Forum

Strony : 1 2 3 4

#1 28-04-2021 o 23h53

Straż Lśniąca
Siljie
The Fair Lady
Siljie
...
Wiadomości: 187

https://i.imgur.com/J8TL0Bc.png


Witajcie Strażniczki!
A w szczególności fanki  E z a r e l a . : )
Wątek ten jest przeznaczony na fanklub dla naszego elfa.

Nim wątek się rozwinie i zaczniecie się w nim udzielać, pamiętajcie o przeczytaniu Regulaminu Forum.

Opiekunem Fanklubu Ezarela jest @Methrylis
Pierwszy post należy do niej! Wszystkie inne posty będą usuwane!
Dopiero, gdy @Methrylis zamieści swój główny post, będziecie mogły się udzielać. : )

ŻYCZĘ OWOCNEGO ROZWOJU FANKLUBU

Offline

#2 29-04-2021 o 21h52

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...
Wiadomości: 1 234

https://i.imgur.com/4YZhWZk.png

https://i.imgur.com/ImvPKGS.png

1.     W     FANKLUBIE    NAJWAŻNIEJSZY   JEST     WZAJEMNY    SZACUNEK,
        DLATEGO ZABRANIA SIĘ OBRAŻANIA I UŻYWANIA WULGARYZMÓW;

2.     ZABRANIA     SIĘ   OFFTOPOWANIA     —     STARAMY    SIĘ    PORUSZAĆ
                                                                                                                                TEMATYKĘ WYŁĄCZNIE OKOŁOEZOWĄ ;]

3.     NIE    MA    LISTY  KLUBOWICZÓW   I   NIGDY  NIE  BĘDZIE  ISTNIEĆ  —
         —  W   FANKLUBIE   MOŻE   UDZIELAĆ   SIĘ   KAŻDY,    BEZ    WZGLĘDU
         NA      STRAŻ,      WYBRANEGO      WSA      CZY     COKOLWIEK     INNEGO.
                                                                                                                                KAŻDY JEST MILE WIDZIANY!

4.     NIE  WOLNO  DYSKUTOWAĆ  O  ODCINKACH,  KTÓRE  NIE  POJAWIŁY
          SIĘ   JESZCZE   W   POLSKIEJ   WERSJI   GRY.  NATOMIAST INFORMACJE
          ISTOTNE    DLA    FABUŁY   GRY    NALEŻY       CHOWAĆ   W    SPOILERZE.


https://i.imgur.com/YyxX8ow.png


                           OPIS Z BIBLIOTEKI:                      „NA PIERWSZY RZUT OKA EZAREL TO MIŁY I SPOKOJNY ELF, ALE SZYBKO DOWIADUJEMY SIĘ,
                                                                                                 ŻE JEST DOKUCZLIWY ORAZ LUBI ROBIĆ INNYM ŻARTY. STOI NA CZELE STRAŻY ABSYNTU.
                                                                                                 INTELIGENTNY,     ZNA       SIĘ       NA      ALCHEMII      JAK      NIKT      INNY.      JEST    STRASZNYM
                                                                                                 ŁAKOMCZUCHEM. MOŻNA PRÓBOWAĆ GO PRZEKUPIĆ  PORCJĄ  MIODU LUB SŁODYCZAMI,
                                                                                                 NAWET JEŚLI NIE ZAWSZE TO DZIAŁA”.


                                                                                                 URODZINY:     2 WRZEŚNIA          RASA:     ELF        POCHODZENIE:     LUD LUND'MULLHINGAR

                                                                                                 ROLA:     SZEF    STRAŻY    ABSYNTU                      CHOWANIEC:     ALFELI    O    IMIENIU    TAENMIL

                                                                                                 WZROST:     182cm                KOLOR WŁOSÓW:     NIEBIESKI             KOLOR OCZU:     TURKUSOWY

                                                                                                 UWIELBIA:     MIÓD I ŻARCIKI                                          NIENAWIDZI:     NIEPOŻĄDANEGO DOTYKU

                                                                                                 PIERWSZY ODCINEK Z UDZIAŁEM EZARELA: THE ORIGINS, ODCINEK 2: „PIERWSZE KROKI”

                                                                                                 OSTATNI ODCINEK Z UDZIAŁEM EZARELA:      THE ORIGINS,    ODCINEK  30:   „DLA ELDARYI”

                                                                                                 WYSTĘPOWANIE   W   A NEW ERA:          NIE                                                         SPIN-OFFY:          ———

https://i.imgur.com/6fKse6a.png




DZIAŁ FANFICTION:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


https://i.imgur.com/Hwcf5Yw.png


W TYM MIEJSCU BĘDĄ SIĘ POJAWIAĆ INFORMACJE O KONKURSACH!


https://i.imgur.com/u7BPWYb.png


                                                                                                                   1.      BBCODE POSTA GŁÓWNEGO JEST DOSTOSOWANY DO PODSTAWOWEJ
                                                                                                                                         WERSJI FORUM.
ABY WYŚIETLIŁ SIĘ POPRAWNIE, NALEŻY WYŁĄCZYĆ   
                                                                                                                                         STYLISHE
   USPRAWNIAJĄCE WIDOK FORUM.

