Forum

Strony : 1 ... 3 4 5 6 7 8

#101 21-05-2021 o 17h01

Młoda Rekrutka
Nishka
...
Wiadomości: 28

Jak tu zacznie się jakaś dyskusja, to w szybkim tempie nabijają się milijony komentarzy.

Mi również podoba się wizja demiseksualnego Lance'a. Nie wierzę, że pszczoły dobrze pociągną jego wątek, więc dobrze, że chociaż tutaj można poczytać ciekawe teorie.
No i ktoś wspomniał o pewnym filmie, którego tytuł pominę, ale... Tak do głowy przyszła mi zupełnie inna postać. Riddick z Pitch Black. Też jest to postać moralnie szara, tajemnicza, nieobliczalna, pełna gniewu. Z niewieloma osobami potrafi nawiązać więź i też nie zawsze łatwo odczytać jego intencje wobec innych. Wiec jakieś tam podobieństwa są.

No i druga myśl, która mi się ostatnio narzuca. Chciałabym, aby to jednak Gard wykonała ten pierwszy krok w stronę smoka. Poważnie, do tej pory pszczoły odmówiły jej jakiejkolwiek charyzmy. Rób to, zachowuj się tak, nie bądź dziecinna, my wiemy lepiej. Nawet wątek w TO z eliksirem był na początku tak napisany, by łatwo się pogodziła ona ze skutkami wymazania pamięci o niej. Ciekawie byłoby, gdyby przy tym facecie w końcu nauczyła się pokazywać swoje emocje jeśli jakiekolwiek posiada, a nie dostosowywać się do wszystkich jak zawsze.

Ostatnio zmieniony przez Nishka (21-05-2021 o 17h03)

Offline

#102 21-05-2021 o 17h35

Straż Obsydianu
Nelé
Nowa
Nelé
...
Wiadomości: 8

Scena, na której Gard leci na Lance'u (Lancie?) miałaby rangę niczym kultowa scena z Titanica xd Całkiem możliwe, że taką dostaniemy. Ale bardziej by mi się podobała pierwsza wersja, o której wspominasz @Floy, czyli Gardzi lecącej samodzielnie na swoich skrzydłach obok smoka. Spójrzcie - mamy już ilu, na której sobie razem biegają (Walentynki) oraz na której sobie razem pływają (odc. 4), więc do kompletu zdałaby się jeszcze taka, na której wspólnie fruwają /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Zastanawiam się czy Lance w ogóle może się przemieniać w smoczą formę, w sensie czy Hła Hła mu tego nie zakazała, co byłoby warunkiem utrzymania wolności po wyjściu z więzienia? Ale skoro zabroniła używania mocy Koori, podczas gdy ta i tak doprowadza wszystkich do zbiorowej halucynacji, to Lance też mógłby mieć to głęboko w ciemnościach xd Chociaż kitsune nie była w przeszłości bandytą, więc u niej to wykroczenie mogłoby zostać potraktowane łagodniej.
A jeśli Lance ma prawo do transformacji, to czy beemov zmienił wygląd smoka, czy pozostawił ten stary, co wygląda jak z origami.

Offline

#103 21-05-2021 o 23h28

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

Zastanawiałam się nad jego smoczą formą, kiedy ogrywałam odcinek 4. Wspominałam o tym nawet w wątku z opiniami o nim. Na spokojnie bimuf mógł nam ukazać smoczy "majestat" i oszczędzić tego cierpienia wynikającego z podróży z Koori. Lensu zmienia się w smoka robi kilka kółek po okolicy i już wiedzą gdzie mają iść. Nie potrzebują przewodnika. Zdaję sobie sprawę, że to mocno uproszczona wizja, ale czy nie na takie rozwiązania bimuf stawia od 7 lat? Jak dla mnie w pełni akceptowalne.

Mocno liczę, że jego smocza postać przeszła duży redraw. To co nam pokazali w 1 sezonie nie za bardzo mi się podobało. Ani to potężne, ani ładne.. meh.

Mam taką wizje, że może Lens od czasu zabicia brata nie zamienia się w smoka. Może ma w sobie blokade/odmawia wykorzystywania swoich mocy i polega tylko na ludzkich umiejętnościach - sile i zręczności. To w sumie brzmi całkiem prawdopodobnie. Tylko pls. Niech to nie będzie tak, że Garnek znowu będzie w opresji i Lens żeby ją uratować będzie musiał przełamać swoje wewnętrzne bariery i zamieni się w smoka. Nie chcę. To już niech Garnek spadnie z tego klifu czy coś.

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (21-05-2021 o 23h29)


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#104 21-05-2021 o 23h36

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 822

@up Napisałaś: "Niech to nie będzie tak, że Garnek znowu będzie w opresji i Lens żeby ją uratować będzie musiał przełamać swoje wewnętrzne bariery i zamieni się w smoka. Nie chcę. To już niech Garnek spadnie z tego klifu czy coś." Natomiast ja uważam, że to byłby całkiem niezły pomysł. Podoba mi się ten motyw. Tylko jak duże musiałoby być to niebezpieczeństwo, żeby aż musiał zmieniać się w smoka? Hmm.. Jakieś pomysły, co mogłoby się wydarzyć?


