offline

#4 02-05-2021 o 11h59

Straż Cienia
Seasaidh
Żołnierka Straży
Seasaidh
...
Wiadomości: 2 260

https://zapodaj.net/images/312c691cd15f5.png
To może i ja dołożę swoją cegiełkę do tego wątku.

Medycyna sądowa - na tym polu niestety nie mogę się wypowiedzieć w obszerniejszy sposób, bo ocieka ono o tematy drażliwe. Czym jest medycyna sądowa, każdy chyba wie, a mnie to po prostu ciekawi. Intersującymi dla mnie są nie tylko mechanizmy śmierci, ale także sama historia medycyny sądowej.

Kryminologia - kolejny temat, który wychodzi poza wszelkie standardowe zainteresowania.
Interesuje mnie przestępczość sama w sobie, mechanizmy popychające ludzi do ich popełniania, z klasycznym pytaniem dlaczego jedni są do tego zdolni inni nie.
Śledzenie życiorysów przestępców, ich profili psychologicznych zmusza mnie do własnych analiz, co jest dla mnie jednym z lepszych sposobów na oderwanie od rzeczywistości.

Astronomia - przyznam uczciwie, że jest to konik przejęty od mojego taty. Kiedy byłam małym dzieckiem on często siadał przy mnie i tłumaczył mi działanie wszechświata. Zasiał we mnie to małe ziarenko ciekawości kosmosu, które cały czas we mnie rośnie. Myślę, że mam naprawdę obszerną wiedzę, jeśli chodzi o astronomię, a do tego z wypiekami na policzkach śledzę każde nowinki z tym związane.

Skin care - temat pielęgnacji twarzy jest dla mnie naprawdę ważny i przykładam do tego bardzo dużą uwagę. Przez moje oczy przewija się bardzo wiele materiałów na ten temat i większość ze zdobytej wiedzy wykorzystuję w codziennym życiu. Ciągle wynajduję  coraz to nowe kosmetyki i urządzenia, poszukując swojego świętego graala wśród pięgnacji mojej cery i świetnie się przy tym bawię.

Ostatnio zmieniony przez Seasaidh (02-05-2021 o 15h06)


a n a n a s e k
https://zapodaj.net/images/30a3352b6f366.gif https://zapodaj.net/images/0025b4f40409f.gif https://zapodaj.net/images/df3e7630af78c.gifhttps://zapodaj.net/images/2f1ba5abfd9d3.gif  https://zapodaj.net/images/3295ac45888ac.gif
https://zapodaj.net/images/2f9a3936be7db.gif https://zapodaj.net/images/5a1ddeadbfc7c.gif https://zapodaj.net/images/9ded863b48f09.gif
https://zapodaj.net/images/441e31192ac30.png https://zapodaj.net/images/82f789e669b24.png https://zapodaj.net/images/48275e2ec758d.png

jedyni słuszni ws: Eve, Tryph i Riss
https://zapodaj.net/images/b479062ac4287.jpg https://zapodaj.net/images/79595790667ca.jpg https://zapodaj.net/images/bd7b9e8f2af0

Offline

#5 02-05-2021 o 12h46

Straż Absyntu
Satiiira
Pokonała Dahu
Satiiira
...
Wiadomości: 2 597

Taki wątek to idealna okazja do tego, aby usiąść i na spokojnie zastanowić się, w którym miejscu w swoim życiu tak naprawdę aktualnie jesteśmy. Można wyciągać wnioski, zauważać błędy, planować... Jeśli oczywiście zwykle nie ma się na to zbytnio czasu LUB gdy się wie, że takie rozmyślanie może spędzać sen z powiek. A przecież każdy lubi spanko.

W każdym razie, moje zainteresowania, niegdyś rozległe i wielopłaszczyznowe, dziś ograniczyły się siłą rzeczy do architektury, poniekąd grafiki komputerowej, jakiegoś tam rysowania ręcznie (ale tego też wymagają studia, więc po prostu im szybciej mi z tym idzie, tym lepiej).

W niedalekiej przeszłości byłam ogromną fanką kosmosu, szczególnie fascynowały mnie czarne dziury. Dziś pozostało po tym gapienie się w gwiazdy raz na jakiś czas i przypominanie sobie jak się który gwiazdozbiór nazywa.

