Forum

Strony : 1 2 3 ... 5

#1 12-05-2021 o 11h40

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

EUROWIZJA

Poprzedni wątek eurowizyjny pokazał, że wśród graczy jest sporo fanów tego konkursu. Tutaj możemy o nim pogadać, powymieniać się spostrzeżeniami i ogólnie podyskutować na tematy związane z Eurowizją /static/img/forum/smilies/smile.png


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#2 12-05-2021 o 11h58

Straż Absyntu
Rhianwena
Pokonała Kurę
Rhianwena
...
Wiadomości: 809

https://i.imgur.com/oHQxspS.png
Oo, fajny pomysł. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Ja nigdy nie byłam największą fanką Eurowizji - nie interesowałam się nią szczególnie, ale czasem zdarza mi się obejrzeć. W tym roku finał jest w moje urodziny, więc nie wiem, czy obejrzę. Chociaż okiem pewnie rzucę.
Macie jakichś faworytów? Co sądzicie o naszym kandydacie? x-x
btw, @Elentiya, cudna czarodziejka z ciebie :>

Ostatnio zmieniony przez Rhianwena (12-05-2021 o 11h58)


you can't get hurt by something you never had.

Offline

#3 12-05-2021 o 12h07

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@up Dziękuję! <3

Ja jestem fanką eurowizji od lat, a z roku na rok coraz bardziej poważnie podchodzę do tego wydarzenia. Dwa miesiące wstecz już miałam zaplanowany tak czas, żeby móc obejrzeć półfinały i finał xd

RAFAŁ to moim zdaniem zły wybór. Nie jest dobrym performerem. Na eurowizji trzeba przekonać widzów i jury swoją charyzmą, wokalem i piosenką. Brzozowski nie ma tego czegoś. Jego próby wypadły jako jedne z najgorszych. Przebolałabym nawet piosenkę, nie są to moje klimaty, ale nie jest tragiczna. Problemem jest wykonawca. Nie podoba mi się, że wybrany został pupil TVP, a fani nie mieli żadnego prawa głosu. Nie mamy szans na finał, to oczywiste.

Co do moich faworytów, to w serduszku od pierwszej nuty zagościła u mnie Finlandia. Kocham ich. Totalnie wstrzelili się w mój gust, chociaż wiem, że nie mają szansy, żeby wygrać. Zwycięzcę upatruję we Włochach, którzy moim zdaniem mają spore szanse na zostanie czarnym koniem konkursu. Kwestia tego jak wypadną na próbach i co przygotowali na scenę.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#4 12-05-2021 o 12h18

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

o Eurowizja

Rafał lepiej wróć do domu, wstydu oszczędź. Czuję mega zażenowanie gdy słyszę jego angielski, tę piosenkę i widzę tego człowieka. Ten chłop to chodzący cringe. W tamtym okresie wyszło dużo fajnych polskich piosenkę, byłoby w czym wybierać ale nie, lepiej wysłać pupilka.
Jak na razie żadna piosenka nie wpadła mi  w ucho. Szkoda Rosji, że taki hit z zeszłego roku się zmarnował :v

Offline

#5 12-05-2021 o 12h20

Straż Absyntu
Rhianwena
Pokonała Kurę
Rhianwena
...
Wiadomości: 809

https://i.imgur.com/oHQxspS.png
A jest jakiś kandydat spośród polskich wykonawców, którego byś zobaczyła chętniej niż Brzozowskiego na Eurowizji (tzn. tutaj domyślam się, że nietrudno o takiego kandydata, ale może masz jakiś pomysł, kto miałby szansę wygrać)? /static/img/forum/smilies/big_smile.png Może Polska powinna wystawić coś niespotykanego dotychczas wśród naszych muzyków?
Mi się bardzo podobała piosenka Alicji Szemplińskiej. Brzozowski mnie przekonuje nawet w teledysku, a co dopiero na scenie. Przypomina mi się aż początkowa "gracja" sceniczna Duy Lipy. xD

Mi z zeszłego roku ciekawa się wydawała piosenka Azerbejdżanu. Nie był to dla mnie kawałek wybitny, ale miała coś w sobie - taki klimat fajny. A ten strój Kleopatry Efendi z teledysku to było jakieś cudo.