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#105 21-05-2021 o 23h50

Straż Obsydianu
Shairan
Szefowa Straży
Shairan
...
Wiadomości: 1 648

@Elentiya Może mi sie wydawało, ale w cudownych opisach Gardienne podczas walki z morskimi chowańcami (odcinek 4), panienka wspomina, że Lens "używa smoczego oddechu" czy coś podobnego. Ale na pewno był motyw związany z używaniem smoczych zdolności, o którym mówi nasza wspaniała protaginstka. Czy Lance ma zakaz przemiany - w sumie to ciekawy temat. Huang Hua i tak dużo chyba ryzykowała, wypuszczajac go, więc może dostał listę zakazów, nakazów i tego, co ewentualnie wolno. Chciałabym w ogóle jakąś retrospekcję z tego "uwolnienia", bardzo mnie ciekawi, jak to wyglądało i jak bardzo będzie to spłyconehttps://zapodaj.net/images/d9196e9874001.png

Offline

#106 22-05-2021 o 00h29

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Shairan

A tak! Faktycznie! Był smoczy oddech.. Co swoją drogą wygląda jak totalny wymysł na potrzeby tego odcinka, bo nigdy wcześniej nie było żadnego opisu, że Lens czy Valk tak potrafią. To w sumie zabawne, bo nie wierzę, że z takim skillem nie wykorzystywaliby go w walce.

Więc używał oddechu, ale w sumie to nie wyklucza niechęci do własnej smoczej formy. Ciężko stwierdzić czy po tych 7 latach zaakceptował to co zrobił bratu, czy może jakaś nienawiść do samego siebie wciąż w nim tkwi. Albo może nawet boi się swojej smoczej formy. Ogólnie chciałabym u niego zobaczyć właśnie jakieś normalne słabości. Od początku kreują go na bohatera wyprutego z emocji. Teraz w NE też tworzą idealną otoczkę wokół niego. Najlepszy wojownik, cudowny dowódca blablabla.. I chłop sobie ze wszystkim nagle radzi.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#107 22-05-2021 o 00h37

Straż Cienia
Lacrima
Żołnierka Straży
Lacrima
...
Wiadomości: 516

LexanitaFoxx napisał

Tylko jak duże musiałoby być to niebezpieczeństwo, żeby aż musiał zmieniać się w smoka? Hmm.. Jakieś pomysły, co mogłoby się wydarzyć?


Lance jest smokiem. Smoki mają skrzydełka. Będzie tak, że Gardzia OCZYWIŚCIE spadnie z jakiejś wysokości i śmiało poleci sobie na spotkanie z glebą. Czasu będzie mało, Lance będzie musiał działać natychmiastowo, więc nasz dzielny smok pokona swoje opory i poleci ratować naszą ofiarę losu. Jednocześnie walkę ze swoimi lękami wygra w tym samym momencie Matka Boska Leiftanowska i na swoich mrocznych skrzydłach pomknie na wyścigi po Gardzię. W całym tym pośpiechu nasi bohaterowie zaliczą zderzenie czołowe i odpadną z gry, jednak sytuacja zagrożenia życia wyzwoli super moce Gardzi, która w iście filmowym stylu wzbije się na białych skrzydłach ku niebu metr nad ziemią. No i problem tłumionych/uśpionych mocy załatwiony, pora na CS'a.

Dobra, a teraz na serio.
(LexanitaFoxx, oczywiście nie śmieszkowałam z Twojego życzenia, tylko z samej Eldki.)

Jak najbardziej w grze może pojawić się sytuacja, gdzie bohater będzie musiał wyzwolić pełnię mocy, aby ocalić tę pierdołę, jednak taki scenariusz przewiduję właśnie dla Leiftana. To on ma problem ze swoją prawdziwą naturą, wątpię, aby to samo zaserwowali Lance'owi, on nawet może dawać z siebie wszystko, 100% mocy, aby tylko jak najbardziej się przydać. Jak wspomniała Shairan, Lance używa swoich smoczych zdolności w odcinku 4. Jeśli już miałby nie korzystać z pełnej smoczej formy, zakaz HaHa wydaje się dużo ciekawszą opcją, niż akt własnej woli.

Jeśli chodzi o to, że Lance nie poleciał badać terenu, może być to zwykłe przeoczenie Beemoov albo może po prostu nie chciał się ujawniać. Nie wiem, czy do tego rodu kitsune z Gengaku dotarły dokładnie wieści o bitwie w KG, a jeśli tak, bardzo prawdopodobne jest, że nie mają pojęcia o tym, że mają ostatniego smoka na usługach. Taki smok na niebie mógłby wzbudzić u tamtejszego ludu popłoch, przerażenie lub brak zaufania do przybyszy, a nasi bohaterowie chcą się przecież z nimi dogadać. Może dlatego Lance nie chce się na razie pokazywać tam w pełnej krasie?