Ale! Żeby nie wyszło tak, że ja zawężenia mojej działalności żałuję - absolutnie nie! I choć moje stare zainteresowania faktycznie potrafiły zaprzeć mi dech w piersi, to dziś w końcu wiem, na jakich jestem torach, i że wszystko to,  co przede mną, mnie ciekawi i satysfakcjonuje.

Nie jestem w stanie powiedzieć, co lubię projektować najbardziej. Domy jednorodzinne to już trochę chleb powszedni, gdy kończy się studia, ale mają swój urok. Aktualnie rozwijam umiejętności projektowania obiektów użyteczności publicznej, a konkretnie kawiarni z czytelnią oraz górskiego hotelu turystycznego. Przynosi mi to niesamowicie wiele funu. Poza tym, po zrobieniu dyplomu, chciałabym pójść na architekturę wnętrz, ponieważ też mnie to ogromnie jara i myślę, że taki full-wypas architekt to rzadkość w dzisiejszych czasach.

Dzięki za stworzenie tak miłego wątku! Pozdrawiam! /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Satiiira (02-05-2021 o 12h47)


https://i.pinimg.com/originals/88/28/22/882822d7cbd72ace83e26abfd35d834e.gif

Offline

#6 02-05-2021 o 14h16

Straż Absyntu
Ruby-nova
Pomocniczka Sylfów
Ruby-nova
...
Wiadomości: 1 242

@Seasaidh niestandardowe zainteresowania są naprawdę ciekawe i imponujące, bo widać wtedy, że ktoś podążył swoją własną ścieżką i na pewno jest przy tym sobą!

@Satiiira grafika komputerowa także mnie interesuje i mam zamiar ją spróbować w niedalekiej przyszłości, ale wpierw kształcę sobie samą kreskę (chodzę na takie zajęcia z rysunku, które bardzo pozwoliły mi się rozwinąć). A nad wątkiem myślałam już od wczoraj, bo przeglądam sobie forum i patrzę, a nikt nie piszę o tym co uwielbia robić w czasie wolnym! Brakowało mi tego tutaj.

Napisałam w skrócie co lubię, bo chciałam by wątek ruszył, ale tak naprawdę mam dużo hobby i ciężko byłoby mi się wszystkimi podzielić. Mam dużo mniejszych zainteresowań jak fotografia, czy programowanie i myślę, że każdy ma ich tak samo wiele! Czasami ciężko jest wybrać co lubi się bardziej. Dla mnie ważne jest by wiedzieć, które z nich chcemy rozwijać, a może i wiązać z naszą przyszłością  /static/img/forum/smilies/wink.png


Fillia idź spać
https://i.imgur.com/uV3vqLO.gif

Offline

#7 02-05-2021 o 19h10

Straż Absyntu
Dhracula
Młoda Rekrutka
Dhracula
...
Wiadomości: 13

1. Gry komputerowe

Hobby, które urodziło się gdy miałem 5 lat i do rąk dostałem mój pierwszy komputer na Amigę.
Śmiało mogę nazwać siebie gamerem, bo grom poświęcam większość swojego życia oraz czasu i udało mi się 'zaliczyć', naprawdę sporą ilość tytułów. Moje ulubione gatunki to strzelanki, RPG, hack'n'slashe i sandboxy.

2. Cosplay

To coś czym żyję i wywalam na to większość mojej wypłaty. Bardzo lubię charakteryzować się i wcielać w swoje ulubione postacie z gier/komiksów/anime.

3. Nauki społeczne

Głównie przez to zainteresowanie m.in. studiowałem nauki o rodzinie, ponieważ ten kierunek łączy ze sobą psychologię oraz socjologię. Ludzki umysł jest fascynujący. Lubię próbować zrozumieć dlaczego ja lub inni, zachowujemy się tak a nie inaczej.

4. Astrofizyka oraz astronomia

Właśnie chcę sobie na urodziny w tym roku kupić profesjonalny teleskop, by móc samemu obserwować kosmos oraz ciała niebieskie.
Szczerze trudno mi wyrazić słowami całą swoją fascynację, jaką darzę Wszechświat. Śmiało mogę przyznać, że traktuję Wszechświat i jego nieskończoność (możliwości) jako swojego boga.
Najbardziej fascynują mnie czarne dziury, gwiazdy neuronowe, układy podwójne oraz specyfika naszego układu.