                                                                                                                   2.      POST GŁÓWNY JEST CAŁY CZAS MODYFIKOWANY.  GALERIA  ZOSTANIE 
                                                                                                                              UZUPEŁNIONA   O   CZĘŚĆ    ARTÓW   PRZEDSTAWIAJĄCYCH    NASZEGO
                                                                                                                              ULUBIONEGO ELFA.
                                                                                         

https://images81.fotosik.pl/1082/bffd3ec17d5216demed.png


ZAKŁADAJĄC, ŻE POWSTANIE SPIN-OFF O EZARELU:
O CZYM BY OPOWIADAŁ?






ZA GRAFIKI ODPOWIADA @RHIANWENA, ZA CO MA MOJĄ DOZGONNĄ WDZIĘCZNOŚĆ!
grafiki powstały na podstawie prac @Foggy ozdabiających poprzednią wersję Fanklubu

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (20-05-2021 o 20h02)


https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

Offline

#3 30-04-2021 o 00h01

Straż Obsydianu
Ayumi89
Debiutantka
Ayumi89
...
Wiadomości: 115

O! Fanklub ukochanego elfa powrócił! I super, Methrylis, że to Ty go nadal prowadzisz. /static/img/forum/smilies/smile.png Gratuluję! Mam nadzieję, że sprawi Ci to wiele radości, a Beemov jednak zrobi nam wszystkim niespodziankę i przywróci naszego niebieskowłosego.

Co do pytania - przed pożarem byłam niemal pewna, że Ez nie wróci, a spin-off nigdy się nie pojawi, jednak teraz mam co do tego duże wątpliwości. Moim zdaniem istnieje szansa tak na jedno jak i na drugie. Dlatego wg mnie spin-off traktowałby o tym, jak Ez się dowiaduje, że Gardienne jednak żyje. Jak się waha co zrobić, jak boi się czy i jak go przyjmie, a potem jego podróż z powrotem do Kwatery. Spin-off kończyłby się tym, co wg mnie mogłoby się też pojawić w odcinku na powrót wprowadzającym elfa do rozrywki - spotkaniem tej dwójki.

Ostatnio zmieniony przez Ayumi89 (30-04-2021 o 00h03)



https://i.imgur.com/Suuk7O0.png

Offline

#4 30-04-2021 o 07h16

Straż Obsydianu
Lix
Nowa
Lix
...
Wiadomości: 8

Pragnę zauważyć, że nasz fanklub powstał jako pierwszy, czyli mimo braku Ezia w grze, jest on nadal żywy w naszych sercach. I to mi się podoba

Offline

#5 30-04-2021 o 11h03

Straż Absyntu
Roni
Żołnierka Straży
Roni
...
Wiadomości: 470

Ayumi89, to bardzo kusząca propozycja i wiele bym dała, żeby tak faktycznie się wydarzyło,
aczkolwiek szczerze wątpię. Myślę, że nie bez powodu usunięto Eza i (tak jak chłopaków z SF) nie przywrócą go już : (

Moim zdaniem, spin-off może mieć dwie opcje:
1. Przedstawienie życia Eza sprzed poznania Gardzi, gdzie mógłby zostać rozwinięty wątek jego rodzinnego miasteczka/ex/początków w Kwaterze
2. Po jego wyjeździe, tzn. gdzie jest, jak żyje, czy myśli o Gardzi

Choć naprawdę bym chciała, żeby ten spin-off toczył się po jej przebudzeniu


°°°·.°·..·°¯°·._.·   ·._.·°¯°·.·° .·°°°

– Coś ty zrobił z włosami?
– Są jak wata cukrowa!
– Wyglądają idiotycznie...
– Ale jak wata cukrowa!


°°°·.°·..·°¯°·._.·   ·._.·°¯°·.·° .·°°°

Offline

#6 30-04-2021 o 17h16

Straż Absyntu
Ruby-nova
Pomocniczka Sylfów
Ruby-nova
...
Wiadomości: 1 253

Lix napisał

Pragnę zauważyć, że nasz fanklub powstał jako pierwszy, czyli mimo braku Ezia w grze, jest on nadal żywy w naszych sercach. I to mi się podoba

Zgadzam się! Mam nadzieję, że nigdy o nim nie zapomnimy i tego się trzymajmy.

Ja jeszcze nie skończyłam swojej przygody z Ezem, bo przed pożarem byłam na 22 odcinku i jakoś nie wyobrażam sobie, żebym za kilka miała go tak po prostu opuścić.
Miło było no to ten... tu masz walizki...
Przeklęty Beemoov :/

A co do spin-offu najbardziej chciałabym żeby pokazał co on teraz tam robi bez nas i czy jeszcze nas pamięta, ale myślę, że pszczółkom nie będzie się chciało zbytnio myśleć i tłumaczyć dlaczego odszedł. Armina też mi zabrali bez żadnego głębszego wyjaśnienia -_-
Dlatego myślę, że jak już to będzie to coś przed naszym pojawieniem się w KG, albo gdy już nas znał.

Ostatnio zmieniony przez Ruby-nova (30-04-2021 o 17h19)



https://i.imgur.com/uV3vqLO.gif

Offline

#7 30-04-2021 o 21h18

Straż Absyntu
Rhianwena
Pokonała Kurę
Rhianwena
...
Wiadomości: 809

Dzień dobry!