Poruszę pewien temat. Bardzo ciekawi mnie pół-smocza forma Lance'a. Mam na myśli coś takiego, co pokazano u jego matki. Nie chcę, żeby Lance pomykał z samym ogonem jak ona, najpiękniej to nie wygląda, jednak w 26 odcinku TO przy spotkaniu z krakenem było opisane, że przy plecach Lance'a zaczęły pojawiać się niebieskie skrzydła, nawet Gardzia chyba uznała to jako piękne. Chętnie zobaczyłabym coś takiego.

Ostatnio zmieniony przez Lacrima (22-05-2021 o 00h47)


https://giffiles.alphacoders.com/168/168776.gif

Offline

#108 22-05-2021 o 12h31

Straż Obsydianu
Alienne
Strażniczka na Szkoleniu
Alienne
...
Wiadomości: 153

Ja tylko na chwilkę z offtopem - nie-offtopem, a mianowicie odmianą imienia Lance :)

Mam takie polonistyczne zboczenie, że jeśli nie jestem pewna odmiany, muszę ją sprawdzić, a do badań zachęcił mnie miejscownik liczby pojedynczej imienia naszego smoczego antybohatera.

Scena, na której Gard leci na Lance'u (Lancie?)


Co do tej pory myślałam na ten temat:
- Instynktownie odmieniałam to imię tak samo jak imię Hans, z tą różnicą, że imię Lance kończy się w piśmie -e niemym, więc pisałam to imię z apostrofem (Lance'owi, z Lance'em, Lance'a).
- Unikałam pisania tego imienia w miejscowniku, bo mimo, że instynktownie wymawiałam w myślach "Lansie", nie byłam pewna, jak to zapisać (no i Lance to ani Hans ani lans, nie musi się odmieniać tak samo).

Co odkryłam na ten temat:
- Poradnia językowa PWN zgadza się z moim instynktem, chociaż podaje trochę inne przykłady i nadal nie byłam pewna (podają przykład Pierre i Claude)
https://sjp.pwn.pl/zasady/Imiona-obce;629610.html
- Dobry Słownik, mimo że wrednie każe płacić, to na dole strony podaje mimochodem (i za darmo) poprawną formę imienia Lance w miejscowniku. Pokrywa się ona z moim podejrzeniem.
https://dobryslownik.pl/slowo/Lance/218794/

Wniosek:
Miejscownik liczby pojedynczej imienia Lance brzmi: na Lansie (o Lansie, w Lansie). Koniec, kropka.

Dziękuję za uwagę :)

Żałuję, że ominęła mnie taka piękna dyskusja z poprzedniej strony o czarnych charakterach o małych doświadczeniach łóżkowych. Toż to cały oddzielny temat można z tego zrobić!

Ostatnio zmieniony przez Alienne (22-05-2021 o 12h38)


https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/764e3f0c-4df5-43d9-ab60-3e05139ef3ba/d1mv2bz-93b4f9e9-b8ff-4ff2-97a2-56ece2cccf98.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzc2NGUzZjBjLTRkZjUtNDNkOS1hYjYwLTNlMDUxMzllZjNiYVwvZDFtdjJiei05M2I0ZjllOS1iOGZmLTRmZjItOTdhMi01NmVjZTJjY2NmOTguZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.XpsjbvdZ-Mxsta0JlFEVgdodJ6u0I0kmcUJQtvht8TY

Offline

#109 22-05-2021 o 17h27

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Lacrima

Masz rację. Musiałam o tym chwilę pomyśleć xd Zapomniałam, że Leif w ogóle istnieje. Też w takiej sytuacji wydaje mi się bardziej prawdopodobnym zakaz HH. Chociaż z drugiej strony czy ten zakaz nie podważał by jej własnych zdolności. Przeczytała umysł Lensa i zobaczyła, że można mu ufać, więc po co zarzucać jeszcze zakazem. W sumie szkoda, bo pewnie po prostu kiedyś zmieni się w smoka od tak bez żadnej większej historii kryjącej się za tym.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#110 22-05-2021 o 17h57

Straż Lśniąca
Lexi
The Crimson Witch
Lexi
...
Wiadomości: 621

Znowu się tak zastanawiam, czy aby na pewno to wszystko jest takie hop siup? W sensie, Lance jest obecnie ostatnim żyjącym smokiem, więc nie sądzę, żeby latanie sobie wszędzie było świetnym pomysłem? Nie wiem, jak bardzo dobrze się w Eldaryi wieści rozchodzą: bo postacie mam wrażenie, że nie łączą często "Ashkore'a" z "Lance'm", choć to ta sama osoba. Może poza KG istoty nie wiedzą, że Lance jest ostatnim smokiem, a pojawienie sie nagle jednego, który sobie lata po niebie mogłoby być niepokojące?
Więc może to nie tyle co zakaz, a zdrowy rozsądek?


https://cdn.discordapp.com/attachments/479207850493607960/868521614478807071/Lexi.gif

Offline

#111 22-05-2021 o 18h12

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 822

Myślę, że skoro taki Chrome może bez problemu się przemieniać, to taki Lance również. Także możliwe, że jest tak jak mówi @Lexi, że to po prostu zdrowy rozsądek. Ewentualnie jeszcze nie było okazji do tego, bo radził sobie do tej pory w swojej zwykłej formie.