5. Komiksy/manga
Czytam i zbieram tego masy. Moja kolekcja spokojnie przekracza 1000 sztuk. Z komiksów moje ulubione uniwersa to X-men, Batman, Sandman, Avengers, JTHM i Adventure Time. Natomiast z mang Hellsing, Drifters, Saiyuki, Death Note, Trigun, Higurashi.

6. Muzyka alternatywna

Kocham rock gotycki, dark wave, punk rock, post punk, dark electro, black metal, gothic metal, death metal, folk oraz pagan metal. Przed pandemią dużo jeździłem na koncerty oraz festiwale muzyczne. Ponadto byłem kiedyś wokalistą zespołu black metalowego. Do dziś potrafię całkiem nieźle growlować.


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9bO2915BI63gWrd88t1_yULi2s7SwJxoK7A&usqp=CAU

Offline

#8 02-05-2021 o 21h57

Straż Absyntu
Memorka
Młoda Rekrutka
Memorka
...
Wiadomości: 18

Azja wschodnia
Animacja azjatycka (w tym nie tylko japońskie anime ale też chińska donghua)
Komiksy azjatyckie (czyli japońskie mangi, koreańskie manhwy i chińska manhua)
Filmy i seriale aktorskie z Azji (głównie produkcje z Japonii, Korei i Chin)
Muzyka azjatycka (japoński, chiński i koreański pop/indie/rock oraz chińska i japońska muzyka tradycyjna)
Azjatycki folklor, legendy, symbole, filozofia, zwyczaje, tradycje, sztuka i estetyka

Gry
Ulubiona kategoria: niezależne gry komputerowe (tzw. indie)
Ulubione gatunki: przygodowe, RPG, strategie, visual novel

Książki
Najchętniej czytany rodzaj to literatura popularnonaukowa (przeważnie ta z kręgów psychologii) oraz fantasy.

Muzyka
Poza wcześniej wspomnianymi klimatami azjatyckimi lubię sobie też posłuchać jakiejś backgraund'owej muzyczki z sauntrack'ów czy chillout'owej typu np. Lo-fi, Cafe Music (Jazz & Bossa Nova) albo takiej zainspirowanej etniczną muzyką celtycką.

Internet
Przeglądanie sieci i odnajdywanie informacji, których w danym momencie potrzebuje, jak też zgłębianie wszystkiego co mnie zainteresuje.
Można też do tego jeszcze dodać udzielanie się na forach internetowych /static/img/forum/smilies/wink.png

Ostatnio zmieniony przez Memorka (02-05-2021 o 21h58)


https://64.media.tumblr.com/8f7c92205d123db8b4ba8410093a4140/554746cb09542a2f-af/s400x600/5473534526db9a4ae8d2650737dab23e0fece4b5.gifv

Offline

#9 04-05-2021 o 10h17

Straż Absyntu
Faren
Przyjaciółka Chowańców
Faren
...
Wiadomości: 3 264

Kiedy tak sobie myślę o swoim hobby to wychodzi na to, że ich nie mam, bo nic nie mogę sobie przypomnieć. xD Mam taką bluzę z trzema liskami, które pokazują moje trzy zainteresowania: jedzenie, granie i spanie. xD

Jednakże w kręgu moich zainteresowaniach mogę znaleźć miejsce dla archeologii, którą może nie skończyłam na studiach, ale nadal uważam za ciekawą. Nadal mam to zboczenie, że jak szukam czegoś na mapie satelitarnej to szukam przy okazji wyznaczników albo jak to żartobliwie nazywa mój chłop "kręgów w zbożu".

Vocaloidy, pomimo że już dawno opuściłam ten fandom, nadal łapię się na tym, że jeśli z kimś o tym rozmawiam to się mocno angażuję. Chociaż moja wiedza aktualnie jest przedawniona, a sam fandom już prawie na wymarciu.

Terrarystyka (nie mylić z terrorystyką xD). Od kiedy wujek przyniósł nam smoka do domu, bardziej zainteresowałam się gadami i po prostu lubię sobie o nich coś poczytać lub posłuchać.