A przede wszystkim to się bym skupiła na tym, że przed pożarem FC Eza był przez długi czas jedynym aktywnym (bądź naczelnym, zależy od momentu) na tutejszym forum. Zresztą przeskakałam przez wszystkie wersje językowe i tam FC albo nie istnieją (w wielu przypadkach zapewne przepadły wraz z forami - które nieraz jeszcze nie powstały nawet), albo po prostu nie są aktywne. Więc tutaj trzeba przyznać, że duma rozpiera, że to nasz FC już jest i że będzie prowadzony na bieżąco.

I przechodząc do pytania tygodnia - tutaj to ja sobie rozłożę na dwie sfery - spin-off jaki rzeczywiście możemy dostać (A) i spin-off, jaki ja bym chciała dostać.

A. Według mnie nie dostaniemy niczego wybitnego, co wykraczałoby szczególnie poza fabułę TO. Może przygotują jedno czy dwa tła, ale nic więcej, stąd podejrzewam, że akcja toczyłaby się wokół linii czasowej TO - krótko przed, krótko po, w trakcie. Ale nie sądzę, że zrobią krótko po - bo tutaj musieliby sobie znowu to rozłożyć na ścieżki (kochanek/przyjaciel), a wszyscy wiemy, że nie lubią ich szczególnie personalizować.
Krótko przed przybyciem Gardienne - ma to sens, ale podejrzewam, że nie wiedzieliby, co mogą tutaj wsadzić. Nie narysują jego rodziny, nie narysują jego dawnych okolic, a robota szefa straży zapewne wypadałaby dennie i nijak miałaby się do jego osoby - może i by jakoś ukazywał swój charakter, swoją ezowatość i te sprawy, ale nie byłoby to szczególnie na jego temat po prostu.
W tej sytuacji zakładam, że po prostu mielibyśmy przybycie Gardienne i jego ewentualne żale wokół podania jej Mnemosyne, może jakieś jego podchody "hej Garda, głupio wyszło" i bycie odrzucanym przez nią, i jakieś przemyślenia, wspominki rodziny, by na odwal po prostu wcisnąć o nich jakąś informację.
Niczego więcej się nie spodziewam i aż mi przykro.

B. To co ja bym chciała dostać, to wykracza zdecydowanie poza możliwości Pszczół - ja bym chciała albo zobaczyć jego przeszłość w rodzinnych stronach, albo jego przyszłość po odejściu Gardy, może moment, gdy dowiaduje się, że powróciła? Jego mieszane uczucia? Ale tutaj podkreślam, wiem, że to się nie wydarzy.
Ewentualnie mile też by były dla mnie widziane zapchane wszelkie luki fabularne, jego lęk przed dotykiem, który tak wiele razy już wspominałyśmy tutaj.
Chciałabym po prostu godnego pożegnania z Ezem, by nie było na odwal i byśmy miały szansę jeszcze kilka momentów z nim poprzeżywać. Chociaż dalej mam nadzieję, że jeszcze Beemoov zmieni zdanie, to raczej każda z nas w to wątpi (w akompaniamencie pękającego serduszka) i już powoli odsuwa od siebie jakąkolwiek myśl na ten temat.

Dziękuję :<>


you can't get hurt by something you never had.

Offline

#8 02-05-2021 o 18h15

Straż Absyntu
Antares
Nowa
Antares
...
Wiadomości: 7

Jedyny spin-off jaki by mnie w pełni usatysfakcjonował to taki w którym Ez dowiaduje się że Gardienne się obudziła i postanawia wrócić do KG :>. Spin-off o przeszłości elfa też mógłby być dobry, ale podzielam zdanie @Rhianwena. Nie sądzę że pszczoły narysują nowe lokacje i postacie tylko dla jednego spin-offa.
Ogólnie mam jeszcze odrobinę wiary w powrót Ezarela. W prawdzie na 90℅ go nie przywrócą sądząc po tym co się stało na syfie...ale chyba zawsze mogę sobie pomarzyć.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Ostatnio zmieniony przez Antares (02-05-2021 o 18h28)


https://64.media.tumblr.com/b5a7f511893ac608978a85b7ff448a76/6dac9802f3ed48c1-3c/s400x600/2f6d245a5d6303674b0f375ee2d7b626a80fc2ba.gifv
You're better than waffles, Matthias Helvar.

Offline

#9 02-05-2021 o 19h30

Straż Absyntu
Malrin
Młoda Rekrutka
Malrin
...
Wiadomości: 18

Również uważam, że ewentualny spin-off mógłby być o tym, jak Ez dowiaduje się, że Gardienne się przebudziła, ale zakończyłabym go pewnym cliffhangerem. Co gdyby był już gotowy do wyjazdu czy podjął o tym ostateczną decyzję, a tu nagle bum i ktoś go porywa? Czy też cokolwiek w tym stylu, chodziłoby po prostu o to, że nie wiemy co się z nim na końcu stało. Prędzej czy później okazuje się, że ma to jakiś związek z fabułą NE i wyruszamy na ratunek elfa, czy też elf ratuje się sam i lekko poturbowany zjawa się w KG z cennymi informacjami/złymi wiadomościami, które są kluczem do obecnego problemu, a przynajmniej jakąś wskazówką. Efekt finalny jest taki, że Ez zostaje w KG, a z czasem być może wraca jako WS.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


Nie uważam też, że taki spin-off byłby zbyt czasochłonny do wykonania, bo poza nowym wyglądem Eza (który w takim wypadku i tak musiałby dostać) i lokacjami (które od biedy można by wykorzystać później w NE), to nowe postacie można by zastąpić cieniami, co zdarzało się dość często. Choćby w Belanvii, gdzie tylko Heglae i Mykonidy zyskały pełne rysunki. Nawet Valarian do samego końca był tylko cieniem, a pojawiał się dość często.