Ostatnio zmieniony przez LexanitaFoxx (22-05-2021 o 18h12)


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#112 22-05-2021 o 19h45

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

Lexi napisał

Znowu się tak zastanawiam, czy aby na pewno to wszystko jest takie hop siup? W sensie, Lance jest obecnie ostatnim żyjącym smokiem, więc nie sądzę, żeby latanie sobie wszędzie było świetnym pomysłem? Nie wiem, jak bardzo dobrze się w Eldaryi wieści rozchodzą: bo postacie mam wrażenie, że nie łączą często "Ashkore'a" z "Lance'm", choć to ta sama osoba. Może poza KG istoty nie wiedzą, że Lance jest ostatnim smokiem, a pojawienie sie nagle jednego, który sobie lata po niebie mogłoby być niepokojące?
Więc może to nie tyle co zakaz, a zdrowy rozsądek?Zastanawiam się tylko dlaczego pojawienie się smoka miałoby być niepokojące. Zasadniczo w Eldzi smoki miały dobry PR. Inną kwestią jest to, że nie wierzę za bardzo w bimufa, który kieruje się zdrowym rozsądkiem (ciekawe czemu xd). Ale te rozważania w sumie pchnęły mnie do innych rozkmin. Straż i decyzja HH to jedno, ale jak na tę decyzję zareagowało społeczeństwo. Straż nie jest pępkiem świata, więc moim zdaniem los Lensa nie powinien leżeć tylko w ich rękach. Tym bardziej, że jego działania były nastawione na robienie krzywdy absolutnie każdemu, nie tylko Straży. Nie jest możliwym, żeby wszyscy posłusznie zgodzili się na jego wypuszczenie. W takiej sytuacji istnieje opcja, że wspaniała Straż zataiła przed światem kim był Ash. Jestem ciekawa czy zostanie to jakkolwiek wyjaśnione. Czy w jego wątku pojawią się jacyś więksi przeciwnicy jego postaci. Powinni.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#113 22-05-2021 o 21h23

Straż Cienia
Tsukisia
Stażystka
Tsukisia
...
Wiadomości: 66

@up, czy ja wiem, czy taki dobry PR... Valkyon się ukrywał ze swoją smoczością, a poza tym coś mi się kojarzy, że Eldaryanie wybijali resztki smoków, które się nie poświęciły. Zresztą, tak jak napisała @Lexi, jeśli nagle pojawiłby się smok, mimo że wszyscy myślą, że już ich nie ma, to z pewnością wzbudziłoby to duże zainteresowanie.

Offline

#114 23-05-2021 o 13h56

Straż Obsydianu
Nymfa
Szefowa Straży
Nymfa
...
Wiadomości: 1 683

Lubię dobrych antagonistów, jak dla mnie Lance zatracił swój pazur.

Change my mind7 lat to dużo, ale nie jest wystarczającym czasem, aby zmienić psychopatę pragnącego zniszczenia świata w pokutnika.

Nie jestem fanką jego "pozytywnej" przemiany, chociaż ciekawi mnie jak będzie wyglądała ścieżka z nim jeżeli ktoś w TO miał jako Wsa Balkona.

Ostatnio zmieniony przez Nymfa (23-05-2021 o 14h04)


https://i.imgur.com/T5wEBes.png

Offline

#115 23-05-2021 o 14h04

Straż Cienia
LexanitaFoxx
Pokonała Kurę
LexanitaFoxx
...
Wiadomości: 822

@up Możliwe, że Lance jest teraz złoczyńcą w fazie "uśpienia" xD Jeszcze nie wszystko stracone, trzymaj kciuki.

@down

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Ostatnio zmieniony przez LexanitaFoxx (23-05-2021 o 14h38)