Ostatnio zmieniony przez Rhianwena (12-05-2021 o 12h22)


you can't get hurt by something you never had.

Offline

#6 12-05-2021 o 12h29

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Większość proponowała Sanah, "wyślijcie Sanah, Sanah ma piękny głos". Ale ma totalnie nieeurowizyjne utwory. Mi się tak spodobała piosenka Darii Zawiałow ale domyślam się, że nie chciałaby pojechać.
Fajnie by było wysłać Darię, Dawida Podsiadło czy Karolinę Stanisławczyk. Ale największy problem to fakt że oni by nie chcieli xD No może Karolina by się zgodziła.

Offline

#7 12-05-2021 o 12h41

Straż Absyntu
Rhianwena
Pokonała Kurę
Rhianwena
...
Wiadomości: 809

https://i.imgur.com/oHQxspS.png
Mi też się zbytnio nie podoba pomysł z Sanah. Ją bardzo lubię, podobają mi się jej piosenki (no może nie wszystkie, bo u niej mam ten sam problem, co z Laną Del Rey - na dłuższą metę są dla mnie dość monotonne:<), ale nie są to utwory, które by się nadawały na Eurowizj raczej...
Dawida Podsiadło też chętnie bym zobaczyła, ale według mnie, mimo że jest fantastycznym artystą i mimo że go uwielbiam, to jednak myślę, że też mógłby się nie przebić na takim konkursie.
Ale ogólnie chyba większość tych znanych artystów nie chciałaby jechać na Eurowizję, tak mi się zdaje. Zawsze kojarzy mi się ten konkurs z takimi mniej znanymi wykonawcami niż np. Rodowicz (zresztą, dobrze, bo fajnie zobaczyć kogoś nowego :'3).


you can't get hurt by something you never had.

Offline

#8 12-05-2021 o 12h52

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Mystification

A wyobraź sobie, że Rafał i mówi po angielsku na poziomie komunikatywnym w porównaniu do poprzednich naszych reprezentantów xd Z reszty, to chyb Kasia Moś sobie radziła jako tako z angielskim. Tulia w 2019 wywoływała u mnie krindż. Jedna dziewczyna mówiła, bo angielski ogarniała, a pozostałe przytakiwały głowami i widać było, że nie mają pojęcia co się dzieje. Szkoda, bo wywiady to istotna część promocji na eurowizji.

Jak sobie myślę kogo bym chciała zobaczyć... Jestem ciekawa co by się stało, gdyby Roksana Węgiel pojechała na dorosłą eurowizję. Nie dlatego, że łudzę się "a bo na pewno wygra", tylko po prostu jestem ciekawa jak to by się skończyło. Tak w formie eksperymentu. Wątpię jednak, żeby w najbliższych latach chciała pojechać.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#9 12-05-2021 o 19h36

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Tak btw czy będzie chociaż garstka publiczności? Bo jestem ciekawa jaka będzie reakcja na Izrael

Offline

#10 12-05-2021 o 21h27

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Up

Też dzisiaj nad tym rozkminiałam. Na arenie ma być 1,5k przebadanych osób. Niewiele porównując do poprzednich edycji. Ciężko stwierdzić, bo będą to sami Holendrzy. Plus dochodzą do tego dziennikarze, ale od nich spodziewałabym się profesjonalizmu, więc z ich strony buczenie itd raczej miejsca nie będzie miało.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#11 12-05-2021 o 21h38

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Na Rosję buczeli gdy była aneksja Krymu a i tak chyba 4 miejsce zajęli ... Tak mi się przypomniało .-.