I poprawcie mnie jeśli się mylę, nie grałam w spin-offy i nie za bardzo kojarzę, co się w nich działo, ale wydaje mi się, że padały już w nich informacje istotne dla fabuły.

Za najmniej prawdopodobny uważam natomiast spin-off mający miejsce przed TO albo z jej początków. Wątpię, żeby chciało im się wracać "na stare". Wymagałoby to użycia poprzednich wersji lokacji i postaci (zakładając, że działoby się to w KG), więc myślę, że w tamte czasy nie będziemy się już raczej cofać, niestety.



"Taka jednak bywa czasami natura dzieł, które poruszają koła świata: dokonują ich słabe dłonie, gdyż oczy wielkich spoczywają w tym czasie gdzie indziej".
J.R.R. Tolkien, Drużyna pierścienia

Offline

#10 03-05-2021 o 10h13

Straż Absyntu
Essi
Młoda Rekrutka
Essi
...
Wiadomości: 29

Niby człowiek wie, a jednak się łudzi.. ;_;

Offline

#11 03-05-2021 o 20h20

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...
Wiadomości: 1 234

Cześć cześć, witam was pięknie /static/img/forum/smilies/big_smile.png @Ayumi89 i Lix - dzięki, bardzo mi miło, że doceniacie powstanie tego FC. Rzuciłam się na "klepanie" mu miejsca natychmiast po ruszeniu forum. Bo, jak wspomniałam w poście głównym, nie zamierzam dać o Ezie zapomnieć ;]

Ayumi89 napisał

przed pożarem byłam niemal pewna, że Ez nie wróci, a spin-off nigdy się nie pojawi, jednak teraz mam co do tego duże wątpliwości

a można wiedzieć, skąd te nadzieje? ;> Bo jestem bardzo ciekawa twoich argumentów /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ach, ale twój pomysł na spin-off byłby cudowny <3 Naprawdę niesamowicie bym chciała, by tak się stało.

Roni napisał

Myślę, że nie bez powodu usunięto Eza i (tak jak chłopaków z SF) nie przywrócą go już

tu podobnie: jestem ciekawa twoich argumentów i co to za powody, dla których go usunięto?

Bo nad tym chyba każdy się tu zastanawia: dlaczego usunięto Ezarela?

I obu przedstawionych przez ciebie wersji byłabym bardzo ciekawa < 3

@Ruby-nova - zazdroszczę ci, że nadal nie skończyłaś przygody z Ezem, choć z drugiej strony gorzko sie gra, jak się wie, jak to się skończy, co? Ale zawsze to jeszcze jakieś dodatkowe chwile z naszym ulubionym elfem ;-;

Rhianwena napisał

ja bym chciała albo zobaczyć jego przeszłość w rodzinnych stronach


O jezu, ja też bardzo bym tego chciała! I to z pewnością wykracza poza możliwości, ale pomarzyć można ;] Jestem ciekawa, jak się układały jego relacje z rodzicami, złwaszcza że wiemy, że nie były zbyt łatwe - Ez był krnabrnym, dość rozpieszczonym dzieciakiem i początkowo wcale nie zamierzał iść w ślady rodziców-alchemików. Chciałabym zobaczyć, jak sie do tego przekonuje, aż wreszcie zaczyna alchemię naprawde kochać.


Antares - ja tez mam nadzieje, że to jest jakaś furtka, choć jednocześnie jestem juz pogodzona, że go nie zobaczymy ;-;

Malrin o matko, twj pomysł z tym, by spin-off łączył się z fabułą NE, co skończyłoby się ofiarowaniem jakichś wskazówek i jego zostaniem, to pomysł idealny! Naprawdę, to byłoby takie pyszne - nie tylko dla fanów Eza, ale ogólnie dla graczy Eldki, bo to byłby bardzo ciekawy plot-twist!

Essi haha to prawda /static/img/forum/smilies/big_smile.png



To ja mam inny pomysł na spin-off i aż się dziwię, że nikt o nim tu nie wspomniał. Mianowicie: bardzo mnie ciekawi, jak rozwijała się relacja Ewelein i Eza. Nie zapominajmy, że łączył ich romans, w założeniu tylko dla zabawy, ale który skończył się zakochaniem Lein. Jestem tego bardzo ciekawa, jak to sobie wyjaśniali, jak Ez się orientował, że powinien zakończyć tę relację, aby dłużej nie krzywdzić Lein i jak się zachowywali już po "zerwaniu"

i tak właściwie to chciałabym Eza po prostu w jakimkolwiek wydaniu ;]




PRZY OKAZJI: POLECAM OPOWIADANIE pt. POWRÓT ELFA autorstwa sansevierii. Właśnie zostało dodane i od razu lecę czytać!