Zapraszam na swojego discorda :Kawiarnia
https://imgur.com/3rZMS2B.gif

https://imgur.com/SsQNG5I.gif

https://i.imgur.com/B8ss1qN.gif

https://i.imgur.com/rPjjzgj.gif

Offline

#116 23-05-2021 o 14h28

Straż Lśniąca
Lexi
The Crimson Witch
Lexi
...
Wiadomości: 621

To jest podstawowy problem postaci Lance’a.
Mam wrażenie, że beemoov nigdy nie przemyślał tego, że Lance tak naprawdę nigdy nie powinien stać się WS’em, jeśli patrzymy na jego postać pod względem TO. Bo bądźmy poważni i rozsądni, facet z zimną krwią mordował, miał swoich „żołnierzy”, którzy krwi się również nie bali przelewać, chciał zniszczyć Eldaryię i łolaboga, zabił własnego brata. To nie brzmi jak ktoś, z kim kiedykolwiek ktokolwiek powinien romansować.
I tutaj pojawia się wniosek – beemoov coś po drodze w TO pokiełbasił. Wydaje mi się, że Lance planowo nie miał być aż taki zły. Okej, złol złolem, ale to co robił w pierwszym sezonie było naprawdę niecne i nikt mi nie powie, że tak nie było. Zemsta zemstą, ale nie gloryfikujmy mordercy. Dobro i zło jest bardzo względne i trudno wypowiadać się, czy Lance miał prawo do zniszczenia kryształu przez to, że smoki się poświęciły czy nie miał. Zostawmy to jednak. Chodzi mi o to, że albo Lance nie miał być taki zły, żeby potem na spokojnie mógł zostać WS’em. Albo... Ashkore i Lance mieli być inną osobą. A mam wrażenie, że beemov zrobił najgorszej jak mógł. Bo Ashkore jako faktycznie Ashkore był niesamowicie intrygującą postacią z początku, której byłam ciekawa: co zrobi, kogo nabierze, co planuje. A potem zdjął maskę i zrobił się pijanym szaleństwem Lance’m.
I tutaj – kiedy poważnie myślę o tym, że to właśnie z Lance’m będę romansować w NE – muszę po prostu przyznać, że oddzielam nijako postać Lance’a z To od Lance’a z NE. Bo nie mogę myśleć o tym, że ten zimnokrwisty morderca jest obecnie bohaterem. Tak, jasne, próbują nam wcisnąć, że ludzie go nie lubią, że jest samotny, że przydaje się straży i dlatego Huang Hua go wypuściła, ale to takie głupie wytłumaczenie. Bo mógłby latać po kwaterze, gdyby nie wiem, pobił Nevrę czy leiftana w poprzednim sezonie. Nie po tym wszystkim, co zrobił.
I oczywiście beemoov, który skapnął się, że zaszedł za daleko z czynami Lance’a i tym, że nie bardzo można go normalnie wrzucić na WS’a, poszedł po linii najmniejszego oporu – „dokonała się w nim jakaś zmiana psychiczna”, sam jego brat mówił, żeby „wybaczyć te wszystkie winy”. Kto normalny tak robi? Kto normalny, bo beemoov zdecydowanie nie powinien tak robić?  To jest właśnie największy problem. Że Lance miał być WS’em, ale zrobili z niego zbyt dużego złola, żeby mógł być WS’em bez przeszkód. Więc zagrali kartą „zmienił się po mojej śmieci, psychiczna zmiana” i jazda. Przykro mi było, bo dla mnie irracjonalnie wyszło. Że siedział tylko rok w więzieniu, że w sumie jest kapitanem straży, że nie ponosi konsekwencji za swoje czyny? Bo nie poniósł.  Dlatego ja muszę patrzeć na Lance’a (żeby nie było – jestem bardzo ciekawa jego postaci i tego, jak może się to wszystko rozwinąć) z przymrużeniem oka. Bo beemoov koncertowo go zepsuł gdzieś w połowie pierwszego sezonu?

@up, ale Leiftan

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


https://cdn.discordapp.com/attachments/479207850493607960/868521614478807071/Lexi.gif

Offline

#117 23-05-2021 o 14h40

Pomocniczka Sylfów
Floy
...
Wiadomości: 1 257

@up
bardzo dobrze to ujęłaś. Podpisałabym się pod tym dwadzieścia razy, za każdy palec z osobna. Wątek Lance'a po 20 odcinku zaczął się mocno staczać na dno. Myślałam, że Koorie będzie nową szefową w KG. Beemoov jeszcze bardziej by poleciał po kopiowaniu pierwszej księżniczki Kitsune, ale wtedy może Lance nie dostałby tych wszystkich uprawnień, które dała mu Huang Hua. I sama Huang Hua nie mieszałaby nas z błotem i narzucała się nam ze swoim zdaniem.


( *_*)          (•_• )

  \ \             / /                                             
| |               | |
Żeby uratować fabułę 2 sezonu Beemoov musiałby napisać go od początku

Offline

#118 23-05-2021 o 14h49

Straż Obsydianu
Azalin
Stażystka
Azalin
...
Wiadomości: 63

@Lexi Podpisuję się rękami i nogami pod całym twoim postem. I tak, ja też nie potrafię patrzeć na Lance'a w NE i tak w pełni ogarniać, że to niby jest ten sam, co w TO. A że to jest jeszcze niby dodatkowo ta sama osoba, która była Ashkorem? No łolaboga, no nie (choć przyznam, że odnoszę wrażenie, że z Ashem to w ogóle więcej wspólnego ma obecny Lance niż Lance z końcówki TO XD).