Ciasta na zimno Co chwilę szukam jakiś nowych przepisów i inspiracji. Tylko mało kto później chce jeść moje eksperymenty. >.>"

Gry Tak naprawdę gram w to co mnie zainteresuje. Jestem na pewno uzależniona od gier rytmicznych, ale mój skill w porównaniu do tego co widziałam na YT to przedszkole. xD Prędzej palce bym połamała albo oczopląsu dostała. xD Gra musi przede wszystkim zachwycić mnie fabularnie, dlatego na stałe w moim portfelu zagościły dwie firmy Rayark i Mihoyo. xD

Muzyka Jak już wspomniałam o grach rytmicznych to czas na muzykę. Muzyka dla mnie musi mieć kopa i mocne uderzenie. Relaksuje się przy dość mocnym darciu gardła, a nawet mnie to odstresowuje.

Eurowizja Powinnam to dołączyć do muzyki, jednakże cały ten konkurs jest dla mnie jedną wielką oddzielną kategorią. Najróżniejsi artyści, historie, skandale... Dla mnie to wciągające jak nie jeden lepszy serial. Film już też obejrzałam. <3

Książki Fantasy i horrory królują na moich półkach. Chociaż mam aktualnie zastój w czytaniu, ale próbuje się zmusić. Półtorej książki w tym roku już za mną. xD


świętowałam urodziny Miiko zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

Offline

#10 04-05-2021 o 11h56

Straż Cienia
Sylphe
Pokonała Kurę
Sylphe
...
Wiadomości: 884

  Brakowało mi takiego wątku ^^


I Gry komputerowe
Moja przygoda z grami komputerowymi zaczęła się, kiedy jeszcze Internet nie był szeroko dostępny i nie każdy miał komputer w swoim domu :v
Pamiętam moją pierwszą grę, było to strzelanie do kurczaków (nie pamiętam już nazwy) XD Na podwórku wymieniało się z dzieciakami dyskietkami, aby można było pograć w różne gierki. W podstawówce, na świetlicy demo z Mario znałam na pamięć, z dzieciakami prześcigaliśmy się, kto najszybciej je przejdzie. Niestety moi rodzicie nie byli mocno majętni, więc nie mogłam mieć najnowszych gier wychodzących na rynek. Kupowałam kultowy magazyn Cybermycha i bardzo lubiłam czytać tamtejsze artykuły. I dzięki temu magazynowi poznałam jedną z moich ulubionych gier Disciples II: The Rise of The Elves. Jakoś niedługo potem mój młodszy kuzyn otrzymał trzy płyty Need for Speed: Most Wanted i to była moja kolejna miłość.
Teraz już mogę sobie pozwolić na lepsze gierki, aktualnie grywam w The Sims 4, Tomb Raider, Cities Skylines, CS: GO i inne, które mi się spodobają.

Pochodną moich zainteresowań do gier komputerowych jest oglądanie letsplay'i oraz e-sport. Z chłopakiem lubimy oglądać turnieje właśnie z CS:GO, jednak nie kibicuję jakoś mocno konkretnej drużynie.


II kdramy/kpop/Korea Południowa
Moja przygoda z kdramami rozpoczęła się około trzy lata temu od My ID is Gangnam Beauty i zakochałam się w tego typu serialach. Tytuł ten pochłonęłam w dwa dni, kolejne dramy oglądało mi się z ogromną przyjemnością, ale było mi mało. I takim sposobem postanowiłam odkryć czym jest ten cały kpop. Przepadłam na dobre - to był bilet w jedną stronę xd Mam swoje ulubione zespoły i posiadam malutką kolekcję albumów - zauważyłam też, że bardziej preferuję girlsbandy, jednak moim numer jeden zespołem i tak pozostaje BTS. Idąc dalej zaczęłam interesować się Koreą Południową. Czytam artykuły, słucham podcastu o tym kraju oraz obejrzę czasem kanały poświęcone codziennemu życiu w Korei. Aktualnie też potrafię czytać w Hangul, kto wie może na poważnie zajmę się nauką koreańskiego ^^.