Edit byli w pierwszej 10 ale nie aż tak wysoko xd

Ostatnio zmieniony przez Mystification (12-05-2021 o 21h40)

Offline

#12 12-05-2021 o 22h37

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@up

Rosja ma zbyt wielu sojuszników, żeby nie wejść do finału. Musiała wysłać dopiero naprawdę tragiczną piosenkę i wokalistkę, żeby nie przejść, a i tak nie była ostatnia w 2018 roku.

Niestety ogólne uroki Eurowizji - kolesiostwo. Od lat ma miejsce fala buczenia, kiedy Cypr i Grecja wymieniają się dwunastkami.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#13 13-05-2021 o 07h01

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

I pan Orzech mówiący za wczasu " ten i ten kraj dadzą sobie najwyższe noty", chwilę później "no tak jak mówiłem żadnych niespodzianek" xD
Wgl będę tęsknić za Panem Orzechem /static/img/forum/smilies/sad.png

Offline

#14 13-05-2021 o 11h30

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

Eurowizja bez Artura Orzecha to nieśmieszny żart. Zmiana na ogromny minus. On ma swój niepowtarzalny styl w komentowaniu tego konkursu. Żadne zastępstwo nie będzie lepsze za człowieka z dwudziestoletnim doświadczeniem. Ubolewam nad tym mocno.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#15 13-05-2021 o 13h54

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Pocieszające w tym wszystkim jest chyba tylko to, że według CBOS telewizja publiczna ma pierwszy raz więcej przeciwników niż poparcia /static/img/forum/smilies/big_smile.png
może niedługo coś się zmieni, ciekawe tylko czy Pan Orzech będzie chciał wtedy wrócić do komentowania Eurowizji. I ciekawe kto z Polski będzie przekazywał punktację. Oby nie Nowakowska, urodziła niedawno ale kto ją tam wie czy jej nie odwali lecieć szybko punkty dyktować

Offline

#16 13-05-2021 o 14h20

Straż Absyntu
Faren
Przyjaciółka Chowańców
Faren
...
Wiadomości: 3 264

O Elentiya wyręczyłaś mnie z założenia tego wątku. <3

Moje serducho w tym roku bije dla Finlandii i Włoch, tyle powiem <3 Rafał Brzozowski to straszna porażka i podróbka tego co Rosjanie chcieli zrobić dwukrotnie wystawiając Sergeya Lazareva. Jeśli to wejdzie to zaczynam bojkot pod siedzibą TVP, mam rzut beretem od mieszkania mojego chłopa. xD

Orzech będzie komentować, tak powiedział na swoich mediach, ale nie dla TVP tylko dla swoich fanów. To miłe z jego strony, chociaż ja już od X lat oglądam Eurowizję w internecie bez komentarzy. Nadal szkolę swój angielski, a ten konkurs pozwala mi przynajmniej na wyłapanie różnych dialektów. <3


świętowałam urodziny Miiko zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

Offline

#17 13-05-2021 o 17h53

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Mystification

To chyba Cię rozczaruję, bo punkty będzie podawała właśnie Ida xD

@Faren

Tak się zastanawiałam kiedy się tutaj pojawisz xd

Co do Orzecha, to niby ma to robić na YT, ale nie ma szans, że to będzie prawdziwa relacja na żywo, bo YT mu to po prostu zdejmie. Musiałby wykupić licencje, a obstawiam, że to koszty liczone w setkach tysięcy. Najpewniej to będzie komentarz opublikowany po eurowizji i bez obrazu.