Ogółem moja teoria jest taka - Ashkore był planowanym ostatnim WSem w TO, w miejsce Leiftana, który miał być raczej takim dodatkowym elementem, pojawiającym się raz na jakiś czas, ale bez większych konsekwencji, coś jak Dake w syfie, tylko budowane na innej relacji. Podejrzewam, że być może to nawet Leiftan miał być final bossem w TO. Ogólnie bardzo dobrze to widać w pierwszym wydanym trailerze Eldaryi, w którym Leiftan pojawia się razem ze wszystkimi NPCami tła, a Ashkore dostaje WSową ramkę. Podejrzewam, że po prostu uznali, że wykorzystają rosnącą popularność Leiftana i go dorzucili do puli. Tak samo spin-off Leiftana, którego po prostu nie potrafię traktować poważnie i wygląda mi na jedno wielkie i w dodatku nieudolne zacieranie śladów po zmianach scenariuszowych (swoją drogą jest to dla mnie zwyczzajne naplucie na całą budowę postaci Ashkore'a przez wszystkie odcinki i nie umiem tego traktować jako kanon, po prostu nie). I żeby nie było, nic tutaj przeciwko Leiftanowi, a przeciwko formie tego odcinka.
Pamiętam też, że później z kolei Chino gdzieś na facebooku, insta czy innym tumblrze sama wspominała, że WSów w Eldaryi będzie pięciu. No zdecydowanie nie pykło.

Zmiany w samej ekipie scenariuszowej to dla mnie pewnik. Ashkore 1-14, Ashkore 15-17, Lans po zdjęciu maski i Lans w NE, to praktycznie na bank twory kompletnie różnych osób, którym niekoniecznie się chciało sprawdzać, jak to wyglądało poprzednio. I jest mi smutno. Bo naprawdę najciekawszą postacią ze wszystkich tych etapów, przez które on przechodził, był Ashkore 1-14. Tutaj wchodzi moja teoria *zakłada foliową  czapeczkę*, że zawiniła drama z wątkiem eliksiru. Pszczoły przyznały się do dokonania zmian w scenariuszu 15 odcinka (a niedługo potem Elda zaczęła lecieć w dół jakością na łeb na szyję, przy okazji zapominając o stworzonym dotychczas lore, więc sądzę, że weszła w tym czasie też wymiana scenarzystów) w ramach odpowiedzi na krytykę. A w 14 odcinku, czyli jeszcze tym, który był przed zmianami, widzimy to:

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)


No ewidentnie coś było na rzeczy, jestem gotowa nawet stwierdzić, że to miał być wstęp do ścieżki - zresztą podbudówka fabularna była idealna, Gardienne czuła się zdradzona przez całą straż w tamtym momencie. Doskonały moment, żeby zmienić strony. A potem nigdy do tego nie wróciliśmy, rozmowa jakby się w ogóle nie odbyła. Stawiam kilogram batatów, że jest to winą zmian w scenariuszu.

Ostatnio zmieniony przez Azalin (23-05-2021 o 15h23)


https://i.imgur.com/r9XBhYD.gif

Offline

#119 23-05-2021 o 18h56

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Tsukisia

A to nie było tak, że wszystkie smoki jednogłośnie się poświęciły? [Ofkors poza ukrytym Valkiem i Lensem]

@Lexi

Lepiej bym tego nie ujęła! Totalnie się zgadzam. Gdzieś w fazie pisania jego postaci ktoś przesadził ze złem. I to po całości. To momentu bycia tajemniczym Ashem rokował jako postać, która interesuje się losem Garnka, chce jej pomóc, przedstawić fakty itd. Nie rzucał się na nią ze sztyletem tylko dlatego, że przyłapała go na buszowaniu po KG. Później Lens nie przejawiał już żadnej pozytywnej cechy. Ale to żadnej. Wybuchowy, bezwzględny, pozbawiony sumienia. To dla mnie absurd, że nadal jest wpychany jako WS. Postaram się ograć jego ścieżkę z czystej ciekawości, bo gdyby zapomnieć o TO, to jego postać w NE sprawia wrażenie interesującej. O ironio, mój własny WS moim zdaniem nie powinien w ogóle być w tej grze WSem.

Stworzyli z niego skrajnego złoczyńcę, w którym gracz nie jest w stanie dopatrzyć się żadnych pozytywnych cech. Podjęcie się romansu z kimś takim to zwykły syndrom sztokholmski.

Jego mordercze zapędy (przypominam, cała rasa Kapp została zabita!) to drastyczna skrajność, która absolutnie go przekreśla jako normalny obiekt zainteresowań. Nie rozumiem komu to było w TO potrzebne. Chcieli grać na emocjach, ale wywołali tym tylko ogromny niesmak. Ile ja bym dała, żeby wykasować te wszystkie morderstwa z jego historii. Żeby Lens w stylu Asha dążył do spełnienia swojego celu za pomocą sprytu i przebiegłości, a nie przemocy. Żeby w ostatniej walce odezwały się jego emocje. Pokonałby brata, ale nie zabił. Nie wytrzymałby tego i zwyczajnie by się poddał oddając do niewoli. Takiego zakończenia potrzebuję T.T Poddanie wynikałoby z ziarna niepewności, które zasiałaby w nim Gardzia budując na przestrzeni całego TO ZDROWĄ relację, chociaż opartą na rezerwach zaufania. Eh.