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (03-05-2021 o 20h25)


https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

Offline

#12 04-05-2021 o 14h05

Straż Absyntu
Ether
Młoda Rekrutka
Ether
...
Wiadomości: 11

Marzę o spin-offie dla Ezia. Choć nie był nigdy moim WS to kochałam go całym serduszkiem i boli mnie jego brak w NE. Mam nadzieję że go jeszcze zobaczymy w grze.

Offline

#13 04-05-2021 o 17h57

Straż Obsydianu
Ayumi89
Debiutantka
Ayumi89
...
Wiadomości: 115

Methrylis
Ten pożar dał im mocno w kość, co widać po ich wiadomościach i kontaktach z fanami. To, że na nowo wznawiają Słodki Flirt od miejsca, które pozornie byłoby w stanie przywrócić starych i dotychczasowych graczy a także zachęcić nowych, tłumaczą gierkę o wampirach a do tego dają konkretne rekompensaty na Eldaryi...

Najbliższe kilka miesięcy to być albo nie być tej gry, gdzie jedynie pewien, zdecydowanie za mały jak na ich potrzeby  procent, będzie gotowy kupować doładowania (bo poza odcinkami ta maana/ złote monety są w tym momencie zbędne). Istnieje pewna szansa, że Eldarya już się nie podniesie. Niektórzy gracze już nigdy do niej nie wrócą, a całkiem sporo odpłynęło po odebraniu elfa i Valkyona. Granie z sentymentu też przestaje działać przez stratę kont.

Z uwagi na powyższe logicznym zagraniem wydaje mi się z ich strony przywrócenie Eza i w ten sposób odzyskanie choć części zainteresowanych. Beemov ma problemy i poruszy wiele sznurków byle tylko utrzymać się na powierzchni.

No i tu zostaje ten problem, dla którego Eza nie uśmiercili - skoro mieli gotowy scenariusz, to dlaczego się z niego wycofali? Z pewnością nie dlatego, że fani byliby niezadowoleni. Chcą mieć furtkę, tak na zaś. A czy z niej skorzystają... czas pokaże.


Jeszcze odnośnie spin-offu - ktoś wyżej wspominał, że te traktują jedynie o bieżących wydarzeniach w grze, dlatego zapewne jak do tej pory Beemov twierdził, że taki odcinek specjalny dla elfa nie powstanie. W momencie, gdy zmienią co do tego zdanie, to już prosta droga do tego, aby przywrócić Eza do gry. Dlatego też wydaje mi się, że jeśli już, to wysoce prawdopodobne że gdyby miał być, to w formie zbliżonej do tego, co zaproponowałam.



https://i.imgur.com/Suuk7O0.png

Offline

#14 05-05-2021 o 19h57

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...
Wiadomości: 1 234

https://i.imgur.com/KLbAPid.png


Kurcze, @Ayumi89, ale robisz człowiekowi nadzieję... Bo przyznam, że to ma jakieś ręce i nogi, choć wiadomo, lepiej się nie nastawiać za bardzo, żeby potem znowu nie cierpieć ;-;

Ale rzeczywiście, Elda mocno podupadła. Już drugi sezon zaczął się mocno kiepsko i wielu zrezygnowało, a teraz ten pożar. Fakt, nie ich wina, ale swoimi działaniami - chociażby nieodpisywaniem ludziom na ich problemy ze zwrotami - mocno uderza w ich i tak marny wizerunek. Do tego podobno te pierwsze odcinki Eldy są słabe i nudne.

No i Mefju to ponoć niewypał XD

Dlatego i mnie się marzy taka "furtka" pod postacią Eza, zwłaszcza że Bimuf doskonale widział, jak ludzie sprzeciwiali się wyrzuceniu Eza [Valka też, ale jednak troszkę mniej] i jak protestowali, gdy już do tego doszło. Bimuf musi mieć świadomość, że pojawienie się Eza - chociaż na chwilę, choćby w spin-offie - tchnie w tę grę nowe życie i sprowadzi tutaj wielu graczy.

I owszem, niestety Bimuf coś pobąkiwał, że nie planują ezowego spin-offa, ale zobaczymy. Oby jednak zmienili zdanie ;-;

I ciekawe, jak by taki "nowy" Ez wyglądał w takim spi-offie :v


https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

Offline

#15 09-05-2021 o 09h50

Straż Obsydianu
Lix
Nowa
Lix
...
Wiadomości: 8

@up
Nie ponoć, a z pewnością. Nie ma się dziwić czemu, chcieli zrobić niby śmieszka, który czasami jednak się przejmuje, podczas gdy miałyśmy już takiego Eza. To normalne, że Matiego odebrałyśmy za marną, nieudaną kopię niebieskiego.

Ostatnio zmieniony przez Lix (10-05-2021 o 14h11)

Offline

#16 09-05-2021 o 22h29

Straż Obsydianu
Arven
Nowa
Arven
...
Wiadomości: 8

Marzy mi się spin-off, który pokazywałby przeszłość Eza z Lund'Mullhingar, ale tak, jak wspominały osoby wyżej, myślę, że jest to raczej niemożliwe. Pszczoły są zbyt leniwe, aby rysować nowe tła i sprite'y postaci na rzecz jednego spin-offa, których później nigdy więcej nie użyliby w grze, bo robią dosłownie wszystko, aby zatrzeć w NE ślady po Ezarelu i Valkyonie, zatem sądzę, że jakakolwiek podróż do ojczyzny naszego elfa z góry odpada.