III
Podróże/geografia społeczna
Uwielbiam poznawać kultury danych krajów, regionalne smaki, krajobrazy danych miast - jestem chodzącym organizatorem wycieczek. Zawsze przed wyjazdem w nowe miejsce, przygotowuję listę obiektów, które muszę odwiedzić. Byłam już w Norwegii, UK i Irlandii - z chłopakiem planujemy zwiedzić też inne kraje. W tym roku będę jeszcze w Hiszpanii. Jednak nie tylko o zagraniczne kraje się rozchodzi - uwielbiam też zwiedzać Polskę. Byłam już w większości miast wojewódzkich, poza samą stolicą ;p I tutaj schemat też jest ten sam - uwielbiam organizować wycieczki, wyszukiwać bardziej lub mniej znane miejsca turystyczne, odwiedzać pobliskie puby i restauracje, zwiedzać muzea i odpoczywać w pobliskich parkach.
Niestety aktualna sytuacja na świecie nie pozwala na odkrywanie nowych miejsc. Czekam z niecierpliwością, kiedy się polepszy.


IV Programowanie
A raczej podstawy ;p
W zasadzie nie wiedziałam, czy wpisywać to jako moje hobby - zainteresowania raczej nie powinny denerwować i stresować, a tutaj tak właśnie mam. Dopiero stawiam w tym polu pierwsze kroki, strasznie się frustruję, kiedy czegoś nie wiem, ale nie poddaję się xd
Zaczęłam od programowania w języku C, jednak wiem, że raczej nie będę kontynuować swojej przygody z tym językiem. Chcę nauczyć się programowania w Pythonie i specjalizować się w nim, czy to od strony programowania, czy od strony testowania oprogramowania. Kiedy już nauczę się podstaw, chciałabym stworzyć swój pierwszy projekt - małe programy, które usprawniłyby mi korzystanie z Internetu oraz tekstową grę fabularną ^^. Mam swojego mentora, który motywuje mnie do dalszego działania w tym kierunku. Kiedy dopada mnie dół i wmawiam sobie, że jestem na to za głupia - jest przy mnie i mnie wspiera xd

Ostatnio zmieniony przez Sylphe (06-03-2022 o 21h22)


https://i.imgur.com/Tv57Pfd.png

Offline

#11 17-05-2021 o 22h34

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 670

Moje zainteresowania są bardzo zróżnicowane. Jednym z nich jest rysowanie. Rysuję głównie portrety, ale w najbliższym czasie chcę się skupić na ciałach i anatomii, bo jak nie teraz, to kiedy? Maluję akwarelami, akrylami (rzadziej, ale zdarza się), rysuję pastelami, kredkami, ołówkiem. Głównie rysuję mężczyzn, aktorów, ale tylko tych, którzy mi się podobają xD Nie potrafię ładnie narysować czegoś/kogoś co mi się nie podoba, dlatego nigdy nie będę zawodowym malarzem/rysownikiem. Często ludzie pytają się mnie, czy coś im narysuję, nawet za opłatą, jednak ja zawsze odmawiam, ponieważ rysuję głównie dla siebie. Zdarza się, że podaruję przyjaciółce/przyjacielowi na urodziny jego/jej portret, ale to naprawdę rzadko. Ostatni mój rysunek, który wykonałam kredkami, przedstawiał Johnnego Deppa. Natomiast w najbliższym czasie planuję narysować Daenerys z Gry o Tron (swoją drogą, bardzo lubię ten serial).

Kolejnym moim zainteresowaniem jest pisanie opowiadań, jednak tylko jedno ujrzało światło dzienne. Na ten moment liczy ono 19 rozdziałów, jednak kiedy tylko wena i czas mi na to pozwala, to piszę kolejne. Wstawiam je na wattpada, jednak nie wiem, czy mogę się na ten temat rozpisywać, ponieważ moje opowiadanie jest dość NSFW, a nie chcę złamać regulaminu forum. W dużym skrócie: jest ono pisane z perspektywy studentki, Aurory, która poznaje policjanta, Eryka (tak, tego Eryka ze Słodkiego Flirtu). Ich relacja dość szybko się rozwija, jednak oczywiście aby nie było nudno, to muszą być jakieś komplikacje. Jednak bez spoilerów, dla zainteresowanych mogę podać nazwę opowiadania lub link w wiadomości prywatnej :)

Następnym zainteresowaniem jest makijaż. Uwielbiam kolorowe makijaże i planuję od dłuższego czasu założyć kanał na YouTube o tej tematyce. Nagrałam już nawet kilka odcinków, pozostało mi je tylko zmontować i wrzucić. Długo się wzbraniałam przed tym, żeby zacząć, ale moje studia poniekąd mnie do tego zmusiły. Studiuję dziennikarstwo i z racji tego, że muszę zaliczyć praktyki, to pan od praktyk zgodził się na takie rozwiązanie. Otóż: mam założyć kanał o dowolnej tematyce i wysyłać mu linki. Nigdy nie sądziłam, że będę potrzebowała takiej motywacji, żeby w końcu zacząć dzielić się na YouTube swoimi umiejętnościami makijażowymi. Życie czasem potrafi zaskoczyć.