Po pierwszych próbach big5 Włochy wyskoczyły w notowaniach i ich szanse ciągle rosną. Mocno trzymam za nich kciuki, Finlandie mam w sercu, ale wiem, że to nie jest piosenka, która mogłaby wygrać ten konkurs. Włosi za to mają realne szanse. Wątpię, żeby to się rozstrzygnęło pomiędzy Maltą x Szwajcarią x Francją.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#18 13-05-2021 o 19h59

Straż Absyntu
Faren
Przyjaciółka Chowańców
Faren
...
Wiadomości: 3 264

Wierzę, że Orzech jakoś sobie to ogarnie. <3

Nie oglądałam prób, jakoś nigdy ich nie oglądam nie wiem czemu. xD Po prostu słucham co mi się podoba i przy tym trwam. Zdaje sobie sprawę, że Finlandia nie dostanie dużego poparcia i jeśli cudem trafi do finału to skończy z 0 lub jakąś małą ilością punktów. ;< Ale Włosi mnie w tym roku kupili jak nigdy, a do Soldi do dzisiaj klaszcze. xD

Pochwalę się, że w zeszłym roku byłam na koncercie Hatari, którzy byli w Izraelu ostatnio i matko zobaczenie ich na żywo to było coś pięknego. W lipcu mam powtórkę. ;>

Oglądałam też ten film Fire Saga na Netflixie i jestem ciekawa czy podczas konkursu będą do niego nawiązywać. Muszą! W końcu tak się nim chwalili.~

A co do polskiej sceny muzycznej. Naprawdę nie mam pojęcia kogo by można tam było rzucić, żeby było dobrze, ale tak serio dobrze. Z biegiem lat uważam że chyba tylko Szpaku na tym najlepiej wyszedł, chociaż nie przepadałam za jego występem. xD Może też mam problem z wyobrażeniem sobie kogokolwiek, bo mało słucham polskiej muzyki. Taka ze mnie patriotka. xD

Ah i jeszcze zapomniałam o moim wielkim zawodzie, Gruzji! Ten sam artysta, ale bardziej mi się podobała jego zeszłoroczna piosenka. Obecna jak dla mnie to ckliwa ballada. ;<

Ostatnio zmieniony przez Faren (13-05-2021 o 20h01)


świętowałam urodziny Miiko zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

Offline

#19 13-05-2021 o 20h59

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

@Faren

Guuurl. Finlandia jest mocnym kandydatem do top 10, a Ty im 0 punktów dajesz XD Przejście do finału to pewniak. Śledzę notowania i w ogóle wszystko co jest możliwe do śledzenia xd

Ta piosenka Gruzji nawet nie jest tragiczna, problemem jest artysta. Drama z jego zachowaniem względem fanów i krytyki totalnie go skreśliła w oczach fanów konkursu. Powiedzieć, że buc, to za mało. Niestety. Bo ma talent, ale najwyraźniej niezbyt poukładane w głowie. Zawiódł mnie mocno.


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#20 13-05-2021 o 21h17

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Matko festiwal pupilków ciąg dalszy w takim razie...
Ja mam możliwość obejrzeć euro jedynie w tv więc mnie Orzech niestety nie uraczy :c

Offline

#21 13-05-2021 o 21h23

Straż Absyntu
Faren
Przyjaciółka Chowańców
Faren
...
Wiadomości: 3 264

Elentiya wooo to w takim razie w tym roku jestem wyjątkowo w tyle xDDDD Chyba jednak trzeba będzie sobie poczytać troszeczkę przed spaniem, co za skandale się już zgotowały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


świętowałam urodziny Miiko zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

Offline

#22 13-05-2021 o 21h55

Straż Obsydianu
Elentiya
Pomocniczka Jednorożca
Elentiya
...
Wiadomości: 300

Ano, koleś źle zareagował na krytykę i skończyło się na tym, że dosłownie pokazał środkowy palec fanom. Zaczął ich wyzywać zarzucając, że nie mają pojęcia o muzyce i samą Eurowizje jako konkurs też zmieszał z błotem xD

podrzucam top 20 aktualnych notowań (21:54 13.05.2021), gdyby ktoś był ciekawy


https://i.giphy.com/media/lH2kOVYTNZnXqymU7u/200.gif

Offline

#23 14-05-2021 o 08h58

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Fire Saga to najlepszy film jaki widziałam w tamtym okresie xD kwintesencja Eurowizji.
No i piosenka Jaja Ding Dong na zawsze będzie miała miejsce w moim sercu.