Przede wszystkim chciałabym, że gdyby wypuścili z nim spin-off, aby poruszyli w nim wątek awersji Ezarela do dotyku, bo do teraz nie potrafię przeboleć tego, jak bardzo zlali ten wątek i nigdy nie dowiedzieliśmy się, czemu tak bardzo nienawidził, kiedy ktoś go dotykał.


g a n g     s t ó p k a r z y
https://i.imgur.com/ycQmMbg.png

Offline

#17 09-05-2021 o 22h38

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...
Wiadomości: 1 234

https://i.imgur.com/KLbAPid.png


@Arven tego przeboleć nie mogę - że nie wyjaśniono nam, dlaczego Ez ma awersję do dotyku! Kurde, przecież to był jeden z ważniejszych elementów jego postaci i na pewno jeden z bardziej intrygujących! Przecież tę awersję podkreślano od samego początku, a Gardzia uważała się wielkim zwycięzcą, kiedy zrozumiała, że Ez już akceptował jej dotyk.

Ale to jest jeszcze jeden dowód na to, że mniej więcej w połowie Eldki zrobiono wymianę kadr i ci ludzie z pasją, którzy stworzyli całą Eldkę i jej postaci, poszli w odstawkę, zastąpieni przez jakieś automaty, który zrobili wszystko na odwal - co potem przecież było widać. To by tłumaczyło zlanie tak ważnego tematu, jakim była awersja Eza do dotyku :<

@Lix - zgadza się, ale to już od początku było widać. Mefju to nędzne skrzyżowanie Eza i Valka, czyli dwóch usuniętych postaci - jakby kretyni chcieli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! Bo w końcu Mefju to śmieszek - po Ezie - i wojownik - po Valku. Chryste, to jest tak żałosne i wcale się nie dziwię, że jak na razie jest najmniej lubianym chłopem. Podzieli los równie nędznego Hyuna w Syfie.


Ach, małe ogłoszenie! Jak tylko wpadnie tu jakieś FF o Ezie, to od razu was będę powiadamiać, a więc: jedna z tutejszych moderatorek, Hidney, wrzuciła one-shota o Ezie: "Gra w prawdę"! Jeszcze nie czytałam, ale zamierzam się zabrać i wam też polecam, bo w końcu o Ezie 8)

Ostatnio zmieniony przez Methrylis (09-05-2021 o 22h41)


https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

Offline

#18 10-05-2021 o 13h37

Straż Absyntu
Essi
Młoda Rekrutka
Essi
...
Wiadomości: 29

W ogóle Ez to taka postać, która ma jeszcze sporo wątków do rozwinięcia i potencjał, tym bardziej nie rozumiem dlaczego pozbyli się akurat jego. Już sobie wyobrażam jak razem z nim cisnęlibyśmy z Mateusza ;_; Mimo wszystko będę się łudzić do samego końca, ze jeszcze go wrócą.
@Marlin twój pomysł jest extra.
Tak sobie myślę, że jeśli fabuła będzie o tym, że nasze światy się przenikają, to jakby pociągnąć, że Ez trafił na ziemię i stąd ma różne informacje? Albo, że jednak postanowił pomóc Marii Annie wrócić na ziemię, wyszły komplikacje i na przykład trafił tam z nią..

Offline

#19 10-05-2021 o 16h05

Straż Cienia
ladymonice
Nowa
ladymonice
...
Wiadomości: 6

Kochałam Ezia całe TO i wciąż ma specjalne miejsce w moim serduszku /static/img/forum/smilies/roll.png
Jak dla mnie to chyba najlepsza postać z TO. Potrafił rozbawić, jednocześnie wspierać i pocieszyć. Bardzo przeżyłam to co się stało w 30 odcinku.

Długo się łudziłam, że może go przywrócą w NE, ale teraz chyba jednak bym tego nie chciała. /static/img/forum/smilies/hmm.png
Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moja Gardienne jest ze swoim obecnym WS i nagle wraca Ezarel, bo dowiedział się, że Gardzia się obudziła. Nie chciałabym powtórki ze Słodkiego Flirtu, gdzie doszło do podziału graczy

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Z kolei spin-off według mnie to byłoby coś ciekawego i chętnie bym zagrała. Fajnie byłoby się dowiedzieć o nim czegoś więcej; jak awersji do dotyku, która już została tu wspomniana czy jak potoczyły się jego dalsze losy. Ciekawe czy nas czymś zaskoczą /static/img/forum/smilies/cool.png


Zapraszam na swojego discorda:Kawiarnia
https://i.imgur.com/uxQSdRa.png

Offline

#20 10-05-2021 o 17h28

Straż Obsydianu
Arven
Nowa
Arven
...
Wiadomości: 8

Co do powrotu Eza niestety nie robiłabym sobie żadnych nadziei, ponieważ już kiedyś odpisywali komuś na Instagramie, że nie ma szans na jego powrót. Co prawda zawsze można zakładać, że kłamali (i sama bardzo bym chciała, żeby tak było) albo zmienili zdanie, ale niestety obawiam się, że w tej kwestii pozostają niezmienni, ehh.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)