Do niedawna jednym z moich zainteresowań była jazda na łyżwach. Nie figurowa, taka zwykła. Parę lat temu chodziłam na lodowisko nawet kilka dni w tygodniu, jednak w ostatnim czasie problemy ze zdrowiem, a dokładniej z lewym biodrem i kolanami, uniemożliwiają mi częste jeżdżenie. Kiedyś preferowałam łyżwy figurowe, jednak od kilku lat jeżdżę na hokejowych i przy tym pozostanę.

Kiedyś interesowałam się muzyką, grałam nawet na gitarze elektrycznej, ale denerwował mnie fakt, że nie mogę być w tym od razu najlepsza xD Do gitary potrzeba czasu, żeby nauczyć się perfekcyjnie grać. Może narzuciłam sobie zbyt duże tempo i zbyt trudne melodie, ale po około dwóch latach sprzedałam gitarę i porzuciłam ten pomysł. Uczyłam się głównie grać piosenki Marylina Mansona.

Lubię jeździć nocą autem, kiedy są puste ulice i nie pada na dworze. Ogólnie lubię być kierowcą, ale tylko wtedy kiedy dobrze znam daną trasę, którą muszę jechać.

Ostatnim moim zainteresowaniem jest gra w piłkarzyki barowe. Uwielbiam grać na bramce, ale dobrze też radzę sobie na ataku. Gram drużynowo ze znajomymi w barze, 2 na 2. Potrafię spędzić przy stole do piłkarzyków nawet całą noc, kiedy tylko są dobrzy przeciwnicy do ogrania xD


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#12 18-05-2021 o 09h04

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 396

o super, że ten wątek powstał
duża część moich zainteresowań już wygasła ale wracam od czasu do czasu do nich.

~DIY tutaj Pinterest to mega źródło legitnych i fajnych pomysłów na robienie coś samemu. Chociaż czasu nie mam zbyt wiele to lubię chociaż połowicznie coś zdziałać np kupując przedmioty w stanie surowym i ozdabiając je na własną rękę. Właśnie jestem w trakcie zdobienia torebkowego lusterka z Rosska, mogę wstawić efekt po jeśli ktoś jest ciekaw
~plastykato myślę łapie się trochę pod DIY ale lubię wszystkie rzeczy plastyczne, które dotyczą nie tylko rysunku ale przede wszystkim rzeźbienia. Robię trochę figurek Pań z forum ale musze trochę poczekać na pędzle do rzeźbienia i dobrą modelinę /static/img/forum/smilies/tongue.png
~ łucznictwo! moje najbardziej zmarnowane i traktowane po macoszemu zainteresowanie. Ostatni raz na treningu byłam chyba na początku 2020. Smutno mi i tęskno do łuku, teraz mam w planach wyjazd na jeden trening i konsultację w sprawie zakupu swojego sprzętu.
i mój numer jeden pieczenie ciast i tortów
moje najbardziej kosztowne ale i ukochane hobby. Mogę siedzieć w pracowni pół dnia i dopracowywać tort z każdej strony i mi się to nie nudzi. Jestem samoukiem, dużo rzeczy jeszcze nie umiem ale myślę, że progres robię spory. Już w tym tygodniu czeka mnie kolejny duże torcicho i liczę że wyjdzie tak jak go sobie wyobrażam /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Tak bez podziałów, lubię gierki MMORPG, ogólnie takie, w których można poznać nowych ludzi. Dużo gram(grałam, coś mam kryzys od miesiąca) w CS chociażby i poznałam tam od groooooma kolegów. Koleżanek nie bo baby w CS są nieznośne XD
Jak duża liczba bab lubię śledzić sprawy pielęgnacyjne, chociaż z dużo mniejszym zainteresowaniem niż wcześniej to i tak dalej jest to w jakiś sposób część kręgu moich zainteresowań.
Lubię grać w gry/oglądać filmy lub seriale/ mieć jakąś styczność z światem fantasy. Moim numerem jeden zostaje jak zawsze Władca Pierścieni ale na szczęście powstaje dużo produkcji w tej tematyce.