Nie śledzę tego aż tak jak wy bo dla mnie lata zainstalowania Eurowizją już minęły. Nawet nie chce mi się siedzieć i głosowań oglądać bo to zawsze kupa czasu w plecy a można przecież iść w spanko

Offline

#24 14-05-2021 o 13h58

Straż Absyntu
Faren
Przyjaciółka Chowańców
Faren
...
Wiadomości: 3 264

Oglądałam właśnie te próby i schowanie Rafała za racami to było coś pięknego. Tak trzymać! Osoba, która to wymyśliła powinna dostać podwyżkę. xD

Włochy serio zrobili niezły show na scenie podczas prób, aż pozytywnie szokłam! I przyznam, że za słabo oceniłam Finlandię, serio ich próba wyszła spoko. Chyba to zrobiłam tylko ze względu, że taki rodzaj utworów nie cieszy się zawsze dużą popularnością i musi być mega kontrowersyjny, żeby przeszło dalej, jak Lordi czy Hatari. Chociaż moje ukochane AWS się dostali, więc może powinnam przygotować się po prostu znowu na zmiany w gustach eurowizyjnych i niedługo będziemy mieli eurockwizję? >3>" Ale TVP by wtedy pupa swędziała. xD Nie powiedziałam nic wcześniej o Ukrainie, a powinnam, bo jestem wielce pod wrażeniem stylu w jakim śpiewa wokalistka Go_A. Obie piosenki z 2020 i 2021 mnie kupiły. Podoba mi się też piosenka Belgów, wydaje mi się lepsza od zeszłorocznej propozycji, może to dlatego że jest przynajmniej dla mnie bardziej "mroczna"? Ubiegłoroczna była bardziej żałobna jednak i sami się do tego przyznali też, więc nie wiem. Może to było tym spowodowane?
Ah i jeszcze jest Francja, którą jak słucham mam takie przyjemne ciarki, jak przy słuchaniu piosenek Edith Piaf. <3

Słuchając tegorocznej piosenki z Cypru, poza skandalami jakie za sobą niosła w kraju, mam wrażenie jakbym ją już parę razy słuchała. A no tak Fuego, Replay... to do trzech razy sztuka? Ale w tym przypadku chyba wyszło najgorzej. xD Dania to się chyba cofnęła do lat 80, bo nawet ten występ taki miał vibe. Poza Gruzją, nie wiem czemu czuje zawód przy Islandii. Zeszłoroczna piosenka jednak bardziej mi się podoba. Grecja tak samo, chociaż to nie jest mój klimat.

Wyczuwam też wielką walkę między Maltą a Rosją o tytuł bardziej feministycznej piosenki. xD

I jeszcze jedno. Czy serio każdego roku musi być przynajmniej jedna osoba na scenie przebrana za anioła?! To jakaś tradycja? xDDD

Elentiya masz może jakiegoś linka czy cuś do reakcji Gruzina? Przyznam, że szukałam tego i nie mogłam nic znaleźć, a dramy eurowizyjne to moje jedzenie!

Myst Jaja Ding Dong na zawsze w moim sercu. <3 Ale ta finałowa piosenka, gdzie i język islandzki się pojawił, jest śliczna. <3 Ten miks z różnymi wokalistami oraz byłymi uczestnikami też był ładny.


świętowałam urodziny Miiko zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/AT0m3Yz.png

Offline

#25 16-05-2021 o 12h36

Straż Obsydianu
Mystification
Pokonała Dahu
Mystification
...
Wiadomości: 2 494

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)



Aż dziwne że tylko 6 minut wyszło xD aaj takie filmiki nigdy się nie nudza xD

Offline

Strony : 1 2 3 ... 5