I właśnie! Jeszcze w kwestii spin-offu, bo zupełnie o tym zapomniałam. W grudniu pisałam do Beemoovu, czy mają w planach stworzenie spin-offu o Ezarelu i odpisali mi to:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Cóż... Ja naprawdę liczę, że od tamtego czasu dużo się zmieniło i mają zamiar zrobić ten spin-off, bo jeśli nawet tego nie zrobią i nawet w tej kwestii go oleją, no to trochę iks de.


g a n g     s t ó p k a r z y
https://i.imgur.com/ycQmMbg.png

Offline

#21 12-05-2021 o 18h35

Straż Obsydianu
Ayumi89
Debiutantka
Ayumi89
...
Wiadomości: 115

Methrylis
Tak, podupadła bardzo, a regularne prośby o wsparcie wysyłane od Beemov do graczy to potwierdzają. Ale czas pokaże co zrobią, nie chcę dawać nikomu złudnej nadziei, szczególnie że jak do tej pory dość kategorycznie wypowiadali się w sprawie powrotu Ezarela, dlatego myślę, że nie ma co się nastawiać, trzeba po prostu czekać na to, co czas przyniesie. Aczkolwiek, z uwagi na to, co się stało to może być różnie.

A część graczy na pewno by wróciła (a z nimi ich portfele), i nawet jak część z nich (w tym ja) uważa, że NE to dno dna i Gardienne nie zasługuje na Eza, to i tak chciałoby tam powitać elfa i zrobiłoby tu z otwartymi ramionami.


Lix
Ci WSi z NE... jeden gorszy od drugiego. Tak bardzo brakuje Eza jak się na nich patrzy. Ci trzej dowódcy w TO byli cudowni, mordka mi się cały czas cieszy jak ich widzę, gdy jeszcze raz przechodzę gierkę. Każdy cudowny, kochany i wyjątkowy na swój sposób. Po co było to psuć?

Aż dziwne, że Nevra tam jeszcze wytrzymuje, chociaż i tak mocno widać gdzie go mają twórcy.

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Gdyby Ez tam był, to by popatrzył z pogardą na to towarzystwo. I nie miałby litości dla trójki z nich. Ale gdyby został, to pewnie stanąłby na czele Lśniącej, a Nevra by się tak nie zapadł w sobie.


Essi
Moim zdaniem powodów usunięcia elfa mogło być kilka, z czego najważniejszy z nich jest taki, że koncepcja budowania lovo od nowa z WSem w jego przypadku nie trzymałaby się kupy, bo po jego zachowaniu w TO widać, że kochałby dalej i nie bawił się w obojętność i odtrącenie.
Do tego, nie wytrzymałby w Kwaterze Huang Hua, za którą nie przepadał i której nie ufał, a już szczególnie zabrałby się po tym, jak ta obsadziła Lance'a na miejscu Valka i pozwoliła Leiftanowi latać ot tak po Eel i jeszcze mu pomnik postawiła...
Twórca Ezarela mógł go zabrać z tego przytułku głupoty i nie pozwolić mu tam postawić nogi. Co naprawdę mnie nie dziwi.

A i jeszcze w przypadku niechęci do przywrócenia Eza - tu wchodzi też upór twórcy, w którym ten chce opowiedzieć (i ma do tego święte prawo) historię po swojemu, a im bardziej fani marudzą i jęczą, tym bardziej on się na nich zamyka, nawet jeśli ci mogą mieć rację.

Trzeba pamiętać, że to przede wszystkim opowieść Beemovu i mają prawo poprowadzić ją tak, jak chcą. A fandom potrafi być bardzo toksyczny...


ladymonice
Patrząc na to, jaka jest Gardienne, to ona nie miałaby problemu aby polecieć do Eza, gdyby ten pojawił się w Kwaterze. Ta laska ma problem z tym by prawdziwie kochać, ale ten temat już został poruszony przed pożarem.

I wszystko da się przeprowadzić, każdy ze scenariuszy, to co jednej osobie odpowiada inna uważa za największą głupotę (jak np. ja uważam że Lance i Leiftan w Kwaterze to nieśmieszny żart, nepotyzm Hua, Chrome na czele Cienia i wiele, wiele innych rzeczy które się odpierdykają w NE). Twoja postać do Eza by nie wróciła, ale inni gracze tylko na to czekają.

A na Gardienne to chyba nic nie wpływa, ani strata bliskich, ani przyjaciół, ani "miłości życia". To naprawdę dziwna postać... ale prowadzona naprawdę konsekwentnie.


Arven
Tak, tylko to było przed pożarem. Nie wiem jak wygląda ich oficjalna komunikacja po, ale tak, jak napisałam wyżej, naprawdę wiele mogło się zmienić.

Ostatnio zmieniony przez Ayumi89 (12-05-2021 o 19h12)



https://i.imgur.com/Suuk7O0.png

Offline

#22 12-05-2021 o 21h39

Straż Absyntu
Lillianne
Nowa
Lillianne
...
Wiadomości: 2

Z tego co zauważyłam Beemoov, w każdej grze ma inną ilość WS'ów:

Eldarya-4, SF-5, ML-6 (nie wiem jak z Henri's Secret, bo nie śledzę)

i na każdą grę i sezon inną ilość odcinków:

Eldarya TO-30, SF-40, SFU-20, SFLL-15, ML-10 (może NE będzie miała 25?)