jakoś mam zawiechę i nie potrafię wskazać więcej ;p

aaaaa całkiem zapomniałam charakteryzacje lubię się w to bawić /static/img/forum/smilies/smile.png

Ostatnio zmieniony przez Mystification (18-05-2021 o 13h34)

Online

#13 18-05-2021 o 13h04

Straż Cienia
Angeel
Debiutantka
Angeel
...
Wiadomości: 96

witam serdecznie, skoro mowa juz o zainteresowaniach opisze kilka swoich. Nie mam ich zbyt dużo gdyż jestem już młodą mama i sporo z nich gdzieś przepadło po drodzę.

Największym moim zainteresowaniem jest ogrodnictwo , chce kiedyś pracować w tym zawodzie bardzo kręcą mnie , ciekawe kompozycje kwiatów , również kwiaty doniczkowe mam ich mnóstwo w domu..
Każdy kwiat jest inny i jak człowiek potrzebuje indywidualnej opieki.

Kolejnym moim nudnym zainteresowaniem są książki i filmy kryminalne...mogę czytać bez końca o trudnych zagadkach i potem główkować żeby rozwiązać trudna sprawę jak prawdziwy detektyw .....
To wszystko POZDAWIAM , ZYCZE MIŁEGO DNIA, WIECZORU,PORANKA.


https://i.imgur.com/eTVeKVv.png

Offline

#14 30-05-2021 o 05h39

Straż Absyntu
Amasanii
Stażystka
Amasanii
...
Wiadomości: 63

Jako młody szkrab chciałam być aktorką albo piosenkarką oczywiście /static/img/forum/smilies/big_smile.png Naszym ulubionym zajęciem z przyjaciółką było nagrywanie na iSing. Pamiętam, że dostawałyśmy wiele pozytywnych głosów /static/img/forum/smilies/big_smile.png Nic jednak z tego nie wynikło.

Przez ponad 2 lata należałam do grupy teatralnej w moim rodzinnym mieście, przedstawialiśmy przed całym miastem swoją sztukę. Pomogło mi to pokonać nieśmiałość i wstyd przed wystąpieniami publicznymi. Dobrze wspominam to doświadczenie.

Przez całe gimnazjum i liceum marzyło mi się zostać autorką książek - teraz nie mam zbytniej wiary w to, że kiedykolwiek uda mi się wydać chociażby cokolwiek...ale piszę. Dla przyjemności, dla nowych znajomości i zabicia czasu w dni wolne od pracy.
Tak więc moje zainteresowanie to chyba pisanie opowiadań.

Miałam swój epizod na Wattpadzie, ale stwierdziłam, że jeszcze boję się zbytnio krytyki. Aktualnie:
W sekcji "Opowiadania grupowe" możecie znaleźć projekt, w którym postanowiłam wziąć udział. Zapraszamy serdecznie!
https://www.eldarya.pl/forum/t242,1-under-the-blue-sky-b-naboru-2-osoby-hetero-fantasy.htm#p39822


https://lh3.googleusercontent.com/-vm7PgXjGpbs/YLIxKrPKk-I/AAAAAAAAFCY/6Y_aLShOEnMiIq2tZVJGm7t3cAWtwvBpwCLcBGAsYHQ/s16000/miniaturka.png

Offline

#15 30-05-2021 o 21h29

Straż Obsydianu
Euphenia
Młoda Rekrutka
Euphenia
...
Wiadomości: 19

Rzeczywiście, czytając wpisy innych musiałam zrobić rachunek sumienia i przeanalizować swoje obecne życie.
Obecnie w kręgu moich zainteresowań jest:
1. Kasa kasa kasa - no a jak, czas dwoję się i troję i myślę, jak zbić fortunę i żyć jak król.
2. Ogólny dobrostan, wellness, selfcare, fizjoprofilaktyka - wynika z mojego wykształcenia. Niby większość ludzi wie, że aktywność i dieta są ważne, ale nie wie (albo się usprawiedliwia), że aktywnością fizyczną w rozumieniu polepszania swojego zdrowia/dobrostanu nie jest chodzenie do pracy, czy inne prozaiczne czynności wykonywane codziennie, a dieta MŻ to coś więcej niż obcinanie kalorii. Bardzo ciężko jest przekonać żeby wyszli ze swojej strefy komfortu, którą sobie umyślili. (wiadomo, zależy jaka grupa wiekowa/ kulturowa)
3. Kuchnia azjatycka - jeśli tylko jest okazja to gotuję wszystko to czego nie próbowałam.
4. Akwarele - moje najnowsze "zainteresowanie", poziom noob i plagiat xD
5. Anime, gry, filmy, seriale, książki - kulturalne zbijanie czasu gdy wszystko inne zawiedzie, ale tylko w okręgu fantasy, przygody, scifi, ew. romans, komedia, dramat.