Ostatnio zmieniony przez Elentiya (23-05-2021 o 19h00)


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#120 23-05-2021 o 19h39

Straż Obsydianu
Nelé
Nowa
Nelé
...
Wiadomości: 8

Poruszyłyście te wszystkie aspekty Asha/Lance'a, które mnie również gniotą niemiłosiernie, jak tylko zacznę się w nie zagłębiać. Nieznajomy z początków 1 sezonu był chyba najciekawszą postacią, jaką beemov stworzył. Nie do odżałowania jest fakt, że tak beznadziejnie zepsuli jego postać, robiąc z niego fanatyka globalnego zniszczenia. Ash najlepiej wypadłby w roli wyrafinowanego, przyczajonego złoczyńcy (na jakiego się zapowiadał), skupiającego się na eliminacji wybranych celów, dokonującego zemsty (jeśli przy niej zostaniemy) na samej tylko K.G. lub na jedynie kilku osobach, przy czym powód zemsty niekoniecznie wynikałby z patetycznego motywu wielkiego poświęcenia całej rasy. Zwłaszcza, że to poświęcenie było z d*py oraz dobrowolne w przypadku smoków, pomimo czego nie odmawiam Lance'owi prawa do poczucia gniewu z powodu zostania sierotą. Jednak, jeśli pragnął pomścić rodziców i swój gatunek, to logiczniej byłoby skupić się na Fenghuangach, czyli jednych z pomysłodawców Niebieskiego Poświęcenia, którzy nie wzięli w nim udziału. Nawet jeśli bezpośredni decydenci już nie żyli, to rasa, a już na pewno potomkowie byliby obciążeni winą (w oczach Lance'a, bo ja nie uznaje osobiście brania odpowiedzialności za czyny przodków). Biorąc pod uwagę ich sojusz ze Lśniącą Strażą, Ash działałby również i w osadzie Eel, tak jak to robił w grze. Myślę, że taka wersja miałaby więcej sensu, niż mordowanie całego świata. Jednak, jak w takim przypadku wyglądałaby obecna sytuacja - czy Huang Hua by żyła, a jeśli tak i objęłaby rządy w K.G., to co zrobiłaby z Lancem? No cóż, przeminęło z wiatrem i możemy mieć tylko nadzieję, że w NE Lance będzie bardziej dopracowanym złolem xd A na poważnie, to też oddzielam jego obecną postać grubą krechą od kreacji z TO, bo dostaliśmy zbyt skrajne odsłony, żeby spokojnie zaakceptować, że mamy do czynienia z jedną i tą samą osobą /static/img/forum/smilies/hmm.png

Offline

#121 23-05-2021 o 19h51

Straż Lśniąca
Lexi
The Crimson Witch
Lexi
...
Wiadomości: 621

Nelé napisał

No cóż, przeminęło z wiatrem i możemy mieć tylko nadzieję, że w NE Lance będzie bardziej dopracowanym złolem

A to jest dosyć śmieszna sprawa. Bo przez to jak obecnie kreowana jest postać Lance'a i jego charakter, to śmiem twierdzić, że to będzie najbardziej "biała postać". Nie w takim sensie, że nie będzie zabijał, kiedy będzie tego potrzeba. A raczej w takim, że po tym wszystkim, co stało się w TO, beemoov będzie chciał pokazać, że Lance jest święty i będzie dobry w każdej sytuacji. (Oczywiście, dobry to znowu pojęcie względne. Więc załózmy, że mówię tutaj "dobry" w znaczeniu stojący po odpowiedniej stronie)
I to może będzie fajne? Bo obecnie wydaje się być naprawdę racjonalnie myślącą osobą, która nie boi się walczyć i robi to wszystko niesamowicie skutecznie. Chcąc nie chcąc, złole pokroju Lance'a powinni być też inteligentni, więc możemy się spodziewać również jakichś mądrych i ambitnych planów ze strony naszego Smoka.
I nie będzie mi to przeszkadzać, naprawdę. Bo to pasuje mi do obecnie kreowanego obrazu naszego chłopa. Tylko bardzo mnie bawi to, jaki beemoov sprawiło nam przeskok. Z pijanego szaleństwem mordercy całej rasy i niszczyciela (niedoszłego) świata do kapitana straży, który gotowy jest rzucić się w morskie fale i objęcia potwora, by uratować jakąś osobę. (I bądźmy szczerzy, gdyby to nie Gard była wciągnięta pod wodę, to on nadal by skoczył tego kogoś uratować). No nieźle bimuf.


https://cdn.discordapp.com/attachments/479207850493607960/868521614478807071/Lexi.gif

Offline

#122 23-05-2021 o 20h08

Młoda Rekrutka
Nishka
...
Wiadomości: 28

Oj. Oj. W sumie to widzę teraz po komentarzach, jak bardzo źle napisali ścieżkę Lance'a w TO.