I raczej nie planują tego zaburzyć.

Chyba, że byłoby tak jak z tym Erykiem w SFLL. I jak mam być szczera to gdyby w połowie gry pojawiła się opcja ,,zdradź WS i leć do Eza, to nawet bym się nie zastanawiała.

Z jednej strony byłabym w niebo wzięta, gdyby Ezarel wrócił, ale z drugiej boję się co by mogli z nim zrobić w tej ,,nowej, lepszej erze''.

Offline

#23 13-05-2021 o 14h21

Straż Obsydianu
Lix
Nowa
Lix
...
Wiadomości: 8

@up
co do liczby odc to ja początkowo myślałam, że w każdej serii zmniejszają ją o 10. SFL>ELD>SFU>ML> a dalej nie musiałoby już nic być, bo to w jakim kierunku to idzie to by to im nawet lepiej wyszło

Offline

#24 14-05-2021 o 20h21

Straż Absyntu
Methrylis
Pomocniczka Sylfów
Methrylis
...
Wiadomości: 1 234

Ayumi89 napisał

Moim zdaniem powodów usunięcia elfa mogło być kilka, z czego najważniejszy z nich jest taki, że koncepcja budowania lovo od nowa z WSem w jego przypadku nie trzymałaby się kupy, bo po jego zachowaniu w TO widać, że kochałby dalej i nie bawił się w obojętność i odtrącenie.


Ayumi, złamałaś mi tym serce, naprawdę, bo nawet o tym nie pomyślałam, a to przecież takie oczywiste ;=; Nie wiem, jak z Nevrą, trochę mnie to dziwi, Leif to dziwna historia i w ogóle dziwna postać, a o Ashkorze i Mefju szkoda nawet gadać. Ale Ez - on na pewno nie poddałby tego uczucia, nawet po tak długim czasie. I to niestety jest naprawdę mocny argument za tym, by go nie przywracać ;-;

I z jednej strony bym chciała jego powrotu, bo to po prostu moja absolutnie ulubiona postać. Ale z drugiej strony jest to, co sądzi wielu - dobra postać na tle bardzo słabej fabuły zostałaby zredukowana do tego niskiego poziomu, więc może to i lepiej, że Ezowi tego oszczędzono... ;-;


https://i.imgur.com/hoEOs1F.png

Offline

#25 14-05-2021 o 22h30

Straż Obsydianu
Ayumi89
Debiutantka
Ayumi89
...
Wiadomości: 115

Lillianne
Gdzieś mówili (chyba na Insta), że NE ma mieć 20 odcinków. A spoilery łatwo pozwalają przewidzieć fabułę na pierwszą połowę... Nie wiem co będzie w drugiej części. Być może Garnek wróci na Ziemię? To nie byłoby głupie, starczy tego łamania serc.


Methrylis
Wybacz..  /static/img/forum/smilies/sad.png

Dla mnie ta cecha Eza się wybijała mocno przez całe TO, on od samego początku ma pewną słabość do Gardienne i się o nią troszczy, a potem to się jedynie zaostrza. Do tego jak widać bardzo się liczy z uczuciami innych.

W przypadku Leifa - u niego to chyba zawsze była to bardziej obsesja jak miłość? W końcu mieli razem odbudować rasę i inne bzdury.

Co do Nevry, jak uwielbiałam tego wampira w TO, tak w NE mam z nim bardzo duży problem, głównie ze względu na to, że nie powiadamia Eza o przebudzeniu Gardienne i (w przypadku pójścia jego ścieżką) podbija do jego dziewczyny (no bo kurde, oni przecie nie zerwali!). A do tego przystał na to, żeby zapomniano o elfie i o Valkyonie, i nic nie zrobił w sprawie wielu głupich decyzji Hua, a co gorsza stał się jej doradcą - czyli niejako popiera jej decyzje.
Nie wiem jakim uczuciem darzył Gardienne w TO, niby tam były wielkie wyznania miłości, ale z drugiej strony nie wierzę gwałtowne zmiany przyzwyczajeń (mam tu na myśli porzucenie jego natury podrywacza i regularnych przygód), to mi się mocno nie klei. Ale nie będę tu się bardziej wypowiadać, bo nie szłam jego ścieżką, znam to jedynie z drugiej ręki.

Ashkore i Mefju - pasują do Gardienne, szczególnie ten drugi. Poziomem to może nawet ją przewyższać.


Tak... Ez by zwariował w tym towarzystwie. ;p


Edit
Swoją drogą ostatnio sobie odświeżam TO, aby móc się nacieszyć elfem i podrzucam jeden z dialogów, który nie wszystkim się pojawia

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



O Nevrę też jest zazdrosny... ;p Tylko w tym wypadku jeszcze dodaje, że Gardienne nie powinna się z nim (tj. z wampirem) spotykać.

Ostatnio zmieniony przez Ayumi89 (14-05-2021 o 23h13)



https://i.imgur.com/Suuk7O0.png

Offline

Strony : 1 2 3 4