Ostatnio zmieniony przez Euphenia (30-05-2021 o 21h31)

Offline

#16 30-07-2021 o 10h56

Straż Absyntu
Yunhwa
Stażystka
Yunhwa
...
Wiadomości: 45

Witam! Ostatnio częściej przeglądam forum to też się podzielę!

GRAFIKA
Odkąd pamiętam zajmowałam się grafiką. Zaczęłam od przerabiania zdjęć simowych w photoshopie, a skończyłam na robieniu menu do restauracji. Przeszłam dość długą drogę jeśli chodzi o to hobby. Zastanawiałam się czy kontynuowanie tej pasji i poświęcenie tyle czasu na jej rozwój będzie dla mnie opłacalne. Po paru latach mogę śmiało ogłosić, że cóż... było warto! Cieszę się, że mogę zarabiać z czegoś co sprawia mi frajdę. Są fajniejsze momenty i gorsze (ofc) ale nie wyobrażam sobie robić czegoś innego.

DRUK 3D
Przez moje hobby numer 1, wciągnęłam się również w drukowanie 3D. Jestem na razie laikiem i muszę się sporo nauczyć ale już udało mi się wyprodukować kilka fajnych gadżetów.

KODOWANIE?
Nie wiem jak to nazwać. Po prostu lubię kombinować i uczyć się projektować strony, gry, aplikacje.

MUZYKA
No i na ostatnim miejscu mamy muzykę. Słucham praktycznie wszystkiego. Testowanie gatunków i nowych dźwięków jest bardzo inspirujące. Dodatkowo bardzo lubię śpiewać!


https://i.imgur.com/3WU0dYL.jpg

Offline

#17 19-04-2022 o 20h21

Straż Absyntu
Ilmaris
Pomocniczka Jednorożca
Ilmaris
...
Wiadomości: 380

Hej, wszystkim! ^^
Z chęcią podzielę się także swoimi zainteresowaniami. Fajnie, że powstał taki wątek! ^^

Muzyka
Uwielbiam słuchać muzyki! Słucham jej nałogowo od kilkunastu lat. Najczęściej słucham zespołów rockowych czy klasycznej muzyki, ale od jakiegoś czasu lubię słuchać też ścieżek dźwiękowych z filmów czy coverów.

Pisanie
W gimnazjum napisałam początek swojego pierwszego w życiu fanfika, który miał być prequelem Harrego Pottera. Nigdy nie został skończony, jednak od tamtej pory miałam smykałkę do pisania. Na studiach odkryłam, że pisanie recenzji idzie mi niesamowicie dobrze, oprócz tego pisze własne opowiadania, które publikuję na Wattpadzie. Niestety kryzysy weny dość często się pojawiają, więc moje konto prawie umiera xD, ale staram się je ożywić od nowa.

Czytanie
Lubię czytać, szczególnie gdy pada i mogę wsłuchać się w dźwięki deszczu. Najczęściej na półce mam kryminały oraz psychologiczne, ale ostatnio kupiłam kilka klasycznych pozycji, które mam zamiar przeczytać.

Szachy
Szachy od jakiegoś czasu to jedna z moich ulubionych aktywności. Mimo, że częściej przegrywam, naprawdę lubię grać.

Fotografia
Najmłodsze hobby ze wszystkich. Od jakich 4,5 miesięcy fotografuję naturę. Zwykle, gdy widzę piękny zachód Słońca czy pełnię Księżyca od razu sięgam po telefon. Nie mam profesjonalnego sprzętu, ale mimo wszystko sprawia mi to radochę /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Ilmaris (19-04-2022 o 20h22)


Ludzkie Istoty są z natury dobre, choć czasem o tym zapominają. Trzeba im o tym przypominać.

Offline

Strony : 1