Ostatni odcinek, który przechodziłam, to był ten, w którym smok zrzucił Gard z klifu i wtedy jeszcze ogromu tej katastrofy nie odczuwałam, a nawet i podobała mi się ta ich pokrecona 'rozmowa' na statku. Chyba takiego Lance'a chcę zachować w pamięci.
Widzę teraz też, że łatwiej jest zaczynać całą grę od NE, nie znając tak za dobrze wcześniejszej historii, bo niesmak może być duży. Tak to najdelikatniej ujmę.
Pszczoły idą w zbyt duże skrajności i często wiele sytuacji jest zwyczajnie patologicznych... Szkoda, bo jego ścieżka i postać w TO miała ogromny potencjał.

Ostatnio zmieniony przez Nishka (30-05-2021 o 08h23)

Offline

#123 23-05-2021 o 20h17

Pomocniczka Sylfów
Floy
...
Wiadomości: 1 257

Wątek Lance'a tak jest zniszczony, że Beemoova dzieliła jedna jeszcze gorsza decyzja od okropnej katastrofy. Lance'e mógł przyjąć jeszcze większą postawę "skruchy i niechęci do siebie, wyciszenia" i zamienić się z Leiftanem obecnymi charakterami


( *_*)          (•_• )

  \ \             / /                                             
| |               | |
Żeby uratować fabułę 2 sezonu Beemoov musiałby napisać go od początku

Offline

#124 23-05-2021 o 20h37

Straż Obsydianu
Alienne
Strażniczka na Szkoleniu
Alienne
...
Wiadomości: 153

przez to jak obecnie kreowana jest postać Lance'a i jego charakter, to śmiem twierdzić, że to będzie najbardziej "biała postać". Nie w takim sensie, że nie będzie zabijał, kiedy będzie tego potrzeba. A raczej w takim, że po tym wszystkim, co stało się w TO, beemoov będzie chciał pokazać, że Lance jest święty i będzie dobry w każdej sytuacji.

Zgadzam się, też mam takie przeczucie. Argumentem przemawiającym "za" jest dla mnie krótka wymiana zdań Lance'a i Leiftana w 4 odc. NE, ta, do której dochodzi, kiedy Gardzia nie wypada za burtę. Lance kreśli w niej jasno swoje plany na najbliższe sto lat. Ma zamiar podążać ścieżką odkupienia.
Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale uważam, że macie rację, że przez to (i przez rozłamy fabularne w TO, o których już pisałyście) postać Lance'a jest najmniej spójna ze wszystkich postaci w tej grze od początku jej powstania.

Obronię Lance'a, przynajmniej trochę, w jednym aspekcie - ksenocydu Kapp. To nie tak było, że sam osobiście wymordował wszystkich przedstawicieli Kapp na wyspie. Valkyon w 28 odcinku opowiada, że Lance, chcąc przekonać Kappy do zawarcia sojuszu, posłał do wioski maridy, by ich trochę "nastraszyły". Maridy rozpoczęły rzeź same z siebie, a Lance, cytując dosłownie Valkyona (niech żyje youtube!) "nie dał rady utrzymać nad tym wszystkim kontroli i maridy zmasakrowały ten biedny lud". Więc to nie było do końca tak, że już całkiem mu rozum odjęło i zachciało mu się krwawych kąpieli i deptania ciał Bogu ducha winnych faeries.
Co oczywiście nie umniejsza rozmiaru tragedii ani też nie zdejmuje odpowiedzialności za to, co się stało, z jego barków. Powinien był przewidzieć, jak to się mogło skończyć i podejmować mądrzejsze decyzje.
Ale przynajmniej w moich oczach, Lance nie miał nigdy zamiaru przeprowadzenia na Kappach ksenocydu.

No ale ja jestem dziwnym przypadkiem, który  uwielbia w grach typy, przed którymi każdy normalny zwiałby przed powiedzeniem "dzień dobry" :x (ale jestem tego świadoma! grunt, to wiedza)


https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/764e3f0c-4df5-43d9-ab60-3e05139ef3ba/d1mv2bz-93b4f9e9-b8ff-4ff2-97a2-56ece2cccf98.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzc2NGUzZjBjLTRkZjUtNDNkOS1hYjYwLTNlMDUxMzllZjNiYVwvZDFtdjJiei05M2I0ZjllOS1iOGZmLTRmZjItOTdhMi01NmVjZTJjY2NmOTguZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.XpsjbvdZ-Mxsta0JlFEVgdodJ6u0I0kmcUJQtvht8TY

Offline

#125 09-06-2021 o 13h51

Pomocniczka Sylfów
Floy
...
Wiadomości: 1 257

Myśląc trochę jak Beemoov jak wyobrażacie sobie poprowadzenie ścieżki Lance'a. Nie swoje osobiste marzenia tylko możliwy scenariusz jak to wszystko będzie?


( *_*)          (•_• )

  \ \             / /                                             
| |               | |
Żeby uratować fabułę 2 sezonu Beemoov musiałby napisać go od początku

Offline

Strony : 1 ... 3 4 5 6 7 8